Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)MAJ 2016

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.05.2016

RODZINA SILNA to taka,
która jest RAZEM


Dzisiaj w godzinach popołudniowych boisko oraz plac zabaw zapełniły się rodzinami uczniów klas starszych. Wszystko to za sprawą Dnia Wdzięczności Rodzicom, łączącego Dzień Matki oraz Dzień Ojca we wspólne rodzinne świętowanie. Główną atrakcją tego popołudnia był koncert zespołu Rewelersi ze Świdnika. Swoje talenty pokazały również uczennice klasy 5a, które przygotowały pokaz układów tanecznych. Popołudnie wypełniły gry i zabawy, wspólne grillowanie, rozmowy, śmiech.
Tegoroczny Dzień Wdzięczności Rodzicom odbył się pod hasłem „Rodzina silna…”. Wspólnie spędzony czas pokazał, że rodzina silna to taka, która jest razem – razem świętuje, spędza czas wolny, pracuje, bawi się i modli, a także troszczy o każdego, kto ją tworzy.
Wszystkim – małym i dużym – życzymy, by na co dzień nie brakowało w naszych sercach i czynach wdzięczności za obecność tych, którzy są nam bliscy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.05.2016

O przygodach Śnieżki

Dzień Wdzięczności Rodzicom jest wspaniałą okazją, by podziękować Rodzicom z Ich codzienny trud opieki i wychowania. Uczniowie klasy 2b na ten dzień przygotowali przedstawienie o przygodach Śnieżki zakończone gorącymi życzeniami dla Rodziców. Aktorzy spisali się na medal pięknie odgrywając swoje role, a przy tym dobrze się bawiąc. Wśród widzów zasiadły też Panie z Lubelskiej Szkoły Superbabci, które klasa 2b zaprosiła w dowód wdzięczności za wszystkie przedstawienia w Ich wykonaniu, które mogliśmy oglądać. Pani Lucyna Szabłowska dziękując za zaproszenie napisała: ”Bardzo ciekawe widowisko, rozkoszne krasnale, wspaniałe kostiumy - no a scenografia przeurocza".
Dziękujemy wszystkim Widzom za wspólnie spędzony czas i każde dobre słowo.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.05.2016

I Międzyszkolny
Konkurs Recytatorski
"W krainie księdza Jana"


Dzisiejszy dzień stał się miejscem wyjątkowej zadumy nad twórczością księdza Jana Twardowskiego. Upływający czas z wolna oddala nas od osoby księdza Jana, który zachęcał by kochać tych, co szybko odchodzą i być jak tęcza, co sobą nie zajmuje miejsca. Powoli zacierają się rysy Jego twarzy i oddala się od nas ciepło Jego uśmiechu. Ale to, co pozostawił po sobie, wiersze, kazania, utwory prozatorskie prowadzi nas w świat zamyślenia, wrażliwości i pogody ducha.
Podczas odbywającego się I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "W krainie księdza Jana", mogliśmy wysłuchać recytacji różnych utworów, wykonanych przez 20 uczniów ze Szkół Podstawowych z miasta Lublina.
Recytację oceniało Jury w następującym składzie:
Pani Anna Krawczyk – Przewodnicząca
Ks. Grzegorz Głąb – członek Jury
Pan Piotr Wiechnik – członek Jury
Pan Józef Krzyżanowski – członek Jury.
Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników i po naradzie postanowiło przyznać:
I nagrodę – uczennicy Sandrze Adamczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Lublinie,
II nagrodę – uczennicy Antoninie Mądzik ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie,
III nagrodę – uczennicy Alicji Wasyl ze Szkoły Podstawowej Nr 51 w Lublinie.
Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:
– uczniowi Franciszkowi Erdowi ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie,
– uczniowi Łukaszowi Niedżwiedziowi ze Szkoły Podstawowej Nr 52 w Lublinie,
– uczniowi Stanisławowi Sabie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie.
Wszystkim nauczycielom i uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem, który z pewnością przyczynił się do popularyzacji twórczości księdza Jana Twardowskiego. W sposób szczególny dziękujemy p. Małgorzacie Szponar - inicjatorce i głównej organizatorce konkursu z ramienia naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.05.2016

Klucz Rady SU

Dzisiejszy poranek w naszej szkole rozpoczął się od ważnego wydarzenia. Po modlitwie porannej Rada Samorządu Uczniowskiego przekazała klucz uczniom wybranym do Rady Samorządu na kolejny rok szkolny. Wydarzenie to ma wymiar bardzo symboliczny, ponieważ przekazany złoty klucz jest znakiem mądrości, rozwagi i odpowiedzialności za powierzone zadania. Adam Błazik z klasy 5b w imieniu nowo wybranej Rady samorządu Uczniowskiego odczytał tekst ślubowania, w którym uczniowie zobowiązali się do sumiennego wypełniania swoich obowiązków dla dobra całej społeczności szkolnej. Życzymy im dużo siły, zapału i odwagi przy realizacji swoich pomysłów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.05.2016

Na Szlaku Orlich Gniazd

W dniach 23-25 maja 2016 r. klasa 5b wybrała się na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Wraz z wychowawcą p. Martą Muszyńską, p. Barbarą Koper oraz p. Albertem Królem uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania ruin gotyckiego zamku w Ogrodzieńcu. Oprócz bardzo dobrze zachowanych ruin zamku i ekspozycji, zwiedzając Salę Tortur zapoznali się z systemem tortur i kar w dawnych czasach. Kolejnym zamkiem jaki obejrzeli to zamek w Mirowie (a dokładniej jego ruiny) i odrestaurowany piękny zamek w Bobolicach. Wędrując do kolejnych zamków nie zabrakło wdrapywania się po skałach kredowych oraz zaglądania do jaskiń z nietoperzami. W miejscu zakwaterowania w Podlesicach czas wypełniały gry integracyjne i nauka strzelania z łuku pod nadzorem instruktora. Pierwszy dzień wycieczki zakończyły bardzo ekscytujące podchody nocne na zalesionym stoku Góry Zborów.
Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego w drugim dniu wycieczki uczniowie rozpoczęli od malowniczo położonego zamku w Pieskowej Skale. Podziwiając ogrody w kształcie labiryntów, mierząc się z wysokością Maczugi Herkulesa, wędrując Doliną Prądnika mieli okazję do bliskiego spotkania z przyrodą ożywioną np. zaskrońcem czy padalcem. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie Jaskini Łokietka, w której jak legenda głosi - ukrywał się przyszły król Polski Władysław Łokietek przed pościgiem króla czeskiego Wacława II. Można w niej było doświadczyć i zaobserwować zjawiska krasowe oraz podziwiać działalność wody w skałach wapiennych w postaci form naciekowych i korytarzy. Po drodze do Źródełka Miłości wycieczkowicze przeszli przez Krakowską Bramę, za którą podziwiali strome stoki skał wapiennych. W powrotnej drodze do hotelu, uczniowie poczuli się jak na Saharze, było gorąco a pod nogami piasek Pustyni Błędowskiej. Po obiadokolacji rozegrany został mecz piłki nożnej, wszyscy podziwiali zachód słońca z Góry Zborów, a na zakończenie dnia miała miejsce integracja przy ognisku - oczywiście z gitarą, śpiewem i kiełbaskami.
Ostatni dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od biegu na orientację, następnie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie podziękowali Czarnej Madonnie za wszelkie doznane łaski i pomodlili się w intencjach własnych i swoich rodzin. Po obejrzeniu ciekawych ekspozycji na Jasnej Górze, wzruszeni momentem odsłaniania i zasłaniania Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zanim udali się w powrotną podróż przeszli po Wałach Jasnogórskich. Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską okazała się pełna wrażeń i niecodziennych doznań, które na długo zapadną w pamięci.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.05.2016

"Walczyk" dla Mamy i Taty

Dzisiaj o godzinie 16.00 uczniowie klasy 1a obchodzili w szkole szczególny dzień – Dzień Rodzica. Z tej okazji przygotowali wspaniałe przedstawienie, w które włożyli całe swoje serce. Tego dnia ofiarowali Rodzicom coś niezwykłego, niezapomnianego: uśmiech, radość, wzruszenie, a także łzy - łzy szczęścia. Na scenie nie tylko deklamowali wiersze, ale również śpiewali piosenki i tańczyli dla Mamy i Taty - najważniejszym momentem było zatańczenie dla ukochanych Rodziców "Walczyka". Na sam koniec uczniowie wręczyli Rodzicom podarki wykonane własnoręcznie - serca z życzeniami i pudełka niespodzianki. Chwile wspólnie spędzone na pewno pozostaną wszystkim bardzo długo w pamięci. A dziś życzymy wspólnego, pełnego miłości świętowania tak ważnego dnia – Dnia Rodzica. Gratuluję pięknego występu!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 28.05.2016

Podróż w średniowiecze

W dniach 23-25 maja 2016 r. klasa 5a wraz z wychowawczynią s. Marią Magdaleną Masłoń, s. Urszulą Kupczyk oraz p. Mateuszem Dąbrowskim wyruszyła na swoją klasową wycieczkę. Wyprawa okazała się nie tylko przeniesieniem w przestrzeni, ale i w czasie! Już pierwszego dnia bowiem - za sprawą techniki cyfrowej - wszyscy podróżnicy znaleźli się w XIII wieku, gdzie mogli odkrywać niezwykłą historię powstania najstarszej w Polsce kopali soli w Bochni. Przejazd podziemną kolejką, przepływ łodzią po solance i wspaniałe efekty komputerowe wkomponowane w trasę zwiedzania sprawiły, że wrażenia i opowieści związane z Bochnią pozostaną na długo w pamięci!
Kolejny dzień to dalsza przygoda ze średniowieczem, tym razem w Krakowie. Uczniowie mogli poczuć atmosferę średniowiecznego grodu Kraka inscenizując turniej rycerski i wędrując królewskim traktem od Barbakanu aż po Wawel. Nie zabrakło także wizyty w Collegium Maius oraz akcentu urszulańskiego - zwiedzenia szkoły krakowskiej prowadzonej przez Siostry Urszulanki! Następnie udaliśmy się na rejs po Wiśle, podczas którego usłyszeliśmy wiele legend związanych z mijanymi miejscami i nie tylko. Na koniec można było wdrapać się na wieżę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i zostawić Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje na Mszy św. w bazylice łagiewnickiej.
Ostatni dzień wycieczki to Wadowice i nowoczesne muzeum w domu św. Jana Pawła II, a potem wspaniałe lody - najlepsze w całych Wadowicach! Na koniec czekała nas jeszcze szalona zabawa w Zatorlandzie! Nie zabrakło wspólnych śpiewów autokarowych, umilających nam podróż oraz wieczornych zabaw przy ognisku. To była wspaniała wycieczka i już czekamy na kolejną!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.05.2016

Mini szkoła przetrwania
i nie tylko...


W dniach 23-25 maja 2016 r. klasa 4b udała się na integracyjną wiosenną wycieczkę wraz ze swoim wychowawcą p. Michałem Łuczakiem i p. Andrzejem Jaksimem. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzać unikalny, drewniany kościół księdza Pińciurka w Momotach, Ośrodek Hodowli Konika Biłgorajskiego Szklarnia oraz miejsce największej bitwy partyzanckiej II wojny światowej - Porytowe Wzgórze. Po zwiedzaniu przyszedł czas na rozrywkę, którą rozpoczęła przejażdżka konna w Ośrodku Hipoterapii "Karino". Następnie klasa udała się do lasu na mini szkołę przetrwania, gdzie uczniowie podzieleni na 5 zespołów musieli między innymi rozpalić samodzielnie ognisko. Na koniec pobytu w Janowie Lubelskim wszyscy udali się na spacer nad zalew, gdzie dla chętnych czekała możliwość przejścia po parku linowym. Po przyjeździe do ośrodka wypoczynkowego "Tanew" w Ulanowie był czas na rozpakowanie się, zjedzenie przepysznej obiadokolacji, po której miała miejsce wyczekiwana nocna zabawa w podchody.
Drugi dzień również obfitował w wiele atrakcji. Zaczął się od leśnego safari samochodami terenowymi, zwiedzania wystawy przyrodniczej i skansenu kolejki leśnej. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne – strzelanie z łuku, przeciąganie liny, narty i grę terenową "Sztandary". Po wspólnych zabawach w lesie dzieci udały się na doskonalenie jazdy na koniach w ośrodku "Karino". Dzień zakończył się drugą częścią podchodów leśnych.
Ostatniego dnia wycieczki klasa 4b odwiedziła Łążek Garncarski – wizyta w pracowni garncarskiej, wycieczka do bagiennego rezerwatu "Imielty Ług" i na koniec świetna gra na orientację, gdzie każda drużyna musiała odnaleść punkt zaznaczony na mapie i odgadnąć tajne hasło.
Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych i już czekamy na następną!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.05.2016

Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa


Dnia 6 października 2015 roku Rząd podjął Uchwałę Rady Ministrów ustanawiającą wieloletni program pod nazwą "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", który jest odpowiedzią na niski stan czytelnictwa wśród Polaków.
W grudniu 2015 roku został złożony przez naszą szkołę wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do Wojewody Lubelskiego. Zawierał on opis planowanych przez szkołę działań, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Miło nam poinformować, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 12 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. O realizacji projektu będziemy sukcesywnie informować.
Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Szponar za rozpisanie naszego projektu i troskę o popularyzację czytelnictwa wśród uczniów.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.05.2016

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i Przyjaciółmi

Uczniowie klas drugich udali się do Filharmonii, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek" w wykonaniu wrocławskiej grupy "Pan Teatr". Spektakl oparty na powieści A. A. Milne został zrealizowany z prawdziwym rozmachem, pełen efektów świetlnych i dźwiękowych, z ruchomą scenografią i z przepiękną muzyką. Inspiracją wspaniałych kostiumów były oryginalne ilustracje Ernesta Sheparda. W spektaklu wystąpili czterej profesjonalni aktorzy, którzy wcielili się w role Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Kłapouchego, Puchacza, Tygryska, Królika i Hefalumpów.
Uważni widzowie wyłapywali cytaty z lektury, którą niedawno przerabiali. Ot chociażby uroczy dialog Kubusia z Puchatkiem: "Jaki dziś dzień - zapytał Puchatek, dziś - odpowiedział Prosiaczek, na to Puchatek - to mój ulubiony dzień". Był to też ulubiony dzień drugoklasistów, którzy tak miło go spędzili z Kubusiem Puchatkiem.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.05.2016

"Lubelszczyzna w legendach"

Mamy ogromną przyjemność pochwalić się sukcesem naszej uczennicy - Karoliny Fatli z klasy 6b, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Lubelszczyzna w legendach". Karolina odebrała dziś nagrodę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni nie tylko uczniowie klas 4-6 z całej Polski ale również uczniowie z polskich szkół znajdujących się poza granicami kraju. Tym bardziej cieszy nas sukces naszej uczennicy, której praca zwyciężyła spośród 240 nadesłanych. Gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.05.2016

Konsultacje dla rodziców

Rok szkolny powoli dobiega końca. Dzisiaj odbyły się ostatnie konsultacje dla rodziców. Mogli oni dopytać o postępy swoich pociech szczególnie, że zbliża się czas wystawiania ocen rocznych. To ostatni dzwonek, by "coś" jeszcze poprawić.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.05.2016

Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim
i Władysławie Łokietku w 700-lecie
lokacji Lublina


W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły (Mikołaj Bańkowski kl. 6b, Krzysztof Suraj kl. 6a, Mateusz Husak kl. 5b, Julia Płaza - Kościańczuk kl. 6a i Zofia Ciesielska kl. 6b) wzięli udział w II etapie zmagań konkursowych poświęconych dwóm ostatnim wielkim Piastom - Władysławowi Łokietkowi i Kazimierzowi Wielkiemu. Nasi uczniowie mieli do wyboru: przedstawić prezentację dotyczącą ulubionej legendy o Lublinie lub napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów związanych z wyżej wspomnianymi Piastami. Cała piątka uczniów wróciła zadowolona choć też pozytywnie wyczerpana, a my tymczasem czekamy na ostateczne wyniki i życzymy naszym kolegom powodzenia.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.05.2016

Na pielgrzymim szlaku

W dniach od 14 do 22 maja klasy szóste wraz z wychowawcami s. Moniką Orzechowską, p. Moniką Król oraz p. Andrzejem Paździorem uczestniczyły w pielgrzymce do Włoch. Chociaż pogoda przez pierwsze dni nas nie rozpieszczała, czas pielgrzymki dla wszystkich był wyjątkowy. Loreto, Manoppelo, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Asyż, Padwa, Wenecja i Rzym - w tych miejscach pielgrzymi mogli modlić się przy grobach świętych (św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII, św. Franciszka z Asyżu i św. Klary, św. Antoniego z Padwy, św. Marka, św. o. Pio) i żołnierzy poległych w walce o wolność, poznać ich historię, uczestniczyć we Mszach Świętych modląc się w swoich intencjach. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki było spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas środowej audiencji na placu św. Piotra. Papież pobłogosławił szóstoklasistów na kolejny etap życia , gdyż już niedługo rozpoczną naukę w gimnazjum. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do Lublina, gdzie czekały na nas stęsknione rodziny. Dziękujemy Bogu, za ten wyjazd i opiekę. Dziękujemy naszej Pani Przewodnik - Ewie Wilczyńskiej, Panom kierowcom, księdzu Grzegorzowi, Opiekunom, Rodzicom i Babciom uczestniczącym w wyjeździe oraz uczniom za ich postawę i dojrzałość. Wszystkim życzymy, by każda podróż była tak wspaniała jak ta, którą przeżywaliśmy w ostatnim czasie. Wiele wrażeń i wiele łask stało się udziałem naszych szóstoklasistów, ufamy, że będą one owocować w codzienności!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.05.2016

Niecodzienni Goście z Rzymu

Dziś w naszej szkole gościliśmy s. Marię Jaworską (Polkę) i s. Moekti Gondosasmito (Indonezyjkę)- Doradczynie Generalne, które przyjechały do nas z Rzymu. Rano Siostry uczestniczyły razem z całą społecznością szkolną we wspólnej modlitwie, zostały też w jej imieniu przywitane przez uczniów klas szóstych, którzy zapoznali szanownych Gości z historią powstania szkoły. Następnie Siostry zwiedzały szkołę, a zaglądały do klas rozmawiały z dziećmi. Na koniec czekała je niespodzianka. Schola, koło cyrkowe, koło muzyczno - ruchowe oraz uczniowie klasy 2a przygotowali dla nich krótki występ. Dziękujemy s. Marii i s. Moekti za wizytę, uśmiech i dobre słowo, którym dzisiaj wszystkich obdarowywały.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 22.05.2016

Trzeci Lubelski Wyścig Kaczek

W dniu dzisiejszym w Parku Ludowym odbył się 3. Lubelski Wyścig Kaczek. Przez kilka ostatnich tygodni każdy z nas mógł kupić kaczkę i ozdobić ją w wybrany przez siebie sposób. Nasza szkoła po raz pierwszy była partnerem tej imprezy, z tego powodu wielu naszych uczniów i rodziców spotkało się dzisiaj w parku przy urszulańskim namiocie ozdobionym biało-zielonymi balonami. Nie zabrakło wielu atrakcji dla młodych uczestników festynu. Były m.in. szachy, strzelanie z łuku, rzutki, malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanzy czy twister. Jednak najwięcej emocji wzbudził sam wyścig, któremu towarzyszyła ogromna porcja dobrej zabawy i adrenaliny związana z dopingowaniem gumowych zawodników ścigających się w nurcie rzeki.
Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszej szkoły wzięło udział w wyścigu, ponieważ tak naprawdę najważniejsze w tym całym przedsięwzięciu nie są kaczki, ale dzieci. Każda płynąca kaczka oznaczała wykupioną cegiełkę, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom potrzebującym wsparcia - także z naszej szkoły.
Dziękujemy za tak mile spędzone wspólne popołudnie, a p. Annie Karze, rodzicom i wszystkim osobom wspomagającym za zorganizowanie zabawy przy naszym namiocie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.05.2016

Gala podsumowująca Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea

W auli Akademii Finansów i Biznesu Vistula University w Warszawie odbyła się dzisiaj uroczysta gala podsumowująca konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów, na którą zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami naukowymi. Naszą szkołę reprezentował Adam Staniszewski z klasy 4a, który uzyskał wynik dobry i znalazł się wśród najlepszych uczestników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2015/2016 w kategorii klas 4 szkoły podstawowej. Adam otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.
Wielkie brawa i gratulacje dla Adasia, który znalazł się na liście najlepszych młodych matematyków w całym kraju!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.05.2016

Konkurs poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Dzisiaj o godzinie 9 rozpoczął się konkurs recytatorski, poświęcony Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 42 na ulicy Rycerskiej. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Jan Plisiecki z klasy 6a, Aleksandra Makarewicz oraz Zofia Pitucha z klasy 6b. Honorowym patronem konkursu była córka Gałczyńskiego, Kira Gałczyńska. W tegorocznej edycji konkursu jury nie przyznało nagród, a wśród trzech wyróżnionych uczestników znalazł się Jaś, któremu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.05.2016

Muzeum misyjne
na Zamku Lubelskim


Od 17 maja na Zamku w Lublinie można obejrzeć wystawę misyjną ze zbiorów Muzeum Misyjno - Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie na temat Boliwijskich Indian. Grupa dzieci koła misyjnego klas IV i V miała dzisiaj radość zobaczyć tę wystawę mówiącą o ewangelizacji Boliwii. W salach wystawowych można zobaczyć film o życiu współczesnych Indian, ich ubiory, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne. Bardzo przyjemnie jest zobaczyć coś ciekawego wspólnie i poznać część świata nie wyjeżdżając z Polski.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.05.2016

"Świat moich marzeń"

Troje uczniów z klasy 1b wraz z s. Piotrą Janic udało się dziś do Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego na galę konkursu plastycznego "Świat moich marzeń". W konkursie tym zostało nagrodzonych 29 uczniów lubelskich szkół, a z naszej szkoły nagrody otrzymali:
Agata Chachuła - 1 miejsce,
Klara Plisiecka - 3 miejsce,
Piotr Maciuła - wyróżnienie.
Cieszymy się sukcesami naszych pierwszoklasistów a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.05.2016

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczniów, którzy dziś wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs został zorganizowany i odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Zofia Ciesielska i Zofia Jaworska z klasy 6b oraz Adam Błazik i Mateusz Husak z klasy 5b. Zadania konkursowe, z którymi zmagali się uczniowie, dotyczyły ogólnych informacji o Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie i Australii. Pytania obejmowały takie dziedziny wiedzy jak: historia tych krajów, ich kultura, polityka, zwyczaje, geografia, święta i ciekawostki. Zgromadzona publiczność dzielnie dopingowała rywalizujące drużyny. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w konkursie! Każdy z laureatów oprócz pamiątkowego dyplomu, otrzymał książkę, słuchawki i drobne upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zapału do nauki i poznawania świata! Organizatorom konkursu dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.05.2016

Na Wydział Biologii
i Biotechnologii UMSC


Uczniowie klasy 2b wybrali się dziś na Wydział Biologii i Biotechnologii UMSC, gdzie prof. dr hab. Józef Bednara - dziadek Leona zorganizował niecodzienne zajęcia. Było zwiedzanie Muzeum Zoologicznego z bardzo różnymi eksponatami i można było usłyszeć dużo ciekawostek z życia zwierząt np. że leniwiec przesypia 22 godziny na dobę. Nawet największy śpioch go w tym nie pobije. Były też zajęcia botaniczne o drzewach. W krótkiej prezentacji multimedialnej Pani przedstawiła najbardziej znane gatunki drzew oraz ich liście, kwiaty i owoce. Następnie uczniowie oglądali pod mikroskopami przekrój gałęzi drzew oraz liście np. pokrzywy czy kwiat kasztanowca. W drodze powrotnej mogli sprawdzić co zapamiętali nazywając mijane drzewa. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tak ciekawego spotkania z przyrodą!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.05.2016

Zapraszamy na "Wyścig kaczek"!

Nasza szkoła (a raczej kaczka zakupiona przez szkołę - na zdjęciu obok) po raz pierwszy weźmie udział w tegorocznym "Wyścigu Kaczek". Wydarzenie będzie miało miejsce 22 maja (niedziela) o godzinie 16.00 w Parku Ludowym, jednak Festyn Rodzinny rozpocznie się już o godz. 14.00 i będzie mu towarzyszyło wiele atrakcji (dla dzieci i całych rodzin) przygotowanych przez organizatorów, sponsorów i partnerów III "Wyścigu kaczek".
Podczas festynu zorganizowane zostanie stoisko przygotowane przez naszą szkołę (szukajcie nas pod białym namiotem z biało - zielonymi balonami!). Pamiętajmy, że dochód ze sprzedaży kaczek przeznaczony zostanie na dzieci z rodzin potrzebujących w naszym mieście (także z naszej szkoły). Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w "Wyścigu Kaczek" - będzie to zapewne niezwykle integrujące wydarzenie! Do zobaczenia na wyścigu!


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.05.2016

Imieninowa akademia

Dzisiejszy dzień należał do tych wyjątkowych, gdyż obchodziliśmy imieniny Siostry Przełożonej - s. Haliny Bobkowskiej. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Koło teatralne przygotowało przedstawienie pod tytułem "W kręgu naszej klasy". Ponadto uczniowie uzdolnieni muzycznie i krasomówczo zaprezentowali swoje umiejętności. Przedstawiciele grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły, rodzice oraz uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia s. Halinie. Nad częścią artystyczną czuwali p. Marta Muszyńska i p. Mateusz Dąbrowski.
Po części artystycznej Siostra Przełożona, jako główna jurorka konkursu o Dniu Ziemi, odczytała wyniki plebiscytu na najpiękniejszy plakat. Każdej klasie została wręczona nagroda. Dodatkowo, by uprzyjemnić ten wyjątkowy dzień, dzieci otrzymały słodki upominek w postaci lodów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.05.2016

Diagnozy Kompetencji Trzecioklasistów

O godz. 9.00 uczniowie klas trzecich rozpoczęli drugą część Diagnozy Kompetencji Trzecioklasistów przygotowaną przez Instytut Badań Edukacyjnych. Przez pierwsze 45 minut rozwiązywali zadania z edukacji matematycznej, natomiast kolejne 45 minut przeznaczyli na zadania z edukacji przyrodniczej. Obie części testu zawierały pytania o zróżnicowanym stopniu trudności.
W tym roku po raz pierwszy test obejmował także przyrodę, więc tym bardziej trzymamy kciuki za uzyskanie bardzo dobrych wyników.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.05.2016

Szkolne eliminacje

Dziś na drugiej godzinie lekcyjnej chętni uczniowie z klas starszych wzięli udział w szkolnych eliminacjach do międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku szkolnym konkurs po raz pierwszy jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 52 w Lublinie. Naszą szkołę będzie reprezentować czworo najlepszych uczniów, konkurs odbędzie się w najbliższy piątek.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.05.2016

W świecie pasożytów

Uczniowie klas I - II uczęszczający na koło przyrodnicze uczestniczyli dziś w niezwykłych zajęciach w Instytucie Biologii UMCS. Spotkanie z pasożytami przygotował dla nas dr Rafał Gosik, tata Kasi - uczennicy z klasy 1b. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz eksponatom dzieci uporządkowały i poszerzyły swoje wiadomości na temat płazińców i obleńców. Wiele emocji, a szczególnie radości odkrywców, przysporzyła dzieciom nauka mikroskopowania i przygotowywania własnych preparatów. Okazało się, że świat zawarty w jednej kropli wody może być naprawdę pasjonujący. Przy okazji uczniom mocno zapadła w pamięć konieczność częstego mycia rąk, bo choć zwykle o tym nie pamiętamy, wiele pasożytów może trafić do naszego organizmu przez brak higieny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z tatą Kasi!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.05.2016

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już tylko do dzisiaj trwają zapisy na międzyszkolny konkurs recytatorski „W krainie księdza Jana” - inspirowany twórczością księdza Jana Twardowskiego, do udziału w którym zapraszamy uczniów lubelskich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest nasza szkoła.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na podstronie biblioteki.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 15.05.2016

Rocznicowa Eucharystia

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 15 maja 2016 r. o godzinie 10.00 uczniowie klas czwartych obchodzili rocznicę I Komunii Świętej. Razem ze swoimi rodzinami uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej za możliwość pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym p.w. Nawrócenia Świętego Pawła a przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz Mirosław Matuszny. Podczas homilii Kapłan wyjaśniał jak ważne jest osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Który jest dla nas źródłem siły. Po kazaniu dzieci wraz z całym kościołem odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne.
W czasie procesji z darami czwartoklasiści między innymi złożyli podpisane własnoręcznie WYZNANIE WIARY z prośbą, aby pozostali wierni Chrystusowi do końca życia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 14.05.2016

Misyjna majówka

Maj, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i piękna pogoda! Czas na majówkę. Wczoraj dzieci z koła misyjnego, młodsze i starsze, chwaliły Matkę Boża w litanii loretańskiej przed figurą Matki Bożej w ogrodzie zakonnym. Przepiękne bzy rozniosły zapach, a ptaki wtórowały śpiewom. Przy okazji odbyła się lekcja wicia wianków. Ta sprawność też się przyda!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 14.05.2016

Zakończenie białego tygodnia

Do Pani Kębelskiej pielgrzymowały dzisiaj dzieci pierwszokomunijne. Razem z rodzinami i wychowawczyniami u Jej stóp zakończyły swój biały tydzień. Dziękowały także rodzicom za miłość i przygotowanie ich do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Wyraziły to ofiarowując Komunię w intencjach rodziców, słowami wierszy, piosenki i symboliczną białą różę. Ks.Jan Pęzioł witając przybyłych zapewnił wszystkich, że Matka Boża czekała na dzieci, chce wejść w ich życie i wypraszać łaski u Jezusa.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.05.2016

II etap XIII Legionowskiego Konkursu Literackiego - zagłosuj na fraszki naszych uczniów!

Za nami I etap Legionowskiego Konkursu Literackiego. Spośród nadesłanych prac z całej Polski Jury w składzie: Rafał T. Czachorowski (przewodniczący), Marta Berowska oraz Anna Czachorowska wybrali po pięć prac z trzech kategorii: utwór poetycki, fraszka, opowiadanie fantasy. To prace wytypowane do zdobycia miejsc na podium! W kolejnym etapie następuje czas głosowania na dany tekst.
Dwóch uczniów naszej szkoły (na razie niech to będzie tajemnicą, o których mowa) zostało nominowanych do dalszej "gry o podium" w kategorii "Fraszka"!!! Tytuły fraszek: "Buty narciarskie" i "Na palacza".
Jeśli podoba Wam się któryś z tych tekstów, zagłosujcie!!!

Głosy można oddać na dwa sposoby:
- za pomocą maila - wyślijcie go na adres: konkurs@bibliotekalegionowo.pl w temacie wpisując tytuł utworu. (Uwaga: z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos na jeden tekst.)
- kliknijcie pod wybranym zdjęciem na Facebooku (z tytułem utworu) w galerii "Lubię to!" (FB Biblioteka Legionowo).
Głosować można do 29 maja!!!! Liczymy na Was!
Szczegóły i fraszki dostępne na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.05.2016

Gra miejska

Podczas dzisiejszych zajęć Klub Podróżnika uczestniczył w grze miejskiej. Celem gry było bliższe poznanie dziejów Rynku Starego Miasta w Lublinie. Podróżnicy odkryli, że ściany kamienic wiele "mówią" o osobach, które niegdyś żyły i współtworzyły nasze miasto. To miła odmiana wyjść na zajęcia poza szkołę, tym bardziej że jesteśmy w sercu miasta.


Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.05.2016

Gala podsumowująca konkursy kuratoryjne w r. szk. 2015/2016

W dniu dzisiejszym w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne, na którą zaproszeni zostali laureaci tychże konkursów wraz z opiekunami naukowymi oraz dyrektorami szkół. Gratulacje i podziękowania złożyli w krótkich wystąpieniach: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Pan Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.
Naszą szkołę reprezentowało aż dziewięcioro uczniów: laureaci ortografii: Zofia Jaworska z kl. 6b, Zofia Ciesielska z kl. 6b, Aleksandra Makarewicz z kl. 6b oraz Natalia Kurczewska z kl. 6a wraz z opiekunami p. Katarzyną Podkową oraz s. Marią Magdaleną Masłoń; laureaci przyrody: Karolina Golonka z kl. 6a i Maciej Biskupski z kl. 6b wraz z p. Martą Muszyńską; laureat historii oraz Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego": Mikołaj Bańkowski z kl. 6b wraz z p. Donatą Garbalą i p. Janem Kurowiakiem; laureatka matematyki: Amelia Kuczyńska z kl. 6a wraz z s. Moniką Orzechowską oraz laureatka języka polskiego: Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a przygotowywana przez p. Katarzynę Podkowę. Wszyscy zaproszeni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i gratulacje z rąk Pani Kurator oraz Pana Wojewody.
Cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród najzdolniejszych uczniów w województwie! Gratulujemy wszystkim laureatom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.05.2016

Biblioteka rozwija

Biblioteka inspiruje i zachęca do rozwoju, poszerzania horyzontów, odkrywania nieznanych miejsc, poszukiwania różnych informacji oraz do wielu, wielu innych rzeczy.
Dzisiaj każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę mógł poznać różne ciekawostki związane z książkami i biblioteką. Uczniowie dowiedzieli się m. in. tego, że najmniejsza książka świata ma rozmiar 1mm na 1mm, a jej kartki można przewracać tylko za pomocą igły, najmłodszym autorem, który opublikował swoją książkę była czteroletnia pisarka a najdłuższy maraton czytania na głos wynosi 113 godzin i 15 minut. Można było również zobaczyć zdjęcia najpiękniejszych bibliotek świata a są to: Biblioteka Club University w Nowym Jorku, Biblioteka Suzzalo na Uniwersytecie Waszyngtona – Seattle, Biblioteka Opactwa Mont Ad – Austria, Biblioteka Klasztoru El Escorial Real Monasterio de San Lorenzo – Madryt oraz Biblioteka Narodowa Finlandii – Helsinki.
Pamiętajmy, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie można wypożyczyć książkę, ale to również droga do pogłębiania naszych zainteresowań.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.05.2016

XXXV Mały Konkurs Recytatorski

Dzisiaj o godzinie 10.00 rozpoczął się XXXV Mały Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Maria Dąbrowska oraz Jan Plisiecki z klasy 6a. Marysia recytowała utwór Adama Mickiewicza "Trzech Budrysów", natomiast Jaś przedstawił "Skumbrie w tomacie" autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Eliminacje odbyły się w Dzielnicowym Domu Kultury na Czechowie. W dniach 2-3 czerwca odbędzie się Wojewódzki Konkurs Laureatów. Mały Konkurs Recytatorski daje młodym ludziom szansę na odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.05.2016

Biblioteka inspiruje

"Biblioteka inspiruje" - pod takim hasłem obchodzony jest XIII Tydzień Bibliotek. Do czego i dlaczego biblioteka nas inspiruje? Odpowiedzi jest tyle ilu jest nas - czytelników.
Uczniowie klas pierwszych mieli dziś okazję na zajęciach bibliotecznych poprowadzonych przez p. Małgorzatę Szponar spróbować sił w tworzeniu własnej książki. Pisali i wykonywali ilustracje do wymyślonych przez siebie historii. Tematy były różne: o zwierzętach, wróżkach i świecie widzianym z "lotu ptaka". Zajęcia przyczyniły się do pobudzenia dziecięcej wyobraźni. Kto wie może kilku z uczestników dzisiejszych zajęć w przyszłości naprawdę zostanie autorami książek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.05.2016

Nowa Rada SU
na rok szkolny 2016/2017


Gratulujemy wszystkim kandydatom do Rady Samorządu Uczniowskiego odwagi i ciekawych pomysłów. Każdy z kandydatów znalazł poparcie wśród uczniów i otrzymał liczne głosy od koleżanek i kolegów. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tegorocznych wyborach startowało aż dziewięcioro kandydatów – cieszy nas to, że tak wiele osób chce działać na rzecz społeczności uczniowskiej i dokładać starań, by szkoła była miejscem przyjaznym uczniom.
Największą liczbę głosów otrzymali:
1. Adam Błazik z klasy 5b
2. Franciszek Kwiatkowski z klasy 4a
3. Weronika Pyrz z klasy 3a
Gratulujemy i życzymy wytrwałości w służbie koleżankom i kolegom.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.05.2016

Kangur Matematyczny 2016

Poznaliśmy wyniki Międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2016. W tym roku wzięło w nim udział 80 uczniów z klas 1 – 6 naszej szkoły.
W kategorii klas 2 "Żaczek" wyróżnieni zostali Leon Kowal i Adam Struzik.
W kategorii klas 3 "Maluch" bardzo dobry wynik otrzymali Mikołaj Fitas i Mateusz Lisowski, wyróżnienia dostali Antonii Oniszczuk i Piotr Dawidziuk.
W kategorii klas 4 "Maluch" bardzo dobry wynik otrzymał Adam Staniszewski, a wyróżnienia Mieszko Czukiewski i Maria Wilczewska.
W kategorii klas 5 "Beniamin" wyróżniony został Jan Pawelec.
W kategorii klas 6 "Beniamin" Wyróżnienia otrzymali Natalia Kurczewska, Amelia Kuczyńska i Zofia Ciesielska.
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.05.2016

Dzień misyjny
w białym tygodniu


Podczas Mszy św. dzieci pierwszokomunijnych sprawowanej w Parafii Nawrócenia św. Pawła, ks. Łukasz Michoń przyjął do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci dwudziestu ośmiu małych misjonarzy z klas trzecich. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci otrzymały krzyżyki misyjne i legitymacje, a następnie odśpiewały hymn.
Dzisiaj głównym celebransem był ks. Biskup Mieczysław Cisło, który skierował do dzieci słowo pasterskie i pogratulował rodzicom i dzieciom wyboru naszej szkoły. Podczas ofiarowania dzieci włączyły się w akcję "Dzieci komunijne dzieciom misji" składając ofiary pieniężne dla swych rówieśników żyjących w Afryce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.05.2016

Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Znamy już wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". W tym roku wzięło w nim udział 67 uczniów z klas 1 – 3 i 9 uczniów z klas 4 – 6 naszej szkoły. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali:
WYRÓŻNIENIEM
z klasy 1a: Kinga Korzeń i Jan Majewski,
z klasy 1b: Katarzyna Gosik i Bruno Wajrak,
z klasy 2a: Weronika Józefczuk i Adam Struzik,
z klasy 2b: Patryk Gach, Leon Kowal, Gabriela Krzewińska, Gabriela Łuć, Zofia Münnich, Maria Ruszkowska i Mikołaj Sternik,
z klasy 3a: Tymoteusz Kowalik i Antoni Oniszczuk,
z klasy 3b: Michał Barański, Piotr Dawidziuk, Mikołaj Fitas, Karol Jaworski i Mateusz Lisowski,
z klasy 4a: Adam Staniszewski,
z klasy 4b: Błażej Kleszowski,
z klasy 6a: Mikołaj Dyrka.
NAGRODĄ
Aleksander Kita z klasy 1b, Maja Celińska i Zuzanna Cichosz z klasy 2b oraz Jakub Rojek z klasy 3a.
NAGRODĄ GŁÓWNĄ
Hubert Melnik z klasy 1b i Jadwiga Ciesielska z klasy 2b.
Uczniowie, którzy zostali laureatami w kategorii "Nagroda główna" test konkursowy napisali bezbłędnie!
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i radości z poznawania świata przyrody.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.05.2016

Na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej

W Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie można obejrzeć wystawę malarstwa prof. Stanisława Leona Popka. Klasa 4b miała tę okazję na dzisiejszej lekcji plastyki. Prace, które uczniowie widzieli, były niejako powtórką materiału, jaki ostatnio "przerobili" na lekcjach. Mogli zobaczyć na żywo jak wygląda obraz olejny czy akwarela. Ta ostatnia namalowana była na papierze akwarelowym, a tematyka dotyczyła głównie pejzażu. Lekkie pociągnięcia pędzla pieknie oddawały czystość tej techniki. Obrazy olejne były natomiast namalowane na dykcie bądź na płótnie. Uczniowie patrzyli i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Prof. Stanisław Popek wystawił swoje obrazy w osiemdziesiątą rocznicę swoich urodzin. O jego twórczości opowiadał nam gospodarz tego miejsca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.05.2016

"The Big Challenge" - wyniki

Dziś po porannej modlitwie mieliśmy przyjemność poznać wyniki międzynarodowego konkursu z języka angielskiego "The Big Challenge". Konkurs odbył się 26 kwietnia br. Do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu europejskich krajów takich jak: Austria, Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania, Szwecja i w tym roku szkolnym po raz pierwszy również Polska. Z naszej szkoły z 45 zadaniami zmagało się 35 uczniów z klas piątych i szóstych. W całym kraju do konkursu na poziomie 1 (przeznaczonym tylko dla uczniów szkoły podstawowej) przystąpiło ponad 3 500 uczniów, a w całej Europie ponad 220 100 uczniów. Spośród naszych uczniów najwyższe wyniki osiągnęli:
Paweł Władziński (kl. 6a) - 343.75 pkt na 350.00 możliwych do uzyskania,
Amelia Kuczyńska (kl. 6a) - 335.00 pkt,
Magdalena Misiak (kl. 6b) - 332.50 pkt.
Średni wynik w Polsce wynosił 236.78 pkt.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

"Koleżeńskie" szkolenie

W ramach dzielenia się wiedzą, dzisiejszą radę pedagogiczną poprowadziły p. Anna Kara - psycholog szkolny i p. Olga Dolecka - pedagog szkolny. Tematem spotkania było udzielanie pochwał. Podczas pracy w grupach nauczyciele zastanawiali się, jakie znaczenie ma chwalenie, co chcemy osiągnąć chwaląc ucznia, jakie zachowania najczęściej chwalimy i jakich zwrotów przy tym używamy. W czasie dzisiejszego spotkania rady pedagogicznej miało też miejsce przekazanie wyników i wniosków z ewaluacji wewnętrznej prowadzonej w bieżącym roku szkolnym, które przedstawiła p. Agnieszka Bereza.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

W sklepie plastycznym

Uczniowie koła plastycznego z klasy 6b odwiedzili dzisiaj sklep plastyczny prowadzony od kilkudziesięciu lat przez Związek Polskich Artystów Plastyków, który mieści się w Lublinie przy ul. Kołłątaja 4 (w bramie). Kiedy weszliśmy po schodkach do sklepu, miało się wrażenie jakby jakaś tajemnica towarzyszyła temu miejscu. Panował tam lekki półmrok. U góry wisiały kolorowe i błyszczące tasiemki, siatki i koraliki. Półki wyłożone były różnego rodzaju farbami, począwszy od farb olejnych, akryli, poprzez tempery i akwarele w kostkach. Nad nimi stały fiksatywy i media do tychże farb. Blejtramy, sztalugi, passe-partou i kartony o różnej gramaturze oparte były o półki. Na stole stały ułożone w drewnianych przegrodach markery, kredki akwarelowe i reliefy do rysowania konturów na szkle. Uczniowie mogli dotknąć pędzle "szczeciniaki" z włosia świni, kuny czy wiewiórki, niektóre z nich utrwalone specjalnym białkiem. Zobaczyli także akcesoria plastyczne do technik graficznych i do pisania ikon. Pięknie i profesjonalnie o tym wszystkim mówiła Pani, która sprzedaje w tym sklepie. Zapoznała nas z firmami polskimi i zagranicznymi, które są producentami materiałów plastycznych. Po naszej wycieczce wiemy, gdzie udać się po bloki i kredki, ale też wiemy, gdzie możemy uzyskać fachową radę jeśli chodzi o techniczną stronę malowania. Bogatsi o nową wiedzę i ciekawostki wróciliśmy do naszej szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

Wybory do Rady
Samorządu Uczniowskiego


W dniu dzisiejszym na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 2-6 naszej szkoły wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Kandydowało 9 uczniów: Zuzanna Cichosz z klasy 2b, Weronika Pyrz z klasy 3a, Adam i Karol Jaworscy z klasy 3b, Maria Wilczewska i Franciszek Kwiatkowski z klasy 4a oraz Adam Błazik, Ivo Gorzelski i Jan Pawelec z klasy 5b. Przez ostatnie tygodnie kandydaci mogli zaprezentować swój program wyborczy.
Wybory przebiegły bardzo sprawnie. Każda z osób głosujących otrzymała kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów i informacją o sposobie głosowania. Oficjalne wyniki poznamy w czwartek 12 maja, ale już dziś wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy odwagi i zapału do pięknej służby na rzecz naszej uczniowskiej społeczności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

Spotkanie autorskie

Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły dziś w spotkaniu z Panią Anną Grzywą. Pani Anna jest babcią Mai Celińskiej, profesorem psychiatrii z wieloletnim doświadczeniem naukowym i klinicznym, ale również jest autorką bajek dla dzieci. W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek pani Anna Grzywa przyjęła nasze zaproszenie i opowiedziała dzieciom o swojej pasji pisania bajek, których bohaterem jest mały Jeżyk. Przygody, które przeżywa główny bohater pozwalają dzieciom odkryć różnice między dobrem a złem, uczą jak radzić sobie z różnymi emocjami. Spotkanie tak bardzo nas zainspirowało, że w najbliższych dniach spróbujemy sami napisać bajkę. Pani Annie dziękujemy za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

Poranek pełen emocji

Uczniowie klas trzecich dzisiejszy dzień rozpoczęli przy ołtarzu, a po Mszy św. i przebraniu się w mundurki galowe pisali swój pierwszy poważny test trzecioklasisty z języka polskiego. Emocji od rana było sporo. Za tydzień kolejna część - tym razem z matematyki i przyrody. Życzymy naszym uczniom powodzenia i wysokich wyników!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.05.2016

"W kruszynie chleba
Panie jesteś..."


Eucharystia to sakrament, który jest jednym z najważniejszych aspektów życia młodego katolika. Stanowi on pierwsze, bezpośrednie obcowanie z Bogiem, które pozwala młodej osobie zbliżyć się do Niego. Chrystus ma na stałe zagościć w życiu człowieka. Przyjęcie Komunii Świętej do serca jest bardzo ważnym aktem, który symbolizuje jedność oraz chęć bycia pobożnym. W ubiegłą niedzielę nasi trzecioklasiści po raz pierwszy przyjęli Chrystusa do swego serca. By upamiętnić ten doniosły moment przez cały tydzień uczęszczają na msze święte. Ten czas nazwany "Białym Tygodniem", pozwala jeszcze głębiej przeżyć ten sakrament. Dzisiejsza msza miała szczególny wydźwięk. Uczniowie modlili się w intencji Szkoły oraz Siostry Dyrektor, prosząc o łaski potrzebne dla każdego z nas. We mszy uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.05.2016

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Na 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Bibliotekarze mają szczególne zasługi w zakresie popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, dlatego też nasi uczniowie złożyli dziś życzenia współpracującym z nami Bibliotekarzom. Wszystkim pracownikom Bibliotek życzymy poczucia spełnienia w pracy, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury słowa oraz coraz większej rzeszy czytelników.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.05.2016

Sukces w "Olimpusku"
z języka angielskiego


Dzielimy się kolejnym sukcesem uczennicy naszyej szkoły. Jadwiga Ciesielska z klasy 2b, która wzięła udział w zimowej edycji ogólnopolskiej olimpiady "Olimpusek" z języka angielskiego została zasłużoną laureatką zdobywając aż 190 na 210 punktów. Serdecznie gratulujemy!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.05.2016

I Komunia Święta
uczniów klas trzecich


W dniu dzisiejszym o godz. 9.45 spotkali się trzecioklasiści wraz z rodzicami i najbliższymi w parafii pw. Św. Pawła w Lublinie. Wszyscy pięknie ubrani, szczególnie nasi uczniowie, gdyż dzisiejsza msza nie była "zwykłą" niedzielną mszą. O godz.10.00 rozpoczęła się Eucharystia sprawowana przez ks. Łukasza Michonia, proboszcza parafii ks. Mirosława Matusznego, księdza rektora Dariusza Bondyrę oraz księży gości, w której uczniowie klas trzecich mogli po raz pierwszy w pełni uczestniczyć przyjmując Pana Jezusa do swoich serc. Msza rozpoczęła się od błogosławieństwa rodziców, a następie procesją dzieci przeszły pod ołtarz na swoje pięknie udekorowane miejsca. Mszy przewodniczył duszpasterz, który przez cały rok przygotowywał dzieci oraz rodziców na to ważnie wydarzenie, natomiast dzieci pod opieką s. Urszuli Kupczyk przygotowały piękną oprawę liturgiczną: czytały Słowo Boże, śpiewały psalm, czytały modlitwę wiernych, komentarz do darów, składały dary, podziękowania dla księży, sióstr, wychowawców, rodziców i chrzestnych oraz wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Na zakończenie Eucharystii dzieci otrzymały chlebki, którymi podzieliły się z najbliższymi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 7.05.2016

Nasz dar serca dla Hospicjum

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprez towarzyszących tej akcji. Klasa 2b wystawiła dla rodziców sztukę "W poszukiwaniu lepszego świata". Klasy I - III zorganizowały loterię fantową. Klasy IV - VI oraz nauczyciele włączyli się w akcję poprzez sprzedawanie własnych wypieków. Puszka na datki stała okres zbiórki na portierni szkolnej i kto tylko chciał mógł dorzucić swój dar serca. Łącznie udało nam się zebrać 3 905 zł, które zostały już przelane na konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć to piękne dzieło, a przy okazji przeprowadzonych na ten temat zajęć uwrażliwić się jeszcze bardziej na potrzeby drugiego człowieka.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.05.2016

Zaciekawienie i radość

Naprawdę trudno jest opisać wszystkie wydarzenia, które dzieją się każdego dnia w świetlicy. Jest ich tak wiele i są tak różnorodne, że często jakieś drobiazgi umykają ze wspomnień. Próbujemy pokazać je podsumowując kolejne miesiące, ale znacznie łatwiej uchwycić uśmiech naszych dzieci, ich zaciekawienie zajęciami, pasję tworzenia czy radość swobodnego odpoczynku na fotografii. Dlatego dziś chcielibyśmy pokazać kilka zdjęć wykonanych podczas zdawałoby się zwykłego popołudnia w świetlicy. Ta radość mówi sama za siebie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.05.2016

W leśnym klimacie

Dzisiaj uczniowie klasy 1a gościli już po raz drugi na swoich zajęciach Panią Agatę Roman. Spotkanie poświęcone było zajęciom plastycznym - dzieci miały za zadanie wykonać rysunek lasu. Utrudnieniem było umieszczenie wszystkich elementów razem: drzew liściastych i iglastych, ptaków i innych zwierząt żyjących w lesie. Pani Agata podpowiedziała dzieciom, w jaki sposób należy rozmieszczać te elementy na kartce tak, aby miały swój odpowiedni kształt, wielkość i kolor. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na gazetce w klasie 1a. Każdy rysunek jest inny, ponieważ u każdego ucznia wyobraźnia zadziałała inaczej. Wszystkie rysunki są bardzo ciekawe, kolorowe, a przede wszystkim można zauważyć wielkie zaangażowanie dzieci w ich wykonanie. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za przyjęcie ponownego zaproszenia i poświęcony czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.05.2016

"Ortografia i poprawna polszczyzna na co dzień"

Dziś w 12. ośrodkach akademickich na terenie całego kraju odbyły się finały konkursów "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz "Z ortografią na co dzień". Było to już trzecie zmaganie się uczestników z zawiłościami języka polskiego. Nasza szkoła miała godną reprezentację, mianowicie do obu konkursów przystąpiło czworo uczniów z poprawnej polszczyzny: Zofia Ciesielska z 6b, Adam Staniszewski z 4a, Piotr Plisiecki z 3b i Jadwiga Ciesielska z 2b oraz czworo uczniów z ortografii: Zofia Ciesielska z 6b, Zofia Jaworska z 6b, Karol Jagieło z 3a i Gabriela Łuć z 2b. Swoje prace finałowe pisali w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wyniki poznamy 1 czerwca. Znając wysoki poziom trudności tych konkursów sam udział w finale już jest ogromnym osiągnieciem. Naszym uczniom życzymy sukcesów oraz trzymamy za nich kciuki, by zdobyli jak najwyższe miejsce.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.05.2016

Pierwszy piątek ze Świętymi

W wypadający dziś pierwszy piątek miesiąca cała społeczność szkolna zgromadziła się na Mszy Świętej w kościele pobrygidkowskim. Eucharystia była sprawowana w intencji klas trzecich, które już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej. Ksiądz Piotr Drozd podczas homilii nawiązał do patronów dnia dzisiejszego: św. Filipa i św. Jakuba. Święty Filip był uczniem Pana Jezusa, który powiedział do Niego: "Panie, pokaż nam Ojca" i usłyszał odpowiedź: "Kto Mnie zobaczył, zobaczył także Ojca". Święty Jakub był krewnym Chrystusa Pana, zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego i autorem listu znajdującego się w Piśmie Świętym, w którym padają słowa: "Wiara bez uczynków jest martwa". Patroni dnia pokazują nam, że nasze życie i czyny mają świadczyć o Bogu.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.05.2016

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
- piłka nożna dziewcząt


W czwartkowy poranek przyszło nam bronić tytułu sprzed roku, mistrzyń Lublina na poziomie szkół podstawowych w mini piłce nożnej dziewcząt. Pomimo dużego osłabienia (braku dwóch czołowych zawodniczek) podjęliśmy wyzwanie. W pierwszym spotkaniu gładko pokonaliśmy koleżanki z SP 42 1:0 po bramce Oli Makarewicz. W drugim spotkaniu graliśmy z bardzo mocną SP 28 i pomimo prowadzenia 1:0 przegraliśmy 1:4 (bramka Ola Makarewicz). Trzeci mecz to tak zwany mecz o wszystko, niestety przegrywamy 2:0 z SP 40. W ostatnim spotkaniu z SP 3 remisujemy 0:0.
Trzeba powiedzieć, że nasze dziewczyny spisały się na medale biorąc pod uwagę fakt, że grały tylko z jedną szóstoklasistka w składzie. Brawo dziewczyny teraz może być tylko lepiej!
Skład: Alicja Miłczak, Aleksandra Makarewicz, Amelia Majkut, Gabriela Toruń, Wiktoria Smolarz, Barbara Jaworska, Magdalena Pańczyk, Łucja Jęczeń, Agata Pająk, Zuzanna Matys, Aleksandra Ćwiklińska.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.05.2016

Dwóch ostatnich wielkich Piastów

W ubiegłym miesiącu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w I Wojewdzkim Konkursie Historycznym "Dwóch ostatnich wielkich Piastów - konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Władysławie Łokietku w 700-lecie lokacji Lublina". Konkurs miał formę testu, który uczniowie rozwiązywali na terenie naszej szkoły. Spośród 18 uczniów naszej szkoły biorących udział w tej części konkursu do drugiego etapu zakwalifikowało się sześcioro uczniów: Mikołaj Bańkowski kl. 6b, Krzysztof Suraj kl. 6a, Jan Pawelec kl. 5b, Mateusz Husak kl. 5b i Julia Płaza - Kościańczuk kl. 6a oraz Zofia Ciesielska kl. 6b. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach w kolejnym etapie, który odbędzie się już niebawem pod koniec miesiąca.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.05.2016

Lubelska Starówka

Miło nam poinformować o wynikach I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Lublin - Moja Mała Ojczyzna - wczoraj i dziś: fotografia, rysunek, malunek obiektów historycznych lubelskiej Starówki". Organizatorem konkursu było Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Honorowy patronat objął Rektor UMCS, Dziekan Wydziału Humanistycznego oraz Dyrektor Instytutu Historii UMCS. Celem konkursu było m.in. propagowanie historii Lublina 700 lat po jego lokacji oraz poszerzenie wiedzy o własnym regionie i mieście. Każdy mógł wykonać pracę plastyczną, która nawiązywałaby do powyższych treści.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Zuzanna Niećko z klasy 6b, II miejsce - Maja Kwiecień z klasy 6a, III miejsce - Małgorzata Wiącek z klasy 5b. Wyróżnienie przypadło Zofii Jaworskiej z klasy 6b. Gratulujemy dziewczętom wygranej i życzymy wielu dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 1.05.2016

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


"Kwiecień w naszej szkolnej świetlicy minął szybko. Jak zawsze każdy tydzień miał swój temat przewodni. Pierwszy tydzień to mózg i jego rola w naszym życiu. Temat ciekawy..." - tak rozpoczyna się notatka z informacjami o majowych wydarzeniach świetlicowych, którą zamieściliśmy na podstronie "Świetlica". Wszystkich ciekawych zapraszamy do lektury.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 1.05.2016

Najlepsi czytelnicy
kwietnia 2016 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Barański Michał, kl. 3b – 18 książek
  • »Korycki Paweł, kl. 4b – 13 książek
  • »Dołęga Paweł, kl. 4a – 9 książek
  • »Brauze Justyna, kl. 3a – 8 książek
  • »Koszarna Kinga, kl. 2a – 7 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 4b – 7 książek
  • »Dołęga Magdalena, kl. 1b – 6 książek
  • »Bielak Oliwia, kl. 1b – 6 książek
  • »Kiełpiński Michał, kl. 1a – 6 książek
  • »Kita Aleksander, kl. 1b – 6 książek