Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)

SIERPIEŃ / WRZESIEŃ 2017

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.08.2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły oraz ich rodziców na inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się dnia 4 września 2017 r.:

• godz. 10.15 - wspólna Eucharystia w kościele parafialnym p.w. Nawrócenia św. Pawła przy ulicy Bernardyńskiej 5,
• po mszy św. – rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1 – 7 (na przyszkolnym terenie rekreacyjnym lub w razie deszczu kościele),
• spotkanie z wychowawcami dla uczniów klas pierwszych.
Szkoła już prawie gotowa - do zobaczenia!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.08.2017

Konferencja Dyrektorów
Szkół Katolickich


Tradycyjnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Jasnej Górze odbywa się Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich. Na spotkanie w poniedziałek 21 sierpnia przybyło ponad 200 dyrektorów szkół z całej Polski. Tym razem omawiana była reforma oświaty, która "rusza" już 1 września.
Na spotkanie z dyrektorami szkół katolickich zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej: p. Macieja Kopcia, podsekretarza stanu w MEN oraz p. Katarzynę Koszewską, dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego. Gościem spotkania był także abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
Uczestnicy konferencji wzięli także udział we Mszy św. odprawionej w bazylice jasnogórskiej. W czasie Eucharystii miał miejsce Akt Zawierzenia szkolnictwa katolickiego Matce Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski. W spotkaniu uczestniczyła Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 4.08.2017

25 września ruszy głosowanie w budżecie obywatelskim Lublina.
Wyjaśniamy jak dopisać się do listy mieszkańców miasta, aby mieć prawo głosu.


Projekt inwestycyjny na rok 2018 pt. REMONTUJEMY SZKOŁĘ URSZULANEK, na kwotę ponad 1 mln złotych, który zgłosili Rodzice uczniów naszej Szkoły, uzyskał pozytywną ocenę formalną Urzędu Miasta Lublin i został zakwalifikowany do głosowania wśród mieszkańców miasta, które rozpocznie się w drugiej połowie września. Wybierać będą zameldowani na pobyt stały w Lublinie albo wpisani tu do rejestru wyborców. Oznacza to, że będą mogły głosować także osoby niezameldowane w Lublinie. Ale pod jednym warunkiem – jeżeli do 8 września oświadczą, że mieszkają w Lublinie (okres zamieszkania nie ma znaczenia).

Jak złożyć oświadczenie, by wpisać się do rejestru wyborców budżetu?

Po pierwsze należy wejść na stronę obywatelski.lublin.eu i wypełnić formularz podając PESEL, kliknąć DODAJ DO LISTY MIESZKAŃCÓW. Otrzymamy wtedy formularz do wydrukowania.

Potem drugi obowiązkowy etap. Wydrukowany formularz trzeba zanieść do 8 września (piątek) włącznie, do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 (Pałac Parysów), pok. 107. Podczas składania dokumentu będzie wymagane okazanie dowodu osobistego.

Tylko po takim "załatwieniu sprawy" osoby niezameldowane w Lublinie uzyskają od 25 września prawo głosu – przez internet lub osobiście w Urzędzie Miasta.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród potencjalnych wyborców!