Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)


kliknij, aby powiększyć


CZERWIEC 2015

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.06.2015

Internetowe statystyki

W roku szkolnym 2014/2015, czyli od 1 września 2014 r. do 30 czerwca 2015 r. w naszych "aktualnościach" na stronie internetowej szkoły zamieściliśmy 611 notatek - informacji, w galerii 306 fotorelacji z życia klas, a witrynę internetową według StatCounter.com odwiedziło 281 371 gości !


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.06.2015

Najwyższych "lotów"!

Koniec roku szkolnego jest dobrym czasem na podsumowanie i wspólne ucieszenie się sukcesami najwyższych "lotów".
W kategorii najwyższych średnich w klasach IV - VI uplasowali się:
Dorota Łukasik - 5,82; Krystyna Gut - 5,73; Agata Iwaszko - 5,73; Anna Stąsik - 5,73; Gabriela Szewczyk - 5,73; Julia Fiedorek - 5,64; Dominika Walkiewicz - 5,55; Olga Kalinowska - 5,55; Alicja Włodarczyk - 5,55; Michał Jaworski - 5,55; Julia Pawłowska - 5,55; Zofia Ciesielska - 5,55; Aleksandra Makarewicz - 5,55; Adam Błazik - 5,55.
W kategorii maksymalnej liczby punktów na sprawdzianie szóstoklasisty:
Maciej Piasecki - z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego,
Natalia Celińska - z języka polskiego i języka angielskiego,
Krystyna Gut - z języka polskiego i języka angielskiego,
Michał Jaworski - z języka polskiego i języka angielskiego,
Dorota Łukasik - z matematyki i języka angielskiego,
Bartosz Świerk - z matematyki i języka angielskiego,
Alicja Bałaban - z języka polskiego,
Wiktoria Błasiak - z matematyki,
Maria Gut - z matematyki,
Marek Głaz - z języka angielskiego,
Olga Kalinowska - z języka polskiego,
Jakub Kamiński - z języka angielskiego,
Magdalena Misztal - z języka angielskiego,
Maksymilian Przerwa - z języka angielskiego,
Grzegorz Ruszkowski - z języka polskiego,
Anna Stąsik - z języka angielskiego,
Gabriela Szewczyk - z języka angielskiego,
Stanisław Szulga - z języka polskiego,
Dominika Walkiewicz - z języka polskiego.
W kategorii najwyższych średnich w klasach szóstych:
Dorota Łukasik - 5,82; Gut Krystyna - 5,73; Agata Iwaszko - 5,73; Gabriela Szewczyk - 5,73; Anna Stąsik - 5,73, Julia Fiedorek - 5,64; Michał Jaworski - 5,55; Olga Kalinowska - 5,55; Dominika Walkiewicz - 5,55; Alicja Włodarczyk - 5,55.
W kategorii najwyższych średnich w klasach piątych:
Zofia Ciesielska - 5,55; Aleksandra Makarewicz - 5,55; Kacper Lutomski - 5,36; Julia Muszyńska - 5,36; Krzysztof Suraj - 5,36; Tymoteusz Czukiewski - 5,27; Karolina Fatla - 5,27; Zofia Jaworska - 5,27; Maja Kwiecień 5,27.
W kategorii najwyższych średnich w klasach czwartych:
Adam Błazik - 5,55; Wiktoria Łuć - 5,45; Aleksandra Olszewska - 5,45; Nikola Piskorska - 5,45; Małgorzata Wiącek - 5,45; Jan Pawelec - 5,27; Marta Steuden - 5,23; Nina Trojanowska - 5,23.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało łącznie 99 (na 150) uczniów z klas IV - VI:
z klasy 4a - 14 uczniów,
z klasy 4b – 15 uczniów,
z klasy 5a - 15 uczniów,
z klasy 5b – 18 uczniów,
z klasy 6a - 20 uczniów,
z klasy 6b - 17 uczniów.
Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jeszcze wyższych osiągnięć w kolejnym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.06.2015

Najlepsi czytelnicy
w roku szkolnym 2014/2015


Zamieszczamy listę piętnastu najlepszych czytelników minionego roku szkolnego, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki już w przyszłym.

 • »Michał Gęborys, kl. 5a - 75 książek
 • »Aleksandra Olszewska, kl. 4b - 48 książek
 • »Szymon Józefczuk, kl. 3b - 47 książek
 • »Gabriela Łuć, kl. 1b - 36 książek
 • »Witold Kondrasiuk, kl. 3a - 35 książek
 • »Karol Jaworski, kl 2b - 32 ksiązki
 • »Wiktoria Łuć, kl. 4b - 32 książki
 • »Stanisław Blachani, kl. 3b - 31 książek
 • »Kacper Wawrzyszak, kl. 1a - 31 książek
 • »Wiktoria Włodarczyk, kl.1a - 30 książek
 • »Szymon Ciołek, kl. 1a - 30 książek
 • »Jadwiga Jaksim, kl. 3b - 30 książek
 • »Roksana Beć, kl. 5a - 28 książek
 • »Zofia Dziekanowska, kl. 5a - 28 książek
 • »Dorota Łukasik, kl. 6a - 27 książek

kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.06.2015

Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2014/2015


Są takie osoby, które od pierwszego września wypatrywały dzisiejszego dnia - 26 czerwca 2015 r., czyli zakończenia roku szkolnego. To wyjątkowy czas, pełen wzruszeń, podziękowań, wspomnień..., szczególnie dla szóstych klas, które opuściły mury naszej podstawówki. W tym roku wyjątkowo wychowawcy klas I - V wręczali swoim uczniom nagrody, wyróżnienia i świadectwa w salach lekcyjnych. Obie klasy szóste swoje uroczyste zakończenie przeżywały w sali kolumnowej. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami ostatni raz podziękowali sobie i pożegnali się po 6-letniej wytężonej pracy. W tym miejscu Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek uroczyście wręczyła dyplomy, będące pamiątką po wpisie do Złotej Księgi dla szczególnie wyróżnionych absolwentów (pierwszy raz o przyznaniu tytułu "wzorowego ucznia" decydowało całe Grono Pedagogiczne). Po rozdaniu nagród, świadectw i przemówieniach Siostry Dyrektor, Siostry Przełożonej - s. Haliny Bobkowskiej i Wychowawczyń - s. Urszuli Kupczyk i p. Katarzyny Skałeckiej, po pożegnaniach i podziękowaniach, wszyscy udali się do kościoła Nawrócenia św. Pawła, gdzie odbyła się dziękczynna Eucharystia, podczas której zostali zaprzysiężeni nowi przyboczni. Uczta duchowa wprowadziła uczniów w okres wakacji, zaś nauczyciele po Mszy św. spotkali się ostatni raz w tym roku szkolnym na Plenarnej Radzie Pedagogicznej.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji, zaś Pracownikom szkoły i Rodzicom udanego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.06.2015

Pożegnanie trzeciej klasy...

Po emocjonującym Dniu Języka Angielskiego uczniowie klasy 3b udali się na pożegnalne lody. Nie były one w stanie osłodzić bliskiego już rozstania z klasą trzecią i wychowawczynią - s. Piotrą Janic, ale smakowały wspaniale... Chwile w kawiarnianym ogródku upłynęły na rozsmakowywaniu się w lodach i ciekawych przedwakacyjnych rozmowach. Żegnaj trzecia klaso!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.06.2015

Dzień Języka Angielskiego

Dziś po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.
Od rana rozpoczęły się warsztaty kulturoznawcze, podczas których uczniowie zapoznawali się z takimi krajami jak: Wielka Brytania, Irlandia, Kanada, Stany Zjednoczone, Australia oraz Nowa Zelandia. Każda klasa reprezentowała inny kraj anglojęzyczny. Uczniowie omawiali wykonane przez siebie prezentacje multimedialne oraz plakaty.
Następnie wszyscy udali się do świetlicy kl. I - III, gdzie mogliśmy podziwiać talenty artystyczne naszych uczniów. Klasy szóste i klasa druga odegrały przedstawienia anglojęzyczne: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” oraz „Pokaz talentów”. Mieliśmy również okazję posłuchać piosenek w wykonaniu naszych uczniów na „Szkolnym przeglądzie piosenki anglojęzycznej”. Na zakończenie części artystycznej zapoznaliśmy się z tradycjami panującymi na dworze rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii. Po krótkiej przerwie uczniowie klas IV - VI udali się w wirtualną podróż po Londynie z pewnym niesfornym misiem.
Dziękujemy p. Barbarze Koper, p. Justynie Wójcik - Siatce i p. Justynie Cichosz - Buskiej za zorganizowanie dzisiejszego dnia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.06.2015

Uroczyste wręczenie nagród

Ze względu na remont auli szkolnej już dzisiaj, po ostatniej wspólnej porannej modlitwie, zostały wręczone nagrody: za 100 % frekwencję, za czytelnictwo oraz najważniejsza - Dyplom Wzorowego Ucznia za wpis do Złotej Księgi. Ten ostatni otrzymali wybrani uczniowie z klas trzecich (szóstoklasiści otrzymają go podczas oficjalnego zakończenia roku szkolnego). Nagrody wręczały Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek, Siostra Przełożona - s. Halina Bobkowska oraz p. Małgorzata Szponar. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zostali nagrodzeni i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.06.2015

XLVIII Wojewódzki Turniej
Poezji Dziecięcej


W minioną sobotę odbył się Koncert Laureatów XLVIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej, podczas, którego laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Naszą szkołę reprezentował jedyny w swoim rodzaju, nasz wybitny recytator - Jan Plisiecki z klasy 5a. Jaś otrzymał w tym prestiżowym konkursie wyróżnienie. Jesteśmy dumni z Jasia i życzymy jeszcze więcej sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Zapraszamy na podstronę z .


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.06.2015

Przygoda pod chmurami

Po roku wytężonej pracy uczennice współtworzące Gazetkę Urszulańską wyruszyły dziś stawić czoła przygodzie! Celem ich popołudniowej wyprawy stał się park linowy. Stojąc obiema nogami na ziemi dziewczęta z entuzjazmem i podekscytowaniem patrzyły na liny i belki zawieszone w koronach drzew. Miny nieco zrzedły, kiedy przyszło im zmierzyć się z wysokością, bujającymi i huśtającymi się pod stopami przeszkodami. Po krótkich chwilach niepewności dziewczęta przekonały się jednak, że zostały wyposażone w niezawodne zabezpieczenia a przede wszystkim, że mają wystarczająco siły, odwagi, sprytu i zwinności, żeby z tą przygodą się zmierzyć. Na twarzach naszych uczennic widać było dumę z pokonania średniozaawansowanej trasy. Kto wie - może za rok pokonają trasę zaawansowaną!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.06.2015

Integracja klas pierwszych
w Stajni Drwal


W dniu dzisiejszym klasy 1a i 1b pojechały do Stajni Drwal na ul. Wólczańskiej, żeby spędzić ze sobą czas i lepiej się poznać. O 8:30 wyruszyły ze szkoły, aby autobusem linii 27 dotrzeć na miejsce. Po przyjeździe na dzieci czekały atrakcje w postaci dużego placu zabaw, różnego rodzaju zwierząt(w tym dzika), oprowadzania na kucykach i pysznych kiełbasek z grilla. Największą popularnością cieszyła się „lina Tarzana”, gra w piłkę oraz koty, których ciągle goniło grono fanów. Na szczęście pogoda dopisała i wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.06.2015

Szkolny Dzień Sportu

Dzisiaj w naszej szkole odbywał się Dzień Sportu. Już od rana można było wyczuć nerwową atmosferę sportowej rywalizacji. W IX konkurencjach jako pierwsi zmierzyli się uczniowie klas II i III. W tym czasie starsi uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową i wykonywali kolorowe plakaty promujące zdrowy styl życia i sport. Trzeba przyznać, że wykazali się sporą wiedzą na ten temat. Emocje sportowe udzielały się dziś każdemu, a nasi młodzi uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal z miejsca, strzały na bramkę, rzuty na bramkę, próba sił, próba celności, rzuty kółkiem ringo, kręcenie obręczą hula-hop, bieg na 60 metrów, skok w dal. Można było się wykazać w rozmaitych sprawnościach. Każdy uczeń posiadał kartę startową, na której nauczyciele pełniący dyżur przy danym stanowisku wpisywali punktację. Suma punktów zdobytych na wszystkich stanowiskach decydowała o zwycięstwie. Konkurencje były podzielone na kategorie dla dziewczynek i chłopców. Zwyciężyły następujące osoby:
klasy II: Zofia Ruszkowska i Antoni Oniszczuk,
klasy III: Agata Pająk i Franciszek Kwiatkowski,
klasy IV - VI: Anna Stąsik i Oliwier Rzucidło.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.06.2015

Mundurki szkolne

W dniach 24 - 26 czerwca (środa-piątek, w godzinach 8:00-15:00) oraz 29 czerwca (poniedziałek, w godzinach 10:00-13:00) przyjmowane będą używane mundurki szkolne galowe i codzienne. Rodziców, którzy mogą oddać lub chcą odsprzedać mundurek prosimy o przyniesienie go w wymienionych dniach do gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego. Prosimy, by mundurki przeznaczone do odsprzedania były z karteczką zawierającą informację o cenie oraz osobie sprzedającej (nazwisko). Pieniądze zostaną Państwu przekazane w sytuacji, w której przyniesiony mundurek zostanie zakupiony. Zachęcamy do skorzystania!


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.06.2015

Klucz SU

Po porannej modlitwie na ręce nowej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Dominiki Lipskiej z klasy 5a został przekazany symboliczny klucz. Ma on niezwykłe znaczenie, gdyż symbolizuje powierzone zaufanie, rozwagę oraz mądrość w podejmowaniu trudnych decyzji. Przypominamy, iż Zastępcą Przewodniczącej została Gabriela Toruń, Skarbnikiem - Maja Kwiecień.
Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego życzymy odwagi, wielu ciekawych pomysłów oraz życzliwej pomocy kolegów i koleżanek. Oddającym urząd dziewczętom życzymy wielu sukcesów i życzliwych osób w nowych szkołach, w których już za dwa miesiące rozpoczną naukę.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.06.2015

W Ogrodzie Saskim

Dzisiejszy "Dzień z wychowawcą" stał się wspaniałą okazją, aby więcej czasu spędzić z wychowankami, poznać ich lepiej, porozmawiać na różne tematy, a ponadto czegoś jeszcze się nauczyć w plenerze.
Klasa 4b wybrała się z wychowawcą p. Martą Muszyńską i pod opieką p. Barbary Koper i p. Mariusza Małka - taty Mateusza najpierw na spacer do Ogrodu Saskiego, gdzie uczniowie poznali zalety parku miejskiego oraz radośnie spędzili czas na placu zabaw. Później klasa udała się do kina na film przyrodniczy o dinozaurach. Na zakończenie wspólnego dnia na uczniów czekała miła niespodzianka od rodziców - ulubione lody!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.06.2015

W Parku Labiryntów i Miniatur

W samym centrum Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy, znajduje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju Park Labiryntów. Tam też udała się dzisiaj klasa 5b wraz z wychowawczynią p. Moniką Król i p. Andrzejem Paździorem. Uczniowie nic nie robiąc sobie z deszczowej aury pokonali wszystkie labirynty rozwiązując kolejne zagadki roślinnych łamigłówek. Od najłatwiejszych tras w trawie zielonej, pośród rodzimych truskawek, przez labirynt różany – piękny i pachnący, czarujący barwami labirynt z kwiatów po najtrudniejszy i najdłuższy labirynt parku szmaragdowej thui. Po zmaganiach z zagadkami labiryntów uczniowie mogli posilić się kiełbaskami, które sami upiekli przy ognisku a następnie zwiedzić Park Miniatur Architektury Drewnianej, gdzie zebrano kilkadziesiąt eksponatów prezentujących w skali 1:25 w miniaturze to, co najpiękniejsze w regionie. Zachwycające wille Nałęczowa, słynne budowle Kazimierza Dolnego z architekturą witkiewiczowską, jatkami Małego Rynku, Kuncewiczówką i oczywiście studnią kazimierską, młyny rzeki Bystrej, chaty Męćmierza, Bramę Puławską, wiatraki i wiele innych interesujących obiektów. Serdecznie dziękujemy za udany „Dzień z Wychowawcą”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.06.2015

W Muzeum Wsi Lubelskiej

Dzisiaj klasa 4a wraz z wychowawczynią s. Marią Magdaleną Masłoń oraz p. Albertem Królem spędziła niezwykłe przedpołudnie w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Przez kilka godzin mogliśmy poczuć się tak, jakby wehikuł czasu przeniósł nas 200 lat wstecz. Przechadzka po prawdziwie wiejskich uliczkach, między rosnącym zbożem a kwitnącym lnem, wizyta w wiatraku i w wielu chłopskich chatach wprowadziła nas w dawny świat, kiedy to ludzie żyli bardzo ubogo, prosto, ale też wszystko czynili w obecności Bożej, zawierzając swoją codzienność Bożej opatrzności. Kiedy nie było komputerów i elektryczności, ale za to był czas na przebywanie ze sobą w długie wieczory i gdy dzieci nie wiedziały, co to nuda. Wiele radości sprawił nam także widok pasących się koni, kóz czy królików zajadających soczystą trawę. Z ciekawością zaglądaliśmy do kuźni, zakładu fryzjerskiego czy pracowni garncarza. Mimo kropiącego od czasu do czasu deszczu wróciliśmy pełni wrażeń. To było interesujące przedpołudnie.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.06.2015

"Sekrety morza"

Klasy I - III w ramach Dnia z Wychowawcą wybrały się dziś do kina na film animowany „Sekrety morza” w reżyserii Irlandczyka, Tomma Moore. Film opowiadał o rodzinie mieszkającej w latarni morskiej znajdującej się na bliżej nieokreślonej wyspie Morza Północnego. Próżno było w nim szukać efektów specjalnych typowych dla współczesnych kreskówek. Zarówno dialogi, muzyka, jak i obraz wprowadzały widzów w atmosferę tajemniczości i wyciszenia. Mimo, że baśń była zupełnie nietypowa, dzieci oglądały ją w dużym skupieniu. Czasem z małych oczu popłynęła też łezka wzruszenia...


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.06.2015

W Ogrodzie Botanicznym

Dzisiejszy Dzień z Wychowawcą uczniowie klasy 5a spędzili w Ogrodzie Botanicznym. Po ekspozycjach ekologicznych przedstawiających nie tylko różne zakątki naszego kraju, ale także roślinność tropikalną, ozdobną i użytkową oprowadzała nas Pani Monika – nasz przewodnik. W Ogrodzie zobaczyliśmy zarówno znane, jak i te mniej znane, a nawet ginące gatunki roślin. Dowiedzieliśmy się do czego były lub nadal są one wykorzystywane. Spacer zakończyliśmy w ogrodowej Kawiarence kiełbaską z grilla. Bardzo dziękujemy s. Monice Orzechowskiej i p. Oldze Tołwińskiej, że nie przestraszyły się przelotnych opadów deszczu i zaryzykowały spędzenie dzisiejszego dnia z nami na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.06.2015

Pożegnanie Zippiego

Uczniowie klas I - III uczestniczyli dziś w Balu Zippiego, czyli w zajęciach podsumowujących całoroczną pracę w ramach programu: „Przyjaciele Zippiego”. Prawie wszyscy przyszli do szkoły ubrani na zielono, czyli w kolorze sympatycznego patyczaka. Był czas zarówno na przypominanie sobie treści zajęć, wydarzeń i bohaterów opowiadań, wspominanie miłych chwil, jak i na pyszny poczęstunek, zabawy ruchowe, piosenki i tańce. Przypomnijmy, że celem programu było nauczyć dzieci jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Spowodowanie zmiany w zachowaniu dzieci to długi proces, ale mamy nadzieję, że został on solidnie zapoczątkowany.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.06.2015

Warsztaty chemiczne

19 i 22 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne.
Podczas zajęć uczniowie klas V - VI dowiedzieli się, co to jest odczyn roztworu i poznali jego znaczenie w naszym codziennym życiu. Podczas pracy w grupach badali pH substancji, z którymi spotykają się na co dzień: wody, pepsi, soku jabłkowego, octu, mydła, proszku do prania i sody oczyszczonej. Uczniowie sprawdzali odczyny za pomocą dwóch wskaźników: papierka lakmusowego i wywaru z czerwonej kapusty. Na podstawie wykonanych doświadczeń samodzielnie wyciągali wnioski i grupowali badane substancje na te o charakterze kwaśnym, obojętnym lub zasadowym.
Uczniowie klas IV podczas zajęć przekonali się, że sól to nie tylko ta krystaliczna substancja, którą używamy na co dzień w kuchni. Sole to cała grupa związków chemicznych, dzięki którym m.in. fajerwerki mają różne barwy, rośliny lepiej rosną, a nasze ubrania są czyste i miękkie po upraniu. Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie barwnych i aromatycznych soli kąpielowych.
Odkrywanie poprzez eksperymentowanie daje wiele radości - o tym przekonali się wszyscy młodzi badacze, którzy mieli dziś możliwość poznania kolorowego świata chemii. Warsztaty naukowe dla naszych wychowanków prowadziła firma Genimus.pl.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.06.2015

"Uratuj Dziadka" w Centrum Symulacji Medycznej

W dniu dzisiejszym ostatnia już klasa uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Uratuj Dziadka" w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. Uczniowie wszystkich klas IV - VI mieli okazję dowiedzieć się i przećwiczyć jak zachować się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Ćwiczyli na specjalnych fantomach, sprawdzali podstawowe funkcje życiowe, tętno, symulowali rozmowę telefoniczną z dyspozytorem służb ratunkowych, układali poszkodowaną osobę w pozycji bezpiecznej oraz uczyli się wykonywać masaż serca. Uświadomili sobie także jak ważna jest każda reakcja oraz fakt, iż nawet nie będąc ratownikami medycznymi jesteśmy w stanie pomóc uratować czyjeś życie.
Mamy nadzieję, że nadchodzące wakacje będą bezpieczne dla każdego a nasi uczniowie wyposażeni w odpowiednią wiedzę z pewnością będą potrafili reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. To były bardzo ciekawe i pouczające warsztaty!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 21.06.2015

Wyjazd integracyjny

Wycieczki naszych uczniów się skończyły, przyszedł więc czas na przedwakacyjny wyjazd integracyjny naszego grona pedagogicznego oraz pracowników administracji. Nasi nauczyciele razem z Siostrą Dyrektor udali się w sobotę na dwudniowy "wypad" do Zwierzyńca. Wycieczkę rozpoczęli od spływu kajakowego, który był nie lada wyzwaniem. Po wspólnym obiedzie wszyscy udali się na kilkugodzinny leśny spacer przysłuchując się niezwykłym szumom nad Tanwią. Wieczór zakończył wspólny śpiew przy gitarze i pieczonych kiełbaskach. W niedzielę uczestnicy wyjazdu udali się na mszę świętą, po której zwiedzili przepiękny Kościół na wodzie p.w. św. Jana Nepomucena a następnie udali się na wędrówkę malowniczym i pięknym szlakiem Roztoczańskiego Parku Narodowego. Tropiąc ślady wielu zwierząt w tym dzików i saren uczestnicy wyprawy dotarli do niezwykłego Stawu Echo. Po tak wyczerpującej wędrówce przyszedł również czas na lody. W drodze powrotnej zatrzymali się jeszcze na chwilę w Szczebrzeszynie przy pomniku chrząszcza - bohatera wiersza Jana Brzechwy.
To był naprawdę udany i niezapomniany wyjazd, mamy nadzieję, że nie ostatni. Niewątpliwie kadra szkoły wróciła z zapałem i energią nie tylko na wakacje, ale i również przyszły rok szkolny!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 20.06.2015

Klub Podróżnika na Roztoczu

Dnia 18 i 19 czerwca członkowie Klubu Podróżnika zdobywali Roztocze, a właściwie niewielką jego część – Zwierzyniec i okolice. Rozpoczęliśmy naszą wyprawę od ścieżki dydaktycznej na Bukową Górę. Poprowadził nas wspaniały przewodnik Zbigniew Maciejewski – przyrodnik z zawodu i pasji. Dzięki niemu trasa licząca ok. 8 km nie była męcząca, ani też nużąca. Mieliśmy czas na naukę (choćby nawet łacińskich nazw roślin), obserwację przyrody i odpoczynek na plaży przy Stawach Echo. Następnie zwiedziliśmy Kościółek na wodzie oraz poznaliśmy historię Zwierzyńca. Wieczorem niektórzy znaleźli czas na spacer, podczas którego dokarmiali kaczki, a inni na mecz piłki nożnej. Cały dzień spędziliśmy na powietrzu. Efekt był taki, że następnego dnia o godz. 7.30, kiedy nastała pora pobudki niewielu miało ochotę wstać z łóżka! Kolejnego dnia wyruszyliśmy na wyprawę rowerową do Florianki, gdzie jest hodowla konika polskiego. Na farmie oprócz koników spotkaliśmy również dwa bardzo śmiałe koty, które podbiły serca wszystkich Podróżników. A koniki dawały się głaskać i karmić nawet tym, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z tym zwierzęciem. Trasa na Floriankę okazała się o tyleż ciekawsza, ponieważ po drodze pojawiały się różnego rodzaju instalacje artystyczne, stworzone przez artystów w ramach Festiwalu Landart, które wkomponowały się w przyrodę zupełnie jej nie naruszając. Taka galeria sztuki w lesie. Zdradzimy Wam w tajemnicy, że wernisaż tej wystawy odbędzie się w lipcu tego roku w lasach roztoczańskich. My już to widzieliśmy, a Wam polecamy – naprawdę warto! Na koniec naszej wycieczki trafiliśmy do Guciowa, gdzie znajduje się osiemnastowieczna zagroda. Mieliśmy okazję zaobserwować jak robi się podpłomyki (prototyp chleba w postaci placka) oraz masło, które następnie skosztowaliśmy. Wszystkim smakowało, nawet największym oportunistom tradycyjnego jedzenia. Podróżnicy dopiero zaczęli swoje wyprawy na Roztocze, ale po tej wycieczce już planują kolejne. Tyle rzeczy jeszcze zostało do zobaczenia…

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.06.2015

Warsztaty fizyko - chemiczne

Kto powiedział, że fizyka i chemia jest tylko dla gimnazjalistów i starszej młodzieży?...
Dzisiaj i w najbliższy poniedziałek odbywają się w naszej szkole warsztaty fizyko - chemiczne dla uczniów klas IV - VI (po dwie godziny na każdą klasę), które prowadzi dla nas firma GENIMUS.
Więcej informacji o warsztatach i fotorelacja już w poniedziałek.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.06.2015

Pożegnanie z piosenką

Kończący się rok szkolny zawsze skłania do podsumowania całorocznej pracy. Dla scholi był to jak zwykle rozśpiewany czas. Zimą wzięliśmy udział w kolędowaniu w szopce na Starym Mieście. Wiosną wystąpiliśmy w konkursie piosenki religijnej "Święty to przyjaciel..." i zajęliśmy II miejsce. Natomiast w ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad kolejną naszą płytą. Okazuje się, że obchodzimy mały jubileusz, bo to już piąta nasza płyta. Nagrywamy domowym sposobem więc do profesjonalizmu nam daleko, ale płytka jest i w wakacyjnych podróżach często nam umila czas. Po wakacjach zapraszamy na kolejne spotkania z piosenką.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 18.06.2015

Wykaz podręczników
na rok szkolny 2015/2016


W zakładce "Podręczniki" (po prawej stronie naszej witryny) publikujemy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w naszej szkole od 1 września 2015 r. Jednocześnie przypominamy, że uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych otrzymają darmowy zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych (poza podręcznikiem do religii), natomiast uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość nabycia używanych podręczników od swoich starszych kolegów już w najbliższy poniedziałek podczas giełdy organizowanej przez wychowawców klas.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 18.06.2015

"Apetyt na zdrowie"

W dniu dzisiejszym pierwsze klasy wzięły udział w niecodziennych warsztatach edukacyjno - kulinarnych "Apetyt na zdrowie", zorganizowanych przez firmę "Bon appetit" w ramach Akademii Zdrowego Żywienia. Po zapoznaniu się z panią dietetyk i ustaleniu zasad obowiązujących podczas warsztatów można było przystąpić do działania. Dzieci według wskazówek prowadzącej wykonały tartaletki z kremem i owocami. Samodzielnie mieszały odpowiednie składniki, wyrabiały ciasto, kroiły wybrane przez siebie ulubione owoce. Niektórym trudno było powstrzymać wzrastający apetyt i podjadały krojone smakołyki. Po 20 minutach kiedy już ciasto się upiekło dzieci bardzo szybko uporały się z nałożeniem kremu i owoców, by już za chwilę cieszyć się wspólną degustacją samodzielnie wykonanych tartaletek. Wszystkim chętnym, którym zrobiliśmy apetyt na tatraletki z kremem i owocami załączamy przepis (w fotorelacji). Organizatorom z firmy "Bon appetit" bardzo dziękujemy za przepyszne zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.06.2015

EDI Panda z przyrody - wyniki

Cieszymy się sukcesem naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI Panda 2015 z przyrody.
Laureatami konkursu zostały dwie uczennice:
Krystyna Gut z kl. 6a - 5 miejsce,
Karolina Fatla z kl. 5b - 9. miejsce.
Natomiast wyróżnienie otrzymali:
Michał Jaworski z kl. 4a - 7. miejsce,
Mateusz Husak z kl. 4b - 7. miejsce,
Adam Błazik z kl. 4b - 9. miejsce,
Karolina Golonka z kl. 5a - 9. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.06.2015

Klasyfikacja IV - VI

W dniu dzisiejszym odbyła się klasyfikacyjna rada pedagogiczna, podczas której nauczyciele klas IV - VI omówili postępy w nauce i zachowaniu uczniów klas starszych. Po intensywnej debacie zostały zatwierdzone wyniki klasyfikacji roku szkolnego 2014/2015. Naszym kochanym uczniom gratulujemy promocji do następnych klas, sukcesów i wytrwałości oraz życzymy, aby następny rok szkolny był tak udany jak ten, który właśnie mija. Świadectwa z ocenami uczniowie otrzymają już w następny piątek 26 czerwca 2015 r.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.06.2015

Zakończenie pracy koła misyjnego

W szkolnej kaplicy mali misjonarze otrzymali dzisiaj dyplomy misjonarza Azji, gdyż mijający rok szkolny był czasem poznawania tego kontynentu. Podziękowali Panu Bogu za dobro, które udało się im dokonać oraz sobie nawzajem. Radosnym akcentem były pyszne lody. Do zobaczenia wszystkim w przyszłym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.06.2015

"O psie który jeździł koleją"
w bibliotece


Uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w niezwykłej lekcji języka polskiego. Na czas omawiania lektury pt. "O psie który jeździł koleją" pojechali do Filii Bibliotecznej nr 9, która mieści się na ul. Krańcowej. Tam, w przepięknej sali, otoczone półkami pełnymi kolorowych książek, dzieci wykonywały w grupach zadania, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Okazało się, że uczniowie wspaniale znają lekturę, chociaż niektóre zadania były naprawdę trudne. Wielu uczniów zapragnęło zapisać się do tej biblioteki, i skrycie zazdrościło Błażejowi, który jest stałym bywalcem w tym miejscu. Dziękujemy Błażejowi i jego Mamie za polecenie nam dzisiejszych zajęć, a wszystkich młodszych kolegów i koleżanki zachęcamy do udziału w organizowanych tam lekcjach bibliotecznych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Matematyczny "BOCIEK"

25 maja 2015 r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematyczny BOCIEK zorganizowanym przez Podlaskie Centrum Matematyki Stosowanej w Białystoku.
Cieszymy się sukcesem Marty Steuden z klasy 4a, która zajęła w nim VII miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Wycieczka do Warszawy

Dzisiaj uczniowie z klasy 4b byli na wycieczce w Warszawie. Pod opieką nauczycieli - p. Marty Muszyńskiej i p. Michała Łuczaka oraz trojga rodziców pojechali do stolicy pociągiem. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum sportu – gdzie zobaczyli m.in. dawne stroje sportowców oraz inne ciekawe eksponaty związane ze sportem. Dowiedzieli się też, że jest to miejsce, w którym sportowcy reprezentujący Polskę spotykają się przed wyjazdem na każdą olimpiadę.
Spacerując po Warszawie zobaczyli ciekawe miejsca związane z naszą historią i pomodlili się przy grobie św. ks. Jerzego Popiełuszki.
Uczniowie skorzystali z możliwości przemieszczania się metrem a wracając pociągiem do Lublina integrowali się grając w gry planszowe.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Klasyfikacja I - III

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś klasyfikacyjna rada pedagogiczna dla klas I - III. Nauczyciele spotkali się, by omówić postępy uczniów w nauce i zachowaniu w ciągu minionego roku szkolnego.
Zwieńczeniem całorocznej pracy będą świadectwa szkolne, które zostaną rozdane już za 10 dni.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Zosia pierwsza w Polsce!

Uczennica naszej szkoły Zofia Ciesielska z kl. 5b uzyskała 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz 10. miejsce w Polsce w konkursie "Z ortografią na co dzień", zdobywając tym samym tytuł Mistrza Ortografii i Interpunkcji Polskiej. Laureatka odebrała w Polskiej Akademii Nauk dyplomy i nagrody: czytnik e-book i książkę z publikacją prac laureatów konkursu pod tytułem "Tak napisali najlepsi".
Gratulujemy wspaniałego sukcesu, tym bardziej, że zakres materiału wybiegał znacznie ponad szkołę podstawową, a nawet gimnazjum! Kolejna edycja obu konkursów za rok!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Nietypowe zajęcia cyrkowe

Dzisiaj odbyły się ostanie zajęcia koła cyrkowego, które miały nietypowy przebieg. Dla uczniów, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia i wytrwali do końca czekało słodkie zakończenie. Wraz z opiekunami spędzili oni miło czas w cukierni na Krakowskim Przedmieściu zajadając się słodkimi pysznościami serwowanymi na miejscu.
Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas. Do zobaczenia we wrześniu!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.06.2015

Olimpusek z języka angielskiego

W dniu dzisiejszym poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego Olimpusek - sesja wiosenna dla klas I - III. Oto nasi laureaci:
W kategorii klas I - 4. miejsce Jadwiga Ciesielska z kl. 1b, w kategorii klas II - 11. miejsce Mateusz Lisowski z kl. 2b, 14. miejsce Sara Bryła z kl. 2b, w kategorii klas III - 6. miejsce Adam Staniszewski z kl. 3a, 15. miejsce Mieszko Czukiewski z kl. 3b.
Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.06.2015

Ostatnia dyskoteka

Dzisiejszy wieczór był niezwykły dla uczniów naszych najstarszych klas. Punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczęła się dyskoteka klas szóstych. Uczniowie wcześniej sami dmuchali balony, zadbali o dekorację i wystrój sali, przygotowali także muzykę. Na parkiecie pojawili się chłopcy w eleganckich koszulach oraz dziewczęta w ślicznych kolorowych sukienkach. W przerwach wszyscy posiłkowali się pizzą.
Niestety była to ostatnia wspólna zabawa naszych szóstoklasistów. Mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną na długo!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.06.2015

"Uratuj Dziadka"

Od dzisiaj do przyszłego poniedziałku uczniowie klas IV - VI wezmą udział w niezwykłym projekcie "Uratuj Dziadka", który pozwoli im zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Codziennie będą uczestniczyć w trzygodzinnych warsztatach, które odbywają w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Mamy nadzieję, że zajęcia będą owocne!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.06.2015

Wielobój obronny

Cieszymy się sukcesem uczennicy naszej szkoły - Julii Fiedorek, która zajęła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klubowym w Wieloboju Obronnym, który odbył się w Pliszczynie 13 czerwca 2015 r. Julka trenuje w Lubelskiej Szkole Jiu - Jitsu TSUBAME.
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju umiejętności sportowych i kolejnych zwycięstw!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.06.2015

Mericiański Ruch Dzieci

Powiedzieliśmy sobie dzisiaj "DZIĘKUJEMY" za cały rok wspólnych spotkań, nauki, pracy nad sobą, poznawania duchowości św. Anieli i zdobywania sprawności służenia innym. Uczniowie z Mericiańskiego Ruchu Dzieci otrzymali dyplomy i wykonali swój znak Serviam. To ten znak wskazuje nam, iż służyć można na wielu poziomach zmieniając ludzkie życie na lepsze. W przyszłym roku otwieramy Uniwersytet Biblijny św. Anieli zapraszając na spotkania chętnych trzecioklasistów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.06.2015

Muzyka w szarości

W lutym 2015 r. 16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu KOLORY SZAROŚCI. Tegoroczny temat to Muzyka w szarości - Rawicz 2015. Napłynęło 2465 prac plastycznych z całej Polski. Poza pracami nagrodzonymi 178 prac otrzymało honorowe wyróżnienie jury i udział w poplenerowej wystawie. Z naszej szkoły otrzymała je Dominika Lipska z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy, która z takim zapałem podejmuje tworzenie prac plastycznych. Wraz z nią cieszymy się jej wygrana życząc dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 13.06.2015

IV Krajowy Kongres Misyjny

W ramach IV Krajowego Kongresu Misyjnego, który odbył się w dniach 12 - 14 czerwca w Warszawie, czterdziestoosobowa grupa naszych szkolnych małych misjonarzy została zaproszona na stację kongresową dla dzieci do hali widowiskowo - sportowej Torwar. Świętowaliśmy 13 czerwca 2015 r. Po rejestracji grupy odbyło się spotkanie z kard. Fernando Filonim - wysłannikiem Ojca św. Franciszka. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Rafała Markowskiego, reprezentując kontynent afrykański poprowadziliśmy modlitwę wiernych. W arkadach Torwaru spotkaliśmy się z misjonarzami, wolontariuszami i animatorami oraz zwiedziliśmy wystawy biorąc udział w warsztatach i zabawach. Na zakończenie oddaliśmy cześć Maryi w modlitwie różańcowej w intencji wszystkich dzieci oraz pokoju i solidarności pomiędzy ludźmi na całym świecie. Ostatnim radosnym punktem programu był pobyt w warszawskim ZOO. Wróciliśmy szczęśliwi, zdrowi i zadowoleni, pełni nowych energii misyjnych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.06.2015

Szkolny turniej szachowy

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Wzięło w nim udział 27 uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy turniejowe. Nad przebiegiem szachowych potyczek czuwał p. Paweł Stoma.
Pierwsze miejsce w grupie początkującej wywalczył Piotr Grędziński z kl. 1a, natomiast w grupie zaawansowanej zwycięzcą okazał się Mieszko Czukiewski z kl. 3b.
Gratulujemy wygranym i jednocześnie zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tym niezwykłym sportem!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.06.2015

Wyniki 45. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

Z wielką radością informujemy o wynikach 45. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. W Polsce konkurs był organizowany pod patronatem Pentel Poland Sp. z o. o. - fundatora tegorocznych nagród. Opiekunami konkursu byli: Minister Spraw Zagranicznych Japonii, Minister Sztuki, Edukacji, Sportu, Nauki i Technologii oraz Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki. Czekaliśmy aż 8 miesięcy na wyniki! I nadeszły z Japonii.
Na konkurs napłynęło 1000 prac z całego świata! Zdobyliśmy 2 srebrne medale i 1 brązowy. Nasze uczennice: Klara Mrzewka z kl. 2a oraz Halszka Karlińska z kl. 5b otrzymały srebrne medale, natomiast Julia Muszyńska z kl. 5b - brązowy medal. Włożona przez nie praca została doceniona pięknymi prezentami. I jak piszą organizatorzy konkursu w liście do naszej szkoły „wszystkie prace stanowią kompendium wiedzy o samych autorach prac – ich umiejętnościach, wyobrażeniach, a także pragnieniach”. To wielki sukces laureatek i wielka radość opiekuna, p. Joanny Frydrych - Staszczak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom. Życzymy im dużo radości z pracy twórczej na dalszej drodze artystycznej!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.06.2015

W Puszczy Białowieskiej

W dniach 10 - 11 czerwca uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w zielonej szkole w Puszczy Białowieskiej. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Przyrodniczego w Białowieży oraz Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Oczywiście nikt nie ominął sklepików z pamiątkami i niektóre kolekcje powiększyły się nie tylko o typowe pamiątki związane z tym miejscem, ale także o drewniane miecze, łuki itp. Wieczorem dla wszystkich pozostających w formie, czyli naprawdę wszystkich, odbyły się zabawy integracyjne. Kolejnego dnia dzieci poznawały w praktyce piętra lasu i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Brama do puszczy". Na zakończenie zielonej szkoły każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dobrze by było, gdybyśmy częściej mogli mieć takie lekcje z natury...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.06.2015

Tajemnice Zamościa

W czwartkowy poranek uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami s. Christoforą Kubas i p. Anną Karą wyruszyli na całodzienną wycieczkę do Zamościa. Świetne humory dopisywały wszystkim od samego rana. Dzieci zobaczyły Stare Miasto, po którym oprowadzała nas p.Dominika, opowiadając jego historię w bardzo ciekawy sposób. Byliśmy też w Katedrze, którą ufundował założyciel miasta Jan Zamoyski, a autorem jej projektu był włoski architekt Bernardo Morando. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie ZOO. Dzieci zobaczyły tam różne gatunki zwierząt m.in. małpy, tygrysy, lwy. Wielką atrakcją okazała się Motylarnia. To był wspaniały, radosny i pełen ciekawych wrażeń klasowy wyjazd. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie super wycieczki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.06.2015

Zajęcia otwarte u najmłodszych

Uczniowie klasy 1a wraz z p. Agnieszką Włosek mieli dzisiaj wyjątkową lekcję, ponieważ uczestniczyli w niej rodzice. Lekcja dotyczyła państw sąsiadujących z Polską. Na początku dzieci odpowiadały na pytania o Polsce i losowały bilety do wybranych sąsiadów naszego kraju. Później oglądały prezentację i kolorowały flagi tych państw. Zakończeniem była zabawa sprawdzająca zdobytą wiedzę oraz podsumowanie w formie zdań niedokończonych: ”Co mi się najbardziej podobało?”, „Czego się nauczyłem?”. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas na obserwację lekcji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.06.2015

Spotkanie z Legendą Lubelską
i warsztaty dawnych zabaw
i zabawek


Z okazji Lubelskich Dni Seniora uczniowie klasy 1b i 2b udali się do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury na spotkanie z Legendą Lubelską - prezentowaną przez zespół Opowiadaczy pod kierunkiem Marii Brzezińskiej.
Wcześniej klasa 1b dodatkowo wzięła udział w warsztatach dawnych zabaw i zabawek. Zajęcia dotyczyły wypychania i szycia maskotek oraz opowieści o babcinych zabawkach i zabawach.
Dziękujemy pani Lucynie Szabłowskiej - Animatorce w Szkole SuperBabci i SuperDziadka - za skierowane do nas zaproszenie na te wyjątkowe spotkania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.06.2015

"Brzydkie Kaczątko"
znów na scenie


Tym razem uczniowie klasy 1b udali się z przedstawieniem "Brzydkie Kaczątko" do Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. Bł. Bolesławy Lament, którego absolwenci są w naszej klasie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i miłe spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.06.2015

Na koncercie

Klasa 1a była dziś w Wojewódzkim Ośrodku Kultury na koncercie przygotowanym przez uczniów Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego I i II stopnia w Lubliniec w ramach Lubelskich Dni Seniora.
Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku utworów muzyki klasycznej i podziwiać umiejętności starszych kolegów.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.06.2015

„Mój najlepszy przyjaciel”

Poznaliśmy wyniki VIII edycji Wojewódzkiego Konkursy Plastycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Wspólnie mówimy NIE przemocy - MÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL”. Uroczysty finał konkursu połączony został z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych w Domu Kultury LSM w Lublinie przy ulicy Wallenroda 4a.
Miło nam poinformować, iż prace sześciu uczennic naszej szkoły zostały zakwalifikowane do wystawy. II miejsce przyznano Zuzannie Niećko z kl. 5b (obok na zdjęciu praca Zuzi) i Gabrieli Toruń z kl. 4a. III miejsce otrzymały: Julia Muszyńska z kl. 5b oraz Wiktoria Smolarz z kl. 4a. Wyróżnienie trafiło do Dominiki Lipskiej z kl. 5a oraz Weroniki Krzysiak z kl. 2b.
Ponadto nagrodzone prace będą wystawione w holu Poczty Głównej w Lublinie przy ulicy Krakowskie Przedmieście w październiku 2015 r.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Niech ich wygrana będzie zachętą dla innych.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.06.2015

Gala laureatów

Dzisiaj, 9 czerwca, o godz. 16.00 w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin - p. Krzysztofa Żuka z uczniami szkół podstawowych - laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego. Spotkania takie samorząd miasta organizuje od 1995 roku - dzisiejsze więc było jubileuszowe, już dwudzieste.
Prezydent wręczył nagrody książkowe i dyplomy tegorocznym laureatom, a dyrektorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy dla swoich szkół za wybitne osiągnięcia dydaktyczne uczniów w roku szkolnym 2014/ 2015. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Górka z kl. 6b i Olga Kalinowska z kl. 6a - laureatki konkursu przyrodniczego oraz Mikołaj Bańkowski z kl. 5b - laureat konkursu z historii. Gratulacje odebrali też nauczyciele prowadzących nagrodzonych uczniów - p. Marta Muszyńska i p. Jan Kurowiak oraz Wicedyrektor Szkoły - s. Irena Bobkowska.
Uroczystości zakończyły się akcentem artystycznym przygotowanym przez uczniów Szkoły Tańca Zamek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.06.2015

Czar Magicznych Ogrodów

W poniedziałek 8 czerwca klasa 1 a wraz z opiekunami - p. Agnieszką Włosek i p. Justyną Cichosz - Buską pojechała na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach k. Janowca.
„Ogrody” składają się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących kolorowych kwiatów. W poszczególnych krainach dla zwiedzających były przygotowane różnorodne niespodzianki. Dzieci mogły się bawić m.in. w Wodnym Świecie i na Marchewkowym Polu, odwiedzić Krasnoludzki Gród, Smocze Gniazdo, Łąkę Robanków, Kwiatową Dolinę zamieszkałą przez Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Dużo emocji wzbudziła ogromna zjeżdżalnia, a także trampoliny, dmuchańce oraz kolejka. Było mnóstwo okazji, by biegać, skakać, wspinać się i szaleć. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.06.2015

Pierwsze spotkanie

Punktualnie o godzinie 16.30 rozpoczęło się dziś spotkanie z rodzicami dzieci przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016.
Po wspólnej modlitwie Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek przedstawiła najważniejsze zasady organizacji i funkcjonowania naszej szkoły, a następnie p. Luiza Krupińska i s. Piotra Janic zapoznały słuchaczy ze sposobem funkcjonowania świetlicy dla klas I - III i sprawami dotyczącymi nauczania i wychowania w codzienności, która już od września stanie się udziałem kolejnych klas pierwszych.
Już dzisiaj czekamy na was i cieszymy się, że będziemy mogli przeżywać ją razem!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.06.2015

Pożegnanie klas szóstych

Już po raz trzeci w historii naszej szkoły żegnaliśmy szóstoklasistów.
Tę wzruszającą uroczystość rozpoczął skecz przygotowany przez uczniów klas 6a i 6b. Obie klasy wprowadziły nas z humorem w czas pożegnania. Po tych wystąpieniach przedstawiciele obu klas uroczyście podziękowali: Siostrze Dyrektor, Siostrze Przełożonej, Wychowawczyniom, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły i oczywiście kochanym Rodzicom. Podziękowali za miłość, cierpliwość, wskazywanie drogi... Następnie wystąpili uczniowie klas piątych, którzy wyrazili wdzięczność swoim starszym kolegom i obdarowały ich upominkami.
Naszym przyszłym absolwentom życzymy sukcesów nie mniejszych niż te odnoszone w naszej szkole, radości każdego dnia i spotkania na swej drodze dobrych ludzi, a przede wszystkim wielu łask od Boga i darów Ducha Świętego. Kochani Szóstoklasiści pamiętajcie o nas, tak jak my, będziemy pamiętali o Was!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.06.2015

"Szach Królowi"

Razem z Mieszkiem Czukiewskim, uczniem klasy 3b, cieszymy się sukcesem w VII Turnieju Młodych Talentów z cyklu 2015 "Szach Królowi" do lat 14, który miał miejsce w Lublinie dnia 6 czerwca. Mieszko wywalczył II miejsce!
Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.06.2015

Z Kaszub do Lublina

W dniu dzisiejszym cała społeczność naszej szkoły świętowała imieniny Siostry Przełożonej Haliny Bobkowskiej. Z tej okazji klasa 3a pod kierunkiem p. Katarzyny Wrzos oraz p. Małgorzaty Szponar przygotowała krótkie scenki, dzięki którym wszyscy mieliśmy okazję zapoznać się z historią Kaszub i Lublina (s. Halina pochodzi z Kaszub). Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalny wraz z p. Anną Kapicą, który zaprezentował kaszubską przyśpiewkę Cynda Cynda oraz utwory „W moim ogródecku” i „Lipka”. Nie zabrakło również tańca lubelskiego w wykonaniu uczniów klasy trzeciej.
Siostrze Przełożonej życzymy wielu łask Bożych każdego dnia, światła Ducha Świętego, siły i odwagi w podejmowaniu wszystkich zadań, które na Siostrę czekają, dobrego zdrowia oraz zwykłej ludzkiej życzliwości.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 7.06.2015

Piknik w Pliszczynie

Niedzielne słoneczne popołudnie uczniowie klasy 3b wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią s. Piotrą Janic spędzili w Pliszczynie na klasowym pikniku. Już przed godziną 13.00 pierwsi rodzice rozpakowywali przywiezione smakołyki i przygotowywali grila. W czasie, gdy mamusie i dziewczynki rozkładały koce oraz wszystkie potrzebne na pikniku artykuły, chłopcy "okupowali" boisko, rozgrzewając się do planowanego meczu.
Wielką atrakcją tego pikniku okazała się przywieziona przez rodziców Dagmary trampolina - niektórzy wcale nie mieli ochoty z niej schodzić.
Po pierwszych kiełbaskach i przekąskach, chłopcy wspomagani przez dziewczynki i tatusiowie rozegrali mecz piłki nożnej, który zakończył się wynikiem 8 - 7 dla dzieci (z niewielką pomocą tatusiów). Było naprawdę wspaniale! Dziękujemy sobie nawzajem za przemiłe niedzielne popołudnie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.06.2015

Obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Do 6 czerwca trwa XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Nasza szkoła jak co roku, włączyła się do akcji promującej aktywne czytelnictwo.
To wielkie święto czytania rozpoczęliśmy podczas „Nocy Bibliotek” 30 maja. W kolejnych dniach udało nam się zaangażować rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów do codziennego wspólnego czytania. Każdego dnia dzieci zasmakowały przeróżnych opowieści, które zaprowadziły je w cudowny, bajkowy świat...
Już od poniedziałku p. Małgorzata Szponar czytała książki naszym najmłodszym uczniom. W pięknej wiosennej aurze, na łonie natury dzieci słuchały opowiadań z książki „Poczytaj mi mamo jeszcze raz”.
W czytanie młodszym kolegom i koleżankom zaangażowały się również uczennice klasy 6b – Marta Górka oraz Martyna Ćwiklińska.
Lekcje języka angielskiego rozpoczynały się również inaczej niż na co dzień. Panie: Justyna Cichosz - Buska, Barbara Koper i Justyna Wójcik - Siatka czytały ciekawe książki w języku angielskim, zachęcając przy tym uczniów do wypożyczania i czytania literatury anglojęzycznej.
Środowy poranek rozpoczęliśmy od wsłuchania się w opowiadanie ks. Jana Twardowskiego pt. „O miłości”. To nasi nauczyciele p. Katarzyna Skałecka oraz p. Jan Kurowiak wprowadzili nas w rozmyślania: „Po czym poznać, że ktoś kocha Pana Boga?”. Dowiedzieliśmy się, że Pana Boga kocha ten, kto kocha swoich bliźnich – nie tylko miłych, ale też niemiłych. Bliźnim jest mama, kolega który był chory i któremu można przynieść lekcje, pies, który wpadł pod samochód i trzeba go opatrzyć, wiewiórka, drzewo, kwiat, trawa.
Bibliotekę szkolną odwiedził także szczególny gość, znany niektórym naszym uczniom, tata Natalki z klasy 2b - Pan Stanisław Żebrowski, który zareklamował dzieciom swoją ulubioną książkę z dzieciństwa pt. „Pipi Pończoszanka”, z tak wspaniałym efektem, że wszystkie egzemplarze tej książki zniknęły z bibliotecznych półek.
Wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w akcję promującą czytelnictwo bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.06.2015

Pielgrzymka szóstoklasistów
do Rzymu


Można powiedzieć, że tradycją naszej szkoły stała się pielgrzymka klas szóstych do Włoch, gdyż po raz trzeci w taką podróż uczniowie wraz z opiekunami (s. Urszulą Kupczyk, p. Katarzyną Skałecką, p. Urszulą Buglewicz-Kamińską) i rodzicami wyruszyli w stronę słonecznej Italii. Wyjazd rozpoczął się 23 maja o godzinie 6.00, a zakończył 31 maja o godz. 19.00. Jak na pielgrzymkę przystało przed wyruszeniem w drogę uczestnicy wraz z rodzinami uczestniczyli w Eucharystii w kościele pw. św. Michała Archanioła, którą sprawował ksiądz Paweł Dumała. Ksiądz Paweł uczestniczył w naszym wyjeździe jako pielgrzymkowy kapelan. Po mszy wszyscy pożegnali się ze swoimi bliskim i wyruszyli w daleką drogę.
Dzień pierwszy spędziliśmy w autokarze. Kolejnego dnia odwiedziliśmy "kawałek polskiej ziemi" w Austrii, gdyż znaleźliśmy się na Kahlenbergu, czyli miejscu, w którym król Jan III Sobieski odniósł zwycięstwo wraz ze swoją armią nad Turkami. Po wizycie w tym niesamowitym miejscu znów wsiedliśmy do autokaru i po przejeździe przez Austrię i część Włoch przybyliśmy do Rimini, gdzie z wielka radością po trudach podróży, moczyliśmy nogi w Morzu Adriatyckim. Kolejnego dnia mieliśmy okazję podziwiać domek Matki Bożej w Loretto, tam też zwiedziliśmy kolejny kawałek polskiej ziemi, czyli cmentarz, na którym spoczywają żołnierze 2 Korpusu Polskiego z okresu II wojny światowej. Tego samego dnia udaliśmy się do Manopello, tu zobaczyliśmy cudowny wizerunek Chrystusa, a z Manopello udaliśmy się do Lanciano,gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. W tym niezwykłym miejscu odbyła się nasza kolejna pielgrzymkowa msza święta. Następny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia klasztoru Ojca Pio. W tym pięknym miejscu składaliśmy swoje intencje, by Święty wypraszał dla nas potrzebne łaski. Po południu w strugach deszczu dotarliśmy na Monte Cassino. Tutaj zwiedziliśmy piękny klasztor benedyktynów i oczywiście kolejne polskie miejsce, czyli polski cmentarz, gdzie spoczywają nasi żołnierze polegli w bitwie o Monte Cassino w okresie od 11 do 19 maja 1944 roku.
Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była Audiencja Generalna z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Ten zaszczyt spotkał nas w środę przed południem - każdy mógł zobaczyć papieża. Po audiencji zwiedzaliśmy Bazylikę św. Piotra i bazylikę św.Jana na Lateranie. W tym miejscu mogliśmy pomodlić się na Świętych Schodach, które zawierają fragmenty krzyża Pana Jezusa. Dzień następny był niezwykle intensywny, gdyż zwiedzaliśmy Rzym - II śniadanie zjedliśmy po Łukiem Konstantyna, widzieliśmy Koloseum, Kapitol, Forum Romanum i największy na świecie pomnik - Ołtarz Ojczyzny, wybudowany na pamiątkę zjednoczenia Włoch. Szóstego dnia podążaliśmy śladami starożytnych chrześcijan. Znaleźliśmy się w katakumbach św. Kaliksta, gdzie sprawowaliśmy również Eucharystię. Po wszystkim udaliśmy się do kościółka Quo Vadis. Tego dnia podziwialiśmy jeszcze między innymi Panteon i Schody Hiszpańskie. Piątek przeżyliśmy w Asyżu, tu zwiedziliśmy: bazylikę Santa Maria degli Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejsce śmierci św. Franciszka. Zobaczyliśmy wspaniałą, bogato zdobioną freskami bazylikę św. Franciszka oraz bazylikę św. Klary. W sobotę wyruszyliśmy śladami innego świętego - Antoniego i zwiedziliśmy jeden z najstarszych ośrodków nauki, czyli Padwę. Tutaj spacerowaliśmy wąskimi uliczkami, zobaczyliśmy słynny uniwersytet, byliśmy w bazylice św. Antoniego, mogliśmy modlić się przy grobie tego świętego. Z Padwy ruszyliśmy do Wenecji. Tu płynęliśmy statkiem do centrum starej Wenecji, zwiedziliśmy najbardziej złotą bazylikę świata - bazylikę św. Marka, a ze stumetrowej dzwonnicy podziwialiśmy panoramę miasta. Spacerowaliśmy także magicznymi uliczkami Wenecji. Miejsce to było naszym ostatnim punktem na pielgrzymkowej trasie.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do Lublina, gdzie czekały na nas stęsknione rodziny. Czas pielgrzymki do Włoch był wyjątkowy, wszyscy zapamiętamy go do końca życia. Dziękujemy Bogu, za ten wyjazd i opiekę. Dziękujemy naszej wspaniałej Pani Przewodnik - Ewie Wilczyńskiej, doskonałym Panom kierowcom, księdzu Pawłowi, Opiekunom i Rodzicom uczestniczącym w wyjeździe oraz uczniom za ich postawę i dojrzałość. Wszystkim życzymy, by każda podróż była tak wspaniała jak ta, którą przeżywaliśmy w ostatnim czasie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.06.2015

Góry, zabytki i integracja

Od 27 do 30 maja uczniowie klasy 5b przebywali na wycieczce w Pieninach. Swoją przygodę z górami zaczęli od Starego Sącza, którego historia wiąże się nierozerwalnie ze Św. Kingą. Uczniowie poznali życie i działalność świętej, zwiedzili kościół i klasztor Klarysek oraz pili wodę ze źródełka Św. Kingi. Wieczorem zakwaterowali się w pensjonacie w Kluszkowcach. Po obiadokolacji natomiast miło spędzili czas na zabawach i grach integracyjnych.
Drugiego dnia po śniadaniu udali się na wycieczkę pieszą w Pieniny szlakiem: Trzy Korony – Zamkowa Góra – Sokolica – Krościenko. Następnie obiad oraz przejazd autokarem do Niedzicy, gdzie zwiedzili Zamek oraz zaporę na jeziorze Czorsztyńskim. Po powrocie do pensjonatu i chwili odpoczynku nadszedł czas grillowania, jedzenia kiełbasek, rozmów i śpiewu.
Trzeci dzień rozpoczął się spływem Dunajcem, trasą ze Sromowców Wyżnych do Szczawnicy, zwiedzili uzdrowisko, mieli okazję napić się wody w pijalni, wjechali kolejką na Palenicę. Kolejną atrakcją był spacer przez Wąwóz Homole, na końcu którego znajdują się Kamienne Księgi, w których to zapisane są losy wszystkich ludzi. Po powrocie do pensjonatu i obiadokolacji wspólnymi zabawami zakończył się dzień.
Czwartego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu z pensjonatu wycieczka udała się do Dębna zwiedzać drewniany kościół pw. Michała Archanioła. Jest to zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jeden z najbardziej znanych zabytków architektury drewnianej nie tylko w Polsce. W serialu Janosik w tym kościele główny bohater brał ślub z Maryną. Za wzorowe zachowanie na wycieczce uczniowie klasy 5b zostali pochwaleni i nagrodzeni!
Z nadzieją na kolejną super wycieczkę DZIĘKUJEMY naszym Rodzicom – sponsorom wyjazdu oraz opiekunom: p. Monice Król i p. Andrzejowi Paździorowi, którym współczujemy nieprzespanych nocy, za wspólną zabawę, integrację zespołu klasowego, zdobycie nowych doświadczeń, nowych szczytów górskich oraz uwrażliwienia na piękno przyrody.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.06.2015

Internetowy Teatr TVP

Po raz kolejny uczniowie klas I - III obejrzeli dziś transmisję spektaklu teatralnego „na żywo” w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół.
Tym razem był to „PRĘCIK” Maliny Prześlugi w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego z Teatru Baj Pomorski. To poruszająca opowieść o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka. Spektakl bogaty był w dowcip, elementy teatru absurdu oraz teatru przedmiotu. „Pręcik” został nagrodzony w XXII edycji Konkursu na Nową Sztukę dla Dzieci i Młodzieży.


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.06.2015

Podwójna laureatka

Dobiegły końca trzyetapowe zmagania w dwóch konkursach ogólnopolskich: "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz "Z ortografią na co dzień". Wśród finalistów w pierwszym z konkursów są: Jadzia Ciesielska z kl. 1b, Adaś Staniszewski z kl. 3a oraz Kacper Lutomski z kl. 5b. Natomiast uczennica kl. 5b Zosia Ciesielska została laureatką obu konkursów, znajdując się w ścisłym gronie 8- i 10-osobowym grup uczniów, którzy spośród tysięcy uczestników dotarli do finału i zwyciężyli w potyczkach ortograficznych i językowych, zdobywając w nim min. 95% punków.
Gratulujemy laureatce i finalistom. Zosia odbierze nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się 12 czerwca w gmachu Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.06.2015

Tajemnice Teatru
im. Juliusza Osterwy


Uczniowie klasy 4b poznawali dziś historię i tajemnice Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Teatr znajduje się po sąsiedzku, lecz nie zawsze można zajrzeć w każdy jego zaułek. Taką możliwość mieli dzisiaj nasi uczniowie pod przewodnictwem znanej aktorki tego teatru Pani Anny Nowak, która bardzo ciekawie przedstawiła historię teatru i pokazała jego wnętrze. Dzieci mogły zobaczyć rekwizytornię, szwalnię kostiumów, wejść do garderoby i poprzymierzać stroje i peruki. Odkryły tajemnice makijażu aktora, a nawet poczuły się jak prawdziwi aktorzy występując na scenie lub mierzyć się z pracą inspicjenta. Nie zabrakło też opowieści o duchu teatru Melpomenku, który czuwa nad tym, co jest grane w teatrze.
Pełni wrażeń uczniowie otrzymali kolejny prezent z okazji Dnia Dziecka – wybrali się cała klasą do lodziarni na ulubione przez dzieci smakołyki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.06.2015

Sztafeta szwedzka

Dzisiaj w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach sztafetowych.
Reprezentacja nasza szkoła, jako mistrzyni Lublina w sztafecie szwedzikiej (100m, 200m, 300m, 400m), stawiła się na starcie w składzie: Alicja Miłczak z kl. 5b, Olga Kalinowska z kl. 6a, Halszka Karlińska z kl. 5b i Anna Stąsik i Gabriela Szewczyk z kl. 6b i z 12 startujących drużyn uplasowała się na dobrym 6 miejscu poprawiając swój wynik z Lublina aż o 8 sek. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych biegach!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.06.2015

Dzieci dzieciom

Po wczorajszych uroczystych obchodach Dnia Dziecka uczniowie klasy 1b udali się z nietypowym prezentem do dzieci z Przedszkola Katolickiego im. św. Franciszka z Asyżu. Tym prezentem było przedstawienie o Brzydkim Kaczątku. Wszyscy aktorzy, ale szczególnie absolwenci tego przedszkola, z ogromną radością zagrali przed tak wspaniałą widownią. Siostra Dyrektor obdarowała małych aktorów słodkościami i poprosiła by zaopiekowali się dziećmi, które już od września przyjdą do naszej szkoły. Dziękujemy za tak wielką otwartość, życzliwe przyjęcie i zaproszenie na przyszły rok.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.06.2015

Skarby Gór Świętokrzyskich

W dniach 27-29 maja klasa 4a udała się wraz z opiekunami by odkrywać skarby Gór Świętokrzyskich oraz wspólnie przeżyć wielką przygodę. Wycieczkę rozpoczęli w strugach deszczu, które towarzyszyły im również podczas zwiedzania Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki”. Nikogo jednak taka pogoda nie zrażała. To właśnie w Krzemionkach dowiedzieli się, że skarbem ukrytym w ziemi świętokrzyskiej jest krzemień pasiasty – już około 8 tysięcy lat temu używany do wytwarzania narzędzi (tj. noży, sierpów, ostrzy siekier), współcześnie zachwycający swoim pięknem i wykorzystywany w jubilerstwie.
Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwiać piękno różnych minerałów i kryształów podczas zajęć w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Dowiedzieli się m.in. czym kamień ozdobny różni się od szlachetnego. W czwartkowe przedpołudnie, w Jaskini Raj podziwiali piękno kalcytowej szaty naciekowej, która jest unikatowa na skalę światową! Po takiej lekcji przyrody uczniowie na pewno doskonale zapamiętają czym są stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, perły jaskiniowe czy „pola ryżowe”. W Centrum Neandertalczyka dowiedzieli się natomiast jak wyglądało życie człowieka w epoce lodowcowej. Ciekawostka: ponoć badania dowodzą, iż neandertalczycy właściwie nie wyginęli, gdyż ludzi współczesnych łączy z nimi pewien stopień pokrewieństwa.
Popołudnia dzieci spędzały bardzo aktywnie, na wspólnych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Raz po raz słychać było krzyk „goooool!”. Przyznać trzeba, że grono amatorów piłki nożnej było niemałe. Okazało się też, że dziewczęta z klasy 4a nierzadko dorównują chłopcom umiejętnościami i zapałem. Podobne emocje towarzyszyły graczom tenisa stołowego. Zainspirowani zwiedzanymi miejscami uczniowie założyli też osadę, w której mieszkało Plemię Drzewnych Tik-Taków.
O brzuchy i podniebienia uczestników wycieczki skutecznie dbały panie kucharki z Domu Rekolekcyjnego „Wieczernik”, w którym gościli. Ku radości i zaskoczeniu opiekunów uczniowie chętnie sięgali po dokładki podczas obiadu.
Ostatniego dnia klasa 4a zwiedzała Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Bazylikę na Świętym Krzyżu. Czy wiecie, że niegdyś na Łysej Górze czczono pogańskie bóstwa? Od niemal tysiąca lat jest ona miejscem, w którym oddaje się cześć Relikwiom Drzewa Krzyża Świętego, od których wzięło nazwę m.in. pasmo gór czy województwo. Po pokonaniu wielu schodów prowadzących na wieżę widokową amatorzy pięknych widoków modli podziwiać piękno okolicznych pól, łąk, wiosek i lasów. W drodze powrotnej odwiedzili także Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, gdzie poza zwiedzaniem brali udział w warsztatach z lepienia z masy porcelanowej.
Radośni i zadowoleni pomimo zmęczenia, uczestnicy wycieczki wrócili do Lublina. Wiele wskazuje na to, że już nie mogą się doczekać kolejnej wspólnej przygody! Dziękujemy p. Wioletcie Toruń za czas i trud włożony w zorganizowanie tej wycieczki, oraz opiekunom: p. Oldze Tołwińskiej i p. Michałowi Łuczakowi za serce włożone w opiekę nad dziećmi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.06.2015

"Igrzyska Wiedzy 2014"

W dniach od 24.11 do 12.12.2014 r. czworo uczniów klasy 5b wzięło udział w ogólnopolskim zdalnym konkursie "Igrzyska Wiedzy 2014". Mogli oni przystąpić do konkursu w 4 kategoriach: język polski, język angielski, matematyka oraz informatyka i TI. A oto wyniki naszych uczestników:
- Dominika Krzewińska – Laureat konkursu z matematyki – 9 miejsce w kraju,
- Szymon Pyrz – bardzo dobry wynik konkursu z matematyki, języka polskiego, informatyki i TI,
- Alicja Miłczak – wyróżnienie w konkursie z matematyki,
- Zofia Jaworska – wyróżnienie w konkursie z języka angielskiego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

Szkolny Dzień Dziecka

Nadszedł najszczęśliwszy dla wszystkich i długo oczekiwany Dzień Dziecka, który tradycyjnie w naszej szkole był niezwykle wyjątkowy i atrakcyjny. Wszystko dzięki organizatorkom: p. Agnieszce Berezie, p. Agnieszce Wilczewskiej, p. Luizie Krupińskiej. Wśród wielu atrakcji znalazły się takie zajęcia takie jak: tańcobajki, robienie biżuterii, lepienie z gliny, CSI-kryminalne zagadki Lublina, gry komputerowe, tańce, turniej tenisa stołowego i piłki nożnej, trening taekwondo, gry planszowe. Wszystkie zajęcia były nie tylko przyjemne, ale też pożyteczne. Nasze obchody Dnia Dziecka uświetniły dodatkowo pyszne lody! Każde dziecko było dziś w szkole roześmiane i szczęśliwe.
Organizatorom i wszystkim, którzy uświetnili dzisiejszy dzień serdecznie dziękujemy, zaś dzieciom życzymy samych radosnych, pięknych dni i tego, by nigdy nie zapomniały jak wspaniale być dzieckiem. Jesteśmy ciekawi, co czeka nas w następny Dzień Dziecka, który już za rok!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

"Karnawał Zwierząt"

Uczniowie klas trzecich otrzymali od swoich Rodziców niezwykły prezent z okazji Dnia Dziecka - zaproszenie na interaktywne przedstawienie taneczne w Centrum Kultury pt. "Karnawał Zwierząt". Przedstawienie, którego dzieci były współtwórcami, opierało się na motywach muzycznych francuskiego kompozytora Camille Saint - Saens i łączyło w sobie ruch i taniec oraz niezwykłe projekcje świetlne. Dla wielu uczniów było to zupełnie nowe, intrygujące doświadczenie, które wymagało dużo śmiałości i przekraczania swoich ograniczeń, a które zaowocowało wspaniałym efektem wizualnym. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem potrafimy naprawdę wiele.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

"Władcy Słów" - dla naszej szkoły!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w gronie trzech szkół - zwycięzców konkursu "Poznaj Władców Słów i wygraj dostęp do programu dla całej szkoły" - znalazła się nasza urszulańska szkoła! W ramach konkursu o zasięgu ogólnopolskim (zorganizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe) należało przetestować wersję demonstracyjną nowej gry polonistycznej "Władcy Słów" oraz stworzyć opisy dziesięciu bohaterów, którzy pojawiają się w wirtualnych potyczkach ortograficzno-językowych.
Na konkurs wpłynęło kilkaset opisów bohaterów. Tym bardziej cieszy nas główna nagroda zdobyta przez uczniów klasy 5b - bezpłatny roczny dostęp do Władców Słów dla wszystkich uczniów klas 4-6 oraz ich nauczycieli języka polskiego (to nagroda o wartości ponad 1000 zł!). Ponadto wśród 10 autorów opisów znalazły się dwie uczennice z kl. 5b: Zofia Ciesielska i Karolina Fatla, które nagrodzone zostały dodatkowo książkami.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję na owocne wykorzystanie nowego multimedialnego programu.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

Cztery dni w Pieninach

Uczniowie klasy 5a przez ostatnie kilka dni (27 – 30 maja) mieli okazję poznawać i podziwiać piękno Pienin. Klasową wycieczkę rozpoczęli wspólną Eucharystią pod przewodnictwem ks. Piotra Drozda w kaplicy klasztornej sióstr urszulanek, po której w strugach deszczu wyruszyli w podróż. W drodze do bazy noclegowej – Schroniska Młodzieżowego "Ustrzyk" w Ochotnicy Górnej – zwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz basztę w Czchowie. Przygodę z Pieninami rozpoczęli następnego dnia od zdobycia Trzech Koron, Czertezika i Sokolicy. Podejścia bywały trudne, ale mimo zmęczenia warto było wdrapywać się na sam szczyt. Po porządnym wysiłku fizycznym przyszedł czas na porządny posiłek w Jadłodajni "Szczęście" w Szczawnicy. Po krótkiej regeneracji sił uczniowie wraz z opiekunami wybrali się jeszcze do Wąwozu Homole. Następnego dnia zwiedzili zabytkowy Kościółek w Dębnie, Zamek w Niedzicy oraz w Czorsztynie. Dużą atrakcją był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. W godzinach popołudniowych udali się jeszcze na wulkaniczny stożek – Górę Wdżar, gdzie osobiście przekonali się, jak kompas "traci głowę" i zmienia swoją pozycję o 180°. Ostatniego dnia, przed wyjazdem wycieczkowicze wybrali się na spacer w Gorce. Najbardziej wytrwali doszli aż do miejsca katastrofy Liberatora. Pozostali korzystali z kąpieli słonecznej.
Czas wycieczki był dla naszych piątoklasistów okazją nie tylko do wspólnych wypraw, ale również do tego, aby zobaczyć, jak i czy potrafią współpracować i działać w grupie. Doświadczenia na tym polu zbierali od samego początku. Zaraz po zakwaterowaniu trzeba było pościelić sobie łóżko, co dla niektórych okazało się wielkim wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przyszły koleżanki, koledzy a nawet opiekunowie. Po uporaniu się z pościelą, na pierwszych ochotników czekało już kolejne zadanie: przygotowanie kolacji dla 26 osób. Okazało się, że i tutaj dali radę. Dzielnie stawiali czoła również sprzątaniu po posiłkach. Obyło się bez ofiar w ludziach i strat materialnych :-) Znaleźli też czas, aby spotkać się przy ognisku, zjeść kiełbaskę i wspólnie pośpiewać. Pewnie trochę zmęczeni i niewyspani, ale z uśmiechem na twarzach zakończyli górską przygodę.
Bardzo dziękujemy Mamie Dominiki - p. Karolinie Poniatowskiej - Lipskiej za trud, jaki podjęła przy organizowaniu klasowej wycieczki oraz opiekunom: s. Monice Orzechowskiej, p. Janowi Kurowiakowi i p. Witoldowi Agaciakowi. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia nasi uczniowie będą umieli wykorzystać w praktyce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

Ogólnopolski Tydzień
Czytania Dzieciom


W dniach od 30 maja do 6 czerwca trwa XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. Nasza szkoła jak co roku bierze udział w tej kampanii. Będziemy czytać gdzie tylko jest to możliwe: w bibliotece, świetlicy, klasach, nawet na boisku szkolnym.
Wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów zapraszamy do współpracy – i do codziennego czytania!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.06.2015

Najlepsi czytelnicy maja
2015 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Olszewska Aleksandra, kl. 4b – 12 książek
 • »Łuć Gabriela, kl. 1b – 12 książek
 • »Józefczuk Szymon, kl. 3b – 8 książek
 • »Brauze Justyna, kl. 2a – 7 książek
 • »Gęborys Michał, kl. 5a – 6 książek
 • »Makarewicz Aleksandra, kl. 5b – 6 książek
 • »Koszarna Kinga, kl. 1a – 6 książek
 • »Kondrasiuk Witold, kl. 3a – 6 książek
 • »Münnich Zofia, kl. 1b – 5 książek
 • »Iwaszko Jakub, kl. 2b – 5 książek