Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)


CZERWIEC 2018

kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.06.2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nastał oczekiwany przez wszystkich moment zakończenia roku szkolnego. O godzinie 10.15 wszyscy spotkali się w Kościele pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła, by uczestniczyć w uroczystej mszy świętej. Następnie zgromadzono się na przyszkolnym terenie rekreacyjnym, gdzie rozpoczęły się oficjalne obchody związane z podsumowaniem roku szkolnego. Część artystyczną przygotowali pod opieką p. Ewy Łaskarzewskiej uczniowie klasy 1a. Następnie głos zabrała Siostra Dyrektor i przedstawiciele Rady Rodziców, którzy dziękowali wszystkim za wytężoną pracę i efekty w nauce. Pożegnano również Siostrę Irenę Bobkowską, która nauczała w nszej szkole od czasu jej reaktywacji w 2008 roku. Kolejnym punktem były spotkania w klasach, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa i nagrody. O godzinie 12.30 nauczyciele zgromadzili się ponownie, by odbyć spotkanie plenarne, na którym podsumowano działalność szkoły i podjęto pierwsze działania związane z wnioskami z tegorocznej ewaluacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Całej społeczności szkolnej pragniemy podziękować za miniony już rok szkolny 2017/2018 i życzyć udanego odpoczynku. Wakacje czas zacząć!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.06.2018

Najlepsi czytelnicy
roku szkolnego 2017/2018


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników roku szkolnego 2017/2018 i zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki już za dwa miesiące!

 • »Justyna Brauze, kl. 5a – 113 książek
 • »Weronika Józefczuk, kl. 4a – 88 książek
 • »Mikołaj Łuć, kl. 3a - 86 książek
 • »Barbara Kalinowska, kl. 6a – 66 książek
 • »Błażej Kleszowski, kl. 6b – 56 książek
 • »Zofia Sieniow, kl. 5b – 56 książek
 • »Wojciech Łukasik, kl. 3b – 44 książki
 • »Antonina Nuckowska, kl. 1b – 40 książek
 • »Paweł Korycki, kl. 6b – 34 książki
 • »Adam Sławiński, kl. 1b – 34 książki

kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.06.2018

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


Czerwiec minął nam w świetlicy klas I-III bardzo szybko i ciepło. Wręcz gorąco, zwłaszcza w ostatnim tygodniu.
W pierwszym tygodniu mówiliśmy o zwierzętach egzotycznych. Zastanawialiśmy się nad tym, czym różnią się od dzikich zwierząt, czy żyją w naszym kraju. Mogliśmy je obejrzeć podczas prezentacji, dowiedzieć się jak wyglądają, czym się żywią i jak są groźne. Kalambury i wykonane przez nas rysunki zwierząt egzotycznych przybliżyły nam jeszcze bardziej tą tematykę. W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek tworzyliśmy wraz z p. Małgorzatą Szponar - bibliotekarką, stronę tytułową Świerszczyka, jak i inne podstrony. Nasze prace prezentowane były na korytarzu przy sali modlitewnej. Książkę "Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek" przeczytała nam babcia jednego z uczniów, która opowiedziała nam również o czytanych przez nią w dzieciństwie książkach.
Temat drugiego tygodnia dotyczył budowy ludzkiego ciała. Poprzez quizy, mapę skojarzeń i rozmowę kierowaną poznaliśmy układy jakie mamy w swoim ciele. Tematy ciekawe i niekiedy zaskakujące. Film "Było sobie życie" dobrze wpisał się w temat tygodnia. Jedna z uczennic klasay 3a, Maria Rytych, w ramach zakończenia tutoringu pokazała nam, jak zrobić popcorn. Było smacznie i wesoło. I jak przystało na lato codziennie wychodziliśmy na nasz szkolny plac zabaw, gdzie ćwiczyliśmy niemal każda dyscyplinę sportową. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do szkoły. Lato w swoich kolorach mogliśmy wszędzie zobaczyć, a szczególnie w pięknym, urszulańskim ogrodzie.
Ostatni tydzień roliu szkolnego upłynął nam na oglądaniu "Maszyny zmian" oraz "Księcia Kaspiana". Kto chciał, mógł wybrać czytanie czasopism, komiksów lub innych pozycji książkowych, a gry stolikowe były zawsze pod ręką.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w świetlicy minął dzieciom w tym roku szkolnym ciekawie, radośnie i pożytecznie. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.06.2018

Gala laureatów
Science Movie 2018


Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Filmowego Science Movie 2018. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Estera Gromaszek, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
II miejsce – Tomasz Kieliszek, Jakub Dwórnik, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie
III miejsce – Mateusz Husak, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
Wyrónienia otrzymali:
1. Mateusz Lisowski, Antoni Oniszczuk, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
2. Natalia Rudnicka, Hubert Jagła-Izdebski, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
3. Dominika Skibińska, Natalia Lejmanowicz, Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie
4. Tomasz Górczyński, Michał Chrapowicki, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za wszystkie prace, które wpłynęły (35). Mamy nadzieję, że udział w naszym konkursie dał Wam radość i pozwolił na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań. Dziękujemy Państwu Nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu – za wsparcie, cenne wskazówki i cierpliwość. Dziękujemy także pomysłodawcom i koordynatorom konkursu - p. Iwonie Jagle-Izdebskiej i p. Katarzynie Jaworskiej za podjęcie się organizacji konkursu.
Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.06.2018

Konkurs Piosenki Angielsko-Hiszpańskiej

Dzień Angielsko-Hiszpański to nie tylko stoiska na temat krajów angielsko- i hiszpańskojęzycznych. Po prezentacji stoisk odbył się pierwszy w historii naszej szkoły, bo dwujęzyczny, konkurs piosenki. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasowej oraz indywidualno-grupowej. W kategorii klasowej zwyciężyła klasa 3b, prezentując własne wykonanie piosenki pt. "What Do You Do?". W kategorii indywidualno-grupowej zwycięzcą okazała się Zosia Ruszkowska z klasy 5b, która zaśpiewała piosenkę pt. "I Don't Know My Name" z repertuaru Grace Vanderwaal. Było to wykonanie nietypowe, gdyż Zosia piosenkę tę zaśpiewała akompaniując sobie na ukulele. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a na zwycięzców czekały również nagrody w postaci gadżetów językowych. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.06.2018

Hello Friends! !Hola Amigos!

Nadszedł długo wyczekiwany Dzień Języka Angielskiego i Hiszpańskiego. W tym roku za sprawą klas 4-7 czekała na nas nowość - stoiska poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych i hiszpańskojęzycznych przygotowywane przez poszczególne klasy. Takie atrakcje czekały na zwiedzających:
Klasa 4b: Wielka Brytania. Można było spróbować muffinek i ciasteczek oraz napić się herbaty z mlekiem. Stoisko zdobiły flagi brytyjskie oraz plakaty, gazetki i inne prace plastyczne, z których można było się dowiedzieć interesujących faktów na temat kultury brytyjskiej.
Klasa 5a: Kanada. W sali urządzona została naleśnikarnia, w której można było spróbować pancake'ów - naleśników polanych syropem klonowym prosto z Kanady. Sala udekorowana została w motywy flagi kanadyjskiej oraz rysunki przedstawiające typowo kanadyjskie zwierzęta, a z głośników można było usłyszeć piosenki w wykonaniu kanadyjskich artystów.
Klasa 5b: USA. Wystarczyło zajrzeć do klasy żeby poczuć się jak poszukiwany rewolwerowiec - w sali wisiał list gończy z otworem na głowę naklejonym na oknie w drzwiach. Można było posłuchać muzyki country, spróbować amerykańskich specjałów w kowbojskim barze na końcu sali, uścisnąć dłoń 11-letniemu Donaldowi Trumpowi oraz przeczytać interesujące fakty o Stanach Zjednoczonych. Większość uczniów z klasy przebrana była w stroje rodem z Dzikiego Zachodu.
Klasa 6a: Nowa Zelandia. Można było pooglądać zdjęcia z nowozelandzkimi krajobrazami, spróbować ciastek i szaszłyków z kiwi, oczywiście w wersji owocowej oraz pomalować sobie twarz w maoryskie wzory. Stół z poczęstunkiem został przyozdobiony kolorową bibułą.
Klasa 6b: Australia. Główną atrakcją tego stoiska był rzut ozdobnymi bumerangami do celu. Znawcy geografii mogli spróbować swoich sił w quizie na temat Australii, a miłośników przyrody czekała wystawa poświęcona zwierzętom z krainy kangurów. Całość uprzyjemniała muzyka australijskich wykonawców.
Klasa 7a: Hiszpania. Motywem przewodnim w tej klasie był kolor czerwony. Na zwiedzających czekały churros - hiszpańskie przysmaki podobne do pączków i faworków, udekorowane bitą śmietaną. Oprócz tego można było pomalować sobie twarz we wzory flagi hiszpańskiej i poczytać o hiszpańskich miastach. Część klasy ubrana była w typowo hiszpańskie stroje.
Klasa 7b: Meksyk. Każdy, kto wszedł do klasy musiał wyjść z pomalowaną twarzą - do wyboru był wzór flagi meksykańskiej albo typowe dla wielu Meksykan czarne wąsy. Klasie pomógł plastikowy szkielet ubrany w poncho i sombrero, z którym można było sobie robić zdjęcia. Sala przystrojona była kaktusami, a w ramach poczęstunku można było spróbować meksykańskich nachos z sosem z pikantnej papryczki.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie i prowadzenie stoisk, za włożony wysiłek. Za rok czekają nas pozostałe kraje anglo- i hiszpańskojęzyczne. Powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.06.2018

Sukcesy w Olimpusku

W przedostatnim dniu roku szkolnego cieszyliśmy kolejnymi sukcesami naszych uczniów, tym razem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek Zintegrowany. Wzięło w niej udział 29 uczniów z klas 1-3, którzy zmagali się z zadaniami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej. Laureatami olimpiady zostali:
• Jan Pieczykolan i Tymoteusz Saj z klasy 1b - 4 miejsce (w skali kraju),
• Tymoteusz Roman i Weronika Szkuat z klasy 1a - 9 miejsce,
• Julia Gomuła z klasy 1b - 11 miejsce,
• Jagoda Bryła z klasy 1b - 12 miejsce,
• Michał Ciszewski z klasy 1a, Antonina Nuckowska z klasy 1b, Antoni Wojtasik z klasy 2a i Szymon Parcheta z klasy 3a - 14 miejsce.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów w nauce w kolejnym roku szkonym!


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.06.2018

Vlog o poruczniku Antonim Szyndlu

Uczeń naszej szkoły Mateusz Husak z klasy 7b bierze udział w konkursie "Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej". W ramach konkursu Mateusz przygotował Vlog prezentujący efekty poszukiwań, pracy, a także przedstawiający sylwetkę i dokonania wybranego przez siebie bohatera - uczestnika powstania styczniowego porucznika Antoniego Szyndla. W minionym tygodniu Mateusz dzielił się z uczniami innych klas posiadaną wiedzą na jego temat. Zapraszamy do odwiedzenia strony przygotowanej przez Mateusza: www.antoniszyndel.blogspot.com/.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.06.2018

Sport to zdrowie!

Sprawność fizyczna jest niezwykle istotnym aspektem życia człowieka. Sport pozwala nam wzmacniać nasz organizm, oddalić się od trudów dnia codziennego i jest formą odpoczynku. Dnia 21 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie zostali podzieleni na dwie tury (oddział klas I-III, oddział klas IV-VII). Pierwszym zadaniem było wykonanie plakatu promującego ulubionego sportowca lub dziedzinę sportu. Następnie miała miejsce projekcja filmy "Coach Carter". Najważniejszym elementem spotkania były zawody międzyklasowe. Organizatorzy przygotowali szereg stanowisk, gdzie należało przystąpić do wykonania konkrernych zadań-ćwiczeń. Dodatkowo uczniowie, którzy złożyli egzamin teoretyczny, mogli przystąpić do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową. Dzisiejsza impreza miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.06.2018

Gala laureatów konkursów artystycznych

Dziś w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Prezydenta Miasta Lublin laureatom konkursów artystycznych z całego województwa. W gronie 97 laureatów - uczniów szkół podstawowych znalazła się Wiktoria Łuć z klasy 7b, która otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom Prezydenta Miasta Lublin oraz jednorazowe stypendium. List gratulacyjny odebrała także s. Maria Magdalena Masłoń jako nauczyciel przygotowujący do konkursu. Uroczystość poprowadziła Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania p. Ewa Dumkiewicz - Sprawka, natomiast w imieniu Prezydenta Miasta p. Krzysztofa Żuka nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Kowalczyk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkonym.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

W Strefie Wysokich Lotów

Dzisiejszy Dzień z Wychowawcą klasa 5a spędziła W Strefie Wysokich Lotów. Dwie godziny podniebnych skoków dały się grupie we znaki. Aby nabrać sił po tak ogromnym wysiłku udaliśmy się na pyszną pizzę. Dziękujemy za świetną zabawę, smaczne jedzenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjście klasowe - już w klasie szóstej!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

"Jurassic World: Upadłe Królestwo"

Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą p. Martą Muszyńską i p. Klaudią Deryło, wybrali się dzisiaj do kina na film pt. "Jurassic World: Upadłe Królestwo". Pełna napięcia akcja filmu rozgrywa się w zdewastowanym przez dinozaury parku rozrywki na wyspie, gdzie dinozaury próbują poradzić sobie same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen i Claire za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Uczniowie z zaciekawieniem i napięciem śledzili akcję filmy, później udali się na ulubione przekąski, po których niewielu uczniów miało już ochotę na deser lodowy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

"W świecie wielu zmysłów"

Swój Dzień z Wychowawcą klasa 4b spędziła bardzo intensywnie. Rozpoczęliśmy go od przemarszu na KUL, gdzie przez chwilę mogliśmy poczuć się studentami. Wzięliśmy udział w interesujących warsztatach "W świecie wielu zmysłów". Mogliśmy dowiedzieć się, jak postrzegają świat osoby niewidome, z jakimi borykają się problemami, jak wyglądają specjalnie przystosowane dla nich książki (ich objętość chyba każdego z nas zadziwiła!) oraz poznać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. To była bardzo pouczająca i ciekawa lekcja! Następnym punktem programu była wizyta w Ogrodzie Botanicznym. Słuchając opowieści Pani przewodnik, wędrowaliśmy rozmaitymi alejkami i zachwycaliśmy się otaczającą nas przyrodą. Nie obyło się bez obowiązkowego przytulenia do drzewa (dla mądrości i sił – ciekawe, czy także grzeczności...?) oraz zabrania na pamiątkę liścia miłorzębu, który wzmacnia pamięć i koncentrację. Zwieńczeniem naszego Dnia z Wychowawcą było wspólne ognisko. Pogoda oraz humory bardzo dopisały, w powietrzu czuć już wakacje!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

Wysokie Loty siódmoklasistów

Na dzisiejszy Dzień z Wychowawcą klasa 7a wraz z s. Marią Magdaleną Masłoń i p. Janem Wierzbickim udała się do Strefy Wysokich Lotów. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji, m. in. trampolina sportowa, baseny z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów i wiele innych! Szaleństwo powietrznych zabaw udzieliło się wszystkim uczniom, a dwie godziny "lotów" minęły jak jedna chwilka. Dziękujemy opiekunom i p. Agnieszce Trojanowskiej, która zorganizowała dzisiejsze zabawy. Ufamy, że w ósmej klasie także wzlecimy wysoko w naukowych zmaganiach!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

"Na linii wzroku"

Klasy 4a, 5b i 6b razem ze swoimi wychowawcami i opiekunami wybrały się dziś do kina Bajka na film pt."Na linii wzroku". To wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych festiwalach opowieść o chłopcu z domu dziecka, który odnajduje swojego tatę. Okazuje się jednak, że mężczyzna cierpi na achondroplazję – jest tego samego wzrostu, co jego syn. Przesłaniem "Na linii wzroku" jest akceptacja różnorodności. Warto poszerzać perspektywę i mieć otwarte serce i głowę. Po seansie odbył się mini piknik na szkolnym boisku. Daniem głównym była przepyszna pizza.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

W Ogrodzie Botanicznym

Uczniowie klasy 3a i 3a dzisiejszy Dzień z Wychowawcą spędzili w Ogrodzie Botanicznym. Tam wspólnie pod opieką swoich obecnych i przyszłych wychowawczyń korzystali z walorów tego urokliwego miejsca. Spacerując alejkami w ogrodzie mieli okazję podziwiać zarówno znane, jak i te mniej znane, a nawet ginące gatunki roślin. Jednak największą frajdą okazała się wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Nie zabrało również rozmów i odpoczynku w cieniu drzew. Na zakończenie wszyscy udali się do kawiarenki, gdzie każdy mógł skosztować swoich ulubionych lodów. Pogoda oraz nastrój wśród uczniów i opiekunów potwierdzał, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

Zabawa w Jump XL

Swój Dzień z Wychowawcą klasa 6a spędziła bardzo aktywnie. Wybraliśmy się do największego na Lubelszczyźnie Parku Trampolin Jump XL. Przez 2 godziny mogliśmy skorzystać z wielu ciekawych atrakcji m.in. strefy Extreme z Wieżą Skoków, Wielkiej Poduchy Airbag, toru Ninja, basenów z gąbkami, ściany Walk Wall i koszy do Slam Dunk. Oczywiście skakaliśmy i wykonywaliśmy akrobacje na wszystkich trampolinach, a niektórzy z nas obejrzeli 8 minutowy seans w kinie 5D. Zmęczeni udaliśmy się na cheeseburgery i lody. Bawiliśmy się rewelacyjnie i miło spędziliśmy ten wspólny czas. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

Wioska Indiańska TOPAI

We wtorkowy poranek dzieci z klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej TOPAI. Na miejscu na dzieci czekały przyjaźnie nastawione konie, kucyk, osiołek i kozy. To był jedynie początek atrakcji. Przez kilka godzin uczniowie zwiedzali kolejne zakamarki wioski indiańskiej poznając niezwykłą kulturę Indian i panujące wśród nich zwyczaje. Między innym mogli spróbować swoich sił strzelając z łuku, zbierając nie do końca jadowite węże, rzucając ringo na bizonie rogi czy maszerując ścieżką bosych stóp. Niesamowitym doświadczeniem był również dmuchany plac zabaw, labirynt ze słomy czy szalone zjazdy tzw. tyrolką. Pierwszoklasiści ze swojej wycieczki wrócili w wyśmienitych humorach a zrobione podczas warsztatów pióropusze na pewno będą ją jeszcze długo im przypominać.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

Na warsztatach kulinarnych

Dzisiejszy Dzień z Wychowawcą klasa 2b spędziła na warsztatach kulinarnych w Pracowni Portofino nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie gotowanie stało się dla uczniów wielką przygodą. W prawdziwej restauracji, pod okiem profesjonalnych szefów kuchni, dzieci zostały wprowadzone w zaczarowany świat smaków! Naszych małych kucharzy czekało wiele rozrywek, zagadek, ale i obowiązków, jak przystało na prawdziwych Szefów Kuchni. Uczniowie nauczyli się między innymi sztuki profesjonalnego zdobienia talerza, przygotowywania pancake’ówo - owocowch szaszłyków, poznali smaki i zapachy kuchni z całego świata. Niezapomnianym wydarzeniem było własnoręczne wyrabianie makaronu, który wspólnie zjedliśmy na obiad w eleganckiej restauracji. Podany z pysznym sosem pomidorowym bardzo smakował wszystkim uczniom. Nauczyliśmy się także kreatywnych sposobów przygotowania lemoniady. Czekała nas również wizyta w fabryce lodów, które zrobione w naszej obecności, smakowały przepysznie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.06.2018

Bricks4kidz

Czym są klocki LEGO? Tego chyba nie trzeba tłumaczyć żadnemu dziecku, a szczególnie uczniom klasy 2a. W Dniu z Wychowawcą, uczniowie odwiedzili miejsce o nazwie Bricks4kidz i spędzili dwie godziny na fantastycznej zabawie. Każdy miał okazję zbudować z klocków LEGO swoje ulubione postacie z bajek, filmów i gier. Każdy przygotował też roboty, tancerki, zwierzęta, które następnie za pomocą silników, mógł wprawić w ruch. Budując modele, wykorzystano specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics. To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.06.2018

"Szkoły dla Rodziców"

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie warsztaty w ramach programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Wzięło w nich udział 12 rodziców, którzy przez 10 kolejnych poniedziałków w godzinach popołudniowych spotykali się w szkole aby poruszać ważne zagadnienia z zakresu wychowania. To już 4 edycja poprowadzona przez p. Olgę Dolecką - pedagoga szkolnego oraz p. Annę Karę - psychologa szkolnego. Cieszymy się, że łącznie przez 4 edycje aż 42 rodziców miało okazję uczestniczyć w tej formie pracy nad sobą. Głównym celem "Szkoły dla Rodziców" była pomoc w nawiązaniu i podtrzymaniu prawidłowych relacji z własnymi dziećmi. Program zajęć obejmował między innymi kwestie związane z: określaniem zasad i granic, pomocą dziecku z radzeniem sobie z uczuciami i emocjami, zachęcaniem dziecka do współpracy i samodzielności, stosowaniem nagród i kar w procesie wychowawczym. W przyszłym roku szkolnym rusza kolejna edycja warsztatów - już teraz zachęcamy do udziału!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.06.2018

Szlakiem powstania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej

Uczniowie klasy 7b uczestniczyli dzisiaj w spacerze szlakiem powstania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Młodzież odwiedziła: miejsce po Teatrze Rusałka, plac katedralny, dom Władysława Kunickiego, Pałac Lubomierskich oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej nazywany także rządem Ignacego Daszyńskiego oraz rządem lubelskim został utworzony w Lublinie, w nocy z 6 na 7 listopada 1918 roku. Siedzibą rządu był pałac Lubomirskich gdzie miało miejsce jego pierwsze posiedzenie. Dwunastego listopada Ignacy Daszyński przekazał władzę Józefowi Piłsudskiemu. Autorami dzisiejszej trasy byli nauczyciele p. Marta Muszyńska i p. Dawid Gutek.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.06.2018

Zwiedzanie banku

Uczniowie klasy 3b byli dziś na wycieczce w banku. Trzecioklasiści mieli możliwość wejść tam, gdzie zwykle ochrona nas nie wpuszcza - czyli pod same drzwi skarbca. Wycieczka ta bardzo poszerzyła horyzonty dzieci, ale także pokazała, jak wielu uczniów jest biegłych w tym temacie. Niektórzy, prawie na wyścigi z Panią Dyrektor tłumaczyli, co to jest zdolność kredytowa, kto i w jakim wieku może założyć konto w banku. Najwięcej zainteresowania wzbudziły oczywiscie bankowe zabezpieczenia i temat fałszywych pieniędzy. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak przelicza się i pakuje pieniądze, jakimi ogromnymi kluczami otwiera sie drzwi skarbca, mogły też obejść go dookoła. To było bardzo ciekawe doświadczenie - do tego stopnia, że niektórzy zastanawiali się kim będą w przyszłości: piłkarzem czy pracownikiem banku...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.06.2018

CLICKONMANIAC

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w Wojweódzkim Konkursie Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym wydawnictwa Express Publishing oraz Miasta Zamość. Naszą szkołę reprezentowali laureaci konkursu John Roberts-Meier z klasy 5a oraz Adam Staniszewski z klasy 6a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.06.2018

"William Turner - Słońce we mgle"

Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniki jest gospodarzem corocznych spotkań plastycznych z cyklu Wielcy Znani i Nieznani. Tegoroczne XV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży "William Turner - Słońce we mgle" zgromadziło 3040 prac z 28 krajów. Jury wyłoniło grono 153 finalistów, których prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Tymoteusz Trzewik z klasy 6b. "Wspaniałe pomysły, porywające barwy, doskonały warsztat i ogromny wysiłek twórczy autorów nadesłanych prac. Są one nieustającą inspiracją do kolejnych podróży w krainę sztuki. Niech udział w konkursie pozostanie dla was wielką przygodą artystyczną, kulturalną i edukacyjną." Tak powiedział o nadesłanych na konkurs pracach Przewodniczącego Jury. Cieszymy się, że trud Tymoteusza został zauważony i nagrodzony. Życzymy mu wielu sukcesów w jego dalszych plastycznych zmaganiach.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.06.2018

Spotkania klasowe

Rok szkolny zbliża się do końca, a wraz z nim nadchodzi czas podziękowań i pożegnań. Uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami dziękowali za 3 lata wspólnej drogi s. Piotrze Janic. Rozpoczęli spotkanie od wspólnej Eucharystii w intencjach Siostry z okazji zbliżających się imienin. Potem był słodki poczęstunek, zabawy i miłe rozmowy na szkolnym terenie rekreacyjnym. Swoje spotkanie integracyjne mieli też uczniowie i rodzice klasy 1b. Przed nimi jeszcze wspólne siedem lat, dlatego ważne jest by lepiej siebie poznać i nawiązywać relacje. Było grillowanie i obowiązkowo mecz piłki nożnej synowie kontra tatusiowie. Walka była bardzo wyrównana. Spotkanie to było połączone z pożegnaniem s. Ireny Bobkowskiej, która w wakacje wyjeżdża z Lublina, by od września podjąć pracę w urszulańskiej szkole podstawowej w Poznaniu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.06.2018

Smaczne pożegnanie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się też zajęcia koła plastycznego. I to było zdecydowanie smaczne pożegnanie. Uczniowie wraz z p. Ewą Łaskarzewska spędzili je na lodach w popularnym Bosko. Było smacznie i radośnie. Mali plastycy, do zobaczenia we wrześniu!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.06.2018

Teatrzyki kukiełkowe

W tym tygodniu uczniowie klasy 2b wykonali teatrzyki kukiełkowe. Wymagało to od nich umiejętnej współpracy w gupie, organizacji, rozdzielenia zadań. W zrobienie ich włożyli mnóstwo pracy. Po przygotowaniu teatrzyków, wykonaniu odpowiedniej scenografii, przygotowaniu kukiełek i pacynek, każda z grup przedstawiła reszcie klasy wybraną bajkę. Pojawiły się: "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Trzy małe świnki". Jedne przedstawienia wiernie oddawały treść bajki, w innych reżyserzy postawili na własnę kreatywność i fantazję. Zajęcia były niezwykle ciekawe, zaangażowali się w nie wszyscy uczniowie. Wystawione w teatrzykach bajki podobały się każdemu z nas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.06.2018

Bezpiecznie nad wodą

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy nad morze, czy jeziora. Aby dobrze się do tego czasu przygotować, by później bezpiecznie wrócić do szkoły, warto przypomnieć sobie zasady zachowania się miejscach, do których udamy się w najbliższym czasie. O bezpieczeństwie nad kąpieliskami, możliwymi zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach nad wodą opowiedział dzisiaj klasie 2a Pan Maciej Szostek, tata Maćka z naszej klasy, a jednocześnie ratownik wodny. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak trudna jest jego praca. Przypomnieliśmy sobie o najważniejszych zasadach, o których należy pamiętać, gdy spędzamy czas na plaży i nad wodą. Utrwaliliśmy numery kontaktowe służb, które mają nam pomóc w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie zakończyliśmy krótkim testem wiedzy. Ku naszej radości udało nam się poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Na pamiątkę każdy z nas otrzymał specjalną broszurę, w której zostały zawarte najważniejsze informacje z dzisiejszego spotkania. Mamy pewność, że dzięki dzisiejszej lekcji będziemy potrafili zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.06.2018

Świetlikowe sukcesy

Po długim oczekiwaniu wreszcie nadeszły też dyplomy i nagrody dla uczniów wyróżnionych w konkursie przyrodniczym Świetlik. Warto było czekać, bo jak co roku, nagrody książkowe okazały się bardzo interesujące. W tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną otrzymali: Michał Ciszewski z kl. 1a oraz Jan Pieczykolan i Adam Sławiński z kl. 1b. Nagrodę otrzymali też: Jakub Chomicki z kl. 2a, Krystian Szczęśniak z kl. 2b, Kinga Korzeń z kl. 3a, Zuzanna Cichosz z kl. 4b i Adam Staniszewski z kl. 6a. Natomiast na wyróżnienie zasłużyli:
- z kl. 1a: Piotr Horbowski - Zaranek, Weronika Małek, Maria Steuden, Weronika Szkuat,
- z kl. 1b: Antonina Nuckowska, Michał Przybyła, Tymoteusz Saj, Tobiasz Załucki,
- z kl. 2a: Szymon Iwaszko, Maciej Szostek,
- z kl. 3a: Szymon Parcheta,
- z kl. 3b: Dominik Borkowski, Aleksander Kita,
- z kl. 4a: Kacper Parcheta,
- z kl. 7a: Marta Steuden.
Cieszy nas coroczna długa lista nagrodzonych w konkursie przyrodniczym. Życzymy wielu sukcesów w dalszym zgłębianiu tajników przyrody!


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.06.2018

Klasyfikacja uczniów klas IV - VII

Dzisiaj o godzinie 16.00 rozpoczęła się rada klasyfikacyjna klas IV-VII. Spotkanie to miało na celu podsumowanie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Dyskutowano o sukcesach w nauce i zachowaniu dzieci. Zatwierdzono wyniki klasyfikacji i wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy. Gratulujemy wyników w nauce i życzymy sukcesów!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.06.2018

"Roll the cancer/HIV"

Dzisiaj w klasie 7b zajęcia pt. "Roll the cancer/HIV" przeprowadzili studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów. Starali się przekazać podstawową ale i zarazem najważniejszą wiedzę z zakresu onkologii, oraz poszerzyć wiedzę naszych siódmoklasistów na temat profilaktyki nowotworów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem. Dziękujęmy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.06.2018

Podsumowanie konkursów polonistycznych

Corocznie chętni uczniowie z naszej szkoły biorą udział w konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej. Tegoroczna edycja była o znacznie podwyższonym poziomie, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że trzech uczniów zdobyło dyplom wyróżnienia w zmaganiach polonistycznych, a są to: Maciej Szostek z klasy 2a (w konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień"), Szymon Parcheta z klasy 3a i Maria Łuć z klasy 5a (w konkursie "Z ortografią na co dzień"). Natomiast Jadwiga Ciesielska z klasy 4b w tym samym konkursie otrzymała tytuł finalistki. Wyróżnione osoby otrzymały wraz z dyplomem kod dostępu do e-booka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w zgłębianiu wiedzy o języku polskim.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.06.2018

Klasyfikacja uczniów klas I - III

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś klasyfikacyjna rada pedagogiczna dla klas I – III podsumowująca rok szkolny 2017/2018. Nauczyciele spotkali się, by omówić postępy uczniów w nauce i zachowaniu w ciągu minionego roku szkolnego. Zatwierdzone zostały także wyniki klasyfikacji. Zwieńczeniem całorocznej pracy będą świadectwa szkolne, które zostaną rozdane już za 10 dni. Już dziś wszystkim gratulujemy wyników i promocji do następnej klasy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Konkurs filmowy Science Movie 2018 rozstrzygnięty!

Jako organizatorzy Science Movie 2018 chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie filmowym. Podziękowania kierujemy także do Nauczycieli i Rodziców, którzy wspierali młodzież podczas przygotowania prac konkursowych. Doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie oraz chęć zgłębiania tajników świata przyrody na tej ostatniej prostej przed wakacjami:) Niestety, nie mogliśmy wyróżnić wszystkich. Oceniając nadesłane prace komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną filmów oraz samodzielność wykonania zadania, ale równie ważny był pomysł na doświadczenie oraz sposób jego sfilmowania.
Oto wyniki I edycji Konkursu Science Movie 2018:
LAUREACI
I miejsce – Estera Gromaszek, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
II miejsce – Tomasz Kieliszek, Jakub Dwórnik, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie
III miejsce – Mateusz Husak, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
WYRÓŻNIENIA
1. Mateusz Lisowski, Antoni Oniszczuk, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie
2. Natalia Rudnicka, Hubert Jagła-Izdebski, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
3. Dominika Skibińska, Natalia Lejmanowicz, Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie
4. Tomasz Górczyński, Michał Chrapowicki, Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Uroczysta gala odbędzie się 21.06 o godz. 10.30 w sali kolumnowej Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie, przy ul. Narutowicza 8. Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Ostatnie spotkanie z Panią Muzyką

Rok szkolny powoli dobiega końca, a wraz z nim kończą się również spotkania z Panią Muzyką. Ostatnie spotkanie przed wakacjami było poświęcone instrumentom z rodziny dętych drewnianych. Uczniowie klas 1-3 mogli zobaczyć z bliska poszczególne części klarnetu oraz saksofonu altowego i sopranowego. I nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim posłuchać brzmienia tych instrumentów, na których Pan Krzysztof wygrywał różne znane melodie. Dzieci rozpoznały m.in. tytułową piosenkę z bajki o Pszczółce Mai, czy Różowej Panterze. Niektórzy uczniowie siedzieli jak zaczarowani słuchając występu Pana Krzysztofa. Kto wie, może któryś z nich wyrośnie na sławnego klarnecistę lub saksofonistę? Dziękujemy Pani Marioli Zagojskiej za ciekawe spotkania muzyczne dookoła świata.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Listopad zaczyna się w czerwcu

Mimo, że do 11 listopada jeszcze trochę czasu, nasi uczniowie nie zostawiają wszystkiego na ostatnią chwilę. Dzisiaj odbyła się już druga (a pierwsza z instrumentami muzycznymi) próba śpiewu piosenek patriotycznych, które zostaną wykonane na apelu z okazji Dnia Niepodległości. Próbą kierowali p. Dominik Kosiorek i p. Jan Wierzbicki, którzy również włączyli się w grę. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w oprawę artystyczną przez grę lub śpiew. Kolejne próby już we wrześniu - zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Za kulisami teatru

Uczniowie klasy 3a mieli dziś okazję zwiedzić "od kuchni" Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Spacerując po teatrze w poszukiwaniu Melpomenka, duszka teatru, poznali jego historię. Dowiedzieli się jak powstaje spektakl oraz obejrzeli teatralne pracownie i garderoby. Mogli wcielić się w rolę aktorów, inspicjentów i suflerów. Okazało się, że teatr to niezwykłe miejsce. Kto wie, może wśród zwiedzających jest przyszły aktor lub aktorka?

kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Gala laureatów konkursu
o Kazimierzu Wielkim


W dniu dzisiejszym w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Historyczny "Kazimierz Wielki – wielki władca na trudne czasy. Stosunki Polski z sąsiadami od początku XIV wieku do końca panowania ostatniego z Piastów". W gali wzięli udział nagrodzeni uczniowie naszej szkoły: Mateusz Husak z kl. 7b - I miejsce, Aleksandra Olszewska z kl. 7b - III miejsce oraz Maciej Furgała z kl. 5b - wyróżnienie wraz z nauczycielem historii p. Dawidem Gutkiem. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Mistrz kartingowy

Od kilku lat pasją Cypriana Gorgola z klasy 2a są wyścigi na torach kartingowych. Cyprian jest absolwentem reputowanej szkółki kartingowej w Lublinie, a obecnie trenuje z personalnym trenerem na torach całej Polski oraz bierze czynny udział w różnego rodzaju zawodach w Polsce. Podczas minionych wojewódzkich zawodów kartingowych zdobył tytuł Mistrza z najlepszym czasem. W niedalekiej przyszłosci weźmie on udział w Mistrzostwach Polski. Marzeniem Cypriana jest zostanie profesjonalnym kierowcą wyścigowym i wzięcie udziału w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów świata - Formule 1 w Monte Carlo. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

10 czerwca zakończył się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Codziennie w każdej klasie przez minimum 20 minut czytane były głośno książki. Wśród tytułów pojawiły się m.in.: "Niesamowite przygody 10 skarpetek", "Szaleńczaki", "Dywizjon 303", "Kamienie na szaniec", "Drzewo do samego nieba", "Zeszyt w kratkę", "Dobre i złe przyjaźnie", "Gra".
Czwartkowy poranek rozpoczęliśmy od spotkania czytelniczego dla uczniów kl. 1-3 przebywających w świetlicy szkolnej. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Naszym gościem była Pani Ewa Krupińska, która pracuje jako księgowa w nasze szkole, a prywatnie jest babcią Jasia Majewskiego z kl. 3a. Jaś przeprowadził z Babcią wywiad. Pytał o jej ulubione książki z dzieciństwa, o to co lubi teraz najbardziej czytać, a nawet o miejsce, w którym najchętniej spędza czas gdy czyta książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i również zadawały pytania. Na koniec spotkania Pani Ewa przeczytała fragment książki H. Ożogowskiej pt. "Dziewczyna czy chłopak, czyli heca na 14 fajerek". Zachęcamy wszystkie dzieci do przeczytania tej ciekawej wakacyjnej lektury, a Panie Ewie dziękujemy za to niecodzienne spotkanie i poświęcony nam czas!
Tydzień Czytania zakończyliśmy piątkową akcją "Jak nie czytam, jak czytam", oraz sobotnią Nocą Bibliotek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.06.2018

Sukcesy przyrodników

Z radością informujemy, że konkursie Edi Panda z przyrody laureatami zostali:
Błażej Kleszowski kl. 6b - dyplom laureata - 3 miejsce w Polsce,
Wojciech Plisiecki kl. 5a - dyplom laureata - 5 miejsce w Polsce.
Wyróżnienia otrzymali:
Kacper Parcheta kl. 4a,
Krzysztof Martyna kl. 4b,
Jadwiga Ciesielska kl. 4b,
Antoni Oniszczuk kl. 5a,
Magdalena Dyrka kl.5a,
Jakub Rojek kl. 5a,
Ignacy Brakowiecki kl. 5b.
Cieszymy się i gratulujemy osiągnięć!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 10.06.2018

Noc Bibliotek

W sobotnie popołudnie grupa 66 uczniów z klas 1-3 zgromadziła się w szkole, aby wziąć udział w Nocy Bibliotek. Podzieleni na trzy zespoły mieli do wykonania różne zadania. Główną atrakcją tego wieczoru cieszyły się "Literackie podchody z duchem przeszłości". Uczniowie mieli do pokonania VI stacji, na których czekały na nich zagadki literackie i sprawnościowe. Przy każdej stacji za poprawne wykonanie zadania, grupa otrzymywała fragment tekstu książki. Na koniec po zebraniu wszystkich fragmentów, uczniowie mieli za zadanie odgadnąć tytuł książki, z której pochodziły zgromadzone przez nich fragmenty. Oczywiście wszystkim grupom się udało! Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną ze starych zdjęć, która pokazała im jak wyglądała nasza szkoła 100 lat temu. Zadanie, które następnie mieli wykonać wymagało od nich nie lada wyobraźni. Musieli odbyć podróż w przyszłość i zrobić plakaty, które miały pokazać szkołę za 100 lat. Oczywiście tego dnia nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu i grillowanej kiełbaski. Długo wyczekiwanym momentem wieczoru była projekcja filmu pt. "Sekret Eleonory". Odbyliśmy animowaną podróż do magicznego i bajkowego świata książek, gdzie znakomite postaci, znane każdemu małemu czytelnikowi ożywają, a czytanie staje się umiejętnością na wagę złota. Po pełnym wrażeń wieczorze dzieci długo nie mogły zasnąć. W niedzielny poranek zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów.
Dziękujemy organizatorom za przygotowanie atrakcji minionego wieczoru oraz opiekę nad uczniami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

Superwizja grupowa

Popołudniową porą odbyła się w szkole ostatnia w tym roku superwizja tutorska, którą poprowadził Pan Zdzisław Hofman sprawujący opiekę merytoryczną podczas wprowadzania tutoringu do naszych działań wychowawczych. Był to moment zatrzymania się i podsumowania całorocznej przygody z tutoringiem. Jednocześnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "I co dalej?". Zauważyliśmy ogromną wartość tej metody pracy pedagogicznej, która ubogaca obie zaanagażowane strony. Z pewnością ciąg dalszy nastąpi.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

"Kosmos" w słoiku

W trakcie ostatnich dni uczniowie klasy 2b poznawali tematy związane z Układem Słonecznym, planetami, gwiazdami, innymi ciałami niebieskimi. Gromadzili ciekawostki związane z tym tematem, którymi dzielili się z pozostałymi uczniów podczas zajęć. Poznali postać Mikołaja Kopernika i dowiedzieli się czym zasłynął. Oglądali filmy edukacyjne o kosmosie, pojazdach kosmicznych, wykonali "kosmiczne" prace plastyczne, a także nauczyli się piosenki o planetach. W dniu dzisiejszym, na zakończenie cyklu zajęć, wykonali w grupach prace "Kosmos" w słoiku wkładając w wykonanie swoich małych dzieł wiele pomysłowości. Wykazali się kreatywnością, dzięki której każda z prac wygląda zupełnie inaczej. Pokazali także, jak umiejętnie pracują w grupach. Niezwykłe słoiki będą zdobić naszą salę do końca roku szkolnego.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

"Jak nie czytam, jak czytam"

"Jak nie czytam, jak czytam" pod takim hasłem odbyła się w dniu dzisiejszym III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce. O godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły (wraz z nauczycielami ponad 350 osób) zebrali się na przyszkolnym terenie rekreacyjnym, aby wspólnie czytać – każdy to na co miał ochotę. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytania książek wśród uczniów. Chcemy, aby książka kojarzyła się im z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są sami, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować. Uczniowie utworzyli z siebie ogromny napis CZYTAMY zaprzeczając badaniom, które sugerują, że Polacy nie czytają książek. Czytaniem można i należy się chwalić!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

Współpraca z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny

W maju i czerwcu częstymi gośćmi w naszej szkole byli studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy poprowadzili w sumie dziewiętnaście lekcji dla uczniów. Wszystko to w związku ze współpracą szkoły z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny (IFMSA). "Iskra dla serca" oraz "Ratowanie na spontanie" zapoczątkowały we wcześniejszych latach współpracę, która w tym roku została rozszerzona o wiele ważnych tematów. W ostatnich tygodniach wolontariusze przeprowadzili zajęcia: "Lekcja kontra infekcja", "Psychiatra też dla ludzi", "Roll the cancer/HIV", "Damskie/męskie sprawy", "W kleszczach kleszczy" czy "Fashion show i zaburzenia odżywiania". Skorzystać z wiedzy naszych gości miały szansę wszystkie klasy. Różnorodność tematów pozwoliła zarówno uczniom klas pierwszych, jak i siódmych uczestniczyć w ciekawych zajęciach.
Uczniowie z pewnością wynieśli z tych spotkań wiele informacji. Wolontariusze podkreślali często, że jak na swój wiek nasi uczniowie mają dużą wiedzę na poruszane tematy. Bardzo dziękujemy koordynatorkom programów i wolontariuszom.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

Wspólne dziękczynienie
za mijający rok z misjami


Czerwiec jest dobrym czasem, by powiedzieć Panu Bogu i sobie nawzajem "dziękuję", za cały rok pracy koła misyjnego. Poszczególne grupy spotykały się dzisiaj w pokoju św. Jana Pawła II, który znajduje się na terenie klasztoru Sióstr Urszulanek UR. To przecież wielki misjonarz i pielgrzym. Była modlitwa za misje, rozdanie dyplomów i listów gratulacyjnych, smaczny poczęstunek - truskawki z działki misyjnej, wyjście na wymarzone lody i pluskanie w fontannach na Placu Litewskim. Skąd ta radość? Radość wyzwala się wtedy, kiedy myślimy bardziej o innych niż o sobie. Tak czynią misjonarze. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: "Gdyby biedni byli na księżycu, dołączyłabym do nich". To jest tajemnica świętości. Małym misjonarzom z naszej szkoły gratulujemy misyjnego zapału.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

Warsztaty z SuperBabciami

Pierwsze klasy wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Panie ze Szkoły SuperBabci i SuperDziadka. Na wstępie usłyszały kilka słów o tym, jak i w co dawniej dzieci się bawiły. Dowiedziały się, że często to właśnie babcie szyły, a dziadkowie strugali z drewna zabawki dla swoich wnuków. Potem nastąpiła część praktyczna. Uczniowie otrzymali materiały potrzebne do wykonania szmacianego ptaszka i pod okiem Babć zabrali się do pracy. Niektórzy po raz pierwszy trzymali w ręku igłę, a jacy byli dumni, gdy udało im się zszyć maskotkę. To były bardzo twórcze chwile. Dziękujemy Babciom za anielską cierpliwość i pomoc. Dzięki temu każdy wyszedł ze swoim kolorowym ptaszkiem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.06.2018

"Psychiatra też dla ludzi"

Dzisiaj uczniowie klasy 7b mieli zajęcia ze studentami Akademii Medycznej, dotyczące ważnej sfery naszego zdrowia - psychiki. Uczniowie poznali rodzaje zaburzeń psychicznych, które mogą spotkać każdego człowieka, dowiedzieli się jak je rozpoznać oraz gdzie szukać pomocy. Tematyka zajęć bardzo zainteresowła młodzież, która zadała wiele pytań a z lekcji wyszła ze świadomością, że porada u psychiatry nie jest czymś wstydliwym.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 07.06.2018

Nagroda Prezydenta Miasta Lublin

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie władz Miasta Lublina z uczniami szkół podstawowych – laureatami konkursów. Wśród nagrodzonych był uczeń naszej szkoły Mateusz Husak z klasy 7b. Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin Mateusz otrzymał za uzyskanie tytułu laureata w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Serdecznie gratulujemy i życzmy niegasnącego zapału do zgłębiania historii Polski.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 07.06.2018

Opowieści Koziołka Lubelskiego

W kończącym się tygodniu obchodzimy Lubelskie Dni Seniora. Z tej okazji Panie z teatru "Bajarka" działającym przy Szkole Superbabci zaprosiły naszych najmłodszych uczniów na swój spektakl. Były to Opowieści Koziołka Lubelskiego w reżyserii Pani Lucyny Szabłowskiej. Aktorki przedstawiły znane i mniej znane legendy Lublina o nazwie miasta i o jarmarkach w dzielnicy do dziś nazywanej Czwartkiem. Przybliżyły widzom skąd znalazł się koziołek w herbie Lublina i kiedy nadano mu prawa miejskie. Dzieci z uwagą oglądały barwne występy i na koniec nagrodziły Artystki gromkimi brawami.
Z okazji Dni Seniora życzymy naszym Babciom z Teatru "Bajarka" dużo zdrowia, radości i zwykłej ludzkiej życzliwości oraz dalszych sukcesów w twórczej pracy i działalności na rzecz najmłodszego pokolenia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 06.06.2018

Podręczniki 2018/2019

W zakładce "Podręczniki" oraz "Dokumenty" (po prawej stronie naszej witryny internetowej) publikujemy wykaz podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019. W przyszłym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas otrzymają darmowe zestawy podręczników oraz podstawowych ćwiczeń (poza podręcznikiem do religii, który rodzice kupują indywidualnie).


kliknij, aby powiększyć

Środa 06.06.2018

Laureaci konkursu historycznego
o Kazimierzu Wielkim


Z wielką przyjemnością informujemy, że laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego o Kazimierzu Wielkim zostali: Mateusz Husak z kl. 7b - I miejsce, Aleksandra Olszewska z kl. 7b - III miejsce i Maciej Furgała z kl. 5b - wyróżnienie. Cieszymy się tym bardziej, że na czterech laureatów ze szkół podstawowych aż trzech to nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy!
kliknij, aby powiększyć

Wtorek 05.06.2018

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo

Uczniowie koła matematycznego wzięli udział w siódmej edycji projektu Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Spośród wszystkich zgłoszeń wyróżniono te szkoły, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów. Wśród nagrodzonych jest koło matematyczne prowadzone przez p. Monikę Król. Koła, które uzyskały pozytywną ocenę Komisji opiniującej i zostały wyróżnione certyfikatami można zobaczyć na stronie matzoo.pl. Serdecznie gratulujemy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 05.06.2018

Medalista w walkach Soft-Stick

W minioną niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Konkurencjach Sprawnościowych organizowane przez Świętokrzyski Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego i Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego. Podczas zawodów Krzysztof Martyna z klasy 4b zajął III miejsce w walkach Soft-Stick (na zdjęciu Krzyś podczas konkurencji Twio ap nopi chagi). Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 05.06.2018

Zapisy do świetlicy
na rok szkolny 2018/2019


Przypominamy o możliwości zapisania dziecka do świetlicy klas 1-3 na rok szkolny 2018/2019. Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy można pobrać ze strony internetowej (zakładka ŚWIETLICA) lub w sekretariacie szkoły. Do 15 czerwca uzupełniony dokument można złożyć w sekretariacie szkoły lub w świetlicy szkolnej klas 1-3.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 05.06.2018

Matematyczny "Puchacz Piotr"

Z ogromną radością przyjęliśmy informacje o uzyskaniu przez uczniów naszej szkoły wysokich not w konkursie matematycznym "Puchacz Piotr" organizowanym przez Centrum Nauczania MathRiders w Lublinie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Finał odbył się w maju, a w miniony weekend 2 czerwca miało miejsce uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród. Laureatami i zdobywcami pierwszych miejsc zostali: Weronika Szkuat z klasy 1b oraz Szymon Skarzyński z klasy 3a. Jako nagrody otrzymali aparaty fotograficzne oraz vouchery uprawniające do półrocznej bezpłatnej nauki w Centrum Matematyki MathRiders w Lublinie. W tym samym konkursie finalistami zostali: Krystian Szczęśniak z klasy 2b, Piotr Ławnik a klasy 3a, Aleksander Kita oraz Wojciech Łukasik z klasy 3b. W nagrodę za wysokie wyniki otrzymali upominki matematyczne oraz vouchery na miesięczny kurs matematyki. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.06.2018

Programistyczne podchody

W ramach zajęć "Technologie z klasą" uczniowie klasy 3a zastanawiali się, czy można zaprogramować grę w podchody. Okazało się, że to świetna zabawa. Klasa podzielona na cztery zespoły miała za zadanie ukryć skarb oraz stworzyć przy pomocy odpowiednich komend mapę, według której inna drużyna miała skarb odnaleźć. Zabawa była przednia. Chociaż nie wszystkim drużynom udało się odszukać ukrytą rzecz to nie to było najważniejsze. Współpraca w grupie oraz zaangażowanie udzieliły się wszystkim uczniom. Na zakończenie wszyscy wspólnie zastanawiali się co było w tym zadaniu najtrudniejsze, dlaczego niektórym drużynom udało się odnaleźć skarb a innym nie oraz jaka jest różnica między programowaniem podchodów, a programowaniem na komputerze.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.06.2018

Gala Laureatów konkursu "FOX"

W dniu dzisiejszym w Teatrze Starym na Starym Mieście odbyła się Gala Laureatów konkursu "FOX" z języka angielskiego.
Uczniami z naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do grona laureatów są John Roberts - Meier z klasy 5a, który napisał konkurs z wynikiem bardzo dobrym, oraz Stanisław Blachani z klasy 6b, który uzyskał wynik dobry.
Obydwu laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.06.2018

"Czytanie łączy"

Pod hasłem "Czytanie łączy" w dniach 2 – 10 czerwca 2018 r. odbywa się w całym kraju XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Każdy dzień XVII Tygodnia Czytania Dzieciom ma swój temat przewodni. Hasłem dzisiejszego dnia było - Zacznij tydzień ze "Świerszczykiem"! Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej kl. 1-3 zamienili się w redaktorów naczelnych dwutygodnika "Świerszczyk". Projektowali okładki, tworzyli historyjki obrazkowe oraz pisali i rysowali pamiętnik Świerszczyka Bajetana.
Wszystkie dzieci, babcie, dziadków (a także prababcie i pradziadków!) zapraszamy do wspólnej lektury, rozmów i zabawy z zeszytem pt. "Czytanie łączy pokolenia" specjalnie przygotowanym z okazji XVII Tygodnia Czytania przez Oficynę Wydawniczą Oryginały. Znajdziecie w nim listę pytań do babci i dziadka m.in. o ulubione lektury z ich dzieciństwa. Zeszyt z pytaniami dostępny jest w szkolnej bibliotece.
Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania zakończymy w naszej szkole 9 czerwca Nocą Bibliotek. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym największym dorocznym święcie czytelniczym!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.06.2018

Wyniki konkursu "Mój szkolny kolega z misji"

W tym roku temat Ogólnopolskiego konkursu "Mój szkolny kolega z misji" całkowicie odbiegał od poprzednich edycji. Organizatorzy pragnęli zainspirować dzieci i młodzież do zainteresowania się sanktuariami maryjnymi rozsianymi na wszystkich kontynentach. Sanktuaria maryjne w Meksyku, Egipcie, Japonii i wielu innych krajach misyjnych są w Polsce mało znane, chociaż mają bogatą historię i odgrywają ogromną rolę społeczno-kulturową. Przyczyniają się nie tylko do umocnienia wiary, ale promieniują na całą społeczność poprzez swa działalność oświatową i charytatywną. Konkurs dla uczniów odbywał się w czterech kategoriach: literacka, plastyczna, muzyczna, charytatywna.
Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły Ida Struska z klasy 7a zajęła I miejsce w kategorii plastycznej. Ida, nawiązując do tematu "Z Maryją na misjach", namalowała Matkę Bożą pochylająca się nad cierpieniem ludzi w Rwandzie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.06.2018

Bieg Solidarności
Dla Niepodległej


Bieg Solidarności Lubelskiego Lipca 1980 to zawody, które przypominają o ważnych wydarzeniach związanych z protestami w lipcu 1980 roku. Ponadto poprzez odpowiednio zaplanowane trasy biegowe pokazują piękno Lublina i okolicy oraz zachęcają biegaczy, którzy przyjeżdżają spoza naszego regionu do odwiedzenia Lubelszczyzny. To, oczywiście, także promocja biegania, zdrowego stylu życia i integracja rodzinna, bo w biegu mogą wziąć udział całe rodziny.
W tegorocznym 26. Biegu Solidarności Dla Niepodległej wzięli udział także uczniowie uanszej szkoły, a wśród nich Maria Rytych z klasy 3a, która zajęła II kiejsce w kategorii biegi dziecięce. Serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 01.05.2018

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


Maj w świetlicy rozpoczął się w wyjątkowy sposób. Już pod koniec kwietnia dzieci przygotowały dekoracje okolicznościowe pamiętając o 1 Maja, Dniu Flagi, Konstytucji 3 Maja. Po powrocie do szkoły z radością opowiadały o swoich wrażeniach z "majówki". W kolejnych dniach podjęliśmy temat zdrowego jedzenia. W drugim tygodniu skupiliśmy się na wdrożeniu nowego programu "Bądź kumplem nie dokuczaj". Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich proponowanych aktywnościach i wykazali się dużą wiedzą i wrażliwością związaną z w/w programem. W sali świetlicy na stałe zawisł "Kodeks kumpla". Przy tej okazji dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat. Charakter trzeciego tygodnia był dostosowany do "wycieczek klasowych" – jedno lub dwudniowych, bo obecność uczniów w świetlicy była inna niż w pozostałe tygodnie roku. Po powrocie uśmiechnięci opowiadali o "wycieczkowych przygodach". W tym czasie w świetlicy oprócz „Poznawania wynalazków i budowy maszyn” w ramach tematu tygodnia staraliśmy się każdą wolną chwilę spędzać na boisku szkolnym, przyszkolnym terenie rekreacyjnym oraz ogrodzie. Zakwitły róże i inne kwiaty. Słońce, kolorowe drzewa – wszystko sprzyjało zabawom na powietrzu. Był też czas na relaks w sali, wspólne czytanie książek i oglądanie filmów. W ostatnim tygodniu skupiłyśmy się na przygotowaniu uczniów do przeżywania radośnie ich dnia - "Dnia Dziecka". W ramach zajęć tematycznych przybliżyłyśmy im postać Janusza Korczaka – prekursora praw dziecka, a podczas kolejnych spotkań omawiałyśmy poszczególne prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z zainteresowaniem słuchali opowiadań z książki "12 ważnych praw – polscy autorzy o prawach dzieci", oglądali krótkie filmiki związane z tym tematem oraz komentowali pozytywne i negatywne zachowania ich bohaterów.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 01.06.2018

Najlepsi czytelnicy
maja 2017/2018


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Justyna Brauze, kl. 5a – 15 książek
 • »Mikołaj Łuć, kl. 3a - 12 książek
 • »Adam Sławiński, kl. 1b – 7 książek
 • »Zofia Sieniow, kl. 5b – 7 książek
 • »Barbara Kalinowska, kl. 6a – 6 książek
 • »Błażej Kleszowski, kl. 6b – 6 książek
 • »Błażej Witek, kl. 7b – 5 książek
 • »Julia Bojar, kl. 5b – 5 książek
 • »Weronika Gruza, kl. 4b – 5 książek
 • »Weronika Józefczuk, kl. 4a – 5 książek