Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)kliknij, aby powiększyć


MAJ 2015

kliknij, aby powiększyć

Niedziela 31.05.2015

Noc Bibliotek

W sobotę 30 maja o godz. 17.00 rozpoczęła się w naszej szkole Noc Bibliotek. Na wieczorno – nocną imprezę przybyło 93 uczniów z klas I - III. Ku naszemu zaskoczeniu powitała nas bardzo sympatyczna „Niedźwiedzica”, która przeczytała nam książkę o niebieskim niedźwiadku. Dowiedzieliśmy się z niej, że każdy ma prawo być sobą – także hipopotam w paski i żółty krokodyl, bez których świat byłby nudny i… mniej kolorowy.
Sprawiło nam ogromną radość, kiedy wszyscy w rytm muzyki tańczyliśmy „makarenę”. Długo wyczekiwanym momentem wieczoru była projekcja filmu pt. „Sekret Eleonory”. Odbyliśmy animowaną podróż do magicznego i bajkowego świata książek, gdzie znakomite postaci, znane każdemu małemu czytelnikowi ożywają, a czytanie staje się umiejętnością na wagę złota.
Poznaliśmy historię rodziny małego Nataniela, która dostała w spadku po cioci Eleonorze dom wraz z bogatą biblioteką. Problemy finansowe rodziców chłopca sprawiły, że bezcenne książki, a w tym pierwsze wydania bajek Perraulta i baśni braci Grimm, mają zostać sprzedane. W chwili kiedy Nataniel odkrył, że biblioteka cioci Eleonory ma niezwykłą moc, zaczął szukać sposobu, by ocalić książki oraz ich bohaterów. Pomagali mu w tym m.in. Alicja z Krainy Czarów, Piotruś Pan oraz Pinokio. Oglądając film dowiedzieliśmy się jak głównemu bohaterowi udało się przejąć po cioci Eleonorze rolę Wielkiego Czytelnika i pomóc ulubionym postaciom.
Zmęczeni, lecz spragnieni wrażeń usiedliśmy do kolacji, a kiedy na niebie zaczęły pojawiać się pierwsze gwiazdy odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie czekał na nas kufer pełen tajemnic. Dobierając się w pary bawiliśmy się w poszukiwaczy zaginionych książek. Naszym zabawom nie było końca. Po długim wieczorze do snu ukołysało nas słuchowisko pt. „Kraina Muminków”. W niedzielny poranek, lekko zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach doprowadziliśmy szkołę do „stanu używalności” i z lekkim żalem, że to już koniec, udaliśmy się do domów.
Z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejną Noc Bibliotek w przyszłym roku a za minioną "noc" bardzo dziękujemy organizatorkom imprezy: p. Małgorzacie Szponar i p. Luizie Krupińskiej oraz Siostrom: Irenie, Piotrze i Christoforze, które się nami opiekowały!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.05.2015

Arni i Dobek

W ramach projektu Miasto Poezji chętni uczniowie z klas I - III mieli dziś wyjątkową okazję spotkać się w "Domu Słów" z pisarką książek dla dzieci Panią Grażyną Lutosławską - autorką sztuki „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata” (która swoją premierę miała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie) a także kilkunastu słuchowisk radiowych, licznych tekstów piosenek oraz dziennikarka związana z Radiem Lublin. Podczas tego niezwykłego spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się bezpośrednio od Pani Grażyny jak to jest z uwalnianiem myśli oraz skąd się biorą pomysły na książki.
Myślą przewodnią spotkania była bajka dla dzieci autorstwa Pani Lutosławskiej pt. „Jak Arni i Dobek ratowali świat”. Opowiada ona o marzeniach, trudnej sztuce przyjaźni oraz o tym co może się wydarzyć, kiedy odkryje się coś lepszego od czarów. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli pokolorować rysunki głównych bohaterów książek autorstwa Pana Piotra Giełzaka.
Wszystkie osoby, które chciałyby przeczytać o losach tych dwóch dzielnych chłopców zapraszamy do szkolnej biblioteki. Tam już od poniedziałku będzie można ją wypożyczyć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.05.2015

"Wędrujące Drzewo Opowieści"

W dniu dzisiejszym klasa 2a uczestniczyła w kolejnych zajęciach edukacyjnych Festiwalu Miasta Poezji. Dzisiejsze wydarzenie pt. "Wędrujące Drzewo Opowieści" miało miejsce na Placu po Farze.
Dzieci słuchały ciekawych opowieści m.in.: Margarity del Mazo "Maska lwa", Jana Baltlina "Sztuka latania", Roksany Wróbel "Florka" i innych. Pan, który wspaniale czytał te opowieści, po każdej z nich chwilę konwersował z uczniami. Dzieci chętnie pytały o róże sprawy, a także odpowiadały na pytania. Po podziękowaniu Panu za poświęcony nam czas i przepiękną interpretację czytanych tekstów, dzieci same - chodząc wokół drzewa - czytały mądre powiedzenia i maksymy różnych poetów "zawieszone" na gałęziach. Tak, to było bardzo ciekawe i interesujące wydarzenie Festiwalu Miasta Poezji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.05.2015

Na warsztatach poetycko - plastycznych

"Żyrafa może jeść liście
i owoców soczyste kiście.
Tego nie zazdroszczę żyrafie -
ja też tak potrafię!"

Ten krótki wierszyk, jako ciąg dalszy wiersza Jana Brzechwy pt. "Żyrafa" powstał w czasie warsztatów poetycko - plastycznych, w których wzięli dziś udział uczniowie klasy 3b.
Warsztaty te były częścią projektu pt. "Poezja przyrodnicza dzieciom", zorganizowanego w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w programie Miasta Poezji. Dzieci, oprócz tworzenia własnych wierszy, rozwijały talenty plastyczne, wspólnie rozwiązywały zagadki oraz razem z pracownikami biblioteki - w tym z mamą Jadzi, p. Pauliną Studzińską - Jaksim czytały wiersze Jana Brzechwy. Ogromną atrakcją tego spotkania była możliwość wykonywania części zadań w ogrodzie na dachu Biblioteki, oraz przygotowany dla uczniów poczęstunek i niespodzianki.
Bardzo się cieszymy z kolejnego, udanego wyjścia do Biblioteki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.05.2015

Wyniki Sprawdzianu Szóstoklasisty!

Nadszedł długo wyczekiwany dzień ogłoszenia wyników sprawdzianu szóstoklasisty 2015. Nasi uczniowie spisali się na medal uzyskując łącznie 89% (miasto 77%, województwo 70%).
Z języka polskiego średnia szkoły 90,7%, z matematyki 82,9%, z języka angielskiego 93,0%.
Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom: p. Katarzynie Skałeckiej - nauczycielowi języka polskiego, s. Monice Orzechowskiej - nauczycielowi matematyki, p. Barbarze Koper i p. Justynie Wójcik - Siatce - nauczycielom języka angielskiego.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.05.2015

W galerii „Po 111 Schodach”

W dniu dzisiejszym klasa 4b z p. Joanną Frydrych - Staszczak wybrała się do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie.
W galerii „Po 111 Schodach” uczniowie obejrzeli rysunki i grafiki znanego lubelskiego artysty Józefa Tarłowskiego. Prace przedstawiały Lublin czarno – biały i w kolorze. Na kartkach znalazł się również Kazimierz Dolny, Dwory i linoryty. Dla uczniów był to rodzaj powtórki z zakresu technik graficznych i rysunkowych. Prawdziwe mistrzostwo w operowaniu kreską i tym co prace przedstawiały. Można je było obejrzeć w Sali Kominkowej oraz Renesansowej. Stylowe wnętrza przenosiły nas w dawne czasy.
Uwagę dzieci zwróciła również ciekawa wystawa grafik uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Lublinie. W ramach warsztatów, które miały tam miejsce, bardzo ciekawie oddali oni nowatorskie techniki graficzne jak monotypia enkaustyczna, tektura, pleksi czy żelatyna.
Wyjście do MDK nr 2 było również dobrą okazją do obejrzenia wystawy fotografii poświęconej kobietom, które służyły w okresie międzywojennym w polskiej policji. Podczas dzisiejszych zajęć przeplatały się ze sobą lekcja historii i wiedzą o sztuce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.05.2015

W Górach Świętokrzyskich

W dniach 26 - 27 maja klasa 4b wraz z wychowawcą – p. Martą Muszyńską, p. Justyną Wójcik – Siatką i p. Albertem Królem, poznawała historię geologiczną oraz budowę najstarszych i najniższych gór w Polsce - Gór Świętokrzyskich. Na uczniów czekało wiele atrakcji.
Pierwszego dnia wycieczki weszli w dość niedogodnych warunkach (z powodu podmokłego podejścia i śliskich skał) na Górę Święty Krzyż, gdzie dokonali adoracji Drzewa Krzyża Św. i poprosili o potrzebne łaski. Zwiedzili muzeum misyjne, a w Opactwie Benedyktynów posilili się pożywną zupą. Wędrując w Świętokrzyskim Parku Narodowym mieli okazję zobaczyć gołoborza na Łysej Górze i dowiedzieć się jak one powstały. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Centrum Leonarda da Vinci – gdzie każdy uczeń znalazł dla siebie ciekawe obiekty i zabawy (bardzo naukowe).
Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli do Geoparku gdzie różnorodne eksponaty i interaktywny przekaz informacji pozwoliły im poznać dzieje geologiczne tego regionu. W specjalnie przygotowanej kapsule (5D) wybrali się do wnętrza Ziemi. Zaproszeni na warsztaty obróbki kamienia nauczyli się szlifować i polerować skałę wapienną, którą zabrali ze sobą na pamiątkę. Po drodze do Parku miniatur w Krajnie zobaczyli Kadzielnię, a w parku poczuli się jakby zwiedzali cały Świat dzięki miniaturowym budowlom, które bezbłędnie rozpoznawali.
Podczas całej wycieczki uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą, zaskakując przewodników - specjalistów w dziedzinie geologii, swoją mądrością.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.05.2015

Dzień Mamy i Taty

Uczniowie klasy 1a wybrali sobie dzisiejszą datę na wspólne świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca. Dziękowali swoim rodzicom za ich miłość, troskę i poświęcenie. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez przedstawienie, wiersze, tańce i piosenki.
Przedstawienie opowiadało o smutnej królewnie, której uśmiechu na twarzy nie potrafiły wywołać ani drogie prezenty, ani występy zabawnych tancerzy. Nawet światowej sławy lekarz nie znalazł powodu jej smutku. Dopiero kiedy z pomocą przyjaciół z klasy 1a zaakceptowała siebie taką jaką jest, przebaczyła tym, którzy ją zranili, przeprosiła swojego tatę i uśmiech zagościł na jej twarzy.
Po przedstawieniu uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem udali się do sali na słodki poczęstunek. To było bardzo miłe spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.05.2015

W Mieście Poezji

Klasa 3a wzięła dziś udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Miasta Poezji w Lublinie. W strugach deszczu udała się do Domu Słów, gdzie uczestniczyła w projekcie Wędrujące Drzewo Opowieści. Tam uczniowie z uwagą słuchali zabawnych, czasem bardzo poplątanych losów bohaterów, np. Florki – małej ryjówki czy Pieńka, który założył muzeum. Pan Jan, który czytał wybrane dla nas książki swoim głosem, mimiką i gestem zaczarował słuchaczy. Po każdej przeczytanej książce publiczność prosiła o kolejną. Gromkimi brawami słuchacze podziękowali za ożywienie bohaterów czytanych książek.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.05.2015

Na Farmie Iluzji

Dzisiaj uczniowie klasy 2b odwiedzili Farmę Iluzji w Mościskach k. Trojanowa. Zobaczyli Latającą Chatę Tajemnic, gdzie grawitacja się zatrzymała, Muzeum Iluzji, Tunel Zapomnienia, gdzie można było zapomnieć o całym świecie i wyjście z niego było nie lada wyzwaniem. W pokoju Amesa mieli możliwość być raz w wielkoludem a raz krasnalem natomiast w Zakręconym Domku dzieci przekonały się na sobie czym jest iluzja ruchu pozornego. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na zwiedzających.
Cały dzień spędzony na Farmie Iluzji był czasem dobrej zabawy i z pewnością nie było to iluzją.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.05.2015

Z wdzięczności dla Rodziców

"Serdecznie witamy wszystkich naszych Kochanych Rodziców i zapraszamy do obejrzenia programu przygotowanego specjalnie dla Was Drodzy Rodzice. W tym roku chcieliśmy się zaprezentować na Szkolnej Scenie Talentów. Ach czegóż tu nie będzie? Tak sobie po cichu myślimy, że bardzo się Wam spodobamy. Wy brawami nas zachęcać będziecie i na pewno na tak wspaniałym pokazie nie zaśniecie".
Tymi słowami dzieci z klasy 2a przywitały dziś swoich Rodziców, którzy zostali zaproszeni, aby wspólnie świętować Dzień Mamy i Taty. Były też przepiękne życzenia, piosenka i prezenty, które dzieci same przygotowały. Po części artystycznej nadszedł czas na małe "co nieco", o które z kolei zadbali sami Rodzice.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.05.2015

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody mają to coś w sobie, że chce się do nich wracać. Wśród uczniów klasy 1b są tacy, którzy byli w tym miejscu już kilka razy, a mimo to wszyscy z wielką radością wyruszyli dziś na wycieczkę do tej bajkowej krainy. Czekała tam na nas Wróżka Smużka, która prowadziła nas przez Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Krasnoludki Gród i inne atrakcje tego miejsca. Odwiedziliśmy też Mordole, które mają już swój "dom" w Ogrodach, a które mimo że takie włochate wzbudziły chyba najwięcej sympatii wśród dzieci. Pewnym wyzwaniem było przejście przez Mroczysko, które wymagało cierpliwości i nie lada odwagi. Oczywiście nie zabrakło czasu na swobodną zabawę na trampolinach czy dmuchańcach. A co najważniejsze sprzyjała nam dobra pogoda chociaż straszono nas deszczem. Jednak Ktoś czuwa nad nami i Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałą i udaną wycieczkę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.05.2015

Angielski FOX

W dniu dzisiejszym w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. W konkursie wzięło udział ponad 2600 uczniów z województwa lubelskiego. Nasi uczniowie: Maja Kwiecień z klasy 5a, Kacper Lutomski, Tomasz Jankowski z klasy 5b oraz Magdalena Misztal i Bartosz Świerk z klasy 6a mogą pochwalić się nagrodą książkową, którą otrzymali za uzyskanie wyniku dobrego. Gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.05.2015

"Brzydkie Kaczątko"
dla Rodziców


W przeddzień Święta Matki uczniowie klasy 1b zaprosili do szkoły swoich Rodziców, by wyrazić Im swoją wdzięczność. Z wychowawczynią s. Ireną Bobkowską przygotowali przedstawienie o Brzydkim Kaczątku. Mimo pewnej tremy przed tak szanowną widownią, każdy pięknie odegrał swoją rolę. Na zakończenie, wraz z przygotowanymi upominkami, dzieci przekazały swoim Rodzicom ważne przesłanie: "Zawsze trzeba mieć nadzieję, nawet gdy jest źle. Kto marzenia w sercu nosi, ten nie podda się!"
Rodzice nie zostali dłużni i poczęstowali małych aktorów słodkościami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.05.2015

Warsztaty komiksowe

W dniu dzisiejszym chętni uczniowie z klas IV - VI wybrali się wspólnie z p Anną Karą i p. Olgą Tołwińską na warsztaty komiksowe organizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w ramach projektu Miasto Poezji.
Warsztaty były o tyle nietypowe, gdyż odbyły się w plenerze pod Ratuszem Lubelskim. Uczniowie mogli usłyszeć nie tylko wiele ciekawostek dotyczących historii komiksu, ale także stworzyć własne komiksowe opowieści.
To były bardzo twórcze zajęcia - mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.05.2015

"Skarpety i Papiloty"

W ramach programu Miasto Poezji uczniowie klasy 2a uczestniczyli dzisiaj w improwizowanym słowno - muzycznym słuchowisku J. Holewińskiej "Skarpety i Papiloty".
Wydarzenie to miało charakter plenerowy i zorganizowane zostało na podwórku Domu Słów. Dzieci poznały historię sympatycznej lisiej rodzinki, w rolę której wcieliło się czworo aktorów. Nasi uczniowie aktywnie słuchali ciekawej opowieści włączając się w śpiew i podpowiadając, gdzie schowała się lisiczka Nataliska. Wyraźne ożywienie całej widowni nastąpiło, gdy na podwórko wjechał samochód TVP1.
W drodze powrotnej do szkoły uczniowie zastanawiali się, czy będą we "Wiadomościach" wieczornych, czy w innym programie...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.05.2015

„Skrzydlaty eksperyment ziemi”

Dzisiaj mieliśmy okazję poznać wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Skrzydlaty eksperyment ziemi”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.
W półfinale części plastycznej dwie uczennice naszej szkoły – Kamila Brauze z klasy 5a oraz Wiktoria Smolarz z klasy 4a otrzymały wyróżnienia. Wykonały prace plastyczne, które przedstawiały zwierzęta żyjące miliony lat temu, a które były przodkami współczesnych ptaków, owadów lub nietoperzy. Dziewczęta otrzymały dyplomy oraz nagrody. Cieszymy się ich wygraną. Życzymy dalszych sukcesów i radości z twórczej pracy.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 23.05.2015

Zaproszenie na NOC BIBLIOTEK

W sobotę 30 maja br. od godziny 17.00 zapraszamy chętnych uczniów klas I - III na pierwszą Ogólnopolską Noc Bibliotek – pełną atrakcji popołudniowo – wieczorną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
W programie m.in. głośne czytanie książek, quizy i zabawy ruchowe, projekcja filmu pt. „Sekret Eleonory”.
Istnieje możliwość odebrania dzieci w sobotę o godz. 20.00, lub w niedzielę o godz. 8.00. Szczegółowe informacje dostępne będą w bibliotece szkolnej.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 23.05.2015

Pielgrzymka do Rzymu

Wczesnym rankiem po Mszy świętej uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się w długą podróż do Italii.
Na szlaku swojej pielgrzymki nawiedzą Loreto, Manopello, Monte Cassino, Asyż i oczywiście Rzym! A w drodze powrotnej zawitają w Padwie i Wenecji.
Życzymy im bezpiecznej podróży, dobrej pogody, radości i wielu pięknych przeżyć.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.05.2015

Dzień Wdzięczności Rodzicom

Za kilka dni Dzień Matki i Dzień Ojca, ale w naszej szkole już dzisiaj 22 maja uczniowie z klas IV - VI podziękowali za trud wychowania i miłość rodziców.
Na tę okoliczność koło teatralne przygotowało przedstawienie pt. "Uczta bogów na Olimpie". Odbył się też pokaz talentów: Tymoteusz Gędek - uczeń z kl. 4b wystąpił przed rodzicami pięknie grając na gitarze, Jan Plisiecki z kl. 5a - recytował wiersz Jana Pawła II, Zosia Jaworska, Dominika Krzewińska oraz Konrad Dutkiewicz z kl. 5b - podziękowali rodzicom słowami piosenki. Dziewczęta z kl. 4a - Wiktoria Świerk, Zosia Chibowska, Maja Wiącek oraz Wiktoria Smolarz - zatańczyły dla rodziców w rytmie greckiej zorby, a Maciej Hajkowski z kl. 4b zaprezentował pokaz z dziedziny żonglerki. Występ uświetniła gra na pianinie rodzeństwa Agaty Iwaszko z kl. 6a i Stasia Iwaszko z kl. 4b. Na koniec życzenia dla rodziców wyśpiewały Marta Łukasik, Martyna Korba, Karolina Bałaban i Iza Wachowska z kl. 4b.
Wcześniej, uczniowie klas starszych, zachęceni przez p. Katarzynę Skałecką i p. Martę Muszyńską, pod których kierunkiem została przygotowana dzisiejsza uroczystość, napisali listy do swoich rodziców, w których podziękowali im za poświęcenie oraz wyrazili, jak bardzo ich kochają. Na zakończenie dzisiejszego spotkania dzieci wręczyły je swoim rodzicom, którzy ze wzruszeniem podziękowali swoim pociechom i organizatorom za tę miła niespodziankę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.05.2015

Najlepsze w Lublinie!

Dzisiaj odbyły się finały Igrzysk Szkół Podstawowych Miasta Lublin 2014/2015 w mini piłce nożnej dziewcząt, w którym zmierzyły się cztery najlepsze drużyny wyłonione podczas eliminacji.
W półfinale przyszło nam się zmierzyć z zeszłorocznym zwycięzcą - SP 27. Po dość wyrównanym meczu wygraliśmy 4 : 2 po trzech bramkach Ani Stąsik i jednej Agaty Iwaszko!
W finale zagraliśmy z SP 32, którą pokonaliśmy 1 : 0 po bramce ......... Ani Stąsik!
Skład naszej drużyny: Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Agata Iwaszko, Dominika Walkiewicz, Alicja Włodarczyk (wszystkie z kl. 6a), Natalia Godzina, Gabriela Szewczyk, Anna Stąsik (z kl. 6b), Zuzanna Niećko i Ola Makarewicz (z kl. 5b).
Brawa i wielkie gratulacje dla dziewczyn i ich trenera - p. Michała Łuczaka!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.05.2015

XXI Międzyszkolny
Konkurs Recytatorski
Poezji K. I. Gałczyńskiego


W Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie odbył się dzisiaj XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas IV - VI z wielu lubelskich szkół. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali dwaj uczniowie: Tomasz Jankowski z klasy 5b oraz Jan Plisiecki z klasy 5a, który zajął III miejsce. Gratulujemy!
Gościem honorowym konkursu oraz przewodniczącym jury była córka poety - Pani Kira Gałczyńska, która wręczała laureatom dyplomy oraz nagrody. Pani Gałczyńska doceniła ogromne zaangażowanie i wrażliwość artystyczną uczniów oraz podziękowała wszystkim uczestnikom i opiekunom, dzięki którym poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego jest wciąż żywa.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.05.2015

Finał konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się dziś z wyzwaniem rzuconym im przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień".
Jadzia Ciesielska z kl. 1b, Adaś Staniszewski z kl. 3a, Zosia Ciesielska i Kacper Lutomski z kl. 5b mieli za zadanie ułożyć opowiadanie na podstawie przedstawionej historyjki obrazkowej. Było to tym ciekawsze i tym bardziej wymagające, że obrazki mogły zostać uporządkowane w dowolnej kolejności - każdy z uczestników konkursu mógł ułożyć swoją, niepowtarzalną historię, której treść następnie miał przelać na papier.
Gratulujemy naszym uczniom determinacji w dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się językiem ojczystym. Życzymy sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.05.2015

VI Ogólnomiejski
Turniej Szachowy


W dniu dzisiejszym pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnym VI Ogólnomiejskim Turnieju Szachowym pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Rozgrywki odbyły się w Domu Kultury "Czechów" przy ul. Kiepury 5. Turniej wzbudził ogromne emocje nie tylko wśród uczestników, ale także wśród opiekunów i obserwatorów szachowych potyczek. Łącznie startowało 41 zawodników (bez podziału na grupy wiekowe tak, że nasi uczniowie rozgrywali pojedynki z dorosłymi zawodnikami). Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim tzn. każdy uczestnik rozegrał 7 pojedynków z losowo przydzielonym przeciwnikiem.
Najwyższy wynik wśród uczniów naszej szkoły uzyskał Krzysztof Suraj z klasy 5a plasując się na 12 pozycji. Gratulując dobrego wyniku zachęcamy równocześnie wszystkich uczniów do zainteresowania się tym niezwykle ciekawym sportem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.05.2015

"Świat moich marzeń" - wyniki

Po modlitwie porannej zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Świat moich marzeń", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 113 prac plastycznych z dziewięciu szkół podstawowych Lublina i Świdnika.
Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Marysia Łuć z klasy 2a, drugie Magdalena Dyrka z klasy 2a. Dwie uczennice (również z klasy 2a) otrzymały wyróżnienie są to: Karolina Krzywicka i Klara Mrzewka.
Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.05.2015

Spotkanie Zespołu Wymiany Doświadczeń

W murach naszej szkoły miało dziś miejsce spotkanie grupy Zespołu Wymiany Doświadczeń - nauczycieli biorących udział w szkoleniu Centrum Edukacji Obywatelskiej z Aktywnej Edukacji. Spotkanie poprowadziła p. Zofia Siudym - nauczycielka języka polskiego ze szkoły w Józefowie nad Wisłą. Z naszej szkoły w szkoleniu wzięło udział troje nauczycieli: s. Monika Orzechowska, p. Monika Król i p. Andrzej Paździor. Uczestnicy wymienili się doświadczeniami TIK-owymi w nauczaniu, poznali nowe narzędzia, aplikacje i programy oraz przygotowali dobre praktyki nauczania przedmiotowego z wykorzystaniem poznanych narządzi i aplikacji. Mamy nadzieję, że zdobyta na spotkaniu wiedza i umiejętności szybko znajdą praktyczne zastosowanie w środowisku szkolnym.
W programie Aktywnej Edukacji i podobnych spotkaniach, które odbywają się w innych szkołach bierze udział łącznie ośmiu nauczycieli naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.05.2015

Kleszcze

Dzisiaj klasa 5b gościła mamę Karoliny. Pani dr n. med. Angelina Wójcik - Fatla zajmuje się zawodowo kleszczami. Przyszła podzielić się swoją wiedzą z uczniami. Dzieci podczas prezentacji zapoznały się z różnymi rodzajami kleszczy oraz mogły obejrzeć prawdziwe egzemplarze zamknięte w próbówkach. Dowiedziały się, jak chronić się przed nimi, o chorobach przenoszonych przez kleszcze i jak postępować, gdy nas ukąszą. Zajęcia były bardzo interesujące. Serdecznie za nie dziękujemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.05.2015

Literacki „pazur”

Krystyna Gut - uczennica klasy 6a została finalistką i otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Papieskim „Śladami św. Jana Pawła II po Polsce”. Jej utwór literacki znalazł się wśród siedmiu najlepszych w całej Polsce. Przyszli poeci żyją wśród nas! Krysi serdecznie gratulujemy.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.05.2015

Komunikacja w szkole
i nowe technologie


Z roku na rok nasza szkoła wzbogaca się w nowy sprzęt multimedialny, ale by w pełni z niego korzystać trzeba wiedzieć jak to robić, dlatego dzisiejsze wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli poświęcone zostało zagadnieniu komunikacji w szkole i stosowaniu nowych technologii w codziennej pracy nauczyciela. Zajęcia w ramach projektu „Akademia Cyfrowych Kompetencji” poprowadziła dla naszych pedagogów p. Agnieszka Jarmuł dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym zastosowania narzędzi internetowych w pracy nauczyciela.
Spotkanie jest już za nami - teraz czas na praktykę!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.05.2015

Zadziwiające owady –
ciąg dalszy…


W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2b mieli okazję zgłębić wiedzę o najliczniej zamieszkujących ziemię zwierzętach, czyli owadach. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i oglądały świat owadów w laboratorium entomologicznym, „pszczelim ulu” oraz podziwiały mrówkę, ważkę i osę w rozmiarze XXL. Zajęcia przyrodnicze pomogły im zrozumieć, dlaczego owady są ważne w naszym życiu. Na pamiątkę niecodziennej lekcji przyrody otrzymali dyplomy Młodego Obserwatora Owadów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.05.2015

Jak radzić sobie ze zmianami...

Program „Przyjaciele Zippiego”, który od tego roku jest realizowany również w naszej szkole, uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. W piątej części tego programu m.in. rozmawia się z dziećmi na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego.
Realizując program uczniowie klasy 1b udali się dziś na cmentarz przy ul. Lipowej. Podczas wyjścia zatrzymali się przy grobie małego chłopca, który - jak zapisano na płycie nagrobnej - dał swoim rodzicom "70 minut szczęścia". Stając przy grobowcu Hieronima Łopacińskiego z łatwością skojarzyli nazwisko z biblioteką sąsiadującą z naszą szkołą, czyli z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego. W ten sposób pamięć o zmarłych jest wciąż żywa i przekazywana następnym pokoleniom. Uczniowie doszli też do Zbiorowej Mogiły Dzieci Zamojszczyzny. Tam pomodlili się wspólnie o pokój na świecie, by już nigdy i nigdzie człowiek nie zabijał człowieka.
Była to wyjątkowa lekcja na temat przemijania, ale też o życiu, które jest nam dane.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.05.2015

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu
„O tym, jak Jan Paweł II został świętym”


Dziś na porannym apelu poznaliśmy wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II.
A oto nasi laureaci:
- w kategorii klas I:
Gabriela Łuć z kl. 1b - III miejsce,
- w kategorii klas II-III:
Maria Wilczewska z kl. 3a – II miejsce,
Karol Jagieło z kl. 2a – III miejsce.
Gratulujemy i cieszymy się sukcesem naszych uczniów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.05.2015

Dni otwarte w Radiu Lublin

Z okazji „DNI OTWARTYCH POLSKIEGO RADIA LUBLIN” klasa 3a zwiedziła dzisiaj Radio Lublin - przyjrzała się pracy dziennikarzy i realizatorów podczas programu na żywo oraz wzięła udział w realizacji słuchowiska. Największym jednak zaskoczeniem i wyróżnieniem okazało się wejście na żywo na antenę.
Uczniowie mieli również okazję odwiedzić kiermasz agroturystyczny w ogrodach Radia Lublin. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Lasów Państwowych, gdzie za prawidłowe odpowiedzi na wylosowane pytania otrzymywali nagrody. Z rękami pełnymi upominków i uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.05.2015

Zadziwiający świat owadów

Uczniowie klas 3b i 2a mieli dziś okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach z przyrody. Dzieci oglądały wspaniałą wystawę na temat świata owadów w CH Atrium Felicity. Składała się ona z trzech części:
- laboratorium entomologicznego, gdzie uczniowie pod mikroskopami mogli zobaczyć prezentację budowy owadów, oraz film edukacyjny na temat klasyfikacji owadów; dużą atrakcją były gabloty z egzotycznymi motylami i chrząszczami oraz dwa formikaria,
- kapsuły stylizowanej na ul, gdzie podczas multimedialnej prezentacji dzieci poznały mechanizm zapylania i znaczenie owadów dla ekosystemu oraz wzięły udział w quizie dźwiękowym,
- stanowiska fotograficznego, gdzie przy trzymetrowej figurze mrówki uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnymi atrakcjami były ogromne figury ważki i osy oraz konkurs podsumowujący wystawę oraz dyplomy dla każdego dziecka. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.05.2015

"Świetlikowe" sukcesy

Po długim czasie oczekiwania wreszcie nadeszły wyniki VIII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Z naszej szkoły brało udział aż 127 uczniów z wszystkich klas, a nagrodzonych zostało 39.
Nagrodę główną - przy maksymalnej liczbie punktów - otrzymali: Szymon Ciołek z klasy 1a, Jadzia Ciesielska, Zosia Münnich, Adam Sidor z klasy 1b.
Nagrody otrzymały: Zuzia Cichosz i Ewa Mazurkiewicz z klasy 1b oraz Marta Górka z klasy 6b.
Ponadto następujący uczniowie otrzymali wyróżnienia:
z klasy 1a: Weronika Józefczuk, Dawid Osiński, Milena Płaza Kościańczuk, Hania Trzewik, z klasy 1b: Maja Celińska, Weronika Gruza, Leon Kowal, Oliwia Królikowska, Gabrysia Łuć, Krzyś Martyna, Amelka Okońska, Maria Ruszkowska, Marcin Urawski,
z klasy 2a: Tymek Kowalik, Kuba Wdowiak,
z klasy 2b: Piotr Dawidziuk, Karol Jaworski, Mateusz Lisowski, Weronika Pazik, Zosia Ruszkowska,
z klasy 3a: Magda Pańczyk, Adam Staniszewski,
z klasy 3b: Staś Blachani, Berenika Dacko, Dominik Gach, Szymon Józefczuk, Błażej Kleszowski, Krzysztof Münnich,
z klasy 4b: Sławek Brzózka, Gosia Wiącek,
z klasy 5b: Zosia Ciesielska,
z klasy 6b: Michał Jaworski.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym wielkiej pasji przyrodniczej i życzymy, by zaciekawienie światem przyrody wciąż w nich rosło!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.05.2015

Na żywo w Radiu Lublin

Klasa 6a wybrała się do Radia Lublin na dni otwarte. Jest to wyjątkowy czas, ponieważ do naszego miasta zjechali się reporterzy z całego świata (ok. 140 osób). Uczniowie zwiedzili budynek radia, studio nagrań, studio emisji, nagrali słuchowisko, poznali pracę osób zatrudnionych w lubelskim radiu, ale najbardziej ekscytujące było dla nich wystąpienie na żywo. Umożliwiła im to Pani Ewa Dados, która zaprosiła naszych szóstoklasistów do studia, gdy prowadziła swoją audycję "na żywo". Kolejnym nktem wycieczki był dział w prezentacji dotyczącej funkcjonowania radia przez nadajniki, wieże, maszty.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, za co organizatorom serdecznie dziękujemy.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.05.2015

Pielgrzymka do Matki Bożej
w Wąwolnicy


Na zakończenia białego tygodnia dzieci komunijne z rodzicami i wychowawcami dziękowały za dar Pierwszej Komunii św. w Sanktuarium Maryjnym w Wąwolnicy. Jest to miejsce szczególne. Przed Mszą św. Ksiądz Prałat Jan Pęzioł opowiedział o nadzwyczajnych, cudownych uzdrowieniach tych, którzy z ufnością uciekają się do Matki Bożej właśnie w tym miejscu.
Po końcowym błogosławieństwie we wzruszający sposób dzieci dziękowały swoim rodzicom za bliskość, opiekę i wielką miłość jaką są ciągle obdarowywane. Wyrazem ich miłości były róże i dziecięce uściski. Był to czas wzajemnej wdzięczności i ciepłych słów, które wypowiedziały nie tylko dzieci, ale też rodzice, wychowawczynie klas, ks. Łukasz Michoń i s. Urszula Kupczyk. Dobrze, że je wyrażamy, są one bowiem wyrazem wzajemnej życzliwości i wspólnego kierunku w procesie wychowania naszych dzieci.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.05.2015

Ostatni wieczór filmowy

W piątkowy wieczór o godz. 18.50 pod drzwiami naszej szkoły oczekiwali zniecierpliwieni uczniowie z karimatami, śpiworami, poduszkami i słonymi przekąskami. Cieszy nas ogromnie obecność aż 40 uczniów klas 4-6, którzy postanowili ten wieczór spędzić w szkole na wspólnym oglądaniu filmu. Pojawili się zarówno Ci, dla których była to pierwsza noc filmowa w szkole jak również Ci, którzy nie opuścili ani jednej!
Uczniowie wraz z opiekunami podczas oglądania trzeciej części filmu Opowieści z Narni: "Podróż Wędrowca do Świtu" przenieśli się ponownie w magiczny świat przygód Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż i pomagają księciu Kaspianowi zaprowadzić pokój w jego krainie. Dzielne rodzeństwo dzięki odwadze, współpracy i zaufaniu przezwyciężają najtrudniejsze przeciwności.
Tradycyjnie po spokojnej nocy i posprzątaniu auli spotkaliśmy się na wspólnym śniadaniu w stołówce szkolnej.
Był to niestety ostatni w tym roku szkolnym wieczór filmowy połączony z nocowaniem w szkole. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym - opiekunom i uczniom, którzy pomagali w realizacji tego niezwykłego pomysłu. Wierzymy, że spotkamy się również w przyszłym roku!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.05.2015

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zakończony

W dniach od 8 do 15 maja obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Podczas różnych zajęć przeprowadzonych w szkole nasi uczniowie zapoznali się z rolą bibliotek jaką pełnią one w naszym codziennym życiu. Poznali także najciekawsze aspekty zawodu bibliotekarza. Mieli również okazję do podzielenia się swoją wizją „biblioteki przyszłości”.
Podczas warsztatów plastycznych każdy mógł wykonać zakładkę do książki i pięknie przyozdobić swoje inicjały. Uczniowie z zapałem malowali kwiaty, zwierzęta, świetnie się przy tym bawiąc, zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności. Wspólnie czytaliśmy ciekawe opowiadania, uświadamiając wcześniej dzieciom dlaczego warto czytać książki. W piątkowe popołudnie na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek gościliśmy tatę Jadzi Jaksim z kl. 3b, który zaciekawił nas książką pt. „Lato Muminków”.
Serdecznie dziękujemy za tak owocne spotkania i zapraszamy na kolejne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.05.2015

"Bajkowy zawrót głowy"

Dziś rano uczniowie klas I - III wraz ze swoimi nauczycielami przenieśli się do bajkowego świata, a wszystko za sprawą Koła Teatralnego, które specjalnie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowało wyjątkowe przedstawienie pt. "Bajkowy zawrót głowy". Scenariusz do przedstawienia napisały uczennice klasy 5b - Magdalena Misiak oraz Zofia Pitucha. Odtwórcy ról: Śnieżki, Jasia, Małgosi, Smerfa Wesołka, krasnoludków, Czarownicy... dali z siebie wszystko, by inscenizacja spodobała się tak wymagającej publiczności, która była wyraźnie wsłuchana i wpatrzona w to, co dzieje się na scenie. Bez problemu mali widzowie potrafili wskazać tytuły bajek, o których mowa była w spektaklu. Uczestnikom koła gratulujemy i dziękujemy za wystawienie tej wyjątkowej inscenizacji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.05.2015

Wiosenne wybory do Rady
Samorządu Uczniowskiego


W dniu dzisiejszym na drugiej godzinie lekcyjnej odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. Każdy uczeń z klas II - VI otrzymał kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów, którzy wcześniej przygotowali plakaty wyborcze z ciekawymi propozycjami i pomysłami dla swoich wyborców. Kandydowało 5 osób: Maria Wilczewska z klasy 3a, Gabriela Toruń z klasy 4a, Martyna Wilczewska z klasy 4b, Dominika Lipska oraz Maja Kwiecień z klasy 5a.
Oficjalne wyniki poznamy w środę 20 maja podczas porannej modlitwy. Wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujmy odwagi i zapału do pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.05.2015

VII DZIEŃ SERVIAM

Hasłem siódmego Dnia Serviam jest: "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni czyniący pokój – mówi Chrystus. Tym błogosławieństwem przekonuje nas i zachęca do tego, byśmy uwierzyli, że pokój jest możliwy! Byśmy uwierzyli, że jesteśmy w stanie pokój uczynić. Byśmy wybrali drogę pokoju jako swój szlak, który zaprowadzi nas do szczęścia. Kto naśladuje Chrystusa, może spodziewać się tego samego: będzie pełen wewnętrznego pokoju i... będzie prześladowany. Inaczej mówiąc: prawdziwy chrześcijanin ma zawsze wiele kłopotów z powodu swojej wiary i zawsze jest bardzo szczęśliwy z tego samego powodu. Każdy z nas jest wezwany, by dawać świadectwo o Chrystusie. Niech będzie to świadectwo przynoszące pokój. Z jednej strony pokój jest źródłem poczucia bezpieczeństwa w domu, w pracy, w szkole – wszędzie tam, gdzie żyjemy. Z drugiej natomiast – niesienie pokoju grozi człowiekowi odrzuceniem. Jeśli ktoś nie staje po jednej ze stron, jest narażony na atak z obu.
Dzisiejszemu błogosławieństwu patronuje Święty Jan Paweł II, który w pewnym sensie – wyniesiony na ołtarze – również wstąpił do nieba. W Liście na Wielki Post 2003 roku Jan Paweł II pisał: "Jedyną drogą do pokoju jest przebaczenie. Przyjęcie i ofiarowanie przebaczenia przerywa spiralę nienawiści i zemsty oraz kruszy kajdany zła krępujące serca przeciwników".
Zadanie na dzisiaj: Miej odwagę wprowadzaj pokój wszędzie tam, gdzie jesteś.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

Gala laureatów
"konkursów kuratoryjnych"


Dzisiaj uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystą galę podsumowującą osiągnięcia w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2014/2015 we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
W Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II gratulacje oraz dyplomy z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymali:
Marta Górka - uczennica kl. 6b - laureatka konkursu z przyrody,
Olga Kalinowska – uczennica kl. 6a - laureatka konkursu z przyrody,
Mikołaj Bańkowski – uczeń kl. 5b - laureat konkursu z historii
oraz nauczyciele:
p. Marta Muszyńska - nauczyciel przyrody,
p. Jan Kurowiak - nauczyciel historii.
Laureatom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy osiągnięć. Jesteśmy z Was dumni!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

Język polski w Parku Saskim

Jak w każdy czwartek klasa 6b rozpoczęła lekcje od swojego ulubionego - języka polskiego. Dzisiejsze zajęcia były jednak niecodzienne, a to ze względu na miejsce, w którym się odbywały. Tym miejscem był Park lub jak ktoś woli - Ogród Saski. Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania - stworzenie pięknego opisu wybranego miejsca w parku i odgadywanie przez pozostałych uczniów, o jakim miejscu jest mowa. Trzeba przyznać, że taka lekcja zainspirowała wszystkich szóstoklasistów, dzięki czemu powstały piękne opisy, przepełnione zachwytem nad otaczającą przyrodą. Uczniowie mogli podziwiać nie tylko bogactwo parkowej flory, ale też fauny, bowiem dorodne pawie beztrosko hasały po trawnikach parku. Oczarowana urokiem wspaniałej przyrody klasa 6b wróciła do szkoły pełna energii na cały dzień.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

”Sekrety morza”

Klasa 5b wybrała się dziś do kina na film pt. ”Sekrety morza”. Jest to wzruszająca opowieść o dziewczynce imieniem Sirsza, która obchodzi swoje szóste urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar złego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, uważając je za bardziej odpowiednie miejsce do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie - pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi w rodzinie.
Po filmie wszyscy udali się na coś słodkiego. Dziękujemy za udane wyjście.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

Warsztaty psychoedukacyjne

Pan Grzegorz Kata z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 4 w Lublinie poprowadził dziś zajęcia w klasie 4a kończąc tym samym cykl warsztatów psychoedukacyjnych w klasach 4-6.
Pan Grzegorz wspólnie z uczniami zastanawiał się nad tematem odrzucenia. Zaprosił dzieci do wspólnej dyskusji oraz ćwiczeń dotyczących szacunku i wzajemnej akceptacji.
Mamy nadzieję że to nie ostatnie takie zajęcia, które były bardzo cenną lekcją. Uczniowie z klasy 4a w imieniu wszystkich uczniów klas 4-6 podziękowali panu Grzegorzowi i wręczyli własnoręcznie przygotowany upominek. Jeszcze raz dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

Laureat V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!”

We wtorek (12 maja 2015 r.) w Warszawie podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego odbył się finał V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!. Był to trzeci, ostatni etap zorganizowany dla 15 najlepszych uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Łącznie w konkursie wzięło udział prawie 30 tys. uczniów z 1154 szkół z całego kraju. Konkurs TIK?-TAK! był zorganizowany już po raz piąty przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Kacper Lutomski w finale V Ogólnopolskiego Konkursu TIK?-TAK! zdobył tytuł Laureata zajmując IX miejsce w kraju, natomiast nasza szkoła w ogólnopolskim rankingu szkół zajęła 6 miejsce.
Po zakończeniu rozgrywek finałowych i wręczeniu wartościowych nagród odbyła się wycieczka na Stadion Narodowy połączona ze zwiedzaniem wystawy Oceanarium 3D. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.05.2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". W tym roku z naszej szkoły wzięło w nim udział 69 uczniów z klas II - VI.

Najwyższe noty uzyskali:
• Kategoria Żaczek – klasa 2:
Dawidziuk Piotr - wyróżniony,
Fitas Mikołaj – bardzo dobry,
Lisowski Mateusz – bardzo dobry.
• Kategoria Maluch – klasa 3:
Staniszewski Adam – bardzo dobry.
• Kategoria Maluch – klasa 4:
Steuden Marta – wyróżniony.
• Kategoria Benjamin – klasa 5:
Golonka Karolina – wyróżniony,
Ciesielska Zofia – wyróżniony,
Lutomski Kacper – wyróżniony.
• Kategoria Benjamin – klasa 6:
Jaworski Michał – wyróżniony.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.05.2015

VI Ogólnomiejski
Turniej Szachowy


W dniu dzisiejszym 13 uczniów naszej szkoły z klas I - III wzięło udział w VI Ogólnomiejskim Turnieju Szachowym w Domu Kultury "Błonie" w Lublinie. Każdy z zawodników rozegrał 7 pojedynków z losowo przydzielonym przeciwnikiem.
Najwyższe miejsce wśród uczniów naszej szkoły zdobył Staś Dąbrowski z klasy 3a plasując się na 18 pozycji. To duży sukces zwłaszcza, iż w turnieju brało udział aż 74 uczestników. Dla naszych uczniów była to bardzo cenna lekcja i doświadczenie ponieważ większość z nich po raz pierwszy wzięła udział w zawodach. Podczas turnieju naszych szachistów wspierał p. Paweł Stoma prowadzący w szkole koło szachowe.
Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.05.2015

„O tym, jak Jan Paweł II
został świętym”


Dzisiaj rano poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu czytelniczego o Janie Pawle II. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Uczestnicy musieli zapoznać się z treścią następujących książek: „O tym, jak Jan Paweł II został świętym”, oraz „Historia życia świętego Jana Pawła II. Chłopiec, który został papieżem”. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością treści lektur. W związku z tym komisja w składzie s. Urszula Kupczyk, s. Irena Bobkowska, p. Małgorzata Szponar postanowiła przyznać nagrody wyróżnienia dla: Marii Ruszkowskiej, Gabrieli Łuć, Zofii Münnich, Jadwigi Ciesielskiej - wszystkie z kl. 1b, Wiktorii Chryć i Weroniki Józefczuk z kl. 1a, Karola Jagieło z kl. 2a, Mikołaja Fitasa z kl. 2b oraz Marii Wilczewskiej z kl. 3a.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.05.2015

"Efektywna nauka"

Warsztaty psychologiczne dla rodziców to "oddolna" inicjatywa rodziców "specjalistów" dla rodziców.
Dziś w godzinach popołudniowych panie: mgr Renata Dąbrowska-Jagieło – psycholog i dr Joanna Kuryłowicz – psycholog kliniczny, neuropsycholog poprowadziły warsztaty na temat efektywnej nauki: o mózgowych mechanizmach uczenia się oraz metodach usprawniających podstawowe procesy poznawcze (tj. pamięć, uwagę, myślenie itp.).
Dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.05.2015

Wojewódzki Turniej
Poezji Dziecięcej


W dniu dzisiejszym rozpoczął się Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" wraz z Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Swój talent zaprezentowała dziś Zofia Krzak z klasy 2a, która recytowała wiersze Natalii Usenko pt. "Pobudka" oraz Marcina Przewoźnika pt. "Majówka".
W dniu jutrzejszym w Turnieju weźmie udział czworo uczniów naszej Szkoły. Wyniki zostaną ogłoszone 19 maja. Laureaci Turnieju będą mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas czerwcowego Koncertu Laureatów.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.05.2015

„Mądra Głowa”

W Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie odbył się dziś Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mądra Głowa” dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała uczennica klasy 3a Marysia Wilczewska, która zajęła I miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Bardzo cieszymy się z wyniku, serdecznie gratulujemy zwyciężczyni oraz życzymy dalszych sukcesów zachęcając innych do udziału w konkursach.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.05.2015

W "białym" tygodniu

W kościele parafialnym pw. św. Pawła na szkolnej Mszy Świętej modliliśmy się dziś w intencji s. Dyrektor, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników naszej szkoły. Uroczystego charakteru dodawała obecność dzieci w strojach pierwszokomunijnych i prowadzona przez nie oprawa liturgiczna. Dla uczniów klas trzecich ten tydzień jest bardzo szczególnym czasem, kiedy spotykają się na codziennej Eucharystii. Cieszymy się, że dziś w ich spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym towarzyszyli im nie tylko rodzice, ale i nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.05.2015

Klub Podróżnika
ma swoją stronę internetową


Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do korzystania z nowo założonej strony internetowej Klubu Podróżnika. Jej pomysłodawcami i wykonawcami jest dwoje uczniów z klasy 5b. Stworzyli oni samodzielnie projekt strony, założyli ją, a teraz administrują. Co piątek, czyli tuż po skończonych zajęciach Klubu Podróżnika, w aktualnościach pojawi się krótka notatka o tym, co robiliśmy i o czym mówiliśmy podczas zajęć. Oto adres strony: www.klubpodroznika.jimdo.com. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin wszystkich interesujących się światem, sympatyzujących z naszym klubem oraz naszymi zdolnymi kolegami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.05.2015

"Przyjaciele Zippiego"

Już po raz czwarty wychowawczynie klas I - III wzięły udział w spotkaniu dla realizatorów programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego", które odbyło się - tak jak poprzednie - w naszej szkole. Organizatorem szkolenia jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Skrzydła". Spotkania te miały na celu wymianę doświadczeń oraz przygotowanie do prowadzenia programu.
Obecny zjazd był ostatni i zakończył się uroczystym wręczeniem zaświadczeń zaliczenia kursu kwalifikacyjnego. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec przygody z Zippim. Każda z uczestniczek wyraziła chęć kontynuowania tej drogi i przymierza się od przyszłego roku do "Apteczki Zippiego".


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.05.2015

Czwórbój lekkoatletyczny

Dziś reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Stąsik, Gabriela Szewczyk, Julia Fiedorek z klasy 6b oraz Halszka Karlińska i Alicja Miłczak z klasy 5b wzięły udział w czwórboju lekkoatletycznym. Każda z dziewcząt wzięła udział w takich konkurencjach jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600m. Nasza drużyna zajęła VI miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.05.2015

„Clickonmaniac”

Z radością informujemy, że są już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Clickonmaniac”. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami w trzech etapach. Z naszej szkoły laureatami zostało aż sześć osób, a są to:
Natalia Celińska z klasy 6a,
Natalia Kurczewska z klasy 5a,
Zofia Ciesielska z klasy 5b,
Mikołaj Dyrka z klasy 5a,
Jan Szafran z klasy 5b,
Kacper Lutomski z klasy 5b.
Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.05.2015

Na wystawie

Wchodząc do galerii czy muzeum zawsze spotykamy się z wytworami twórczej działalności człowieka. W Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie klasa 6a miała okazje zobaczyć wystawę prac plastycznych na temat: „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i księdza Jana Twardowskiego”. Prace wykonane były w różnych technikach: od akwareli po gwasz i akryl, łącząc przy tym tusz, kredki i pastele. Były one przypomnieniem znanych już uczniom technik plastycznych, a jednocześnie nowym bodźcem do rozbudzenia wyobraźni plastycznej. Każda praca była inna i każda czymś zaskakiwała. W Galerii na parterze obejrzeliśmy również fotografie dwóch uczennic MDK. Podziwialiśmy w nich piękno ziemi chorwackiej, Dalmację oraz Edynburg. Wracając do szkoły nasze oczy skierowane były na piękno naszych uliczek i kamienic Starówki lubelskiej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.05.2015

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Od 8 do 15 maja trwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.
Włączając się w akcję promowania czytelnictwa, bibliotek i roli zawodu bibliotekarza, biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami świetlicy proponujemy w dniach 11 do 15 maja warsztaty z:
- głośnego czytania,
- robienia zakładek do książek,
- pisania opowiadania „Jak zostać pisarzem”,
- artystycznego pisma.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece i świetlicy szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 10.05.2015

Pierwsza Komunia święta

Czterdziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły rozpoczęło dzisiaj swój pełny udział w Uczcie Eucharystycznej. Do przyjęcia sakramentów dzieci przygotowywały się od września ubiegłego roku podczas katechez szkolnych oraz comiesięcznych spotkań na mszy świętej wraz z rodzicami, a w ostatnich tygodniach podczas prób do uczestnictwa w czynnościach liturgicznych.
Uroczystość rozpoczęła się w przedsionku kościoła pw. Św. Pawła, gdzie zgromadziły się dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Tam powitał je ks. Łukasz Michoń zapraszając do wspólnej modlitwy i pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Dzieci poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo, a następnie w uroczystej procesji przeszły pod ołtarz, gdzie rozpoczęła się Msza św. w ich intencji. Dzieci czynnie uczestniczyły w liturgii Mszy świętej poprzez czytanie słowa Bożego, śpiew psalmu, wezwania modlitwy powszechnej, procesję z darami ofiarnymi.
W dziękczynieniu podziękowały Panu Jezusowi za ten wspaniały dzień, za to że mogły przyjąć Go do swoich serc. Słowa podziękowania skierowały również do księży, sióstr, wychowawców, rodziców i wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości.
Na koniec uroczystej liturgii dzieci otrzymały chlebki, którymi miały podzielić się z bliskimi w domu, tak jak kiedyś pierwsi chrześcijanie łamali chleb i dzielili się nim.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 9.05.2015

Pierwsza spowiedź

Dziś o godz. 9.00 uczniowie klas trzecich zebrali się wraz ze swoimi rodzicami w kościele pw. Św. Pawła na Nabożeństwie przygotowującym do Pierwszej Spowiedzi Świętej. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały Słowa Bożego i wprowadzenia ks. Łukasza Michonia. Dużym przeżyciem było także otrzymanie od Rodziców świecy odpalonej od paschału i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Uczniowie ze skupieniem przystępowali do Sakramentu Pojednania, a na znak czystego serca i miłości do Pana Jezusa ułożyli przy tabernakulum bukiet z białych kwiatów.
Cieszmy się razem z nimi, tym wielkim darem jaki dziś otrzymali i prośmy, by radość tych chwil pozwalała im każdego dnia coraz bardziej kochać Boga i drugiego człowieka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 8.05.2015

Warsztaty dla rodziców

Efektywna nauka, czyli co zrobić, aby chciało się tak bardzo, jak się nie chce…
Warsztat stanowi propozycję dla rodziców, którzy poszukują skutecznych metod wspierających dziecko w procesie uczenia się.
Serdecznie zapraszamy 12 maja 2015 r. (wtorek) od 17.30 do 19.00!
Warsztaty poprowadzi mgr Renata Dąbrowska - Jagieło. Więcej informacji w załączniku - pobierz pdf


kliknij, aby powiększyć

Piątek 8.05.2015

Dzień z Centrum Kultury

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbywają się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Daje to możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.
W dniu dzisiejszym klasa 5b w ramach Dni Otwartych wybrała się do Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Uczniowie poznali historię Centrum, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych i obejrzeli film przygotowanych specjalnie dla nich. Dziękujemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 8.05.2015

XXXIV Konkurs Recytatorski

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły: Marta Flisiak z klasy 2a, Adam Błazik z klasy 4b oraz Maria Dąbrowska z klasy 5a wzięli udział w XXXIV Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Dzielnicowy Dom Kultury Czechów.
Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz cieszymy się z wyróżnień, które otrzymali Marysia i Adam w kategorii klas IV - VI. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.05.2015

Awansowaliśmy do najlepszej czwórki w Lublinie!

Zakończyliśmy eliminacje do Mistrzostw Lublina Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt na II miejscu i awansowaliśmy do najlepszej czwórki w Lublinie!
Dziś rozegraliśmy spotkania z SP 20, z którą wygraliśmy 2:0 po bramkach Ani Stąsik, a w drugim spotkaniu ulegliśmy gospodyniom SP 43 również 2:0, co na koniec rozgrywek II rundy dało nam 2 miejsce w grupie i upragniony AWANS!
Końcowa klasyfikacja II rundy:
1. SP 43 - 10 pkt
2. SP Urszulanki - 9 pkt
3. SP 7 - 7 pkt
4. SP 20 - 3 pkt
5. SP 38 - 0 pkt
GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w finale!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.05.2015

"Ginące zawody w Polsce"

Dzisiaj klasa 2a była w Bibliotece Uniwersytetu Przyrodniczego na zajęciach "Ginące zawody w Polsce". Dzieci dowiedziały się o pracy zielarki, hafciarki, a także o wielu innych zawodach. Wiedzą już kto to był bartnik i do czego używał podkurzacza. Zajęcia były bardzo ciekawe, a na zakończenie każde dziecko mogło zobaczyć i dotknąć zebrane eksponaty tj. kołowrotek, żelazko na duszę, podkurzacz, kombinezon dla pszczelarza, różne serwety i wiele, wiele innych. Chętne osoby mogły też powąchać olejki zapachowe zrobione z różnych roślin.
Bardzo dzieciom podobała się "atrakcja" na tarasie biblioteki - oglądanie "hoteliku" murarki ogrodowej. Dziękujemy Pani Paulinie Studzińskiej - Jaksim za zaproszenie i za tak ciekawie przygotowane zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.05.2015

Wyniki II etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!”

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, iż w V Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych nasi uczniowie Kacper Lutomski i Jan Sidor z klasy 5b zajęli odpowiednio 3 i 22 miejsce w Polsce spośród 200 uczniów zakwalifikowanych do II etapu.
Kacper Lutomski z trzecią lokatą w kraju zakwalifikował się do finału, który odbędzie się dn. 12 maja 2015 r. w Warszawie podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Kacpra by zdobył najwyższą lokatę w finale.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.05.2015

Wiosenne fotografie

"Wiosna - wiosna wkoło, rozkwitły bzy
Śpiewa - skowronek nad nami
Drzewa - strzeliły pąkami
Wszystko - kwitnie wkoło - i ja, i ty"
Tak śpiewają Skaldowie w jednej ze swoich piosenek. Uczniowie klasy 1b zabawili się dziś w fotografów, by uwiecznić piękno wiosny. Być może zabiegani na co dzień nawet nie zauważamy jak kolorowo zrobiło się wokół nas. Dzieci swoim spostrzegawczym wzrokiem wyłapywały te piękne obrazy i niektóre udało się sfotografować. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 6.05.2015

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
„O tym, jak Jan Paweł II został świętym”


W Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się dziś Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych Miasta Lublin i szkół noszących imię Jana Pawła II z województwa lubelskiego. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o życiu i drodze do świętości Jana Pawła II.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych podczas eliminacji wewnątrzszkolnych: Gabrysia Łuć z kl. 1b, Karol Jagiełło z kl. 2a oraz Marysia Wilczewska z kl. 3a.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 5.05.2015

Udany początek II rundy!

W dniu dzisiejszym nasze piłkarki rozpoczęły rywalizację w II rundzie Igrzysk Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt. Na początek przyszło nam rywalizować z SP 38 po dość wyrównanym meczu wygraliśmy 1:0 po bramce Ani Stąsik. Drugie spotkanie zagraliśmy z SP 7. Po zaciętym meczu wygraliśmy 4:2 (wszystkie celne bramki w wykonaniu Ani Stąsik), w tym spotkaniu nasze dziewczyny pokazały ogromną wolę walki, gdyż do przerwy przegrywały 2:1! W czwartek zmierzymy się z SP 20 i gospodyniami SP 43.
Skład naszej drużyny: Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Agata Iwaszko, Dominika Walkiewicz, Alicja Włodarczyk (wszystkie z kl. 6a), Natalia Godzina, Gabriela Szewczyk, Anna Stąsik (z kl. 6b), Zuzanna Niećko i Ola Makarewicz (z kl. 5b).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 5.05.2015

Skąd się bierze woda w twoim domu...

Jaką drogę musi przebyć woda zanim trafi do naszych kranów? Na to pytanie uczniowie klasy 1b szukali odpowiedzi podczas dzisiejszego wyjścia do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Dowiedzieli się tam o studniach głębinowych i stacjach uzdatniania wody. Mieli też okazję zobaczyć, ale przede wszystkim usłyszeć pracę filtrów, które z wielkim szumem oczyszczają wodę. Uczniowie podziwiali też ogromne pompy, za pomocą których woda tłoczona jest do sieci wodociągowej, a w dalszej drodze do naszych domów. Na koniec dzieci zostały obdarowane słodkościami i balonami, które sprawiły im wiele radości.
Bardzo dziękujemy Pani Agacie Okońskiej, mamie Amelki, Kuby i Wiktorii, która była pomysłodawcą i organizatorem tego wyjścia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 4.05.2015

Stroje sportowe

Już od jutra reprezentacja naszej szkoły będzie występowała w jednolitych strojach sportowych, które właśnie dzisiaj "przyszły" przesyłką kurierską od producenta!
Jako pierwsze wystąpią w nich piłkarki nożne, a w przyszłym tygodniu lekkoatletki. Stroje sportowe zostały zakupione w tajemnicy przed uczniami i nauczycielami wychowania fizycznego, dlatego sprawiły naszym sportowcom wiele radości, a wszystko za sprawą ich sukcesów, które stały się motywem tego przedsięwzięcia.
W nowych strojach sportowych życzymy kolejnych osiągnięć!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 2.05.2015

Najlepsi czytelnicy kwietnia
2015 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Olszewska Aleksandra, kl. 4b – 20 książek
  • »Łuć Gabriela, kl.1b – 13 książek
  • »Gęborys Michał, kl. 5a - 11 książek
  • »Józefczuk Szymon, kl. 3b - 9 książek
  • »Gancarz Karina, kl 3b – 6 książek
  • »Łukasik Dorota, kl. 6a – 6 książek
  • »Wawrzyszak Kacper, kl. 1a - 6 książek
  • »Kondrasiuk Witek, kl. 3a - 6 książek
  • »Dutkiewicz Krystian, kl. 6a - 5 książek
  • »Wiącek Małgorzata, kl. 4b - 5 książek