Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)


CZERWIEC / LIPIEC 2017

kliknij, aby powiększyć

Niedziela 9.07.2017

Kwesta w Najświętszym Sercu

Dziś kwestowaliśmy w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi Waldemarowi Sądeckiemu za otwartość i możliwość zbiórki pomimo, że sam kościół też jest w remoncie. Dziękujemy też za życzliwość i hojność wszystkim Parafianom, którzy dziś wsparli nie tylko remont naszej szkoły, ale również wyjazd kilku studentów Uniwersytetu Medycznego do Tanzanii z bezinteresowną pomocą lekarską. Dziękujemy również Rodzicom i naszym Uczniom, którzy mimo czasu wakacyjnego przyszli w szkolnych mundurkach, by stanąć z puszką przed kościołem. Wszystkich otaczamy wdzięczną modlitwą. A nasze konto remontowe dzięki Ofiarodawcom wzbogaciło się o 3 433,22 zł. DZIĘKUJEMY!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.06.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz przyszłego remontu naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, kwest, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 166 704,94 zł i 2 euro.
Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 25.06.2017

Kwesta i koncert
u Urszuli Ledóchowskiej


Mimo, że w miniony piątek uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017, jednak nie zakończyliśmy zbiórki funduszy potrzebnych na przystosowanie budynku szkoły do ośmioklasowej podstawówki. Dziś gościliśmy w parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. Dzięki gościnności Ks. Proboszcza Antoniego Sochy i hojności parafian kwestowaliśmy po każdej Mszy świętej. Natomiast wieczorem odbył się koncert zespołu Mada-Bis z Wojsławic. Wcześniej wokalistki zapewniły też piękną oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18.00. Zebraliśmy dziś 4 868,98 zł i 2 euro.
Bardzo dziękujemy Rodzinom naszych uczniów, które włączyły się w kwestę oraz wszystkim Ofiarodawcom. Wszystkich otaczamy naszą wdzięczną modlitwą.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 25.06.2017

Drugie szkolenie w ramach projektu "Tutoring szkolny"

W dniach 24-25 czerwca odbyło się drugie szkolenie w ramach projektu "Tutoring szkolny". Nauczyciele w ciągu dwóch dni dowiedzieli się jak rozpoznawać potrzeby, mocne strony ucznia i charatkerystyczne typy inteligencji nauczyciela i dziecka oraz wyznaczać cele tutoringu. Dodatkowo opracowali sposoby tworzenia dokumentacji, która jest elementem niezbędnych w ciągu całego procesu. Szkolenie prowadziła p. Zofia Ściebura, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor Zespołu Szkół ALA w Częstochowie oraz tutor. Nauczyciele zostali ponadto poproszeni o wykonanie różnych ćwiczeń, które miały im przybliżyć sposób w jaki uczeń jest prowadzony przez swego tutora. Projekt "Tutoring szkolny. Wychować człowieka mądrego", do którego przystąpił nasza szkoła, jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 24.06.2017

Najlepsi czytelnicy
roku szkolnego 2016/2017


Zamieszczamy listę dziesięcu najlepszych czytelników minionego roku szkolnego, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki już w przyszłym.

 • »Michał Barański, kl. 4b – 93 książki
 • »Mikołaj Łuć, kl. 2a – 93 książki
 • »Justyna Brauze, kl. 4a – 90 książek
 • »Błażej Kleszowski, kl. 5b – 75 książek
 • »Kacper Wawrzyszak, kl. 3a – 75 książek
 • »Paweł Korycki, kl. 5b – 70 książek
 • »Milena Płaza – Kościańczuk, kl. 3a – 68 książek
 • »Weronika Józefczuk, kl. 3a – 65 książek
 • »Gabriela Łuć, kl. 3b – 52 książki
 • »Karol Jaworski, kl. 4b – 50 książek

Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 24.06.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


Czerwiec mijał w świetlicy przede wszystkim w oczekiwaniu nadchodzących wakacji. W pierwszym tygodniu zajęć związanych z modą, po wyjaśnieniu co właściwie oznacza słowo "moda", zabraliśmy się za projektowanie strojów na Lato 2017. W tym sezonie królować będą ciepłe, pastelowe kolory. Świetlicowi projektanci stawiali na oryginalność, wygodę z jednoczesną dozą elegancji proponowanych strojów. Poznaliśmy też rodzaje tkanin, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Skąd właściwie pochodzi jedwab?".
W kolejny tydzień tematyczny weszliśmy z "mocą wyobraźni", która najbardziej ujawniła się w części praktycznej zajęć. Podczas "Olimpiady kreatywności" wykonywaliśmy zadania, wymagające nie tylko pomysłowości i wyobraźni, ale również współpracy w zespole, komunikatywności, a nawet adaptacji do zmiany i odporności na czynnik czasu. Wiemy już, która część mózgu odpowiada za wyobraźnię. Sprawdzaliśmy też jak słowa, usłyszane podczas słuchowiska oraz obraz działają na rozwijanie naszej wyobraźni.
"Środa z książką" dla wielu stała się świetlicowym rytuałem, na który co tydzień czekali wierni fani słowa czytanego, a w czerwcowym kinie czwartkowym obejrzeliśmy filmy związane z naszymi zajęciami tematycznymi. Film pt."Wakacje Mikołajka" wprowadził nas w prawdziwie wakacyjny nastrój. Po jego projekcji już prawie spakowani wyruszaliśmy na wyprawy pełne niezapomnianych przygód.
W czerwcu nie brakowało również aktywności ruchowej, do której nie trzeba było nikogo namawiać.
Ostatni tydzień upłynął pod hasłem "Bezpiecznych wakacji", abyśmy zdrowi, pełni energii i z jeszcze większą "mocą wyobraźni" wrócili we wrześniu do szkoły, czego wszystkim życzymy! A tymczasem cieszmy się nadchodzącym czasem w pełni zasłużonego odpoczynku.


kliknij, aby powiększyć

Piatek 23.06.2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dzisiaj nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 8.30 klasy I-III spotkały się w auli. Część artystyczną pt. "Hej, ho, żagle staw!" przygotowała p. Katarzyna Wrzos z klasą 2a. Po ogólnym podsumoaniu roku szkolnego dzieci klas młodszych spotkały się w salach lekcyjnych z wychowawcami, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw i nagród. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Eucharystia, która zgromadziła już całą społeczność szkolną. Po mszy św. klasy IV-VI udały się do auli, gdzie klasa 6b pod opieką p. Marty Muszyńskiej zaprezentowała program słowno-muzyczny pt. "Żegnaj szkoło. Witajcie wakacje". W auli zostały także wręczone nagrody za 100% frekwencję, czytelnictwo i wszystkim uczniom, którzy uzyskali świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Następnie udano się do sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa uczniom klas starszych. Po oficjalnych uroczystościach grono pedagogiczne zgromadziło się na posiedzeniu plenarnym, by podsumować kończący się rok szkolny.
Wszystkim życzymy udanych wakacji, by wypoczętym i pełnym sił powrócić w mury szkolne czwartego września!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.06.2017

Dzień Języka Angielskiego

W przedostatnim dniu roku szkolnego odbył się ostatni w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Obchody rozpoczął występ uczniów z koła teatralnego i koła piosenki angielskiej klas I-III, którzy zaprezentowali krótkie przedstawienie - angielską adaptację wiersza Jana Brzechwy "Na Straganie". Następnie miał miejsce Konkurs Piosenki Angielskiej. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa 4b. Dodatkowo przyznawana była też nagroda publiczności, którą otrzymała klasa 6b. Osobne wyróżnienie przypadło też klasie 5b. W rywalizacji indywidualnej zwycięzcą okazał się Mateusz Mirosław z klasy 5b. Zwycięzcy obydwu kategorii mieli również okazję jeszcze raz wystąpić przed publicznością dając "bisy". Po wręczeniu nagród zostały wręczone dyplomy z konkursu "Memory Master". Na koniec uczniowie przeszli do swoich sal lekcyjnych, gdzie obejrzeli film "Trolle" w języku angielskim. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w występach oraz organizatorom. Jest to ostatni już Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole. Nie martwcie się - święto powróci w zmienionej formie, bo już w następnym roku obchodzić będziemy Dzień Języka Angielskiego i Hiszpańskiego. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.06.2017

Szkolny Dzień Sportu

Sport to zdrowie! Hasło to znane jest wszystkim doskonale. Dzisiejszy dzień stał się świętem sportu w naszej szkole. Uczniowie z obu poziomów edukacyjnych aktywnie spędzili czas na boisku szkolnym, gdzie podchodzili do siedmiu konkurencji. Skok w dal, rzuty i strzały do bramek, gra w zbijaka oraz wiele innych sprawiły, że dzieci mogły w doskonały sposób doświadczyć uczucia zdrowej rywalizacji oraz złożyły hołd aktywności fizycznej. W przerwach odbywała się projekcja filmu, dla klas IV-VI "Historia Gabby Douglas", natomiast uczniowie z klas I-III obejrzeli "Asterix i Obelix na olimpiadzie". Dodatkowo klasy wykonywały plakat "Jak bezpiecznie spędzić wakacje?" Dzisiejsza impreza miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.06.2017

Działka misyjna

Dzieci z koła misyjnego już od marca rozpoczęły działalność na działce misyjnej. Najpierw były to prace porządkowe po zimie, póżniej zasiew, pielenie kwiatów posadzonych w jesieni i sadzenie bratków. W kwietniu wyrosły żonkile, kolorowe tulipany, pachnące hiacynty i pierwsze kłącza malw. W czerwcu dzieci posadziły na misyjnym poletku papryczkę: żółtą, czerwoną i chili. Obecnie zaczynają kwitnąć róże, a swoje pędy puszcza groszek i dynie. Przeglądając stare powojenne zdjecia z 1946 roku zauważyliśmy, że jedno z nich zrobione jest dokładnie w tym samym miejscu, gdzie obecnie jest działka misyjna. Na zdjęciu, są nasze starsze koleżanki uprawiające poletko 71 lat temy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Owadożerna dżungla
w środku miasta?


Uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców (kl. 6b - p. Marty Muszyńskiej i kl. 6a - p. Andrzeja Paździora) i nauczycieli udali się na wystawę roślin owadożernych do Tarasów Zamkowych. Olbrzymie dzbaneczniki, fascynujące kapturnice - smakosze much i pająków, muchówki, niewiarygodnie szybko łapiące swoje ofiary - to zaledwie kilka z tysięcy roślin, które mogli podziwiać. Podczas wystawy uczestniczyli też w pokazach karmienia roślin, poprzedzonych krótkimi warsztatami, przybliżającymi "zachowania" podopiecznych. Dowiedzieli się, jak dzbaneczniki polują na drobne gryzonie, kapturnice – łapią muchy, osy i pająki, jak swoje zdolności wykorzystują rosiczki oraz dlaczego muchołówki potrafią niewiarygodnie szybko... liczyć! Podczas przeprowadzonych konkursów, niektórzy uczniowie wygrali owadożerne roślinki, inni mieli możliwość zakupienie własnej rośliny, w tym niezwykle rzadkich gatunków, do uprawy w domu. Dzień z wychowawcą był dla uczniów pouczający i ciekawy. Oczywiście nie obyło się bez pizzy i lodowego deseru.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

W krainie trampolin

Dzisiejszy dzień w naszej szkole upłynął pod hasłem dnia z wychowawcą. Klasa 5b również uczciła ten czas i wraz ze swym wychowawcą p. Michałem Łuczakiem i p. Mateuszem Dąbrowskim udała się do "Manii skakania". Uczniowie mieli okazję wyszaleć się na trampolinach i skoczniach, które oferuje park zabawy. Dodatkowo, by umilić sobie czas przed wyjściem wszyscy raczyli się pysznymi lodami. Dzień upłynął pod znakiem wielkich wrażeń i emocji, których upust nastąpił podczas godzinnej sesji skakania na trampolinach.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Nad Zalewem Zemborzyckim

Dzień z wychowawcą uczniowie klasy 5a wraz ze swoją wychowawczynią s. Haliną Bobkowską i p. Małgorzatą Król spędzili nad Zalewem Zemborzyckim. Niesamowitą atrakcją było dla nich przejście wybranych tras w Parku Linowym. Każdy z "odważnych" musiał pokonać liczne przeszkody, swój strach, niemoc. Wielu się to udało. Po tym ciężkim, ale ekscytującym zadaniu cała grupa udała się na pyszne lody. Nie zabrakło też pluskania się w wodzie. W pamięci zostaną mocne emocje – radość i duma z osiągniętego sukcesu. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

W Wąwozie Czuby

Dzisiejsze przedpołudnie uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią - s. Moniką Orzechowską i p. Janem Wierzbickim spędzili w Wąwozie Czuby. Dużo zielonego terenu sprzyjało różnym zabawom oraz przyjemnemu wylegiwaniu się w cieniu drzew. "Punktem kulminacyjnym" wyprawy było posilenie się przepyszną pizzą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Magiczne atrakcje
w magicznym miejscu


Dzień z wychowawcą uczniowie klasy 1a (z wychowawczynią p. Eweliną Pastuszak i p. Anną Karą) i 1b (z wychowawczynią s. Christoforą Kubas i p. Olgą Dolecką) spędzili wśród tysięcy pachnących kwiatów, drzew, krzewów i szumiących strumieni. Nie zabrakło niezwykłych postaci takich jak: Mordole, Wróżki Smużki, Robanki, Smoki, Krasnoludy. Tak, to wszystko było po prostu bajeczne, ponieważ wycieczka była do "Magicznych Ogrodów". Od rana czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji: przejażdżka kolejką, zjeżdżalnie, tunele, place zabaw, karuzele, odwiedzenie Mroczyska, ale chyba największą atrakcją było pływanie na tratwach po baśniowym jeziorze. Po pysznym obiedzie i odwiedzeniu sklepiku z oryginalnymi pamiątkami można było dalej kontynuować niezwykłą przygodę. Dziękujemy Rodzicom za tak wspaniale zaplanowany i cudowny dzień!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Słodki Dzień z Wychowawcą

Uczniowie klasy 3b na słodko spędzili dzień ze swoją wychowawczynią - s. Ireną Bobkowską. Najpierw byli na lodach, a potem udali się do Fabryki Cukierków "Cukier Lukier". Tam wzięli udział w warsztatach cukierniczych. Poznali tajniki powstawania cukierków i własnoręcznie wykonali lizaki. Dowiedzieli się też i doświadczyli na własnych językach, że niebieskiego barwnika nie da się uzyskać naturalnie, a sztuczny bardzo brudzi. Na koniec każdy otrzymał rożek cukierków. Po takim dniu chyba będą słodko wspominali swoją Wychowawczynię, z którą się żegnają przechodząc do czwartej klasy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Radośnie i ze smerfami

Uczniowie klasy 2b rozpoczęli swój Dzień z wychowawcą - s. Piotrą Janic od swobodnych zabaw na szkolnym boisku. Chłopcy, jak to zazwyczaj bywa, zajęli się piłką nożną, a dziewczęta organizowaniem pikniku. Wielką atrakcją okazały się przyniesione przez Bruna paletki i siatka do gry w badmintona. Po kilkunastu minutach dołączyli do nich uczniowie klasy 3a ze swoją wychowawczynią - p. Ewą Łaskarzewską, którzy swój pierwszy dzień bez mundurków szkolnych chcieli zacząć od piknikowania na zielonej trawce. Było słodko, ale też i zdrowo, bo w wśród piknikowego menu znalazły się także kolorowe owoce. Natomiast klasa 2a swój dzień zaczęła również bardzo aktywnie. Wspólnie z wychowawczynią p. Katarzyną Wrzos wybrała się na salę gimnastyczną, gdzie radosnym zabawom i grom zespołowym nie było końca. Po intensywnej zabawie, obie klasy drugie oraz klasa 3a poszły do Cinema City na film "Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski". Pełen kolorów i ciekawych zwrotów akcji film się wszystkim bardzo podobał, w drodze powrotnej niektórzy uczniowie planowali, o czym mogłaby być kolejna część... Na obiad nie wszyscy mieli ochotę, bo najedli się w kinie różnych smakołyków, ale przecież Dzień z wychowawcą jest tylko raz w roku...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

Mania skakania

Po modlitwie porannej klasa 4a wraz z wychowawczynią - p. Moniką Król i p. Albertem Królem udała się do parku trampolin. Tam uczniowie przez 2 godziny bawili się i skakali pod czujnym okiem instruktorów na: dodgeball arenie - czyli boisku do zbijaka i siatkówki na trampolinach, na trampolinach z koszami, w basenie z kładkami, w strefie trampolin do skoków do basenu i na zjeździe tyrolskim. Następnie wszyscy udali się do pizzeri na Starym Mieście zregenerować siły przy wspólnym obiedzie. Tak pysznie zakończyliśmy dzisiejszy Dzień z wychowawcą, jeden z ostatnich wspólnie spędzonych dni przed wakacjami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.06.2017

"Popisz się talentem"
i mistrzowie ortografii


W ostatnim tygodniu roku szkolnego docierają do nas ostatnie już dyplomy i nagrody zdobyte w różnych konkursach. Jadwiga Ciesielska z klasy 3b otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych "Popisz się talentem" 2017, który zorganizowało wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.
Otrzymaliśmy też wyniki Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego ogłoszonego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Trzech naszych uczniów z klasy 3b otrzymało tytuł laureata. Gabriela Łuć zajęła II miejsce, Jadwiga Ciesielska VII, a Krzysztof Martyna IX. Wszystkim gratulujemy znajomości zawiłości polskiego języka!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Podręczniki 2017/2018

W zakładce "Podręczniki" oraz "Dokumenty" (po prawej stronie naszej witryny internetowej) publikujemy wykaz podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. W przyszłym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas otrzymają darmowe zestawy podręczników oraz podstawowych ćwiczeń (poza podręcznikiem do religii, który rodzice kupują indywidualnie).


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Warto było poczekać...

Stało się już tradycją, aby na ostatnich zajęciach "koła artystycznego" zjeść dobre lody. Tak też było i tym razem, chociaż uczniowie uczęszczający na to koło musieli od środy cierpliwie poczekać, gdyż zajęcia zostały przeniesione wyjątkowo na dzisiaj. Jednak warto było poczekać! Oprócz wspaniałych lodów był czas, na wspólne podsumowanie zajęć i podziękowanie sobie nawzajem za cały rok wspólnej pracy i zabawy. Było też dzielenie się "wakacyjnymi" planami, bo przecież te rozpoczną się tuż, tuż.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Sukcesy w 47. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Z wielką radością informujemy o wynikach 47. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Jest to prestiżowy konkurs, w którym biorą udział dzieci z całego świata. W tym roku było ich aż 13 191! (w tym 1125 prac z Polski). Na terenie naszego kraju patronat objął Pentel Poland Sp. z o.o. - fundator nagród. Opiekunami konkursu byli: Minister Spraw Zagranicznych Japonii, Minister Sztuki, Edukacji, Sportu, Nauki i Technologii oraz Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki. Po 8 miesiącach nadeszły wyniki z Japonii! Zdobyliśmy 2 medale - srebrno i brąz! Nasze uczennice: Weronika Pazik z klasy 4b otrzymała medal brązowy, natomiast Wiktoria Łuć z klasy 6b otrzymała medal srebrny. Ich wysiłki zostały docenione i nagrodzone pięknymi prezentami i dyplomami, oczywiście w języku japońskim. Jak piszą organizatorzy konkursu w liście do naszej szkoły "pomysłowość dzieci zachwyca, porusza i zmusza do zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością. Dzielą się one swoją wrażliwością i niesamowitymi zdolnościami za pośrednictwem sztuki". To wielki sukces laureatek i wielka radość ich "plastycznego" opiekuna - p. Joanny Frydrych - Staszczak. Gratulujemy życząc dużo radości z pracy twórczej na dalszej drodze artystycznej!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Wyniki uczniowskich wyborów

Dzisiaj po modlitwie porannej zostały ogłoszone wyniki drugiej tury wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Przewodniczącym Rady SU został Antoni Oniszczuk z klasy 4a, drugie miejsce zajął Krzysztof Martyna z klasy 3b, natomiast trzecie miejsce Antonina Palusińska z klasy 4b. Gratulujemy wszystkim kandydatom odwagi i ciekawych pomysłów - cieszy nas fakt, iż uczniowie chcą działać na rzecz społeczności szkolnej i dokładać starań aby ich miejsce nauki było przyjazne. Życzymy powodzenia w pełnieniu tak ważnej misji w przyszłym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Edi Panda - wyniki

Dzisiaj dyplomy otrzymali uczniowie, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edi Panda. Z historii wyróżnienie otrzymał Mateusz Husak z klasy 6b, natomiast z przyrody wyróżnienie otrzymał Wojciech Plisiecki z klasy 4a i Ignacy Ruszkowski z klasy 4a. Gratulujemy uczniom sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.06.2017

Lepsza Szkoła

W roku szkolnym 2016/2017 p. Monika Król wraz z uczniami klas 6a, 6b i 4a przystąpiła do projektu edukacyjnego Lepsza Szkoła z matematyki. Uczniowie pisali trzy testy - sesje z plusem. Mogli w ten sposób systematycznie sprawdzać wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki oraz monitorować i analizować postępy w nauce podczas całego roku szkolnego. Wyniki osiągnięte we wszystkich testach były porównywane z wynikami ogólnopolskimi. Miło jest nam poinformować, iż średnie wyniki wszystkich klas były wyższe od wyników ogólnopolskich, a dzięki wysiłkowi i sukcesom naszych uczniów szkoła otrzymała certyfikat Lepszej Szkoły. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.06.2017

Konferencja klasyfikacyjna
klas IV - VI


Wczoraj "maluchy" a dzisiaj wszystkie "starszaki" otrzymały oficjalną promocję do klas programowo wyższych. Przełomowy moment w historii naszej (i polskiej) szkoły - ucziowie klas szóstych zostają jeszcze na dwa lata w murach naszej szkoły. Cieszymy się wszystkimi sukcesami naszych uczniów!


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.06.2017

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy
o Janie Pawle II


Ośmiu chłopców z klasy 4b zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Janie Pawle II. Zajęli czołowe miejsca wśród 4045 uczestników szkół podstawowych. Należą do nich Maciej Furgała, Piotr Plisiecki, Mikołaj Fitas, Karol Jaworski, Piotr Dawidziuk, Mateusz Lisowski, Adam Jaworski i Michał Barański. Chłopcy swoją wiedzę o Świętym pogłębiali w "pokoju papieskim", gdzie przez lata dojazdów z wykładami z Krakowa do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zatrzymywał się Kardynał Karol Wojtyła w klasztorze Sióstr Urszulanek UR. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.06.2017

Druga tura wyborów

W dzisiejszym dniu odbyła się druga tura wyborów na Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. Nasi uczniówie mieli możliwość wspólnego zadecydowania, który z kandydatów będzie reprezentował ich interesy. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek po modlitwie porannej. Obaj kandydaci (Antoni Oniszczuk z kl. 4a i Krzysztof Martyna z kl. 3b) oczekują na nie z niecierpliwością; reszta społeczności uczniowskiej zapewne również.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.06.2017

Gala laureatów
konkursów artystycznych


W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom lubelskich szkół podstawowych, którzy w kończącym się roku szkolnym zdobyli tytuły laureatów konkursów artystycznych. Nagrody wręczał Pan Krzysztof Komorowski - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin. Z naszej szkoły nagrodzona została Wiktoria Łuć z klasy 6b oraz i Jakub Dolecki z klasy 6a za sukcesy odniesione w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim "Młodzież pisze wiersze". Uczniów do konkursu przygotowywała s. Maria Magdalena Masłoń. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.06.2017

Ciekawe spotkanie
z Radcą Prawnym


Dziś w klasie 1b zajęcia na temat "Czym zajmuje się radca prawny?" prowadził Prezes Fundacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie Znam Prawo p. mec. Michał Czerwonka. Odwiedziny Pana Prezesa to nagroda dla klasy za III miejsce zdobyte przez Julię Majkut w konkursie plastycznym pt. "Jak wyobrażam sobie pracę Radcy Prawnego?" Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym radca prawny zajmuje się na co dzień. Był też czas na pytania do naszego Gościa, a także chwila na przymierzenie togi. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie z Panem Prezesem pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.06.2017

Konferencja klasyfikacyjna
klas I - III


O godzinie 16.30 rozpoczęła się dziś rada pedagogiczna klasyfikacyjna uczniów klas I - III. Wychowawcy klas przedstawili wyniki klasyfikacji rocznej - uchwałą Rady Pedagogicznej wszyscy uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego zostali promowani do klasy programowo wyższej!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.06.2017

Leśna przygoda

"To było absolutnie magiczne!" – tymi słowami klasową wycieczkę do Lasów Janowskich podsumował jeden z uczniów klasy 3a. I zdecydowanie nie było w tym ani grama przesady, ponieważ zabawy i przygody, które przytrafiły się trzecioklasistom przez ostatnie dni (12 i 13 czerwca) były zdecydowanie niesamowite. Tym bardziej, że do ostatniej chwili znali jedynie zarys programu wycieczki i z niecierpliwością czekali na kolejne jej punkty.
Wszystko rozpoczęło się od zagadki kryminalnej pełnej zagadek, rebusów, zadań sprawnościowych i tych wymagających pracy w grupie. Dzięki owocnej współpracy 3a już wie, kto zabił groźnego wilka. Czy Wam powiedzą? Kto wie... Potem czekał ich marsz na orientację po janowskim lesie. Tu znów zagadki, podchody i dużo świeżego powietrza, tak innego niż to, które zostawiliśmy w Lubinie. Jak się okazało uczniowie 3a całkiem sprawnie radzą sobie z mapą i poruszaniem się po lesie. Co więcej – potrafią już zbudować nosze z gałęzi czy też zawiązać węzeł ratowniczy. Na strudzonych wędrowców czekało ognisko z kiełbaskami a po niej główny punkt pierwszego dnia - wyprawa samochodami terenowymi przez teren bagienny. Ach, co to były za emocje, gdy zapakowani w terenówki przemierzali las, piaszczyste wydmy a nawet rzekę. Nie trzeba dodawać, że kolejnym punktem programu musiał być gruntowny prysznic. Niestety plany na wieczór pierwszego dnia pokrzyżowała pogoda – gwałtowna burza nie pozwoliła na nocne podchody. Mimo to naturalnie nikt się nie nudził – w kilku pokojach, wśród śmiechów, żartów a czasem i niesamowitych historii, mogło się rozpocząć wcześniej zaplanowane piżama party.
Drugi dzień poświęcony był zabawom na różnego rodzaju dmuchańcach (między innymi trzecioklasiści wcielali się w role gigantycznych "stołowych piłkarzyków") oraz sprawdzaniu swojej gibkości i szybkości na torach sprawnościowych. Nie zabrakło także czasu na zakupienie pamiątek i pożegnalny spacer po lesie.
Dziękujemy naszym Rodzicom za sfinansowanie tak cudownego czasu i czekamy na kolejne wycieczki szkolne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.06.2017

Zakończenie rocznej pracy
koła misyjnego


Znowu minął rok, podczas którego mali misjonarze starali się pogłębiać duchowość misyjną, służyć misjom, tworzyć dla misji i modlić się za kraje misyjne. Dzisiaj podziękowali Panu Bogu za to, co udało się zrobić w ciągu całego roku. Podczas spotkania otrzymali dyplomy, drobne upominki i "ruszyli w życie" ze słowami wielkiej misjonarki św. Matki Teresy z Kalkuty: "Nie potrafisz zrobić tego, co ja. A ja nie potrafię zrobić tego, co ty. Ale razem możemy zrobić coś pięknego dla Boga."


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.06.2017

"Lublin - Moja Mała Ojczyzna"
i "Kazimierz Wielki i jego Państwo"


W dniu dzisiejszym, w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, rozdane zostały nagrody II Wojewódzkiego Konkursu "Lublin - Moja Mała Ojczyzna. Gród koziołka 700 lat po lokacji". Honorowy patronat objął Rektor UMCS oraz Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS. W części plastycznej, w kategorii szkoła podstawowa III miejsce zajęła Aleksandra Olszewska z klasy 6b, natomiast wyróżnienie przypadło Mai Kukuryk z klasy 3a. W części historycznej konkursu "Kazimierz Wielki i jego Państwo" I nagrodę otrzymał Mateusz Husak z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy włożyli bardzo dużo czasu i pracy w przygotowanie do konkursu. Niech ten zapał towarzyszy im w dalszych konkursach pisanych piórem jak i malowanych pędzlem.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.06.2017

Taekwondo olimpijskie - egzamin uczniowski

Dzisiaj odbył się egzamin uczniowski, do którego podeszło dziesięcioro adeptów taekwondo olimpijskiego z naszej szkoły. Egzamin został przeprowadzony przez Pana Wojciecha Kowalskiego (5. DAN). Wszyscy zdali egzaminy na swoje stopnie, dzięki czemu wśród naszych zawodników pojawiły się nowe pasy:
Hieronim Pawelec - pas żółty,
Krzysztof Martyna - pas biały,
Dominik Borkowski - pas zielony,
Marta Łukasik - pas zielony,
Martyna Korba - pas żółty z zieloną belką,
Hubert Melnik - pas zielony,
Jan Kozłowski - pas żółty z zieloną belką,
Maksymilian Gancarz - pas żółty z zieloną belką,
Dawid Osiński - pas żółty z zieloną belką,
Mikołaj Sternik - pas niebieski.
Był stres, walki, rozbijanie desek oraz pytania z języka koreańskiego, a na końcu radość. Gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.06.2017

Sukces w konkursie
"Moja Rodzina"


W niedzielę 11 czerwca na placu przed Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta gala laureatów konkursu plastycznego "Moja Rodzina". Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole Integracyjne Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek, Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej i Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Prac konkursowych było bardzo dużo. Tym bardziej cieszymy się sukcesem naszych uczniów z klasy 1b, a są nimi: Piotr Borkowski II miejsce, Bernard Pawulski III miejsce i Antoś Kowalczyk wyróżnienie. Uczniom gratulujemy i życzymy odwagi do startowania w kolejnych konkursach - zaraz po wakacjach


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.06.2017

VI Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim

Dnia 11 czerwca 2017 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zawody pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego - VI Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim, zawody z cyklu Pucharu Polski. W zawodach na 7 matach rywalizowało ponad 400 zawodników z Polski i Europy. Reprezentacja KS Protektor liczyła 6 osób, z czego połowa to uczniowie SP Urszulanek UR. Zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali - dwa złote oraz trzy brązowe. Wśród uczniów naszej szkoły na pochwałę zasługuje Dawid Osiński z klasy 3a, który w konkurencji mini kyorugi stoczył walkę o finał ze znacznie wyższym przeciwnikiem, któremu uległ ale nie poddał się i walczył do końca, co zaowocowało brązowym medalem. Gratulujemy hartu ducha i woli zwycięstwa!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.06.2017

IV Kongres Misyjny

W minioną sobotę już po raz czwarty mali misjonarze zebrali się, by uczestniczyć w Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym. Tym razem spotkali się w Pliszczynie. Kongres odbył się pod hasłem związanym z tematem roku duszpasterskiego i 100 rocznicą objawień fatimskich: "Idźcie i głoście z Maryją!”.Wszyscy zgromadzeni wzięli udział we wspólnej Mszy św., której przewodniczył ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzieci miały okazję nie tylko poznać się wzajemnie i dobrze się razem bawić, ale także spotkać prawdziwych misjonarzy, którzy opowiadali o swojej działalności na pięciu kontynentach. Podczas kilkugodzinnego spotkania mogli obejrzeć także, na rozstawionych kramach, pamiątki przywiezione przez misjonarzy z dalekich krajów i kupić "coś misyjnego". Naszą szkołę reprezentowało 40 dzieci zaangażowanych w Papieskim Dziele Misyjnym. Każda grupa misyna przygotowała na konkurs budzik misyjny. Z wielką radością przyjęliśmy werdykt komisji konkursowej otrzymując wyróżnienie. Na zakończenie każdy mały misjonarz otrzymał specjalne błogosławeństwo i misyjny różaniec. Kongres był czasem radosnego świętowania, zabawy i pogłębienia duchowości misyjnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 10.06.2017

W grodzie Kraka

9 czerwca klasa 3b wróciła ze swojej 4. dniowej wycieczki do Krakowa. Na dobry początek zwiedzili główne zabytki tego królewskiego miasta; m.in. komnaty królewskie na Wawelu i katedrę z Dzwonem Zygmuntem. Oczywiście zajrzeli do Smoczej Jamy i przywitali się ze Smokiem, który na ich widok radośnie zionął ogniem.
W drugim dniu pojechali na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.
Kolejny dzień był bardzo urozmaicony. Rano odwiedzili Teatr Współczesny, gdzie obejrzeli przedstawienie pt.: "Robinson Cruzoe" oraz wzięli udział w warsztatach teatralnych. Po obiedzie zwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym podczas zabawy mogli doświadczać różnych praw fizyki. Natomiast wieczorem wyruszyli na zwiedzanie Podziemi Rynku.
Ostatni dzień wycieczki zaczęli wspólną modlitwą z uczniami naszej urszulańskiej szkoły w Krakowie. Potem przeszli przez szkołę zwiedzając jej różne pomieszczenia. Następnie uczniowie pielgrzymowali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam dziękując za dar I Komunii Świętej wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w kaplicy przed Obrazem Jezusa Miłosiernego. Przez wstawiennictwo św. Faustyny powierzyli też Bogu wszystkie swoje intencje. Nie zabrakło oczywiście czasu na swobodną zabawę na szkolnym placu zabaw i boisku oraz kupowanie pamiątek.
W tym roku wszelkie rekordy popularności biła zabawka zwana fidget spinnerem. Zakręciła wszystkich wokół siebie. Uczniowie byli pod dobrą opieką, bo oprócz wychowawczyni s. Ireny Bobkowskiej była też p. Anna Kara, p. Małgorzata Bednara-Kowal, p. Agata Okońska i p. Magdalena Sternik. Dziękujemy wszystkim opiekunom, dzięki którym możliwa była wycieczka w takim wymiarze.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 9.06.2017

"Bezpieczna Szkoła -
Bezpieczna Lubelszczyzna"


Klasa 1b uczestniczyła dziś w III Wojewódzkim Festynie "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna", którego organizatorem był Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty - Teresa Misiuk. Festyn, który odbył sie na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie był niepowtarzalną okazją do spotkań uczniów z przedstawicielami służb ratowniczych i mundurowych. Poza informacjami z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki, na dzieci czekało mnóstwo konkursów z nagrodami i atrakcji, m.in. pokazy sprzętu, symulacje akcji ratunkowych, degustacja zdrowej żywności, przejażdżka na koniu lub kucyku, dmuchany plac zabaw. Czas na wspaniałej zabawie upłynął nam szybko i musieliśmy wracać do szkoły na obiad. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejne.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 9.06.2017

XVI Ogólnopolski
Tydzień Czytania Dzieciom


W dniach od 3 do 10 czerwca trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża". Wszystkie klasy i nauczyciele przyłączyli się do tej akcji. Codziennie w każdej klasie przez minimum 20 minut czytane były głośno książki. Uczniowie na ten tydzień mogli wybrać ulubione przez siebie książki. Wśród tytułów znalazły się: "Karolcia", "Niesamowite przygody 10 skarpetek", "Felek i Tola", "Niania", "Agata z Placu Słonecznego", "8+2 i ciężarówka", "Nudzimisie i przyjaciele", "8+2 i domek w lesie", "Czerwone krzesło", "Syn Neptuna", "Księga strachów", "Hobbit".
Przy okazji tego tygodnia zachęcamy wszystkich do czytania książek. Czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weźmy do ręki książkę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.06.2017

"Cyrkowe" na lodach

Tradycyjnie na zakończenie zająć ruchowych z elementami cyrkowymi, uczniowie wraz z opiekunem - p. Eweliną Pastuszak, wybrali się na pyszne lody.
Były to ostatnie zajęcia mimo, że do końca roku zostało jeszcze 14 dni nauki szkolnej, dlatego oprócz delektowania się słodkościami był czas na wspólną rozmowę i podsumowanie całego roku przyjemnej pracy, jaką były wspólne zabawy, żonglowanie i różne sztuczki cyrkowe.
Dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.06.2017

W pizzerii

Dzisiaj uczniowie klasy 1a mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez pizzerię Dominium. Na początku Pani prowadząca zajęcia opowiedziała o historii związanej z pizzą typu Margherita, a następnie o tym, z czego i jak się przygotowuje najlepszą pizzę na świecie. Po krótkiej prelekcji uczniowie przystąpili do części praktycznej i z pomocą Pana kucharza przygotowali kilka klasowych pizz w rozmiarze XXL. Ku zdumieniu prowadzących, ciepłe kawałki pizzy rozeszły się bardzo szybko i nie zostało ani okruszka. Zdecydowanie były to pyszne zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.06.2017

Rocznica wizyty Jana Pawła II
w Lublinie


W dniu dzisiejszym delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach związanych z trzydziestą rocznicą wizyty Jana Pawła II w Lublinie. Uczniowie (Klara Mrzewka i Jakub Wdowiak z klasy 4a, Weronika Krzysiak, Adam Jaworski i Maciej Furgała z klasy 4b, Barbara Kalinowska, Aniela Wasil i Krystian Ziętek z klasy 5a) pod opieką pedagoga szkolnego - p. Olgi Doleckiej udali się do kościoła pw. Świętej Rodziny, który to został wzniesiony na miejscu spotkania Ojca Świętego z wiernymi wokół stołu eucharystycznego 9 czerwca 1987 roku. Delegacje szkół z terenu Archidiecezji Lubelskiej, które starają się wcielać w życie nauczanie Jana Pawła II mogły obejrzeć program artystyczny oraz uczestniczyć wspólnie w Eucharystii. W przygotowanym przez uczniów SP Nr 51 programie nie brakowało fragmentów wystąpień i wierszy naszego Rodaka, które w połączeniu z licznymi pieśniami nawiązującymi do jego osoby, dostarczyły wszystkim zebranym wielu wzruszeń i refleksji. Ks. Infułat prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk, który był głównym celebransem Mszy świętej oraz wygłosił homilię w przystępny dla młodych ludzi sposób przypomniał nauczanie Jana Pawła II. Zaznaczył, jak ważnym okresem w życiu człowieka jest młodość oraz jak ważne jest tworzenie projektu swojego życia wspólnie z Chrystusem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.06.2017

Turniej szachowy

Czternastu uczniów naszej szkoły wzięło dziś udział w Otwartym Turnieju Szachowym o puchar Prezydenta m. Lublin w ramach projektu "Aktywny Lublin". Cieszymy się sukcesem naszych uczniów: Jana Pawelca z klasy 6b, który zajął II miejsce, Antoniego Oniszczuka z klasy 4a, który zajął III miejsce oraz Małgorzaty Mazur z klasy 4a, która była najlepsza wśród dziewcząt (miejsce VIII w ogólnej klasyfikacji). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.06.2017

O tych, co zdobyli Bieszczady

W dniach 5-7 czerwca kasy szóste pod opieką swoich nauczycieli udały się na wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili skansen w Sanoku, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty kaligrafii dla chłopców i makramy, czyli wiązania sznurka w bransoletki lub koronki, dla dziewcząt. W Sanoku na rynku wszyscy ochłodzili się lodami i zapoznali z postacią malarza Beksińskiego, którego pomnik mogli zobaczyć przy rynku. Na koniec dnia uczniowie integrowali się podczas dyskoteki.
Drugiego dnia wycieczkowicze udali się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego by przejść do schroniska Chatka Puchatka i zdobyć najwyższy szczyt Bieszczad - Tarnicę. Droga była ciężka i stroma a pogoda niepewna, przez co dodatkową atrakcję w postaci burzy w górach uczniowie przeżyli chroniąc się w schronisku. W tym dniu zwiedzili też Muzeum Przyrodniczo-łowieckie – Knieja. Wieczorem gry i zabawy na dworze m.in. strzelanie z łuku oraz integracja przy ognisku, gitarze i śpiewie, oczywiście nie zbrakło kiełbasek.
Trzeci dzień uczniowie zaczęli od przyjazdu do Polańczyka na rejs statkiem po Solinie, poznali konstrukcję korony zapory solińskiej, kupili pamiątki. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku w Załużu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.06.2017

Mistrzowie tabliczki mnożenia klas drugich

Z radościa ogłaszamy, że mistrzem tabliczki mnożenia klas 2 został Szymon Parcheta z klasy 2a, a wicemistrzem jego klasowy kolega Mikołaj Łuć. Laureatami tego konkursu zostali także: Aleksander Kita z kl. 2b, Dominik Szuper z kl. 2b, Dominika Polkowska z kl. 2b, Mikołaj Roman z kl. 2a, Maksymilian Gancarz z kl. 2b i Szymon Skwarzyński z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych zmaganiach.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.06.2017

Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 r. odbyły się w Warszawie zawody finałowe XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr Marka Gajewskiego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". Gratulujemy Mateuszowi Husakowi uczniowi klasy 6b, który został laureatem etapu centralnego, zajmując 11 miejsce w kraju.
Pierwszego dnia zawodów finałowych, po uroczystej inauguracji w Muzeum Wojska Polskiego, uczestnicy zapoznali się z ekspozycjami muzealnymi, zwracając szczególną uwagą na eksponaty związane z tematyką konkursu. Następnie przeprowadzono testy konkursowe, które obejmowały takie tematy jak: historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film), geografia militarna oraz broń i barwa. Drugi dzień zawodów rozpoczęto uroczystością patriotyczną na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas której przedstawiciele organizatorów i uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oddając hołd poległym w walkach za wolność Polski. Po uroczystości kontynuowano rozpoczęte zmagania, tym razem obejmujące tematykę miejsc i obiektów historycznych. Trzeciego dnia uroczysta gala w Sali Musztry Szkoły Podchorążych w Łazienkach Królewskich zakończyła zmagania konkursowe. Podczas gali wręczone zostały laureatom nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a także pamiątkowe medale.
Razem z Mateuszem cieszymy się jego wielkim sukcesem!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.06.2017

Spotkanie informacyjne
dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów


Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy rodziców naszych przyszłych pierwszoklasistów. Po wspólnej modlitwie Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek przedstawiła najważniejsze zasady organizacji i funkcjonowania naszej szkoły w przyszłym roku szkolnym, a następnie p. Agnieszka Bereza i p. Ewa Łaskarzewska zapoznały słuchaczy ze sposobem funkcjonowania świetlicy dla klas I - III, podziałem dzieci na klasy i najważniejszymi informacjami dotyczącym szkolnej codzienności pierwszoklasisty.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.06.2017

Konkurs Wiedzy
o Krajach Anglojęzycznych


Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza szkoła wzięła dziś udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez 52 Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Lublinie. W drugiej już edycji międzyszkolnego konkursu czworo naszych uczniów odpowiadało na pytania dotyczące Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów anglojęzycznych. Drużyna w składzie: Urszula Nucia z kl. 5b, Adam Staniszewski z kl. 5a, Mieszko Czukiewski z kl. 5b i Mateusz Husak z kl. 6b zajęła trzecie miejsce. Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.06.2017

Geologiczne Barwy Ziemi

Dzielimy się wynikami XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego pt. Nasza ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro. W tym roku odbywał się on pod hasłem: Geologiczne Barwy Ziemi. W części plastycznej etapu regionalnego nadesłano blisko 500 prac z trzech województw: podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Zostały one wykonane różnymi technikami. Odznaczały się pomysłowością i reprezentowały wysoki poziom. Najczęściej pojawiającymi się motywami prac były krajobrazy górskie, formy skalne oraz minerały. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia regulaminowe. Wyróżnienia ufundowane zostały przez Państwowy Instytut Geologiczny-PIB z Warszawy, Związek Zawodowy Pracowników PIG, firmę Esri Polska oraz Studio architektury wnętrz i ogrodów Out&In p. Joanny Czarowskiej – Sprawki. Z naszej szkoły otrzymały je: Anna Kowalik i Maria Łuć z klasy 4a. Serdecznie gratulujemy dziewczętom.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.06.2017

Profilaktyczna ankieta

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu "System oddziaływań profilaktycznych w Polsce", realizowanego przez MEN we współpracy z Fundacją "Masz Szansę", w dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5a wypełniali anonimową ankietę on-line dotyczącą profilaktyki. Celem projektu jest przeprowadzenie przez koordynatorów wielowymiarowej diagnozy oddziaływań profilaktycznych w szkole i zwiększenie skuteczności profilaktyki uzależnień i zaburzeń zachowania. Mamy nadzieję, że dzięki diagnozie będziemy mogli zaplanować wiele działań profilaktycznych zapobiegających zachowaniom ryzykownym, sprzyjającym bezpieczeństwu i zdrowiu naszych uczniów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.06.2017

Spotkanie w ramach wdrażania projektu "Tutoring szkolny"

Dzisiaj o godzinie 16.30 odbyło się spotkanie związane w przystąpieniem szkoły do projektu "Tutoring szkolny". Szkolenie prowadził p. Zdzisław Hofman, który jest "opiekunem wdrożeń" tutoringu w murach naszej placówki. Wykład dotyczył formalnych aspektów wdrażania metody pracy jaką jest tutoring. Opracowanie procedur jest rzeczą niezbędną i wiąże się z rodzajem tutoringu, jaki będzie realizowany przez szkołę. Podczas dzisiejszego spotkania był też czas na zadawanie pytań i rozwiewanie wątpliwości, które towarzyszą każdej zmianie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.06.2017

25. Bieg Solidarności

3 czerwca odbył się 25. Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980, podczas którego uczennica naszej szkoły - Maria Rytych z klasy 2a zajęła I miejsce w kategorii klas II szkoły podstawowej.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 4.06.2017

Noc Bibliotek w Baśniogrodzie

W sobotnie popołudnie 3 czerwca, zgromadziło się w szkole 61 uczniów z kl. I-III, aby uczestniczyć w Nocy Bibliotek. Na ten czas szkoła zamieniła się w bajkowy Baśniogród, w którym mieszkały bajkowe postaci, takie jak: Strażniczka Tajemnic, Mędrzec, Rybak, Wróżka oraz Elf. Istnienie krainy było zagrożona, ponieważ zaczęły z niej ginąć bardzo cenne książki. Uczniowie mieli za zadanie dowiedzieć się jakich książek brakuje i w ten sposób uratować Baśniogród. Biorąc udział w zabawie terenowej musieli wykazać się wiedzą, pomysłowością i sprytem. W międzyczasie wzięliśmy także udział w Nocy Kultury oglądając przedstawienie pt. "O tym, jak Lublin prawa miejskie otrzymał i Urszulanki się do niego wprowadziły". Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Pok kolacji dzieci przebrane w piżamy, leżąc w swoich śpiworach obejrzały film z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Po pełnym wrażeń wieczorze dzieci długo nie mogły zasnąć. W niedzielny poranek zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów.
Dziękujemy p. Małgorzacie Szponar, p. Luizie Krupińskiej, s. Piotrze Janic, s. Christoforze Kubas, s. Monice Orzechowskiej i s. Irenie Bobkowskej za przygotowanie atrakcji minionej nocy i opiekę nad uczniami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną Noc Bibliotek w przyszłym roku!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 3.06.2017

Noc Kultury 2017

W sobotni wieczór, przed naszą szkołą, miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które wpisało się w program Nocy Kultury 2017. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią s. Ireną Bobkowską przygotowali przedstawienie "O tym, jak Lublin prawa miejskie otrzymał i Urszulanki się do niego wprowadziły". W ten sposób uczcili dwa jubileusze, 700-lecie lokacji miasta i 100 lat pobytu Urszulanek w Lublinie. Po występie uczniów na widzów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pani Maria Wiśnioch – Prezes Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Pajdowskiego oprowadziła chętnych po najciekawszych miejscach naszego zabytkowego budynku. To był udany wieczór.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 2.06.2017

Imieniny Siostry Przełożonej

Dzisiaj w murach naszej szkoły obchodziliśmy wyjątkowy dzień - Imieniny Siostry Przełożonej Haliny Bobkowskiej. O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej, by podczas Eucharystii wspólnie modlić się za Solenizantkę. Następnie wszyscy udali się do auli szkolnej, by obejrzeć przedstawienie. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy 2b pod opieką s. Piotry Janic. Drugoklsiści zabrali nas w niezwykłą podróż na afrykańską sawannę. Widownia z zaciekawieniem obserwowała zmagania małego łaciatego słonia, z którego wyśmiewały sie złosliwe hieny. Jego wytrwałość w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu zaowocowałą odnalezieniem prawdy, która, jak to w bajkach bywa, ma istotne znaczenie dla nas wszystkich - piękny jest ten, kto ma dobre serce. Dziękujemy uczniom klasy 2b za przypomnienie tej prawdy.
Przedstawiciele grona pedagogicznego i samorządu uczniowskiego złożyli Siostrze Przełożonej serdeczne życzenia. Gorący dzień umilony został przez lody, które uczniowie otrzymali od s. Haliny.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 2.06.2017

Kącik Bratka

W Dzień Dziecka nastąpiło rozstrzygnięcie I edycji konkursu "Mamy mocne strony - razem możemy więcej!" zorganizowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Na Facebooku umieszczono następującą notkę: "Wspaniale było patrzeć na napływające do nas prace dzieci, na zaangażowanie uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Na przesłanych zdjęciach widzimy tyle uśmiechniętych twarzy dzieci! Z okazji Dnia Dziecka chcemy, żeby te buzie uśmiechały się przez cały czas! Dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród wszystkim uczestnikom I edycji konkursu! Kącik Bratka jeszcze przed końcem roku szkolnego trafi do wszystkich, którzy nadesłali prace, aby z uśmiechem zakończyć ten rok szkolny i z uśmiechem wrócić do szkoły we wrześniu :). Dziękujemy, że jesteście z nami!". Tym sposobem uczniowie klasy 3b, którzy wzięli udział w konkursie, wkrótce zdobędą kącik Bratka, który będzie im przypominał o mocnych stronach grupy i mobilizował do ich rozwijania. W skład kącika wchodzą: dywan, stolik, lampka stołowa, puf i pacynka Bratek. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.06.2017

"Świetlikowi" laureaci

W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki uczniów startujących w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Laureatami zostali:
- w kategorii klas 1 Marcelina Urban z klasy 1a,
- w kategorii klas 2 Kinga Korzeń z kl. 2a, Szymon Parcheta z kl. 2a,
- w kategorii klas 3 Kacper Parcheta z kl. 3a, Jadwiga Ciesielska z kl. 3b, Gabriela Krzewińska z kl.3b, Hieronim Pawelec z kl. 3b, Mikołaj Sternik z kl. 3b, Marcin Urawski z kl. 3b oraz Adam Sidor z kl. 3b.
Wyróżnienia zdobyli:
Jakub Chomicki z kl. 1a,Maciej Szostek z kl. 1a, Krystian Szczęśniak z kl. 1b, Hanna Ziętara z kl. 1b, Michał Kiełpiński z kl. 2a, Dominik Borkowski z kl. 2b, Miłosz Charytanowicz z kl. 2b, Katarzyna Gosik z kl. 2b, Natasza Kozłowska z kl. 2b, Dawid Osiński z kl. 3a, Milena Płaza-Kościańczuk z kl. 3a, Maja Celińska z kl. 3b, Zuzanna Cichosz z kl. 3b, Patryk Gach z kl. 3b, Gabriela Łuć z kl. 3b, Muriel Skrzypek z kl. 3b, Krzysztof Martyna z kl. 3b, Zofia Munnich z kl. 3b, Maria Ruszkowska z kl. 3b, Antoni Oniszczuk z kl. 4a, Rafał Białek z kl. 6a.
Wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.06.2017

Razem w Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Szczególne święto każdego "malca" było celebrowane również w naszej szkole. Dzisiaj dzieci spędziły czas wspólnie na świeżym powietrzu, grając w różnego rodzaju gry oraz przebywając z wychowawcami i w gronie kolegów i koleżanek z klasy.
O godzinie 9.00 rozpoczął się seans filmu "Balerina", na który jako pierwsi udali się uczniowie klas I-III. W tym czasie uczniowie klas IV-VI przebywali na boisku. Potem nastąpiła zamiana. Zabawę dzieciom umiliły lody ufundowane przez Radę Rodziców. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem radości bycia razem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.06.2017

Nasz wpływ na przyszłość Naszej Planety

Dzisiaj miało miejsce wręczenie nagród za osiągnięcia w szkolnym konkursie plastyczno - ekologicznym "Nasza Planeta" zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi. Konkurs miał na celu propagowanie troski o przyszłość naszej planety, czystość środowiska i oszczędzanie jej zasobów. Nagrodzonych zostało 30 uczniów z klas I-III, natomiast prace sześciu z nich szczególnie zasłużyły na pochwałę ze względu na przedstawienie działań proekologicznych.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.06.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


W maju "pogoda" w świetlicy, tak jak na zewnątrz zmieniała się każdego dnia. Dzieci z utęsknieniem oczekiwały ciepła i słońca, by jak najdłużej korzystać ze świeżego powietrza, ale na początku miesiąc był pod tym względem kapryśny. Zimno, deszcz. Na szczęście nie trwało to długo. Teraz codziennie spędzają czas na dworze doskonaląc swoje sportowe umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia tematyczne uwzględniały specyfikę maja, ale także zainteresowania dzieci. I tak, najpierw skupiliśmy się świętach państwowych – Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja, nie zapomnieliśmy także o św. Józefie z okazji Święta Pracy. Następnie poznawaliśmy historię Polski, kulturę i obyczaje. W kolejnych tygodniach "wyruszyliśmy w podróże wielkie i małe", poznając przy tym wybitnych podróżników. Następnie skupiliśmy się na kulturze międzynarodowej, uwzględniając specyfikę kuchni wybranych regionów i krajów świata. Ostatni tydzień poświeciliśmy "wielkim ludziom" czyli ludziom o "wielkim sercu". Przypomnieliśmy nie tylko znane nazwiska, ale poznaliśmy także zwykłych ludzi, którzy nie są znani, ale czynią wielkie rzeczy. Nie zaniedbaliśmy czytania. I tak wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, a w tzw. "środzię z książką" czytaliśmy pozycje związane z tematami tygodnia. Ostatnia z nich z serii "Wielcy i sławni"- "Kim był Albert Einstein?" J. Brallier, w sposób humorystyczny przedstawiła postać znanego naukowca jednocześnie zachęcając dzieci, by nie bały się realizować własne marzenia.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.06.2017

Najlepsi czytelnicy maja 2017

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Milena Płaza – Kościańczuk, kl. 3a – 38 książek
 • »Weronika Józefczuk, kl. 3a – 31 książek
 • »Michał Barański, kl. 4b – 27 książek
 • »Justyna Brauze, kl. 4a – 20 książek
 • »Wiktoria Włodarczyk, kl. 3a – 19 książek
 • »Paweł Korycki, kl. 5b – 14 książek
 • »Błażej Kleszowski, kl. 5b – 13 książek
 • »Małgorzata Król, kl. 5a – 10 książek
 • »Krzysztof Münnich, kl. 5b – 9 książek
 • »Maria Kuryłowicz, kl. 4b – 8 książek