Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)

kliknij, aby powiększyć


CZERWIEC 2016

kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.06.2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dzisiaj nastąpił długo wyczekiwany koniec roku szkolnego 2015/2016. To wyjątkowy czas, pełen wzruszeń, podziękowań, wspomnień..., szczególnie dla szóstych klas, które opuściły mury naszej podstawówki. Pierwszą częścią uroczystości było podsumowanie osiągnięć dzieci z klas I-III. Uczniowie zgromadzili się w auli, by oficjalnie poznać wyniki pracy w kończącym się roku. Ważnym elementem dzisiejszej uroczystości, na poziomie klas I-III i IV-VI, było wręczenie dyplomu Wzorowego Ucznia oraz wpis do Złotej Księgi wyróżnionych przez Radę Pegdagogiczną uczniów kończących pierwszy i drugi etap edukacyjny. Po tej części odbyła się msza święta, której przewodniczył ksiądz Piotr Drozd. Podczas mszy zostali zaprzysiężeni nowi przyboczni z klas czwartych, którzy zastąpią swoich starszych kolegów. Uczta duchowa wprowadziła uczniów w okres wakacji. Po Eucharystii, wśród radosnych okrzyków i oklasków dzieci, Siostra Dyrektor ogłosiła oficjalne zakończenie roku szkolnego. Następnie klasy IV-VI udały się do auli, gdzie rozpoczęło się uroczyste podsumowanie ich osiągnięć. Uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, odebrali z rąk wychowawców świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody. Następnie wszyscy udali się do swoich klasy, by jeszcze przez chwilę pobyć ze sobą. Po zakończonych obchodach nauczyciele spotkali się ostatni raz w tym roku szkolnym na Plenarnej Radzie Pedagogicznej.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji, zaś Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom dobrego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.06.2016

Dzień Języka Angielskiego

Dziś po raz drugi w historii naszej szkoły odbył się Dzień Języka Angielskiego. Od samego rana uczniowie pracowali w swoich salach lekcyjnych: klasy 1-3 były zajęte wykonywaniem plakatów o najciekawszych miejscach w Wielkiej Brytanii, a w tym samym czasie ich starsi koledzy oglądali prezentacje o krajach anglojęzycznych, które w większość zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły, a następnie przystąpili do rozwiązywania quizu.
Po krótkiej przerwie wszyscy zebrali się na auli, gdzie o godz. 9.30 rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas 1-3 przedstawiając anglojęzyczną wersję "Zoo" Jana Brzechwy. Ponadto, czas umiliły nam piosenki "Postman Pat" w wykonaniu Jadzi Ciesielskiej z kl. 2b oraz "Ann's song" w wykonaniu Weroniki Jakowickiej z kl. 3a. Nie mogło również zabraknąć akcentu tanecznego, dlatego uczennice klasy 1a Marysia Rytych i Maja Niekraszuk zaprezentowały "Penguin Dance".
Nadeszła kolej na uczniów klas starszych. Klasa 6a zabrała nas w podróż po Wielkiej Brytanii. Spotkaliśmy się z Williamem Shakespearem i królową Elżbietą II, posłuchaliśmy wspaniałej recytacji fragmentu "Hamleta" i przebojów Beatlesów oraz rozmowy Sherlocka Holmesa z jego wiernym przyjacielem, Doktorem Watsonem. Dopingowaliśmy bieg z naleśnikami i podziwialiśmy zabytki tego kraju.
Następnie, aby godnie uczcić rok szekspirowski, uczniowie klasy 6b wystąpili w inscenizacji najsłynniejszej sztuki pisarza "Romeo i Julia". Występ umilały nam nastrojowe piosenki w wykonaniu uczniów klas: 5a, 5b i 4a. Na zakończenie części artystycznej posłuchaliśmy wspaniałej recytacji wierszy Roalda Dahla w wykonaniu Jana Plisieckiego, ucznia kl. 6a.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac". W tym roku szkolnym nasza szkoła może poszczycić się aż czternastoma laureatami tego konkursu. Są to następujące osoby:
Maria Torres z kl. 4a,
Adam Staniszewski z kl. 4a,
Agata Pająk z kl. 4b,
Zofia Dziekanowska z kl. 6a,
Natalia Kurczewska z kl. 6a,
Amelia Kuczyńska z kl. 6a,
Karolina Golonka z kl. 6a,
Julia Płaza-Kościańczuk z kl. 6a,
Maja Kwiecień z kl. 6a,
Aleksandra Makarewicz z kl. 6b,
Zofia Ciesielska z kl. 6b,
Kacper Lutomski z kl. 6b,
Tomasz Jankowski z kl. 6b,
Jan Szafran z kl. 6b.
Część artystyczną zamknęliśmy anglojęzyczną wersją językową piosenki napisanej na światowe Dni Młodzieży, "Blessed are the merciful", którą wykonała kl. 4b. Na zakończenie dnia wszyscy bardzo dobrze bawili się oglądając przygody kilku niesfornych nielotów (film był wyświetlony w oryginalnej wersji językowej).
Po dniu tak pełnym anglojęzycznych wrażeń i doświadczeń wszyscy z pewnością docenią wagę uczenia się języków obcych i z niecierpliwością będą wyczekiwać kolejnej takiej imprezy.
Bardzo dziękujemy p. Barbarze Koper, p. Agnieszcze Skraban i p. Justynie Wójcik - Siatce za przygotowanie dzisiejszego "językowego święta"!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.06.2016

"Olimpuskowi" zwycięzcy

W dniu dzisiejszym poznaliśmy laureatów (od pierwszego do piętnastego miejsca) Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek" oraz "Olimpusek z języka angielskiego" klas I - III.
Dyplom laureata oraz nagrody z "Olimpuska" - nauczanie zintegrowane otrzymali:
- w kategorii klas I : 3 miejsce zajął Dominik Borkowski z kl. 1b, 4 miejsce Natasza Kozłowska z kl. 1b, 12 miejsce Dominika Polkowska z kl. 1b, 15 miejsce Hanna Domagała z kl. 1b i Oliwia Bielak z kl. 1b,
- w kategorii klas II : 7 miejsce zajął Adam Struzik z kl. 2a.
Laureatami z "Olimpuska z języka angielskiego" zostali:
- w kategorii klas I : 3 miejsce zajął Michał Kiełpiński z kl. 1b,
- w kategorii klas II : 13 miejsce zajęła Jadwiga Ciesielska z kl. 2b,
- w kategorii klas III: 13 miejsce zajęła Sara Bryła z kl. 3b.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.06.2016

Spotkanie laureatów
konkursów artystycznych


W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom lubelskich szkół podstawowych, którzy w kończącym się roku szkolnym zdobyli tytuły laureatów w konkursach artystycznych. W imieniu Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka nagrody wręczała Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Lublinie Pani Ewa Dumkiewicz - Sprawka. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego.
Z naszej szkoły nagrodzone zostały Barbara Jaworska i Antonina Mądzik (obie z klasy 5a) za sukcesy odniesione w III Międzynarodowym Konkursie Literackim "Młodzież pisze wiersze". Dziewczęta do konkursu przygowowywała s. Maria Magdalena Masłoń, która również otrzymała list gratulacyjny od Pana Prezydenta.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.06.2016

"Sport to zdrowie"

Sport jest ważnym elementem w życiu każdego z nas. Aktywny tryb życia powoduje, że lepiej się czujemy, a gry zespołowe uczą nas współpracy w grupie. Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce Dzień Sportu. Koordynatorzy projektu: p. Albert Król, p. Michał Łuczak oraz p. Andrzej Paździor przygotowali dla naszych uczniów szereg atrakcji. Celebrowanie Dnia sportu uczniowie rozpoczęli od spotkania w klasach, gdzie przygotowywali plakaty zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia. Później dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkurencjach tj. skok w dal z miejsca, strzał na bramkę (rzut karny), rzut na bramkę, próba siły, próba celności, kręcenie obręczą hula-hop, bieg na 60 m itp. Każde z nich otrzymało kartę, na której zbierało punkty na poszczególnych stanowiskach. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz tenisa stołowego oraz taekwondo. Dzisiejszy dzień stanowił niewątpliwą okazję, by polubić sport.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.06.2016

"Projekt okładki
mojej ulubionej książki"


Miło nam poinformować, iż szkolny konkurs plastyczny "Projekt okładki mojej ulubionej książki" został rozstrzygnięty. W sumie wpłynęło 48 prac z klas I-VI. Komisja konkursowa w składzie: s. Piotra Janic, p. Małgorzata Szponar, p. Joanna Frydrych-Staszczak przyznała:
W kategorii klas I-III:
I miejsce Dominik Szuper z kl. 1b,
II miejsce Dominik Borkowski z kl. 1b,
III miejsce Piotr Grędziński z kl. 2a.
Wyróżnienie otrzymali:
Szymon Skwarzyński z kl. 1a,
Klara Mrzewka z kl. 3a,
Jadwiga Ciesielska z kl. 2b.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce Anna Kalicka z kl. 6a,
II miejsce Jadwiga Jaksim z kl. 4b,
III miejsce Błażej Kleszowski z kl. 4b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

W Bujlandii

W Dzień z Wychowawcą uczniowie klasy 4b udali się do Bujlandii w miejscowości Drzewce koło Nałęczowa. Podczas pobytu w parku rozrywki mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu grach i zabawach, pojeździć ekstremalnie samochodem terenowym, nauczyć się strzelać z broni pneumatycznej do celu. Nie zabrakło też turnieju Euro w piłkarzyki. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Na łonie natury

Uczniowie klasy 4a wraz z s. Haliną Bobkowską i p. Małgorzatą Król odwiedzili dzisiaj Ogród Botaniczny. Przebywanie na łonie natury, poznawanie różnych gatunków roślin i drzew oraz podziwianie piękna przyrody to główne zajęcie tego dnia. Najatrakcyjniejsze okazało się spotkanie z kaczkami i dokarmianie ich. Po zwiedzeniu wszystkich zakątków ogrodu udaliśmy się do restauracji Państwa Kuczyńskich, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę i lody.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Pieszo do Nałęczowa...

Trochę pielgrzymowania, dużo czasu wolnego, frytki i pobyt na placu zabaw. Tak wyglądał dzisiejszy dzień uczniów klasy 6a. Rozpoczęli go wspólną modlitwą w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, skąd pieszo przeszli do Parku Zdrojowego w Nałęczowie. W parku mieli możliwość wspólnej zabawy lub "zwykłego" (a jakże miłego) bycia ze sobą. Później jeszcze tylko szybki obiad w postaci frytek, wspólne szaleństwo na placu zabaw i powrót do Lublina.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Na Starówce lubelskiej
i wśród pszczół


Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Martą Muszyńską i p. Mateuszem Dąbrowskim udali się dzsiaj na Stare Miasto zwiedzić różne jego zaułki. Wcześniej przygotowali wiadomości o różnych obiektach aby pogłębić swoją wiedzę i przekazać ją kolegom. Był czas na modlitwę w Bazylice Ojców Dominikanów oraz na wspólną zabawę, poprzez którą najlepiej się integruje klasowy zespół. Jednym z punktów wycieczki był Zamek Lubelski, na dziedzińcu którego dzieci obejrzały wystawę pt.: "Tajne nauczanie Polek w KL Ravensbrück". W drodze powrotnej wstąpiliśmy do lodziarni, by poczuć się BOSKO w trakcie chłodzenia się pysznymi lodami.
W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Pan Mariusz Małek - tata Mateusza z naszej klasy - wraz ze swoją kolekcją pszczelich produktów. Oprócz pokazu, degustacji miodu i czekolady miodowo – orzechowej, obejrzeliśmy film "Więcej niż miód", który na pewno nie jednemu wychowankowi uświadomił ogromne znaczenie pszczół w przyrodzie. W takcie oglądania filmu uczniowie posilili się pizzą. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i wychowawcy dzisiejszy Dzień z Wychowawcą możemy zaliczyć do udanych i owocnych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Aqua szaleństwo

Klasa 5a miała dziś okazję do wykorzystania wygranej w związku z zakupem największej ilości kaczek na tegoroczny Wyścig Kaczek, czyli biletu grupowego do Aqua Lublin. Pogoda dopisała, więc mogliśmy poszaleć na wszystkich basenach, tych krytych i tych na zewnątrz. Wodne zabawy zakończyliśmy obowiązkowymi lodami na Krakowskim Przedmieściu. To był wspaniały dzień!
Dziękujemy naszym opiekunom: p. Oldze Doleckiej, p. Albertowi Królowi, p. Mirosławowi Kempistemu i s. Marii Magdalenie Masłoń za ten radośnie spędzony czas, a także naszym nieocenionym Rodzicom za masowy wykup kaczek!!!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

W parku linowym

W dniu dzisiejszym w ramach Dnia z Wychowawcą uczniowie klasy 6b udali się do parku linowego nad Zalewem Zemborzyckim. Dzieci wybrały trasę dla średniozaawansowanych. Na kilku metrach wysokości nawet najłatwiejsze przeszkody wywołują silne emocje, a przejście całej trasy daje niesamowitą wiarę w własne możliwości.
Po atrakcjach w parku cała grupa udała się na pizzę. W miłym towarzystwie można było podyskutować o wrażeniach z dzisiejszego wyjścia. To już ostatnie dni spędzone razem z klasą. A może to początek wspólnych spotkań "paczki" z byłej klasy 6b?...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Dzień z Wychowawcą -
klasy młodsze


W ramach Dnia z Wychowawcą klasy 1-3 były w kinie Cinema City na filmie "Gdzie jest Dory". Film jest drugą częścią produkcji "Gdzie jest Nemo" z 2003 r. i opowiada o losach małej rybki Dory, która cierpi na zaniki pamięci krótkotrwałej. Dory bardzo szybko zapomina, co przed chwilą mówiła lub robiła. Pewnego dnia wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanawia odkryć tajemnice swojej przeszłości. Czy jej się udało? Co odkryła? - uczniowie klas młodszych znają już odpowiedzi na te pytania.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.06.2016

Baza mundurków szkolnych

Mundurek codzienny i galowy jest niezbędnym elementem związanym z nauką w naszej szkole. Rodzice zapewne przyznają rację, iż zazwyczaj dzieci szybciej wyrastają z mundurków niż je niszczą. Szczególnie mundurki galowe są często w bardzo dobrym stanie i mogłyby z powodzeniem posłużyć innemu dziecku - nie warto, by zajmowały miejsce w szafie lub zostały wyrzucone. Właśnie dlatego proponujemy Rodzicom skorzystanie z możliwości odkupienia, odsprzedania lub oddania mundurków poprzez bazę mundurków szkolnych.
Informacje o aktualnie dostępnych w bazie mundurkach można znaleźć pod linkiem: Baza mundurków szkolnych.
Mając mundurek do sprzedania/oddania Rodzice mogą zgłosić swoją ofertę elektronicznie (zgłoszenie jest automatycznie zapisywane w bazie): Baza mundurków szkolnych - zgłoszenia.
Mundurki można oddawać do bazy w bieżącym tygodniu oraz w dwóch dodatkowych terminach:
- poniedziałek, 27 czerwca w godzinach 14:00 - 16:00,
- wtorek, 28 czerwca w godzinach 10:00 - 12:00.
W tych dniach również Rodzice, którzy chcą nabyć mundurek dla swojego dziecka, będą mogli obejrzeć zasoby szkolnej bazy.
Zapraszamy we wspomnianych terminach do pokoju przyjęć (obok portierni szkoły).
W razie wątpliwości pytania prosimy kierować do pani Olgi Doleckiej, pedagoga szkolnego.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.06.2016

Superbabcie dla drugoklasistów

Klasy drugie udały się dziś do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, aby uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Klub Superbabci i Superdziadka. Na początku uczniowie wysłuchali "Opowieści Babcinych" o dawnych czasach. Mogli dowiedzieć się, w jaki sposób i przy użyciu jakich przedmiotów robiono kiedyś pranie, przygotowywano masło czy prasowano. Następnie dzieci miały okazję wykonać maskotkę ze skarpetki, tzw. "zabawkę - skarpeciankę". Efekty zaskoczyły zarówno młodych twórców, jak i opiekunów. To była bardzo ciekawa lekcja współpracy międzypokoleniowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.06.2016

"Szczęśliwej drogi już czas..."

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania szóstoklasistów. O godzinie 11.00 cała społeczność szkolna wraz z rodzicami zebrała się w auli, by obejrzeć przdstawienie przygotowane przez przyszłych absolwentów naszej szkoły. Klasy szóste pod kierownictwem swoich wychowawczyń - p. Moniki Król i s. Moniki Orzechowskiej zaprezentowały w formie krótkich scenek drogę, jaką przebyły w Szkole Sióstr Urszulanek, począwszy od pierwszych kroków stawianych na etapie edukacji wczesnoszkolnej, a skończywszy na testach szóstoklasisty i pielgrzymce do Rzymu. Mogliśmy się dowiedzieć sporo na temat życia poszczególnych klas. Towarzyszyła nam piosenka, humor, dotyczący nauczycieli i chwila refleksji, gdyż przyszło zakończyć naukę w "podstawówce". Obecne klasy szóste są już czwartym rocznikiem, który opuszcza szkolne mury. Przedstawiciele młodszych klasy wręczyli upominki szóstoklasistom, natomiast ci ostatni podziękowali gronu pedagogicznemu, pracownikom oraz swoim rodzicom. Pewien etap zakończył się, ale przed naszymi absolwentami kolejny, który zapewne również będzie owocny. Wszystkim życzymy błogosławieństwa bożego oraz samych sukcesów w dalszym życiu i wzrastaniu!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.06.2016

Podręczniki 2016/2017

W zakładce "Podręczniki" (po prawej stronie naszej internetowej witryny) publikujemy WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DOPUSZCZONYCH DO UŻYTKU SZKOLNEGO NA ROK 2016/2017.
Przypominamy, że podręczniki do religii oraz wszystkie podręczniki i ćwiczenia do klas szóstych nie są finansowane z funduszy dotacyjnych - rodzice kupują je indywidualnie.

kliknij, aby powiększyć

Niedziela 19.06.2016

Szkolna Noc Bibliotek

W sobotę 18 czerwca do szkoły przyszło 54 uczniów z kl. 1-3 aby uczestniczyć w wieczorno – nocnej imprezie. Na noc bibliotek przybyli również bohaterowie ze Stumilowego Lasu: Kubuś Puchatek, Tygrysek oraz Kłapouchy. Uczestniczyli oni w Konkursie wiedzy o książkach i nie tylko... Był również "taniec połamaniec" w wykonaniu naszych gości oraz wspólny taniec z dziećmi do utworu „Chocolate chocko choco”. Na zakończenie występu bohaterowie zaprosili dzieci do obejrzenia ich przygód w Stumilowym Lesie, filmu pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Po projekcji filmu zadaniem dzieci było narysowanie w grupach, jak ich zdaniem mógłby wyglądać potwór zwany BENDEZAREM, który rzekomo porwał Krzysia.
Po kolacji uczniowie przebrani w piżamy zeszli do biblioteki, a tam czekały na nich kolejne niespodzianki i zagadki. Dzieci musiały m. in. odkryć, gdzie został schowany skarb w Stumilowym Lesie. Zagadki i wskazówki prowadzące do skarbu schowane były na planszy w domkach bohaterów "Kubusia Puchatka". Nie zabrakło również czytania książek nocą w bibliotece.
Po pełnym wrażeń wieczorze dzieci długo nie mogły zasnąć. Ciekawe, co przyśniło się naszym uczniom, może bohaterowie Stumilowego Lasu?...
Gdy tylko nastał świt dzieci przebudziły się i zabrały za poranne sprzątanie. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną noc bibliotek w przyszłym roku szkolnym!
Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Szponar, p. Annie Karze, p. Luizie Krupińskiej, s. Piotrze Janic, s. Christoforze Kubas i s. Irenie Bobkowskiej za zorganizowanie nocy w bibliotece i opiekę nad naszymi najmłodszymi uczniami!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.06.2016

Smacznie i blisko sztuki

W gorące piątkowe popołudnie odbyły się ostatnie zajęcia koła plastycznego klas 4-6. A jak na nich było? Było smacznie i blisko sztuki. Na początek odwiedziliśmy MDK na ul. Grodzkiej, gdzie obejrzeliśmy wystawę plastyczną zatytułowaną "Sekrety natury". Nasi uczniowie mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne. Oglądając prace analizowali kolejne etapy tworzenia tych dzieł. Ich motywem przewodnim były liście różnych drzew. Całość mieniła się w barwach złota i srebra, szarości i bieli. Gdzieniegdzie widać było czerń i barwy ciepłe. Stąd nasze kroki skierowaliśmy do Galerii Sztuki Ludowej. A tam wystawa jednego z malarzy ludowych nazywanego Nikiforem Lubelszczyzny. Mowa tutaj o Stanisłwie Koguciuk z Pławanic. Przygodę z malarstwem rozpoczął on dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych, a jego pierwsze prace powstawały na rękawach obciętych koszul i były sprzedawane na targach. Prace tego artysty zadziwiały prostotą i czystością kolorów. Uczniowie obejrzeli również wyroby rękodzieła ludowego. Na stołach leżały pisanki i drewniane rzeźby aniołów, a z sufitu zwisały bibułkowe pająki. Gliniane misy i palmy, a nawet wspaniała szopka krakowska – to wszystko zadziwiało precyzją wykonania. Prawdziwa uczta duchowa. W naszych wędrówkach współczesność mieszała się z ludową tradycją. Stąd poszliśmy na długo oczekiwane lody. W cieniu parasoli wszyscy rozkoszowali się różnymi smakami. Ale pycha! Zasłużyli nasi "plastycy" po bardzo pracowitym roku. Na zajęciach nie wystarczyły jedynie same chęci. Pracowitość i cierpliwość uczniów dawały konkretne efekty w wykonanych przez nich pracach. Poza nauką i eksperymentami plastycznymi kształtowali swój charakter oraz spojrzenie na otaczające nas piękno. Miła atmosfera na zajęciach plastycznych czyniła je prawdziwą "szkołą sztuki". Dziękujemy naszym uczniom za ich obecność i twórczą pracę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.06.2016

"Santa Maria"

W dniu dzisiejszym pierwsza lekcja w klasie 3a to była muzyka. Poprowadziła ją p. Iwona Kurczewska - mama Błażeja, która jest profesjonalną śpiewaczką operową. Uczniowie nauczyli się przepięknego utworu "Santa Maria", a także poznali jego charakter i metrum. Na zakończenie lekcji chętne osoby, a takich było sporo, wykonały zwrotki poznanego utworu z Panią Kurczewską, która śpiewała sopranem, pozostali uczniowie włączyli się w refren. Chórek był naprawdę niecodzienny - uczniowie przepięknie wykonali utwór, który rozbrzmiewał niemal na całym piętrze. Dziękujemy Pani Iwonie za pierwsze zajęcia i czekamy na poniedziałkowe, które już nam obiecała.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.06.2016

Z wierszykiem po Warszawie

Tych słów kilka niech pokaże ile było dzisiaj wrażeń.
Dzieci wierszyk ułożyły, by powiedzieć co przeżyły.
3a wcześnie w czwartek wstała i na Placu Zamkowym się zebrała.
Rodzice nasi wspaniali, wycieczkę do Warszawy zaplanowali.
W Planetarium klasa była "podróż po kosmosie odbyła".
W Centrum Kopernika również super było każdego "coś" zaciekawiło.
Obiad smaczny zjedliśmy i na spacer Traktem Królewskim ruszyliśmy.
Syrenka Warszawska nas przywitała i dobre lody wskazała.
Z Kolumny Zygmunt spogląda i mówi jak wspaniale 3a z Lublina wygląda.
Potem zakupy były, aż pieniądze się skończyły.
Autokar prowadził Pan Grześ i nic nie pozwolił w czasie podróży jeść.
Przewodniczką Pani Agnieszka była i różne konkursy prowadziła.
Wycieczka nam się bardzo podobała i o 20:15 zakończenie miała.
Lecz emocje ciągle trwają, bo Polacy dzisiaj grają.
Naszym Rodzicom "za Warszawę" DZIĘKUJEMY i buziaki piękne ślemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.06.2016

"Portret mojej mamy"

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret mojej mamy", który został zorganizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Uczestnikami konkursu były dzieci z klas 1 - 3 uczęszczające do świetlic szkolnych. Tematem pracy plastycznej było namalowanie portretu mamy przy użyciu różnych technik i materiałów plastycznych. Z naszej szkoły uczennica klasy 1a – Maria Rytych oraz Marcelina Toruń z klasy 2a (praca na zdjęciu obok) otrzymały wyróżnienia, a co się z tym wiąże dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom ciesząc się ich sukcesem.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.06.2016

W Krainie Rumianku

Uczniowie klas pierwszych w czwartkowy poranek, zamiast iść w kierunku szkoły, zebrali się na Placu Zamkowym w oczekiwaniu na autokar, który miał ich zabrać do "Krainy Rumianku" w Hołownie. Wszyscy uczniowie dotarli na czas i o godz. 7.15 rozpoczął się pierwszy etap przyrgody, czyli emocjonująca podróż. Po upływie około półgodziny ruszyła lawina pytań typu: "Daleko jeszcze?", "A kiedy w końcu dojedziemy?", tylko od czasu do czasu przerywana okrzykami "O, bocian, a tam krowa...". Kiedy wycieczka dotarła na miejsce pierwszaki wzięły udział w grze terenowej pt. "Awantura w Krainie Rumianku". Dzieci podzielone na cztery drużyny przeszły przez Bramę Czasu i spotkały się z wieśniaczką, która opowiedziała im o szkodach jakie wyrządza w Krainie Rumianku Licho: krowy nie dają mleka, kury nie znoszą jajek, a ludzie kłócą się ze sobą. Uczestnicy gry spotykali się z różnymi postaciami: karczmarką, zielarką, wieśniaczką, myśliwym, psotnym skrzatem, żupniczką i pustelnikiem. U każdej z nich poszerzali swoje wiadomości, prezentowali umiejetności i wykonywali przeróżne zadania, za które zdobywali punkty. Punkty te zamieniali potem na talary, dzięki którym mogli wykupić list i dowiedzieć się jak wygnać Licho ze wsi. Po wielu trudach i szukaniu wspólnych rozwiązań udało się! Pierwszoklasiści przywrócili spokój w tej przepięknej krainie. Po krótkim pikniku na trawie i szaleństwie na placu zabaw dzieci wzięły udział w warsztatach etnograficznych pt. "Od ziarenka do chleba" i "Od gliny do cegły". Zarówno pieczenie rogalików jak i wyrób cegieł przyniósł dzieciom wiele radości, a przy okazji wszyscy dowiedzieli się jak wyglądało życie na wsi 100 lat temu. Ogromną atrakcją dla pierwszaków było pieczenie kiełbasek na ognisku i zakup pamiątek w maleńkim sklepiku. Oczywiście był jeszcze czas na swobodna zabawę. Późnym popołudniem pierwszaki wyjechały w drogę powrotną i o godz. 17.15 dotarły na Plac Zamkowy, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. To była bardzo udana wycieczka, już nie możemy doczekać się kolejnej...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.06.2016

Edukacyjna pizza

Na ostatnich zajęciach z "Mądrej główki" uczniowie przekonali się, że ułamki im niestraszne. Na przykładzie przepysznej pizzy zobaczyli m.in., że 1/4, to nic innego jak jeden kawałek pizzy z czterech, a 3/4 to trzy kawałki pizzy z czterech…, czyż to nie jest proste? - tak właśnie stwierdzili trzecioklasiści po dzisiejszych zajęciach. Jak się okazuje królowa nauk, czyli matematyka jest nie tylko ciekawa, praktyczna, inspirująca, ale może być też smaczna!
Pięknie dziękujemy Panu Żebrowskiemu za sfinansowanie i dostarczenie edukacyjnej pizzy.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.06.2016

Mistrz Jiu-Jitsu

W niedzielę 12 czerwca 2016 r. w Hali Sportowej w Czarnym Dunajcu odbył się Ogólnopolski Turniej Jiu-Jitsu organizowany przez Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu-Jitsu EdArt. W zawodach wziął udział Leon Kowal z klasy 2b i wywalczył I miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.06.2016

Rada pedagogiczna klasyfikacyjna klas IV - VI

Na zakończenie dzisiejszego dnia, a jednocześnie całego roku szkolnego, nauczyciele uczący w klasach IV - VI spotkali się na radzie pedagogicznej klasyfikacyjnej podsumowującej tegoroczną pracę uczniów drugiego etapu edukacyjnego. Każde spotkanie pedagogów jest okazją do dostrzeżenia i podkreślenia sukcesów naszych wychowanków, a jednocześnie do wyciągnięcia wniosków "na przyszłość".


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.06.2016

Zwierzaki - niecodzienni goście

Dzisiejszy dzień był bardzo długo oczekiwany przez uczniów. To właśnie dziś do klasy 1a zawitali szczególni, a zarazem niecodzienni goście – zwierzaki. Trzy uczennice przyniosły swoje pupile, którymi się opiekują na co dzień. Kinga przyniosła królika, natomiast Marysia R. i Marysia S. przyniosły chomika. Każda z dziewczynek na początku zajęć opowiedziała kilka o swoim zwierzątku: jak się nazywa, ile ma lat, w jaki sposób o nie dba, ile razy dziennie należy je karmić, czy zmieniać podłoże. Pozostali uczniowie bardzo chętnie słuchali, a następnie zadawali pytania.
Każde przyniesione zwierzątko miało inne mieszkanko, co też powodowało zachwyt i zaciekawienie u dzieci. Różniły się również podłożem i wielkością klatek. Każdy miał możliwość przyjrzeć się z bliska zwierzakom, a nawet pogłaskać. Dziewczynki pozwoliły także wziąć na ręce swoje pupile. Każdy bardzo uważał, aby nikomu nie stała się krzywda. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przyrody i hodowli zwierząt. Sposobu dbania oraz traktowania czworonożnych przyjaciół - nie tylko w teorii, ale również w praktyki mieli możliwość przekonania się, co to znaczy być za kogoś odpowiedzialnym. Dzień był bardzo radosny, miły i udany. Marysi R., Marysi S. i Kindze bardzo dziękujemy za przyniesienie i możliwość zobaczenia ich małych pupili, którymi naprawdę wspaniale się opiekują. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.06.2016

"Lublin - Moja Mała Ojczyzna..."

W dniu dzisiejszym, w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, rozdane zostały nagrody laureatom I Wojewódzkiego Konkursu "Lublin - Moja Mała Ojczyzna. Gród koziołka 700 lat po lokacji".
Całość rozpoczęło przedstawienie "Chrzest Polski" wykonane przez uczniów tejże placówki. Świetna gra aktorska przeniosła wszystkich w czasy Mieszka I. Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród.
W części plastycznej, w kategorii szkoła podstawowa, I miejsce zdobyła Zuzanna Niećko z kl. 6b, II miejsce - Maja Kwiecień z kl. 6a, a III miejsce - Małgorzata Wiącek z kl. 5b. Wyróżnienie przypadło Zofii Jaworskiej z kl. 6b. Honorowy patronat objął Rektor UMCS, Dziekan Wydziału Humanistycznego oraz Dyrektor Instytutu Historii UMCS.
W części historycznej, w kategorii "Prezentacja Multimedialna" I nagrodę otrzymał Mikołaj Bańkowski z kl. 6b, a II nagrodę - Mateusz Husak z klasy 5b. Wyróżnienie zdobył Krzysztof Suraj z kl. 6a. Prace plastyczne laureatek zostały ujęte w pięknym kalendarzu na 2017 rok, zrobionym z nadesłanych przez na konkurs prac. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wygranych i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.06.2016

"Rodzinne" zwycięstwa

Po raz kolejny uczennica klasy 6b Zofia Ciesielska została podwójną laureatką - XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". W tym roku do grona laureatów konkursu z polszczyzny dołączyła Jadzia Ciesielska z klasy 2b! Mamy nadzieję, że z każdym rokiem zwycięzców tych arcytrudnych 3-etapowych konkursów będzie przybywać. Gratulujemy tytułu laureata, tym bardziej, że spośród kilku tysięcy uczestników z całej Polski zdobywa go tylko 10 najlepszych! Obie dziewczynki odebrały nagrody w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Czekamy na koleją edycję!


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.06.2016

Na misyjnej działce

Już pod koniec kwietnia dzieci z koła misyjnego przygotowały misyjną działkę pod zasiew. W tym roku posadziły na niej trawę bambusową, pampasową i zasiały ziarenka słonecznika. Wszystko wzrasta bardzo pięknie, ale tak jak w życiu na pełny kwiat i dorodny owoc trzeba poczekać, na naszej działce do września.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

Rada pedagogiczna klasyfikacyjna klas I - III

Gdy ostatni uczniowie klas I - III opuszczali właśnie świetlicę, ich nauczyciele zgromadzili się, by podsumować rok szkolny 2015/2016. Po intensywnej debacie na temat postępów w nauce i w zachowaniu najmłodszych wychowanków, zostały zatwierdzone wyniki klasyfikacji. Świadectwa z ocenami uczniowie otrzymają niedługo, bo 24 czerwca. Już dziś wszystkim gratulujemy wyników i promocji do następnej klasy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

Lekcja fizjoterapii

Uczniowie klasy 1b gościli dzisiaj na dwóch lekcjach tatę swojego kolegi Dominika - p. Wojciecha Szupera, który pracuje jako fizjoterapeuta w Poradni Zdrowia KUL. Zajęcia rozpoczęły się opowiadaniem, na czym polega praca masażysty, dlaczego powinniśmy dbać o aktywny wypoczynek fizyczny i uprawiać sport. Oczywiscie ciekawscy pierwszoklasiści maksymalnie wykorzystali wiedzę i chęć p. Wojciecha do odpowiadania na ich niezliczone pytania. Ciekawym elementem zajęć była "Gimnastyka buzi i języka" oraz możliwość rozłożenia i ponownego złożenia modelu "mieśniowego" ręki i nogi. Uczniowie dzięki współpracy wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. Na koniec odbyły sie warsztaty masażu. Wpatrzone w film instruktażowy pierwszaki masowały najpierw swoje ręce, a potem plecy kolegów. Okazało się, że Klara, Aleksander i Piotr mają w sobie potencjał do tego, by być fizjoterapeutami. Opinia fachowca ma tutaj duże znaczenie, szczególnie, że tata Dominika uczy innych masażu w Niepublicznej Policealnej Szkole Medycznej dla Dorosłych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Lublinie i potrafi rozpoznać ukryte zdolności. Dziekujemy za wspaniałe zajęcia i słodką niespodziankę na koniec.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

Zamiana ról

Wtorkowe lekcje w kasie 3b poprowadzili uczniowie tejże klasy. A stało się to za sprawą eksperymentu. Otóż około tygodnia temu klasa została podzielona na cztery grupy, każda z nich została odpowiedzialna za przygotowanie jednych zajęć. Tematem pierwszej lekcji były "Wakacje za granicą" - w formie prezentacji multimedialnej uczniowie przygotowali ciekawostki o Francji, Grecji, Rumunii i Włoszech, a w formie zagadek i zadań sprawdzali uważne słuchanie pozostałych uczestników zajęć. W podsumowaniu lekcji każdy z uczniów mógł sprawdzić swoją wiedzę w grze interaktywnej "Mapa Świata". Dla najlepszych, czyli wszystkich, były słodkości. Druga lekcja była poświęcona piłce nożnej i Euro 2016. Zajęcia rozpoczęły się od krzyżówki, której hasłem był temat zajęć - "Sport". Na tych zajęciach również nie brakowało quizów, zagadek, a dla najlepszych słodkie upominki. Trzecia lekcja to "Edukacyjny mix"- zaczęła się od zagadek o rybach i dinozaurach, w dalszej części pojawiły się łamigłówki matematyczne oraz oglądanie kolekcjonerskich kamieni. Dzięki zdjęciom w przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie zobaczyli "Świat Lego" - piękne budowle oraz "Świat przyrody". Grupa przygotowała ewaluację swoich zajęć, w której każdy uczestnik miał za zdanie narysować to co mu się podobało podczas tej lekcji. Temat czwartej godziny to "Taniec. Piłka nożna. Rekordy" - uczniowie rozpoczęli od szybkiej podróży po różnych stylach tanecznych, m.in. dance-hall, taniec hinduski, taniec ludowy oraz balet. Następnie dzięki przygotowanym prezentacjom multimedialnym wiemy już wszystko o piłce nożnej oraz poznaliśmy historię Księgi Rekordów Guinnessa, a także niektóre rekordy, np. w Księdze Rekordów jest Robert Lewandowski ze słynnymi golami, strzelonymi w 9 minut. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali szczyptę historii, a dokładnie informacje związane z Chrztem Polski w 966 r. Dzięki temu eksperymentowi, każdy z uczniów dzisiejszych zajeć mógł się poczuć przez moment jak nauczyciel i dzięki temu zobaczyć jaką frajdę sprawia dzielenie się swoją wiedzą i uczenie innych.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

"Jeden dzień z życia łąki"

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli dziś w przepieknym przedstawieniu przygotowanym przez grupę czterolatków z zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola nr 4. Spektakl muzyczny oparty na utworach muzyki klasycznej pt.: "Jeden dzień z życia łaki" wprowadził nas w radosny, wiosenny nastrój i pokazał jak wiele można opowiedzieć nie wypowiadając ani jednego słowa. Gratulujemy małym aktorom występu a p. Alicji Herecie i p. Annie Cieślik pomysłu i przygotowania dzieci.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

Literackie wyróżnienie

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w XXIII Tarnogórskim Konkursie Poetyckim imienia ks. Jana Twardowskiego pod patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór. Cieszymy się ogromnie sukcesem Tomasza Jankowskiego z klasy 6b, który w kategorii szkół podstawowych został wyróżniony za zestaw wierszy. Gratulujemy kolejnego osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim i życzymy następnych.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.06.2016

Podróż w Pieniny

W dniach 8 – 11 czerwca 2016 r. klasa 4a wraz z wychowawczynią s. Haliną Bobkowską oraz p. Małgorzatą Król wyruszyła na swoją klasową wycieczkę do Szczawnicy. Atrakcją pierwszego dnia było zwiedzanie Starego Sącza, klasztoru Sióstr Klarysek oraz Ołtarza Papieskiego i Muzeum Jana Pawła II. Po wspólnym grillowaniu i zabawach na placu zabaw ruszyliśmy w dalszą podróż. Wieczorem dla rozprostowania kości po długiej podróży poszliśmy na spacer wzdłuż Grajcarka.
Następny dzień rozpoczęliśmy od 50 minutowej przejażdżki statkiem "HARNAŚ" po jeziorze Czorsztyńskim, z pokładu którego można podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. Następnie zwiedzaliśmy wozownię i Zamek w Niedzicy słuchając między innymi legendy o Janosiku, Brunhildzie i Bogusławie oraz o ich duchach, które przychodzą codziennie na zamek. Największą atrakcją tego dnia okazała się zabawa w puszczanie kaczek na wodzie i budowanie szałasu z kijów. Wieczorem kolejny spacer tym razem na pyszne lody u Jacaka.
Piątek to dzień górskich wędrówek, podziwiania pięknych widoków m.in. na Tatry, Trzy Korony i Pieniny. Rozpoczęliśmy od malowniczego Wąwozu Homole i Jaworek, następnie Palenica wjazd kolejką krzesełkową i zabawy na placu zabaw. Z Palenicy schodziliśmy na Słowację – spacer wzdłuż Dunajca i podziwianie piękna przyrody. Wieczorem zabawy na boisku "Orlik" i otwarcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, ale tylko przed telewizorem.
Sobota to dzień powrotu do domu. Długa podróż z przerwą w Sandomierzu. Krótkie zwiedzanie miasta i na zakończenie pyszne lody!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

Finisz kolejnej edycji
Szkoły dla Rodziców


W poniedziałkowy wieczór miało miejsce ostatnie - dziesiąte już spotkanie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. To program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi.To nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą oraz niezwykle cenna wymiana doświadczeń. To także nauka dialogu i kształtowania więzi opartych za wzajemnym szacunku.
Gratulujemy uczestnikom ukończenia kursu jednocześnie zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji warsztatów w przyszłym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

Podróżnicy "zorientowani"
w Starym Gaju


Dzisiejsze popołudnie Podróżnicy z Klubu Podróżnika spędzili w Starym Gaju ucząc się orientacji w terenie oraz obsługi mapy. Zadaniem każdego było nauczenie się podstaw tzw. orienteeringu czyli umiejętności odnajdywania się w terenie. Od dziś każdy Podróżnik będzie wiedział jak powinien "zorientować mapę" do terenu oraz co oznacza "kciukowanie". Oprócz nauki tych wszystkich przydatnych umiejętności turystycznych był także czas na ich sprawdzenie. Każda trzyosobowa grupa przebiegła samodzielnie odcinek 2 km w lesie próbując znaleźć punkty kontrolne... i oczywiście próbując się nie zgubić. Każdemu udało się dotrzeć do mety, gdzie na wszystkich czekało już rozpalone ognisko i kiełbaski gotowe do upieczenia i zjedzenia. Dziękujemy panu Sławomirowi Juraszewskiemu oraz panu Mariuszowi za ciekawe zajęcia w lesie oraz za rozpalenie w nas zainteresowania uczestnictwem w biegach na orientację w terenie. Kto wie, może kiedyś spotkamy się na takim biegu?


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

Finał VII Ogólnomiejskiego Turnieju Dzielnic Miasta Lublin

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w Finale VII Ogólnomiejskiego Turnieju Dzielnic Miasta Lublin "LUBLIN - 2016" pod patronatem Prezydenta m. Lublin rozgrywanego w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, kategoria open. W dzisiejszych zawodach wystartowali najlepsi zawodnicy biorący udział w rozgrywkach, które odbywały się w 12 domach kultury w Lublinie. Uroczyste podsumowanie turnieju miało miejsce w Trybunale Koronnym i zostało połączone z rozpoczęciem VIII Międzynarodowego Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego im. Unii Lubelskiej. Cieszymy się sukcesem ucznia naszej szkoły - Tymoteusza Czukiewskiego z kl. 6a, który zajął IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

Misyjna meta

Pod koniec roku szkolnego finiszują także mali misjonarze w naszej szkole. Uroczyste rozdanie dyplomów, podziękowania za wspólną pracę i modlitwa za misje podsumowały tegoroczna służbę innym. Także w Mericiańskim Ruchu Dzieci był czas na wspólną radość i kosztowanie lodowych specjałów. Salam malejkum – pokój z Wami. Do zobaczenia w przyszłym roku!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

"Czarodziejski sklepik"

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1b i 3b mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w niezwykłym widowisku, które miało miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O godz. 10.00 rozpoczęło się przedstawienie baletowe pt. "Czarodziejski sklepik" w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie z udziałem solistów Teatru Wielkiego Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej we Lwowie i uczniów Lwowskiej szkoły Baletowej. Oprócz pięknych doznań artystycznych rozpierała nas duma, gdyż wśród artystów występujących na scenie były uczennice z naszej szkoły: Klara Plisiecka z kl. 1b i Nikola Niewielska z kl. 3b oraz Nikola Piskorska z kl. 5a. Czekamy na kolejne tak piękne przedstawienia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.06.2016

Sukcesy Przyrodników

Dzisiejszy trzynasty dzień czerwca okazał się szczęśliwy dla uczniów, którzy podjęli próbę sprawdzenia swoich umiejętności przyrodniczych.
W Ogólnopolskim Konkursie Edi PANDA dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała Barbara Kalinowska z kl. 4a.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali:
Mirella Melnik z kl. 4a,
Maria Wilczewska z kl. 4a,
Adam Błazik z kl. 5b,
Sławomir Brzózka z kl. 5b,
Jan Sidor z kl. 6b,
Szymon Pyrz z kl. 6b.
Podsumowany został też konkurs ”Bateria Pomysłów”, w którym nasza szkoła zajęła 2 miejsce w województwie a 5 w Polsce, na 91 szkół biorących udział w konkursie. Za przygotowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zużytych baterii, zebranie zużytych baterii, nagranie filmu dokumentującego zaangażowanie wszystkich uczniów nasza szkoła otrzymała nagrody w formie gier edukacyjnych, a uczniowie przeprowadzający kampanię w szkole pod opieką p. Marty Muszyńskiej otrzymali USB - pendrive w kształcie baterii.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.06.2016

Zaproszenie na SZKOLNĄ NOC W BIBLIOTECE

W sobotę 18 czerwca br. od godziny 17.00 zapraszamy chętnych uczniów klas I - III na Szkolną Noc w Bibliotece – pełną atrakcji popołudniowo – wieczorną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w której warto bywać.
W programie m.in. głośne czytanie książek, quizy i zabawy ruchowe, projekcja filmu.
Istnieje możliwość odebrania dzieci w sobotę o godz. 20.00, lub w niedzielę od godz. 7.30 - 8.00. Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.06.2016

Sobotni piknik integracyjny

Rodzice uczniów z klasy 1b wraz ze swoimi pociechami i wychowawczynią - s. Piotrą Janic, spotkali się po raz kolejny na pikniku integracyjnym w lesie, niedaleko Wierzchowisk. Gospodarzem miejsca był tata Agatki Chachuły, p. Stanisław Chachuła, który jest leśniczym. W pięknej scenerii lasu, przy ognisku, rodzice miło spędzili czas piekąc kiełbaski i swobodnie rozmawiając. Pierwszaki mogły pogłebiać swoje relacje goniąc bez umiaru po krzakach, walcząc z wyimaginowanym przeciwnikiem i wykonując próbny makijaż na jutrzejszy pierwszy mecz reprezentacji Polski piłki nożnej w ramach EURO 2016. Okazało się, że dzieciom naprawdę niewiele trzeba, by wspaniale razem się bawić (dorosłym także). To było bardzo udane popołudnie. Już planowane jest kolejne spotkanie, na początku drugiej klasy.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.06.2016

Ostatni wieczór filmowy
z piłkarskimi emocjami


Wczoraj (a raczej dzisiejsze nocy) odbył się ostatni w tym roku szkolnym wieczór filmowy. Wyjątkowy, bo wzbogacony przez sportowy akcent związany z meczem inauguracyjnym Mistrzostw Europy. Uczniowie klas 4-6 mieli okazję wspólnie obejrzeć film pt. "Ósmoklasiści nie płaczą" opowiadający historię dziewczynki, która z całych sił walczyła z przeciwnikiem na boisku piłkarskim, ale walczyła także z postępującą chorobą. Następnie fani futbolu udali się na piłkarskie trybuny, w które na dzisiejszy wieczór zamieniła się nasza świetlica szkolna. Mniej zainteresowani sportowymi zmaganiami obejrzeli film animowany pt. "Zaplątani", którego główna bohaterka z wielką determinacją dążyła do spełnienia swoich marzeń. Czy jej się udało? Co tak naprawdę zyskała? Na te pytania mogą odpowiedzieć nasi uczniowie.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.06.2016

"Jak nie czytam, jak czytam"

"Jak nie czytam, jak czytam" pod takim hasłem odbyła się w dniu dzisiejszym ogólnopolska akcja masowego czytania. O godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły (wraz z nauczycielami przeszło 300 osób) zebrali się na przyszkolnym terenie rekreacyjnych aby wspólnie czytać – każdy to na co miał ochotę. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.
Czytaniem można i należy się chwalić!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.06.2016

Spotkanie z glottodydaktyką

W dniu dzisiejszym jedną z lekcji w klasie 1b poprowadziła p. Marta Plisiecka - mama Klary z 1b i Piotrka z 3b. Na codzień Pani Plisiecka pracuje ze studentami w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL - a konkretnie uczy studentów obcojęzycznych języka polskiego. W czasie dzisiejszych zajęć pierwszoklasiści mieli okazję dowiedzieć się i doświadczyć jak wyglądają takie zajęcia oraz rozwiązać kilka bardzo ciekawych zadań. Uczniowie wspaniale odnaleźli się w roli studentów podczas prezentowania ruchem ciała wylosowanych czasowników, oraz w określaniu, gdzie na ilustracjach są myszy. Zajęcia tak się dzieciom spodobały, że niektórzy jeszcze po dzwonku na przerwę poszukiwali w wykreślankach nazw kolorów, zawodów, przedmiotów kuchennych. Dzisiejsza lekcja pokazała nam, że nauka języka polskiego może być zabawą nie tylko w szkole podstawowej. Dziękujemy bardzo Pani Marcie Plisieckiej za ciekawą lekcję!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.06.2016

Kibicujemy Polsce!

Dziś klasa 4b rozpoczęła EURO 2016 w piłce nożnej. Uczniowie przygotowali specjalną gazetkę ścienną dotyczącą całej imprezy oraz przystroili klasę i nie tylko w barwy ukochanej drużyny, której będą kibicować już w niedzielę! POLSKA! POLSKA! POLSKA!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.06.2016

"Cyrk" na lodach

Zajęcia ruchowe z elementami cyrkowymi właśnie dobiegły końca. Tradycyjnie (dla tego koła) ostatnie spotkanie spędziliśmy na pysznych lodach serwowanych w jednej z kawiarenek na Karkowskim Przedmieściu. Dzisiejsze zajęcia były nie tylko smaczne, ale i radosne, tak jak wszystkie przez cały rok szkolny. Dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.06.2016

"Spotkanie z lekturą"

W dniu dzisiejszym klasa 3a uczestniczyła w kolejnych zajęciach edukacyjnych "Spotkanie z lekturą". Zajęcia odbyły się w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób utrwalili wiadomości dotyczące lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Pracowali w grupach, a atrakcją zajęć był quiz. "Zwycięzcy" zostali nagrodzeni słodkim "co nieco", a dla pozostałych osób była "mniejsza słodka nagroda pocieszenia". Na koniec uczniowie podziękowali Pani Bibliotekarce - p. Małgosi za przygotowanie zajęć i wręczyli zrobioną przez siebie laurkę. Oczywiście, wszyscy otrzymali zaproszenie na kolejne zajęcia edukacyjne, na które być może wybiorą się już jako czwartoklasiści.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.06.2016

"Bajka o łaciatym słoniu Bombiku"

W ramach Dnia Wdzięczności Rodzicom uczniowie klasy 1b przygotowali przedstawienie pt."Bajka o łaciatym słoniu Bombiku". Na jedno popołudnie część sali lekcyjnej zamieniła się w afrykańską sawannę, na której zamieszkała rodzina słoni oraz pojawiło się wiele niezwykłych i utalentowanych zwierząt. Wszyscy widzowie z zapałem śledzili przygody małego Bombika, króry wyruszył w daleką podróż, licząc na to, że pozbędzie się kłopotliwej łaty na swoim grzbiecie. Co prawda, nie udało sie usunąć łaty, ale Bombik, w którym może odnaleźć się każdy z nas, doświadczył tego, że piękny jest ten, kto ma dobre serce i dzieli się tym dobrem z innymi. Po przedstawieniu uczniowie i rodzice miło spedzili czas degustując przygotowane przez dzieci ciasta oraz niespodziankę od rodziców - pizzę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.06.2016

Spotkanie laureatów
konkursów przedmiotowych
z Panem Prezydentem


W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, już tradycyjnie, odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych - laureatami konkursów przedmiotowych. Pan Prezydent Krzysztof Żuk gratulował im odniesionych sukcesów, wręczał nagrody, stypendia oraz listy gratulacyjne dla nauczycieli przygotowujących uczniów i dyrektorów szkół. Przypomnijmy, że z naszej szkoły laureatami i jednocześnie stypendystami zostali: Mikołaj Bańkowski (nauczyciel historii - p. Jan Kurowiak), Zofia Ciesielska, Zofia Jaworska, Aleksandra Makarewicz (nauczyciel języka polskiego - s. Maria Magdalena Masłoń), Natalia Kurczewska, Julia Płaza - Kościańczuk (nauczyciel języka polskiego - p. Katarzyna Podkowa), Maciej Biskupski, Karolina Golonka (nauczyciel przyrody - p. Marta Muszyńska), Amelia Kuczyńska (nauczyciel matematyki - s. Monika Orzechowska).
Po wręczeniu nagród nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół nr 9 w Lublinie. Przedstawili oni m.in. utwór swojego Patrona, tj. Ignacego Kraszewskiego "Dziad i baba". Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z Panem Prezydentem.
Gratulujemy naszym laureatom oraz ich nauczycielom!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.06.2016

Tydzień Głośnego Czytania

W dniach od 1 do 7 czerwca trwał w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania pod hasłem "Czytanie uskrzydla". Jak co roku włączyliśmy się do tej akcji, czytając głośno dzieciom ich ulubione książki tak, aby czytanie zawsze kojarzyło im się z czymś przyjemnym. Tydzień Głośnego Czytania organizowany jest przez Fundację "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom", która zachęca nie tylko wychowawców i nauczycieli, ale również rodziców, do codziennego, co najmniej 20 – minutowego czytania dzieciom. Pamiętajmy - czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.06.2016

Spotkanie z rodzicami "nowoprzyjętych"

O godz. 16.30 modlitwą w auli szkolnej rozpoczęło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2016 / 2017, podczas którego rodzice "posiedli" podstawową wiedzę na temat naszej urszulańskiej szkoły, funkcjonowania świetlicy dla uczniów klas I - III oraz tego, w co warto wyposażyć przyszłoroczne pierwszaki, by od przysłowiowego "pierwszego dzwonka" dobrze się czuły w murach naszej szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.06.2016

Warsztaty kulinarne

Uczniowie klasy 1b w czasie dzisiejszych zajęć wykonali słodką niespodziankę dla rodziców z okazji Dnia Wdzięczności Rodzicom. Zaopatrzeni w fartuszki ochronne, potrzebne narzędzia i składniki z zapałem i energią przygotowali sernik na zimno i "Chatkę Puchatka". Choć dla wielu z nich był to debiut w dziedzinie kulinarnej, to efekt był wspaniały! Na degustację własnych wytworów dzieci muszą poczekać do jutra... Życzymy im cierpliwości!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.06.2016

Misyjny konkurs
wiedzy o Oceanii


Już po raz piąty mali misjonarze uczestniczyli w szkolnym konkursie misyjnym. W tym roku podczas zajęć koła misyjnego poznawali Oceanię. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zdobył Maciej Furgała z kl. 3b, drugie miejsce zajęła Maria Łuć z kl. 3a a trzecie Zofia Sieniow z kl. 3b.
W kategorii klas czwartych i piątych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Łuć z kl. 5b, drugie Barbara Jaworska, Zofia Chibowska z kl. 5a i Aleksandra Olszewska z kl. 5b. Trzecie miejsce uzyskały Antonina Mądzik i Zuzanna Krzysiak z kl. 5a. Wszyscy uczestniczący w konkursie zdobyli sprawność misjonarza Oceanii. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.06.2016

Podsumowanie VIII edycji akcji
"Twój Dar Serca dla Hospicjum"


Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego zorganizowały koncert podsumowujący VIII edycję akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Również nasza szkoła została zaproszona na to wydarzenie. Przedstawiciele poszczególnych klas oraz uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami udali się do Auli przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, by świętować wspólnie z innymi szkołami. Wszystkich zebranych przywitał o. Filip Buczyński - prezes Hospicjum, p. Agata Łaguna - koordynatorka akcji oraz p. Teresa Misiuk - Kurator Oświaty w Lublinie. Nie obyło się bez podziękowań i upominków dla szkół. W programie były również występy taneczne uczniów z Ośrodka dla Niesłyszących i Niedosłyszących, pokazy iluzjonistyczne Piotra Denisiuka oraz koncert wiolonczelistki Wery Kindżeski.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.06.2016

Na Farmie Iluzji

Zaraz po pierwszym czerwcowym weekendzie klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami- s. Ireną Bobkowską i p. Agnieszką Semeniuk oraz opiekunami - p. Ewą Łaskarzewską i p. Agnieszką Skraban pojechały na wycieczkę do Farmy Iluzji. Świetna zabawa rozpoczęła się od wizyty w Latającej Chacie Tajemnic, w której wnętrzu można nie tylko stracić orientację, ale i przestać wierzyć własnym zmysłom. Potem wszyscy próbowali odnaleźć drogę w Wiklinowym Labiryncie. Kolejnym punktem programu był Tunel Zapomnienia, gdzie doznaje się uczucia wirowania wokół własnej osi, a także spadania w przepaść. Następnie, po przejściu Labiryntu Luster i odwiedzin w pokoju Amesa, gdzie za sprawą złudzenia optycznego dziecko mogło stać się większe od nauczyciela, przyszedł czas na obiad. Po nabraniu sił można było poczuć się jak bohater filmu akcji podczas udziału w "Laserowej Misji". W czasie wolnym dzieci bawiły się w sali zabaw i skakały na dmuchańcach. Po emocjonującym dniu wszyscy cali i zdrowi wrócili do Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.06.2016

Warsztaty taneczne

Klasy trzecie uczestniczyły dziś w ramach zajęć świetlicowych w warsztatach tanecznych poprowadzonych przez p. Dawida i p. Tatianę – studentów z "PROJEKTORA – Wolontariatu Studenckiego". Były to nietypowe warsztaty taneczne, ponieważ nie zatańczono żadnej choreografii. Taniec dzieci wynikał z ich naturalnego ruchu. Nasi Studenci wytłumaczyli dzieciom, że tańcem może być każdy świadomy ruch ciała, poprowadzony według pomysłu, zamierzenia. Dziękujemy za te zajęcia, które były czasem ciekawej zabawy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.06.2016

Kolejne sukcesy na turnieju szachowym

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny już Ogólnomiejski Turniej Szachowy Lublin - Dzielnice. Tym razem miejscem zmagań szachistów był Klub Osiedlowy "Miniatura" przy ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowała delegacja 11 zawodników.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pierwsze miejsce w kategorii junior dziewcząt zdobyła Martyna Wilczewska z klasy 5b natomiast I miejsce w kategorii junior chłopców zdobył Krzysztof Suraj z klasy 6a. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 5.06.2016

"Pedagogiczny" odpoczynek

W pięknej roztoczańskiej scenerii, w miejscowości o uroczej nazwie Hutki grono pedagogiczne spędziło słoneczny czerwcowy weekend. Ten niezwykle atrakcyjny czas uprzyjemniły m. in.: spływ kajakowy po rzece Wieprz, piesze wędrówki, wieczorne rozmowy przy ognisku, podziwianie rozgwieżdżonego nieba. W niedzielę grupa udała się do Górecka Kościelnego gdzie uczestniczyła we mszy świętej w zabytkowym kościele. Następnie wyruszyła na spacer Aleją Dębów prowadzącą do Kapliczki na Wodzie. Głównym punktem każdego dnia były wizyty w miejscowych lodziarniach. Upojeni zielenią drzew, śpiewem ptaków i ciepłem słonecznych promieni nauczyciele i pracownicy administracji już planują kolejny wyjazd.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 4.06.2016

Z wizytą na Roztoczu

Pierwsze trzy dni czerwca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą p. Eweliną Pastuszak i p. Anną Karą spędzili w roztoczańskiej krainie. Wyjazd rozpoczął się dość nietypowo... od deserów lodowych. Następnie dzieci miały okazję sprawdzić się na specjalnie przygotowanym torze dla rowerzystów w miasteczku rowerowym przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Po takich przyjemnościach uczniowie udali się tam, gdzie zielone lasy, piękne łąki, pola oraz rzeki stanowią stały element krajobrazu, czyli do Krasnobrodu, Zwierzyńca i Zamościa.
W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się do zagrody w Guciowie, gdzie oprócz oglądania zabytkowych eksponatów mieli okazję spróbować podpłomyków. Dzień zakończył się długim spacerem nad miejscowy zalew.
W drugi dzień wycieczki należało nałożyć bardzo wygodne buty, ponieważ intensywnym spacerom nie było końca. Uczniowie odwiedzili: Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy, następnie udali się na Bukową Górę oraz zobaczyli stawy „Echo”. Ogromny zachwyt wzbudził kościół na wodzie pw. św. Jana Nepomucena. Kolejnym punktem dnia był spacer ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Czartowe Pole. Uczniowie w tym samym dniu mieli okazję podziwiać również piękny krajobrazowy i leśny rezerwat "Nad Tanwią". Po południu czekała na dzieci niespodzianka w postaci dmuchanych zjeżdżalni, a wieczorem kolacja w formie ogniska.
Ostatniego dnia po wykwaterowaniu z ośrodka, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Krasnobrodu, w którym mieli okazję obejrzeć: Rezerwat "Św. Roch", Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, ptaszarnię, kapliczkę na wodzie oraz Park Dinozaurów. Następnie uczniowie udali się do Mokrelipie, gdzie jest skansen pszczelarski – Pasieka "Ulik". Oprócz zwiedzania pasieki, dzieci miały okazję zobaczyć królową pszczół i zdobyć cenne informacje dotyczące tych małych i jakże nam wszystkim potrzebnych owadów. Wizyta w skansenie zakończyła się degustacją miodu oraz wspólnym zdjęciem w niecodziennych strojach.
Trzydniową wycieczkę uwieńczył spacer po Zamościu, a drogę powrotną do domu umilały w autokarze wspólne śpiewy. Wspomnienia z wycieczki pozostaną na pewno bardzo długo w pamięci. To był bardzo udany wyjazd i już czekamy na kolejny!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.06.2016

Podwójne laury

Miło nam przekazać informację, że w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera "Czaruję słowami o moich radościach nie-radościach" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 103 w Warszawie II miejsce zajęły dwie uczennice naszej szkoły z klasy 6b: Zofia Ciesielska z wierszem "Dom" oraz Julia Muszyńska z wierszem "Słoik z uśmiechem". Ponadto Julia Muszyńska otrzymała dodatkową nagrodę Fundacji "IKA" im. Iki Szpakowskiej. Brawo dla dziewczyn!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.06.2016

Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Serca
Pana Jezusa


Ostatnia pierwszopiątkowa Eucharystia w tym roku szkolnym odbyła się w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Była sprawowana w intencji Siostry Dyrektor, o jej szybki powrót do zdrowia. Podczas homilii ks. Piotr Drozd przypomniał dzieciom, że Jezus jest Dobrym Pasterzem i szuka każdej zagubionej owcy, czyli grzesznika. Symbolem Jego niezmierzonej miłości jest Jego Najświętsze Serce, które w czerwcu szczególnie czcimy.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.06.2016

Z wdzięczności dla Rodziców

Uczniowie klasy 2a zaraz po Dniu Dziecka postanowili świętować Dzień Rodziców. Z tej okazji przygotowali występ, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wykonali dwa tańce: "Happy" i "Taniec belgijski". Dziękowali też rodzicom za ich troskę, miłość i oddanie. Skromnym wyrazem wdzięczności były również dwa własnoręcznie wykonane pudełka "na skarby".

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Zwycięzcy XIII Legionowskiego Konkursu Literackiego

Wśród zwycięzców Ogólnopolskiego XIII Legionowskiego Konkursu Literackiego znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły. W kategorii fraszka I miejsce zajął Maciej Jankowski z fraszką "Na palacza", zaś II miejsce Tomasz Jankowski za utwór "Buty narciarskie". Konkurs organizuje biblioteka w Legionowie i warto zaznaczyć, że nie ma tam kategorii wiekowych, co znaczy, że obaj chłopcy z klasy 6b stanęli w literackie szranki także z dorosłymi! Gratulacje!


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Dzień Dziecka
z pokazami chemicznymi


Czym są ręce fakira, pianowy wulkan czy chemiczny kameleon? Nasi uczniowie już wiedzą. A w dodatku dowiedzieli się tego wszystkiego w Dniu Dziecka, gdy świetlicę klas I - III odwiedziły wolontariuszki Fundacji Rozwoju Wolontariatu "Projektor" z Lublina z pokazami chemicznymi. W środowe popołudnie dzieci zgłębiały tajniki mieszania różnych substancji chemicznych, które w wyniku zachodzących reakcji zmieniały kolory, stan skupienia czy... wybuchały z hukiem pioruna. Szczególnie duży aplauz zebrało doświadczenie o tajemniczej nazwie "ręce fakira", dzięki któremu Pani Prezes Koła Naukowego Bioaktywni mogła żonglować ogniem niczym najwprawniejszy cyrkowiec. O zaciekawieniu pokazami świadczyły nieustające pytanie ze strony dzieci "a dlaczego?", "a jak to się dzieje?", a jak to możliwe?" i ich otwarte w zadziwieniu buzie. Woluntariuszki cierpliwie udzielały odpowiedzi i wyjaśniały w prosty sposób nawet największe chemiczne zawiłości. Najwspanialszą zapłatą za włożoną pracę podczas pokazów chemicznych w szkole były radosne miny uczniów, którzy zapytani: "czy chcą w przyszłości studiować chemię" jednym chórem krzyknęli: "TAK!"


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Dzień Dziecka z Radiem Lublin

Klasa 2b świętowała Dzień Dziecka razem z Radiem Lublin, do którego zaprosiła nas pracująca tam Pani Halina - mama Mateusza Błasiaka. Była to okazja do zwiedzenia studiów radiowych m.in. radia Free. Uczniowie zobaczyli na żywo jak się prowadzi program radiowy, ale również sami wzięli udział w nagrywaniu słuchowiska o przyjaźni ludzi i zwierząt. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na domowe pupile, które co roku na początku wakacji nierzadko wyrzucane są przez swoich właścicieli, bo nie można je zabrać na wakacyjny wyjazd. Wolontariusze z lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przygotowali specjalną lekcję na ten temat. Leśnicy z Nadleśnictwa Lubartowskiego natomiast pokazali jakie zwierzęta można spotkać w lubartowskich lasach. Były też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, dlatego nikt z uczniów nie odszedł z radia bez upominku. To było wspaniałe spotkanie! Dziękujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Szkolny Dzień Dziecka

W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku. Jest to szczególny dzień, gdzie każde dziecko czuje się wyjątkowo, gdyż cała uwaga skupiona jest na naszych milusińskich. W naszej szkole to święto również jest kultywowane. Na szkolnym terenie rekreacyjnym został zorganizowany piknik, gdzie dzieci mogły spędzić miło czas ze sobą oraz z nauczycielami. Różnego rodzaje gry planszowe, szachy, zabawa na świeżym powietrzu dały możliwość wyjątkowego uczczenia Dnia Dziecka. Dodatkowo zostało zorganizowane wyjście na pokaz filmowy. Maluchy z klas I-III zobaczyły film pt. "Księga Dżungli", natomiast uczniowie z klas IV-VI obejrzeli "Tajemnica zielonego królestwa". Był to wspaniały czas, który pozwolił na integrację między dziećmi oraz stanowił miłą odskocznię od codzienności szkolnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


"Po majowych, który przeplatał nam na zmianę zimę i lato, nastał wreszcie ciepły i słoneczny maj. Po powrocie z długiego weekendu skupiliśmy się w świetlicy na temacie ogrodnictwa i sadownictwa..." - tak rozpoczyna się notatka z informacjami o kwietniowych wydarzeniach świetlicowych, którą zamieściliśmy na podstronie "Świetlica". Wszystkich ciekawych zapraszamy do lektury.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.06.2016

Najlepsi czytelnicy
maja 2016 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Dołęga Paweł, kl. 4a – 13 książek
  • »Dołęga Magdalena, kl. 1b – 11 książek
  • »Barański Michał, kl. 3b – 9 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 4b – 7 książek
  • »Koszarna Kinga, kl. 2a – 6 książek
  • »Polkowska Dominika, kl. 1b – 6 książek
  • »Olszewska Aleksandra, kl. 5b – 6 książek
  • »Jaksim Jadwiga, kl. 4b – 5 książek
  • »Szuper Dominik, kl. 1b – 5 książek
  • »Majewski Jan, kl. 1a – 5 książek