Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)KWIECIEŃ 2015

kliknij, aby powiększyć

Czwartek 30.04.2015

Witaj majowa jutrzenko...

Aby uczcić doniosłe święto, jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie wzięli dziś udział w akademii zorganizowanej przez klasy szóste i p.Jana Kurowiaka.
Fakt ogłoszenia pierwszej w Europie konstytucji świadczył o niezwykłej dojrzałości polskiego społeczeństwa, które w obliczu zagrożenia było gotowe na daleko idące zmiany. Niech będzie to przykład i dla nas.
Przy recytacji wierszy i śpiewie pieśni patriotycznych młodzi odbiorcy przypomnieli sobie ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 30.04.2015

"Ortografia bez tajemnic"

Znamy już wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Ortografia bez tajemnic".
W kategorii klas II Karol Jagieło z kl. 2a zajął III miejsce.
W kategorii klas III Zofia Szabelska z kl. 3b zajęła I miejsce, natomiast Adam Staniszewski z kl. 3a zajął II miejsce.
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.04.2015

Najlepsze w eliminacjach!

Dziś zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Lublina Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt. Nasze reprezentantki zakończyły rywalizacje na 1 miejscu!
W dniu dzisiejszym rozegraliśmy mecze z SP 31, którą pokonaliśmy 2-0 po bramkach Ani Stąsik, w drugim starciu zremisowaliśmy z SP 6 1-1 po bramce Ani Stąsik!
Końcowa klasyfikacja:
1. SP Urszulanki - 10 pkt
2. SP 51 - 9 pkt
3. SP 6 - 5 pkt
4. SP 42 - 3 pkt
5. SP 31 - 1 pkt
Skład naszej drużyny: Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Agata Iwaszko, Dominika Walkiewicz, Alicja Włodarczyk (wszystkie z kl. 6a), Natalia Godzina, Gabriela Szewczyk, Anna Stąsik (z kl. 6b), Zuzanna Niećko i Ola Makarewicz (z kl. 5b).
Gratulujemy naszym dzielnym dziewczynom!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.04.2015

Wszystko jest poezją...

Z wielką radością gratulujemy dziś Jasiowi Plisieckiemu, uczniowi kl. 5a, zajęcia pierwszego miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Dziecięcej w Języku Angielskim.
Konkurs już po raz trzeci został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Ocenie jury podlegały: poprawność językowa, interpretacja utworu oraz użycie elementów wzmacniających prezentację i podnoszących stopień wrażeń artystycznych i estetycznych. Uczestnicy konkursu zostali przyjęci słodkim poczęstunkiem, a także każdy z nich otrzymał nagrodę książkową. Poza Jasiem naszą szkołę reprezentowały również dwie uczennice: Krysia Gut (kl. 6a) i Marta Łukasik (kl. 4b). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.04.2015

Misyjny zasiew

W ogrodzie klasztornym, w którym trwają prace przygotowawcze miejsca na zabawy dla naszych uczniów, obok szkolnego boiska udało się wygospodarować misyjną działkę. Dzisiaj wsialiśmy na niej nasiona ozdobnych dyń i tykw. Teraz będziemy doglądać naszego zasiewu. W zeszłym roku zebraliśmy peruwiańską kukurydzę, dwa lata temu afrykańskie proso.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.04.2015

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji w Archikatedrze Lubelskiej na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa seniora Ryszarda Karpińskiego zgromadziły się wszystkie pokolenia - od najmłodszych do tych najstarszych. Delegacja uczniów naszej szkoły również wzięła udział w uroczystościach. Dzieci wyraziły biskupowi Ryszardowi podziękowanie w postaci przepięknego bukietu serc.
Biskup Ryszard podczas homilii podkreślił jak niezwykle istotna jest więź międzypokoleniowa, zwrócił się także do dzieci i apelował, aby mieli odwagę czerpać z ogromnego bogactwa doświadczeń starszych pokoleń.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy przeszli barwnym Korowodem Międzypokoleniowym pod lubelski Ratusz.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.04.2015

„Czytanie książek
to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”


Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca w Lublinie odbył się finał IV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego. Tegoroczny temat to: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Uczennica naszej szkoły Alicja Włodarczyk z kl. 6a zajęła w konkursie I miejsce wśród szkół podstawowych (obok na zdjęciu praca Ali), natomiast Agata Iwaszko z kl. 6a otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii.
Łącząc różne techniki plastyczne każda z dziewcząt wykonała plakat promujący czytanie i czytelnictwo. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic. Gratulujemy im życząc wielu pomysłów i radości z twórczej pracy artystycznej!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.04.2015

"Lubię Szkołę" z wernisażem

W Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie odbyło się dziś uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Lubię Szkołę" połączone z wernisażem nagrodzonych prac oraz wręczeniem nagród. Organizatorzy konkursu podkreślali bardzo wysoki poziom wszystkich prac wykonanych przez 84 uczniów biorących udział w konkursie. Nasze uczennice: Gabriela Krzewińska z klasy 1b otrzymała nagrodę za II miejsce, natomiast Maja Kukuryk z klasy 1a odebrała nagrodę za miejsce III. Podziękowanie otrzymali również nauczyciele – s. Irena Bobkowska oraz p. Agnieszka Włosek za rozbudzanie wśród uczniów wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.04.2015

Półwywiadówka

Nadszedł czas na półwywiadówkę. Zarówno w klasach I - III, jak i w IV - VI rozpoczęła się ona od wykładu prowadzonego przez p. Anetę Lutomską na temat: „Języki miłości w małżeństwie i rodzinie”. Wykład mówił o 5 językach miłości: dotyku, afirmacji, czasie, pomocy i prezentach. Aby usprawnić komunikację w rodzinie, trzeba poznać, jakim językiem posługuje się każdy z jej członków. O "języku" mówią także nasze potrzeby - to na co najczęściej narzekamy i o co najczęściej prosimy.
Po prelekcji w auli szkolnej rodzice udali się na spotkania z wychowawcami a następnie z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Było to ostatnie zebranie w tym roku szkolnym.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.04.2015

Niecodzienna lekcja przyrody

Pani Beata Jankowska, z zawodu lekarz - okulista, mama Tomka i Macieja uczniów klasy 5b, podzieliła się dziś swoją fachową wiedzą na temat budowy i wad oka oraz zasadami dotyczącymi higieny wzroku z uczniami z klasy swoich synów.
Zainteresowanie tematyką było tak duże, że wywołało lawinę pytań. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać i chronić swój wzrok.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.04.2015

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”

W dniu dzisiejszym Kacper Lutomski i Jan Sidor uczniowie klasy 5b wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK? – TAK!.
Drugi etap konkursu odbył o godz. 10.00 w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie pod osobistym nadzorem przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i przeszli do finału!!!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.04.2015

„O tym, jak Jan Paweł II
został świętym”


35 uczniów z klas I - III wzięło dziś udział w szkolnym konkursie czytelniczym „O tym, jak Jan Paweł II został świętym”.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom osoby świętego Jana Pawła II, umiłowania ojczystej ziemi, przyrody, jego pasji związanych ze sportem, turystyką, teatrem oraz wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego godnego naśladowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i czekamy na wyniki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 27.04.2015

Pierwsze sukcesy piłkarek

Dziś nasze dzielne piłkarki rozpoczęły zmagania w Mistrzostwach Lublina Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej. Dziewczyny swoje mecz rozgrywają na boisku przy Szkole Podstawowej nr 51, w grupie przyszło nam rywalizować z SP 51, SP 31, SP 42 i SP 6.
Dziś rozegraliśmy dwa mecze, w pierwszym starciu pokonaliśmy 5:0 SP 42 po bramkach Ani Stąsik 3 i Natali Godziny 2, drugie spotkanie to mecz z gospodyniami SP 51, w którym wygraliśmy 4:0 bramki Ania Stąsik 2, Ola Makarewicz i Dorota Łukasik.
W środę rozegramy dwa kolejne mecz z SP 31 i SP 6. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Skład naszej drużyny: Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Agata Iwaszko, Dominika Walkiewicz, Alicja Włodarczyk (wszystkie z kl. 6a), Natalia Godzina, Gabriela Szewczyk, Anna Stąsik (z kl. 6b), Zuzanna Niećko i Ola Makarewicz (z kl. 5b)!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 27.04.2015

VI DZIEŃ SERVIAM

"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." - to hasło dzisiejszego, szóstego już Dnia SERVIAM. Błogosławieństwo ludzi czystego serca jest najpierw apelem skierowanym do ludzkiego sumienia. Jest wołaniem o prawość sumienia, która pozwoli dobrze widzieć popełnione przez siebie zło. Czasem nam się wydaje, że jak popełnimy zło, to będziemy je dobrze widzieć. Tak jednak nie jest. Przyzwyczajamy się do naszych grzechów, usprawiedliwiamy je, tłumaczymy sobie, że inni są jeszcze gorsi w tej materii. Czystość serca jest owocem życia, które jest przestrzenią pracy nad sobą. Kiedy pracujemy nad swoim sercem, będziemy widzieć Boga. Będziemy błogosławieni. To jest praca na całe życie. "Nie udało się Panie Boże wielu rzeczy w moim życiu zmienić. Zwalczyć swoje wady. Ale przynajmniej próbowałem. Nigdy się nie poddałem. Nie powiedziałem: Tak już musi być." Być może takie właśnie słowa otworzą nam kiedyś drogę do nieba.
Dzisiejszemu błogosławieństwu patronuje Karolina Kózkówna, dziewczyna, która w wieku 16 lat została zamordowana, broniąc się przed napaścią rosyjskiego żołnierza. Pochodziła z Galicji, zmarła na początku I wojny światowej, a ogłoszona została błogosławioną przez Jana Pawła II w Tarnowie w 1987 roku. Jako młoda dziewczyna, która oddała życie broniąc swojej czystości, stała się patronką Ruchu Czystych Serc.
ZADANIE NA DZIŚ: Spróbuj dziś myśleć dobrze o tych wszystkich, których spotkasz.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 26.04.2015

Pan Jezus już się zbliża…

Za dwa tygodnie dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii św. Dzisiaj, w dzień Dobrego Pasterza, spotkały się wraz z rodzicami po raz ostatni w kaplicy sióstr Urszulanek na wspólnej Eucharystii i katechezie.
Sakrament Pokuty i Pojednania dzieci przyjmą 9 maja o godz. 9.00, a Pierwszą Komunię św. 10 maja 2015 r. o godzinie 10.00 w Parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.
Wszystkich bliskich i nauczycieli serdecznie zapraszamy. Cała społeczność szkolna będzie towarzyszyć swoim kolegom w "białym tygodniu" we wtorek 12 maja podczas Mszy św. o godzinie 8.00 w kościele parafialnym.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 25.04.2015

"Książę Kaspian"

To już kolejny piątkowy wieczór filmowy w naszej szkole.
Wczoraj o godz. 19.00 przybyło ok. 40 uczniów klas starszych, którzy zebrali się na wspólnym oglądaniu filmu połączonym z nocowaniem w szkole. Zaopatrzeni w karimaty, poduszki, śpiwory i słone przekąski oglądali wraz opiekunami drugą część przygód rodzeństwa Pevensie "Opowieści z Narni - Książę Kaspian". Tym razem Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja wezwani przez władcę Narni - Kaspiana przybywają na ratunek by obudzić magiczną krainę i porwać ją do walki przeciwko najeźdźcom.
Ta niezwykła opowieść o odwadze, braterskiej miłości, poświęceniu i zmaganiu się z własnymi słabościami bardzo podobała się naszym uczniom. Po spokojnej nocy wszyscy udali się na wspólne śniadanie do stołówki szkolnej.
To było bardzo udane spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.04.2015

Jesteśmy mistrzami Lublina
w sztafecie szwedzkiej!


Nasze zawodniczki wzięły dziś udział w Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych miasta Lublin. Startowały w dwóch konkurencjach: sztafeta 4x100m (Julia Fiedorek i Gabriela Szewczyk z kl. 6b oraz Dorota Łukasik i Alicja Włodarczyk z kl. 6a) i sztafeta szwedzka (100m, 200m, 300m, 400m: Alicja Miłczak z kl. 5b, Olga Kalinowska z kl. 6a, Halszka Karlińska z kl. 5b i Anna Stąsik 6b).
Zawodniczki ze sztafety 4x100m ukończyły zawody na dobrym 9 miejscu, zaś nasza sztafeta szwedzka okazała się bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym stopniu podium! Dla naszych zawodniczek to jeszcze nie koniec zmagań, gdyż 12 maja w Puławach zmierzą się z najlepszymi sztafetami z całego województwa lubelskiego.
Wszystkim zawodniczkom i ich trenerowi - p. Michałowi Łuczakowi serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.04.2015

„Witamy w USA”

„Witamy w USA” to tytuł spektaklu, na który zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych. I choć tytuł sformułowano w języku polskim, to całe przedstawienie odbyło się po angielsku. Wszystko za sprawą spontanicznej i entuzjastycznej amerykanki, Lindy Vignac, która wcieliła się w rolę Marge – amerykańskiej „mamy” pomagającej zagranicznym uczniom zaadaptować się w Stanach Zjednoczonych. Dzięki jej poradom i wskazówkom dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów o geografii i politycznej historii USA. Mieliśmy też okazję przyjrzeć się ulubionym dyscyplinom sportowym Amerykanów, przećwiczyć układy i hasła „cheerleaderów” oraz poznać przysmaki Ameryki. Marge zwróciła nam również uwagę na poprawmy akcent amerykański i różnice w brytyjskim i amerykańskim angielskim.
W trakcie przedstawienia reprezentanci naszej szkoły wykazali się wysokim poziomem wiedzy o USA. Na zakończenie nauczyliśmy się amerykańskiego rapu, ale nie zabrakło i pieśni patriotycznej. Tak przygotowani jesteśmy gotowi wyruszać w podróż do „Nowego Świata”.
Marge, you were great, fantastic, awesome! Thank you so much!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.04.2015

"Clickonmaniac"

Dzisiaj o godzinie 14.00 odbył się już trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych organizowany przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji, przybliżenie gramatyki, słownictwa i wyrażeń komunikacyjnych związanych z życiem codziennym oraz kształtowanie umiejętności językowych takich jak: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Finał odbył się w dwóch miastach - Zamościu i Świdniku. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczniów klas IV - VI, którzy po udaniu się do Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku zmagali się z wieloma trudnymi zadaniami konkursowymi. Wyniki już wkrótce!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.04.2015

W Teatrze Andersena

Klasy pierwsze były dzisiaj w Teatrze Andersena na spektaklu: „Baśń o zaklętym kaczorze”.
Baśń opowiada o dziewczynie, która ratuje ciężko chorego ojca, przynosząc mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby ją zdobyć, musiała oddać rękę Złotnikowi zaklętemu w kaczora. W żelaznych trzewiczkach wędrowała przez krainy Księżyca, Słońca i Wichru do Pałacu Czarownicy, aby odwrócić czar.
Spektakl wzbudzał dreszczyk emocji i obfitował w efekty specjalne. Wszystko to bardzo podobało się dzieciom.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.04.2015

Sukces w "You can sing"!

Uczennice z klasy 3b: Dagmara Kwiatkowska, Zuzanna Kowalczyk, Agata Pająk, Maja Skowyra oraz Anna Szewczyk, które w miniony piątek wzięły udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „You can sing”, zajęły trzecie miejsce w kategorii zespoły. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.04.2015

"Ortografia bez tajemnic"

W Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Sławinkowskiej 50 w Lublinie odbył się dziś Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic".
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie: z kl. 2a Karol Jagieło, z kl. 2b Mikołaj Fitas, z kl. 3a Adam Staniszewski, z kl. 3b Zosia Szabelska.
Teraz cierpliwie czekamy na laury i dyplomy...


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.04.2015

W Teatrze Juliusza Osterwy

Dzisiaj klasy trzecie wyszły do teatru na spektakl pt. "Książę i Żebrak", będący adaptacją sceniczną popularnej powieści Marka Twaina pod tym samym tytułem. Historia księcia, który trafia na bruk i żebraka na salonach zrobiła ogromne wrażenie na widzach, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili kolejne sceny. To głównie zasługa wspaniałej gry aktorów - zasłużyli sobie na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu. Aktorzy bawili się na tym przedstawieniu tak samo jak my, widzowie. Na widowni często wybuchały salwy śmiechu. Reżyser mocno podkreślił zabawne wątki powieści. Duże wrażenie wywarły kostiumy aktorów. Kobiety nosiły bogato zdobione (koronkami i wstążeczkami) szerokie i długie suknie. Po skończonym spektaklu wszyscy uznali, że to piękne widowisko, które uczy, że los bywa zmienny i w ciągu sekundy potrafi odwrócić nasze życie o 180 stopni.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.04.2015

"Ola, Olek i ... ekonomia"

W dniu dzisiejszym zajęcia dla klasy 2b rozpoczęły o godz. 8.30 w Radiu Lublin. W ramach projektu "Ola, Olek i ... ekonomia" realizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Kilka w jednym, czyli jak to ogarnąć" - subkonta na oszczędzanie, jak planować oszczędzanie. Oryginalnym przerywnikiem w warsztatach była możliwość posłuchania na żywo rapu Pana „Dolara” oraz poznanie radia "od kuchni”.
W czwartek 30.04.2015 r. o godz.18.40 będzie emitowana audycja z dzisiejszych zajęć, w której usłyszymy kolegów i koleżanki z 2b. Zapraszamy do odsłuchania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.04.2015

Story Cubes - pakiet gier edukacyjnych dla nas!

Dziś poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Story Cubes. Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na opowiadania naszych uczniów. W ramach głosowania spośród uczniów klas drugich III miejsce otrzymała Klara Mrzewka z kl. 2a za opowiadanie pod tytułem "Ważny list", natomiast V miejsce wśród pierwszoklasistów przyznano Jadzi Ciesielskiej z kl. 1b za historyjkę "Czarodziej Magnus i wiewiórka".
Oprócz opowiadań, które wygrały głosowania w swoich kategoriach, oczywiście znalazły się także te wybrane przez jury. W klasach piątych główną nagrodę - za najlepsze opowiadanie - przyznano Zosi Ciesielskiej z kl. 5b za tekst "O tym, jak powstało plemię Czarne Stopy", a pakiet gier edukacyjnych powędruje do naszej szkoły!
Jury podkreśliło, iż w tegorocznej edycji opowiadania reprezentowały bardzo wysoki poziom i było im niezwykle trudno wybrać zwycięzców. Teksty, z różnych względów, finalnie były oceniane tylko pod kątem fabuły, pomysłowości twórcy i ciekawego podejścia do tematu. Tym bardziej gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczennicom i zapraszamy do kolejnej edycji.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.04.2015

„Poznajemy twórczość
Marii Konopnickiej i Jana Pawła II”


W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej i Jana Pawła II”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie. Każdy z uczestników prezentował jeden utwór Marii Konopnickiej oraz jeden utwór Jana Pawła II. Nasi uczniowie spisali się na medal!
I miejsce w kategorii klas I - III zajął Piotr Plisiecki z klasy 2b, natomiast wyróżnienie otrzymała Jadwiga Jaksim z klasy 3b. Piotr zachwycił jury interpretacją wierszy M. Konopnickiej „Parasol” oraz Jana Pawła II „Źródło” (fragment „Tryptyku Rzymskiego”). Jadzia recytowała wiersz „Deszczyk” M. Konopnickiej oraz „Prośba Jana” autorstwa Jana Pawła II.
II miejsce w kategorii klas IV – VI zajął Jan Plisiecki z klasy 5a, natomiast III miejsce zajęła Aleksandra Makarewicz z klasy 5b. Jaś recytował „Podróż na bocianie” M. Konopnickiej oraz „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” Jana Pawła II. Ola zaprezentowała wiersze „Myśląc Ojczyzna, powracam w stronę drzewa” M. Konopnickiej oraz „Pieśń o domu” Jana Pawła II.
Gratulujemy talentów i sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.04.2015

"Słowa, które ranią..."

Smutek, złość, radość, zaskoczenie, wstręt, strach... To sześć podstawowych emocji, które rozpoznawane są przez ludzi wszystkich kultur na podstawie mimiki twarzy.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VI wzięli udział w warsztatach "Słowa, które ranią...". Razem z trenerami z Małopolskiego Centrum Profilaktyki zastanawiali się nad tym, w jaki sposób wyrażać emocje, co pomaga zgodnie współpracować, czy to dobre, że każdy z nas jest inny, oraz jak radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami.
Mamy nadzieję, że warsztaty pomogły uczniom lepiej poznać samych siebie i przyczynią się do budowania dobrych, trwałych relacji koleżeńskich.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.04.2015

Międzynarodowe sukcesy literackie

Na XXXI Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży nadesłano 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy.
Cieszymy się niezmiernie, że wśród nagrodzonych są trzy osoby z naszej szkoły, które uzyskały wyróżnienie.
Są to: w kategorii poezja - Karolina Fatla z kl. 5b, a w kategorii proza - Antonina Mądzik z kl. 4a oraz Kacper Lutomski z kl. 5b. Utwory literackie laureatów konkursu zostaną opublikowane w książce „Portret ze słów”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w jury konkursu od lat zasiada znana wszystkim dzieciom i dorosłym poetka pani Wanda Chotomska.
Gratulujemy międzynarodowego sukcesu!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.04.2015

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”

W dniach od 13 do 17 kwietnia 2015 r. 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w rozgrywkach I etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie stwarzając uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonienie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.
W konkursie wzięło udział 1154 szkół w tym 29448 uczniów z całej Polski.
Z radością informujemy, iż Kacper Lutomski uczeń klasy 5b zajął 11 miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!” jednocześnie zajmując najwyższą lokatę spośród uczestników z województwa lubelskiego.
Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności informatycznych życząc dalszych sukcesów w kolejnych etapach!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.04.2015

„Twarz, a maska”

Z wielką radością informujemy o wynikach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Twarz, a maska”, który miał miejsce we Francji. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 66(!) uczniów z klas I - VI, a p. Joanna Frydrych – Staszczak motywowała ich do "rozmalowania" w swoich pracach plastycznych. Bardzo duży wysiłek wszystkich, ponad miesięczna praca. I udało się! Cieszymy się, gdyż spośród 5200 prac z 53 krajów świata doceniono pracę naszej uczennicy – Olgi Kalinowskiej z klasy 6a, która zajęła 22 miejsce w swojej kategorii wiekowej (obok na zdjęciu praca Olgi). Również wyróżnienie w kategorii "nominowanych" otrzymał Hieronim Pawelec z klasy 1b.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym wyróżnionym. Życzymy dużo radości z pracy twórczej na dalszej drodze artystycznej!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 19.04.2015

"Święty to przyjaciel..."

18 kwietnia w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie odbył się konkurs piosenki "Święty to przyjaciel...". Wśród licznych uczestników znalazła się również nasza schola pod batutą s. Ireny Bobkowskiej. Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki: "Każdy może być święty" zespołu Mocni w Duchu & Dzieciaki oraz "Matka Królowa" Arki Noego. W tym roku - w rocznicę 150 -tych urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, uczestnicy konkursu mieli wykonać jedną piosenkę związaną z wybrana myślą św. Urszuli i w ten sposób przybliżyć jej zwyczajną a zarazem niezwykłą drogę do świętości, umiłowania Boga i Ojczyzny.
Dzień później w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbyła się uroczysta Msza św., a po niej rozstrzygnięcie konkursu i koncert laureatów. Nasza schola zajęła II miejsce w kategorii zespoły. Otrzymała puchar wypełniony cukierkami, dyplom z książkami m.in. autorstwa św. Urszuli Ledóchowskiej oraz jubileuszowe zakładki. Gratulujemy wygranej, ale przede wszystkim rozśpiewanych serc!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 18.04.2015

„O tym, jak Jan Paweł II został świętym”

Biblioteka szkolna ogłasza szkolny konkurs czytelniczy dla klas I - III. Tematem konkursu jest święty Jan Paweł II. Uczniowie, którzy wykażą się wysokim poziomem wiedzy o dzieciństwie i latach młodości Karola Wojtyły wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Wszystkich gorąco zachęcamy.
Szczegółowe informacje w regulaminie na podstronie naszej biblioteki.kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.04.2015

Na warsztatach w Domu Słów

W dniu dzisiejszym klasa 2a była w Domu Słów. Dzieci, podzielone na trzy zespoły, uczestniczyły w warsztatach.
Pierwsza grupa - typograficznych, podczas których uczniowie poznali kompletny proces przygotowania druku, a także samodzielnie wykonały plakaty ze swoim imieniem. Druga grupa - papierniczych i pokazie ręcznego czerpania papieru na sicie (każdy uczeń mógł zrobić swoją kartkę). Natomiast trzecia grupa po wysłuchaniu opowiadania z książki "Mój dom" tworzyła swoją opowieść. Każde dziecko konstruowało "dom" z kwadratowych kartonów, plasteliny i kolorowych taśm...
Dzisiejsze warsztaty były bardzo ciekawe, twórcze i interesujące - uczniowie oczywiście liczą, że będą miały ciąg dalszy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.04.2015

VI Wojewódzki Konkurs Informatyczny
„Mistrz Komputera”


W gmachu Politechniki Lubelskiej odbyło się dziś podsumowanie i ogłoszenie wyników VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. Do finału zakwalifikowało się 32 uczniów.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Lutomski z klasy 5b został finalistą tego konkursu.
Pracownicy naukowi Politechniki Lubelskiej przygotowali bardzo ciekawe prezentacje na temat wizualizacji 3D i możliwości jej zastosowania oraz robotyki i jej wykorzystywania w świecie nowoczesnej edukacji.
Gratulujemy Kacprowi i p. Andrzejowi Paździorowi wspólnego sukcesu!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.04.2015

Wizyta w wydawnictwie GAUDIUM

Uczniowie klasy 2b salę zajęć lekcyjnych zamienili dzisiaj na drukarnię. Dzięki uprzejmości ks. Marka Szymańskiego mogli zwiedzić wydawnictwo GAUDIUM i zobaczyć jak powstaje książka, począwszy od pisania tekstu, tworzenia grafiki, poprzez druk stron, składanie ich oraz oprawę w okładkę. Wszyscy zobaczyli ile trudu i pracy trzeba włożyć w produkcję każdej książki. Wycieczkę po drukarni zakończyliśmy wspólną modlitwą w kaplicy, która mieści się w wydawnictwie. Dziękujemy bardzo za ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.04.2015

"You can sing"

W Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie odbył się dziś VII Międzyszkolny Konkurs Angielskiej Piosenki Dziecięcej "You can sing". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b: Dagmara Kwiatkowska, Zuzanna Kowalczyk, Agata Pająk, Maja Skowyra oraz Anna Szewczyk. Zespół wykonał piosenkę pt.: "Five little fishes", którą opracował wraz z p. Justyną Cichosz-Buską. Wyniki konkursu będą ogłoszone w przyszłym tygodniu - trzymamy kciuki. Już dzisiaj gratulujemy dziewczętom talentu i odwagi, aby zaprezentować swoje umiejętności przed jury oraz bardzo liczną publicznością.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.04.2015

Ogólnopolski Test
Kompetencji Trzecioklasisty


W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Kompetencji Trzecioklasisty.
Wprowadzeniem do tego wydarzenia był krótki film terapeutyczny, w którym sympatyczna pacynka Bratek pomagała dzieciom rozluźnić się i z wiarą we własne siły przystąpić do testu.
Tegoroczny temat sprawdzianu brzmiał "Franek czyta" i składał się z 26 zadań z języka polskiego i matematyki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.04.2015

Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach

Ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło dziś udział w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, który odbył się w Fajsławicach. Celem turnieju jest popularyzacja i wzrost zainteresowania szachami w środowisku szkół podstawowych oraz wyłonienie indywidualnych i drużynowych zwycięzców.
Z radością informujemy, że nasi uczniowie spisali się na medal! Tymoteusz Czukiewski z kl. 5a zajął II miejsce w rozgrywkach indywidualnych (na 209 graczy), natomiast nasza drużyna w składzie: Krzysztof Suraj i Tymoteusz Czukiewski z kl. 5a, Jan Szafran z kl. 5b oraz Martyna Wilczekwska z kl. 4b, wspólnie wywalczyła III miejsce i puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i p. Pawłowi Stomie, który szkoli naszych szachistów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.04.2015

"Panda" z historii

Nasi szkolni historycy z klas IV - VI mieli dzisiaj możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Panda.
Konkurs z historii przeprowadzony został w formie testów jednokrotnego wyboru i obejmował 30 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. Za odpowiedź prawidłową uczeń otrzymuje +1 punkt, odpowiedź nieprawidłowa to -1 punkt, a przy braku odpowiedzi punktów 0. Na najlepszych uczniów czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.04.2015

Wielkanocne "zające"

Z nutką wielkanocnej radości dzieci z koła misyjnego "goniły" dzisiaj zająca. W tym roku były nawet dwa i to prawdziwe figlarze i spryciarze. Zostawiały ślady swojej obecności w szkole i w ogrodzie, ale w czasie godziny udało się je złapać. Były takie piękne - jeden czarny, to Baksio, a drugi biały w łatki. Dzieci odnalazły je wśród drzew i krzewów razem z pysznymi, czekoladowymi jajkami. Po wygłaskaniu i pamiątkowej fotce puściły je wolno z nadzieją, że przykicają do nas w przyszłym roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.04.2015

Znamy wyniki Olimpuska!

W zimowej edycji konkursu Olimpusek zintegrowany dwóch naszych uczniów otrzymało nagrody książkowe: Adam Staniszewski z klasy 3a, który zajął 2 miejsce i Stanisław Blachani z klasy 3a, który zajął 4 miejsce. Poza tym 24 uczniów z klas I - III otrzymało dyplomy laureata za miejsca od 6 do 15. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.04.2015

W drukarni
Instytutu Bibliopolicznego


Klasa 4a miała dzisiaj okazję zapoznać się z pracą drukarza. Uczniowie udali się do drukarni Instytutu Bibliopolicznego przy ulicy Królewskiej 17. Tam zobaczyli (i dotknęli), jak powstaje książka - z czego robi się papier, jak wygląda drukowanie i tworzenie okładki. Podziękowania dla p. Putowskiej za umożliwienie zorganizowania wycieczki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.04.2015

"Wpływ motywacji na sukcesy uczniów"

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś szkoleniowa rada pedagogiczna dotycząca wpływu motywacji na sukcesy uczniów, którą poprowadził założyciel i prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu, superwizor Stowarzyszenia KLANZA - mgr Zdzisław Hofman. Szkolenie miało charakter warsztatów. Uczestnicy mogli na własnej skórze doświadczyć, w jaki sposób określone zachowania nauczyciela względem ucznia wpływają na jego stosunek do nauki. Prowadzący podkreślał znaczenie pozytywnej relacji pomiędzy nauczającym a uczącym się. Było to bardzo inspirujące szkolenie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.04.2015

"Integracja sensoryczna"

W naszej szkole po raz kolejny miały miejsce warsztaty dla rodziców. Dotyczyły one integracji sensorycznej. Prelegentce mimo ograniczonego czasu udało się odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań między innymi: dlaczego dziecko tak trudno się koncentruje, a łatwo rozprasza, jest impulsywne, nie słucha co się do niego mówi, ciągle jest w ruchu i trudno mu wysiedzieć w miejscu, unika aktywności plastycznych, nie lubi ciasnych ubrań, przeszkadzają mu metki, brudne ręce i jest takie wrażliwe na ból. To bardzo interesujące spotkanie poprowadziła p. Katarzyna Sieniow (pedagog, terapeuta integracji sensorycznej), za co serdecznie dziękujemy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.04.2015

Na Wydziale Farmaceutycznym

Uczniowie klasy 1a udali się dziś z wizytą do Zakładu Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego. Mieli tam okazję za pomocą zmysłów wzroku, dotyku, smaku i węchu poznać niesamowite właściwości roślin. Państwo farmaceuci w ciekawy sposób opowiadali o ich zastosowaniu, pokazali dzieciom laboratoria i aparaturę. To było wyjście pełne wrażeń.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.04.2015

W rytmie tradycji wielkanocnych

Długie uszy – świetny słuch
Na wrogów nie czeka i zwinnie ucieka
A jak chodzi? Kicając!
Wiemy, wiemy , to ……
Tak to zając!
Takiego jegomościa gościliśmy dzisiaj w ogrodzie. Co on tam robił? Uciekał, a myśmy go gonili. To była wyśmienita zabawa! Tylko na samym końcu musieliśmy się zdecydować, czy będziemy go nazywać zającem, czy królikiem. Doszliśmy do wniosku, że to bez znaczenia. Był taki ciepły i przyjazny. Ważne, że odnaleźliśmy go razem z pysznymi świątecznymi jajkami. Smakowały nam. Dzieci z koła mericiańskiego

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 12.04.2015

Wyjątkowe spotkanie

W wyjątkowym dniu Święta Miłosierdzia Bożego spotkali się uczniowie klas trzecich i ich rodzice w kaplicy sióstr Urszulanek. W godzinie miłosierdzia wszyscy zgromadzeni razem z siostrami odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas homilii (już w czasie mszy świętej) dzieci bardzo trafnie wypowiadały się jak być miłosiernym wobec siebie i innych. Rodzice natomiast wysłuchali konferencji na temat „Co po pierwszej Komunii dziecka?”. Teraz najważniejsza jest formacja ducha. Na wszystko co zewnętrzne przyjdzie jeszcze czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.04.2015

"Wolność - swoboda czy zobowiązanie"

W Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbyła się dziś uroczysta Gala Laureatów XI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, podczas której odczytano szczegółowy protokół posiedzenia jury.
Na tegoroczny konkurs pod hasłem "Wolność - swoboda czy zobowiązanie" 189 uczestników z całego województwa nadesłało ponad 200 prac literackich poetyckich i prozatorskich.
Ogromną radością jest dla nas, że w kategorii proza - szkoła podstawowa - uczennica naszej szkoły Marta Steuden z kl. 4a zdobyła II miejsce! Ponadto opowiadanie Marty znalazło się w tomiku pokonkursowym zatytułowanym "Cisza zadumy". Gratulujemy Marcie pierwszych prób pisarskich i pierwszej publikacji!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.04.2015

"Olimpusek"
z języka angielskiego


W dniu dzisiejszym trzydziestu ośmiu uczniów z klas I - III wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego, podczas której mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Sprawdzian obejmował zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy oraz o różnym stopniu trudności. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.04.2015

„BRAK SENSU, ANIOŁEK, ŻYRAFA I STOŁEK”

Po chwilowych problemach z łączem internetowym uczniowie klas I - III obejrzeli dziś kolejną transmisję spektaklu teatralnego „na żywo” w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół „BRAK SENSU, ANIOŁEK, ŻYRAFA I STOŁEK” z Białostockiego Teatru Lalek. Ciepła, mądra i zabawna opowieść o poszukiwaniu sensu w życiu.
Była to opowieść o pewnej Żyrafie, która nie różniła się zbytnio od innych Żyraf a jedynym, co ją wyróżniało, był niewyobrażalny, uparty i przyczepiony do niej na stałe pech… Z tego właśnie powodu nikt nie chciał się z nią przyjaźnić, wszyscy bowiem się obawiali, że ów pech może być zaraźliwy. Trzymali się więc od niej z daleka, przez co nasza Żyrafa była bardzo samotna. Aż pewnego dnia zdarzyło się coś zupełnie niezwykłego…


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.04.2015

„Radość Ewangelii
źródłem misyjnego zapału”


Miło jest nam zakomunikować, że w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”, nasza uczennica z klasy 3b Berenika Dacko zajęła I miejsce w kategorii literackiej klas I - III za wiersz zatytułowany „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.
Berenika jako laureatka została zaproszona po odbiór nagrody do Warszawy w dniu 15 kwietnia 2015 r. Organizatorem konkursu było Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji. Patronat honorowy konkursu objęli: p. Joanna Kluzik-Rostkowska - Minister Edukacji Narodowej, abp Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce, bp Jerzy Mazur - przewodniczący Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski.
Berenice serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.04.2015

Imieniny Siostry Wicedyrektor

Dziś podczas modlitw porannych modliliśmy się za Siostrę Wicedyrektor Irenę Bobkowską, która świętowała swoje imieniny. Przedstawiciele nauczycieli i uczniów złożyli Solenizantce imieninowe życzenia. Razem z Siostrą w sposób szczególny cieszyła się klasa 1b, której dodatkowo z tej okazji przypadł w udziale „szczęśliwy numerek”.
Dziękujemy s. Irenie za jej zaangażowanie, ciepło, serdeczność i nieschodzący z twarzy uśmiech.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.04.2015

"Lubię szkołę"

Są już znane wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Lubię szkołę" zorganizowanego dla uczniów klas pierwszych. Ogółem wzięło w nim udział 84 uczniów.
Przedstawicielki naszych Pierwszaków znalazły się w gronie trzydziestu nagrodzonych. Gabrysia Krzewińska z 1b zajęła II miejsce, a Maja Kukuryk z 1a - III.
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu; wręczenie dyplomów połączone z wernisażem dziecięcych prac.
Serdecznie gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.04.2015

Trwa OGÓLNOPOLSKI KONKURS STORY CUBES

Story Cubes to nie tylko gra, ale i ogólnopolski konkurs! Przypominamy, że w tegorocznej edycji w rywalizacji bierze udział także nasza szkoła.

Uwaga:
głosujcie na nasze szkolne opowiadania i wiersze (przecież są najlepsze)!

Zmieniono termin głosowania do 19 kwietnia. Codziennie można zagłosować na jedno opowiadanie (z każdej kategorii wiekowej), klikając na linki do prac naszych uczniów, które znajdują się pod ikonką story cubes po prawej stronie naszej witryny internetowej.
A zatem do dzieła - głosujcie na nas!!!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 4.04.2015

„Panie, Ty nas wybawiłeś,
przez krzyż i zmartwychwstanie swoje,
Ty jesteś Zbawicielem świata.”


Słowa tej Aklamacji nabierają szczególnego znaczenia w Wigilię Paschalną, ponieważ to właśnie tej nocy misterium Chrystusowej Paschy osiąga swój szczyt.

Niech Chrystus, który pokonuje śmierć mocą Swej miłości, uzdolni nas do dania odpowiedzi naszym życiem na Jego nieskończoną miłość, która wypłynęła i nieustannie wypływa z Jego otwartego serca.

Życzymy, by Zmartwychwstały umocnił wiarę oraz wypełnił radością i pokojem nasze rodziny i środowiska pracy.

Ze świątecznymi pozdrowieniami i modlitwą
społeczność Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 4.04.2015

Nasza wielkopostna jałmużna

Nasza wspólna wielkopostna jałmużna dobiegła końca.
Na pomoc dla Marcina - czytaj więcej (sprzęt rehabilitacyjny, lekarstwa, opiekę medyczną) udało nam się zebrać 1 142, 82 zł. i 2 euro.

Tym wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie obok naszej skarbonki, bardzo dziękujemy.
Zebrane pieniądze po Świętach zostaną przekazane Mamie Marcina.kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.04.2015

Ogólnopolskie Wybory Książek
wyniki głosowania


Miło nam poinformować, że w naszej szkole w Ogólnopolskich Wyborach Książek wzięło udział 269 uczniów, co dało nam 90-procentową frekwencję.
Oto lista ulubionych i najczęściej czytanych książek przez nasze dzieci i oddanych na nie głosów:
S.C. Levis „Opowieści z Narnii” - 26 głosów,
A. Maleszka „Magiczne drzewo” - 24 głosy,
R. Goscinny „Mikołajek” - 21 głosów,
R. Kosik „Felix, Net i Nika” - 19 głosów,
J. Flanagan „Zwiadowcy” - 17 głosów,
J.R.R. Tolkien „Hobbit” - 15 głosów,
J. Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek” – 15 głosów,
H. Lofting „Doktor Dolittle” - 14 głosów,
M. Lewańska „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” - 14 głosów,
M. Fabisińska „Martynka” - 12 głosów,
J.R.R. Tolkien „Władca Pierścieni” - 12 głosów,
A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - 11 głosów,
M.Twain „Przygody Tomka Sawyera” - 10 głosów,
F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - 10 głosów,
Z. Nienacki „Pan Samochodzik” - 10 głosów,
A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - 10 głosów.
Wśród książek często wymienianych znalazły się również następujące tytuły: „Wyspa skarbów”, „Mała syrenka”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Solilandia”, „Wyspa Nim”, „Nela Mała reporterka”, „Sposób na Alcybiadesa”, „Alicja w Krainie Czarów” i wiele wiele innych.
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i dojrzałe podejście do głosowania.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.04.2015

Sprawdzian szóstoklasisty

Dziś jest 1 kwietnia, jak każdy wie, to data wyjątkowa nie tylko ze względu na prima aprilis. Jest to dzień sprawdzenia stanu wiedzy i umiejętności wszystkich szóstoklasistów w Polsce. W naszej szkole już o 8.30 uczniowie zebrali się, by wspólną modlitwą rozpocząć ten ważny dzień.
Egzamin składał się z dwóch części: pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, natomiast druga z języka angielskiego. Między pierwszą, a drugą częścią sprawdzianu uczniowie mieli przerwę, podczas której posilili się nieco i podzielili wrażeniami.
Wszyscy szóstoklasiści podeszli do sprawdzianu z należytą powagą, ale w dobrych nastrojach. Mamy nadzieję, że naszym uczniom poszedł on dobrze, wszak przygotowywali się do niego przez prawie 6 lat. A teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.04.2015

Najlepsi czytelnicy marca
2015 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Łukasik Dorota, kl. 6a – 13 książek
  • »Olszewska Aleksandra, kl. 4b – 12 książek
  • »Gęborys Michał, kl. 5a - 11 książek
  • »Łuć Wiktoria, kl. 4b - 9 książek
  • »Brauze Justyna, kl. 2a - 8 książek
  • »Wawrzyszczak Kacper, kl. 1a - 7 książek
  • »Beć Roksana, kl. 5a - 7 książek
  • »Dziekanowska Zofia, kl. 5a - 7 książek
  • »Jaworski Karol, kl. 2b – 6 książek
  • »Łuć Gabriela, kl. 1b - 6 książek