Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)


MAJ 2017

kliknij, aby powiększyć

Środa 31.05.2017

Ostatnia dyskoteka

30 uczniów z klas 4 - 6 bawiło się dzisiejszego popołudnia na ostatniej już w tym roku szkolnym dyskotece. Dziewczęta w pięknych sukienkach, a chłopcy w eleganckich koszulach tańczyli zarówno przy zagranicznych jak i polskich przebojach. Po świetnej zabawie wszyscy zostali jeszcze w szkole aby posprzątać i przygotować salę do jutrzejszego dnia, który będzie równie radosny. Dyskoteka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Czekamy na kolejną w przyszłym roku!


kliknij, aby powiększyć

Środa 31.05.2017

Wyjście do TVP Lublin

Dzisiejsze przedpołudnie pierwszoklasiści spędzili w Ośrodku Regionalnym TVP w Lublinie. Dzięki uprzejmości Pana Bogumiła Rawicza - taty Jasia, uczniowie z klasy 1a mogli zobaczyć kulisy powstawania programu "Tu i teraz". Ponadto obejrzeli newsroom Panoramy Lubelskiej, reżyserkę, stanowiska montażowe, studio Prognozy Pogody i sposób nagrywania programu. Pan Bogumił zdradził nam, jak wygląda praca dziennikarzy i jak powstają telewizyjne materiały filmowe. Na zakończenie wycieczki telewizyjnej mogliśmy zobaczyć archiwum oraz parking samochodów telewizyjnych - miejsce, skąd codziennie reporterzy wyruszają do swojej pracy w terenie.
Serdecznie dziękujemy tacie Jasia za poświęcony nam czas oraz pokazanie telewizji "od środka".


kliknij, aby powiększyć

Środa 31.05.2017

Zapisy do świetlicy
na rok szkolny 2017/2018


Przypominamy o możliwości zapisania dziecka do świetlicy klas 1-3 na rok szkolny 2017/2018. Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły. Prosimy złożyć uzupełniony dokument w sekretariacie szkoły lub w świetlicy szkolnej klas 1-3 do 14 czerwca.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.05.2017

Mistrzowie tabliczki mnożenia klas trzecich

Klasy trzecie uczestniczyły w konkursie znajomości tabliczki mnożenia. Każdy z uczniów miał szansę rozwiązać test z działaniami sprawdzającymi umiejętność szybkiego mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Do finału zakwalifikowało się po czworo uczniów z każdej klasy, którzy rozwiązali test bezbłędnie i z najlepszym czasem. Finaliści mieli za zadanie zapisać wyniki działań przygotowanych dla nich na kartonikach oraz w kolejnym zadaniu połączyć działania z prawidłowymi wynikami. Mistrzynią tabliczki mnożenia klas trzecich została Gabriela Łuć z klasy 3b, a wicemistrzynią Ewa Mazurkiewicz, także z 3b. Świetnie z mnożeniem i dzieleniem radzą sobie: Jadwiga Ciesielska, Adam Sidor, Katarzyna Husak, Weronika Józefczuk, Kacper Parcheta i Szymon Ciołek. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.05.2017

Wybory do Radu SU

Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się dzisiaj wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Każdy uczeń z klas II-VI otrzymał kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów, którzy wcześniej przygotowali plakaty wyborcze z ciekawymi propozycjami i pomysłami dla swoich wyborców. Kandydowało 5 uczniów: Krzysztof Martyna z klasy 3b, Justyna Brauze oraz Antoni Oniszczuk z klasy 4a, Antonina Palusińska z klasy 4b oraz Maria Wilczewska z klasy 5a. Wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy odwagi i zapału do działania na rzecz społeczności szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.05.2017

Mistrzostwa Województwa Nestle Cup w czwórboju

Dnia 27 maja 2017 roku na stadionie Filii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się Lubelskie Eliminacje Nestle Cup 2017 w 4-boju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych (60m, kula, w dal lub wzwyż, 600 m dz) oraz w wielobojach ukierunkowanych dla gimnazjów.
Występ w eliminacjach dla grupy trener PZLA - p. Pawła Kuśmireka był imprezą główną w tym roku szkolnym. Drużyna dziesięciu zawodników zdobyła aż trzy medale, na dziesięć zdobytych przez Lublin, we wszystkich kategoriach wiekowych. Naszą Szkołę i Miasto Lublin reprezentowały uczennice: Alicja Bilska z kl. 4a i Aleksandra Ćwiklińska z kl. 5a. Mistrzynią Województwa w roczniku 2006 została Alicja Bilska. Mistrzowie województw zdobyli kwalifikacje na finały Nestle Cup, które w dniach 2-3.09.2017 r. odbędą się w Warszawie i są odpowiednikiem Mistrzostw Polski w starszych grupach wiekowych. Zawodnicy, którzy wywalczyli najwyższe miejsca, zostaną zaproszeni na lekkoatletyczny obóz przygotowawczy organizowany i finansowany przez PZLA w wakacje. Gratulujemy zawodniczkom i zapraszamy na treningi lekkoatletyczne!
Więcej informacji o zawodach oraz o progranie lekkoatletyka dla każdego.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.05.2017

Gala Laureatów z Prezydentem

O godz. 16.00 w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie rozpoczęło się dziś spotkanie z uczniami szkół podstawowych, laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych. Prezydent Miasta Lublin p. Krzysztof Żuk wręczył nagrody książkowe i dyplomy tegorocznym laureatom i nauczycielom przygotowującym ich do konkursów, a dyrektorzy szkół otrzymali pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta dla swoich szkół, za szczególne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2016/2017. Łącznie nagrodzonych zostało 107 uczniów z 29 szkół, którzy uzyskali 134 tytuły laureata.
W dzisiejszej gali wzięli udział: laureat konkursu z przyrody - Błażej Kleszowski z p. Martą Muszyńską oraz laureaci XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą" - Mateusz Husak i Krzysztof Münnich z p. Donatą Garbalą. Serdecznie gralutujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.05.2017

Zaproszenie na SZKOLNĄ NOC W BIBLIOTECE

W sobotę 3 czerwca br. od godziny 17.00 zapraszamy chętnych uczniów klas I-III na Szkolną Noc w Bibliotece – pełną atrakcji popołudniowo – wieczorną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w której warto bywać. W programie m.in. głośne czytanie książek, quizy i zabawy ruchowe, przedstawienie. Istnieje możliwość odebrania dzieci w sobotę o godz. 20.00, lub w niedzielę od godz. 7.30 - 8.00. Szczegółowe informacje dostępne w bibliotece szkolnej.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.05.2017

Finał Wielkiej Ligi Czytelników

27 maja w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miał miejsce Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego - Wielka Liga Czytelników. Punktualnie o godz. 10.15 trzej uczniowie naszej szkoły: Piotr Ławnik z kl. 2a, Dominik Borkowski z kl. 2b oraz Piotr Grędziński z kl. 3a, rozpoczęli zmagania z testem finałowym. Chłopcy uzyskali świetny wynik - 97 punków na 100 możliwych. Nie udało im się jednak zająć miejsca finałowego, ponieważ poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki i walka między nimi bardzo wyrównana. Uczniowie wrócili z pamiątkowymi medalami i dyplomami, brali również udział w zabawach rodzinnych m.in. w Zabawie "Rodzina na Medal" oraz w Korowodzie Bajkowych Postaci.
Gratulujemy im ogromnej wiedzy i w przyszłym roku zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 28.05.2017

Już po raz drugi...

Już po raz drugi nasza szkoła wystawiła swój kram na Lubelskiej Giełdzie Staroci, która ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Przez ostatnie tygodnie nasz zbiór staroci powiększył się o kolejne wartościowe rzeczy przyniesione przez rodziców uczniów. Dzięki temu można było przyciągać przechodniów do nabycia różności z jednoczesnym wsparciem naszej szkoły, o czym przypominał rozstawiony baner. Dziękujemy wszystkim rodzicom i pracownikom szkoły, którzy dziś zaangażowali się w akcję i poświęcili swój wolny czas. Dzięki temu zdobyliśmy kolejne 1 684 zł na remontowe potrzeby szkoły. Swoją wdzięczność zarówno wobec sprzedających, jak i kupujących wyrażamy w modlitwie za naszych dobroczyńców.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 27.05.2017

Dzień Rodziny

Dzisiaj miało miejsce niezwykłe wydarzenie, mianowicie odbył się Dzień Wdzięczności Rodzicom. Była to niesamowita okazja dla integracji. O godzinie 10 wszyscy zgromadzili się na terenie rekreacyjnym obok szkoły, by wspólnie spędzić czas. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, konkursy, malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pokaz swych umiejętności muzycznych dali nasi uczniowie oraz zaproszeni artyści: Michał Terlecki, Anna Kostkiewicz, Adrian Makar, Marlena Stangryciuk, Jarek Buczek i Kaja Zmysłowska. W celu zaspokojenia głodu czy pragnienia można było udać się do stoiska z jedzeniem, gdzie czekały ciasta upieczone przez mamy uczniów oraz dania z grilla. Całkowity dochód ze sprzedaży jedzenia oraz maskotek szytych ręcznie w kwocie 3 946,30 zł zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. W organizację dzisiejszego spotkania włączyli się: "Towarzystwo Przyjaciół Dzieci", Stowarzyszenie "Przytulisko", sklepy MAKRO i BIEDRONKA oraz Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Lublin oraz TVP Lublin. Dzisiejszy piknik stanowił okazję dla świetnej zabawy i pogłębiania relacji między członkami społeczności szkolnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.05.2017

Hołd Matkom Bohaterkom

26 maja to szczególne święto. Myślimy ciepło nie tylko o naszych mamach, ale także o wszystkich kobietach, które poświęciły dla dzieci swoje życie. Dziś delegacja naszej szkoły złożona z przewodniczących poszczególnych klas udała się pod pomnik Matki Sybiraczki przy Centrum Kultury w Lublinie, by oddać cześć Matkom Syberii - Matkom Bohaterkom, które przetrwały bardzo trudny czas masowych deportacji na Sybir. W czasie akcji wysiedleńczej kobiety stawały w obronie własnych dzieci, chroniły je własnym ciałem walcząc o ich przetrwanie.
Uczniowie wspólnie z przedstawicielami innych placówek i szkół poprzez chwilę modlitwy oraz zapalenie znicza skierowali swe myśli w stronę cichych bohaterek naszej historii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.05.2017

Konkurs historyczny
o Kazimierzu Wielkim


W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły: Mateusz Korzeń z klasy 5b oraz Mateusz Husak z klasy 6b wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego o Kazimierzu Wielkim organizowanego przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej polityki wewnętrznej Kazimierza Wielkiego oraz przedstawienie tematu przed komisją konkursową. Wyniki poznamy 2 czerwca - trzymamy mocno kciuki za naszych historycznych pasjonatów.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.05.2017

Mamy mocne strony

"Mamy mocne strony - razem możemy więcej!" - pod takim hasłem odbywa się kampania społeczna zorganizowana przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Celem akcji jest rozwijanie mocnych stron, by pomóc uczniom w lepszym radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami. Uczniowie klasy 3b w ramach zajęć obejrzeli film "O tym jak Bratek pomógł Karolince i odkrył jej moc" i wypełniając odpowiedni kwestionariusz mogli odkryć na nowo swoje mocne strony. To pomogło stworzyć mapę mocnych stron klasy 3b i wspólnie wziąć udział w konkursie towarzyszącym kampanii. Do pracy wykorzystano klasową skrzynię, która ozdobiona przez uczniów stała się symbolem skrzyni mocnych stron klasy 3b. Zdjęcie naszej pracy umieszczono na profilu Facebook "Uczymy się z Bratkiem", pod adresem http://tnij.at/133093. Teraz potrzebujemy dużo "polubień" żeby wygrać do klasy kącik Bratka. Z góry dziękujemy za pomoc.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.05.2017

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

19 maja Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, opublikowała na stronie MEN list do rodziców i opiekunów związany z wchodzącą w życie od 1 września 2017 roku reformą edukacji. List ten przesłany został do wszystkich szkół z prośbą o zapoznanie rodziców z jego treścią. Aby ułatwić dostęp do listu publikujemy go na naszej stronie internetowej - list MEN.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.05.2017

Gonitwa za zającem

Już tradycyjnie dzieci z koła misyjnego goniły "wielkanocnego" zajączka. Wcześniej było zimno i jakoś nie pokazywał się w naszym ogrodzie. Pogoda od kilku dni dopisuje, więc dzisiaj zawitał i u nas. Uciekał przed dziećmi zostawiając meldunki. Emocji było wiele, trochę gonitwy i radość z pogłaskania żywego osobnika, który w krzewach spirei zostawał słodkości - ku uciesze wszystkich.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.05.2017

Transmisja spektaklu
"Miłość do trzech pomarańczy"


Dzisiejszy dzień przyniósł naszym uczniom ciekawe doświadczenie, mianowicie część z nich (klasy trzecie i piąte) miała okazję uczestniczyć w transmisji na żywo spektaklu "Miłość do trzech pomarańczy". Przedstawienie było wystawiane na deskach Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum". Sztuka została oparta na motywach baśni Carla Gozziego, włoskiego twórcy z XVIII wieku. Było to szczególnie cenne doświadczenie dla klas piątych, które w ramach ostatniego miesiąca nauki języka polskiego będą pochylały się nad zagadnieniami związanymi z płaszczyzną teatru. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Telewizję Polską w ramach projektu "Teatr w szkole".


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.05.2017

Sukcesy z poprawnej polszczyzny

Dziś w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS SC. Naszą szkołę reprezentowało dwóch laureatów konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Maciej Szostek z klasy 1a w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce, natomiast Jadwiga Ciesielska z klasy 3b, spośród jedenastu laureatów trzecioklasistów, zdobyła I miejsce. Gratulujemy przebrnięcia przez wszystkie etapy konkursu aż na podium i życzymy dalszych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.05.2017

Ciekawa Suwalszczyzna

W dniach 17-19 maja klasa 5a wraz z wychowawczynią s. Haliną Bobkowską oraz opiekunami p. Małgorzatą Król i p. Mateuszem Dąbrowskim uczestniczyła w wycieczce szkolnej na Suwalszczyznę. Ten piękny region Polski spowity jest wieloma atrakcjami turystycznymi. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Bazylikę oraz Rynek w Tykocinie. Miasto to odegrało istotną rolę w dziejach Polski, gdyż jego historia silnie związana jest z dziejami Zygmunta Augusta i Jana Czarnieckiego. W kolejnych dniach dzieci miały okazję zobaczyć dawny wiadukt kolejowy w Stańczykach oraz klasztor pokamedulski nad jeziorem Wigry, gdzie 1999 roku przebywał Święty Jan Paweł II. W ostatnim dniu wycieczki główny punkt programu stanowiło zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Węgrowie, gdzie w zakrystii znajduje się Lustro Twardowskiego, w którym, według legendy, Zygmunt August miał zobaczyć zmarłą Barbarę Radziwiłłównę. Był to niezwykły czas, w którym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek z rejonu Suwalszczyzny oraz zaznać rekreacji na świeżym powietrzu niedaleko Ełku, gdzie nad jeziorem usytuowany był hotel. Klasa 5a wróciła do Lublina zadowolona i uśmiechnięta po pełnej wrażeń wycieczce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 21.05.2017

Kwesta u Księży Marianów

Dziś, dzięki uprzejmości Księży Marianów, gościliśmy w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie. Celem wizyty była prośba o wsparcie duchowe oraz kwesta na czekający nas remont szkoły. Po Mszach św. można było złożyć swoją ofiarę do puszki lub zakupić ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów. Natomiast chętni uczniowie włączyli się w oprawę muzyczną Mszy św. wieczornej. Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej zbiórki. Dziękujemy też licznym i hojnym Ofiarodawcom, dzięki którym nasze konto remontowe wzbogaciło się o kolejne 3 965,09 zł. Wszystkich otaczamy naszą wdzięczną modlitwą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 21.05.2017

Pierwsze szkolenie w ramach projektu "Tutoring szkolny"

Tutoring jest formą pracy pedagogicznej realizowanej w bezpośrednim i indywidualnym kontakcie z uczniem. W dniach 20-21 maja odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu "Tutoring szkolny", do którego przystąpiła nasza szkoła. Spotkanie prowadziła p. Małgorzata Ziółkowska. W ciągu dwóch dni 21 nauczycieli uczestniczyło w szkoleniach pod tytułem "Pedagogika dialogu podstawą tutoringu szkolnego" i "Budowanie relacji oraz współpracy w tutoringu szkolnym". Kurs składał się z części teoretycznej, gdzie została przedstawiona idea tutoringu oraz z części praktycznej, gdzie przyszli tutorzy mieli okazję wcielić się w rolę samego tutora, dziecka oraz rodzica.
Program jest realizowany w ramach projektu "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole". Patronat nad tym przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 21.05.2017

Rocznica I Komunii św.

W Parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie dzieci klas IV przeżywały dziś swoją rocznicę I Komunii św. Rodzice przystroili kościół pięknymi kwiatami, a biel ławek przypominała dzień pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Nie było już kamer i wspólnych fotografii, ale wielkie dziękczynienie z darem obrazków pierwszych piątków miesiąca i dobrymi uczynkami, które dzieci zbierały, by je złożyć w darach ofiarnych. Były też dobre słowa ze strony Rodziców i dzieci, a także bukiety kwiatów - gest wdzięczności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 20.05.2017

U Matki Bożej w Wąwolnicy

"Matko, Pani Kębelskiej Góry. Weź w swą opiekę wszystkie rodziny, które dzisiaj przybyły do tego sanktuarium. Przytul do swego kochającego serca dzieci komunijne. U Jezusa Chrystusa wypraszaj dla nich łaskę czystości serca i świętości życia..."
W sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy dzieci komunijne dziękowały za dar I Komunii świętej. Z rodzicami i katechetami uczestniczyły we Mszy św. przed figurą Matki Bożej, która od wieków jest czczona na tej ziemi. Kapłańskie błogosławieństwo ks. Grzegorza Głąba i piękna pogoda dopełniły radość dzisiejszego dnia.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.05.2017

Wystawa pełna pozytywnej energii

Młodsi Podróżnicy zorganizowali dziś wystawę swoich prac plastycznych wykonanych w ramach zajęć z programu "Porcja pozytywnej energii". Temat przewodni wystawy to "Warzywa i owoce spożywam codziennie". Pomysłowe i apetycznie wyglądające dzieła zachęcają do pamiętania o codziennym jedzeniu warzyw i owoców. Podróżnicy opracowali również kucharską "Książkę Podróżnika", w której znalazły się przepisy na pyszne i zdrowe sałatki, koktajle, desery i inne dania z warzywami i owocami w roli głównej. Zachęcamy do obejrzenia wystawy znajdującej się przy świetlicy klas 1-3 i korzystania z przepisów. To niewątpliwie porcja pozytywnej energii na cały tydzień pracy.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.05.2017

Wyniki sesji zimowej Olimpuska

Cieszymy się kolejnymi osiągnięciami naszych uczniów. Laureatami zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady dla uczniów klas I-III Olimpusek zostali drugoklasiści: Hubert Melnik, który zajął VIII miejsce, Katarzyna Gosik, Dominik Borkowski i Dominik Szuper, którzy zajęli XIII miejsce. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.05.2017

Mamo, Tato, dziękuję

Dzisiejsza Msza św. w Białym Tygodniu była szczególną okazją, by tydzień przed Dniem Matki i Dniem Rodziny, uczniowie klas trzecich wyrazili swoją wdzięczność wobec Rodziców. Pod koniec Mszy wszystkie dzieci stanęły z białymi różami, by wierszem i piosenką podziękować swojej Mamie i swojemu Tacie za życie, miłość i codzienną troskę.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.05.2017

Kagur Matematyczny - wyniki

Nasi uczniowie poznali dziś wyniki Międzynarodowego Konkursu Kagur Matematyczny. Wśród wyróżnionych jest 10 osób z naszej szkoły: Kita Aleksander z kl. 2b, Parcheta Kacper z kl. 3a, Fitas Mikołaj, Piotr Dawidziuk i Mateusz Lisowski z klasy 4b, Wilczewska Maria i Staniszewski Adam z kl. 5a, Marta Steuden z kl. 6a oraz Jan Pawelec z kl. 6b. Ogromne gratulacje należą się Krystianowi Szczęśniakowi uczniowi kl. 1b, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Żaczek dla klasy drugiej szkoły podstawowej. Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 18.05.2017

Wiosenne zajęcia techniczne

Zajęcia prowadzone przez uczniów stają się już zwyczajem klasy 2b. Domonika Polkowska poprowadziła dziś lekcję w ramach edukacji technicznej i zaproponowała swoim kolegom i koleżankom wykonanie kwiatów z kół i kwadratów. Praca ta wymagała od uczniów wiele cierpliwości i zgody na to, że nie wszystko się uda za pierwszym razem. Zwijanie płatków z kwadratów było nie lada wyzwaniem, ale wszyscy sobie z nim poradzili. Drugoklasiści nie tylko wykonali piękne kwiaty, ale i doświadczyli tego, jak bardzo potrzebują siebie nawzajem. Lekcja ta była wspaniałą okazją do poznawania i akceptowania siebie i swoich możliwości. Dziekujemy Dominice za ciekawą propozycję zajęć a jej Rodzicom za przygotowanie materiałów dla uczniów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.05.2017

Zapraszamy na Dzień Rodziny

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny, który rozpocznie się 27 maja w sobotę od godziny 10.00 na terenie rekreacyjnym przy szkole. Będzie to czas wspólnej zabawy łączący zarówno Dzień Wdzięczności Rodzicom jak i Dzień Dziecka. Niech wspólna zabawa dzieci, rodziców, dziadków będzie najpiękniejszym prezentem, który możemy dać sobie nawzajem.
W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. występy muzyczne naszych dzieci, przedstawienie teatralne, koncerty artystów np. Adriana Makara (zwycięzcy programu Mam Talent, kącik cyrkowy, klaun dla dzieci, kącik plastyczny, malowanie twarzy, zabawy chustą, warsztaty kulinarne, konkursy z nagrodami. Gościnnie nasz festyn odwiedzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji wraz z Misiem Poli dla najmłodszych, a także wolontariusze PCK z pokazami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Piknik współorganizujemy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci z Lublina.
Zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.05.2017

Misyjny dzień

Dla klas trzecich był to wyjatkowy dzień białego tygodnia. Dzisiaj osiemnastu uczniów złożyło swoje misyjne postanowienia i zostało przyjętych do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Mali misjonarze otrzymali legitymacje i krzyżyki misyjne. Podczas modlitwy wiernych polecali Panu Bogu misjonarzy oraz dzieci, z którymi związani jesteśmy przez "adopcję serca". W czasie darów ofiarnych wszyscy trzecioklasiści złożyli swój dar pieniężny włączając się w krajową akcję "Dzieci komunijne, dzieciom misji".

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.05.2017

Dyscyplina w klasie i nie tylko...

W godzinach popołudniowych spotkali się dzisiaj nasi pedagodzy, by zastanowić się nad tematem dyscypliny w klasie. Wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli poprowadziły p. Olga Dolecka i p. Anna Kara. w drugiej części spotkania p. Agnieszka Bereza przedstawiła wnioski i rekomendacje z tegorocznej ewaluacji wewnętrznej, która dotyczyła postawy naszych uczniów wobec wartości zawartych w programie wychowawczym szkoły. Spotkanie zespołów nauczycieli uczących w jednym oddziale poprzedziło ogólne zebranie wszystkich nauczycieli.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.05.2017

Kolejne spotkanie
z osobą anglojęzyczną


16 maja naszym gościem była Pani Amanda Achtman z Kanady, studiująca filozofię na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury kanadyjskiej, środowisk polonijnych oraz o pielgrzymkach Jana Pawła II do Kanady. "W zamian" uczniowie opowiedzieli o historii naszej szkoły i Urszulanek w Polsce. Na koniec, po serii pytań i odpowiedzi, Pani Amanda otrzymała od każdego z obecnych uczniów pracę plastyczną z kanadyjskim motywem. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.05.2017

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

Sześciu trzecioklasistów wzięło dziś udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test składał się z dwóch części. Część pierwszą tworzyły zadania ortograficzne tj. 10 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Natomiast w drugiej części było dyktando, a raczej tekst z 20 lukami, które należało uzupełnić jedną z dwóch zaproponowanych liter. Jak poszło naszym śmiałkom dowiemy się za miesiąc, ale już dziś gratulujemy im zamiłowania do ortografii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.05.2017

W "białym tygodniu"

W minioną niedzielę nasi trzecioklasiści po raz pierwszy przyjęli Chrystusa do swoich serc. By upamiętnić ten doniosły moment przez cały tydzień uczęszczają na wieczorną mszę świętą do kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła. Ten szczególny czas nazywany jest "białym tygodniem". Codzienna wspólna Eucharystia pozwala trzecioklasistom jeszcze głębiej przeżyć ten sakrament. Dzisiejsza msza miała szczególny wydźwięk – w kościele zebrała się cała społeczność szkolna, by razem modlić się w intencji całej Szkoły, prosząc o łaski potrzebne dla każdego z nas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.05.2017

XIV Ogólnopolski
Tydzień Bibliotek


W dniach od 8 do 15 maja obchodziliśmy XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteka Oczywiście! Jak co roku dla uczniów naszej szkoły było przygotowanych wiele atrakcji związanych z biblioteką. Uczniowie klas 1-3 na zajęciach w świetlicy nie tylko przypomnieli sobie, jak ważną rolę odgrywa biblioteka i książka w naszym życiu, poznali pracę bibliotekarza, ale również mieli możliwość napisania własnej książki. Tworzyli komiksy, oraz zobaczyli animację komputerową pt. "Latająca książka”. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały ilustrację do swoich ulubionych książek. Nie zabrakło również relaksacji z książką. W tym tygodniu dzieciaki towarzyszyły Zosi (głównej bohaterce książki A. Tyszki pt. "Zosia z ulicy Kociej") w prześmiesznych przygodach.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.05.2017

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 10-12 maja klasa 4a udała się na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali zamek, synagogę i cmentarz żydowski w Lesku. Następnie przejechali do Myczkowiec, gdzie zwiedzili Ogród Biblijny i Park Miniatur, oraz udali się na zaporę wodną w Myczkowcach. Drugą zaporą, którą w tym dniu zobaczyli była zapora w Solinie. Uczniowie popłynęli w rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji, wieczór upłynął na wspólnych zabawach integracyjnych. Atrakcjami drugiego dnia były: jazda samochodami terenowymi po bieszczadzkich szlakach, spacer szlakiem Połoniny Wetlińskiej do najwyżej położonego bieszczadzkiego schroniska "Chatka Puchatka" (1228 m n.p.m.), usytuowanego tuż pod Hasiakową Skałą i zwiedzanie punktu widokowego w Polańczyku. Wieczorem przy wspólnym ognisku wszyscy piekli kiełbaski. Trzeciego dnia po wykwaterowaniu, dzieci przejechały do Sanoka, gdzie zwiedziły Muzeum Ziemi Sanockiej, oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. W drodze powrotnej zatrzymały się Bóbrce, gdzie zwiedziły Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Były też w kopalni ropy naftowej i obejrzały film o polskim wynalazcy lampy naftowej Ignacym Łukasiewiczu. Wieczorem wyczerpani, lecz zadowoleni czwartoklasiści wrócili do Lublina.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 14.05.2017

Pierwsza Komunia Święta

Dzisiejsza niedziela na długo zapadnie w pamięci naszych trzecioklasistów. Podczas uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez Ks. Grzegorza Głąba, Ks. Proboszcza Mirosława Matusznego i Księży gości w Kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, po raz pierwszy przystąpili do Komunii Świętej. Przygotowywani przez s. Urszulę Kupczyk długo czekali na tę chwilę. Dziś w odświętnych białych strojach, symbolizujących czystość, przyjęli Pana Jezusa do swoich serc. Towarzyszyło im błogosławieństwo Rodziców, które wypowiedzieli na początku uroczystości oraz modlitwa wszystkich zebranych. Niech to będzie dobry początek pięknej przyjaźni z Jezusem. Wspierajmy ich dobrym słowem i modlitwą, aby mogli - jak sami to wypowiedzieli - "szerzyć Bożą miłość i dawać ją każdemu człowiekowi, w domu i szkole, wesołemu i smutnemu, temu, który się do nas uśmiecha i tym, którzy mijają nas obojętnie".

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 13.05.2017

Pierwsza spowiedź

W dzień setnej rocznicy objawień w Fatimie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Uroczystość ta odbyła się w Parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, w powiązaniu z nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Piękna, pełna w treść liturgia wprowadziła dzieci w atmosferę spowiedzi i zachęciła do radosnego oczekiwania na przyjęcie Pana Jezusa w I Komunii świętej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 13.05.2017

Rejs po Mazurach -
propozycja na wakacje


W dniach od 23.07 do 03.08.2017 r. już po raz trzeci zapraszamy uczniów z klas IV - VI na rejs turystyczny pięknym szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Proponujemy 12-dniowy wyjazd, w tym 10 pełnych dni na wodzie! Więcej informacji można uzyskać klikając na ikonkę "Wędrowniczkowego" rejsu żeglarskiego po prawej stronie naszej witryny internetowej. Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji czartetu jachtów zapisy tylko do 24 maja.
Wszystkich pragnących przeżyć dobrą przygodę serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.05.2017

Aktywny Podróżnik

Dzisiejsze spotkanie klubowe dla obu grup było nadzwyczaj aktywne. Grupa młodszych Podróżników uczestniczyła w zajęciach w ramach konkursu "Porcja pozytywnej energii", którego realizatorem w naszej szkole jest p. Anna Surmacz. Na te zajęcia dzieci czekały niecierpliwie. Ponieważ miały dotyczyć zdrowego żywienia Podróżnicy zaangażowali się w przygotowanie zdrowych i energetyzujących przysmaków. Natomiast starsi Podróżnicy udali się zobaczyć pasiekę, znajdującą się na dachu Centrum Spotkania Kultur. Korytarze, którymi można się przechadzać są oszklone i z wysokości widać z nich miasto oraz ludzi. Był to dobry moment na przełamywanie lęków. Dzielni byli wszyscy! Przy okazji pobytu w CSK zwiedzili cały budynek, ocenili go pod kontem estetycznym, architektonicznym oraz użytecznym – zgodnie przyznali, że w każdym względzie jest to miejsce wyjątkowe. Trzeba przyznać, że takie "końcówki" pracowitego tygodnia bardzo lubimy.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.05.2017

Wycieczka do "Krainy Rumianku"

Dzisiejszy dzień pierwszoklasiści spędzili w bardzo malowniczej "Krainie Rumianku" w Hołownie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Uczennice poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża, jego przechowywania, czyszczeniu ziarna i mieleniu zboża w ręcznych żarnach. Natomiast chłopcy mogli się przekonać, że zajęcia z gliną to niezwykła przygoda i wspaniała zabawa. Podczas warsztatów zobaczyli jak się pracuje się z gliną, jakie są jej rodzaje, jak się ją zabezpiecza przed wysychaniem, jak można z niej ulepić wazonik, filiżankę czy małą figurkę. Rezultatem zdobytej wiedzy i umiejętności przez uczniów klas pierwszych były pyszne pierniki wyrabiane własnoręcznie przez dziewczynki oraz przepiękne gliniane wyroby wykonane przez chłopców. Podsumowaniem wycieczki był udział w grze terenowej, zwanej "Awanturą w Krainie Rumianku". Dzieci podzielone na grupy pod okiem Mistrza Gry, wędrowały z mapą od postaci do postaci (Karczmarki, Wieśniaczki, Pustelnika, Myśliwego, Moniki córki Żupnika, Psotnego Skrzata, Zielarki, Garncarza), zdobywając kolejne punkty i rumiankowe pieniążki, by wykupić informacje, jak uwolnić Krainę Rumianku od nękających ją niewyjaśnionych problemów. Podczas trwającej prawie dwie godziny przygody uczestnicy odkryli przyczynę problemów mieszkańców i przywrócili wiosce zgodę i spokój. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń i emocji było wspólne ognisko.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.05.2017

Gala podsumowująca
konkursy kuratoryjne


W auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się dziś uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w której wziął udział nasz laureat konkursu z przyrody - Błażej Kleszowski z p. Martą Muszyńską (nauczycielem przyrody) i s. Piotrą Janic. Błażej otrzymał dyplom i nagrodę książkową z rąk Pani Kurator - Teresy Misiuk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.05.2017

"Losy żołnierza"
- gala laureatów


W dniu dzisiejszym w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala podsumowująca między innymi konkursy tematyczne, na którą zaproszeni zostali laureaci XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą" wraz z opiekunami naukowymi oraz dyrektorami szkół. Gratulacje i podziękowania złożyli w krótkich wystąpieniach: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Pan Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.
Gratulujemy uczniom naszej szkoły: Mateuszowi Husakowi z klasy 6b i Krzysztofowi Münnichowi z klasy 5b, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczniom towarzyszyła p. Dobata Garbala - nauczyciel historii.
Cieszymy się, że nasi uczniowie znaleźli się wśród najzdolniejszych uczniów w województwie!


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.05.2017

Zoom Natury

Uczniowie klas drugich wyjechali dziś na wycieczkę do Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Po niezbyt długiej, ale pełnej rozmów i zabaw podróży, podzieleni na grypy wyruszyli na podbój Parku. Był czas na wspólne zabawy chustą animacyjną, piłkami i klockami w sali zabaw kreatywnych oraz na wspinaczkowe szaleństwo i przekraczanie swoich lęków w parku linowym. Grupie chłopców udało sie nawet rozegrać krótki, ale emocjonujacy mecz piłki nożnej. Bardzo duże zainteresowanie dzieci wzbudziły labolatoria wiedzy, podczas których mogły poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zjawisk atmosferycznych oraz swiata roślin i zwierząt. Drugoklasiści mieli też możliwość przeprowadzić kilka doswiadczeń w czasie warsztatów z zakresu geologii i zjawisk atmosferycznych. Wspólnymi siłami, z prostych materiałów dostępnych w każdym domu, wykonali: kolorowy deszcz, lawę olejową, szron na lusterku, kolorową tęczę na suficie, ruchome piaski i wulkan w misce oraz tornado w butelce. Na zakończenie wycieczki chętni mogli dokonać zakupów w niewielkim sklepiku z pamiątkami. Wszyscy naprawdę wspaniale się bawili!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.05.2017

Badanie kompetencji

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem badania kompetencji uczniów, które rozpoczęło się o godzinie 8.00. Diagnozą zostali objęci uczniowie wszystkich klas (drugoklasiści przystąpią do niej w piątek). Testy sprawdzają wiadomości z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Celem badania jest weryfikacja umięjętności uczniów szkoły podstawowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.05.2017

Wielka Liga Czytelników – wyniki półfinału

Ogromnie cieszymy się sukcesem naszych trzech uczniów: Piotra Ławnika z kl. 2a, Dominika Borkowskiego z kl. 2b oraz Piotra Grędzińskiego z kl. 3a, którzy zostali zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu - Wielka Liga Czytelników. Chłopcy doskonale poradzili sobie z testem półfinałowym i jako jedyna szkoła z miasta Lublina weźmiemy udział w ostatnim etapie konkursu! Książką finałową jest "Zezia i Giler" Agnieszki Chylińskiej.
Finał WLC przeprowadzony zostanie 27 maja 2017 roku (w sobotę) w Katowicach i będzie miał formę drużynowych potyczek literackich. Finał odbędzie się w ramach VI Wielkiej Zabawy Rodzinnej, podczas której przewidziano liczne atrakcje, m.in.: korowód postaci z książek, zabawa "Rodzina na medal", spotkania autorskie, kiermasz książek.
Z niecierpliwością czekamy na to wielkie wydarzenie, a chłopcom życzymy miłej lektury oraz udanej zabawy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.05.2017

Na wystawie "100 lat Urszulanek w Lublinie"

Uczniowie klasy 2b w ramach dzisiejszej lekcji poznawali historię swojej Szkoły i Sióstr Urszulanek zaprezentowaną na wystawie poświęconej setnej rocznicy przybycia Sióstr do Lublina. Dzieci z zainteresowaniem oglądały szkolne zeszyty, czytały opowiadania pisane przez ich starsze koleżanki, rozpoznawały znane im siostry na planszach. Chłopcom spodobał się samolot sanitarny ufundowany przez uczennice szkół urszulańskich, a dziewczynki zachwycały sie strojami gimnastycznymi dawnych uczennic. Polecamy obejrzenie tej wystawy wszystkim uczniom naszej szkoły. Na pewno każdy znajdzie na niej coś interesującego dla siebie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.05.2017

"Budować dom na skale"

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Budować dom na skale". Konkurs odbywał się w kilku kategoriach: plastycznej, literackiej, fotograficznej i muzycznej. W część plastycznej i literackiej należało zilustrować plastycznie lub słownie temat: "Dom moich marzeń". Organizatorami konkursu byli: Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych WFCH Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio. Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów wyłoniła laureatów w każdej kategorii, przyznając im dyplomy i nagrody rzeczowe. W części plastycznej, z naszej szkoły laureatami zostały: Maja Kukuryk z kl. 3a, Natalia Żebrowska z kl. 4b oraz Magdalena Pańczyk z kl. 5a. Natomiast w część literackiej: Wiktoria Łuć z kl. 6b, Antonina Mądzik z kl. 6a oraz Nina Trojanowska z kl. 6a. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom ciesząc się ich sukcesem. Niech pomysł i chęci towarzyszą im nadal w pracy.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.05.2017

Szkolna Msza Święta

Trwamy w okresie wielkanocnym i cieszymy się z tego, że Chrystus jest wśród nas. Uczestnicząc dziś w szkolnej mszy świętej mogliśmy po raz kolejny spotkać się ze Zmartwychwstałym. Za oprawę liturgiczna odpowiadała klasa 1b, natomiast Mszę św. celebrował nasz szkolny duszpasterz ks. Piotr Drozd, który w homilii przypomniał nam między innymi postać św. Pawła, który z gorliwego przeciwnika chrześcijan stał się Apostołem Narodów. Podczas dzisiejszej Eucharystii uczniowie naszej szkoły mieli szczególną intencję w sercach – polecali w modlitwie śp. Wiesława – tatę s. Moniki. Wierzymy, że patrzy już na nas z samego Nieba.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.05.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz przyszłego remontu naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 121 725,92 zł. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.05.2017

Co ciekawego w świetlicy działo się...

Miniony miesiąc, wciąż bardziej zimowy niż wiosenny, zrekompemnsowaliśmy sobie innymi atrakcjami niż oczekiwane długie zabawy ruchowe na powietrzu. Zaczęliśmy tematem dotyczącym kina niemego. Dowiedzieliśmy się o historii kina, o jego głównych twórcach, m.in. Braciach Lumiere, Charliem Chaplinie. Obejrzeliśmy film pt. "Brzdąc", w którym nie było innego dźwięku poza muzyką sugerującą dynamiczność akcji na ekranie.
W kolejnym tygodniu omówiliśmy polskie i światowe zwyczaje wielkanocne. Od gościa, który zawitał w naszych progach nauczyliśmy się robić pisanki metodą batiku, a także dowiedzieliśmy się nieco więcej o lubelskich obyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
W kolejnym tygodniu spędziliśmy miło czas przy filmie o ciekawej animacji i równie ciekawym scenariuszu pt. "Strażnicy marzeń". Aby odpowiednio przygotować się do majówki oraz przywołać prawdziwie wiosenną pogodę poszukiwaliśmy ciekawych pomysłów na atrakcyjne zabawy ruchowe. Tak więc rozpoczęliśmy sezon zabaw w szkolnym małpim gaju. Dziewczynki zawisły na drążkach niczym nietoperze, pokonując lęk i ucząc się coraz odważniejszych przewrotów. Chłopcy usprawniali grę w piłkę nożną. Pobawiliśmy się także chustą KLANZY oraz innym ciekawym sprzętem, chociażby kręcącą się misą, wdzięcznie nazwaną przez dzieci "kręciołem".
Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie i poprowadzenie kiermaszu świątecznego. Dzieci w tym roku wyjątkowo zaangażowały się w robienie dekoracji. Wiedziały jak ważną sprawą jest przygotowanie tegorocznego kiermaszu i jaki jest jego cel. Tak oto minął nam miesiąc kwiecień.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.05.2017

Najlepsi czytelnicy
kwietnia 2017


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Łuć Gabriela, kl. 3b - 14 książek
  • »Wawrzyszak Kacper, kl. 3a – 13 książek
  • »Brauze Justyna, kl. 4a - 10 książek
  • »Furgała Franciszek, kl. 4a – 9 książek
  • »Martyna Krzysztof, kl. 3b – 8 książek
  • »Królikowska Oliwia, kl. 3b - 8 książek
  • »Cisielska Jadwiga, kl. 3b – 7 książek
  • »Polkowska Dominika, kl. 2b – 6 książek
  • »Melnik Mirella, kl. 5a - 6 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 5b - 6 książek