Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

LISTOPAD 2014

kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.11.2014

Ogólnopolski konkurs przedmiotowy EDI
"Biblia i Przypowieści Biblijne"


Do konkursu biblijnego przystąpiło 45 uczniów naszej szkoły – 19 trzecioklasistów, 25 szóstoklasistów i jeden uczeń z klasy piątej. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród dzieci. Rozwiązane przez dzieci testy wielokrotnego wyboru zostały przesłane do organizatora konkursu do Warszawy. O wynikach dowiemy się w połowie stycznia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.11.2014

Apel przygotowujący
do Adwentu


Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel wprowadzający w czas Adwentu. Uczniowie z klasy 5b wraz z p. Moniką Król przygotowali przedstawienie pt. „Przyjdź Panie Jezu Maranatha”, którego przesłanie brzmi: ”Adwentem jest pragnieniem Jezusa, które nosimy w naszych sercach”.
Przez najbliższe cztery tygodnie będziemy wspominać oczekiwanie ludzi Starego Testamentu na narodzenie Pana Jezusa i przygotowywać się na powtórne przyjście Pana w chwale na ziemię. Podejmijmy wysiłek przygotowań do przyjęcia Jezusa w naszych sercach i rodzinach poprzez pełnienie dobrych uczynków, sakrament pokuty i udział w Eucharystii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.11.2014

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Klasy szóste miały dziś przyjemność uczestniczenia w interaktywnej inscenizacji dramatu A. Fredry pt. "Zemsta" w reżyserii Piotra Szczerskiego.
Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach trwał 2 godziny i należy przyznać, że nasi uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Nie dziwi nas to, gdyż "Zemsta" to jedno z tych arcydzieł polskiej literatury dramaturgicznej, które opiera się upływowi czasu. Mimo, że realia nieco się zmieniają - to, jak się wydaje, pewne cechy "narodowe" tkwią w nas, mocno zakorzenione. A genialny, skrzący dowcipem język hrabiego Fredry, nieustannie bawi kolejne pokolenia. Spektakl od 20 lat nie schodzi z afisza!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.11.2014

Koty spod igły

Szyjemy już od trzech miesięcy (tzn. koło Igłą i Nitką), posiadamy coraz więcej umiejętności i potrafimy naprawdę dużo. Nadal uczymy się nowych technik i sposobów szycia, podejmujemy coraz trudniejsze wyzwania. Czasami brakuje nam cierpliwości i wytrwałości, ale gdy pokonamy wszelkie przeciwności..., jesteśmy z siebie bardzo dumni i możemy się wam pochwalić tym, co uszyliśmy. Dziś chcemy zaprezentować koty, nad którymi pracowaliśmy, aż trzy tygodnie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 27.11.2014

Zabawa Andrzejkowa klas IV-VI

Od samego rana wszyscy czuli dziś niecodzienną atmosferę, nawet chłopcy i dziewczęta ubrani byli nieco inaczej niż zwykle... W klasach IV-VI andrzejki rozpoczęły się po trzech pierwszych godzinach lekcyjnych. Uczniowie każdej klasy przygotowali szereg zabaw integracyjnych, tanecznych, sprawnościowych, pojawiły się też zgadywanki. Wszystkie klasy przygotowały coś charakterystycznego np. w klasie 5a odbył się sprawdzian z wiedzy o sobie nawzajem, w klasie 6b wszyscy uczestniczyli w zabawie "wyzwania i zadania do wykonania", a w klasie 6a motywem przewodnim był styl indiański. Sale lekcyjne na trzy godziny zamieniły się w miejsca radosnej, obfitującej w pyszne smakołyki zabawy. Czekamy na kolejne andrzejki a wszystkim, którzy przyczynili się ich uświetnienia serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 27.11.2014

Zabawa Andrzejkowa klas I-III
w Krainie Ćwierćlandii


W dniu dzisiejszym klasy I-III przeniosły się do Krainy Ćwierćlandii. Dzieci utworzyły cztery państwa:
Czerwone, Żółte, Zielone i Niebieskie. Budowały ich granice, rysowały plakaty, tworzyły jadłospis i hymn. W pewnym momencie same odkryły, że życie tylko w jednym państwie jest nudne i monotonne. Czuły, że czegoś im brakuje. Dopiero kiedy zatarły granice i połączyły swoje krainy poczuły pełnię szczęścia. Zaczęły się do siebie uśmiechać, wspólnie bawić, tańczyć i oglądać bajki. Nawet ich marzenia i życzenia stały się kolorowe.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 26.11.2014

Alfik Matematyczny

Dziś w naszej szkole odbył się Alfik Matematyczny - popularny ogólnopolski konkurs matematyczny znany od 20 lat wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas II-VI. Za osiem tygodni poznamy wyniki. Powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 26.11.2014

Andrzejkowy kiermasz misyjny

Wiele radości miały dzisiaj dzieci sprzedając i kupując, a przy tym wspierając naszych kolegów Eufi i Gabi z Senegalu. Na otwartość serc wskazuje fakt, iż przygotowany przez s. Urszulę Kupczyk i koło misyjne kiermasz został "wykupiony" między trzema godzinami lekcyjnymi. W imieniu senegalskich dzieci DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 26.11.2014

Ogólnopolski Próbny Sprawdzian z Nową Erą

W dniu dzisiejszym uczniowie szóstych klas naszej szkoły wzięli udział w pierwszym Ogólnopolskim Próbnym Sprawdzianie szóstoklasisty zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Całość składała się z dwóch części. W części pierwszej (80 minut) uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętnościami z zakresu języka polskiego i matematyki natomiast w części drugiej (45 minut) trzeba było wykazać się znajomością języka angielskiego.
Mamy nadzieję, że zadania, z którymi przyszło się dziś zmierzyć nie należały do bardzo trudnych i że pomogą one wszystkim uczniom jeszcze lepiej przygotować się do kwietniowego sprawdzianu. Już dziś życzymy wszystkim dobrych i bardzo dobrych wyników na czekającym nas sprawdzianie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 26.11.2014

"Wspinanie to wyzwanie"

Wczoraj na ściance wspinaczkowej UKS Skarpy Lublin obyła się impreza z cyklu "Wspinanie to wyzwanie" współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W zawodach wystartowało aż 60 dzieci, z czego najmłodsze miało 3,5 roku!
Cykl zawodów „Wspinanie to wyzwanie” to ogólnopolski projekt realizowany przez Polski Związek Alpinizmu. Celem jest popularyzacja wspinaczki wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnienie możliwości uczestniczenia w zajęciach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Dlatego w Lublinie, Warszawie, Bytomiu, Wrocławiu, Jaworznie i Tarnowie od września do grudnia odbywać się będą zawdy wspinaczkowe dla dzieci.
W zawodach dla dzieci i młodzieży we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas w kategorii krasnale - dziewczynki Alicja Bilska z kl. 2a zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 25.11.2014

Półwywiadówka z prelekcją

W dzisiejsze popołudnie odbyło się spotkanie z rodzicami na temat: "Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces w nauce". Pani Maria Krajewska z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 4 w Lublinie przybliżyła rodzicom najważniejsze zadania jakie stoją przed uczniami klas I - III oraz IV - VI, przedstawiła także uwarunkowania sukcesów edukacyjnych dziecka. Podkreśliła, iż niezwykle ważne jest, aby myśleć o sukcesie dziecka na miarę jego możliwości. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za ich obecność. Ufamy, że dla każdego z nas będzie to owocna "lekcja".

W drugiej części dzisiejszego popołudnia w ramach "półwywiadówki" odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami oraz indywidualne rozmowy z nauczycielami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 25.11.2014

Światowy Dzień
Pluszowego Misia


W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
Klasy I-III zamieniły się tego dnia w Misiolandię. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Nasi milusińscy mieli okazję poznać historię Pluszowego Misia. Pani bibliotekarka - p. Małgorzata Szponar przypomniała dzieciom bohaterów książkowych: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, Misia Coralgola oraz wielu innych. Była okazja do wspólnej zabawy przy słowach piosenki „Pluszowy Miś”.
A na koniec niespodzianka! Od dzisiaj Pluszowy Miś na stałe zamieszka w naszej bibliotece, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 24.11.2014

Akademia Zdrowego Żywienia - kuchnia włoska

Zgodnie z tegorocznymi założeniami Akademii Zdrowego Żywienia w każdym kwartale firma Bon Appetit, która od tego roku dostarcza do szkoły smaczne obiady, proponuje w jadłospisie jeden dzień oparty o dania kuchni świata.
Zaczynamy dzisiejszym obiadem kuchni włoskiej. Kuchnia włoska to jedna z najbardziej popularnych kuchni na świecie. Charakteryzuje się bogactwem smaków, zapachów i kolorów. Włosi to smakosze warzyw, makaronów i serów, a także twórcy wspaniałych włoskich deserów takich jak tiramisu, czy panna cotta.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 24.11.2014

Zapraszamy do udziału w akcji "Szlachetna paczka"

W tym roku nasza szkoła również bierze udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Wybraliśmy rodziny, którym chcemy pomóc. Bardzo prosimy Państwa o zaangażowanie w przygotowanie paczek dla rodzin. Informacje o rodzinach i ich potrzebach zostały wywieszone na tablicach na korytarzach szkolnych. Dodatkowych informacji o rodzinach i akcji udziela p. Agnieszka Wilczewska.
Jeśli chcą Państwo pomóc konkretnej rodzinie, prosimy o oznaczenie darów kodem rodziny. Rzeczy nie oznaczone kodem zostaną podzielone losowo.
W szkole akcja trwa od 24 listopada do 5 grudnia. W tym czasie prosimy o przynoszenie darów i zostawianie ich na portierni. Do rodzin paczki zostaną dostarczone w weekend 13-14 grudnia.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 22.11.2014

Wieczór filmowy

W piątkowy wieczór chętni uczniowie z klas IV – VI już po raz drugi spotkali się na wspólnym oglądaniu filmu połączonym z nocowaniem w szkole.
Tym razem byliśmy świadkami niezwykłej przyjaźni Sawyera, introwertycznego jedenastolatka i Winter, młodej samicy delfina, która straciła płetwę w pułapce na kraby. Już czekamy na kolejną noc filmową!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 21.11.2014

Poznajemy Japonię

Przez cały rok szkolny mali misjonarze Jezusa w naszej szkole zdobywają sprawność misjonarza Azji. Szczególnie poznają Japonię - jej historię, geografię i tradycje. Przy tej okazji wykonują przedmioty związane z tym krajem. Do szkolnej galerii wrzucamy zdjęcia ukazujące ich prace.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 21.11.2014

"Clickonmaniac"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się pierwszy etap wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego "Clickonmaniac".
Uczniowie klas 4-6 zmagali się z zadaniami dotyczącymi czytania ze zrozumieniem, słownictwa, gramatyki oraz sprawności komunikacyjnych. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 21.11.2014

Nikt z nas nie żyje tylko
dla siebie


Wszyscy, którzy włączyli się w październikową akcję misyjną „Puszka dla maluszka” przynosząc do szkoły aluminiowe puszki czy wrzucając swoje grosiki do skarbonki, otrzymali podziękowanie z Fundacji Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Razem można wiele! Dziękujemy za wielkie serce okazane najuboższym, małym mieszkańcom świata.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 20.11.2014

"Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces w nauce"

W najbliższy wtorek tj. 25.11.2014 r. podczas półwywiadówki odbędzie się spotkanie z rodzicami na temat "Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces w nauce".
Zapraszamy rodziców uczniów klas I-III na godz. 1600 natomiast rodziców uczniów klas IV-VI na godz. 1700. Spotkania poprowadzi p. Maria Krajewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 im. Jerzego Ciesielskiego w Lublinie - pedagog, specjalista z 20 letnim doświadczeniem w pracy z uczniem o specyficznych trudnościach w uczeniu się.
Po każdym spotkaniu można będzie skorzystać z indywidualnych konsultacji w szkole. Pani Maria będzie dostępna do godz. 1900 w pokoju przyjęć - na parterze obok portierni.
Serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 20.11.2014

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Dziś po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 7 listopada tego roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jest to również dzień, w którym świętujemy 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Podczas modlitwy porannej w sposób szczególny pamiętaliśmy o dzieciach żyjących w państwach, w których prawa dzieci są łamane; o dzieciach, które umierają z głodu, nie chodzą do szkoły, ponieważ muszą pracować lub są w jakikolwiek sposób wykorzystywane przez innych.


kliknij, aby powiększyć

Środa 19.11.2014

"DOM ZE SŁÓW"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty prowadzone przez panie z instytucji "Dom Słów" działającej w ramach Ośrodka Brama Grodzka.
W warsztatach wzięli uczniowie reprezentujący każdą klasę - od pierwszej do szóstej. Uczniowie rozpoczęli budowę niezwykłego i tajemniczego DOMU ZE SŁÓW, który gromadzi ważne dla uczniów pamiątki, historie, opowieści i piękne wspomnienia.
Domek znajduje się w naszej bibliotece - zachęcamy wszystkich do obejrzenia! Tylko od naszych uczniów zależy jak Domek będzie się zmieniał i co będzie gromadził. Mamy nadzieję, że nasi pomysłowi i kreatywni uczniowie ozdobią go i sprawią, że będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 19.11.2014

"Bella i Sebastian"

Dziś nastąpił długo oczekiwany przez uczniów klas IV-VI moment. Nasi wychowankowie wraz z nauczycielami obejrzeli w kinie wzruszającą historię pt. "Bella i Sebastian". Jest to francuski dramat przygodowy z 2013 roku w reżyserii Nicolasa Vaniera. Film to adaptacja książki Cécile Aubry pod tym samym tytułem. Akcja rozgrywa się w roku 1943 w okupowanej Francji. W małej, alpejskiej wiosce, mieszka 6-letni Sébastien wraz ze swoim dziadkiem Césarem. Sébastien poznaje błąkającego sie po górach bezpańskiego psa i nadaje mu imię Belle. Początkowo chłopiec ukrywa psa z obawy przed Césarem. Później, gdy pies jest ranny, Sébastien zwraca się o pomoc do miejscowego lekarza, który należy do francuskiego ruchu oporu i bierze udział w przerzucaniu żydowskich uchodźców przez granicę szwajcarską. Wszyscy uczestnicy seansu wrócili zadowoleni, film bowiem dostarczył nie tylko wzruszeń, ale też zachwycił pięknymi kadrami i muzyką. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wyjście, a za dzisiejszy czas serdecznie dziękujemy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 18.11.2014

"Jak zachęcać dziecko
do współpracy?"


Mgr Renata Dąbrowska-Jagieło - psycholog, trener, wykładowca, menadżer projektów oraz dr Joanna Kuryłowicz - specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog poprowadziły dziś warsztaty dla rodziców, których uczestnicy mieli okazję uświadomić sobie znaczenie poczucia sprawstwa u dziecka, poznać źródła jego wewnętrznej siły, a także uczyć się sposobów zachęcania dziecka do samodzielności i eksploracji świata.
Serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą i praktyką z innymi rodzicami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 18.11.2014

Z ortografią na co dzień

Dziś uczniowie klas I-III oraz IV-VI mieli okazję wykazać się znajomością ortografii i interpunkcji w I etapie IX Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień". Zadaniem uczestników konkursu było wybrać poprawną wersję zdań spośród kilku propozycji najeżonych błędami... Tak więc należało znać pisownię wyrazów typu: ponaddwudziestoipółletni, naprawdę, co nieco itp. i pokonać kilka "haczyków" interpunkcyjnych. Teraz czekany na kwalifikacje do II etapu. Kto się w nim znajdzie, dowiemy się 15 grudnia. Powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 17.11.2014

Siatkarskie potyczki

Nasze dziewczyny po raz pierwszy wzięły dziś udział w zawodach z piłki siatkowej. Nasza reprezentacja rozegrała trzy mecze z SP 43, SP 40 oraz gospodarzem zawodów SP 38.
Pomimo braku sali gimnastycznej, w której można ćwiczyć gry zespołowe i niewielu treningów dziewczyny postawiły swoim rywalkom wysoko poprzeczkę w każdym z trzech meczy doprowadzając do tie-breaka, w których musiały uznać nieznaczną wyższość rywalek!
Nasz skład to: Anna Stąsik, Gabriela Szewczyk, Natalia Godzina, Dominika Dobosz, Agata Iwaszko, Ala Miłczak, Alicja Włodarczyk, Dominika Walkiewicz.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 17.11.2014

Apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie dotyczące najradośniejszego państwowego święta - Święta Niepodległości. Występ został przygotowany przez s. Magdalenę Masłoń, p. Annę Kapicę oraz uczniów klasy 4a i koła wokalnego. Przenieśliśmy się do telewizyjnego studia Panoramy Lubelskiej. Dziennikarze zagrani przez naszych uczniów przeprowadzili sondę na temat 11 Listopada, po czym transmisja przeniosła się do znanej nam wszystkim Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. W tym miejscu dowiedzieliśmy się o rozbiorach Polski, wysłuchaliśmy pięknie deklamowanego wiersza, a dzięki fotografiom, filmowi i pieśniom patriotycznym poczuliśmy ducha czasów, kiedy pod dowództwem wybitnego Polaka, Józefa Piłsudskiego odzyskaliśmy wolność. Apel był bardzo ciekawy i sprawił, że znów mogliśmy poczuć się dumni, że jesteśmy Polakami. Życzymy wszystkim, aby to uczucie pielęgnowali w sobie każdego dnia i pamiętali o tych, którzy za wolność naszego kraju oddali życie. Za przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 17.11.2014

Poprawna polszczyzna

Uczniowie naszej szkoły - 36 osób z klas I-III oraz 19 osób z klas IV-VI - wzięli dziś udział w I etapie XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień", który jest znakomitym narzędziem propagowania kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży. Znajomość związków frazeologicznych, prawidłowego zapisu dat czy właściwa odmiana nazwisk to tylko niektóre umiejętności, którymi muszą się wykazać ci, którzy zostaną zakwalifikowani do II etapu. Życzymy zatem połamania piór!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 17.11.2014

II Międzynarodowy
Konkurs Literacki
"Młodzież pisze wiersze"
rozstrzygnięty!


W sobotę 15 listopada spotkali się w Berlinie laureaci II Międzynarodowego Konkursu Literackiego "Młodzież pisze wiersze". Wśród nich są aż trzy uczennice z naszej szkoły (w tym dwie ubiegłoroczne absolwentki), które jeszcze w czerwcu wzięły udział konkursie w kategorii: "wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez dzieci mieszkające w Polsce, do lat 14". Z radością informujemy, że I miejsce zdobyła po raz drugi (!) Martyna Osmałek za wiersz "Wystarczy być", a II miejsce przypadło (także po raz drugi) Julii Teresie Pawłowskiej, tym razem za wiersz "Wy-grać swoje szczęście". Wyróżnienie natomiast zdobyła Zofia Ciesielska z kl. 5b za wiersz "Dom".
Warto wspomnieć, iż na konkurs wpłynęło aż 277 prac uczniów z Niemiec, Polski oraz Luksemburga, tym bardziej gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu gali laureaci konkursu uczestniczyli w warsztatach pisarskich. Przy okazji pobytu w Berlinie zwiedzili Reichstag, zamek w Charlotenburgu, Muzeum Muru Berlińskiego - tuż po rocznicy jego zburzenia oraz byli na koncercie w Filharmonii Berlińskiej.
Kolejna edycja konkursu już niedługo!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy także na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 14.11.2014

Wideokonferencja z Hiszpanią

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3b wraz z p. Justyną Cichosz-Buską wzięli udział w wideokonferencji z dziećmi z Hiszpanii. Po raz pierwszy spotkali się z nowymi przyjaciółmi z miasta Godella. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz prezentowali plakaty przedstawiające ich codzienne czynności, rodzinę oraz hobby. Spotkanie było bardzo radosne i mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 14.11.2014

I DZIEŃ SERVIAM

Dziś odbył się pierwszy w naszej szkole Dzień SERVIAM. Przez kolejne siedem miesięcy będziemy starali się wcielać w życie to urszulańskie zawołanie ("będę służył"). Pomagać nam w tym będą błogosławieństwa, postaci świętych, którzy w szczególny sposób kierowali się danym błogosławieństwem w swoim życiu oraz zadanie do wykonania w praktyce.

Dziś pierwsze z błogosławieństw: "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie" a towarzyszy mu osoba brata Alberta Chmielowskiego oraz zadanie na dziś:
Jeśli starczy Ci odwagi, spróbuj sprawić dziś radość osobie, której z różnych powodów nie potrafisz przyjąć i zaakceptować, dużą trudnością jest dla Ciebie rozmowa (zabawa) z nią. Możesz, np. powiedzieć jej dobre słowo, porozmawiać, zaprosić do wspólnej pracy na lekcji (jeśli będzie taka możliwość), wytłumaczyć jakieś trudne zadanie, itp...

Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 13.11.2014

Jak zachęcać dziecko
do współpracy?


Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zachęcać dziecko do współpracy, powinniśmy sobie uświadomić to, że nasze potrzeby bardzo często nie pokrywają się z potrzebami naszych dzieci. Rodzicom zależy na tym, by dzieci były posłuszne, wykonywały ich polecenia, zachowywały się w określony sposób i były dobrze wychowane.
Zadaniem rodzica jest zachęcenie dziecka do współpracy tak, aby w konsekwencji mogło zrozumieć i w przyszłości przyjąć konkretne zasady jako własne, które chce przestrzegać, a nie tyko musi je przyjąć z uwagi na idące za tym negatywne konsekwencje.

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla Rodziców zatytułowane "Jak zachęcać dziecko do współpracy?", które 18 listopada 2014 r. (wtorek) w godz. od 17.30 do 19.30 poprowadzą Panie: mgr Renata Dąbrowska-Jagieło - psycholog, trener, wykładowca, menadżer projektów oraz dr Joanna Kuryłowicz - specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog.
Więcej informacji pobierz pdf.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 13.11.2014

Droga do niepodległości

Uczniowie klas I - III mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłym spotkaniu z historią. Po raz kolejny zawitał do nas tata Krzysia i Zosi - prof. dr hab. Maciej Münnich (Dyrektor Instytutu Historii KUL).
Dzisiejsze zajęcia dotyczyły oczywiście rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywe słowo, poparte obrazem, przeniosło naszych młodszych uczniów w ten niełatwy dla Polski czas. Kolejna karta historii naszej Ojczyzny stała się nam bliższa i bardziej znana.
Przy okazji zapraszamy do wysłuchania wywiadu z państwem Münnich o wychowaniu patriotycznym.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 12.11.2014

W muzeum misyjnym

Dzieci z koła misyjnego udały się dzisiaj do Sióstr Misjonarek Afryki. Siostra Cecylia Bachalska, długoletnia misjonarka z Tanzani podzieliła się doświadczeniem swej pracy i radością z pobytu w Afryce. Każdy z uczestników spotkania miał okazję przystroić się afrykańskim materiałem w rytmie tamtamów. To było piękne i ubogacające spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 9.11.2014

Spotkanie rodziców
i dzieci klas III


Uczestnictwo we Mszy św. z rodzicami to najpiękniejszy czas przygotowania dzieci klas III do I Komunii świętej. O godz. 15.00 w kaplicy sióstr zebrali się trzecioklasiści. Ich rodzice przejęli funkcję szafarzy i lektorów. Swoim dzieciom ofiarowali piękne pierwszokomunijne modlitewniki. Wysłuchali także konferencji głoszonej przez ks. Łukasza Michonia, a dzieci w tym czasie poznawały historię Narodu Wybranego. Następne spotkanie odbędzie się 21 grudnia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 7.11.2014

Forum Szkół Katolickich

6 listopada na Jasnej Górze rozpoczęło się jubileuszowe XXV Forum Szkół Katolickich pod hasłem: "Człowiek jest sobą przez prawdę i staje się bardziej sobą przez coraz pełniejsze poznanie Prawdy".
Z naszej szkoły w Forum biorą udział: siostra dyrektor - s. Estera Grzegorek, s. Piotra Janic, s. Christofora Kubas, p. Małgorzata Szponar i p. Agnieszka Włosek.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 7.11.2014

Spotkanie z Absolwentami

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Absolwentami naszej szkoły. To już drugie takie spotkanie. Przy Urszulańskiej drożdżówce uczniowie wymieniali spostrzeżenia na temat gimnazjów. Absolwenci wrócili także pamięcią do czasu szkoły podstawowej i wspominali zabawne sytuacje, historie, wspólne wycieczki. W przyszłym roku szkolnym grono Absolwentów poszerzy się o kolejne dwie klasy. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się w tak licznym gronie. Dziękujemy za obecność dzisiaj!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 7.11.2014

Msza święta pierwszopiątkowa

W miesiącu listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych, dlatego dzisiejsza msza święta szkolna została odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy odeszli już od nas a byli bliscy naszym sercom.
Wierzymy, że kiedyś wszyscy spotkamy się w niebie.
kliknij, aby powiększyć

Czwartek 6.11.2014

W duchu ekumenizmu

Nawiedzając cmentarz przy ul. Lipowej klasa 6b nawiedziła właściwie cztery cmentarze znajdujące się obok siebie: cmentarz rzymskokatolicki, cmentarz ewangelicko – augsburski, cmentarz prawosławny oraz cmentarz wojskowo - komunalny z główną bramą wejściową od ul. Białej. Założono go w 1794 roku na gruntach klasztoru Panien Brygidek Lubelskich na tzw. Rurach. Cmentarz był ogrodzony lipami stąd ulica Lipowa. Stojąc przy grobach naszych braci w wierze szóstoklasiści utrwalali katechetyczne terminy - schizma i ekumenizm modląc się za tych, którzy odeszli. Nawiedzili także groby rodzinne, wojskowe, pomniki i z wielkiej potrzeby serca groby sióstr urszulanek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 6.11.2014

Nasi najmłodsi dla przedszkolaków

Uczniowie klasy 1b odwiedzili dziś Katolickie Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu, by gościnnie wystąpić przed młodszymi kolegami i koleżankami z radosnym przesłaniem, że każdy może być święty. Nowe otoczenie i nieznana widownia trochę dodawała tremy przed występem, ale życzliwe przyjęcie i miła atmosfera szybko "rozwinęły" nam skrzydła - tak dosłownie. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 6.11.2014

Modlitwa nad grobami

Dzisiaj uczniowie klasy 5b udali się na cmentarz, by odwiedzić jedną z najpiękniejszych i najstarszych nekropolii w Polsce, pomodlić się za pochowanych tam zmarłych i zapalić znicze. Dzieci udały się na dawny cmentarz austriacki, obecnie wojskowo - komunalny, z mogiłami powstańców, żołnierzy wojny 1920 r., aleją dygnitarzy z PRL-u, żołnierzy radzieckich i mogiłą Józefa Czechowicza, lubelskiego poety. Pomodliły się i zapaliły znicze przy Mogile Dzieci Zamojszczyzny, nie zapomniały również o swoich rówieśnikach, którzy w tragicznych okolicznościach, w czerwcu 1961 r. w Kazimierzu Dolnym stracili życie w nurtach Wisły. Uczniowie wspominali również swoich bliskich zmarłych pochowanych na tym cmentarzu, zapalali znicze i modlili się dla nich o wieczny odpoczynek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 5.11.2014

European Friends

Klasa 3b rozpoczyna uczestnictwo w projekcie międzynarodowym w ramach Europejskiej współpracy szkół etwinning. Wraz z nauczycielem języka angielskiego uczniowie będą tworzyć projekt European Friends (Europejscy Przyjaciele). Poprzez wideokonferencje, pisanie listów, maili będą kontaktować się ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Grecji oraz Włoch. Mamy nadzieję, że udział w projekcie wpłynie na umiejętności językowe uczniów oraz zaowocuje w przyjaźnie na całe życie. więcej informacji na temat etwinning można znaleźć na stronie internetowej http://www.etwinning.pl/.


kliknij, aby powiększyć

Środa 5.11.2014

Pamiętamy o tych,
którzy odeszli


Klasa 2b i 3a pod opieką pani przewodnik z miejskiego oddziału PTTK zwiedziły zabytkowy cmentarz przy ulicy Lipowej w Lublinie. Nie wszyscy wiedzą, że ta nekropolia to jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce, niejednokrotnie nazywany galerią sztuki na wolnym powietrzu. Uczniowie nie tylko podziwiali piękno sztuki sepulkralnej, ale mieli okazję poznać życiorysy znanych Lublinian spoczywających na tym cmentarzu. Idąc szlakami powstańców listopadowych i styczniowych, żołnierzy września, uczestników walk z czasu II wojny światowej poprzez zapalnie zniczy oddali hołd poległym. Uczniowie nawiedzili również grób Sióstr Urszulanek a część z nich swoich bliskich pochowanych na tym cmentarzu prosząc dla nich o wieczny odpoczynek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 4.11.2014

Wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli

W dniu dzisiejszym odbyła się rada pedagogiczna, na której nauczyciele zgłębiali tajniki pracy z tablicą interaktywną. Wykorzystywanie nowoczesnej technologii uatrakcyjnia proces dydaktyczny oraz ułatwia przyswajanie wiedzy ze względu na procesy interakcyjne, stąd wiedza na ten temat jest bardzo istotna. Drugą częścią spotkania była prezentacja wyników sprawdzianu szóstoklasisty. Radę pedagogiczną poprzedziło spotkanie zespołów nauczycieli uczących w jednym oddziale.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 4.11.2014

Modlitwa za zmarłych

Klasa 4a nawiedziła dziś cmentarz przy ul. Lipowej. Głównym celem była chęć ofiarowania swych modlitw za zmarłych dla uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Dzieci przechodząc przez cmentarz zatrzymały się w trzech miejscach - przy grobach sióstr urszulanek, pomniku dzieci Zamojszczyzny i przy małych grobach ich rówieśników, którzy prawie 50 lat temu zatonęli w Wiśle. Wieczny odpoczynek…

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 4.11.2014

Konkurs czytelniczy

W dniu dzisiejszym uczniowie klas III – VI zmagali się w szkolnym konkursie czytelniczym: „Doktor Dolittle przyjaciel zwierząt” oraz „Z Tomkiem przez kontynenty”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu i zareklamowanie jednej z przeczytanych książek. Wyniki konkursu poznamy wkrótce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 4.11.2014

Podsumowanie II edycji akcji
„Podaruj książkę bibliotece”


Przez cały październik trwała akcja zbierania książek do szkolnej biblioteki. W jej wyniku biblioteka wzbogaciła się o ciekawe pozycje z literatury dziecięcej, wydawnictwa encyklopedyczne oraz literaturę popularnonaukową.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie i chęć dzielenia się z innymi.
Dziękujemy i zapraszamy do czytania!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 3.11.2014

Spacer ulicą s. Bożeny Szerwentke

Chyba niewiele osób wie, że w Lublinie blisko naszej szkoły znajduje się ulica s.Bożeny Szerwentke, która była długoletnią dyrektorką szkół urszulańskich w Lublinie. Starsze urszulańskie wychowanki, które zachowały dla s. Bożeny podziw i gorącą miłość w sercu twierdzą, iż był to wybitny dyrektor i pedagog. Właśnie one zafundowały w Kościele NMP Zwycięskiej upamiętniająca tablicę. W tym miejscu uczniowie klasy 4b w imieniu uczniów naszej szkoły złożyli dzisiaj kwiaty i zapalili znicze modląc się o radość wieczną dla poprzedniczki naszej Siostry Dyrektor. Potem, wśród kolorowych, jesiennych liści dzieci przeszły ulicę s. Bożeny oglądając zabytkową wieżyczkę wodną doprowadzającą 500 lat temu wodę na teren miasta Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 3.11.2014

SUPER KLASA II

Od listopada rusza II edycja SUPER KLASY.
Do udziału w plebiscycie zapraszamy w tym roku uczniów klas IV-VI. Hasłem przewodnim drugiej edycji SUPER KLASY jest „SZACUNEK”.
Zapraszamy na podstronę Samorządu Uczniowskiego, gdzie zamieściliśmy zasady tegorocznej edycji i zadanie na listopad.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 3.11.2014

W oktawie Dnia Zadusznego

Oktawa Dnia Zadusznego jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych, kiedy nawiedzamy cmentarze i modlimy się za tych, którzy są już po drugiej stronie życia.
3 listopada uczniowie klasy 1b również wybrali się na pobliski cmentarz przy ul. Lipowej, by wspólnie się pomodlić i zapalić znicze. Dzieci modliły się za ofiary wojen przy grobach żołnierzy. Nawiedziły grobowiec Sióstr Urszulanek UR. Nie zabrakło też modlitwy za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przy grobie śp. Edwarda Wojtasa. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 3.11.2014

Ogłoszenie Redakcji Urszulańskiej!

Już dziś (do środy włącznie), podczas długiej przerwy (czyli po trzeciej i po piątej godzinie lekcyjnej) będzie można nabyć egzemplarze pierwszego numeru naszej gazetki szkolnej. Znajdziemy w niej kilka ciekawych artykułów napisanych przez uczennice naszej szkoły, trochę ciekawostek i rozrywkę dla młodszych i starszych uczniów.
Koszt gazetki to 1zł.
Gazetkę będą sprzedawały osoby, które współtworzą redakcję – Dominika Lipska, Patrycja Leśniak, Dominika Krzewińska, Lidia Krzyżanowska, Zuzanna Nowak, Antonina Mądzik.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 1.11.2014

Najlepsi czytelnicy października 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Kwiecień Mikołaj, kl. 1a – 5 książek
  • »Wawrzyszczak Kacper, kl. 1a – 5 książek
  • »Gęborys Michał, kl. 5a - 5 książek
  • »Kalinowska Olga, kl. 6a - 4 książki
  • »Steuden Marta, kl. 4a - 4 książki
  • »Łukasik Dorota, kl. 4b - 4 książki
  • »Brauze Kamila, kl. 5a - 4 książkik
  • »Korycka Małgorzata, kl. 1a - 4 książki
  • »Jaworski Karol, kl. 2b - 4 książki
  • »Mazurkiewicz Zofia, kl. 2b - 4 książki