Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)KWIECIEŃ 2016

kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.04.2016

"Witaj majowa jutrzenko..."

3 maja jest datą znaczącą w historii Polski. Kształtuje ona symbol jedności narodu oraz chęci podjęcia zmian, które pod koniec XVIII wieku miały uratować Rzeczpospolitą. Historia pokazała jednak, że stało się inaczej. W roku 1975 Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Pomimo klęski, naród zdołał jednak zachować swoją tożsamość, która mogła przetrwać pod dachami dworów - symboli polskości. Podobnie jest też w przypadku 3 maja. Jest to data, która kojarzy się z wolnością oraz zwycięstwem słusznej idei, odnoszącej się do patriotyzmu.
Dzisiaj społeczność szkolna miała niewątpliwą przyjemność obejrzeć apel z okazji uchwalenia Konstytucji roku 1791. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Donaty Garbali oraz p. Małgorzaty Świecy przygotowali występ słowno - muzyczny, który uświadomił nam ważności tegoż święta. Podczas apelu usłyszeliśmy również najważniejsze informacje na temat 1050. rocznicy Chrztu Polski, która przypada na ten rok. Oba te święta są symbolami naszej jedności oraz chrześcijańskiego ducha narodu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.04.2016

Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

Dwoje uczniów naszej szkoły: Maria Wilczewska i Adam Staniszewski, oboje z klasy 4a, wzięło dziś udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Konkurs organizowany jest przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Uczniowie wraz z opiekunami na część finałową udali się do stolicy. Marii i Adamowi życzymy, aby ta przygoda z matematyką zakończyła się dla nich jak najlepiej i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.04.2016

W Muzeum Zoologicznym

Dla klasy 1a dzisiejsze wyjście było wspaniałą lekcją przyrody. Zaraz po drugim śniadaniu uczniowie udali się wraz z opiekunami do Muzeum Zoologicznego na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Dzieci mogły podziwiać eksponaty przeróżnych ptaków, gadów, ssaków i owadów. Uczniowie wysłuchali także wiele cennych ciekawostek m.in. dlaczego pająki mają włoski na odnóżach oraz jaka ryba jest najdroższa na świecie. Dziękujemy za tak pasjonującą lekcję przyrody!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.04.2016

Szkolny Konkurs Plastyczny

W związku ze zbliżającym się XIII Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, biblioteka szkolna organizuje dla uczniów klas I - VI Szkolny Konkurs Plastyczny "Projekt okładki mojej ulubionej książki".
Szczegółowe informacje dostępne w regulaminie konkursu na podstronie naszej biblioteki. Wszystkich uczniów gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.04.2016

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683" - etap wojewódzki

Mikołaj Bańkowski z klasy 6b wziął dzisiaj udział w III etapie - wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683". Tylko 7 uczniów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego zakwalifikowało się do III etapu, dlatego też sam udział Mikołaja w konkursie na tym etapie jest już ogromnym sukcesem. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie. Najlepsi uczniowie przejdą do ostatniego etapu, który odbędzie się w Warszawie. Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.04.2016

"Ortografia bez tajemnic"

W Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II odbył się dzisiaj Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic", do którego można było zgłosić tylko po jednym uczniu z klas drugich i trzecich. Naszymi przedstawicielami byli: Piotr Grędziński z kl. 2a, Krzysztof Martyna z kl. 2b, Weronika Pyrz z kl. 3a oraz Piotr Plisiecki z kl. 3b. S. Christofora Kubas i p. Ewelina Pastuszak "udzielały się" podczas konkursu jako przewodniczący w poszczególnych grupach, dyktując uczniom tekst konkursowy. Natomiast p. Agnieszka Semeniuk i s. Irena Bobkowska pracowały w komisji sprawdzającej, która wnikliwie przeglądała prace konkursowe, by wyłonić mistrzów ortografii. Wśród nagrodzonych są też i nasi uczniowie. Krzysztof Martyna zajął I miejsce, a Piotr Plisiecki - miejsce II. Serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.04.2016

Półwywiadówka z prelekcją

Dzisiaj o godzinie 16.00 rozpoczęła się półwywiadówka. Pierwszym etapem, który inaugurował spotkanie była pedagogizacja. Tematem dzisiejszej prelekcji było indywidualne podejście do dziecka - "Jak lepiej rozumieć swoje dziecko i jego uczenie się? Indywidualne wzorce myślenia". Pani Beata Pietryńczak, psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 4, starała się wyjaśnić rodzicom oraz nauczycielom potrzebę lepszego zrozumienia i uwzględniania osobistych potrzeb wychowanka. Wśród dzieci istnieją różne typy osobowości, które wymagają indywidualizacji działań, jakie winni podjąć opiekunowie oraz nauczyciele. Po spotkaniu w auli rodzice wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by omówić najważniejsze sprawy bieżące.
Istotnym wydarzeniem, które towarzyszyło półwywiadówce była sprzedaż kaczek. Nasza szkoła bierze udział we współorganizacji tegorocznego "III Lubelskiego Wyścigu Kaczek", z którego dochód przeznaczony będze na cele charytatywne, także dla naszych uczniów. Przedstawiciele Rady Rodziców zajęli się rozprowadzaniem gumowych kaczek, które wezmą udział w rywalizacji 22 maja podczas pikniku rodzinnego w Parku Ludowym. Rodzice oraz nauczyciele aktywnie wsparli akcję.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.04.2016

"The Big Challenge"

"The Big Challenge" to międzynarodowy konkurs z języka angielskiego, który dziś po raz pierwszy został przeprowadzony w Polsce. Co roku w tym konkursie bierze udział ponad 550 000 uczniów z różnych krajów Europy. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz dla gimnazjalistów; uczniowie startują w czterech kategoriach wiekowych.
"The Big Challenge" jest konkursem online, czyli zamiast tradycyjnego testu na kartce papieru uczniowie rozwiązują zadania przy pomocy komputerów. Przez ostatnie kilka miesięcy wszyscy chętni mogli zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje umiejętności językowe korzystając z aplikacji i gier umieszczonych na stronie internetowej organizatorów konkursu.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło dziś 35 uczniów, którzy mieli 45 minut na rozwiązanie 45 zadań. Wyniki konkursu poznamy na początku maja - z niecierpliwością czekamy na ich ogłoszenie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.04.2016

Konflikty współczesne -
pokojowa misja w Afganistanie


W dniu dzisiejszym na lekcji historii klasy szóste miały niecodzienne zajęcia. Uczniowie spotkali się z Panem Tomaszem Karlińskim, który jako żołnierz brał udział w misji w Afganistanie. Tematem głównym naszego spotkania było: Konflikty współczesne - pokojowa misja w Afganistanie. Pan Tomasz pokazał nam jak wyglada polska misja w tym kraju, opowiadał o życiu codziennym oraz o niebezpieczeństwach wypływających z pełnienia takiej misji. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły przyniesione przez Naszego Gościa elementy wyposażenia żołnierza: hełmy, maski, kamizelka kuloodporna, mapy itp. Uczniowie mogli przymierzyć to, często bardzo ciężkie wyposażenie - sama kamizelka waży ok. 16 kg, mieli też okazję zadać pytania i porozmawiać indywidualnie. Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi za przybycie do nas i podzielenie się swoimi przeżyciami i doświadczeniem.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.04.2016

"Moje uczynki miłosierdzia" -
wyniki konkursu


Przedszkole Sióstr Urszulanek UR w Krakowie ogłosiło wyniki konkursu plastycznego "Moje uczynki miłosierdzia". Celem konkursu było włączenie się w obchody Roku Miłosierdzia i ukazanie potrzeby naśladowania miłosiernego Boga. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu w formie plastycznej uczynku miłosierdzia praktykowanego w rodzinie. Dodatkowo rodzice młodszych dzieci mieli opisać przedstawiony na rysunku uczynek.
Jak napisali organizatorzy konkursu, wszystkie zgłoszone prace stały się pięknym oraz niezwykle poruszającym świadectwem miłości wobec Boga i bliźniego, okazywanej i pielęgnowanej w naszym codziennym życiu.
Z naszej szkoły zostali wyróżnieni następujący uczniowie:
W kategorii wiekowej klasy 1 - 3:
I miejsce - Patryk Gach z klasy 2b,
II miejsce - Klara Mrzewka z klasy 3a,
wyróżnienie - Dominik Szuper z klasy 1b.
W kategorii wiekowej klasy 4 - 6:
I miejsce - Aleksandra Olszewska z klasy 5b,
II miejsce - Stanisław Iwaszko z klasy 5b.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich Rodzicom!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.04.2016

VII Ogólnomiejski Turniej Dzielnic Miasta "Lublin 2016"

To był bardzo emocjonujący dzień dla naszych szachistów. Aż 35 uczniów naszej szkoły udało się dziś do Domu Kultury Łęgi w Lublinie na VII Ogólnomiejski Turniej Szachowy Lublin-Dzielnice 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim co oznacza, iż każdy z uczestników rozegrał 7 pojedynków.
Bardzo cieszymy się z sukcesu Tymoteusza Czukiewskiego z klasy 6a, który zajął I miejsce w kategorii junior chłopców oraz Małgorzaty Mazur z klasy 3a, która zajęła I miejsce w kategorii junior dziewcząt. Zarówno Małgosia jak i Tymek otrzymali po pięknym pucharze. Dziękujemy panu Pawłowi Stomie za przygotowanie naszych uczniów do turnieju i jednocześnie zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tą niezwykłą dyscypliną, która pomaga wykształcić takie cechy jak opanowanie, koncentrację, cierpliwość.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.04.2016

Kiermasz ciast dla Hospicjum

Nasza szkoła angażuje się w wiele akcji, które mają na celu wspomóc różnego rodzaju instytucje charytatywne. Podobnie stało się i dzisiaj, gdyż zorganizawaliśmy kiermasz ciast. Cały dochód zostanie przeznaczony na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele, którzy upiekli pyszne ciasta. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Pysznych wypieków pragnęli spróbować wszyscy. Zebrane środki na pewno wspomogą tak szczytną instytucję, jaką jest Hospicjum.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 24.04.2016

Pan Jezus już się zbliża

Ostatnie spotkanie przygotowujące dzieci i rodziców do I Komunii św. skupiło zebranych w szkolnej kaplicy na temacie wiary w Boga, który z miłości daje się człowiekowi. Do Uroczystości zostały jeszcze tylko dwa tygodnie.
Podczas dzisiejszej Eucharystii ks. Łukasz Michoń zaprosił dzieci na moment przeistoczenia do ołtarza. To wielkie przeżycie, wyróżnienie ale i zobowiązanie, by godnie przyjąć Boga do swego serca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 23.04.2016

Klub Podróżnika
w Kazimierzu Dolnym


Pogoda jednak rozumie, kiedy powinna być "udaną". Ostatni tydzień pogodowy był iście kwietniowy: przeplatany trochę zimą, a trochę latem. A na wycieczkę Klubu Podróżnika udało się "zorganizować" idealne warunki meteo do wędrówki. Wyruszyliśmy wraz z p. Agnieszką Berezą i p. Ewą Łaskarzewską w piątkowy ranek i po godzinie byliśmy już na kazimierskim szlaku. Na początku naszej wyprawy udaliśmy się szukać skamieniałości w nadwiślańskim kamieniołomie. Następnie przeszliśmy szlak Plebaniego Dołu. Co by nie zawężać horyzontów Klubu Podróżnika skorzystaliśmy z zajęć artystycznych zorganizowanych przez Manufakturę Muzealną. Zobaczyliśmy wystawę prac wykonaną techniką linorytu, mieszczącą się w jednej z najpiękniejszych kazimierskich kamienic – Kamienicy Celejowskiej, a następnie udaliśmy się do Manufaktury wykonać pracę właśnie tą techniką. Dla niewtajemniczonych linoryt wykonuje się między innymi poprzez dłubanie dłutem w płytce gumowej. Każdy Podróżnik odczuł na własnej skórze, jak trudna to technika plastyczna, wymagająca wielkiego skupienia. Po warsztatach plastycznych udaliśmy się na posiłek do naszego schroniska zwanego Pod Wianuszkami, mieszczącego się w jednym z zabytkowych spichlerzy. A wieczorem spacerowaliśmy nad Wisłą, czytając legendy o Żydówce Esterce, Rozbójniczce Annie (nie udało się ominąć skojarzeń z tymi dwoma imionami) oraz o Kazimierskim kogucie. Trzy twórcze Podróżniczki zainscenizowały nam te opowieści. I w tej wesołej atmosferze zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na spoczynek. W sobotę rano, mając na uwadze, że inni turyści w schronisku mogą jeszcze spać, Podróżnicy rozłożyli gry planszowe i po cichu rozgrywali małe partyjki w schroniskowym holu, ku nieświadomości i błogiej niewiedzy wychowawczyń. Wyobraźcie sobie ten widok – jeszcze zaspani Podróżnicy, w piżamach, przy okrągłym stoliku z "planszówką". Bezcenne! Po śniadaniu pieszo udaliśmy się do malowniczego Norowego Dołu, następnie na Basztę, do Zamku oraz na Górę Trzech Krzyży, gdzie trudno nie zachwycić się widokiem na Kazimierz i okolice. Odwiedziliśmy także dwa kazimierskie kościoły: Farę i kościół Reformatów z cudownym obrazem Matki Boskiej Kazimierskiej. Po południu wsiedliśmy do meleksów (czyli ekobusików zasilanych prądem) i pojechaliśmy do Korzeniowego Dołu oraz do Wąwozu Czarniawy, w którym mieści się żydowski kirkut. Kończąc wycieczkę kupiliśmy pieczone koguty – kazimierski przysmak – i pożegnaliśmy się z Wisłą, licząc, że jeszcze kiedyś tu wrócimy. Pełni wrażeń i wspomnień oraz obładowani pamiątkami wróciliśmy do Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.04.2016

W przededniu Światowego
Dnia Książki i Praw Autorskich


Część naszych młodszych uczniów już dzisiaj świętowała Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia. To doroczne święto ustanowione zostało w 1995 r. przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Podczas dzisiejszych zajęć bibliotecznych uczniowie utrwalili zasady poszanowania książek, dowiedzieli się również jaką długą drogę musi przejść książka aż trafi do czytelnika. Na koniec spotkania nie zabrakło również zabawy ruchowej pt.”Korona czytelnika”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.04.2016

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia, ale w naszej szkole zaczęliśmy świętować go już dzień wcześniej.
We czwartek, w klasach I - III uczennice z klas szóstych zaprezentowały i przedstawiły wiadomości na temat Dnia Ziemi, o zagrożeniach jakie mogą niebawem nastąpić, jeżeli nie będziemy dbać o naszą planetę, a także w jaki sposób ratować i chronić Ziemię. W tym dniu młodsze klasy obejrzały filmiki dostosowane tematycznie do wystąpienia szóstoklasistek, która miały być inspiracją do stworzenia plakatów na temat: Jak chronić Ziemię?
Klasy starsze w dniu dzisiejszym udały się do kina Cinema-City na lekcję dotyczącą zanieczyszczenia powietrza. Po prezentacji, losowo wybrani uczniowie uczestniczyli w teście ekologicznym. Wszystkie dzieci zaliczyły go bardzo dobrze i otrzymały atrakcyjne nagrody. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Księga Dżungli".
Po tak uczczonym Dniu Ziemi troska o ochronę środowiska na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.04.2016

Bocian i biedronka

Dzisiaj uczniowie klasy 1a gościli na zajęciach Panią Agatę Roman - mamę Mikołaja. Podczas dwugodzinnego spotkania Pani Agata pokazała im różne techniki plastyczne. Dzieci miały też okazję wykonać "pod okiem" fachowca dwie bardzo ciekawe prace: bociana i biedronkę. Zaangażowały się w zadania z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Stworzone przez nie prace na pewno będą motywacją do zgłębiania różnych technik i coraz częstszego tworzenia. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, cenne wskazówki i przekazaną wiedzę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.04.2016

Uroczysta Gala
w Pałacu Prezydenckim


Laureaci XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój szkolny kolega z misji" spotkali się dzisiaj na uroczystym rozdaniu nagród w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły Ida Struska z klasy 5a, która zajęła trzecie miejsce w kategorii plastycznej i Szymon Skwarzyński z klasy 1a, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii literackiej. W konkursie wzięło udział 400 szkół z całej Polski. Patronat honorowy konkursu, którego organizatorem jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes", objęła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, Abp Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce, Bp Jerzy Mazur - przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Wszystkich zebranych w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy powitał Szef Kancelarii Prezydenta RP - Sekretarz Stanu Pan Adam Kwiatkowski. Podziękował dzieciom za zaangażowanie w sprawy misji i za postawę otwartości na drugiego człowieka. Cenne nagrody wręczyła laureatom Pani Anna Zalewska.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały koncertu muzyczno - wokalnego, spotkały się z wolontariuszami z Afryki i z Peru, a także zostały podjęte obiadem w sali obrazowej. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z Pierwszą Damą - Panią Agatą Dudą, która podczas indywidualnych rozmów obdarowywała dzieci ciepłem i dobrym słowem.
To było spotkanie niezwykłe, w niezwykłym miejscu i z niezwykłymi osobami, niezapomniane.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.04.2016

Wulkany i nie tylko...
na przyrodzie


Uczniowie klas szóstych uczyli się na ostatnich lekcjach o substancjach. Dowiedzieli się jak powstają mieszaniny, jak zrobić roztwór nasycony lub nienasycony. Postanowili sprawdzić teorię w praktyce. Niektórzy szóstoklasiści sami przygotowali i zademonstrowali doświadczenia przed całą klasą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.04.2016

"You can sing!"

W Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się dziś VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Angielskiej Piosenki Dziecięcej "You can sing!". Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Jadwiga Ciesielska z klasy 2b i Weronika Jakowicka z klasy 3a oraz zespół "Wolves", w którego skład wchodzą uczennice klasy 2a - Magdalena Biernacka, Wiktoria Chryć i Hanna Trzewik. Solistki wykonały kolejno utwory "Postman Pat" i "Ann's Song", natomiast zespół zaśpiewał piosenkę pt. "Yes, I can!". Utwory zostały opracowane we współpracy z p. Agnieszką Skraban. Wyniki poznamy w przyszłym tygodniu, dlatego trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.04.2016

"Baśń o zaklętym kaczorze"

Dziś klasa 1a wybrała się do Teatru im. H. Ch. Andersena na przedstawienie pt. "Baśń o zaklętym kaczorze". Uczniowie, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje teatr na własne oczy, a nie tylko z podręczników i ustnych wypowiedzi. Zachwycali się wszystkim co ich otaczało, czyli aktorami występującymi na scenie, rekwizytami, scenografią. Zastanawiające dla nich było to, w jaki sposób tak szybko zmienia się dekoracja podczas przedstawienia. Baśń zawierała w sobie dawkę wielkiej miłości, bohaterów o złotych sercach a i takich, co zamiast serca mają kamień. Uczniowie, bardzo uważnie śledzili przygody Weronki i zastanawiali się, czy uratuje zaczarowanego kaczora. Spektakl bardzo się podobał, co spowodowało, że w drodze powrotnej dzieci rozmawiały na ten temat.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.04.2016

W trosce o nasz wzrok

Kto może najlepiej i najkompetentniej mówić o oku jak nie lekarz okulista? Dlatego klasa 2b zaprosiła na swoje zajęcia mamę Adasia - p. Martę Piecyk - Sidor, która właśnie w tym się specjalizuje. Uczniowie mogli dowiedzieć się najważniejszych informacji o budowie oka i jak dbać o swój wzrok. Mieli też możliwość zbadania ostrości swojego wzroku przy pomocy tablicy optotypów, czy widzenia barwnego z użyciem prostych testów. Dziękujemy Pani Marcie za wspólnie spędzony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.04.2016

Loteria Fantowa dla Hospicjum

Od samego rana przy szkolnej portierni było większe natężenie ruchu niż zazwyczaj. A to wszystko za sprawą Loterii Fantowej zorganizowanej przez klasy 1 - 3 w ramach akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Uczniowie od jakiegoś czasu przynosili przeróżne przedmioty na tę loterię. Własnoręcznie przygotowali losy, a dziś z całym zaangażowaniem je sprzedawali z myślą o rówieśnikach z Hospicjum im. Małego Księcia. Mimo ogromnej liczby fantów, która dochodziła prawie do pięciuset, już po lekcjach wszystko zostało "wykupione". Dziękujemy uczniom, którzy przynosili fanty i tym, którzy kupowali losy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.04.2016

"Ecophone"

Zakończyliśmy akcję "Ecophone", podczas której uczniowie, rodzice, nauczyciele oddawali zużyte telefony komórkowe. Celem akcji było promowanie postawy proekologicznej w społeczeństwie, szczególnie wśród najmłodszych. Zużyte telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak np. kadm i ołów. Wyrzucone urządzenie może zatruć znaczne ilości wody i gleby. Pamiętajmy abyśmy zawsze oddawali zużyte, zepsute telefony do specjalnych punktów, z których zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Dzięki temu każdy z nas może mieć swój udział w ochronie środowiska. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.04.2016

Piątkowy wieczór filmowy

Na ten wieczór uczniowie klas starszych czekali bardzo długo. Karimaty i śpiwory o godz. 19.00 - to może oznaczać tylko jedno - wieczór filmowy połączony z nocowaniem w szkole. Uczniowie mogli sami zdecydować jaki film chcą obejrzeć. Część z nich wybrała "Gigantów ze stali". Pełną akcji historię 11-letniego chłopca, który wspólnie z ojcem bierze udział w mistrzostwach walk cyborgów. Pozostali uczniowie obejrzeli film "Wicher" - wzruszającą opowieść o 14-letniej dziewczynie, która pomaga swojej babci na farmie. Tam zaprzyjaźnia się z nieposkromionym ogierem, który nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. Na koniec wszyscy wspólnie obejrzeli "W głowie się nie mieści" - wszystkim dobrze znaną opowieść o dziewczynce, którą kieruje pięć emocji - gniew, smutek, strach, radość, odraza. Magiczna historia o tym jak bardzo potrzebne są nam wszystkie uczucia - nawet smutek. Po spokojnej nocy wszyscy zostawili po sobie porządek i zjedli wspólnie śniadanie. Czekamy na kolejny filmowy maraton w tym roku!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

Studniówkowy teledysk

Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż. Z tej okazji młodzi naszej diecezji, a wśród nich również uczniowie klas szóstych i koła matematycznego klas czwartych naszej szkoły zgromadzili się na Placu Łokietka przed Ratuszem, by wspólnie rozpocząć odliczanie stu dni, które pozostały do tego wydarzenia. Celem i główną atrakcją spotkania było nagranie teledysku do lubelskiej wersji Hymnu Światowych Dni Młodzieży.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

Świadomi uczestnicy
ruchu drogowego


Dzisiaj, podczas dwóch pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Pani Agnieszka starała się przybliżyć naszym uczniom ogólne zasady, których powinni przestrzegać jako świadomi uczestnicy ruchu drogowego. Jest wiele sytuacji, które sprzyjają niebezpieczeństwom. Rozkojarzenie, nieuwaga oraz brak odpowiedzialności powodują wiele wypadków z udziałem zarówno kierowców, jak pieszych i rowerzystów. Wielu z naszych uczniów będzie przystępowało do zdawania egzaminu na kartę rowerową. Tego typu spotkanie było dla nich bardzo pomocne, gdyż uświadomili sobie jakie niebezpieczeństwa niesie uczestnictwo w ruchu drogowym. Racjonalne podejście oraz ogromna atencja pozwolą uniknąć wszelkiego rodzaju nieszczęść na drodze.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

Międzyszkolny drużynowy konkurs czytelniczy

Uczniowie klas trzecich wzięli dziś udział w międzyszkolnym drużynowym konkursie czytelniczym pt. "Początki Państwa Polskiego w Legendach Wandy Chotomskiej". Konkurs został zorganizowany przez Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Oddział dla dzieci. Naszą szkołę reprezentowali z kl. 3a Antoni Oniszczuk i Wojciech Plisiecki, natomiast z kl. 3b Karol Jaworski i Piotr Plisiecki. Uczestnicy brali udział w pięciu różnych konkurencjach. Komisja konkursowa oceniała znajomość legend: "Legenda o Czechu, Lechu i Rusie", "Legenda o Popielu i Mysiej Wieży", "Legenda o Pieście i postrzyżynach jego syna Siemowita", "Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy" oraz podstawowe informacji dotyczące autorki Wandy Chotomskiej. Nasze dwie drużyny znakomicie się spisały! Karol Jaworski i Piotr Plisiecki z kl. 3b zajęli I miejsce, natomiast Antoni Oniszczuk i Wojciech Plisiecki z kl. 3a III miejsce. Chłopcom gratulujemy ogromnej wiedzy a Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawego konkursu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

Edi Panda z przyrody

Chętni uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych podjęli dzisiaj próbę sprawdzenia swoich umiejętności przyrodniczych w Ogólnopolskim Konkursie Edi Panda.
Wszystkim miłośnikom przyrody życzymy powodzenia.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

Wizyta w Teatrze Andersena

Uczniowie klasy 1b w ramach realizowanego w tym tygodniu tematu "Lubimy fantazjować", udali się dziś do Teatru im. H. Ch. Andersena na przedstawienie pt. "Proszę słonia". Na własne oczy mogli zobaczyć to, o czym rozmawiali na lekcjach, czyli aktorów, lalki, rekwizyty, scenografię, działanie reflektorów. Oczywiście młodzi widzowie z największym zainteresowaniem śledzili przygody Pinia, ich rówieśnika, "który nie umiał rosnąć i słonia, który rósł ponad miarę". Spektakl ten wzbudził wiele pozytywnych emocji i zapewne wielu pierwszoklasistów chętnie sięgnie po książkę Ludwika Jerzego Kerna pt. "Proszę słonia".


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.04.2016

"Clickonmaniac" - finał wojewódzki

Czternastu uczniów naszej szkoły z klas 4-6 wzięło dziś udział w ostatnim już etapie dziewiątej edycji wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego "Clickonmaniac". Konkurs przeznaczony dla klas szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych organizowany jest przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Trzeci etap odbył się jednocześnie w Zamościu oraz Świdniku. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół nr 2 w Świdniku za gościnę. Mocno trzymamy kciuki za naszych reprezentantów oraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.04.2016

Happening inaugurujący
III Wyścig Kaczek


W dzisiejsze prawdziwie wiosenne południe uczniowie ze scholi i zajęć ruchowych wraz z opiekunami: p. Eweliną Pastuszak i s. Ireną Bobkowską, udali się pod Ratusz. Tam wzięli udział w happeningu inaugurującym III Wyścig Kaczek, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Gośćmi specjalnymi były Szczypiornistki MKS Selgros Lublin, które wraz z dziećmi walczyły o tytuł Mistrza w rzucie kaczek do bramki. Całość zakończono tradycyjnym odtańczeniem "kaczuch".
III Wyścig Kaczek odbędzie się 22 maja w Parku Ludowym w Lublinie. Gumowe kaczki popłyną Bystrzycą. Głównym organizatorem wyścigu są "Skrzydła dla Edukacji", natomiast nasza szkoła po raz pierwszy będzie partnerem tej szczytnej imprezy.
Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, a wcześniej zakupieniu swojej kaczki, która wystartuje w wyścigu. Rada Rodziców będzie zajmowała się dystrybucją kaczek. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci (także z naszej szkoły) np. dofinansowanie edukacji, wyjazdów wakacyjnych, fundowanie posiłków.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.04.2016

"Jestem widoczny -
jestem bezpieczny na drodze"


W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu "Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze" zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy w Komendą Miejską Policji w Lublinie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie bardzo ważne zasady obowiązujące w ruchu pieszych, a także co należy robić w sytuacjach kontaktu z osobami obcymi. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki, w tym opaski odblaskowe, dzięki którym będą zawsze widoczni na drodze. Dziękujemy za tak cenną lekcję! Jutro odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 4-6.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.04.2016

Historia sprzed 100 lat

Co wydarzyło się w roku 1917 w Lublinie? Kim była Matka Bożena Emilia Szerwentke? Jak wyglądały zajęcia w szkole urszulańskiej prawie sto lat temu? Na te i inne pytania odpowiedzi mogli usłyszeć uczniowie klas szóstych podczas spotkania z P. Beatą Poniatowską – babcią uczennicy klasy 6a Dominiki Lipskiej. Pani Beata z ogromną radością podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą historii naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy tablicy pamiątkowej poświęconej M. Bożenie Szerwentke.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.04.2016

Spotkanie ze Stomatologiem

Uczniowie klasy 2b gościli dziś na zajęciach Pana doktora Jacka Barańskiego – dziadka Gabrysi Krzewińskiej, który jest z zawodu lekarzem stomatologiem. Podczas godzinnego spotkania podzielił się z dziećmi swoją fachową wiedzą na temat zębów, ich budowy, higieny, profilaktyki. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, zadawały pytania, ale też dzieliły się swoimi doświadczeniami z gabinetów stomatologicznych. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę mobilizującą do większej troski o zęby.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.04.2016

Koncepcja pedagogiczna
św. Anieli


Dzisiaj o godzinie 16.30 rozpoczęło się posiedzenie rady pedagogicznej. Nauczyciele rozpoczęli swe spotkanie od modlitwy, by następnie przejść do pracy w grupach. Na podstawie założeń św. Anieli Merici starali się opracować w formie plakatu najważniejsze dla pedagogów cele, które można osiągnąć dzięki wytężonej pracy, modlitwie oraz odpowiednim kompetencjom. Po zaprezentowaniu efektów wspólnych działań, s. Halina Bobkowska przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej koncepcję pedagogiczną św. Anieli. Patronka zgromadzeń urszulańskich pragnęła dawać rady jak najlepsze. Głosiła ideę jedności wychowawców oraz indywidualne podejście do każdego wychowanka.
Po wysłuchaniu prelekcji Siostry Przełożonej, głos zabrała Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek, która poruszała sprawy bieżące z zakresu finansowania szkoły oraz przewidywanych zmian w organizacji systemu nauczania.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.04.2016

"Brzydkie Książątko - Pierwsza Miłość"

Uczniowie klas szóstych obejrzeli dziś w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego spektakl zatytułowany "Brzydkie Książątko – Pierwsza Miłość" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art, który opowiadał historię miłości nastolatków w mrocznej scenerii podziemii zamkowych.
Przesłanie o sile czystej miłości, zwycięstwie szczerości i pracowitości nad modnym lansowaniem były odpowiednio wkomponowane w treść spektaklu.kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.04.2016

O puchar Tymbarku

Dziś nasza drużyna dziewcząt miała przyjemność rywalizować w finałach wojewódzkich o puchar Tymbarku. W grupie nasze dzielne piłkarki spotkały się z UKS Piątka Biała Podlaska i SP 6 Zamość. w obu spotkaniach musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników, ale nie możemy odmówić naszym dziewczynom ogromnego serca do piłki nożnej. Mimo dwóch porażek wszyscy wrócili do Lublina z uśmiechem na twarzy i dużą chęcią do dalszych treningów.
W skład naszej drużyny weszły: Gabriela Toruń, Amelia Majkut, Wiktoria Smolarz z klasy 5a, Magdalena Misiak, Alicja Milczak z klasy 6b, Łucja Jęczeń, Agata Pająk, Maja Skowyra z klasy 4b, Barbara Kalinowska, Aleksandra Ćwiklińska z klasy 4a.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.04.2016

"Obecność Boga w przyrodzie"

W Zespole Szkół nr 12 w Lublinie odbyło się podsumowanie diecezjalnego konkursu plastyczno - medialnego pt.: "Obecność Boga w przyrodzie". Celem konkursu było: uwrażliwienie sfery duchowej na piękno stworzonego świata, przybliżenie wartości chrześcijańskich, wskazywanie dobrych wartości w życiu młodego człowieka i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i obejmował wykonanie pracy plastycznej w formie albumu lub przygotowanie prezentacji multimedialnej. Z naszej szkoły wyróżnienie za swój album otrzymała Jadwiga Ciesielska z klasy 2b. Gratulujemy wrażliwości na piękno przyrody i talentu plastycznego!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.04.2016

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z miasta Lublina do udziału w konkursie recytatorskim „W krainie księdza Jana” - inspirowanym twórczością księdza Jana Twardowskiego. Organizatorem konkursu jest nasza szkoła.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na podstronie biblioteki.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 10.04.2016

Grand Prix Festiwalu!

Dzisiejsza niedziela okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla naszej scholi i prowadzącej ją s. Ireny Bobkowskiej. Ogłoszone zostały wyniki Konkursu Piosenki Religijnej "Święty to przyjaciel..." i nasze dziewczyny zdobyły I miejsce w kategorii zespołów! Do tego zostały wyróżnione przez Komisję nagrodą główną - Grand Prix Festiwalu. Natomiast w kategorii solistów swoich sił spróbowała, przygotowywana przez mamę, Dominika Polkowska z klasy 1b i otrzymała wyróżnienie.
Cieszymy się bardzo naszą rozśpiewaną gromadką i życzymy, by nigdy nie traciła zapału do śpiewania o Bogu i dla Boga oraz innych do tego zachęcała. Dziękujemy Rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas, by być z nami podczas przesłuchań konkursowych, jak i niedzielnego ogłoszenia wyników.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 09.04.2016

"Trzymaj formę!" z KLANZĄ

Dziś w godzinach przedpołudniowych i nieco deszczowej atmosferze odbył się na naszym boisku szkolnym festyn sportowo-rekreacyjny „TRZYMAJ FORMĘ!” organizowany przez lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Początkowo niewielki deszcz nie przeszkadzał dzieciom i ich rodzicom próbować swoich sił w zabawach zręcznościowych, żonglowaniu, puszczaniu baniek mydlanych i innych ciekawych atrakcjach o charakterze sportowym. Prawdziwymi hitami okazały się nauka samby prowadzona przez p. Bartosza Straszaka - Instruktora i Tancerza Sportowego, pokaz drużyny karate z Trenerem - p. Zbigniewem Karskim oraz pokaz zręcznościowy z hula-hop p. Angeliki Chilimoniuk. Niestety pomimo dobrych humorów i szczerego zapału konkurencję pt. ”Kto bardziej wytrwały” wygrał tym razem deszcz. Ale ile skorzystaliśmy ze wspólnej zabawy, tyle nasze!
Serdecznie dziękujemy Animatorom i Wolontariuszom KLANZY za przygotowanie dzisiejszego festynu i zapraszamy do naszej szkoły także "w lepszą pogodę".

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 09.04.2016

"Święty to Przyjaciel..."

Od tygodni schola ćwiczyła piosenki, z którymi wystąpiła w sobotnim Konkursie Piosenki Religijnej "Święty to Przyjaciel...". W tym roku prezentowane utwory miały w swojej tematyce nawiązywać do Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny - apostołki Bożego Miłosierdzia. W ten sposób konkurs wpisał się w obchody Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka.
Nasze uczennice wyśpiewały piosenkę Arki Noego "Faustyna przypomina" oraz "Ojcze, Tatusiu" zespołu Mocni w Duchu & Dzieciaki. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Zespole Szkół nr 7 w Lublinie, który wraz z parafią św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie jest organizatorem tego wydarzenia promującego kulturę chrześcijańską.
Bez względu na wyniki, które będą ogłoszone w niedzielę, wygranym jest ten, kto w swoim życiu może powiedzieć: "Jezu, ufam Tobie bardziej niż sobie" - jak wyśpiewały to nasze dziewczęta.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.04.2016

"Pościg za wielkanocnym zającem"

Zając wielkanocny – jeden ze świeckich symboli wielkanocnych, według tradycji chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty – słodycze. W niedzielę, po przebudzeniu lub po śniadaniu domownicy szukają upominków ukrytych w różnych miejscach domu czy ogrodu. Zwyczaj ten pochodzi z Niemiec. W Polsce obchodzony jest w niektórych regionach, m.in. na Śląsku czy w Wielkopolsce.
Od kilku lat zwyczaj ten "zadomowił się" w naszej szkole. Mali misjonarze każdego roku nie mogą doczekać się "Gonienia zajączka". Dzisiaj biegał po szkole, gdyż w ogrodzie było zimno i mokro. Oprócz smakołyków nasz zajączek przyniósł wiele radości, szczególnie dzieciom z klas pierwszych i drugich. Ci starsi śledzili trasę zająca ukrytego na slajdach. Oj trudno było się ukryć temu jegomościowi, gdyż starszaki są nadzwyczaj spostrzegawcze. Trusia, bo takie imię miał nasz gość, przybyła do szkoły ze swa panią - Sabrinką Pułą z kl. 3b. Na koniec zabawy pomachała omykiem i nastawiła słuchy. Wszyscy zgodnie odczytali to jako znak, że przykica do nas w przyszłym roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.04.2016

OLIMPUSEK z języka angielskiego

W dniu dzisiejszym odbyła się międzyszkolna olimpiada z języka angielskiego "Olimpusek", w której wzięło udział 36 uczniów. Mieli oni okazję wykazać się w zakresie wiedzy językowej i kulturowej odpowiadając na 21 pytań wielokrotnego wyboru. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.04.2016

Kolejne sukcesy literackie!

Za nami 32. edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na tegoroczny konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku wpłynęło prawie 6000 prac z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. Tym bardziej cieszymy się, iż w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Jan Szafran z kl. 6b, który napisał opowiadanie pt. Wielka pasja". Ponadto wyróżnieni zostali - w kategorii poezja: Maciej Jankowski z kl. 6b - za fraszkę "Kolekcje", a w prozie: z kl. 4b: Łucja Jęczeń - za tekst "Świąteczne wieczory", Zofia Kołodziejczyk - "Chłopiec bez zapałek" i Julia Koszarna - "W poszukiwaniu jagód"; z kl. 6a Natalia Kurczewska za opowiadanie "Dom" oraz Karolina Fatla za tekst "Trzy domy". Gala laureatów odbędzie się w Polskiej Filharmonii Baltica w Słupsku 23 maja br. o godz. 13.00. Laureaci - wśród nich Jan Szafran - otrzymają nagrody w obecności przewodniczącej jury p. Wandy Chotomskiej. Swoje prace literackie będą mogli odnaleźć w książce pokonkursowej "Krzyk pióra". Gratulujemy wszystkim uczniom!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 08.04.2016

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Na tegoroczny XII Wojewódzki Konkurs Literacki wpłynęło 307 zestawów prac. Miło nam poinformować, że w kategorii poezja (szkoły podstawowe) zostali wyróżnieni nasi uczniowie: Piotr Zalewski z kl. 6a, Nina Trojanowska oraz Antonina Mądzik - z kl. 5a. Natomiast w kategorii proza jury przyznało I miejsce Karolinie Fatli z kl. 6b, II miejsce Natalii Kurczewskiej z kl. 6a i III miejsce Janowi Szafranowi z kl. 6b. Prace laureatów zostały wydane w tomiku pokonkursowym. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 07.04.2016

OLIMPUSEK zintegrowany

47 uczniów z klas I - III wzięło dziś udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek – sprawdzian zintegrowany. Podczas olimpiady uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wszechstronną wiedzę z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Sprawdzian obejmował zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy oraz stopnia trudności. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy jak najlepszych wyników.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 07.04.2016

Wrzutka i breloczek

Twórczość - to cecha, którą staramy się rozwijać podczas zajęć koła misyjnego niezależnie od tego, czy mali misjonarze są w klasie pierwszej czy w piątej. Ci najmłodsi ostatnio wykonywali „wrzutkę” - bardzo prostą zabawkę zrobioną z plastikowych butelek i nakrętek. To prawdziwa frajda zrobić ją w grupie, a jeszcze większa współzawodniczyć w celnym rzucaniu i zbieraniu punktów. Dzieci z klas czwartych i piątych wykonywały kolorowe breloczki z koralików i guzików. Wymiana porad i doświadczeń, mierzenie się z problemami technicznymi i ich wspólne rozwiązywanie, wymyślanie innowacji tworzyły atmosferę porozumienia między sobą. Godzina spędzona razem stała się miłą formą pracy i zabawy. A efekty? Kiedyś ich prace powędrują na misyjny kiermasz wspierający naukę kolegów w Senegalu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 06.04.2016

"Gorączka złota"

Zakończyliśmy w naszej szkole akcję "Gorączka złota" organizowaną przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach akcji zbierane były monety 1,2 oraz 5 groszowe, które zostaną przekazane na potrzeby dzieci z najuboższych rodzin. Łącznie zebrano kwotę 241,09 zł. Dziękujemy za zaangażowanie w organizację akcji naszym uczniom z Koła Wolontariusza oraz Samorządowi Uczniowskiemu. To kolejna akcja dzięki której uświadamiamy sobie, jak ważna i potrzebna jest bezinteresowna pomoc innym, a przy okazji niesie dużo radości!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 05.04.2016

Sprawdzian szóstoklasisty

"Gdy schodzimy się, niech Święty Duch w nas działa..." - tymi słowami rozpoczęła się dziś wspólna modlitwa przed sprawdzianem uczniów klas szóstych.
Z arkuszami zadań z języka polskiego i matematyki (I część sprawdzianu) oraz z języka angielskiego (II część) zmaga się dziś 51 uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że w tym roku mamy dwie laureatki Konkursów Kuratoryjnych, dzięki czemu są one zwolnione z I części sprawdzianu.
Wszystkim szóstoklasistom życzymy światła Ducha Świętego i pokoju serca na czas pierwszego poważnego egzaminu w ich życiu!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.04.2016

II Edycja Szkoły dla Rodziców
i Wychowawców


Punktualnie o godz. 17:00 w naszej szkole rozpoczęły się pierwsze zajęcia z cyklu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Grupa licząca 14 uczestników przez 10 spotkań o charakterze warsztatowym będzie pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, które umożliwiają skuteczne i odpowiednie wychowanie. Motto programu stanowią słowa "Wychowywać to kochać i wymagać". Zajęcia prowadzone są przez pedagoga szkolnego - p. Olgę Tołwińską oraz psychologa szkolnego - p. Annę Kara. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo owocny czas!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.04.2016

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu rozpowszechniania książek dla dzieci, wspierania czytania przez najmłodszych oraz promowania wartościowej literatury. 2 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni znanych na całym świecie. W naszej szkole w dniu dzisiejszym nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością tego wielkiego pisarza. Z ogromnym zaciekawieniem słuchali baśni, a największym zainteresowaniem cieszyły się: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” oraz „Nowe szaty Cesarza”.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 04.04.2016

PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI

W lutym 2016 r. nasza szkoła wzięła udział w 12 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu KOLORY SZAROŚCI. Tegoroczny temat to PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI - Rawicz 2016. Na konkurs napłynęło aż 3419 prac plastycznych z całej Polski. Temat nie łatwy, wymagał pomysłu i ciekawego wykonania. A wszystko należało przedstawić w czerni, bieli lub szarości. Poza pracami nagrodzonymi ponad 200 prac otrzymało honorowe wyróżnienie jury i udział w poplenerowej wystawie. Z naszej szkoły otrzymały je Alicja Miłczak, Julia Muszyńska oraz Zuzanna Niećko - wszystkie z klasy 6b. Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się ich wygraną.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 1.04.2016

W oktawie Wielkanocy

Dziś odbyła się szkolna Msza Święta z okazji pierwszego piątku miesiąca. Podczas niej modliliśmy się o pokój serc i światło Ducha Świętego dla uczniów klas szóstych, którzy w najbliższy wtorek będą pisali Test Szóstoklasisty. Polecaliśmy też Siostrę Wicedyrektor - s. Irenę Bobkowską, która w dniu dzisiejszym obchodzi swoje imieniny.
Podczas Eucharystii wszyscy wysłuchali Ewangelii o objawieniu się Jezusa uczniom, które miało miejsce po Zmartwychwstaniu. Apostołowie nie dowierzali, że ich Mistrz naprawdę żyje. Jezus przyszedł, by umocnić ich wiarę i zapewnić o swojej obecności.
Uroczyste obchody Zmartwychwstania, zwane oktawą Wielkanocy, zakończą się w najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Miłosierdzia.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 1.04.2016

Nie tylko prima aprilis...

Dzień 1 kwietnia, to nie tylko prima aprilis. Dla społeczności urszulańskiej szkoły to okazja do świętowania imienin naszej Siostry Wicedyrektor – s. Ireny Bobkowskiej. Siostrze życzymy dużo sił i tych fizycznych i tych duchowych do pracy z najmłodszymi i nie tylko, błogosławieństwa Bożego, radości i uśmiechu na twarzy każdego dnia oraz wiary i nadziei, że jej trud i wysiłek wydadzą w przyszłości piękne owoce.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 1.04.2016

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


"W marcu jak w garncu! O tym, co właściwie oznacza to staropolskie przysłowie świetlica przekonała się w praktyce." - tak rozpoczyna się notatka z informacjami o marcowych wydarzeniach świetlicowych, którą zamieściliśmy na podstronie "Świetlica". Wszystkich ciekawych zapraszamy do lektury.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 1.04.2016

Najlepsi czytelnicy
marca 2016 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Barański Michał, kl. 3b – 14 książek
  • »Korycki Paweł, kl. 4b – 13 książek
  • »Szuper Dominik, kl. 1b – 12 książek
  • »Gosik Katarzyna, kl. 1b – 8 książek
  • »Polkowska Dominika, kl. 1b – 7 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 4b – 7 książek
  • »Olszewska Aleksandra, kl. 5b – 7 książek
  • »Ciołek Szymon, kl. 2a – 6 książek
  • »Danilczuk Jan, kl. 1a – 6 książek
  • »Majewski Jan, kl. 1a – 6 książek