Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)WIELKI POST 2016 - "Wielkopostne uczynki miłosierdzia"LUTY 2016

kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.02.2016

Wspinaczkowy sukces

Uczennica naszej szkoły Alicja Bilska z klasy 3a zajęła III miejsce w Pierwszych Międzyszkolnych Zawodach Wspinaczkowych na sztucznej ściance w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.02.2016

Wielkopostne uczynki miłosierdzia

Wielki Post skłania nas do refleksji nad sensem życia i zachęca do czynienia dobrych uczynków. Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice o miłosierdziu Bożym, nauczał nas, że człowiek jest powołany do tego, by czynił miłosierdzie drugim; że słowo, choćby najpiękniejsze, nie wystarczy.
Najważniejszym, pierwszym ze wszystkich, przykazaniem, jakie dał nam Pan Jezus jest miłość Boga i bliźniego. Miłość bliźniego przejawia się w wypełnianiu uczynków miłosierdzia, dzięki którym przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy...Czytaj więcej


kliknij, aby powiększyć

Sobota 20.02.2016

Obóz narciarski 2016

W tegorocznym obozie narciarskim, który trwał od 13 do 19 lutego 2016 r. uczestniczyło aż 43 uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Bardzo cieszymy się, że liczba chętnych na wspólny wyjazd do Kamiannej z roku na rok jest coraz większa.
Jak co roku, czas do obiadu spędzaliśmy na stoku. Była rozgrzewka, przypomnienie podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa i technik zjazdowych, po których każdy uczestnik obozu ze swoją grupą i instruktorem rozpoczynał długo oczekiwaną jazdę na nartach. Największe efekty kilkudniowej nauki mogliśmy obserwować u najmłodszych uczestników obozu (lub też trochę starszych, którzy podczas tegorocznego wyjazdu stawiali swoje pierwsze kroki "na deskach"), którzy ostatniego dnia pokonywali już taką samą trasę, jak ich starsi koledzy i koleżanki. W tym roku zdobywaliśmy szczyty w Kamiannej i Tyliczu.
Po kilku godzinach jazdy był czas na pożądny posiłek i zregenerowanie sił. Godziny popołudniowo-wieczorne mijały na wspólnych rozmowach, zabawach integracyjnych, malowaniu, grach planszowych, tenisie stołowym i nie tylko. Nie zabrakło też dobrego filmu. Jak co roku była możliwość wysłuchania historii miejscowego kościoła pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryii Panny, zwiedzenia Muzeum pasiecznictwa oraz zakupienia pamiątek w sklepie firmowym z miodami i różnymi wyrobami z wosku pszczelego.
Po dniach zimowych atrakcji na śniegu, zmęczeni, ale uśmiechnięci, wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich najbliższych.
Bardzo dziękujemy rodzicom i organizatorom wyjazdu za możliwość spędzenia wolnego czasu w dobrym towarzystwie i w tak atrakcyjny i aktywny sposób!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.02.2016

Rekolekcje wielkopostne -
Miłosierny Samarytanin


Temat trzeciego dnia rekolekcji brzmiał "Miłosierny Samarytanin - Plan Miłosierdzia". Uczniowie rozważali fragment Pisma Świętego i odgrywali pantomimy na podstawie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Próbowali wczuwać się w sytuację krzywdzonego i uczyć wrażliwości na cierpienie innych. Wszyscy dostali Plan Miłosierdzia, zawierający uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała, który jest zadaniem na cały Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Dzieci wraz z rodzicami podejmą działania zmierzające do realizacji każdego z uczynków.
Starsi uczniowie naszej szkoły na zakończenie konferencji odnowili także przyrzeczenie chrzcielne pamiętając o tym, że to chrzest jest źródłem miłosierdzia o czym rozważaliśmy w czasie minionego adwentu.
Uroczystym zakończeniem rekolekcji była Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej oraz przejście przez Bramę Miłosierdzia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.02.2016

Laureaci konkursów kuratoryjnych!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nasi uczniowie zebrali laury zdobywając aż dziewięć tytułów laureata!
Gratulujemy i cieszymy się razem z Wami!

z ortografii:
1. Zofia Jaworska z kl. 6b
2. Zofia Ciesielska z kl. 6b
3. Aleksandra Makarewicz z kl. 6b
4. Natalia Kurczewska z kl. 6a

z przyrody:
1. Karolina Golonka z kl. 6a
2. Maciej Biskupski z kl. 6b

z historii:
1. Mikołaj Bańkowski z kl. 6b

z matematyki:
1. Amelia Kuczyńska z kl. 6a

z języka polskiego:
1. Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.02.2016

Rekolekcje wielkopostne -
Miłosierny Ojciec


Drugi dzień rekolekcji szkolnych upłynął pod hasłem "Miłosierny Ojciec".
Uczniowie wraz z nauczycielami zastanawiali się, co to znaczy być miłosiernym. Wspólnie czytali fragment Ewangelii wg świętego Łukasza, w której Jezus mówi trudne słowa o przebaczeniu, o nieszukaniu odwetu za wyrządzoną krzywdę, o "nadstawianiu drugiego policzka". W teorii to wszystko proste, ale jak tu nie oddać, kiedy kolega uderzy…. Potrzebna jest "pomoc z góry", doświadczenie Bożego miłosierdzia, o którym mówił podczas konferencji ks. Piotr Drozd, przytaczając przypowieść o synu marnotrawnym. Kto otwiera swoje serce na Bożą miłość, ten potrafi przebaczyć nieprzyjacielowi. Miłość objawiła się na krzyżu, co mogli uświadomić sobie uczniowie klas IV - VI, uczestnicząc dziś w Drodze Krzyżowej i przystępując do sakramentu pojednania.
Wszyscy otrzymali dziś obrazki z logo Roku Miłosierdzia - wizerunkiem Syna Bożego, który niesie na plecach zagubionego człowieka, tak jak pasterz niesie owcę. Zadaniem dzieci jest dorysowanie na ramionach Jezusa swojej postaci i powieszenie obrazka w widocznym miejscu w domu, aby szczególnie w Roku Miłosierdzia pamiętać o naśladowaniu Dobrego Pasterza.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.02.2016

"CLICKONMANIAC" - II etap

O godzinie 14.00 w Gimnazjum Nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie rozpoczął się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego "CLICKONMANIAC". Konkurs od kilku lat organizowany jest przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu i składa się z trzech etapów. Z naszej szkoły do drugiego etapu przystąpiło osiemnastu uczniów z klas IV – VI. Przygotowywali się do niego od wielu tygodni. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i liczymy na udział wszystkich uczniów w ostatnim etapie konkursu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.02.2016

Rekolekcje wielkopostne -
Zagubiona owca


Dzisiaj rozpoczął się wyjątkowy dla wierzących okres Wielkiego Postu, a w naszej szkole zaczęły się rekolekcje, które prowadzi ks. Piotr Drozd ze swoimi "pomocnikami" z Ruchu Światło - Życie. Tegoroczne rekolekcje przebiegają pod hasłem "Łukasz opowiada o Miłosiernym Ojcu".
Już o godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w kościele pobrygidkowskim, by wziąć udział w Eucharystii, podczas której nastąpiło posypanie głów popiołem, na znak pokuty.
Każdy dzień naszych szkolnych rekolekcji upływa z inną myślą przewodnią. Dziś była to "Zagubiona owca", zatem nie trudno się domyślać, że konferencja oraz zajęcia w klasach dotyczyły przypowieści o tym tytule.
Uwieńczeniem pierwszego dnia rekolekcji było wyjście do kina uczniów klas IV - VI na film "Bernadetta – Cud w Lourdes” w reżyserii Jeana Sagalosa. Film jest poruszającą opowieścią o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża osiemnaście razy objawiła się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z Lourdes. Bernadetta musiała zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję... Ta piękna historia z pewnością jest doskonałym filmem na czas rekolekcji i Wielkiego Postu. Pomimo, iż trwał 2 godziny, to nasi uczniowie oglądali go z zainteresowaniem.
Już teraz dziękujemy za ten wspaniały czas rekolekcji i czekamy na kolejne dni, podczas których wiele będzie się działo. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia tego wyjątkowego czasu, prowadzącego do głębokiej refleksji nad sobą i nawrócenia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.02.2016

Lodowe szaleństwo

Klasa 4a wraz z s. Haliną Bobkowską i p. Małgorzatą Król wybrała się dziś na lodowisko "Icemania". Już po chwili jeżdżenia okazało się, że niektóre osoby to prawdziwi łyżwiarze. Jazda do przodu, do tyłu, przeplatanka, na jednej nodze – coś niesamowitego, prawdziwe talenty! Czas minął bardzo szybko. Dużo radości, ruchu, odprężenia, no i kilka spotkań bardzo bliskich z taflą lodu :-)

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.02.2016

Lublin w legendzie i podaniu

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3a odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. "Moja mała ojczyzna – Lublin w legendzie i podaniu". Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o prezentację multimedialną, uzupełnianą komentarzem słownym. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie oraz poznać nowe legendy, wśród których znalazły się: Legenda o nazwie Lublina, O tajemniczym skarbie, O herbie, Sen Leszka Czarnego, Jan Boczarski na młynie oraz O Czarciej Łapie. Doskonałym uzupełnieniem lekcji była projekcja filmu animowanego "Legendy Lublina", przygotowanego przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Lublinie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 56.
Dziękujemy panu Maciejowi Sztorcowi za przygotowanie ciekawej lekcji oraz za oprowadzenie nas po bibliotece.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.02.2016

Bitwa pod Kurskiem

Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły mogą zobaczyć (na tablicy na II piętrze) ciekawą makietę przedstawiającą jedną z bitew II Wojny Światowej. Uczniowie klas starszych od kilku tygodni wykorzystując swoje zdolności manualne i konstrukcyjne przygotowywali z papieru różne modele czołgów, armat i innych dział pancernych. Dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie zwłaszcza chłopców, wśród których znaleźli się historyczni pasjonaci! Zapraszamy wszystkich do obejrzenia makiety i zapoznania się z rysem historycznym Bitwy pod Kurskiem, który przygotował p. Jan Kurowiak. To dopiero ciekawa lekcja historii. Mamy nadzieję, że nie ostatnia!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.02.2016

Igrzyska Lublina w koszykówce chłopców - eliminacje

W dniu dzisiejszym nasi koszykarze uczestniczyli w eliminacjach do Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin 2015/2016. W rozgrywkach przyszło nam się zmierzyć z SP 40, SP 32 i SP 22. W dwóch pierwszych meczach okazaliśmy się lepsi od naszych rówieśników, a w ostatnim spotkaniu musieliśmy uznać wyższość rywali. W końcowej klasyfikacji zajmujemy 2 miejsce i gramy dalej. Brawo!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.02.2016

Roztańczone "ostatki"

W dniu dzisiejszym na przerwie po trzeciej lekcji po raz ostatni przed Wielkim Postem zabrzmiała taneczna muzyka. Uczennice z klasy 5a oraz 6a ze specjalnie przygotowanymi układami zachęciły pozostałych uczniów do wspólnego tańczenia. Chętnych było bardzo dużo. Roześmiani, roztańczeni i pełni energii wrócili na lekcje i pytali tylko "kiedy kolejne tańce?".
Cieszymy się, że pomysł naszego Samorządu Uczniowskiego tak się spodobał i dziękujemy wszystkim za pomoc w jego realizacji. Najbliższa roztańczona przerwa po Świętach Wielkanocnych.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.02.2016

Spotkanie z s. Apolonią

Z okazji zbliżającego się światowego dnia chorego dzieci z Koła Mericiańskiego odwiedziły s. Apolonię Kukiełkę. Spotkanie odbyło się w pokoju Papieskim, w którym kiedyś zatrzymywał się ks. Karol Wojtyła - nasz św. Jan Paweł II. S. Apolonia, to zakrystianka Świętego. Właśnie ona przygotowywała ks. Wojtyle wszystko to, co było potrzebne do odprawienia Mszy św. W wywiadzie, który dzieci przeprowadziły z s. Apolonią powiedziała - "Już wtedy był święty, skupiony i zjednoczony z Bogiem." Pytania dotyczyły różnych dziedzin – Jaki jest Siostry ulubiony kolor, skąd Siostra pochodzi, czego się boi, czy lubi dzieci i zwierzęta? Siostra opowiedziała też o swojej Patronce - św. Apolonii a dzieci wręczyły Siostrze książkę życzeń i małe, przez siebie wykonane niespodzianki. Wspólna modlitwa z Siostrą i słodki poczęstunek zakończył spotkanie, jak to dzieci na koniec powiedziały, z chorą i miłą Siostrą Apolonią.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.02.2016

Na zajęciach w Gimnazjum Śródziemnomorskim

Uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli dziś w zajęciach przygotowanych i poprowadzonych przez nauczycieli Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać historię i symbole Hiszpanii. Dowiedzieli się również, czym charakteryzują się poszczególne dzielnice Nowego Jorku. Nie zabrakło też zajęć z rodowitym Chilijczykiem. Jednym z największych atutów szkoły, o którym opowiadali nauczyciele, są częste wyjazdy zagraniczne do Salamanki w celu nauki języka hiszpańskiego. Tym, co najbardziej zaciekawiło naszych uczniów była własnoręcznie zbudowana przez gimnazjalistów drukarka 3D. Miłą niespodzianką było spotkanie z absolwentami naszej szkoły.
Organizatorom zajęć bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego

To już ostatni dzień konkursów kuratoryjnych. Pięcioro uczniów z naszej szkoły: Julia Płaza-Kościańczuk i Amelia Kuczyńska z klasy 6a oraz Aleksandra Makarewicz, Zofia Ciesielska i Kacper Lutomski z klasy 6b zmagali się dzisiaj z zadaniami w III etapie Konkursu z Języka Polskiego. Konkurs odbył się w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie. Na uczniów czekało 11 zadań w tym opowiadanie dotyczące najpiękniejszego miejsca w Polsce.
Wyniki wszystkich konkursów już w czwartek. Czekamy z niecierpliwością i życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.02.2016

GAUDIUM znaczy radość

W ramach zajęć "Wielbiciele książek" uczniowie klasy 2b wybrali się do Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM, by zobaczyć jaką drogę musi przebyć książka zanim znajdzie się w księgarni czy bibliotece. Zwiedzanie rozpoczęli od studia DTP, które zajmuje się bezpośrednim przygotowaniem materiałów do druku. Następnie przeszli przez drukarnię, gdzie huk maszyn nie dał dłużej się zatrzymać chociaż wciągający był widok wychodzących arkuszy ze stronami z podręcznika do religii. Potem uczniowie mogli zobaczyć jak te arkusze są łączone, składane, obcinane i klejone lub szyte w zależności od projektu i grubości książki. Na koniec trafiliśmy do introligatorni, gdzie wykonuje się piękne oprawy książek. Zaprowadzono też nas do kaplicy wydawnictwa, gdzie wspólnie pomodliliśmy się do bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, który apostołował przez słowo drukowane.
Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz oprowadzenie nas po drukarni i wydawnictwie. Księdzu Dyrektorowi Markowi Szymańskiemu i wszystkim Pracownikom życzymy dużo radości i satysfakcji z każdej wydrukowanej książki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.02.2016

Edi Pingwin z przyrody
i "Bateria pomysłów"


Dzisiaj po modlitwie porannej zostali nagrodzeni uczniowie za osiągnięcia w konkursach przyrodniczych.
Nagrodę książkową oraz dyplom laureata w konkursie Edi Pingwin otrzymała Zofia Ciesielska uczennica kl. 6b, natomiast wyróżnieni zostali: Adam Błazik i Mateusz Husak z kl. 5b, Jan Sidor z klasy 6b oraz Karolina Golonka, Maksymilian Mrzewka, Mikołaj Dyrka z kl. 6a.
Nagrodzeni zostali też uczniowie, którzy zbierali zużyte baterie na Ogólnopolski konkurs "Bateria pomysłów", w którym nasza szkoła bierze udział. Razem zebraliśmy ponad 600 kg zużytych baterii. Zwycięzcą w kategorii klas młodszych okazała się klasa 2b ( 370 kg!), w kategorii klas starszych najwięcej baterii zgromadziła klasa 6b.
Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej baterii otrzymali podziękowania i zostali nagrodzeni grami planszowymi lub ekologicznymi kredkami i notesami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu dla środowiska przyrodniczego.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 7.02.2016

Czas wypłynąć "na głębię"

Dzisiejsze spotkanie klas trzecich wpisało się pięknie w treść niedzielnej Ewangelii. "Wypłyń na głębię" powiedział Jezus do Szymona Piotra. Dzieci rozpoczęły bezpośrednie przygotowanie do świadomego przeżywania części Mszy św. Rodzice z ks. Łukaszem Michoniem też zgłębiali ten temat przekładając zasłyszane treści ewangeliczne na życie codzienne. Następne spotkanie 13 marca, już w czasie Wielkiego Postu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki

W dniu dzisiejszym w Społecznym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Lublinie odbył się III etap Konkursu z Matematyki zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wśród 45 uczniów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Amelia Kuczyńska z klasy 6a, której przyszło się zmierzyć z 13 zadaniami. Amelce życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.02.2016

"Myśl w ruchu"

"Myśl w ruchu" to skierowany do uczniów klas drugich szkoły podstawowej cykl zajęć przedstawiających taniec jako sztukę, różne jego odmiany i powiązania z innymi dziedzinami sztuki. Uczniowie klasy 2b wzięli dziś udział w ostatnich z tego cyklu zajęciach. Pani Ewelina Drzał - Fiałkiewicz przez kilka minionych spotkań starała się zachęcić dzieci do ruchu w rytm różnej muzyki. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wielką cierpliwość.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu z Historii

W dzisiejsze przedpołudnie troje naszych uczniów wyruszyło w bój w III etapie Kuratoryjnego Konkursu z Historii. Orężem Zofii Ciesielskiej i Mikołaja Bańkowskiego z klasy 6b oraz Karoliny Golonki z klasy 6a była oczywiście wiedza. Nasi uczniowie udali się do Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Wszyscy liczymy na ich zwycięstwo!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.02.2016

"Tłusty czwartek" na lodzie

W tłusty czwartek po zjedzeniu pysznych pączków uczniowie klasy 2b i 6a wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko "Icemania". Po przejściu całej procedury wypożyczania sprzętu wreszcie można było poszaleć na łyżwach. Piękny był widok gdy starsi i już zaprawieni w jeździe uczniowie pomagali młodszym i początkującym. To nic, że często zaliczali upadki, bo lód taki śliski. Ważne, że się nie poddawali, a efekty już po godzinie dało się zauważyć. Wszyscy spisali się na medal, a w drodze powrotnej tylko pytali, kiedy pójdziemy jeszcze raz?

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.02.2016

Rada klasyfikacyjna klas IV-VI

Dzisiaj oficjalnie możemy stwierdzić, że zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016. Doszło do tego za sprawą rady pedagogicznej klasyfikacyjnej klas IV-VI, która odbyła się w godzinach popołudniowych. Nauczyciele zatwierdzili oceny wystawione z poszczególnych przedmiotów oraz zachowania naszych uczniów. Od jutra zaczynamy kolejny semestr, ale już za półtora tygodnia będą zasłużone ferie zimowe!
Na kolejny semestr dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli życzymy sukcesów, siły i wytrwałości.


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego

Trzy uczennice naszej szkoły: Zofia Ciesielska z klasy 6b oraz Amelia Kuczyńska i Julia Płaza - Kościańczuk z klasy 6a wzięły dziś udział w III etapie "Kuratoryjnego" Konkursu z Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im.Orląt Lwowskich w Lublinie. Po części pisemnej, która trwała 80 minut przystąpili do egzaminu ustnego. Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.02.2016

Rada klasyfikacyjna klas I-III

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś rada klasyfikacyjna uczniów klas I-III. Wychowawcy i nauczyciele podsumowali pierwsze półrocze omawiając postępy w nauce i zachowaniu naszych najmłodszych uczniów. Wszystkim życzymy jak najlepszych semestralnych ocen opisowych!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu z Przyrody

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbył się III etap konkursu kuratoryjnego z przyrody. Wzięli w nim udział uczniowie z całego województwa, którzy pokonali trudną drogę konkursowych eliminacji. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Golonka z klasy 5a, Julia Płaza - Kościańczuk z klasy 6a i Maciej Biskupski z klasy 6b. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 20 zadań, za które mogli uzyskać max. 40 punktów. Laureatami konkursu zostaną uczniowie, którzy zdobędą minimum 32 punty. Mamy nadzieję, że cała nasza trójka uzyska ten tytuł!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.02.2016

Turniej piłkarzyków - ćwierćfinały

Świetlicowy turniej gry w piłkarzyki wkracza w decydującą fazę. Po emocjonujących rozgrywkach w grupach, które przyniosły wiele nieoczekiwanych rozstrzygnięć, pozostało 8 zawodników (i 8 dwuosobowych zespołów w rozgrywkach drużynowych), którzy zmierzą się w ćwierćfinale. Tu zasady przejścia do półfinału będą nieco inne - w kolejnej fazie zagrają ci, którzy wygrają w dwumeczu (mecz i rewanż).
Zapowiada się ciekawie, ponieważ do walki stają bardzo mocni zawodnicy. Niech wygra najlepszy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.02.2016

Praktyki studenckie

Wczoraj w naszej szkole rozpoczęła praktyki dziesięcioosobowa grupa studentów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studenci drugiego roku anglistyki odbywają praktyki obserwacyjne w różnych klasach na lekcjach języka angielskiego. Studenci będą gościć w naszej szkole do ferii. Życzymy im przyjemnego pobytu i wielu inspiracji do dalszej pracy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.02.2016

Alfik Matematyczny - wyniki

Dziś poznaliśmy wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Z województwa lubelskiego wzięło w nim udział aż 2537 uczniów. Tym bardziej cieszą nas bardzo dobre wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły. Z klas trzecich dyplom uznania otrzymał Mateusz Lisowski z kl.3b (2. miejsce w województwie) i Piotr Dawidziuk z kl. 3b (19. miejsce w województwie). Z klasy czwartej - Adam Staniszewski z kl. 4a (9. miejsce w województwie). Natomiast z klas szóstych Zofia Ciesielska z kl. 6b (16. miejsce w województwie) i Kacper Lutomski z kl. 6b (12. miejsce w województwie). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.02.2016

III etap Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego

Rozpoczął się III (ostatni) etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły: Zofia Jaworska, Zofia Ciesielska, Kacper Lutomski, Aleksandra Makarewicz - wszyscy z klasy 6b oraz Natalia Kurczewska z klasy 6a wzięli udział w konkursie ortograficznym w Gimnazjum nr 18 w Lublinie. "Wśród herbacianych krzewów" to tytuł dyktanda, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom konkursu. Życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.02.2016

Alfik Humanistyczny - wyniki

Znamy już wyniki XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w nim udział ponad 15,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 193 laureatów.
Z naszej szkoły dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (powyżej 80%) otrzymała Zosia Münnich z klasy 2b oraz Michał Barański z klasy 3b. Natomiast dobry wynik (co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia) uzyskał Leon Kowal z klasy 2b oraz Piotr Dawidziuk z klasy 3b.
Gratulujemy wysokiej punktacji i zgłębiania naszego ojczystego języka!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.02.2016

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


"Twórczość" - takim oto tematem zaczęliśmy nowy rok w świetlicy szkolnej. Twórczość szeroko rozumiana, z uwzględnieniem szczególnie filmów i bajek. - tak rozpoczyna się notatka z informacjami o styczniowych wydarzeniach świetlicowych, którą zamieściliśmy na podstronie "Świetlica". Wszystkich ciekawych zapraszamy do lektury.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.02.2016

Najlepsi czytelnicy
stycznia 2016 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Kleszowski Błażej, kl. 4b – 18 książek
  • »Dominik Szuper, kl. 1b – 11 książek
  • »Munnich Zofia, kl. 2b – 11 książek
  • »Korycki Paweł, kl. 4b – 10 książek
  • »Olszewska Aleksandra, kl. 5b – 10 książek
  • »Orzeł Kinga, kl. 1b – 9 książek
  • »Kiełpiński Michał, kl. 1a – 8 książek
  • »Melnik Hubert, kl. 1b – 7 książek
  • »Torres Jan, kl. 1b – 7 książek
  • »Kołodziejczyk Zofia, kl. 4b – 7 książek