Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)

PAŹDZIERNIK 2017

kliknij, aby powiększyć

Środa 18.10.2017

Konkurs z języka polskiego

26 uczniów z klas 4-7 dziś wzięło udział w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Uczniowie w ogromnym skupieniu przez 60 minut rozwiązywali 17 zadań sprawdzających umiejętności m.in. czytania ze zrozumieniem, rozumienia przysłów i odmiany przez przypadki. Uczniowie redagowali również zaproszenie pamiętając oczywiście o poprawnym zapisie pod względem językowym, stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Pytania zostały ułożone do tekstu dotyczącego pochodzenia polskiego języka literackiego. Uczniowie z uśmiechami na twarzach wychodzili z konkursu, mamy nadzieję, że poszło im bardzo dobrze!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Rada pedagogiczna
i "Tutoring szkolny"


O godzinie 16.00 spotkali się dzisiaj wychowawcy klas, by poruszyć sprawy najbardziej aktualne w kwestiach pedagogicznych. Kolejnym etapem pracowitego popołudnia było posiedzenie Rady Pedagogicznej, podczas którego zajęto się sprawami bieżącymi związanymi z funkcjonowaniem szkoły. Ważnym elementem dzisiejszego spotkania był "Tutoring szkolny". Pan Zdzisława Hofman przypomniał najważniejsze założenia projektu, do którego w tym roku szkolnym przystpiła nasza szkoła (20 nauczycieli i ok. 150 uczniów) oraz przedstawił dotychczasowe etapy wdrażania procesu jakim jest tutoring. Ostatnim punktem poruszanym podczas rady były sprawy związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną udzielaną naszym uczniom. W tym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej kładzie szczególny nacisk na ten obszar działalności szkolnej. Kwestię tę zaprezentowały p. Anna Kara i p. Olga Dolecka.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Nowiutkie szafki

Dziś, w godzinach przedpołudniowych, dotarły do szkoły długo oczekiwane szafki do szatni uczniów klas I – III. Mamy nadzieję, że nowe meble spodobają się najmłodszej części naszego społeczeństwa. Pomogą nie tylko w utrzymaniu porządku, ale również ułatwią uczniom troskę o ich rzeczy osobiste i zmniejszą ryzyko zamiany ubrań.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Konkurs z matematyki

W dniu dzisiejszym 24 uczniów z klas 5-7 wzięło udział w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z matematyki. Uczniowie rozpoczęli pracę punktualnie o godz. 9.00 i przez 60 minut zmagali się z zadaniami związanymi z obliczeniami miar kątów, pól figur, średniej liczb, ułamków i procentów. Za wszystkich przystępujących do konkursu trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018

Ogłoszono wyniki głosowania nad podziałem budżetu obywatelskiego na 2018 r. Wygrało 39 projektów małych i 5 dużych. Wśród tych ostatnich największą popularnością cieszył się projekt remontu naszej szkoły (dofinansowanie remontu w kwocie 1 157 769,85 zł), na który zagłosowało aż 9090 osób! Na drugim miejscu znalazła się modernizacja infrastruktury stadionu żużlowego z 5642 głosami. Pozostałe "duże" projekty to modernizacja stadionu Lublinianki, remont ulic Tatarakowej i Kawaleryjskiej oraz dokończenie budowy parku Jana Pawła II. Listę wszystkich zwycięskich pomysłów znajdziemy na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

W imieniu sióstr Urszulanek, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt!

KAŻDY WASZ GŁOS BYŁ NAJWAŻNIEJSZY!!!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

"Idźmy naprzód z nadzieją"

Dzisiaj 16 października, dzień wyjątkowy i bardzo ważny dla Polaków. Obchodzimy, bowiem 39 rocznicę wyboru na papieża naszego rodaka - Karola Wojtyłę, który jako papież służył Kościołowi przez 27 lat. Z tej okazji odbył się dzisiaj w naszej szkole apel poświęcony temu świętemu człowiekowi. Bogaty treściowo występ przygotowali wraz z s. Marią Magdaleną Masłoń uczniowie klasy 7a. Przesłanie, jakie usłyszeliśmy, to nadzieja, która powinna być szczególnym znakiem nas - wszystkich chrześcijan. Podczas porannego apelu poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, nie zabrakło modlitwy różańcowej, tym razem mogliśmy ją odmówić wraz z naszym kochanym Papieżem - wielkim Polakiem i człowiekiem. Dziękujemy za przygotowanie apelu oraz chwilę zadumy nad słowami Jana Pawła II.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

Konkurs z ortografii

W dniu dzisiejszym rozpoczął się szkolny etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Punktualnie o godz. 9.00, 37 uczniów z klas 4-7 przystąpiło do konkursu ortograficznego. Uczennice i uczniowie zmierzyli się z dyktandem, którego bohaterem był Hipolit i jego przyjaciel Grzegorz.
Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych etapach.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. 14 października 1773 roku została powołana Komisja Edukacji Narodowej, która miała zrewolucjonizować ówczesny system szkolnictwa. Na pamiątkę tamtych wydarzeń co roku 14 X obchodzimy święto wszystkich osób związanych z oświatą.
O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w Kościele pobrygidkowskim, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. Podczas mszy św. modlono się za nauczycieli i pracowników szkoły o siły potrzebne w nauczaniu i wychowaniu młodego pokolenia. Kolejny punkt obchodów stanowiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy 5a pod opieką p. Moniki Król i p. Anny Kary. Życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Siostra Dyrektor. Po przedstawieniu wszyscy udali się na projekcję filmu "Tarapaty".
Dzień Edukacji Narodowej jest dniem ważnym, gdyż uświadamia społeczeństwo jak ważna jest edukacja i ile trudu należy wkładać w proces nauczania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.10.2017

"Tysiąc powodów, by czytać"

Przypominamy, że nasza biblioteka bierze udział w konkursie organizowanym przez empik: "Tysiąc powodów, by czytać". Możemy wygrać 1000 książek, ale potrzebujemy Waszej pomocy. Wystarczy codziennie oddać głos na naszą szkołę na stronie: www.empik.com/biblioteki.
Głosowanie trwa do 22 października. O akcji można powiadomić znajomych. Dziękujemy za każdy głos!


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.10.2017

Sandomierskie bombki

Dziś klasa 5a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę klasową.
Pierwszym punktem programu był Sandomierz. Wjechaliśmy do miasta od strony Bramy Opatowskiej, następnie udaliśmy się na Rynek. Tam ekipa filmowa kręciła nowy odcinek serialu "Ojciec Mateusz". Z wypiekami na twarzach obserwowaliśmy pracę filmowców. Może ktoś z nas został uwieczniony w kadrze kamery? Następnie udaliśmy się do zbrojowni, poznaliśmy historię miasta i przymierzaliśmy dawne stroje rycerskie. Kolejną atrakcją była gra miejska. Uczniowie podzieleni na 5 grup z mapami szukali odpowiedzi na zagadki związane z miastem. Po południu przejechaliśmy do Nowej Dęby. Zjedliśmy obiad i udaliśmy się do Fabryki Bombek Choinkowych. Obejrzeliśmy wystawy tematyczne i bombki charakterystyczne dla różnych regionów świata. Obserwowaliśmy pracę pań, które ręcznie malowały każdą bombkę. Obejrzeliśmy pokaz wyrobu bombek w różnych kształtach. Następnie mieliśmy warsztaty zdobienia bombek i czas wolny na zakupy w sklepie z ozdobami choinkowymi. Wieczorem, pełni wrażeń wróciliśmy do Lublina. Dziękujemy za udaną wycieczkę!


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.10.2017

Jesienna sałatka

Uczniowie klasy 3b w ramach dzisiejszej edukacji technicznej wykonywali jesienną sałatkę jarzynową. Sporym wyzwaniem dla niektórych z nich było obieranie jabłek ze skórki, krojenie gotowanych warzyw w paski i kostki oraz obieranie jajek ze skorupki. Niektórzy przyznali, że te czynności wykonywali po raz pierwszy w życiu, u innych widać było, że mają sporą wprawę w tej dziedzinie. Bez względu na stopień rozwoju kulinarnych umiejętności efekty były... przepyszne. Nawet ci, którzy zwykle bywają ostrożni w próbowaniu warzywnych smaków, dali się przekonać do degustacji. A może niedługo zrobimy inną sałatkę?

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.10.2017

D-17!

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na projekt D-17 w Budżecie Obywatelskim na remont NASZEJ Szkoły!
Dziękujemy inicjatorom projektu, propagującym go, zbierającym głosy i wszystkim osobom wspierającym nasze wspólne wysiłki!
Mamy nadzieję, że udało nam się zebrać wystarczającą liczbę głosów i z niecierpliwością czekamy na wyniki tegorocznego głosowania!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.10.2017

Wyścigi poduszkowców

Dziś w klasie 7b na lekcji fizyki odbyły się wyścigi poduszkowców. Poduszkowce, wykonane samodzielnie przez uczniów, zostały zrobione z przedmiotów codziennego użytku: z płyt CD, korka i balona. W zawodach wystartowało 14 pojazdów (pozostałe nie przetrwały próby czasu i siły), poruszających się prawie bez tarcia - każdy z nich przemieszczał się na poduszce powietrznej, wytworzonej pod płytą przez powietrze uchodzące z balona. Wszystkie poduszkowce były śliczne, ale tu liczyła się nie ich uroda, ale technika wprawienia w ruch. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie poduszkowiec skonstruowany przez Błażeja Witka. Brawo Błażej! Uczniowie byli zachwyceni wyścigiem, emocje sięgały zenitu. Po co siedzieć w ławce, skoro praw fizyki można (i trzeba!) uczyć się w praktyce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.10.2017

Na Warsztatach Kultury

Czy człowiek na obrazie może wyglądać jak żywy? Kim może być postać o zaskakująco małej głowie? Czy można narysować czyjś wizerunek za pomocą jednej kreski? Na wszystkie te pytania uczniowie klasy 1b poszukiwali dziś odpowiedzi na Warsztatach Kultury. Podczas potkania poznali dzieła sztuki, w których pojawia się postać ludzka. Dzieci próbowały także samodzielnie odgadnąć kim są osoby obecne na obrazach i fotografiach, a także wcieliły się w role sportretowanych osób. W drugiej części warsztatów uczniowie wykonywali własne niecodzienne portrety wykorzystując różne techniki plastyczne. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.10.2017

Podziękowania z Gabonu

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku szkolnego włączyliśmy się w akcję Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio – "Stoły dla szkoły". Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup 40 ławek w szkole w miejscowości Cocobeach w Gabonie. Miasteczko to ma ok. 2 tys. mieszkańców. Położone jest nad samym oceanem, na granicy z Gwineą Równikową, ok. 100 km na północ od Libreville - stolicy Gabonu. Chociaż ofiarowana suma nie była duża, to jednak odzew jest bardzo serdeczny. Dzieci w Gabonie, dzięki ofiarodawcom, mają nowe ławki, a my radość. Na podziękowaniu widnieje taka myśl: "ŻYCIE ZMARNOWAŁ, KTO NIKOMU NIE POMÓGŁ".


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.10.2017

WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!

To już trzecia niedziela zbierania głosów na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim. Do końca głosowania zostały tylko 2 dni. Tydzień temu gościliśmy w pięciu kościołach, dziś aż w siedmiu. Dziękujemy wszystkim Księżom Proboszczom przyjmujących nas parafii oraz Ojcu Przeorowi Dominikanów. Do wspierających nasz projekt dołączyły w międzyczasie również inne szkoły podstawowe, stowarzyszenia, wiele przedszkoli, zgromadzenia zakonne, domy pomocy społecznej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. To wszystko dzięki staraniom zaangażowanych Rodziców, Uczniów, Sióstr i Nauczycieli oraz ludzi nam życzliwych. Na wyniki głosowania trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już dziś bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam poparcia. WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.10.2017

Pierwsze spotkanie

Pięknym wschodem słońca powitaliśmy dzisiejszy dzień, który dla klas trzecich był dniem wyjątkowym. Pięćdziesiąt dzieci ze swoimi rodzicami rozpoczęło bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii św. Trzecioklasiści otrzymali od Rodziców różańce. Zarówno dzieci, jak i rodzice zostali zaproszeni do codziennej, rodzinnej modlitwy różańcowej. Spotkania prowadzi w tym roku ks. Grzegorz Głąb i s. Urszula Kupczyk. Następne odbędzie się 12 listopada o godz. 15.00 w kaplicy szkolnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.10.2017

Pierwszopiątkowa Eucharystia

Tradycją naszej szkoły jest wspólna Eucharystia w pierwszy piątek miesiąca, poprzedzona dzień wcześniej okazją do skorzystania z sakramentu pojednania przez uczniów klas starszych. Dzisiejsza Msza Święta, sprawowana przez naszego duszpasterza ks. Piotra Drozda, ofiarowana została w intencji wszystkich, którzy na różne sposoby wspierają naszą szkołę. Na zakończenie wspólnej modlitwy Adam Błazik i Mateusz Małek z klasy 7b, w imieniu nas wszystkich zanieśli zapalony znicz pod tablicę upamiętniającą s. Bożenę Szerwentke, długoletnią dyrektorkę urszulańskich szkół lubelskich.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.10.2017

W teatrze

Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie gościł dziś na swojej widowni uczniów klasy 1b. Obejrzeli oni "Baśń o zaklętym kaczorze" Marii Kann – opowieść, która w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna posiadać: wielką miłość oraz bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (ze Słowacji) przygotowali dla widzów świat, w którym nie zabrakło też teatralnych lalek. Były chwile grozy, w których nie jednemu serce mocniej biło ze strachu, ale były też chwile pełne wzruszeń. Wszystko zaś miało szczęśliwe zakończenie.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

W Centrum Kopernika

Dzisiaj odbyła się wycieczka klas czwartych do Warszawy. Głównym punktem wyprawy było słynne Centrum Kopernika oraz szybki spacer po Starym Mieście. W samym Centrum spędziliśmy 5 godzin, w tym czasie nasi uczniowie zgłębiali tajniki nauki, eksperymentowali, doświadczali, uczyli się przez zabawę. Każdy uczestnik wycieczki najbardziej był zachwycony wizytą w planetarium, gdzie mogliśmy dokładnie obejrzeć niebo, poznać gwiazdozbiory, zobaczyć i odbyć podróż w kosmos. Było to fascynujące przeżycie. Po pobycie w Centrum i krótkich zakupach pamiątek, wszyscy udaliśmy się na spacer po mieście i pyszny obiad. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

Misyjne plony

Od zasiania ziarenek rozpoczęliśmy w maju plantację papryki i dyni. Dynie są okazałe i uśmiechają się do nas w promieniach jesiennego słońca. Czerwona papryczka też urosła, zaczerwieniła się i nabrała ostrego smaku. Na działce misyjnej dojrzewają jeszcze chili i duże żółte papryki. Po pierwszej degustacji wszyscy zgodnie zawołali - "Ta papryka dech zatyka!" Jak widać na zdjęciu, papryczkę można użyć nie tylko do jedzenia, ale można się nią też dobrze bawić.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

Z odwiedzinami
w Domu Pomocy Społecznej


To już ostatnie dni, w których możemy zachęcić innych do oddania głosu na nasz projekt w Lubelskim Budżecie Obywatelskim. Aby wesprzeć akcję pozyskania funduszy na remont szkoły klasa 3a wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrała się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej w Lublinie. Tam, przed zgromadzoną widownią, zaśpiewała i zatańczyła, czym wzbudziła ogromny entuzjazm wśród podopiecznych. Po występie chętne osoby mogły zagłosować. Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.10.2017

WF do góry nogami

Klasa 5b wybrała się dziś na zajęcia do Strefy Wysokich Lotów. Była krótka rozgrzewka, trochę ćwiczeń doskonalących zdobyte już umiejętności oraz dużo swobodnego i twórczego "latania". Wszystkich, którzy jeszcze nie odwiedzili SWL, zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji zajęć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz rozoczętego we wrześniu remontu naszej szkoły.
Z zorganizowanych dotychczas kwest, kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 200 282,56 zł i 7 euro i 1 funt. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

"Tysiąc powodów, by czytać"

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie "Tysiąc powodów, by czytać". Konkurs organizowany jest przez księgarnię Empik. Nagroda to 1000 książek, ale aby je wygrać musimy głosować! Od 2 do 22 października, codziennie każdy może oddać jeden głos. Prosimy głosujcie na nasze konkursowe zdjęcie! Wystarczy wejść na www.empik.com/biblioteki/zaglosuj.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Muzyczne przesłuchania

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się przesłuchanie do Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Ksiądz Dyrygent - Attila Honti, który jest dyrektorem artystycznym chóru przesłuchał chłopców z klas drugich i trzecich. Okazało się, że niektórzy z nich mają naprawdę dobry słuch muzyczny i piękny głos. Kilkunastu chłopców otrzymało zaproszenie na kolejne przesłuchania. Mamy nadzieję, że wielu z nich skorzysta z zaproszenia.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Nowe Horyzonty
Edukacji Filmowej


W dniu dzisiejszym kilkunastu uczniów klas drugich i trzecich – ubiegłorocznych uczestników zajęć z Kulturki – rozpoczęło sezon Nowych Horyzontów Eduacji Filmowej udziałem w filmie "Sekret Eleonory". Już drugi raz mamy okazję uczestniczyć w "lekcjach" z edukacji filmowej na przykładzie konkretnego filmu. Projekt zakłada uczestnictwo w 6 projekcjach filmowych, zazwyczaj z różnych stron świata.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


Początek czegoś nowego budzi ciekawość i z takim nastawieniem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w świetlicy. W pierwszym tygodniu przypominaliśmy nasze zasady, aby wszyscy czuli się w świetlicowej grupie dobrze i bezpiecznie. Wzajemnie poznawaliśmy się i integrowaliśmy z nowymi koleżankami i kolegami z klas pierwszych. Witamy w świetlicy!
W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o miłości i rodzinie. Temat okazał się doskonałym pretekstem do jeszcze lepszego poznania się. Nagle okazało się, że są wśród nas tacy, którzy mieszkają poza Lublinem. Jedni mają liczne rodzeństwo, a inni są jedynakami. Zastanawialiśmy też nad sposobami okazywania miłości. Poruszyliśmy też problem tęsknoty za bliskimi.
We wrześniu dowiedzieliśmy się, skąd wzięły się pierwsze słodycze, jak powstaje czekolada. Próbowaliśmy rozstrzygnąć kwestię wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy w historii naszej szkoły, i mamy nadzieję, że nie ostatni, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień wiary w siebie, kreatywności i odwagi. Motywem przewodnim dnia była oczywiście kropka, a historia dziewczynki o imieniu Vashti stała się inspiracją do wielu aktywności, mających na celu odkrywanie i rozwijanie talentów. Wszechobecne tego dnia, kolorowe kropki zdobiły nawet nasze stroje. W naszej świetlicy powstało też "Drzewo naszych talentów"- piękny efekt współpracy uczestników zajęć.
W ostatnim tygodniu września na zajęciach królowały zwierzęta domowe. Rozpoznawaliśmy ich odgłosy, zastanawialiśmy się, o czym powinien pamiętać odpowiedzialny opiekun domowych pupili? Rysowaliśmy też portrety naszych ulubionych zwierzątek, dzieląc się swoimi doświadczeniami na temat pielęgnowania kotów, psów, chomików, królików, żółwi, świnek morskich itp.storzeń domowych.
Wśród różnych aktywności w naszej świetlicy nie zabrakło czasu na ruch i zabawę na placu zabaw, mecze piłki nożnej, obserwacje zmieniającej się roślinności w ogrodzie, która powoli szykuje się do jesieni.
W tym roku szkolnym, ku zdziwieniu wielu osób;), mamy "Czwartki z książką" i "Filmowo-bajkowe piątki". Wrześniowy repertuar filmów i dobór czytanych książek był dość bogaty i zróżnicowany, aby każdy mógł znależć w nim coś dla siebie. Wrzesień w naszej świetlicy zakończyliśmy lekturą interesujących pozycji książkowych, włączając się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Tymczasem z ciekawością spoglądamy w przyszłość, co też przyniesie nam październik?


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Najlepsi czytelnicy
września 2017


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Justyna Brauze, kl. 5a – 27 książek
  • »Weronika Józefczuk, kl. 4a – 16 książek
  • »Karol Jaworski, kl. 5b – 14 książek
  • »Milena Płaza-Kościańczuk, kl. 4a – 12 książek
  • »Barbara Kalinowska, kl. 6a – 11 książek
  • »Agnieszka Latecka, kl. 1a – 8 książek
  • »Błażej Kleszowski, kl. 6b – 8 książek
  • »Szymon Józefczuk, kl. 6b – 8 książek
  • »Mikołaj Wysokiński, kl. 1a – 7 książek
  • »Wojciech Łukasik, kl. 3b – 7 książek