Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

CZERWIEC 2014

kliknij, aby powiększyć

Sobota 28.06.2014

Wakacje!!!

Na czas wakacji życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i słonecznej pogody.
Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w naszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień przeżyty w bliskości i miłości Boga i drugiego człowieka.
Szczęść Boże!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.06.2014

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014

Jeszcze tak niedawno był wrzesień, a tu ani się obejrzeliśmy - nadszedł czas wakacji. Uczniowie uroczyście zakończyli dziś rok szkolny 2013/2014. Ostatni dzień w szkole dla klas młodszych rozpoczął się o godz. 8:00 od przedstawienia przygotowanego przez klasę 1b pod kierunkiem p. Eweliny Pastuszak. Mali artyści podpowiedzieli nam, że nie jest ważne, ile rzeczy zabierzemy na wakacje, ale z kim i jak ten czas spędzimy. Następnie dziewczynki z klasy 3a wykonały taniec z pomponami do piosenek „Waka Waka” i „Endless summer”. Po występach nadszedł czas na wręczenie nagród dla dzieci wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Po rozdaniu nagród wszyscy spotkali się w klasach razem ze swoimi wychowawcami. Był czas na podziękowania i ciepłe słowa.
O 10:30 cała społeczność szkolna uczestniczyła w Eucharystii, którą w kościele parafialnym pw. Nawrócenia św. Pawła sprawował ks. Piotr Drozd.
Po Mszy św. uczniowie klas starszych udali się do szkoły na uroczyste zakończenie. Siostra Dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała miniony rok oraz podziękowała: siostrom za wsparcie, modlitwę i obecność, rodzicom za zaangażowanie, nauczycielom za wysiłek włożony w kształcenie młodzieży oraz wszystkim uczniom za ich uśmiech, wysiłek, każdy dzień, który spędzili w szkole. A następnie wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom, którzy wpisali się do Złotej Księgi, po czym uroczyście zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczniów, a także podziękowania rodzicom i pożegnanie klas VI. Po tych wydarzeniach wychowawcy ze swoimi klasami udali się do sal lekcyjnych, by indywidualnie pożegnać się ze swoimi wychowankami na czas wakacji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odniesionych sukcesów. Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i nabrania sił na nawy rok szkolny 2014/2015!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.06.2014

Najlepsi czytelnicy czerwca 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników kończącego się miesiąca: • »Łuć Wiktoria, kl. 3b – 7 książek
 • »Beć Roksana, kl. 4a – 6 książek
 • »Józefczuk Szymon, kl. 2b – 5 książek
 • »Pazik Karolina, kl. 2b – 5 książek
 • »Stadnicka Martyna, kl. 3a – 4 książki
 • »Krzyżanowska – Orlik Lidia, kl. 4a – 4 książki
 • »Bryła Sara, kl.1b – 4 książki
 • »Kondrasiuk Witek, kl. 2a – 4 książki
 • »Czukiewski Mieszko, kl. 2b – 4 książki
 • »Jaksim Jadwiga, kl. 2b – 4 książki

Zapraszamy do naszej biblioteki w nowym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.06.2014

"Super Klasa"

W czwartek po ostatniej w tym roku szkolnym wspólnej modlitwie porannej zostały ogłoszone wyniki konkursu przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski.
Od października zespoły klasowe zabiegały o tytuł "Super klasy" realizując przewidziane na każdy miesiąc zadania. Wspólnie uczyliśmy się wdzięczności, dostrzegania dobra w drugim człowieku, przez modlitwę i wielkopostne postanowienia zbliżaliśmy się do Boga.
Wiele prac pokazało nam, że nasi uczniowie są bardzo pomysłowi, twórczy, wrażliwi, chętni do szukania mądrych rozwiązań i rozwijania swoich zainteresowań. Najbardziej cieszyły serce te prace, które wykonywali wszyscy uczniowie danej klasy, np. ta wykonana przez klasę 5b, która w formie kliszy przedstawiała 25 pomysłów na różnorodne spędzanie przerw.
Konkurs rozstrzygnięty został na poziomie klas I-III i klas IV-VI.Tytuł "Super klasy" wśród klas młodszych zdobyła klasa 3b, wśród klas starszych natomiast klasa 5b.
Gratulujemy! Zwycięzcy zostali nagrodzeni statuetką "Super klasy" i upominkami, każda klasa otrzymała dyplom i słodycze.
Pamiętajcie: tytuł "Super klasy" to nie tylko wyróżnienie, to także zobowiązanie - starajcie się być dla innych przykładem twórczego myślenia, godnej postawy i szacunku wobec drugiego człowieka.
Kolejna edycja konkursu rozpocznie się we wrześniu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.06.2014

Pożegnanie klas szóstych

Dzisiejszy dzień obfitował we wzruszenia. Wszystko za sprawą klas szóstych, które uroczyście zakończyły naukę w naszej szkole. Z tej okazji przygotowały przedstawienie, podczas którego uczniowie dziękowali siostrom, nauczycielom, rodzicom i całej społeczności szkolnej za spędzony w szkole czas oraz za dobro, które tu otrzymali. W szczególności dziękowali swoim wychowawcom – s. Marii Magdalenie Masłoń i p. Andrzejowi Paździorowi. Przygotowana przez nich prezentacja multimedialna, stworzona z klasowych zdjęć, pozwoliła wszystkim przenieść się w czasie i prześledzić historię obecnych klas szóstych od roku 2008, gdzie wraz z powstaniem szkoły rozpoczynali swoją edukację aż do Testu Szóstoklasisty i pielgrzymki do Rzymu. Wszystkie zdjęcia przywołały mnóstwo wspomnień, które zostaną zarówno w sercach absolwentów jak i naszych. Życzymy im wielu sukcesów w dalszym życiu!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.06.2014

Wyniki polonistycznych i plastycznych zmagań uczniów klas I - III

Nadszedł czas na podsumowanie wyników polonistycznych zmagań uczniów klas II i III.


W szkolnym konkursie ortograficznym dla klas II:
I miejsce zajęła Agata Pająk z kl. 2b
II miejsce zajęła Łucja Jęczeń z kl. 2b
III miejsce zajęła Zofia Szabelska z kl. 2b.
Wśród klas III najlepsze wyniki osiągnęli:
Adam Błazik (kl. 3b) - I miejsce
Mateusz Husak (kl. 3b) - II miejsce
Wiktoria Łuć (kl. 3b) - III miejsce.

W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografia bez tajemnic" nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
I miejsce Adam Staniszewski z kl. 2a
III miejsce Adam Błazik z kl. 3b
wyróżnienie - Nina Trojanowska z kl. 3a

W Miedzyszkolnym Konkursie Rozumienia Czytanego Tekstu "Rozumiem, co czytam" naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a i udało im się odnieść następujące sukcesy:
Steuden Marta zajęła II miejsce
Mądzik Antonina zajęła III miejsce
Jaworska Barbara otrzymała wyróżnienie.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie konkursu plastycznego "Święty Jan Paweł II"
W konkursie plastycznym dla klas 1 - 3 nagrody otrzymali:
Zuzanna Krzysiak z kl. 3a
Jakub Iwaszko z kl. 1b
Zofia Ruszkowska z kl. 1b
Wyróżnienia zostały przyznane:
Marysi Kuryłowicz z kl. 1b
Weronice Krzysiak z kl. 1b
Berenice Dacko z kl. 2b

Wszystkim uczniom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.06.2014

Kino i pizza nagrodą za aktywność
i quiz z WDŻ


Wczoraj część uczniów z klas V-VI miała okazję wyjść do kina i na pizzę. Była to nagroda dla tych, którzy aktywnie udzielali się na lekcjach "wychowania do życia w rodzinie". Ostateczna liczba uczniów wyklarowała się po zakończeniu quizu podsumowującego cały rok lekcji z WDŻ. Wycieczka do Cinema City oraz na pizzę liczyła 39 wybrańców. Miała ona być zwieńczeniem całorocznych zajęć i ukazać jak ważne jest to, że jesteśmy razem. Wyjście było pełne wrażeń zwłaszcza dzięki emocjom, które zaoferował film "Jak wytresować smoka 2". U każdego pojawił się nie raz uśmiech na twarzy, jak i prawie każdy ocierał łezkę. Można było ubogacić się pięknym przesłaniem filmu, który pokazał m.in. jak wielką wartością w życiu jest miłość do drugiego człowieka i rodzina. Na koniec po dwóch godzinach seansu pyszna pizza dla każdego!
Serdecznie dziękujemy za ufundowanie wyjścia do kina s. Dyrektor! Warto być aktywnym na lekcjach :)


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.06.2014

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Po długich oczekiwaniach nadszedł wreszcie ten dzień, dzień w którym w naszej szkole przeprowadzony został egzamin praktyczny na kartę rowerową. Sprawdzian odbył się na odpowiednio przygotowanym placu manewrowym, w obecności komisji egzaminacyjnej. Przystąpili do niego uczniowie klas IV i V, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dniu dzisiejszym grono naszych rowerzystów powiększyło się o kolejne 30 osób, które z powodzeniem ukończyły egzamin uprawniający do uzyskania karty rowerowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy szerokości!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.06.2014

Szkolny Dzień Sportu

Dzisiaj na naszym boisku odbył się Szkolny Dzień Sportu! Uczestnicy mogli zaprezentować się w siedmiu punktowanych konkurencjach: skok w dal z miejsca, strzał na bramkę, rzut na bramkę, rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową do celu, rzut kółkiem ringo do celu, kręcenie obręczą hula - hop.
Najlepsza dziesiątka sportowców z poszczególnych klas zotała nagrodzona specjalną nagrodą niespodzianką!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.06.2014

PROJEKTOR po raz ostatni... w tym roku

Dziś świetlica kolejny, a zarazem ostatni raz gościła studentów z PROJEKTORA. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieciaki dowiedziały się jak powinny reagować w sytuacjach zagrożenia oraz na co szczególnie zwrócić uwagę, żeby nie przysporzyć sobie kłopotów. No i były również nagrody dla osób, które wygrały quiz podczas ubiegłych zajęć. Lubimy zajęcia prowadzone przez studentów z PROJEKTORA i dlatego cieszymy się, że nasza współpraca nie kończy się na tym roku.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Parku linowym

Klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Parku linowego - Lublin nad Zalewem Zemborzyckim. Wyjście rozpoczęło się o godz. 9, po przybyciu nad Zalew, krótkim spacerze i szkoleniu dotyczącym wspinaczki rozpoczęła się wspaniała, ale wymagająca zabawa. Wszyscy uczestnicy postanowili wybrać szlak dla średniozaawansowanych osób. Niektórzy bardzo się bali pokonywać kolejne przeszkody, ale zbierali siły i szli dalej do celu. Opikunowie z dumą obserwowali, jak ich pociechy radziły sobie z trudnym torem przeszkód, szczególny podziw wzbudziła wędrówka osób, które po raz pierwszy miały do czynienia z tego rodzaju wyczynami. Po radośnie spędzonym czasie w parku, wybraliśmy się do pizzerii. Po tak ogromnym wysiłku wszyscy ze smakiem zajadali pyszną pizzę. Każdemu uczestnikowi wyprawy gratulujemy sprytu, odwagi i pokonywania własnych słabości.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

We Wiosce Gotów

Uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili dziś Szkołę Podstawową im. Ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie. Po ciepłym przywitaniu z panią Dyrektor, nauczycielami i uczniami szkoły pojechaliśmy do Skansenu Wioska Gotów w Masłomęczu znajdującego się na terenie uroczej Kotliny Hrubieszowskiej. Z zapartym tchem słuchaliśmy informacji o plemieniu Gotów, którego pierwotna siedziba znajdowała się na terenie Skandynawii, a w I wieku przywędrowali na teren dzisiejszej Polski. Obejrzeliśmy chatę krytą słomą, której ściany wykonano z plecionki pokrytej gliną, półziemiankę chatę tkaczki, chatę wojownika-kupca, oraz zagrodę garncarza z warsztatem garncarskim i piecem do wypalania ceramiki. Podczas warsztatów lepiliśmy garnki z gliny i korale z kolorowej modeliny, mogliśmy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a na zakończenie zostaliśmy poczęstowani wyśmienitym specjałem kuchni gockiej, pęczakiem z gulaszem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Stasinie Polnym

Dzisiejszy dzień uczniowie klasy 4a spędzili w Stasinie Polnym na działce Rodziców jednego z kolegów. Dziewczynki, jak przystało na przyszłe panie domu, zajęły się przygotowaniem stołu, a chłopcy – dzielnie pracowali przy rozpalaniu ogniska. Kiedy wszystko zostało już przygotowane, wartę przy kiełbaskach i ziemniakach objęły p. Olga Tołwińska i s. Monika Orzechowska a dzieci w oczekiwaniu na efekty swojej pracy aktywnie spędzały czas na wspólnej zabawie. Nie dało się ukryć, że jedną z największych atrakcji dnia była jazda pociągiem (dla niektórych pierwszy raz w życiu). Uwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu były lody.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Magicznych Ogrodach

Uczniowie klasy 2a i 3b w Dniu z Wychowawcą, oczywiście ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Król i s. Ireną Bobkowską wybrali się do Magicznych Ogrodów. Jak to bywa w takich miejscach czas upłynął nam bardzo, bardzo miło, ale niestety też bardzo szybko. Na początek wysłuchaliśmy opowiadania Skrzata, by zaraz potem przejść obok Różanka, Marchewkowego Pola na Robankową Łąkę. Tam Wróżka Smużka i Krasnolud mieli dla nas przygotowaną grę edukacyjną, w której musieliśmy się wykazać nie tylko wiedzą, ale i umiejętnością współpracy. Następnie było mnóstwo zabawy w Smoczym Gnieździe, Krasnoludzkim Grodzie oraz przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie, gdzie czekało mnóstwo kolejnych atrakcji. Aż żal było wracać, ale w Lublinie czekali już na nas stęsknieni Rodzice.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Stajni Drwal

Klasa 3a spędziła dzisiejszy Dzień z Wychowawcą w Stajni Drwal na ul. Wólczańskiej. Dzień rozpoczął się od podróży autobusem linii 3. Po dotarciu na miejsce oczom dzieci ukazało się piękne podwórko pełne huśtawek, zjeżdżalni i drzew, a także zwierząt – kotów, królików, a nawet dzika. Uczniowie zwiedzili pobliskie stajnie i dowiedzieli się m.in. jak karmić konia, co wykonuje się z końskiego włosia czy według jakiej reguły są nazywane źrebięta. Potem przyszedł czas na oprowadzanie na kucykach. Aby mieć dużo energii, dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Potem był już czas na szaleństwa: biegano, grano w piłkę, huśtano się na huśtawkach, skakano na skakankach, a także ganiano za wszechobecnymi kotami (oczywiście, aby je pogłaskać i przytulić). To był męczący, ale piękny dzień.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Muzeum Wsi Lubelskiej

Czym zajmował się kowal poza kuciem koni? Dlaczego trzeba kuć żelazo póki gorące? Dlaczego nie każda glina nadaje się do robienia garnków? Czy wiatrak ma skrzydła do latania? Na te i podobne pytania odpowiedzi szukali uczniowie z klasy 2b w czasie lekcji muzealnej "Śladami ginących zawodów na Wyżynie Lubelskiej". Czas spędzony razem w ramach dnia z wychowawcą upłynął nam także na grze w piłkę, organizowaniu "mini pikników", pieczeniu kiełbasek i swobodnej zabawie w przepięknej scenerii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.06.2014

W Ogrodzie Botanicznym

Dzisiejszy Dzień z Wychowawcą klasy 4b i 6a spędziły w Ogrodzie Botanicznym. Klasom, oprócz wychowawców (p. Moniki Król i p. Andrzeja Paździora), towarzyszyły p. Marta Muszyńska i p. Anna Kapica. Punktualnie o godzinie 9.00 dzieci przywitał przewodnik, który oprowadził je po Ogrodzie. Podczas lekcji z przewodnikiem dzieci mogły wykazać się dużą wiedzą z przyrody, za co wielokrotnie były chwalone. Uczniowie zwiedzili również Dworek Kościuszki oraz udali się do szklarni, gdzie podziwiali egzotyczne gatunki roślin z różnych stron świata. Wspólna wyprawa zakończyła się przyjazdem klas pod budynek Poczty Głównej skąd klasa 4b z wychowawczynią udała się na lody, a klasa 6a z wychowawcą poszła na pizzę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.06.2014

"Żyj zdrowo i bezpiecznie"

Uczniowie naszej szkoły mieli dziś możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji warsztatów pierwszej pomocy pod tytułem "Żyj zdrowo i bezpiecznie". W pierwszej części warsztatów p. Kamila Duduś wraz z p. Anną Grzesik omówiły podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przy utracie przytomności. Zarówno dzieci z klas I-III, jak i IV - VI miały okazję poćwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. W kolejnej części warsztatów omówiono zasady pierwszej pomocy w konkretnych przypadkach takich jak: zatrucia, salmonella, oparzenia, udar słoneczny, kleszcze i borelioza. Miejmy nadzieję, że dzieci z naszej szkoły będą potrafiły „żyć zdrowo i bezpiecznie” podczas nadchodzących wakacji!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.06.2014

Spotkanie Prezydenta Miasta Lublin
z laureatami konkursów artystycznych


To już kolejne spotkanie z Prezydentem Miasta Lublin, Panem Krzysztofem Żukiem. Tym razem tego zaszczytu dostąpili laureaci konkursów artystycznych. Spotkanie miało miejsce w Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Młodzi "artyści" odebrali z rąk Pana Prezydenta dyplomy z nagrodami, a wielu z nich także jednorazowe stypendia. Wraz z laureatami dyplomy uznania otrzymali dyrektorzy poszczególnych szkół oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów. Z naszej szkoły wyróżnione zostały: Martyna Osmałek i Zofia Kossowska z kl. 6a, Julia Rządkowska z kl. 6b oraz Maja Kwiecień z kl. 4a. Uroczystość zakończono pięknym występem tancerek ze Społecznego Ogniska Baletowego.
Gratulujemy naszym "artystkom" i życzymy dalszego rozwoju swoich talentów!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii i na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.06.2014

Koło Igłą i Nitką w pracowni artystycznej

Dziś koło Igłą i Nitką odwiedziło pracownię artystyczną p. Barbary Ławnik. Mieliśmy okazję zgłębić tajniki projektowania i szycia kostiumów oraz dekoracji. Przymierzyliśmy wiele ciekawych stroi, kapeluszy oraz peruk. Próbowaliśmy szyć na maszynie. Pani Barbara opowiadała nam jak powstała jaj pracownia, skąd pochodzi jej nazwa oraz jak miłość do szycia zamieniła się w pomysł na życie zarobkowe. Spotkanie bardzo nam się podobało, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o szyciu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 21.06.2014

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015

W zakładce "Podręczniki" oraz "Dokumenty" publikujemy zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015.
kliknij, aby powiększyć

Środa 18.06.2014

Klasyfikacyjna rada pedagogiczna
klas 4 - 6


W dniu dzisiejszym odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej, podczas którego zostały zatwierdzone oceny uczniów z klas IV-VI.
Przed nami już tylko tydzień do zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych świadectw!


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.06.2014

Zakończenie całorocznej pracy
koła misyjnego i dzieci św. Anieli


Tydzień przed końcem roku dzieci z kół religijnych podsumowały całoroczna pracę i jak przystało małym misjonarzom Jezusa i dzieciom św. Anieli podziękowały Panu Bogu za całe dobro, które udało im się uczynić w ciągu minionego roku szkolnego. To było bardzo miłe spotkanie. W kaplicy otrzymały pamiątkowe dyplomy a w klasach odbył się słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców. Rarytasem był kisiel z czarnej kukurydzy przywieziony do ugotowania przez s. Wacławę z Peru.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.06.2014

W Teatrze Andersena

Uczniowie z koła teatralnego i koła muzyczno-ruchowego wybrali się dziś do Teatru Andersena na spektaklu muzycznym pt."Latający kufer".
Dzieci z zainteresowaniem obeserwowały jak główny bohater młody Hans Christian Andersen szybując ponad chmurami, dociera do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki, którą ojciec i władca Turcji - sułtan - trzyma pod kluczem, by ustrzec przed nieszczęśliwą miłością. Dzięki umiejętności opowiadania baśni Hansowi udaje się zdobyć przychylność sułtana i jego żony.
Wspaniałe stroje, piękna scenografia i wyjątkowa oprawa muzyczna zachwyciły młodą publiczność, a po przedstawianiu brawom nie było końca. Już planujemy kolejne wyjście do teatru...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.06.2014

„Flora i fauna lubelszczyzny - gatunki chronione”

Julia Pawłowska i Kacper Kiciński z klasy 6a wykazali się bardzo dobrą znajomością gatunków chronionych, występujących na Lubelszczyźnie. Otrzymali wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym: „FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY - GATUNKI CHRONIONE”. Konkurs ten przeprowadzony został za pośrednictwem Internetu. Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.06.2014

Projektor – Wolontariat studencki (kolejna odsłona... kolejnej odsłony)

Świetlica gościła po raz kolejny studentów z PROJEKTORA. Dzisiejsze zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczestnicy warsztatów wymyślali różne sytuacje, które były niebezpieczne i szukali sposobów udzielania pomocy, oczywiście na miarę możliwości dziacka. Poznali numery alarmowe, pod które należy zadzwonić, aby wezwać pomoc. To były bardzo pożyteczne zajęcia.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.06.2014

Klasyfikacyjna rada pedagogiczna
klas 1 - 3


W dniu dzisiejszym odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej, podczas którego zostały zatwierdzone oceny uczniów z klas 1-3. Uczniowie ci otrzymają ocenę opisową, dzięki której dowiedzą się, czego nauczyli się przez ostatni rok. Wszystkim życzymy jak najlepszych świadectw!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.06.2014

W Galerii „Przy Bramie”

Klasa 4a odwiedziła dziś Galerię „Przy Bramie” mieszczącą się na lubelskiej Starówce. Dzieci obejrzały wystawę konkursową lubelskich artystów należących do Towarzystwa Przyjaciół sztuk Pięknych. Tematem był Lublin. Prace wykonane w różnych technikach,od pasteli tłustych i suchych po olej i akryl. Podziwiać można też było prace na płótnie, jedwabiu i szkle. Wszystkie bardzo ciekawe. Ukazywały one piękno dawnego i współczesnego Lublina. Widać w nich było dużą wrażliwość artystów, ciekawą kolorystykę i kompozycję. Uczta duchowa. Dzieci patrzyły, podziwiały i uczyły się od artystów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.06.2014

Dla Mamy i Taty

Klasa 3a obchodziła dziś Dzień Wdzięczności Rodzicom. Z tej okazji przygotowała krótki montaż słowno – muzyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich mam i tatusiów. Na zakończenie dziewczynki wykonały efektowny taniec z pomponami. Rodzice otrzymali serduszka origami wraz z dobrym słowem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.06.2014

Z wdzięczności dla Rodziców

Każdy dzień jest dobry, by wyrazić wdzięczność Rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Uczniowie kl. 3b wybrali na tę okazję dzisiejsze popołudnie. Zaprosili swoich Rodziców na krótkie występy aktorsko - muzyczne. Przedstawili bajki w wersji skróconej i humorystycznej, ale za to zakończone pouczającymi morałami np. " Osiem godzin snu na dobę starczy całkowicie. Dłużej nie śpij, bo – uwaga! – możesz przespać życie"!
Nie zabrakło też piosenek o mamie, tacie, szczęśliwych dzieciach. Na koniec dzieci wyśpiewały i wytańczyły chwałę Bogu, dziękując Mu za swoich Rodziców.
Po części artystycznej dzieci obdarowały Gości własnoręcznie zrobionymi drzewkami szczęścia i bransoletkami. Rodzice natomiast dziękując za występ poczęstowali młodych aktorów pysznymi pączkami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.06.2014

Klasy 4a i 4b w Bieszczadach

W dniach 11-13 czerwca uczniowie klasy 4a i 4b w raz z opiekunami - S. Moniką Orzechowską, p. Moniką Król, p. Martą Muszyńską i p. Albertem Król byli na wycieczce w Bieszczadach. Pierwszego dnia dzieci były w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Tam miały lekcje muzealne z zajęciami praktycznymi. Dziewczynki uczyły się robić nalewajki, chłopcy zaś ćwiczyli kaligrafowanie. Dodatkowo wszyscy mieli lekcję muzealną pt.: „Życie codzienne w galicyjskim rynku. Historia miasteczek”. Tu dzieci dowiedziały się jak żyli mieszkańcy miasteczek, czym się zajmowali, jak wyglądała ich codzienność. Następnie uczniowie udali się na górę Sobień, skąd rozciąga się niesamowity widok na rzekę San. W ruinach zamku wysłuchali legendy o Białej Damie, żonie kasztelana Kmity – Margaricie, która straszy w ruinach. Ostatnim punktem programu byyło zwiedzanie bunkrów linii Mołotowa. Drugiego dnia uczniowie brali udział w grze terenowej w dolinie Bereźnicy, gdzie podzieleni na dwa zespoły musieli przy pomocy wskazówek, GPS i krótkofalówki odnaleźć skrytki ze wskazówkami oraz wszystkie punkty orientacyjne – ruiny cerkwi, cmentarz, młyn, stary sad oraz piwnicę. Przy okazji wyprawy poznali niesamowitą historię tego przepięknego miejsca. Kolejnym punktem programu było Centrum Ekumeniczne z plenerową wystawą miniatur cerkwi pogranicza, mini ZOO i ogród biblijny. Następnie uczniowie udali się na zaporę w Solinie, gdzie mogli pospacerować po koronie zapory. Wieczorem zaś wszyscy razem oglądali mecz otwarcia Mistrzostw piłki nożnej Brazylia 2014. Trzeci - ostatni dzień wycieczki – to wyprawa w góry. Dzieci pokonały trasę Brzegi Górne – schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej – Brzegi Górne. Był to nie lada wyczyn dla młodych kibiców, którzy do późna w nocy trzymali kciuki za swoich faworytów. Wszyscy jednak dali radę. Wyczerpani, lecz zadowoleni czwartoklasiści wrócili do Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.06.2014

Wielobój Obronny

Cieszymy się z Julią Fiedorek z klasy 5b, która zdobyła 1 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klubowym w Wieloboju Obronnym.
Gratulujemy i życzymy kolejnych skucesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 14.06.2014

Wycieczka klasy 5a do Krakowa i okolic

10 czerwca klasa 5a wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i okolic. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było niezwykłe Muzeum Motyli Athoporda w Bochni, wszyscy byli zaskoczeni bogactwem i pięknem świata motyli. Następnym punktem wycieczki tego dnia była Kopalnia Soli Bochnia, tutaj spędziliśmy wiele godzin, doznaliśmy niezwykłych wrażeń, dowiedzieliśmy się jak powstała kopalnia, kto jest jej patronem, a jej historię opowiadała nam sama św. Kinga! Jak się okazuje pod ziemią jest wiele atrakcji - można nawet zagrać w piłkę, czy zjechać ze 140 metrowej zjeżdżalni. Płynęliśmy także podziemną solanką o długości 120 m, znajdującą się 230 m pod ziemią. Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy na nocleg, gdzie mimo zmęczenia, wszyscy mieli jeszcze siłę, aby grać w piłkę, gonić się i skakać na trampolinie.
Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, ta wzruszająca podróż przeniosła nas w czasie i pozwoliła pochylić się na dłużej w snuciu refleksji nad darem życia tego niezwykłego, naszego świętego. Resztę dnia spędziliśmy w Zatorlandzie - parku rozrywki, gdzie przenosiliśmy się ze świata dinozaurów do owadów, bajek, odwróconego domku... Po tych szaleństwach wróciliśmy na nocleg, aby przygotować się na następny dzień, który rozpoczęliśmy z Siostrą Bożenką w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Krakowie.
Spotkanie było wzruszające - zarówno Siostra, jak też uczniowie byli szczęśliwi, że mogli się spotkać. Po tym wydarzeniu wyruszyliśmy w podróż po Krakowie (Pl. Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, brama Floriańska, mury obronne miasta, ul. Floriańska, Collegium Maius: dziedziniec, Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki + ołtarz Wita Stwosza, ul. Franciszkańska: okno papieskie, pałac biskupi, ul. Grodzka, Kanonicza, Wawel).
Ostatni dzień to Ojcowski Park Narodowy - tu spacerowaliśmy przez Dolinę Prądnika: Ojców, Grota Łokietka, Wąwóz Ciasne Skałki, Górę Koronną, Źródełko Miłości. Zobaczyliśmy: Kapliczkę Na Wodzie, Maczugę Herkulesa, Pieskową Skałę. Do Lublina przybyliśmy na godzinę 20.
Wycieczka była wspaniała, przepełniona radością, zabawą, nauką. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal, a opiekunowie byli dumni, ze swoich mądrych i grzecznych podopiecznych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 14.06.2014

Klasa 3a w Lasach Janowskich

W dniach 11 - 13 czerwca uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami – p. Agnieszką Włosek i p. Olgą Tołwińską byli na swojej pierwszej zielonej szkole w Lasach Janowskich. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły pracownię garncarza i mogły samodzielnie wykonać gliniane naczynia. Zwiedziły też unikalny, drewniany kościół w miejscowości Momoty oraz obserwowały hodowlę konika biłgorajskiego. Po południu razem z przewodnikiem wybrały się na wycieczkę do lasu. Po powrocie był czas na wspólne gry i zabawy. Najwięcej zainteresowania wzbudziła gra terenowa „Sztandary”. Dzień zakończyły „mrożące krew w żyłach” nocne podchody. Następnego dnia uczniowie jeździli konno w Ośrodku Hipoterapii „Karino”, zwiedzali skansen kolejki leśnej i jeździli po lesie samochodem wojskowym. Po południu był czas na strzelanie z łuku oraz naukę chodzenia na szczudłach. Odbyła się też dyskoteka i powtórka (zgodnie z życzeniem dzieci) gry „Sztandary”. Ostatniego dnia dzieci podziwiały wygląd m.in. wilka, jelenia, dzika na wystawie przyrodniczej, brały udział w zawodach na orientację w terenie oraz wyruszyły na wyprawę do bagiennego rezerwatu „Imielty Ług”. Fizycznie zmęczeni, ale bardzo radośni, ze śpiewem na ustach wszyscy wrócili do Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.06.2014

Wizyta w Magicznych Ogrodach
(klasa 1a i klasa 1b)


Uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się dzisiaj na wycieczkę do nietypowego miejsca w pobliżu Janowca nad Wisłą. Otóż wśród lasów i łąk znajduje się tam niezwykły ogród. Po przekroczeniu bramy Magicznych Ogrodów powitały nas psotliwe Mordole, które zamieszkują tę krainę. Natomiast po tajemniczym ogrodzie oprowadzała nas Wróżka Smużka oraz dzielne Krasnoludy. Dzięki nim dowiedzieliśmy się jak powstał Magiczny Ogród oraz, że założyciel ogrodu mag Zoran potrzebuje pomocy i trzeba zdobyć dla niego kilka kryształów. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w grze dydaktycznej, dzięki której zdobyli potrzebne kryształy. W nagrodę za pomoc Zoranowi dzieci mogły przejechać się kolejką po krainie skrzatów Bulwiaków, magicznych ptaków, motyli i olbrzymich gąsienic. W Ogrodach czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji, między innymi Marchewkowe pole w rozmiarach XXL, Robankowe wzgórze i Smocze gniazdo. Wizyta w takich ogrodach to super przygoda!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.06.2014

Szlakiem legend lubelskich...

Klub Podróżnika swoje ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym spędził spacerując szlakiem legend lubelskich. Podążaliśmy według mapy, która prowadziła nas przez miejsca znane nam z opowieści i legend. Nasz spacer rozpoczęliśmy od kościoła powizytkowskiego, czyli miejsca sąsiadującego z naszą szkołą, bo jak się okazuje również z tym miejscem związana jest jedna z legend. Następnie udaliśmy się w kierunku ulicy Królewskiej, żeby opowiedzieć sobie o Bramie Krakowskiej i mieszkającym w niej niegdyś Panu Lutowskim. Potem przeszliśmy pod Bramą Trynitarską, ale nie tak zwyczajnie... spróbowaliśmy przejść najciszej jak umieliśmy, żeby usłyszeć pianie blaszanego kogucika z wieży. Bo legenda mówi, że kogucik pieje tylko wtedy, gdy niegrzeczne dziecko przejdzie pod bramą. I niektórym udało się go nawet usłyszeć. Ciekawe dlaczego?! Tuż za wspomnianą bramą znajduje się, wiadomo, kamień nieszczęścia. I już mamy wytłumaczenie, dlaczego złapał nas później deszcz, ponieważ większość dzieci dotknęła słynnego kamienia... i później mieliśmy pogodowego pecha. Następnie przywołał nas do siebie Ojciec Ruszel, a legendę o tymże Dominikaninie poznaliśmy w przepięknie odremontowanym kościele na Złotej. W tym też miejscu zobaczyliśmy słynny obraz przedstawiający Pożar Lublina z 1719 roku. Oczywiście o relikwiach Drzewa Krzyża Świętego też wspomnieliśmy. Stamtąd trafiliśmy na Plac Rybny, a później najstarszą uliczką zwaną Ku Farze trafiliśmy na Plac po Farze. I tam po opowiedzeniu sobie legendy o śnie Leszka Czarnego poszliśmy ... na upragnione lody. I tak oto uroczyście podsumowaliśmy cały rok szkolny z Podróżnikami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.06.2014

CLICKOMANIAC - wyniki konkursu

Dziesiąta edycja konkursu CLICKONMANIAC została rozstrzygnięta. Konkurs przebiegał w trzech etapach i został zorganizowany przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Konkurencja była bardzo dużo, tym bardziej cieszymy się, że aż troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu. Do grona zwycięzców należą: Natalia Celińska (kl. 5a), Błażej Wilkoławski (kl. 6b) oraz Kacper Lutomski (kl. 4b), który zdobył największą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej! Zwycięzcy otrzymali dyplomy laureata oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.06.2014

PROJEKTOR – Wolontariat studencki (kolejna odsłona)

Najwyraźniej lubią nas studenci z PROJEKTORA, ponieważ często nas odwiedzają. I my lubimy, kiedy przychodzą do nas, bo mamy okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach.
Dziś studenci poprowadzili w świetlicy zajęcia dotyczące zdrowego żywienia. Dzieciaki refleksyjnie potraktowały temat i znalazły w swoich posiłkach niezdrowe produkty. Nie będziemy zdradzać jakie, co by innych pokusa nie zwiodła. Jednak my od dziś już wiemy, że w McDonald'sie nie jemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.06.2014

Mamy laureatkę konkursu ogólnopolskiego!

Zofia Ciesielska z kl. 4b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień", zajmując 10. miejsce w Polsce. Konkurs przebiegał w 3 etapach, w których wzięło udział kilka tysięcy uczniów. Finały odbywały się w różnych ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. Wszyscy finaliści mieli za zadanie napisać ciekawe opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej. Liczyła się nie tylko wena twórcza, ale i poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna. Gala laureatów miała miejsce w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a nagrodzone prace zostały opublikowane w książce "Tak pisali najlepsi". Gratulujemy Zosi i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.06.2014

Spotkanie z Rodzicami
przyszłorocznych pierwszoklasistów


W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla Rodziców naszych przyszłych pierwszoklasistów.
Siostra Dyrektor Estera Grzegorek przedstawiła po krótce najważniejsze informacje m.in. o charakterze i misji szkoły oraz zachęciła do aktywnej współpracy. Głos zabrała też p. Luiza Krupińska (kierownik świetlicy) mówiąc o funkcjonowaniu świetlicy klas 1 - 3. Pani Wioletta Toruń (przewodnicząca RR) w kilku zdaniach przybliżyła działalność Rady Rodziców. Natomiast s. Irena Bobkowska (przyszłoroczna wychowawczyni kl. 1b) poruszyła temat podręczników, z których od września będą korzystać nasi nowi uczniowie.
Na zakończenie spotkania s. Dyrektor wyczytała listę uczniów poszczególnych klas oraz ich wychowawczynie i zaprosiła wszystkich na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2014 r.
Do zobaczenia po wakacjach!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.06.2014

Ponownie w Ratuszu

Tym razem uczniowie klasy 1a zwiedzili dziś Ratusz. Dzieci mogły wejść do gabinetu Prezydenta Miasta, do gabinetu Przewodniczącego Rady Miasta, do sali konferencyjnej i do sali obrad. Wysłuchały opowieści o historii ratusza, o osobach tam pracujących i miały mnóstwo pytań, na które odpowiadał sam Przewodniczący Rady Miasta - p. Piotr Kowalczyk.
Wielkim wydarzeniem było wysłuchanie hejnału na balkonie ratusza, wspólne zdjęcie i rozmowa z panem, który od przeszło 18 lat codziennie gra hejnał.
Oczywiście nie zabrakło też słodyczy i "niespodzianki" dla dzieci, za które bardzo, bardzo raz jeszcze dziękujemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.06.2014

Pielgrzymka klas szóstych do Włoch

W dniach 31 maja - 8 czerwca klasy szóste wraz z Siostrą Dyrektor - s. Esterą Grzegorek i Wychowawcami - s. Marią Magdaleną Masłoń oraz p. Andrzejem Paździorem uczestniczyły w pielgrzymce do Włoch. Były to dni niezwykłe! Loreto, Manoppelo, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Asyż, Padwa, Wenecja i Rzym cudowne miejsca w prawdziwie słonecznej Italii odsłaniały przed pielgrzymami swoje piękno, a Msze św. i możliwość modlitwy przy grobach wielu świętych (św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII, św. Franciszka z Asyżu i św. Klary, św. Antoniego z Padwy, św. Marka, św.o. Pio) otwierały ich na rzeczywistość duchową.
Szczytem pielgrzymki było oczywiście spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas środowej audiencji na placu św. Piotra i błogosławieństwo na kolejny etap życia szóstoklasistów, którzy już niedługo rozpoczną naukę w gimnazjum.
Pielgrzymowanie nasi uczniowie zakończyli w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Mszą św. w Kalwarii Zebrzydowskiej, tak mocno związanej ze św. Janem Pawłem II, oraz modlitwą o dary Ducha Świętego.
Wiele wrażeń i wiele łask stało się udziałem naszych szóstoklasistów, ufamy, że będą one owocować w codzienności!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.06.2014

Obchody XIII Tygodnia Czytania Dzieciom

W dniach od 1 do 8 czerwca miał miejsce XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie mądra rzecz!”
W ramach obchodów w naszej szkole codziennie czytaliśmy na lekcjach i zajęciach świetlicowych wybrane wspólnie ciekawe książki. Najczęściej wybieranymi tytułami były: „Plastusiowy pamiętnik”, „Nasza mama czarodziejka”, „Martynka”, „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”, „Solilandia”, „Szaleńczaki”, „Magiczne drzewo”.
Mimo tego, iż Tydzień Czytania się skończył, tak nam się spodobało i czytamy nadal!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.06.2014

Ogólnopolski Konkurs
Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”


Znamy już oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”:

NAGRODA GŁÓWNA
Mikołaj Fitas kl. 1b

NAGRODY
Uczniowie kl. 1b: Mateusz Lisowski, Piotr Lisiecki
Uczeń kl. 5b: Michał Jaworski
Uczennica kl. 6a: Martyna Osmałek

WYRÓŻNIENIA
Uczniowie kl. 1a: Tymoteusz Kowalik, Antoni Oniszczuk, Weronika Pyrz, Jakub Rojek
Uczniowie kl. 1b: Michał Barański, Piotr Dawidziak, Maria Hypś, Antonina Palusińska, Zofia Ruszkowska
Uczeń kl. 2a: Adam Staniszewski
Uczniowie kl. 2b: Agnieszka Bzducha, Dominik Gach, Błażej Kleszowski, Dagmara Kwiatkowska
Uczniowie kl. 3b: Adam Błazik, Aleksandra Gilowska, Maurycy Stankievic
Uczniowie kl. 4a: Mikołaj Dyrka, Maksymilian Mrzewka
Uczniowie kl. 4b: Maciej Biskupski, Zofia Ciesielska, Kacper Lutomski
Uczennica kl. 5a: Julia Pawłowska
Uczniowie kl. 6b: Kajetan Kempisty, Julia Rządkowska

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.06.2014

Wycieczka klasy 2a w Świętokrzyskie

W dniach 5-6 czerwca uczniowie klasy 2a wyjechali na wycieczkę w świętokrzyskie. Pierwszego dnia byli w Bałtowie. Organizatorzy przygotowali im wiele atrakcji. Przygodę z Bałtowem rozpoczęli od podróży amerykańskim schoolbusem po Zwierzyńcu Bałtowskim, gdzie stanęli oko w oko z takimi zwierzętami jak wielbłądy, daniele, alpagi, lamy, żubry, strusie i wieloma innymi egzotycznymi zwierzętami. Uczestniczyli w Sabathówce czyli wtajemniczeniu w świat dawnych Słowian a także podjęli wyprawę przez domki goblinów – małych złośników. Zobaczyli prawdziwy domek czarownicy stojący na kurzej łapce a także domek z piernika, który dzieci lubią podskubywać. Zabaw i atrakcji nie było końca. Po Sabathówce czekały już na nie dinozaury i inne prehistoryczne stworzenia. Wszystkie oczywiście naturalnych wielkości. Emocje były ogromne, głownie w prehistorycznym oceanarium.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęli od zwiedzanie Kopalni Krzemienia Pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Mogli zobaczyć i dotknąć prawdziwe krzemienie, ale także przyjrzeć się pracom wydobywczym tego kamienia kilka metrów pod ziemią. Z Krzemionek Opatowskich udali się do miejscowości Ujzad, pod Opatowem, w której zwiedzali ruiny XVII w. zamku Krzyżtopór należącego do Rodu Ossolińskich.
Kolejny ciekawy punkt wycieczki pobyt na terenie zespołu pałacowego oraz uczestniczenie w Safari Bizonów w Kurozwękach. Zwiedzali tam nie tylko pałac Popielów ale zeszli również do lochów pałacowych, w których przeżyli chwile grozy… W drodze powrotnej wstąpili do Sandomierza, przespacerowaliśmy się po Starym Mieście i Wąwozie Królowej Jadwigi. Do Lublina wrócili zadowoleni, pełni wrażeń jednak z odrobiną żalu, że wszystko co dobre szybko się kończy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.06.2014

Spotkanie Prezydenta Miasta Lublin
z laureatami konkursów przedmiotowych


W siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych - laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego. Prezydent Miasta p. Krzysztof Żuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta p. Piotrem Kowalczykiem wręczyli nagrody książkowe i dyplomy tegorocznym laureatom, natomiast dyrektorzy szkół oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2013/ 2014.
Laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 średnią ocen, co najmniej 4,8 oraz wzorową ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach tematycznych. Łącznie nagrodzonych zostało 88 uczniów z 26 szkół. Przypomnijmy, że z naszej szkoły laureatami konkursu historycznego zostali: Maciej Baryła i Adam Suraj z kl. 6b oraz Kacper Kiciński z kl. 6a. Do konkursu przygotowywała ich p. Donata Garbala.
Gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii i na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.06.2014

V Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Klasycznych

W dniach 7-8 czerwca odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Klasycznych. I tym razem Mieszko Czukiewski nas nie zawiódł zajmując I miejsce w kategorii juniorzy do lat 10.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.06.2014

Projekt Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Lublin

Uczniowie klas IV i V naszej szkoły uczestniczyli dziś w zajęciach przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie. Nad całością czuwali pracownicy Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Lublin. Wszystko odbywało się w ramach europejskiego projektu Heritage Management (Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym na obszarze Europy Środkowej). Najpierw uczniowie nasi obejrzeli prezentację dotyczącą rozwoju reklamy od początków jej pojawienia się w świecie. Nasi prelegenci opowiadali o tym, jak wyglądają reklamy, szyldy, gdzie są umieszczane, o czym mówią itp. Druga część miała charakter warsztatów. Dzieci, podzielone na grupy, miały stworzyć własna wizję reklamy (np. szyldy, witryny sklepowe). Następnie pod okiem prowadzących zajęcia przyklejali je na przygotowane wcześniej zdjęcia budynków lubelskich. Uczyły się w ten sposób jak zrobić dobra reklamę i gdzie prawidłowo ja umieścić na budynku. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Każdy mógł się wykazać pomysłem i zespołowo stworzyć ciekawe pracę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.06.2014

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Miło nam poinformować o wygranej naszych dwóch uczennic z klasy 4b. Zofia Jaworska i Zuzanna Niećko zostały laureatkami 44. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Wraz z upominkami i dyplomami każda otrzymała brązowy medal. Czekaliśmy aż 8 miesięcy na wyniki! Napłynęło 12 709 prac plastycznych z całego świata, z czego 903 z Polski. Trzeba było czasu, aby to obejrzeć... Patronami konkursu byli: Minister Spraw Zagranicznych Japonii, Minister Sztuki, Edukacji, Sportu, Nauki i Technologii oraz Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki. W liście do naszej szkoły czytamy: „Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w tym nietuzinkowym wydarzeniu, dzięki któremu odkrywamy nowe talenty – inspirujemy do kreatywnego działania, zachęcamy do rysowania oraz pobudzamy do refleksji”. Nasze uczennice do konkursu przygotowywała p. Joanna Frydrych – Staszczak.
Gratulujemy naszym medalistkom! Życzymy pomysłów, cierpliwości i kolejnych wygranych!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.06.2014

„Zdrowy Czerwony Kapturek”

Dzisiaj w świetlicy naszej szkoły odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Dzieci z zerówki, z Przedszkola nr 4, które mieści się w murach klasztoru Sióstr Urszulanek, wcieliły się w rolę aktorów. Znaną bajkę przedstawiły w sposób ciekawy i żartobliwy. Pokazały poprzez swoich bohaterów jak ważną rolę pełni zdrowe i właściwe odżywianie. Co należy jeść, co ograniczać, a czego unikać.
Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom. Dało im dużo radości i pokazało jak w ich „języku” dbać o prawidłowe odżywianie. Dziękujemy Paniom i grupie zerówkowej z przedszkola za wizytę w naszej szkole.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.06.2014

Wycieczka klasy 5b szlakiem Świętego Jana Pawła II

W dniach od 2 do 4 czerwca klasa 5b była na swojej klasowej wycieczce. Pierwszy dzień nieco deszczowy uczniowie spędzili w Inwałdzie, w rekreacyjnym parku miniatur. Znajduje się on na terenie województwa małopolskiego w powiecie wadowickim. Obejmuje wiele miniatur najbardziej znanych budowli świata wykonanych w skali 1:25 oraz wykonany w skali 1:15 model Placu św. Piotra w Rzymie a także budowle „Polska w miniaturze”. W ciągu trzech dni zwiedzili Wadowice z nowoczesnym muzeum Jana Pawła II, Kalwarię Zebrzydowską, Wieliczkę i Kraków z pięknym Wawelem. Dużym przeżyciem był pobyt w Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i w Centrum Jana Pawła II. Jedno przedpołudnie spędzili w domu urszulańskim przy ul. Starowiślnej w Krakowie. Poznali historię krakowskiego klasztoru a w szkole spotkali się z bliźniaczą klasą 5b. W drodze powrotnej odwiedzili Koziołka Matołka w Pacanowie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.06.2014

„Ambasador Szkolnej Wynalazczości”

Jan Sidor z klasy 4b, wykonał na lekcję przyrody wiatrowskaz z elektronicznym odczytem kierunku wiatru, a następnie zgłosił ten projekt na konkurs „Ambasador Szkolnej Wynalazczości” zorganizowany przez Urząd Patentowy RP i Polską Akademię Nauk (na konkurs wpłynęło ponad sto projektów).
Jaś został finalistą konkursu i otrzymał:
Dyplom Finalisty Konkursu “Ambasador szkolnej wynalazczości",
Mini Patent Urzędu Patentowego RP za projekt „Wiatrowskaz z elektronicznym odczytem”,
Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Dyplom Fundacji Hellera Pro Inventio, oraz nagrodę finansową.
Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej kreatywności.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.06.2014

Ostatni "Czwartek Lekkoatletyczny edycja wiosenna" z dobrymi wynikami!

Dzisiaj odbyły się ostatnie zawody rundy wiosennej z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne 2014”. Nasi reprezentanci występując w okrojonym składzie nie zawiedli, zdobywając tym razem aż 10 dyplomów.
Anna Stąsik kl. 5b: I miejsce - skok wzwyż, II - miejsce rzut piłeczką palantową, III miejsce - skok w dal, bieg 60m;
Julia Fiedorek kl. 5b: I miejsce - bieg 300m, III miejsce - skok wzwyż;
Dominika Lipska kl. 4a: II miejsce - bieg na 300m;
Gabriela Szewczyk kl. 5b: II miejsce - bieg na 600m, III - miejsce rzut piłeczką palantową.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom dzisiejszych zawodów gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii i na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.06.2014

„Kangur” rozstrzygnięty

Konkurs matematyczny "Kangur" został rozstrzygnięty. Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły to: Adam Staniszewski kl. 2a, Sławek Brzózka, Mateusz Husak kl. 3b, Marta Steuden kl. 3a, Kacper Lutomski kl. 4b, Michał Jaworski kl. 5b i Błażej Wilkoławski kl. 6b.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

środa 4.06.2014

„Mini Theatre”

Przedstawienie „Chick,chick,chicken” przygotowane przez uczniów klas pierwszych uczęszczających na zajęcia koła z języka angielskiego pod opieką p. Gabrieli Suwały zajęło II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym „Mini Theatre” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie im. K.I. Gałczyńskiego.
Nagrodzeni aktorzy to:
Michał Bańkowski, Piotr Dawidziuk, Magdalena Dyrka, Mikołaj Fitas, Karolina Grodzicka, Pola Kopańska, Anna Kowalik, Zofia Krzak, Mateusz Lisowski, Maria Łuć, Klara Mrzewka, Weronika Pyrz, Jakub Wdowiak.
Młodym artystom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.06.2014

„Dziecięce Marzenia”

Wydawca Dziennika Wschodniego - Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 54 w Lublinie, ogłosił wyniki konkursu plastycznego „Dziecięce Marzenia”, którego był organizatorem.
Dzieci ze szkół podstawowych miały pokazać w sposób plastyczny swoje największe marzenia. „Nikt bowiem tak jak dzieci nie marzy, a to od marzeń wszytko się zaczyna - wielkie odkrycia i wynalazki” – czytamy o konkursie na stronie internetowej Dziennika.
Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły, Wiktoria Błasiak z klasy 5b, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.06.2014

W Ratuszu

Dzisiaj uczniowie klasy 2b zwiedzili Ratusz. Było to możliwe, dzięki zaproszeniu Taty jednej z uczennic - p. Piotra Kowalczyka. Okazało się, że Ratusz jest naprawdę ciekawym miejscem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieśCi o historii ratusza i wydarzeniach, które się tu odbywały i nadal mają miejsce. Wszystkiego chciały dotknąć i miały wiele pytań. Niewątpliwą atrakcją było wysłuchanie hejnału na balkonie oraz przymierzanie insygniów Przewodniczącego Rady Miasta. Mogliśmy także pokrzepić nadwątlone siły cukierkami. Wyszliśmy z przekonaniem, że nasze miasto jest piękne i mamy ochotę dalej je poznawać. Już planujemy wycieczkę...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.06.2014

Przewodnik Multimedialny
po Nowym Yorku


Z radością informujemy, że Nina Trojanowska uczennica klasy 3a zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Przewodnik Multimedialny po Nowym Yorku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 im. J. Piłsudskiego w Lublinie pod patronatem doradcy metodycznego j. angielskiego, p. Ewy Cichorzewskiej, LSCDNu, wydawnictwa Pearson oraz American Corner. GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.06.2014

Mamy kolegów w Afryce

Do liczby uczniów naszej szkoły trzeba doliczyć jeszcze pięciu. Wczorajszy Dzień Dziecka jest okazją, by o nich przypomnieć. Decyzją i nakładami finansowymi Rady Rodziców troje dzieci z Kenii otrzymuje corocznie dar na opłacenie szkoły. Kevin, Józio i Mary są bardzo wdzięczni za pomoc. „Adopcji serca” pośredniczą siostry Misjonarki Świętej Rodziny. Dwójce dzieci - Ephigenie i Gabrysiowi pomagamy przez pośrednictwo urszulanki - s. Ksawery Michalskiej z Senegalu. Środki na opłacenie ich szkoły, książek, przyborów i posiłków wypracowuje szkolne koło misyjne. Coraz bardziej rozumiemy i czujemy, ile szczęścia jest w dawaniu…


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 1.06.2014

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku trwał on będzie od 1 do 8 czerwca. Organizowany jest przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, kampania skierowana jest do szkół a jej hasło brzmi: „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Celem tej akcji jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom do programu zajęć. Nasza szkoła włączyła się do tej akcji i w trakcie najbliższego tygodnia (i nie tylko), będziemy głośno czytać wspólnie wybrane ciekawe książki, tak aby czytanie zawsze kojarzyło się dzieciom z przyjemnością.
Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca nie tylko wychowawców i nauczycieli, ale również rodziców, do codziennego, co najmniej 20 – minutowego czytania dzieciom.

Pamiętajmy, czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija – emocjonalnie, umysłowo, moralnie!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 1.06.2014

Najlepsi czytelnicy maja 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Gęborys Michał, kl. 4a – 10 książek
 • »Kondrasiuk Witek, kl. 2a – 5 książek
 • »Czukiewski Mieszko, kl. 2b – 4 książki
 • »Dacko Berenika, kl. 2b – 4 książki
 • »Stankievic Maurycy, kl. 3b – 4 książki
 • »Dyrka Magdalena, kl. 1a – 4 książki
 • »Beć Roksana, kl.4a – 4 książki
 • »Jaworska Barbara, kl. 3a – 4 książki
 • »Bzducha Agnieszka, kl. 2b – 4 książki
 • »Ciesielska Zofia, kl. 4b – 4 książki