Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

MAJ 2014

kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.05.2014

33,8!

Cieszymy się wynikami tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty.
Nasi uczniowie spisali się na medal uzyskując piękny wynik - 33,8 pkt. (gmina 29,4; województwo 25,8), który plasuje nas w 9 (najwyższym) staninie, jaki osiągnęło tylko 3,7% szkół w kraju.
Tegoroczni szóstoklasiści postarali się jeszcze bardziej niż ubiegłoroczni, którzy uzyskali wynik 30,6 pkt. Uczniom klas szóstych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.05.2014

"Cudownych Rodziców mam…"

Z okazji dnia Mamy i Taty uczniowie klasy 2a przygotowali koncert życzeń. Mali wykonawcy przypomnieli takie utwory jak: „Felicita”, „Być kobietą”, „Susanna”, „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” i wiele innych złotych przebojów lat 70 i 80. Przywołane wspomnienia oraz płynące z serca życzenia sprawiły, iż w wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Na koniec mamy od swoich pociech otrzymały piękne bukiety róż a tatusiowie kolorowe laurki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.05.2014

Vivat Dzień Dziecka!

Było radośnie, energicznie i wiele się działo. Mowa oczywiście o dzisiejszym Szkolnym Dniu Dziecka. Zaczęliśmy pokazem Taekwondo przygotowanym przez zawodników Lubelskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Następnie ruszyliśmy na warsztaty, każda klasa w inne miejsce. Jedni skręcali balony, inni bajecznie się bawili. Kolejne klasy lepiły garnki z gliny, trenowały pod okiem fachowców Taekwondo czy też robiły bańki mydlane. Znaleźliśmy czas na chwilę relaksu jedząc lody, bawiąc się w klasach lub oglądając film. Wszystkim dziękujemy za uatrakcyjnienie nam naszego szkolnego święta. Było fantastycznie!!! Hip hip hura!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.05.2014

Mini kiermasz misyjny

To był naprawdę mini kiermasz! Dzieci z koła misyjnego z s. Urszulą Kupczyk przygotowały małe kotki z wełny, a chętni uczniowie przynieśli wypieki domowe, które sprzedali i utarg ofiarowali na misje. Szczególnie dziękujemy tym uczniom z klasy 6b i 5a, którzy nie tylko przynieśli swój dar, ale jeszcze zaangażowali się w sprzedaż. Dziękujemy również wszystkim, którzy dokonali zakupu. Zebrane fundusze są przeznaczone dla naszych dzieci Ephigenie i Gabrysia z Senegalu. Merci beaucoup!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 29.05.2014

„Kochana Mamo, Kochany Tato, w dniu Waszego święta…”

Dziś w klasie 1b odbyły się zajęcia otwarte z okazji Dnia Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęło się od „niespodzianki” dla Rodziców, czyli występu wokalno-recytatorskiego oraz prezentów wykonanych własnoręcznie przez dzieci. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia z Rodzicami i ich pociechami. Uczestnicy spotkania brali czynny udział w zabawach muzycznych, tworzyli opowiadania i je pięknie referowali, rozwiązywali łamigłówki matematyczne oraz wykazywali swoją inwencję twórczą w pracy plastycznej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 29.05.2014

„Tutaj kiedyś był obóz…”

„II wojna światowa zostawiła w Lublinie tragiczny ślad – dawny hitlerowski obóz koncentracyjny na Majdanku. Codziennie wielu z nas, lublinian, pokonując drogę do szkoły, do pracy, do kolegi czy koleżanki, mija Pomnik Walki i Męczeństwa i patrzy na zabudowania, jakie pozostały po obozie. Często robimy to bezwiednie, bez zastanowienia… Przywykliśmy… Ale przecież historia tego miejsca nie może zostać zapomniana”.
W związku z 70 rocznicą wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Historycznym przeznaczonym dla uczniów lubelskich szkół podstawowych i gimnazjalnych „Tutaj kiedyś był obóz…”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pracę lub przygotować prezentację komputerową tematycznie związaną z Majdankiem.
Uczennica klasy 6a – Agata Sławińska, która napisała pracę o losach swojego dziadka – więźnia Majdanka, zajęła w tym Konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie dziękujemy za udział i wielki wkład pracy i jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


kliknij, aby powiększyć

Środa 28.05.2014

Imieniny i pożegnanie s.Przełożonej
- s. Benigny Kanii


W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście imieniny Siostry Przełożonej - s. Benigny Kani. Jednocześnie było to pożegnanie, gdyż po 3 latach spędzonych we Wspólnocie Sióstr Urszulanek UR w Lublinie, Siostra "idzie dalej".
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy 3 lekcjami, po których wszyscy zebraliśmy się w auli szkolnej, aby podziwiać spektakl pod tytułem "Jest taki kwiat", przygotowany przez Koło Teatralne klas 1-3 pod kierownictwem s. Christofory Kubas i p. Gabrieli Suwały. Przedstawienie zawierało bardzo głębokie przesłanie, że każdy ma w sobie "kwiat" dobroci i miłości, który sprawia, że czujemy się szczęśliwi, a nasze życie nabiera sensu. Aktorzy spisali się na medal, zagrali bezbłędnie, mocno wczuwając się w swoje role. Po przedstawieniu nauczyciele, rodzice uczniowie złożyli Siostrze Benignie życzenia pełne ciepła i serdeczności. Dziękujemy i gratulujemy tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, a Siostrze życzymy Darów Ducha Świętego oraz miłości i wsparcia tam, gdzie Bóg ją posyła.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 27.05.2014

Konsultacje dla rodziców

Dzisiaj odbyły się ostatnie w obecnym roku szkolnym konsultacje dla rodziców naszych uczniów. Chętni rodzice skorzystali z możliwości indywidualnych rozmów z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Teraz przed nami już ostatnia prosta do zakończenia roku szkolnego. Wszystkim już dzisiaj życzymy jak najlepszych świadectw!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 27.05.2014

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i Przyrodniczego
EDI Panda 2014


Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i Przyrodniczego Panda 2014. Z naszej szkoły z klas 4 – 6 wzięło w nim udział: 61 uczniów z historii i 30 uczniów z przyrody. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań.
Oto najwyższe wyniki:

Laureaci konkursu historycznego
Mikołaj Bańkowski, kl. 4b – 3 miejsce w kraju
Mateusz Wach, kl. 6a – 3 miejsce w kraju
Adam Suraj, kl. 6b – 5 miejsce w kraju

Wyróżnienia konkursu z historii
Zofia Ciesielska, kl. 4b – 7 miejsce w kraju
Krzysztof Suraj, kl. 4a – 9 miejsce w kraju

Wyróżnienia konkursu z przyrody
Maksymilian Mrzewka z kl. 4a – 7 miejsce w kraju
Jan Sidor z kl. 4b – 7 miejsce w kraju

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do brania udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.05.2014

"Ogrodnik"

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2b zaprosili swoich Rodziców na okolicznościowy występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek dzieci zaprezentowały przedstawienie na podstawia opowiadania Bruno Ferrero "Ogrodnik". Ostatnią piosenkę "Już teraz kwitną we mnie Twe ogrody" zaśpiewaliśmy wspólnie. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.05.2014

"Dla Ciebie Mamo,dla Ciebie Tato"

Dzisiaj licznie zebrani Rodzice (wraz z młodszym i starszym rodzeństwem) uczniów klasy 1a zostali zaproszeni na program artystyczny "Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato" składający się z wierszy, piosenek i tańców. Dzieci przepięknie zaprezentowały przygotowany program, wręczyły zrobione "prezenty" i wraz z Rodzicami miło spędziły czas przy soczku i małym "co nieco". Rodzice wzruszeni, wdzięczni i bardzo zadowoleni wracali po wspólnym świętowaniu ze swoimi pociechami do domów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 23.05.2014

Dzień Wdzięczności Rodzicom
uczniów klas 4-6


W dniu dzisiejszym wielkie święto w naszej szkole, gdyż po raz pierwszy w historii lubelskiej Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR obchodziliśmy Dzień Wdzięczności Rodzicom uczniów klas 4-6. Każdy dziecko ma za co dziękować rodzicom, dlatego w minionym tygodniu uczniowie przygotowali piękne laurki dla swojej kochanej Mamy i kochanego Taty.
Uroczystość rozpoczęła się gromkim wyśpiewaniem Litanii Śląskiej w kaplicy szkolnej, po czym wszyscy udaliśmy się na wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez członków Koła Teatralnego. Podczaj tej części uroczystości mogliśmy podziwiać talenty aktorskie, muzyczne oraz plastyczne naszych uczniów. Przedstawienie było oparte na motywach powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej, zatem dotyczyło problemów dorastania oraz relacji rodziców i dzieci. Wszyscy byli bardzo wzruszeni.
Po spektaklu i uroczystych życzeniach każdy rodzic otrzymał kwiatka i wspomnianą laurkę.
Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Skałeckiej i s. Monice Orzechowskiej, zaś Rodzicom życzymy błogosławieństwa od Boga.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 23.05.2014

„Lublin w kolorach”

Dziś w lubelskim Ratuszu ogłoszone zostały wyniki Konkursu Plastycznego „Lublin w kolorach”. Organizatorem była Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin. Tematyka konkursu miała zachęcić uczniów do odkrycia walorów Lublina, pogłębienia wiedzy o mieście, poznania jego legend, zabytków, historii i architektury. Napłynęło 1500 prac plastycznych. Uczennica naszej szkoły, Julia Muszyńska z klasy 4b, otrzymała II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Cieszymy się tak dużym osiągnięciem. Gratulujemy laureatce życząc dalszych sukcesów malowanych pędzlem i kredką!
(Na zdjęciu obok notatki praca Julki.)

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami i do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 23.05.2014

„Oskar i Pani Róża”

W ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” klasy 4 - 6 wzięły dziś udział w transmisji spektaklu „Oskar i Pani Róża” z Teatru Pinokio w Łodzi.
„Oskar i Pani Róża” to spektakl szczególny. Listy pisane przez dziesięcioletniego, umierającego chłopca tworzą piękną i mądrą opowieść o wartości życia, miłości i śmierci, którą twórcy spektaklu w niezwykły i delikatny sposób przekazują młodym widzom, to przepiękna opowieść, która pokazuje, jak skomplikowane są relacje międzyludzkie oraz jaką wartość ma życie.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 23.05.2014

XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I.Gałczyńskiego

Jan Plisiecki z kl. 4a zdobył nagrodę II stopnia w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jaś otrzymał nagrodę książkową podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia dyplomów, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 42 w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.05.2014

Lekcja na Zamku Lubelskim

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli dziś w nietypowej lekcji na Zamku Lubelskim. Uczniowie nie tylko zobaczyli „Czarcią Łapę”, ale przede wszystkim zwiedzali Kaplicę Trójcy Świętej i podziwiali odrestaurowane malowidła ścienne. Podczas wyjścia towarzyszyła nam Mama Antosi, która przybliżyła nam kilka wydarzeń związanych z Zamkiem i Kaplicą Zamkową. Dziękujemy Pani Palusińskiej za ciekawą lekcję historii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.05.2014

Spotkanie z misjonarką
s. Wacławą Witek OSU


Wczoraj przyjechała do Polski długo przez dzieci misyjne oczekiwana s. Wacława – urszulanka pracująca od 36 lat w Peru. Dotąd dzieci znały Siostrę tylko z opowiadań. Dzisiaj zobaczyły i mogły dowiedzieć się więcej o tym pięknym kraju, pracy misyjnej i życiu ich kolegów w Ameryce Południowej. Z Misjonarką spotkały się dzieci klas drugich i trzecich, ale Siostra była także wśród naszych starszych uczniów w klasie 5a i zatrzymała się z mniejszymi grupami na terenie szkoły.
Siostra Wacława przywiozła nam kilka przedmiotów z Peru, które wzbogacą naszą wystawę kontynentalną w gablotach misyjnych. Życzyliśmy Siostrze dobrego pobytu w rodzinnym mieście Lublinie, dziękując za bardzo ubogacające nas spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.05.2014

Warsztaty dla Rodziców

Zapraszamy na już ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty psychologiczne dla Rodziców, podczas których zostanie poruszony temat dotyczący rozwijania poczucia własnej wartości u siebie i u dzieci.
Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2014 (wtorek) w godz. 17.00-19.00 (zapisy w sekretariacie szkoły). Warsztaty poprowadzą:
• mgr Aneta Lutomska - psycholog, coach, wykładowca WSNS, trener Treningu Zastępowania Agresji ART, prywatnie żona Rafała, mama Kacpra i Julki
• dr Iwona Ulfik-Jaworska – psycholog, nauczyciel akademicki, autorka i współautorka książek oraz artykułów z zakresu psychologii wychowania oraz psychologii mediów; prywatnie żona Tomasza, mama Zosi, Basi, Adasia i Karolka.
Więcej informacji w załączniku - pobierz pdf.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.05.2014

Wycieczka klasy 3b do Krakowa

Kraków to miasto pełne urokliwych miejsc. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3b, którzy w dniach 19 - 21 maja, wybrali się do tego królewskiego grodu na wycieczkę. Pogoda była wprost wymarzona, a plan został całkowicie zrealizowany. Wśród najważniejszych punktów programu było Muzeum Przyrodnicze PAN, Podziemia Rynku, Katedra na Wawelu, Skarbiec i Zbrojownia, Smocza Jama, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz ZOO. Nie zabrakło też spotkania z uczniami krakowskiej szkoły urszulańskiej, zabaw na szkolnym boisku, spaceru po Rynku Głównym, lodów na Grodzkiej, wspólnego zdjęcia z "Adasiem", czyli przy pomniku Adama Mickiewicza.
Sami uczestnicy jednym zdaniem tak opisują ten czas pełen wrażeń: "Wycieczka do Krakowa była bardzo śmieszna i fajna" (S. I.), "Pouczająca, ciekawa, męcząca, śmieszna i długa" (J. K.), "Bardzo podobało mi się w ZOO" (M. H.) "Była to bardzo ciekawa wycieczka i zwiedziliśmy dużo interesujących miejsc" (A. O.), "Wycieczka była fajna i przyjemna. Najbardziej podobał mi się Wawel" (I. G.), "Mi podobała się jazda pociągiem i fabryka cukierków" (M. K.), "Kraków to bardzo ładne miasto i wiele jest w nim do zwiedzania" (T.T.), "Wycieczka była super! Nocowaliśmy w pokojach z łóżkami piętrowymi" (P. D.), "Nasza wycieczka była super! Najfajniejszy był Rynek Główny" (M. S.)
Nieoceniona była obecność i pomoc naszych opiekunów, którym dziękujemy za troskę, by te dni upłynęły radośnie i bezpiecznie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.05.2014

Międzyszkolny Konkurs
Rozumienia Czytanego Tekstu


Wczoraj w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Rozumienia Czytanego Tekstu dla klas trzecich „Rozumiem, co czytam”. Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Jaworska, Mateusz Jaworski, Antonina Mądzik i Marta Steuden wszyscy z klasy 3a. Trzecioklasiści zmierzyli się z tekstem na temat powstawania książki. Wyniki konkursu poznamy niebawem.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.05.2014

Igrzyska szkolne miasta Lublin
w piłce nożnej dziewcząt


Wczoraj nasze dzielne dziewczyny wzięły udział w igrzyskach szkolnych miasta Lublin w piłce nożnej. Nasze uczennice zagrały 3 mecze z rówieśniczkami ze szkół SP 6, SP 27 i SP 52. Niestety dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z SP 6 i SP 27, a w ostatnim spotkaniu mimo sporej przewagi naszych zawodniczek, mecz zakończył się remisem 1:1.
Wyniki:
Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR - SP 6 0:3
Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR - SP 27 1:4 (Ania Stąsik)
Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR - SP 52 1:1 (Ania Stąsik)
Nasza drużyna: Julia Stuce vel Stuzmania (kl. 6a), Ania Stąsik (kl. 5b), Natalia Godzina (kl. 5b), Gabriela Szewczyk (kl. 5b), Olga Kalinowska (kl. 5a), Agata Iwaszko (kl. 5a), Alicja Włodarczyk (kl. 5a), Dorota Łukasik (kl. 5a), Julia Fiedorek (kl. 5b), Zuzanna Niećko (kl. 4b).


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.05.2014

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

Dzisiaj odbyły się zapowiadane przez Koło Młodego Medyka warsztaty z Pierwszej Pomocy otwarte dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci miały okazję nauczyć się jak rozpoznać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak reagować w sytuacjach, gdy trzeba udzielić komuś pomocy przedmedycznej. Pani pielęgniarka wraz z p. Kamilą Duduś, opiekunem koła, przy pomocy profesjonalnych rekwizytów i tablic w sposób przystępny przekazały uczniom najważniejsze zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzięki fantomom każdy uczestnik spotkania mógł praktycznie poćwiczyć reanimację. (Po warsztatach możemy śmiało powiedzieć, że niejednemu z naszych uczniów udałoby się ocalić komuś życie!)
Kolejne spotkanie z cyklu "Żyj zdrowo i bezpiecznie", na które już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, odbędzie się w połowie czerwca. Będzie dotyczyło bezpieczeństwa na wakacjach oraz udzielania pierwszej pomocy w konkretnych przypadkach.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.05.2014

Międzynarodowy sukces
naszych uczniów


Na XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej, w jury którego zasiada znana wszystkim dzieciom pani Wanda Chotomska, nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji.
19 maja w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się gala podsumowująca jubileuszową edycję konkursu. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły! W kategorii poezja: laureatką została Martyna Osmałek z kl. 6a, zaś wyróżnienia przyznano Julii Pawłowskiej z tej samej klasy oraz Julii Rządkowskiej z kl. 6b, natomiast w kategorii proza laureatką została Zofia Kossowska z kl. 6a, jury wyróżniło także Mateusza Wacha z tejże klasy. Nagrodą dla laureatów i wyróżnionych był m.in. pokonkursowy tomik "Piórem poznaję siebie" zawierający nagrodzone prace.
Gratulujemy międzynarodowego sukcesu!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.05.2014

Śladami naszego Świętego

19 maja 2014 roku uczennica klasy 6a Julia Pawłowska odebrała w Warszawie nagrodę za swój wiersz wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie literackim - „Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce”. Gratulujemy Julce umiejętności rozwijania swych talentów i obdarowywania pięknem innych. To już drugi raz nasza szkoła została wyróżniona. Przypomnijmy, że rok temu nagrodę otrzymała Natalia Leszczyńska z klasy 6b.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami i do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.05.2014

Spotkanie Rady pedagogicznej

Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie dwóch grup wychowawców: klas 1-3 i klas 4-6, po którym miało miejsce spotkanie rady pedagogicznej dotyczące ewaluacji wewnętrznej oraz bieżących spraw naszej szkoły.
Ostatnia częścią spotkania były warsztaty prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego. Nauczyciele podczas pracy w grupach analizowali konkretne sytuacje szkolne i zastanawiali się, jak we właściwy sposób rozmawiać z uczniami, rodzicami oraz jakich używać komunikatów. Następnie prezentowali wyniki swojej pracy dyskutując na ich temat z resztą grona.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.05.2014

Diagnoza umiejętności matematycznych

Uczniowie klas piątych razem ze swoimi koleżankami i kolegami z ponad 6 tys. szkół wzięli dziś udział w badaniu - Diagnoza umiejętności matematycznych (DUMa). Na podstawie wyników badania nauczyciele będą mogli lepiej przygotować dzisiejszych piątoklasistów do nowego sprawdzianu szóstoklasisty.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.05.2014

PROJEKTOR-Wolontariat Studencki

Dzisiaj świetlica po raz kolejny gościła wolontariuszki z PROJEKTORA. Ciekawie spędziliśmy czas. Pani Ania prowadziła ciekawe zabawy oraz pokazała w jaki sposób można zmienić kolor soli kuchennej. Pani Ewelina natomiast nauczyła nas śpiewać kilku piosenek. Zostało nam jeszcze jedno spotkanie z tego cyklu i już nie możemy się go doczekać.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.05.2014

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny TRADYCJE WIELKANOCNE

Uczennica klasy 4a - Maja Kwiecień zdobyła I nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym TRADYCJE WIELKANOCNE zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
Cieszymy się z osiągnięcia Mai i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 17.05.2014

Wycieczka klasy 2b do Krakowa

W dniach 14 - 16 maja uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Mali podróżnicy zwiedzili Katedrę na Wawelu, wspięli się na wieżę, by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, nawiedzili też Groby Królewskie i wysłuchali hejnału z wieży kościoła Mariackiego. W Smoczej Jamie szukali śladów Smoka Wawelskiego i pozwolili się zmoczyć kroplom deszczu jaskiniowego - co podobno ma zapewniać szczęście przez cały rok. Ważnym punktem programu była wizyta pod oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej oraz w kościele ojców Franciszkanów - gdzie często modlił się Karol Wojtyła. W muzeum przyrodniczym uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat minerałów oraz świata roślin i zwierząt egzotycznych, a w fabryce cukierków każdy mógł zobaczyć jak one powstają i samodzielnie wykonać lizaka. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w modlitwie porannej w naszej krakowskiej szkole, zwiedzić ją oraz spotkać się z uczniami klasy 3b. Pogłębianie urszulańskich relacji zostało rozciągnięte przez wizytę w sierczańskim przedszkolu, gdzie uczniowie spotkali się z grupą pięciolatków i wspaniale sie bawili w sali sześciolatków. W Sierczy zwiedzaliśmy także stadninę koni i każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki na kucyku.
Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Żupny w Wieliczce, gdzie podczas warsztatów "Na rycerskim zamku" dzieci poznawały trudy i zasady życia rycerzy. Wielkie wrażenie wywarł na nas zjazd do Kopalni Soli. Tam odbyły się zajęcia "Od kopacza do górnika", w czasie których uczniowie sami mogli doświadczyć niektórych aspektów górniczej pracy.
Pomimo deszczowej pogody, która nam w tych dniach towarzyszyła, wycieczka była naprawdę udana. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem, pracą, modlitwą i dobrym sercem przyczynili się do tego, że miło spędziliśmy ten czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 16.05.2014

Zwiedzanie Kościoła Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie

Często modlimy się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (Pobrygidkowskim), ale nie wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, ile kryje się w nim historii, tajemnic i piękna.
Dzisiaj klasy 5b i 6a miały możliwość usłyszeć to od ciekawie oprowadzającego przewodnika i zobaczyć, co na tym miejscu działo się od 1396 roku. Obok kościoła z inicjatywy Króla Władysława Jagiełły został wybudowany klasztor dla Ojców Brygidów i Sióstr Brygidek, w którym obecnie uczą się uczniowie naszej szkoły. Warto to wszystko zobaczyć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 16.05.2014

Koleżeńskie spotkanie

Przedstawiciele dzieci klas trzecich, które miały w tym roku rocznicę I Komunii św. odwiedzili dzisiaj dom dziecka przy ul. Pogodnej. To było naprawdę koleżeńskie spotkanie. W saloniku na I piętrze toczyła się rozmowa o tym, co u nich i o tym, co u nas. Dzieci rozmawiały o swoich zainteresowaniach, nauce, pomocy innym. Domownicy pokazali nam swoje pokoje. Z radością ofiarowaliśmy im nasze dary złożone z okazji rocznicy I Komunii świętej.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 16.05.2014

"Czytanie łączy pokolenia" (4)

To już ostatnie spotkanie w naszej szkolnej bibliotece z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. Gościem spotkania był p. Piotr Plisiecki - tata naszych szkolnych kolegów Jasia i Wojtka. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy fragmentu książki pt. „Latający detektyw” szwedzkiego autora Ake Holmberga. Główny bohater powieści Sventon jest najsprytniejszym detektywem w Szwecji. Niestety, wie o tym tylko on sam, a dzwonek do drzwi w jego biurze oznacza zwykle sprzedawcę sznurowadeł. Nieoczekiwanie Sventon otrzymuje zlecenie rozwiązania intrygującej zagadki i wchodzi w posiadanie latającego dywanu.
Nie zdążyliśmy się dowiedzieć czy ten niezwykły przedmiot pomoże mu schwytać złoczyńców, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sięgnięcia po książkę.
Panu Piotrowi Plisieckiemu i wszystkim Gościom, którzy w ostatnich dniach odwiedzili bibliotekę dziękujemy za chwile spędzone na wspólnym czytaniu.
Zachęcamy wszystkich dorosłych do głośnego czytania dzieciom, ponieważ ma ono magiczną moc. Czas ten pogłębia więzi, sprzyja rozmowom, jest podstawą dobrych kontaktów z ludźmi, zapewnia rozwój intelektualny, psychiczny i moralny. Czytając pomagamy w doskonaleniu umiejętności językowych, pamięci i wyobraźni.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.05.2014

Wojewódzki Konkurs Poezji Dziecięcej

W dniu dzisiejszym uczniowie: Maria Dąbrowska z klasy 4a oraz Jan Sobiesiak z klasy 5b wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Każdy z uczestników zaprezentował przed publicznością dwa wybrane przez siebie wiersze. Konkurs odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy sukcesów. Wyniki konkursu jury ogłosi w poniedziałek.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.05.2014

Mistrzostwa Lublina w piłce nożnej chłopców

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej pod opieką pana Michała Łuczak udała się dziś na orlik przy ul. Rycerskiej na mistrzostwa Lublina. Nasi piłkarze w grupie zmierzyli sie z kolegami ze szkół SP 4, SP 22, SP 42 i SP 51. Debiut w zawodach piłkarskich trzeba uznać za udany biorąc pod uwagę fakt, że w naszym składzie znalazł się tylko jeden szóstoklasita, a i tak z każdym rywalem walczyliśmy jak równy z równym!
Nasze wyniki:
SP Sióstr Urszulanek UR : SP 4 0:1
SP Sióstr Urszulanek UR : SP 42 2:0 (M.Baryła, M.Głaz)
SP Sióstr Urszulanek UR : SP 51 0:2
SP Sióstr Urszulanek UR : SP 22 1:5 (M.Baryła)
Nasi reprezentanci: Maciej Baryła kl. 6b, Marek Głaz kl. 5b, Kacper Włodarczyk kl. 5b, Jakub Wiącek 5b, Bartosz Świerk 5a, Szymon Drozd kl. 4b, Tymoteusz Czukiewski kl. 4a.
Brawo chłopcy za walkę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.05.2014

"Czytanie łączy pokolenia" (3)

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne międzypokoleniowe głośne czytanie. Odwiedziła nas babcia Adama Staniszewskiego z kl. 2a. Babcia Adasia zainteresowała nas książką Martyny Wojciechowskiej pt. „Zwierzaki świata”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o zwierzętach mieszkających w Indiach i Afryce. Słuchając historii szczura o imieniu Balgir stwierdziły, że mogłyby się nawet z nim zaprzyjaźnić…
Babci Adasia bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.05.2014

Czwórbój lekkoatletyczny

We wtorek 13 maja na stadionie lekkoatletycznym Startu odbył się czwórbój lekkoatletyczny szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentantki wśród dziewcząt zajęły 16 miejsce w gronie 21 szkół, natomiast chłopcy nie zostali sklasyfikowanie, ponieważ jeden z naszych reprezentantów nie dotarł na zawody z powodu choroby :(
Drużyna dziewcząt: Anna Stąsik kl. 5b, Natalia Godzina kl. 5b, Agata Sławińska kl. 6a, Olga Kalinowska kl. 5a, Julia Fiedorek kl. 5b, Gabriela Szewczyk kl. 5b.
Drużyna chłopców: Marek Głaz kl. 5b, Jakub Wiącek kl. 5b, Maciej Baryła kl. 6b, Kacper Włodarczyk kl. 5b.
Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.05.2014

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” - „MALUTKA CZAROWNICA”

Klasy pierwsze i drugie obejrzały dziś przedstawienie pt. „MALUTKA CZAROWNICA”, które transmitowano z Teatru Groteska w Krakowie.
Malutka Czarownica to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i wreszcie umiejętności przeciwstawienia się złu. Historia z morałem, która uczy odwagi posiadania własnego zdania i stawania w obronie innych, opowiedziana została w sposób lekki i zabawny, a jednak skłaniająca do refleksji…


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.05.2014

Gala laureatów konkursów kuratoryjnych

Kacper Kiciński (z kl. 6a), Maciej Baryła i Agam Suraj (obaj z kl.6b) uczestniczyli dziś w uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014 we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które miało miejsce w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Podczas uroczystej gali nasi uczniowie zostali uhonorowanie dyplomami laureatów konkursu historycznego.
Gratulujemy pierwszego (potrójnego!) sukcesu w konkursach przedmiotowych w historii naszej młodej szkoły i życzymy dalszych - już w gimnazjum!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami i do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.05.2014

"Czytanie łączy pokolenia" (2)

Kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia” już za nami. Dzisiaj mieliśmy okazję posłuchać poezji w wykonaniu dziadka Lidii Orlik – Krzyżanowskiej, uczennicy klasy 4a. Nieznane dzieciom utwory Jana Brzechwy takie jak „Baśń o stalowym jeżu”, „Pan Drops i jego trupa” czy „Za króla Jelonka” wzbudziły wiele entuzjazmu zwłaszcza wśród chłopców. Pan Józef Krzyżanowski zachęcił nas również do przeczytania „Przygód Sindbada Żeglarza” i „Księgi dżungli”.
Dziękujemy za spotkanie a wszystkich czytelników zachęcamy do odwiedzania biblioteki.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.05.2014

WYCHOWYWAĆ TO KOCHAĆ
I WYMAGAĆ


W imieniu Stowarzyszenia "AGAPE" zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na warsztaty dla rodziców, którzy chcą zadbać o dobre relacje z dziećmi.
Warsztaty odbywają się w Stowarzyszeniu „AGAPE” w Lublinie, przy ul. Bernardyńskiej 5.
Kolejny cykl zaczyna się już w środę 4 czerwca (III cykl - 04.06-25.06.2014, IV cykl - 01.10-22.10.2014).
Zajęcia odbywają się w środy, w godzinach popołudniowych.
Udział jest bezpłatny. Warsztaty są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin.
Więcej informacji w załączniku - pobierz pdf


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.05.2014

"Książka dawniej i dziś"

W ramach zajęć tematycznych o książce uczniowie klasy 3b wybrali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Książka dawniej i dziś" zapoznając się z podstawowymi pojęciami z historii książki oraz sposobami wydawania jej od starożytnego Egiptu po współczesność. Zajęcia były połączone ze zwiedzaniem najważniejszych miejsc w bibliotece.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.05.2014

"Rośnij zdrowo na sportowo"

Na uczniów klas 1 - 3 czekała dziś niespodzianka w postaci zajęć ruchowych, które (w dwóch grupach) poprowadził klaun - animator firmy ASTER z woj. małopolskiego. Wszyscy znakomicie bawili się przy muzyce, a na zwycięzców rozegranych konkurencji czekały miłe nagrody.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” ogłoszonej przez MEN w Roku Szkoły w Ruchu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.05.2014

"Czytanie łączy pokolenia" (1)

Dzisiaj w naszej szkolnej bibliotece gościliśmy mamę Jadzi Jaksim z kl. 2b. Mama Jadzi przeniosła nas w magiczny świat książek. Podzieliła się z nami swoją ulubioną książką z dzieciństwa, była to „Malutka czarownica” autorstwa Otfrieda Preusslera. Urocza powieść, pełna czarów i niezwykłych przygód, która przeczytana w dzieciństwie zostaje w nas na całe życie.
Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie Malutkiej Czarownicy, były tak zaciekawione książką, że chciały tylko słuchać i słuchać...Zapomniały o całym świecie. A z bibliotecznych półek znikły wszystkie egzemplarze...
Mamie Jadzi serdecznie dziękujemy za tak owocne spotkanie i zapraszamy na kolejne.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 11.05.2014

Rocznica I Komunii Świętej

W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich obchodzili rocznicę I Komunii Świętej. Razem ze swoimi rodzinami uczestniczyli w uroczystej Eucharystii w kościele pobrygidkowskim, która rozpoczęła się o godzinie 9:30. Przewodniczył jej ks. Łukasz Michoń, który rok temu przygotowywał dzieci do I Komunii Świętej. Podczas homilii wyjaśniał, że Jezus jest Dobrym Pasterzem, ponieważ oddał swoje życie za ludzi i karmi ich własnym Ciałem.
W czasie procesji z darami trzecioklasiści złożyli przygotowane wcześniej prezenty – artykuły papiernicze, środki higieniczne, słodycze i zabawki, które zostaną przekazane dla domu dziecka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 9.05.2014

8 – 15 maja 2014 Tydzień Bibliotek

„Czytanie łączy pokolenia” - pod takim hasłem rozpoczął się w dniu wczorajszym Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Ogólnopolski program, realizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz podkreślanie roli czytania i bibliotek w edukacji, jak również zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole zorganizowane będą spotkania w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy pokoleniami.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 9.05.2014

„Jan Paweł II w medalierstwie polskim”

Klasa 5b zwiedziła dziś wystawę - „Jan Paweł II w medalierstwie polskim” znajdującą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Właścicielem ponad 1500 medali i monet z wizerunkiem Jana Pawła II jest kolekcjoner Zbigniew Nestorowicz. Najczęściej medale wykonywane są ze stopu metali: brązu, mosiądzu i tombaku. Niektóre są posrebrzane lub pozłacane, srebrne lub złote. Medale są tłoczone stemplem lub odlewane. Uczniowie zwiedzili także bibliotekę, byli w czytelni książek i czasopism, a także zapoznali się z możliwością korzystania z księgozbiorów bibliotecznych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.05.2014

PROJEKTOR – Wolontariat Studencki
ponownie w świetlicy


Dziś świetlica ponownie gościła wolontariuszki z Wolontariatu Studenckiego PROJEKTOR. Dwie sympatyczne studentki wprowadziły naszych młodszych uczniów w świat zabawy plastyką. Malowali czym się dało! Flamastrami po balonie, kredkami po kartce, suchym pędzlem po dłoni i twarzy (to były miłe doznania) oraz farbami… po czym się dało – z góry dziękujemy naszym wspaniałym Paniom sprzątającym za wyrozumiałość i pomoc w uprzątnięciu sali, a rodzicom za doprowadzenie garderoby naszych uczniów do ładu. No cóż! Kreatywność i twórczość rządzi się swoimi prawami :-)

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 8.05.2014

Z życzeniami u Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika

W uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, nasza archidiecezja świętuje też imieniny swojego Pasterza - Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Cała społeczność szkolna podczas modlitwy porannej prosiła Boga o potrzebne łaski dla Solenizanta, a delegacja uczniów z siostrami osobiście złożyła Ks. Arcybiskupowi życzenia wręczając bukiet róż.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.05.2014

Z wizytą w Katolickim
Uniwersytecie Lubelskim


Trwając jeszcze w atmosferze uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II uczniowie klasy 3b wybrali się w miejsce bardzo związane z nowym Świętym - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Dzięki uprzejmości p. Marka Pawelca - dyrektora Archiwum oraz pań z Działu Promocji i Kontaktów Społecznych zwiedziliśmy Muzeum Uniwersyteckie Historii KUL i inne ciekawe miejsca. Dowiedzieliśmy się m.in. o związkach ks. Karola Wojtyły, a następnie Papieża Jana Pawła II z Uczelnią. Była to dla nas cenna lekcja historii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.05.2014

XXXIII Mały Konkurs Recytatorski

W dniu dzisiejszym w Dzielnicowym Domu Kultury "Czechów" odbył się XXXIII Mały Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Klasę 2b prezentowała Jadzia Jaksim, klasę 4a Jaś Plisiecki, natomiast klasę 4b Tomek Jankowski.
Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, dlatego Jaś Plisiecki zdobył wyróżnienie, wywalczył je doskonałą interpretacją utworu Jana Brzechwy pt. "Brudas".
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami i do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.05.2014

Ogólnopolski Turniej
Tańca Towarzyskiego


Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Grand Prix Polski Młodzieży i Dorosłych ZAMEK 2014 nasze szkolne rodzeństwo - Alicja i Mikołaj Miłaczakowie - zajęło II miejsce w kategorii 12-13E.
Gratulujemy i życzymy kolejnych tanecznych osiągnięć!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 7.05.2014

Otwarte Mistrzostwa Janowa Lubelskiego w szachach klasycznych

W dniach od 2 do 3 maja w Janowie Lubelskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Janowa Lubelskiego w szachach klasycznych, podczas których uczeń naszej szkoły - Mieszko Czukiewski z klasy 2b zajął II miejsce w kategorii B do lat 10.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.05.2014

Raport z ewaluacji zewnętrznej

W dniu dzisiejszym o godz. 16.30 rozpoczęło się spotkanie rady pedagogicznej, podczas którego ewaluatorzy przedstawili raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole.
Spotkanie składało się z trzech części. W pierwszej, nauczyciele podzieleni na sześć grup, analizowali wyniki raportu wyciągając wnioski do dalszej pracy. Druga część polegała na prezentacji wyników oraz dyskusji. W trzeciej części ewaluatorzy podsumowali najważniejsze informacje wynikające z raportu oraz przedstawili swoje spostrzeżenia i wnioski co do poziomu spełnienia wymagań przez szkołę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.05.2014

Z wizytą w Przedszkolu
Sióstr Urszulanek SJK


Wczesnym popołudniem uczniowie klas pierwszych uczestniczący w zajęciach koła języka angielskiego udali się do Przedszkola Sióstr Urszulanek mieszczącego się przy ulicy Sudeckiej na os. Choiny. Nasi młodzi artyści, kilkoro z nich to absolwenci tego przedszkola, zaprezentowali swoim młodszym kolegom przedstawienie „Chick, chick, chicken – Happy Easter”.
Przedszkolaki z radością i wielkim zainteresowaniem oglądały występ naszych pierwszoklasistów. Po przedstawieniu mali aktorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.05.2014

Klasy trzecie przygotowują się
do rocznicy I Komunii św.


Znowu minął rok od I Komunii św. ubiegłorocznych klas drugich. Trzecioklasiści będą obchodzić swoją rocznicę w kościele Pobrygidkowskim dnia 11 maja 2014 r. o godz.9.30. Ten ważny dzień został poprzedzony przygotowaniem katechetycznym oraz nabożeństwem Słowa Bożego w szkolnej kaplicy. Ks. Łukasz Michoń wygłosił dla dzieci konferencję ukazującą Boga jako miłosiernego Ojca ciągle kochającego i przebaczającego, zachęcając dzieci do aktu przebaczenia sobie nawzajem przez podanie ręki i zwykłe słowo „przepraszam”. Po nabożeństwie chętne dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 6.05.2014

„Dzieci komunijne dzieciom misji”

Na łamach dwumiesięcznika „Świat misyjny” na miesiąc maj i czerwiec 2014 r. ukazał się artykuł - „Dzieci komunijne dzieciom misji”, w którym uczniowie klasy 3a napisali swoje wspomnienia z Białego Tygodnia. W wybranym dniu dzieci modliły się za misje i składały dobrowolne ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Dzieci otrzymały błogosławieństwo Papieża Franciszka - błogosławieństwo i podziękowanie dla Szkoły za misyjne zaangażowanie - podziękowanie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.05.2014

Jaki to owoc?

Dzisiaj na lekcji języka angielskiego uczniowie z klas pierwszych oglądali, rozpoznawali i utrwalali nazwy owoców. Rozpoznawali owoce za pomocą zmysłu smaku. Dzieci w czasie zadania miały zawiązane oczy chusteczką i na głos wypowiadały nazwy owoców (po angielsku), które rozpoznały podczas degustacji. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie, było smacznie i wesoło.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.05.2014

W pogoni za wielkanocnym zajączkiem

Już tradycyjnie po raz szósty odbył się bieg za wielkanocnym zajączkiem. Podobno uciekając przez zakonny ogród zabrał cały kosz jajek wielkanocnych. Trzeba było go złapać. Dzieci z koła mericiańskiego i koła misyjnego ruszyły w trzech grupach w pogoń za zającem. Ponieważ spryciarz uciekał trzeba go było nie tylko gonić, ale jeszcze wykonywać trudne zadania jakie zostawiał w listach ukrytych w różnych częściach szkoły i ogrodu. Gonitwa zakończyła się powodzeniem. W nagrodę dzieci otrzymały smaczne czekoladowe jajka i zrobiły sobie zdjęcie z wielkanocnym zajączkiem. To była „ pyszna” zabawa.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.05.2014

Rodzinny wypoczynek „dla ciała i dla ducha” w Borach Tucholskich

Drodzy Rodzice,
Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej zapraszają na wspólny i ciekawy sposób spędzenia wakacyjnego czasu w gronie rodzinnym.
W dniach od 20 do 26 lipca 2014 r. organizujemy rodzinny wypoczynek „dla ciała i dla ducha” w Borach Tucholskich, w miejscowości Borsk, w Ośrodku „LARGO” http://osrodek.largo.pl/osrodek-wypoczynkowy-borsk.php (Zachęcamy do obejrzenia tej malowniczej okolicy).
Koszt wyjazdu: pobyt wraz z wyżywieniem (śniadanie, obiad i kolacja) od osoby dorosłej wynosi 420 zł za 6 dni. Dzieci od 4 do 10 roku życia- 30% zniżki, dzieci do 3 lat- bez opłat. Dodatkowa opłata organizacyjna – 50 zł od każdej rodziny. (opłata dla osób prowadzących warsztaty dla rodziców, ofiara Mszy świętych, zajęcia prowadzone dla dzieci, itp.) W pierwszym etapie prosimy o wysłanie zgłoszenia swojej rodziny do końca maja do s. Jany Krogul: janakrogul@gmail.com
Zapraszamy serdecznie na wakacyjną, urszulańską przygodę!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 1.05.2014

Najlepsi czytelnicy kwietnia 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Gęborys Michał, kl. 4a – 9 książek
  • »Lisowski Mateusz, kl. 1b – 6 książek
  • »Kondrasiuk Witek, kl. 2a – 6 książek
  • »Łuć Wiktoria, kl. 3b – 6 książek
  • »Tarnowski Tomasz, kl. 3b – 6 książek
  • »Niećko Zuzanna, kl. 4b – 5 książek
  • »Dobosz Dominika, kl. 5a – 5 książek
  • »Kwiatkowski Franciszek, kl. 2a – 4 książki
  • »Pazik Weronika, kl. 1b – 4 książki
  • »Bryła Sara, kl. 1b – 4 książki