Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)


LUTY 2017

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.02.2017

FOX w naszej szkole

28 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja konkursu z języka angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziesięcu uczniów z klas 4-6 pisało konkurs w dwóch kategoriach wiekowych. Tegoroczne zestawy konkursowe opracowane zostały na podstawie lektur "Aladyn" (klasy 4) oraz "Robin Hood" (klasy 5-6). Organizatorem konkursu FOX w Lublinie jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wszystkim naszym uczniom życzymy jak najlepszych wyników!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.02.2017

Ważenie - to nie problem!

Dziś w klasie 2b odbyła się kolejna lekcja prowadzona przez uczniów. Tym razem Kinga Orzeł przygotowała zajęcia praktyczne z wagą szalkową, Uczniowie wspólnie ważyli piórniki, magnesy i notesy. Okazało się, że posługiwanie się taką wagą i odważnikami wcale nie jest trudne, wystarczy trochę poeksperymentować. Dzieci miały możliwość powtórzenia wiadomości związanych z ważeniem rozwiązując przygotowane przez rodziców Kingi karty pracy. Jeżeli Kinga chciałaby kiedyś być nauczycielką - pierwsze praktyki ma za sobą - i zaliczyła je na 6!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.02.2017

III etap kuratoryjnego
konkursu ortograficznego


Rozpoczął się III etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Orląt Lwowskich odbył się konkurs z ortografii. Wśród 26 uczniów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły - Wiktoria Łuć z kl. 6b, której przyszło się zmierzyć z ortograficznymi pułapkami. Tytuł tegorocznego dyktanda to "Żabka". Wiktorii życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.02.2017

Dawniej i dziś,
czyli reportaż o szkole


Dzś w naszej szkole od samego rana można było zobaczyć wielkie poruszenie. Już przed modlitwą poranną wszyscy poprawiali mundurki, fryzury, na twarzach gościł uśmiech, a to wszystko za sprawą TVP Lublin, która pojawiła się w szkole. W dniu dzisiejszym nagrywany był reportaż o szkole. Pani Anna Radomska-Wojciechowska, była wychowanka szkoły, która maturę zdawała w 1955 r., oprowadzała Basię Kalinowską – uczennicę klasy 5a po szkole opowiadając, jak to było za dawnych czasów. Reportaż o szkole przygotowuje p. Bogumił Rawicz tata ucznia z klasy 1a. Jest to kolejna akcja mająca na celu promocję naszej szkoły jak i pozyskanie funduszy na remont.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 27.02.2017

W-f na lodzie

Uczniowie klasy 6b pod opieką p. Marty Muszyńskiej i p. Alberta Króla udali się dziś na lekcję wychowania fizycznego na lodowisko. Oczywiście takie urozmaicenia wszyscy bardzo lubią. Czas na lodzie upłynął szybko i przyjemnie. Wszyscy wrócili zadowoleni ze swoich postępów w sztuce jazdy na łyżwach.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 27.02.2017

Lekcja plastyki z Brunem

Dzisiejszą lekcję plastyki w klasie 2b poprowadził jeden z uczniów. Bruno Wajrak uczęszcza na pozaszkolne zajęcia plastyczne, które sprawiają mu wiele radości i bardzo chciał podzielić się z innymi zdobytą wiedzą i umiejetnościami. Wspaniale wywiązał się z zadania nauczyciela pokazujac poszczególne etapy pracy, pomagając i wyjaśniając, w jaki sposób osiągnąć zaplanowany cel. Efektem pracy uczniów są przepiekne obrazy jeziora i odbijających się w nim chmur, drzewa i tataraku. Prace, z autorskimi podpisami, można obejrzeć na wystawie w klasie 2b. Zapraszamy w czasie przerw!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 26.02.2017

Kwesta i koncert
u Dominikanów


Dzięki życzliwości Przeora Dominikanów O. Grzegorza Kluza dziś kwestowaliśmy i koncertowaliśmy w bazylice dominikańskiej na Starym Mieście.
Na każdej Mszy św. jedna z sióstr przedstawiła zebranym potrzeby naszej szkoły oraz prosiła o duchowe i materialne wsparcie. Po Mszy siostry, rodzice naszych uczniów, sami uczniowie i absolwenci stawali z puszkami, by wychodzący mogli wrzucać do nich swoje ofiary, a hojnych darczyńców nie brakowało.
Kulminacyjnym punktem dzisiejszej niedzieli był koncert zespołu Senza Battuta z Lubelskiej Szkoły Muzyki Dawnej. Muzycy perfekcyjnie wykonali utwory G.Ph. Telemanna, J.S. Bacha, G.F. Haendla i C.Ph.E. Bacha.
Dziękujemy wszystkim Wykonawcom za tę prawdziwą ucztę muzyczną. Dziękujemy też licznym słuchaczom za obecność. Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę wszystkich, którzy zaangażowali się w kwestę: Rodziców, Uczniów, Absolwentów oraz Ofiarodawców. Nasze konto remontowe wzbogaciło się o kolejne 8 517,73 zł, 20 Ft i 0,2 €, a informacja o potrzebach szkoły zatoczyła szersze kręgi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.02.2017

Do zobaczenia!

Dziś po modlitwie porannej Siostra Przełożona Halina Bobkowska pożegnała s. Marię Magdalenę Masłoń, która najbliższe pięć miesięcy będzie przebywała na tzw. probacji. Jest to szczególny czas odnowy duchowej (zakonnej i apostolskiej) oraz odejścia od życia bardziej czynnego, który ofiarowany jest każdej siostrze po kilkunastu latach od złożenia ślubów zakonnych.
Życzymy Siostrze światła Ducha Świętego i dobrych owoców nadchodzącego czasu i już dzisiaj zaczynamy odliczać dni do Siostry powrotu!
Od poniedziałku języka polskiego za s. Marię Magdalenę będzie uczyła p. Katarzyna Podkowa, natomiast wychowawstwo w klasie 6a do końca roku szkolnego obejmie p. Donata Garbala.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.02.2017

CLICKONMANIAC - II etap

Kolejny etap (okręgowy) Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC odbył się dzisiaj w Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowała Agata Pająk, uczennica klasy 5b, która zdobyła 55 punktów na 60 możliwych, tym samym kwalifikując się do kolejnego etapu.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.02.2017

Słodka tradycja

"Tłusty czwartek" w naszej szkole obfitował w przepyszne pączki, a wszystko to za sprawą Rady Rodziców, z funduszy której zostały one zakupione. Cieszymy się z tej smacznej tradycji i bardzo dziękujemy naszym Rodzicom za umilenie nam dzisiejszego dnia!


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.02.2017

Czas na lodowisko

Zima to idealny czas na poćwiczenie swoich umiejętności łyżwiarskich. W dniu dzisiejszym klasa 6a wybrała się na lodowisko Icmania razem z p. Donatą Garbala i p. Albertem Królem. Można było trochę poszaleć na lodzie, zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami a także służyć pomocą swoim kolegom niezbyt pewnie czującym się na lodzie. Aż szkoda, że tak szybko się skończyło…


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.02.2017

W profesjonalnej drukarni

Dzięki uprzejmości osób pracujących w Wydawnictwie Gaudium uczniowie klasy 2a i 2b mieli dziś okazję zapoznać się z pracą w drukarni. Większość dzieci po raz pierwszy zobaczyła profesjonalne maszyny poligraficzne: maszyny drukarskie, gilotynę czy prasę drukarską. Wśród nich byli i tacy szczęśliwcy, którzy pomagali w ich obsłudze. Ku zdziwieniu wielu z nich okazało się, że właśnie tam są wydawane podręczniki do religii. Czujne oko zwiedzających wypatrzyło nawet już wydrukowane przyszłoroczne katechizmy. Z mnóstwem nowej wiedzy i upominkami dzieci wróciły do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.02.2017

Dzień Myśli Braterskiej
w naszej szkole


22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą swoje święto - Dzień Myśli Braterskiej. Jest to rocznica narodzin założyciela skautingu, generała Roberta Baden-Powella - w tym roku przypada 160. rocznica. Z tej okazji nasi uczniowie należący do organizacji harcerskich i skautowych (Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiej "Zawisza") przyszli do szkoły w mundurach. Podczas długiej przerwy miała również miejsce harcerska mini-gra terenowa: na korytarzu klas 4-6 rozwieszone zostały karteczki ze słówkami zaszyfrowanymi alfabetem Morse'a. Ochotnicy zostali wyposażeni w klucz do alfabetu Morse'a. Kto odnalazł i odszyfrował wszystkie karteczki, otrzymywał nagrodę - okolicznościową naklejkę.
Z okazji dzisiejszego dnia składamy serdeczne życzenia skautom i harcerzom na całym świecie.
Czuwaj!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.02.2017

Zajęcia artystyczne

Na pierwszej lekcji klasę 2a odwiedziła dziś mama Mikołaja Romana, która z wykształcenia jest plastykiem. Pani Agata pokazała nam jak z przedmiotów codziennego użytku wyczarować pięknego pingwina. Z zapałem, krok po kroku wykonywaliśmy polecenia naszego Gościa. Dzięki cennym wskazówkom powstały przepiękne prace, które zdobią naszą klasę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do podziwiania rezultatów naszej pracy. Chętnie zdradzimy, jak je wykonaliśmy. Pani Agacie bardzo dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.02.2017

Przyjemnie i aktywnie

Dziś także klasa 5b razem ze swoim wychowawcą p. Michałem Łuczakiem miała okazję poszaleć na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ICEMANIA. To był przyjemnie i aktywnie spędzony wspólny czas.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.02.2017

"Legendarny Lublin" -
eliminacje szkolne


Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Oddział dla dzieci, Filia 29, z okazji 700. rocznicy nadania praw miejskich Lublinowi, organizuje międzyszkolny konkurs czytelniczy LEGENDARNY LUBLIN dla klas III. Do konkursu można zgłosić tylko po dwóch uczniów z klasy. Dziś odbyły się szkolne eliminacje, by wyłonić największych znawców legend lubelskich. Do testu przystąpiło dwudziestu uczniów z obu klas trzecich. Do międzyszkolnego etapu, który odbędzie się na początku kwietnia, zakwalifikowali się: Zofia Skowrońska i Piotr Grędziński z kl. 3a oraz Zuzanna Cichosz i Jadwiga Ciesielska z kl. 3b. Życzymy powodzenia w zgłębianiu tajników historii Lublina ukrytych w legendach.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.02.2017

Szaleństwo na lodzie

W godzinach porannych klasa 5a wybrała się wraz z s. Haliną Bobkowską i p. Małgorzatą Król na lodowisko. Przygotowanie do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć kaski, łyżwy i dopasować buty, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Niektórzy byli tu po raz kolejny i popisywali się swoimi umiejętnościami, inni zaś po raz pierwszy w łyżwach próbowali swoich sił na biało połyskującej tafli lodu. Nie było to łatwe zadanie. Mogli jednak liczyć na wsparcie swoich koleżanek i kolegów. Aby poczuć się raźniej, wiele osób jeździło w grupach. Mieliśmy przy tym dużo zabawy. Oczywiście nie obyło się bez paru upadków, jednak każdy z nas potrafił się szybko pozbierać. Cały czas panowała miła, wesoła atmosfera. Zabawa na lodowisku była olbrzymią zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu w zimowe dni. Niestety po 75 minutach minął czas naszej jazdy. Jedni z żalem opuszczali lodowisko, inni wracali szczęśliwi, że mogą zdjąć łyżwy ze swoich obolałych stóp. Czas upłynął bardzo szybko. Szczęśliwi, choć zmęczeni wróciliśmy na kolejne lekcje do szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.02.2017

Wielka Liga Czytelników -
podsumowanie I etapu


Po czterech miesiącach intensywnego czytania książek do półfinału szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:
• w kategorii klas 1-3
z klasy 1b – Piotr Borkowski; z klasy 2a – Jan Danilczuk, Mikołaj Łuć, Kinga Korzeń, Piotr Ławnik, Jan Majewski, Szymon Skwarzyński; z klasy 2b – Dominik Borkowski, Magdalena Dołęga, Katarzyna Gosik, z klasy 3a – Piotr Grędziński, Kacper Wawrzyszak, z klasy 3b – Jadwiga Ciesielska, Gabriela Łuć;
• w kategorii klas 4-6
z klasy 5b – Karina Gancarz, Jadwiga Jaksim; z klasy 6b – Jacek Frączek.
Półfinał szkolny odbędzie się 3 marca i ma za zadanie wyłonić najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu Wielkiej Ligi Czytelników.
Przypominamy książki do testu kwalifikacyjnego:
kl. 1-3 "Rogaś z Doliny Roztoki" - M. Kownackiej,
kl. 4-6 "Tomek w krainie kangurów" - A. Szklarskiego.
Wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym we wspólne rodzinne czytanie serdecznie gratulujemy wytrwałości!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.02.2017

Spotkanie z Afrykańczykami

Podczas spotkania koła misyjnego gościliśmy dziś dwóch studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy pochodzą z Nigerii. Obaj są z rożnych szczepów afrykańskich i reprezentowali dwie kultury. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o znaczeniu imion, historii ich pochodzenia, rytuału plemiennego nacinania twarzy oraz jak ugotować wspaniałą afrykańską zupę. Dzieci miały mnóstwo pytań. Pięknym momentem jednoczącym nas wszystkich było odśpiewanie hymnów narodowych. Goście śpiewali go z ręką na sercu. My stanęliśmy na baczność jak przystało na obywateli Polski. Wspólne selfie i tradycyjna fotografia oraz podziękowania i autografy zakończyły bardzo ciekawą lekcję. Dziękujemy Tacie Zosi Sieniow, który zainicjował to spotkanie i tłumaczył na język polski.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.02.2017

"Ptyś i Bill"

To tytuł filmu, w projekcji którego uczestniczyli Kulturkowicze. Jest to ciekawa opowieść o całej masie szalonych przygód jakich dostarcza pewnej rodzinie zaadoptowany przez nich pies. Bill – bo tak się wabi pies – próbuje wkupić się w łaski taty chłopca – Ptysia – swoimi psimi sposobami, co zazwyczaj dostarcza im jeszcze większych kłopotów. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby, o czym widz mógł się dowiedzieć w ostatniej odsłonie filmu. Właściwie już tradycyjnie należy stwierdzić, że to kolejny ciekawy i pełen dobrego humoru film dla widza w każdym wieku. Polecamy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.02.2017

Artystów wędrówki przyrodnicze

Czy sztuka współczesna może powstawać na polu? W jaki sposób współcześni twórcy używają w swoich realizacjach kiełkujących roślin? Czy górski pejzaż może zainspirować artystę do stworzenia interaktywnego dzieła sztuki? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali dzisiaj uczniowie klasy 2a na kolejnej lekcji sztuki. Podczas warsztatów, w których uczestniczyli poznali między innymi realizacje współczesnych lubelskich twórców. W części praktycznej dzieci stworzyły niecodzienną pracę plastyczną zainspirowaną twórczością lubelskiej artystki pani Teresy Murak, która swoje dzieła wykonywała z materiału porośniętego rzeżuchą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.02.2017

"Dyktanda (nie tylko)
dla Mistrzów"


Właśnie poznaliśmy wyniki "Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów". W naszej szkole po raz pierwszy wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas trzecich. I możemy być z nich dumni, bo osiągnęli bardzo dobre wyniki. Jadwiga Ciesielska i Krzysztof Martyna z kl. 3b napisali dyktando bezbłędnie i w nagrodę otrzymali grawerowany dyplom laureata i książkę. Dyplom laureata otrzymała też Gabriela Łuć z kl. 3b, zajęła piąte miejsce w kraju. Wyróżnione zostały również Kinga Koszarna z kl. 3a i Gabriela Krzewińska z kl. 3b, które uzyskały po 118 i 117 punktów na 130 możliwych. Gratulujemy naszym Mistrzom ortografii i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Niedzela 19.02.2017

Kodowanie na dywanie

Wychowawczynie klas I-III wzięły dziś udział w szkoleniu "Kodowanie na dywanie online & offline" prowadzonym przez panią Annę Świć. Były to próby oswajania się z programowaniem, które staje się kluczową kompetencją XXI wieku. Było dużo ćwiczeń na dywanie i tabletach, które pokazały, że kodowanie, czy programowanie, które kojarzy się głównie z programistami, tylko groźnie brzmi. Ta cenna lekcja z pewnością przez uczestniczki szkolenia będzie wykorzystana w praktyce.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.02.2017

Nowości w szkolnej bibliotece

W zakładce "Biblioteka" (po prawej stronie naszej internetowej witryny) opublikowaliśmy kolejną "garść" informacji na temat nowości książkowych, które można znaleźć w naszej szkolnej bibliotece.

Zachęcamy wszystich uczniów do korzystania ze szkolnych zasobów - z pewnością każdy znajdzie "coś dla siebie" na (jeszcze!) zimowe wieczory.

kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.02.2017

Warsztaty regionalne

Uczniowie naszej szkoły - Ida Struska z kl. 6a oraz Paweł Korycki z kl. 5b, wzięli dziś udział w warsztatach regionalnych "Podróż w czasie w szesnastowiecznych butach: o życiu mieszczan w renesansowym Lublinie". Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Zaczytajmy się w Lublinie" i służyły przygotowaniu uczniów do konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2017. Spotkanie było prowadzone przez pracowników Piwnicy pod Fortuną i dotyczyło wyglądu domu mieszczańskiego, strojów, kuchni, rozrywek, obyczajów i światopoglądu ówczesnych Lublinian.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie - p. Anecie Szadziewskiej oraz p. Ewie Osoba za zorganizowanie i zaproszenie nas na warsztaty.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.02.2017

Na warsztatach w pizzerii

Jak nazywa się czapka Pizzera? Gdzie przyrządzono pierwszą pizzę? Na te i inne pytania znają już odpowiedź uczniowie klasy 3a, którzy dzisiaj wybrali się na warsztaty do Pizzerii Dominium.
Na początku poznały historię księżniczki Margherity, potem dowiedziały się z czego robi się ciasto do pizzy i jakie są najpopularniejsze dodatki. Najbardziej ekscytującym momentem był ten, gdy czapki i fartuchy zostały rozdane i każdy mógł dołożyć swój mały wkład we wspólnie robioną pizzę. Niewątpliwie nauczyło nas to też trudnej sztuki negocjacji – trzeba było się dogadać z tymi, którzy lubią bądź nie lubią danych składników. I wreszcie nadszedł upragniony moment – Pan kucharz wyjął pizzę z pieca i mogliśmy spróbować wspólnie przygotowanych pyszności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.02.2017

"Oczy" w Domu Słów

Na kolejne zajęcia z designu literackiego klasa 2a wybrała się do Domu Słów. Tam uczniowie mieli okazję podyskutować na temat książki Iwony Chmielewskiej pt. "Oczy". To opowieść o darze widzenia i radzeniu sobie, kiedy ten dar nie jest nam dany. Opowieść o błądzeniu i świecie, w którym musimy mieć oczy szeroko otwarte, choć nie chroni nas to przed niebezpiecznymi pułapkami, jakie ten świat przed nami zastawia. Również o tym, że ci, którzy patrzeć nie mogę w świecie poruszają się znacznie uważniej. Po wysłuchaniu książki każdy z uczestników samodzielnie wykonał lupę, na której umieścił rzeczy, które są dla niego ważne, ale czasem niewidoczne "gołym okiem".

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.02.2017

Zapraszamy na "barokowy" koncert!

To będzie już trzeci z koncertów charytatywnych na rzecz remontu naszej Szkoły. Tym razem dzięki gościnności i serdeczności przeora lubelskiego Klasztoru Ojców Dominikanów o. Grzegorza Kluza nasze zaproszenie przyjęła Lubelska Akademia Muzyki Dawnej.

W niedzielę 26 lutego 2017 r. o godz. 17:00 ze wspaniałym barokowym repertuarem wystąpi Zespół SENZA BATTUTA w składzie:

Ewa Lalka - śpiew (sopran)
Joanna Szafran-Biały - flet prosty, flet traverso
Ewa Pukos - skrzypce barokowe
Piotr Młynarczyk - viola da gamba
Dominik Mielko - klawesyn
w programie utwory G.Ph.Telemanna, J.S.Bacha, G.F. Haendla i C.Ph.E. Bacha.

Przez cały dzień po każdej Mszy Swiętej oraz w trakcie i po koncercie przed Bazyliką bedzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz remontu naszej Szkoły.
Serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.02.2017

Rady szkoleniowe

Dzisiejsze Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli zostało podzielone na dwa poziomy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zgłębiali tajniki oceniania kształtującego, w które wprowadziła ich p. Sylwia Wierzchowska, natomiast nauczyciele uczący w klas IV-VI oraz nauczyciel świetlicy za sprawą p. Marty Muszyńskiej i p. Donaty Garbali zajęli się ciekawymi sposobami prowadzenia lekcji wychowawczych. Obydwa spotkania były połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Mamy nadzieję, że dzisiejsze szkolenia będą stanowiły inspirację dla wychowawców i pedagogów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.02.2017

Walentynkowa poczta

Dziś 14 lutego - w związku z tym zaraz po trzeciej lekcji do wszystkich klas zapukała walentynkowa poczta. Uczniowie przez cały poprzedni tydzień wrzucali do specjalnej skrzynki kartki, karteczki, upominki itd. Życzliwościom i miłym słowom nie było końca. Wielu uczniów było zaskoczonych, wielu zawstydzonych, inni aż skakali ze szczęścia. Piękne i dobre słowa dotarły nie tylko do uczniów, ale również do nauczycieli. Także w sekretariacie pojawił się dziś piękny prezent. Cieszymy się, że padło dziś tak wiele miłych słów i gestów, oby nie zabrakło ich w ciągu kolejnych dni. Dziękujemy uczniom z naszego Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie oraz przeprowadzenie tej miłej akcji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.02.2017

Północ, Południe i... Wschód

13 lutego naszą szkołę odwiedził gość ze Stanów Zjednoczonych, Pan Brian Panasiak, amerykanin polskiego pochodzenia. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać niektóre elementy kultury amerykańskiej (zwłaszcza z Południa, skąd pochodzi Pan Brian) oraz spróbować swoich sił w praktycznym zastosowaniu języka angielskiego. Na koniec nasz gość otrzymał od uczniów wykonane przez nich prace plastyczne.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.02.2017

(Nie)zwykła sztuka
na Bernardyńskiej 11


Uczniowie klasy 2b po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach z cyklu "Lekcje sztuki" w pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11. Tym razem mali odbiorcy zmierzyli się ze współczesnym malarstwem hiperrealistycznym oraz mieli okazję dowiedzieć się, czym jest w sztuce "instalacja". Po bardzo ciekawej prezentacji drugoklasiści sami rozpoczęli proces twórczy - malowali swoje portrety na przezroczystej powierzchni i ozdabiali je wykorzystując kolorowe markery, bibułę i papier kolorowy. To były bardzo ciekawe i twórcze zajęcia.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.02.2017

Sportowy początek tygodnia

Klasy 3b i 4b rozpoczęły tydzień na sportowo. Już o 8.00 uczniowie tych klas byli gotowi do wejścia na lodowisko ICEMANIA. Początkujący, po jednym czy drugim okrążeniu przy bandach i wsparciu opiekunów, odważnie robili postępy. Stali bywalcy lodowiska mogli szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Niestety zdarzały się też kolizje, ale na szczęście niegroźne. Na koniec, który dla większości nadszedł zbyt szybko, uczniowie ustawili się do wspólnego zdjęcia, zdali sprzęt i ruszyli w stronę szkoły. Dziękujemy wszystkim opiekunom za czuwanie nad bezpieczeństwem i zachęcanie do odważnej jazdy.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 12.02.2017

Pan Jezus już się zbliża

Z Panem Jezusem – Nauczycielem, który uczy nas życia chrześcijańskiego (jak orzeł swoje młode latania), spotkały się dzieci klas trzecich ze swymi Rodzicami w szkolnej kaplicy na Mszy św. i katechezie. Wysokie loty orłów, jak powiedział ks. Grzegorz Głąb, trzeba rozpocząć od prób opuszczania gniazda. Dorastające ptaki nie wiedzą, że każde niepowodzenie w locie obserwują rodzice, którzy chronią je zabierając na rozpostarte skrzydła. To tylko odblask Bożej Miłości…
Następne spotkanie odbędzie się 12 marca, ale wcześniej, 24 lutego od godziny 10.00 do 16.00 Pani krawcowa będzie pobierała miarę na stroje komunijne (w pokoju przyjęć na parterze szkoły).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.02.2017

Kulig w Uroczysku Skrzynickim

Rodzice uczniów klasy 2b po raz kolejny zorganizowali spotkanie integracyjne, tym razem korzystając z zimowej, mroźnej aury. W miejscu o tajemniczej nazwie Uroczysko Skrzynickie czekały sanie zaprzężone w konie, buzujace ognisko, a nad nim kociołek z gulaszem. Przejażdżka saniami stała się okazją do podziwiania piękna przyrody (widzieliśmy stadko saren) oraz nawiązywania bliższych kontaktów (bo niektórzy jechali ścisnięci jak sardynki). Podczas gdy rodzice piekli kielbaski i prowadzili towarzyskie rozmowy, dzieci szalały na sankach, goniły się z patykami, zdobywały twierdze i wygrywały bitwy. Na koniec wszyscy wspaniale zdali egzamin z umiejętności współpracy pomagając rodzicom Wojtka wyciągnąć samochód z zaspy. Jak dobrze, że możemy na siebie liczyć...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.02.2017

"A pokój niech będzie z nami"

W piątkowe popołudnie odbył się kolejny koncert charytatywny na rzecz naszej szkoły zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko". Tym razem spotkaliśmy się w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej, by posłuchać i okazało się, że również pośpiewać razem z zaproszonymi artystami. Repertuar koncertu był bardzo szeroki. Począwszy od interpretacji utworów Anny Jantar, Edyty Gepert i innych, wykonanych przez młode i bardzo zdolne wokalistki: Annę Kostkiewicz, Natalię Kramek i Annę Urbaniak, po tradycję polskiej muzyki rozrywkowej, Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX, który znany jest nie tylko z działalności estradowej, ale również charytatywnej. Warto podkreślić obecność zespołu SZALOM CHEŁM podczas dzisiejszego koncertu. Jak piszą o sobie sami muzycy "to sentymentalny projekt, który ma Was przenieść choć na chwilkę do przedwojennego Chełma, kochanego Chełma pachnącego kadzidłem, czosnkiem, cynamonem, pełnego uroku, wielojęzycznego gwaru i muzyki." Cudowna muzyka klezmerska porwała całą zgromadzoną publiczność!
W przerwach między występami Pan Marian Lackowski Prezes Stowarzyszenia "Przytulisko" poprowadził aukcję, oczywiście na rzecz naszej szkoły. Hojność widowni przerosła nasze najśmielsze marzenia. Dodatkowo można było nabyć "Kupony Szczęścia", które wzięły udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Dochód z dzisiejszej imprezy wyniósł 5 633,80 zł.
Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom, artystom i wszystkim obecnym na koncercie. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę p. Małgorzaty Szponar, która w sposób szczególny czuwała nad przebiegiem eventu. Już teraz zapraszamy na koncert, który odbędzie 26 lutego, tym razem w Bazylice Ojców Dominikanów. Do zobaczenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.02.2017

"Wychować człowieka mądrego"

Z radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego projektu, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, pt. "Wychować człowieka mądrego". Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych form pracy z uczniem, opartych na metodzie tutoringu szkolnego oraz pedagogice dialogu. Udział w tym przedsięwzięciu daje szanse na wprowadzenie do naszej szkoły edukacji bardziej zindywidualizowanej i zaistnienie pozytywnych zmian w wielu obszarach jej działalności. Realizatorem projektu jest Towarzystwo Edukacji Otwartej. Więcej informacji o programie na stronie internetowej tutoringszkolny.pl.
Wszystkim zainteresowanym polecamy wystąpienia p. Mariusza Budzyńskiego pt. „Pedagogika dialogu istotą tutoringu w praktyce szkolnej”.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.02.2017

Cegiełki na remont szkoły

Podczas tegorocznego kolędownia rozpoczęliśmy sprzedaż CEGIEŁEK na rzecz REMONTU naszej szkoły. Z inicjatywy rodziców pracownicy szkoły wykonali prace plastyczne. "Dzieła" te za sprawą jednego z rodziców, który sfinansował całe przedsięwzięcie przeobraziły się w kartki pocztowe, które do dziś znalazły wielu nabywców (właśnie robimy ich dodruk). Cena jednej cegiełki to 10 zł. Naturalnie można i warto za nie zapłacić więcej lub kupić całą kolekcję!
Cegiełki czekają na nabywców na portierni naszej szkoły oraz na wszystkich wydarzeniach artystycznych i charytatywnych związanych z remontem.

Zapraszamy na prezentację cegiełek!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.02.2017

Karnawałowa dyskoteka

Karnawał trwa w najlepsze. W związku z tym też postanowiliśmy uczcić ten czas zabawą. Dzisiaj, 9.02.2017 roku, o godzinie 10:35 rozpoczął się bal dla uczniów klas IV-VI. Tematem przewodnim spotkania było "disco". Uczniowie bawili się szampańsko. Muzyka, stroje oraz świetna zabawa dały się odczuć podczas imprezy. Oprawą muzyczną zajął się p. Albert Król. W klasach zostały zorganizowane poczęstunki, by uczniowie mogli zregenerować siły i po krótkiej przerwie kontynuować dalszą zabawę. Dzisiejsza dyskoteka stanowiła doskonałą okazję do integracji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.02.2017

Poczta walentynkowa

Poczta walentynkowa to kolejna inicjatywa naszego Samorządu Uczniowskiego. W związku ze zbliżającym się dniem 14 lutego, mamy propozycję dla wszystkich tych, którzy chcieliby napisać komuś kilka miłych słów lub wyrazić swoją sympatię. Walentynkę można wysłać każdemu. Przygotowane kartki wraz z życzeniami lub innymi miłymi słowami można podpisać lub wysłać anonimowo wrzucając do skrzynki znajdującej się przy gazetce Samorządu Uczniowskiego do poniedziałku 13 lutego. Kartki zostaną doręczone przez Pocztę Walentynkową 14 lutego - we wtorek. Zapraszamy do wspólnej zabawy i dzielenia się między sobą miłymi słowami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.02.2017

Bal przebierańców

Na szkolnych korytarzach można było dziś spotkać piękne królewny i Indianki, bohaterów znanych bajek oraz różnego rodzaju zwierzęta. Korytarzami ukradkiem przemykali waleczni Ninja czujnym okiem śledząc dokąd udają się tajemnicze panny młode. Te fakty w połączeniu z dźwiękami muzyki wydobywającymi się z sali gimnastycznej oznaczał jedno - klasy I-III miały swój bal karnawałowy. Tańcom i szaleństwom nie było końca. Dzieci bawiły się wraz ze swoimi Wychowawczyniami: s. Ireną Bobkowską, s. Christoforą Kubas, s. Piotrą Janc, p. Ewą Łaskarzewską, p. Eweliną Pastuszak, p. Katarzyną Wrzos, zaś niezawodnymi didżejami byli p. Andrzej Paździor i p. Małgorzata Król. Podczas przerwy miał miejsce słodki poczęstunek. Po trzech godzinach szaleństw wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich ciekawe zajęcia przygotowane przez wychowawczynie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.02.2017

Nauka programowania Baltie

Dzisiaj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się seminarium poświęcone projektowi "Twórcza Informatyka z Balti". Adam Błazik z klasy 6b wraz z opiekunem p. Andrzejem Paździorem uczestniczyli w lekcji pokazowej – praca z Baltiem. Poznali platformę konkursową baltie.net i obejrzeli pokaz zaawansowanego programowania w Baltie 3 oraz Baltie C#. Uczniowie z różnych szkół uczestniczący w spotkaniu mogli zalogować się na platformie konkursowej i stworzyć grę, nauczyciele zaś wysłuchali prelekcji jak zachęcić uczniów do twórczej pracy. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na spotkaniu zaowocuje w przyszłości.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.02.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom za dotychczasową pomoc i wspieranie nas w zbiórce pieniędzy na remont naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 57 618,14 zł. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.

Zapraszamy też wszystkich w najbliższy piątek 10 lutego na kolejny koncert charytatywny, podczas którego wystąpią artyści polskiej estrady (więcej informacji na plakacie po prawej stronie naszej strony internetowej).


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.02.2017

Lublin w legendzie i podaniu

Klasy trzecie miały dzisiaj możliwość uczestniczenia w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w naszej szkole przez Pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Lublinie. Tematem lekcji była "Moja mała ojczyzna – Lublin w legendzie i podaniu". Zajęcia te miały na celu przybliżyć uczniom przeszłość i legendarne wydarzenia związane z Lublinem. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z legendami o herbie Lublina, nazwie miasta i czarciej łapie.
Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.02.2017

Wyniki Ogólnopolskiego konkursu biblijnego

Mamy radość podzielić się wynikami Ogólnopolskiego konkursu EDI "Biblia, Przypowieści Biblijne".
W kategorii klas I-III laureatami zostali:
Weronika Józefczuk - II miejsce z kl. 3a,
Dawid Osiński - II miejsce z kl. 3a,
Jadwiga Ciesielska - II miejsce z kl. 3b,
Katarzyna Husak – III miejsce z kl. 3a,
Gabriela Łuć - IV miejsce z kl. 3b,
Leon Kowal - IV miejsce z kl. 3b,
Zofia Munnich – IV miejsce z kl. 3b,
Kacper Wawrzyszak – IV miejsce z kl. 3a,
Milena Płaza – Kościańczuk - V miejsce z kl. 3a.
Wyróżnienie otrzymała Amelia Okońska z kl. 3a.
W kategorii klas IV-VI laureatami zostali:
Barbara Jaworska - IV miejsce z kl. 6a,
Adam Błazik - V miejsce z kl. 6b.
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Husak z kl. 6b, Martyna Korba z kl. 6b, Jacek Fronczek z kl. 6b, Wiktoria Świerk z kl. 6a, Zuzanna Krzysiak z kl. 6a, Marta Steuden z kl. 6a.
Wszystkim uczniom nagrodzonym, wyróżnionym i biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.02.2017

"Lekki Tornister"

Rozpoczynając naukę w szkole podstawowej dziecko zmienia swój dotychczasowy tryb życia - musi przyzwyczaić się do kilkugodzinnego siedzenia w ławce, mimo że w tym okresie rozwoju dysponuje ogromną potrzebą ruchu. Z tego powodu jest ono bardziej narażone na wykształcenie się u niego wad postawy. Z najnowszych badań wynika że co drugi uczeń w wieku 6-9 lat nosi tornister, którego waga przekracza 10% masy ciała dziecka. Średnio ponad 1 kg zbędnych rzeczy znajduje się w tornistrze ucznia szkoły podstawowej. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do programu "Lekki Tornister", który jest ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjna skierowaną do uczniów klas 1-3 dotyczącą profilaktyki wad postawy. Celem programu jest zwrócenie uwagi nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz zmniejszenie skali tego problemu w przyszłości. Więcej informacji o programie na stronie internetowej www.lekkitornister.org oraz na gazetce ściennej na parterze szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.02.2017

I Ty możesz pomóc
w remoncie naszej szkoły


"I Ty możesz pomóc" - pod takim hasłem rozpoczynamy kolejną akcję, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na remont naszej Szkoły. Tym razem do każdej klasy i pokoju nauczycielskiego trafiły puszki, do których uczniowie i nauczyciele mogą wrzucać pieniądze (np. część kieszonkowego). Akcja będzie trwała od 6 lutego do 31 marca. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się. Dla wszystkich przewidziana jest miła niespodzianka.
Niewielka pomoc wielu osób może uczynić w efekcie wiele dobra! Cieszmy się już teraz planowanym "powiększeniem" naszej szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.02.2017

Konkurs "Klasa ze snów"

Nasza szkoła bierze udział w 7. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze snów". Zadania konkursowe w 7. edycji nawiązują do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat "Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów", zaś starsi film – na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 marca 2017 roku. Bliższe informacje znajdują się na stronie Klasy ze Snów. Opiekunem szkolnym akcji jest p. Monika Król. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.02.2017

Alfik matematyczny

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Wśród naszych uczniów zdobywcami dyplomów za bardzo dobre i dobre wyniki są:
z klasy 1b: Krystian Szczęśniak,
z klasy 2b: Aleksander Kita, Katarzyna Gosik i Dominik Szuper,
z klasy 4b: Mateusz Lisowski i Mikołaj Fitas,
z klasy 5a: Maria Wilczewska,
z klasy 6b Jan Pawelec.
Serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 4.02.2017

Piątkowy wieczór filmowy

Dzisiejszego wieczoru do naszej szkoły przybyło prawie 40 uczniów klas 4-6, by spędzić go przy wspólnym oglądaniu filmów. Dzieci miały możliwość wyboru filmu, który chcą oglądać, a były to: "Arktyczna przygoda" oraz "Mój nowy przyjaciel". Następnie wszystkie obejrzały znany na pewno starszym widzom film "Biały Kieł". Wszystkie filmy poruszały bardzo ważne kwestie dotyczące radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach, budowania zaufania do siebie i innych. Podczas seansu nie zabrakło oczywiście popcornu i innych słonych przekąsek. Po spokojnej nocy wszyscy udali się do stołówki szkolnej, by zjeść wspólne śniadanie. To był bardzo udany wieczór. Czekamy na następny!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.02.2017

Karnawałowy zawrót głowy

Po raz kolejny gościliśmy dziś w murach anszej szkoły p. Paulinę Superczyńską pracującą w Polskim Radiu Lublin. O tym, co to jest karnawał, dlaczego tak hucznie go świętujemy i jakie można mieć pomysły na tańce i zabawy karnawałowe rozmawiali z Panią redaktor uczniowie i uczennice z klasy 2b. Audycję będzie można wysłuchać jutro rano w programie "Jasiek" między godz. 9.00 a 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.02.2017

Cavaliada Lublin

W dniach od 2 do 5 lutego w Lublinie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada. Ich celem jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Z naszej szkoły aż cztery klasy skorzystały z tej okazji i zasiadły na trybunach, by podziwiać czołówkę polskich jeźdźców, a także zagraniczne gwiazdy "w akcji". Dziś odbywał się konkurs Średniej Rundy o nagrodę targów LUBDOM. Konkurencja ta do samego końca trzymała widzów w napięciu i zapewniła niesamowite emocje.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.02.2017

Eucharystia wynagradzająca

Dziś pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjnie o godzinie 8.00 wszystkie klasy uczestniczyły w szkolnej Mszy Świętej, którą odprawił ks. Piotr Drozd. Podczas homilii rozmawiał z uczniami między innymi o tym, co to znaczy być gościnnym wobec innych i jak można być gościnnym dla Pana Jezusa. Wczoraj wielu uczniów skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, przystępując do kratek konfesjonału i dzięki temu dziś mogli w pełni uczestniczyć w sprawowanej Eucharystii. Pierwszopiątkowa Komunia Święta jest wynagrodzeniem Sercu Jezusa za grzechy każdego z nas i całego świata.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.02.2017

Fokus pobudza neurony

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli dziś w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Fokus pobudza neurony". Zajęcia odbywały się w Centrum Handlowym "Tarasy Zamkowe" w specjalnie przygotowanym parku edukacyjnym. Animatorzy wykorzystując w pełni "rozbieralne" fantomy medyczne w ciekawy i przystępny sposób przedstawili budowę i działanie ludzkich narządów. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest serce i co sprawia, że ono bije. Wykorzystując powyższe eksponaty animatorzy opowiedzieli dzieciom jakie funkcje pełnią poszczególne organy ciała tj. nerki, wątroba, płuca, żołądek i jak dbać o swój organizm. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się stanowiska z mikroskopem. Oczywiście była też projekcja filmu z cyklu "Było sobie życie". Zajęcia zakończyły się przeszkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy z możliwością poćwiczenia na fantomie, a chętnych było wielu. To były bardzo ciekawe i angażujące wszystkich uczniów zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.02.2017

Przedszkolne jasełka

Trwając wciąż w bożonarodzeniowym nastroju uczniowie klasy 1b i 3a udali się dzisiaj z wizytą do Przedszkola nr 4, gdzie obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów zerówki. Wizyta w przedszkolu na pewno była dla nich dobrym doświadczeniem, a dla kilku z nich szansą powrotu w dobrze znane progi. Sądząc po gromkich oklaskach, występ bardzo im się podobał. Nasi uczniowie z podziwem patrzyli na grę aktorską swoich młodszych kolegów i koleżanek, a młodzi aktorzy z radością, choć nie bez tremy, wcielili się w jasełkowe postacie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.02.2017

"Telefon komórkowy - wróg
czy przyjaciel?"


Wczoraj i dzisiaj uczniowie klas 4-6 gościli na swoich lekcjach przedstawicieli Straży Miejskiej w Lublinie. Nasi goście poprowadzili dla nich warsztaty na temat "Telefon komórkowy - wróg czy przyjaciel?" Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach, uświadomili sobie bezpieczne zasady korzystania oraz to, jak ochronić siebie przed różnymi zagrożeniami wynikającymi z korzystania z telefonów komórkowych. Podczas zajęć zadawali wiele pytań i bardzo aktywnie włączali się w dyskusję z prowadzącymi. Dziękujemy za tak cenną lekcję!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.02.2017

Wielka Liga Czytelników

Przypominamy uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, że do 10 lutego 2017 r. mają czas na oddanie testów z czytanych książek. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności (czyli będą mieli 10 dobrze rozwiązanych testów) wezmą udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału. Test odbędzie się 3 marca 2017 r. w naszej szkole, bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury.
Książki do testu kwalifikacyjnego:
kl. 1-3 "Rogaś z Doliny Roztoki" - M. Kownackiej,
kl. 4-6 "Tomek w krainie kangurów" - A. Szklarskiego.
Po troje zawodników na obydwu poziomach, którzy uzyskają najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym przejdą do wojewódzkiego półfinału.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.02.2017

"Było sobie życie"

Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w interaktywnych zajęciach pod tytułem "Było sobie życie". Zajęcia odbyły się na terenie parku edukacyjno-rozrywkowego "Focus pobudza neurony". W trakcie ich trwania dzieci, w formie zabawy, mogły zapoznać się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Interaktywną lekcję przeprowadzili animatorzy, którym w przekazaniu wiedzy pomogły liczne edukacyjne eksponaty oraz atrakcje takie jak: kino cyfrowe, strefa części ciała, laboratorium, strefa DNA, warsztaty pierwszej pomocy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.02.2017

Wyniki konkursów humanistycznych

Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wśród naszych uczniów są zdobywcy dyplomów za bardzo dobre wyniki, a są to: z klasy 2b Katarzyna Gosik 130/ na 150 możliwych do zdobycia i Aleksander Kita 125/150 oraz z klasy 3b: Jadwiga Ciesielska 136/150, Zuzanna Cichosz 125,75/150 i Gabriela Łuć 122,75/150. Są to bardzo dobre noty biorąc pod uwagę, że z klas drugich w konkursie wzięło udział 2710 uczniów, a z klas trzecich 3974 osoby. Serdecznie gratulujemy!
Znamy też wyniki innego konkursu humanistycznego - "Rozumiem". Była to I edycja, dlatego bardzo ucieszyły nas dobre wyniki naszych uczniów: Gabrieli Łuć, Weroniki Gruzy, Oliwii Królikowskiej i Adama Sidora z klasy 3b oraz Weroniki Józefczuk z klasy 3a. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy satysfakcji ze zdobywanej wiedzy.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.02.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok były czasem spędzonym w gronie najbliższych. Po przyjściu do szkoły każdy świetliczak mógł się podzielić tym jak przeżył ten czas, kogo odwiedził i co pysznego zjadł. W pierwszym tygodniu stycznia mówiliśmy w świetlicy o tradycjach świątecznych i noworocznych praktykowanych w innych Państwach. Mogliśmy m.in. dowiedzieć się, z jakiego kraju Europy pochodzi kolęda "Cicha noc", oraz w którym kraju choinka "stoi" tylko jeden dzień. Okazało się, że nasi uczniowie sporo wiedzą, ale też wiele informacji chętnie przyjmowali.
Nie zabrakło również aktywności artystycznej. W każdy poniedziałek i wtorek tworzyliśmy. Były to prace "zimowe" oraz konkursowe. Dwoje naszych uczniów otrzymało nagrody z prac, które wykonane zostały podczas tych zajęć, o czym informowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej.
W drugim tygodniu stycznia mówiliśmy o ssakach - tych małych groźnych oraz tych dużych. Mogliśmy się czegoś więcej dowiedzieć o ich życiu podczas naszych zajęć tematycznych czy w czasie wspólnego oglądania prezentacji. Nie zabrakło również w tym tygodniu tematów związanych z feriami i bezpieczeństwem. Zrobiliśmy plakat dotyczący różnych dyscyplin sportowych oraz poznaliśmy nowe, które nie były dzieciom wcześniej znane.
Wykorzystując piękną zimową aurę wychodziliśmy na nasze szkolne boisko - lepiliśmy bałwana, robiliśmy śnieżne fortece, "orzełki" na śniegu, a w powietrzu latały śniegowe kulki. Jednym słowem świetna zabawa! Kiedy na zewnątrz były złe warunki pogodowe mogliśmy przeprowadzić zajęcia ruchowe w naszej świetlicy.
Środa, jak zawsze była "z książką". Każdy kto miał ochotę mógł posłuchać nowości książkowych, odpocząć na poduszce i zrelaksować się.
W czwartki filmowe śledziliśmy losy Muminków, a w drugim tygodniu wspaniałych psiaków w filmie "Przygoda na Antarktydzie".
Okres I półrocza zakończyliśmy dniem wolnym od zajęć tematycznych, gdzie każdy mógł przynieść swoją ulubioną zabawkę. Towarzyszyły nam w tym dniu również zabawy na dywanie, gry stolikowe, czytanie komiksów czy oglądanie książek. Myśl o feriach zimowych nastrajała wszystkich pozytywnie.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.02.2017

Najlepsi czytelnicy
I semestru 2016/2017


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników I semestru roku szkolnego 2016/2017, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Brauze Justyna, kl. 4a – 46 książek
  • »Barański Michał, kl. 4b – 44 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 5b – 44 książek
  • »Wawrzyszak Kacper, kl. 3a – 39 książek
  • »Łuć Mikołaj, kl. 2a – 38 książek
  • »Jaworski Karol, kl. 4b – 37 książek
  • »Kowalik Anna, kl. 4a – 36 książek
  • »Łuć Maria, kl. 4a – 36 książek
  • »Korycki Paweł, kl. 5b – 36 książek
  • »Sieniow Zofia, kl. 4b – 30 książek