Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)WIELKI POST 2015 - SIEDEM SŁÓW Z KRZYŻAMARZEC 2015

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.03.2015

Finał kiermaszu świątecznego

W dniach 23-26 i 30-31 marca odbywał się w naszej szkole świąteczny kiermasz. Uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli kupić m.in. świąteczne zajączki, baranki, kurczaki, ozdoby na pisanki oraz pyszne drożdżówki i czekoladowe muffinki. W ciągu dwóch ostatnich dni można było również kupić bukszpan - który pięknie ozdobi świąteczny koszyczek. Dochód z kiermaszu w kwocie 2 877,75 zł. zostanie przeznaczony na remont naszej auli szkolnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz kiermaszu. Na szczególne uznanie zasługują p. Anna Kara, p. Olga Tołwińska i uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy na każdej przerwie sprzedawali świąteczne ozdoby i słodkości. Dbali także o promocję i zachęcali wszystkich do włączenia się w tę niezwykłą akcję na rzecz szkoły. To nie tylko lekcja matematyki (np. przy wydawaniu reszty) ale także ogromnej odpowiedzialności i sumienności w podejmowaniu powierzonych im zadań. Spisali się na szóstkę!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.03.2015

Szczególne błogosławieństwo

Dziś delegacje uczniów wyruszyły z życzeniami świątecznymi do Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania p. Ewy Dumkiewicz - Sprawki oraz Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze, a Ksiądz Arcybiskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.03.2015

"Prawda Jedyna"

To już prawie ostatni dzień szkoły przed Świętami Wielkiej Nocy, dlatego nadszedł czas na pełne serdeczności życzenia od wszystkich dla wszystkich.
O godzinie 11-tej klasy I-VI zgromadziły się w auli szkolnej, aby wysłuchać życzeń oraz obejrzeć przedstawienie pt. "Prawda Jedyna". Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy 5a pod czujnym okiem s. Moniki Orzechowskiej i p. Katarzyny Skałeckiej. Była to historia pewnej rodziny, przeżywającej kryzys, pod wpływem nieszczęśliwego zdarzenia owa rodzina odkryła, skarb najcenniejszy, jakim jest obecność Jezusa Chrystusa i to, że On jest w stanie udzielić każdemu prawdziwego szczęścia, i że to On umarł, by każdego osobno i wszystkich razem doprowadzić do szczęścia wiecznego oraz prawdziwej wolności, że to On jest Jedyną Prawdą w życiu każdego człowieka.
Życzymy wszystkim, by podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych odnaleźli Prawdę Jedyną, spokój i nadzieję oraz pewność, że śmierć już została pokonana. A naszym aktorom, wokalistkom i pianistce gratulujemy wspaniałego występu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.03.2015

"W TWOJE RĘCE POWIERZAM DUCHA MOJEGO" (Łk 23, 46)

Czytaj - ŚWIADECTWO KAMILA STOCHA

Ludzie boją się powierzać całych siebie Bogu, bo myślą, że im coś zabierze. A On nie ma czego zabrać, bo i tak wszystko mamy od Niego. Bóg tylko daje.
Ojcze, powierzamy nasze życie w Twoje ręce, bo jesteśmy pewni, że kochasz nas bezgranicznie i chcesz tylko naszego dobra. Dlatego z wiarą powtarzamy: "bądź wola Twoja".


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.03.2015

Przedświąteczne odwiedziny

Delegacje naszej szkoły udały się dziś z życzeniami wielkanocnymi do naszego szkolnego duszpasterza - ks. Piotra Drozda oraz do proboszcza parafii p.w. Nawrócenia św. Pawła - ks. Jana Karasia.
Przedświąteczny czas jest okazją do wyrażenia naszej pamięci i wdzięczności w stosunku do osób, z którymi współpracuje nasza szkoła.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.03.2015

Otwarte Mistrzostwa Lublina
we Wspinaczce Sportowej


W minioną sobotę (28 marca 2015 r.) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lublina młodzików i dzieci we wspinaczce sportowej. W zawodach wzięło udział prawie 50 zawodników, w wieku od 5 do 13 lat, z lubelskich klubów sportowych. Cieszymy się sukcesem Alicji Bilskiej uczennicy klasy 2a, która zajęła I miejsce w kategorii Krasnale - dziewczynki.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.03.2015

"Huśtawka marzeń"
z podwójną nagrodą


Z wielką radością dzielimy się informacją, iż w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kolbergera „Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach” II miejsce zajęła Julia Muszyńska z kl. 5b, która napisała wiersz pt. "Huśtawka marzeń". Dodatkowo Julia otrzymała także Nagrodę Fundacji IKA, której członkowie - znany wszystkim Ryszard Rembiszewski oraz Irena Falska, córka twórcy słynnego polskiego elementarza - także zasiadają w jury konkursu.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Konkursowej 24 kwietnia w Warszawie. Gratulujemy Julii talentu i pracowitości!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.03.2015

"W TWOJE RĘCE POWIERZAM DUCHA MOJEGO" (Łk 23, 46)

Słowa dziecka do Ojca, któremu się bezgranicznie ufa. Słowa zawierzenia i oddania się.
Ostatnie słowo z krzyża mówi o miłości łączącej Syna z Ojcem. To także słowo prawdy o człowieku: ukształtowały nas dłonie Ojca i czekają na nas… po drugiej stronie.
Biblia w poetycki sposób opowiada o Bogu, który własnoręcznie lepi człowieka z prochu ziemi i tchnie w jego nozdrza tchnienie życia. „Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy” – przypomina prorok Izajasz. Początek i finał ludzkiego życia związany jest z dotykiem tych samych dłoni. Bożych, czyli kochających, czułych, delikatnych. Człowiek wyszedł z Bożych rąk i do tych rąk wraca.

Czytaj - ŚWIADECTWO ELENI

Panie! Oddajesz siebie z ufnością Ojcu. Wiesz, że nie idziesz donikąd, ale do domu Ojca. Pomóż mi składać moje życie w czułe dłonie Boga. Zachowaj od poczucia, że cokolwiek mi się należy. Pomóż zrozumieć, że wszystko jest darem. Wlej łaskę wdzięczności. Obejmuję Twój krzyż, Panie. Przyjmij mnie do swej miłości. Oddaj i mnie w ręce Ojca, teraz i w godzinie śmierci. Amen


kliknij, aby powiększyć

Piątak 27.03.2015

OGÓLNOPOLSKI KONKURS STORY CUBES

Story Cubes to nie tylko gra, ale i ogólnopolski konkurs! W tym roku w rywalizacji bierze udział także nasza szkoła.
Na podstawie 6 obrazków, które wypadają w trakcie rzutu kostkami Store Cubes, uczniowie pisali opowiadania i wiersze. Należało w nich zawrzeć wszystkie słowa z wylosowanych obrazków (zaznaczając je gwiazdkami).
Z każdego poziomu można było wysłać tylko jedną pracę (jedną z klas pierwszych, jedną z drugich itd.). Wybór nie był łatwy, gdyż nasi uczniowie naprawdę wykazali się wspaniałą wyobraźnią.
Oczywiście wygrywają autorzy najlepszych historyjek, jednak każdy z nas może im w tym pomóc!!!

Uwaga:
głosujcie na nasze szkolne opowiadania i wiersze (przecież są najlepsze)!

Głosowanie trwa od 4 do 17 kwietnia. Można codziennie zagłosować na jedno opowiadanie, klikając na linki do prac naszych uczniów, które już wkrótce pojawią się pod ikonką story cubes po prawej stronie naszej witryny internetowej.
A zatem do dzieła - głosujcie na nas!!! Wyniki już 17 kwietnia!


kliknij, aby powiększyć

Piątak 27.03.2015

Z życzeniami świątecznymi

Najpiękniejsze święta przed nami, więc najwyższy czas na... życzenia. Z tej okazji przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami udali się z wielkanocnymi życzeniami do Prezydenta Lublina - p. Krzysztofa Żuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty - p. Krzysztofa Babisza oraz naszego sąsiada - Księdza Rektora - Dariusza Bondyry. Uczniowie zostali przyjęci bardzo serdecznie, a cała społeczność szkolna dołącza się do życzeń. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątak 27.03.2015

Ogólnopolskie Wybory Książek

W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek przeprowadzanych pod patronatem pani minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Każdy uczeń mógł wziąć udział w wyborach wrzucając do urny wyborczej kartę do głosowania. Na karcie dzieci wpisywały maksymalnie trzy tytuły najciekawszych książek, które ostatnio przeczytały. Wyniki głosowania posłużą do zakupu książek do bibliotek szkolnych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątak 27.03.2015

Szczególna
"godzina wychowawcza"


Dziś podczas godzin wychowawczych uczniowie klas IV-VI już po raz ostatni mięli okazję uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo przygotowała s. Maria Magdalena Masłoń wraz z uczniami klas IV. Uczniowie i wychowawcy, ponownie mogli kroczyć drogą, którą pokonał dla nas Jezus Chrystus - drogą bólu, cierpienia, smutku, ale też nadziei, że MIŁOŚĆ zawsze zwycięża. Nabożeństwo było ogromną pomocą w dokonaniu refleksji nad swoim zachowaniem wobec Boga, rodziny, rówieśników, a także samego siebie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknie przygotowanej i poprowadzonej Drodze Krzyżowej.


kliknij, aby powiększyć

Piątak 27.03.2015

"WYKONAŁO SIĘ!" (J 19, 30)

Czytaj - ŚWIADECTWO O AGACIE MRÓZ

Panie Jezu, proszę pomóż mi tak przeżyć swoje życie bym na jego końcu mógł powiedzieć: "Wykonało się". Wykonało się wszystko co zaplanowałeś. Przeszedłem drogę, którą mi wyznaczyłeś.
Niech każdy dzień, który przybliża mnie do Ciebie będzie wypełnieniem Twojej woli. Amen.

kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.03.2015

"Jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu"

To już ostatnie zajęcia z pierwszej pomocy. Wczoraj klasa 3a a dziś klasa 1a miały okazję wspólnie z ratownikami medycznymi zastanowić się nad tym, jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu.
Zajęcia wzbudziły wiele emocji wśród uczniów, którzy dzielili się tym, jak poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach np. skaleczenia, uderzenia, oparzenia. Dzieci zapamiętały jak mogą pomóc koledze lub koleżance w przypadku omdlenia lub co zrobić, gdy użądli nas pszczoła. Dobrze zapamiętały także numery telefonów alarmowych.
Po zajęciach uczniowie wykonali rysunki i plakaty dotyczące zajęć. Dzieci podziękowały za wspólne spotkanie i wręczyły małe upominki oraz własnoręcznie przygotowane kartki. Mamy nadzieję, że nasi goście odwiedzą nas jeszcze nie raz. Dziękujemy!
W najbliższym czasie na parterze pojawi się gazetka podsumowująca zajęcia we wszystkich klasach.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.03.2015

"WYKONAŁO SIĘ!" (J 19, 30)

A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: WYKONAŁO SIĘ! I skłoniwszy głowę oddał ducha." (J 19, 30)
Jezu! Wszystko skończone. A jednak to co wygląda jak beznadziejny finał, jest nowym początkiem. Świat jest zbawiony, pokonana śmierć, zwyciężony grzech. Brama życia otwarta.

Czytaj - ŚWIADECTWO O ŚW. JANIE PAWLE II

Panie Jezu, proszę pomóż mi tak przeżyć swoje życie bym na jego końcu mógł powiedzieć: "Wykonało się". Wykonało się wszystko co zaplanowałeś. Przeszedłem drogę, którą mi wyznaczyłeś.
Niech każdy dzień, który przybliża mnie do Ciebie będzie wypełnieniem Twojej woli. Amen.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.03.2015

VI Wojewódzki Konkurs Informatyczny
„Mistrz Komputera"


W dniu dzisiejszym w Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”.
Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 32 uczniów, a wśród nich Kacper Lutomski uczeń klasy 5b naszej szkoły. Dzisiaj rozwiązywali zadania praktyczne na komputerach. Prace uczniów z całego województwa oceniała Komisja powołana przez Dyrektora LSCDN.
Na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, podsumowujące konkurs, organizatorzy zapraszają do gmachu Politechniki Lubelskiej już w piątek 17 kwietnia 2015 r.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.03.2015

"Alfabet"

Wczorajszego wieczoru nauczyciele naszej szkoły mięli niezwykłą przyjemność uczestniczenia w seansie zorganizowanym przez stowarzyszenie KLANZA. W kinie "Bajka" obejrzeli film "Alfabet" dotyczący współczesnych problemów edukacji na całym świecie. Dokument stanowi doskonały pretekst do dokonania refleksji na temat szukania miejsca dziecka w świecie nauki. Pokazał on zaskakujące dane i różne sposoby edukacji dzieci - od tych najbardziej nastawionych na wyniki, po edukację bez szkoły. "Alfabet" zmusza do myślenia - i bardzo dobrze! Każdy bowiem, kto ma wpływ na życie dzieci winien dokonać refleksji dotyczącej ich szczęścia, dlatego dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej projekcji filmu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.03.2015

Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie

W Nazarecie miał miejsce najpiękniejszy dialog, jaki zna historia. Bóg zaproponował Maryi współudział w wielkim dziele zbawienia. Przedstawił swój plan, uszanował wolną wolę, czekał na odpowiedź. Pokorna służebnica Pańska odpowiedziała "fiat" - 'niech mi się stanie'. W tym momencie Bóg stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami.
Każdy człowiek ma swoje 'zwiastowanie'. Do każdego człowieka Bóg przychodzi z konkretną propozycją i czeka na odpowiedź.
Polećmy Bogu nasze serca, aby zawsze były gotowe wykonać to, czego Bóg od nas oczekuje.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.03.2015

"Lubię szkołę"

Dwie uczennice z klas pierwszych, Maja Kukuryk i Gabrysia Krzewińska, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Lubię szkołę" zorganizowanym przez zespół doradców metodycznych edukacji wczesnoszkolnej miasta Lublin.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie, w obecności Obserwatorów, pracy plastycznej inspirowanej wierszem opisującym życie w szkole. Mieli na to 60 minut. Nasze uczennice, jak prawdziwe artystki, włożyły w swoje dzieła całe siebie, bo też prawdziwie lubią szkołę.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.03.2015

"PRAGNĘ" (J 19, 28)

Czytaj - ŚWIADECTWO KRZYSZTOFA HOŁOWCZYCA

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie trudne chwile w moim życiu, a jeszcze bardziej za to, że zawsze jesteś blisko mnie i wspierasz.
Proszę Cię za wszystkich, którzy w tym czasie przeżywają różne cierpienia i smutki, którzy dźwigają krzyż choroby i samotności. Bądź dla nich Źródłem mocy i pocieszenia.

kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.03.2015

"Szlakiem Żołnierzy Wyklętych"

Obie klasy szóste - pod przewodnictwem p. Jana Kurowiaka i p. Katarzyny Skałeckiej - wybrały się dziś na krótką wycieczkę "Szlakiem Żołnierzy Wyklętych". Pierwotnie uczniowie mieli obejrzeć wystawę na Placu Litewskim ale... kilka godzin wcześniej została ona zdemontowana. Wobec tego udali się do miejsc przetrzymywania i śmierci polskich patriotów: kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 47 i na Zamek Lubelski.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.03.2015

Pierwsza pomoc najważniejsza!

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 2a i 3b uczestniczyli w spotkaniu z p. Adamem i p. Krzysztofem, którzy są ratownikami medycznymi. Dzieci zaskoczyły Gości swoją wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, licznymi pytaniami oraz własnymi przykładami z życia. Z pomocą ratowników nauczyły się m. in. jak ułożyć osobę poszkodowaną w bezpiecznej pozycji. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów i gdyby nie dzwonek na przerwę mogłyby trwać o wiele dłużej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.03.2015

Przedświąteczny kiermasz wielkanocny

Od samego rana rozpoczął się dziś świąteczny kiermasz, który potrwa do czwartku włącznie (chyba, że towar zniknie wcześniej). Nad kiermaszem czuwa Samorząd Uczniowski z opiekunem - p. Olgą Tołwińską i p. Anna Kara. Od dziś w przedsionku naszej szkoły można zakupić wszystko, co symbolicznie kojarzy nam się z Wielkanocą: baranki, kurki, jajka, kurczątka, zajączki - w kropki, cętki, kratki, paski i wiele innych wzorów - jednym słowem: każdy znajdzie tam coś dla siebie!
Dochód z tej inicjatywy przeznaczony zostanie na remont auli szkolnej. Już teraz za zaangażowanie uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kupowania tych śliczności!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.03.2015

"PRAGNĘ" (J 19, 28)

"Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: PRAGNĘ". (J 19, 28)
Pragnę - to słowo prosto z serca Boga, który chce mojego zbawienia, mojej miłości. To echo Bożego wołania: Adamie gdzie jesteś?. Jezu, otwórz moje uszy, bym słyszał głos spragnionego Boga, bym nie chował się już dłużej w mroku grzechu, złości, pychy .... Obym wyznał: moja dusza pragnie Ciebie, Boże. Bez Ciebie ginę. Słowo „pragnę” pozostaje także zwykłą prośbą cierpiącego człowieka, wołaniem o prosty gest miłości bliźniego. Krzyk „pragnę” dobiega nieustannie od strony spragnionych – ludzi żyjących w materialnej lub duchowej biedzie. Jezus utożsamił się z tymi, którzy są głodni, spragnieni, chorzy, w więzieniu, z cudzoziemcami i z tymi, którzy są nadzy. „Zapewniam was: wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie”. Bóg jest blisko małych, cierpiących. Sam staje się słaby. Ukrywa się w ubogich. Kto nie zatyka uszu na wołanie ubogich, kto staje się przyjacielem wykluczonych, niesprawnych, samotnych, ten staje się przyjacielem Boga. Kto się odwraca od ubogich, odwraca się od Boga.

Czytaj - ŚWIADECTWO ADAMA BACHLEDY-CURUSIA

Panie Jezu, Ty pragniesz mojej miłości. Uzdolnij mnie do miłości bliźniego, bym w tych, których codziennie spotykam mógł Tobie usłużyć i zaspokoić Twoje pragnienie. Amen


kliknij, aby powiększyć

Sobota 21.03.2015

Noc filmowa
z "Opowieściami z Narni"


Minionej nocy chętni uczniowie klas IV-VI po raz kolejny spotkali się na wspólnym oglądaniu filmu połączonym z nocowaniem w szkole.
W auli szkolnej pojawiło się prawie 30 uczniów z karimatami, śpiworami i poduszkami i wraz z opiekunami obejrzeli "Opowieści z Narni". To niezwykła przygoda czwórki rodzeństwa: Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra, którzy odkrywają magiczną krainę Narnię, do której można dostać się przez drzwi zaczarowanej szafy. Wzruszająca i magiczna opowieść o braterstwie, nadziei, odwadze, zmaganiu się z samym sobą oraz walce dobra ze złem.
Po spokojnej nocy uczniowie wraz z opiekunami zjedli wspólne śniadanie.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.03.2015

Wielkopostna droga...

Uczniowie klas młodszych mieli dziś kolejną okazję do uczestniczenia w szkolnej drodze krzyżowej, podczas której dzięki rozważaniom dotyczącym miłości i ofiary Pana Jezusa za nasze grzechy przygotowywali swoje serca do przeżywania zbliżających się wydarzeń paschalnych. Dzisiejsze rozważania poprowadziły dziewczęta z klasy 4b.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.03.2015

"Wiosna, wiosna, wiosna...
ach to ty!"


W końcu przyszła! Czekaliśmy na nią wiele dni, marzliśmy, marzyliśmy o słońcu, zabawie na podwórku... ale się pojawiła! Naszą szkołę już od samego rana, wypełniły piękne kwiaty, drzewo, sowa i muzyka... To wszystko za sprawą przedstawienia słowno - muzycznego przygotowanego przez s. Marię Magdalenę Masłoń, która wraz z klasą 4a wprowadziła nas w klimat długo oczekiwanej, napełnionej radością i nadzieją wiosny. Z tej okazji szkoła wypełniła się kolorami, gdyż wszyscy uczniowie przyszli bez mundurków. Jakby wrażeń było mało, każdy był podekscytowany zaćmieniem Słońca, na które z ogromną niecierpliwością czekaliśmy. "Wiosna, wiosna, wiosna... ach to ty!"

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.03.2015

Sałatka owocowa mniam mniam!

"Weź czyściutkie dwa jabłuszka może być soczysta gruszka, banan, kiwi i cytryny... to są same witaminy. Wszystko razem pokroimy, wymieszamy i sałatkę zajadamy. SMACZNEGO!
Uczniowie klasy 2a sami ułożyli ten "przepis" i dziś przed drugim śniadaniem wypróbowali go. Sałatka była naprawdę wspaniała.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.03.2015

"BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?" (Mt 27, 46)

Czytaj - ŚWIADECTWO JACQUESA FESCHA

Panie Jezu spraw, aby nigdy nie brakowało mi odwagi w szukaniu prawdy, kochaniu piękna, pragnieniu dobra oraz czynieniu tego, co najlepsze dla drugiego człowieka.kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.03.2015

Konkurs wiedzy o Japonii rozstrzygnięty

Prawie pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego konkursu wiedzy o Japonii. Dzisiaj zostali nagrodzeni najlepsi. Pierwsze miejsce zdobyli: Magdalena Pańczyk, Aniela Wasil, Barbara Kalinowska z klasy 3a i Wiktoria Łuć z klasy 4b. Drugie miejsce zajęli Mateusz Husak z klasy 4b, Berenika Dacko z klasy 3b i Małgorzata Wiącek z klasy 4b. Na trzecim miejscu znalazła się Aleksandra Olszewska z klasy 4b, Zofia Kołodziejczyk z klasy 3b i Adam Staniszewski z klasy 3a.
Wszystkim znawcom Japonii gratulujemy i zapraszamy do konkursu o Oceanii w przyszłym roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.03.2015

O bezpiecznym
i odpowiedzialnym zachowaniu


Dzisiaj w klasie 2b Ratownicy Medyczni poprowadzili zajęcia o bezpiecznym i odpowiedzialnym zachowaniu się w sytuacjach, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci dowiedziały się jak one mogą reagować i co robić kiedy np. ktoś zemdleje lub zrani sobie rękę. Uczniowie z ciekawością dopytywali o pracę ratowników medycznych a na zakończenie dzisiejszego spotkania podziękowali Panom za bardzo ciekawe zajęcia i wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.03.2015

Koło artystyczne w "Domu słów"

Dzisiaj uczniowie z koła artystycznego uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Domu słów przy ul Żmigród 1.
Zajęcia rozpoczęła p. Kasia czytając książkę "Cztery zwykłe miski" a dzieci dopowiadały ciekawe, wymyślone zakończenia do rozpoczętej myśli. Następnie były zagadki ruchowe i oczywiście czas, dużo czasu, na twórczość własną przy paletach z farbami, którymi malowało się gąbką odciskając różne kształty z przygotowanych kartonowych form. Za pomocą farb dzieci wypowiadały się na temat "Jak mogę pomóc potrzebującym?". Dodawały też brakujące elementy wg własnych pomysłów i podpisywały swoje "dzieła" wykorzystując literki - stempelki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.03.2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Dzisiaj o godzinie 9.00 siedemdziesięciu dwóch uczniów klas II-IV naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, w którym w tegorocznej edycji bierze udział około 30 krajów. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie, obecnie w konkursie bierze udział co roku ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce. Wyniki konkursu poznamy już 12 maja. Wszystkim uczestnikom życzymy wysokich not.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.03.2015

Uroczystość św. Józefa

Dziś obchodzimy w Kościele uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Jezusa. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy Bogu wszystkie nasze intencje.
Módlmy się za nasze rodziny, by panowała w nich wzajemna miłość i zgoda.
Módlmy się o pracę dla wszystkich bezrobotnych, którzy szukają zatrudnienia.
Módlmy się o zdrowie dla chorych, zwłaszcza z naszych rodzin i nam bliskich.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.03.2015

„Czarodziej, czyli sztuka znikania”

W dniu dzisiejszym zawitał do naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt. „Czarodziej, czyli sztuka znikania”. Była to opowieść o pewnym niezwykłym czarodzieju, który znał się i specjalizował w sztuce znikania. Dzięki swoim zdolnościom pomógł dwóm niewinnym myszkom laboratoryjnym, które były wykorzystywane przez złego naukowca. Atrakcyjne kukiełki sprawiły, że nasi uczniowie siedzieli jak zaczarowani. A dynamika teatralna poruszyła dziecięcą wyobraźnię.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.03.2015

Wyniki "Matematyki z Piątką"

Poznaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Matematyka z Piątką". Tytuł laureata zdobył Michał Jaworski z kl. 6b. Natomiast tytuł finalisty uzyskało pięciu uczniów: Kacper Lutomski z kl. 5b, Dorota Łukasik z kl. 6a oraz Filip Cyran, Michał Jaworski i Jakub Wiącek z kl. 6b. Michałowi i wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 13 kwietnia.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.03.2015

Ratownicy Medyczni w szkole

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas Ratownicy Medyczni. Ratownicy medyczni wspólnie z uczniami klasy 1b zastanawiali się nad tym, jak zachować się w różnych trudnych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu np. w sytuacji skaleczenia, oparzenia lub uderzenia. Uczniowie doskonale pamiętali o podstawowych zasadach oraz numery telefonów alarmowych. Dzięki wspólnie odegranym scenkom uczniowie wiedzą już co robić gdy są świadkami omdlenia lub zasłabnięcia kolegi czy koleżanki. To była bardzo pouczająca lekcja. Panowie poprowadzą jeszcze zajęcia w każdej z klas I-III. Dziękujemy za dzisiejsze!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.03.2015

"BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?" (Mt 27, 46)

Czytaj - ŚWIADECTWO TOMASZA BUDZYŃSKIEGO

Jezus został sam. Ludzie Go nie zrozumieli. Nikt nie stanął w Jego obronie. Jezus przyjął wyrok, bo cię kocha.
Panie Jezu, dodawaj mi odwagi każdego dnia i w każdej sytuacji. Abym nigdy nie odwrócił się od Ciebie tylko dlatego, że coś mi się nie udało, nie wyszło, że się pomyliłem. Koledzy wyśmiali. Zostawili samego.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.03.2015

Nowy mieszkaniec biblioteki

Nasz niezwykły gość znalazł swój nowy dom. A jest nim szkolna biblioteka. Wśród książek i ciszy rozbrzmiewa jego radosny śpiew.
Nasza papużka ma wielu gości, nie tylko tych młodszych ale również i starszych. I bardzo cierpliwie znosi te wszystkie wizyty. Jej obecność przyczyniła się do tego, że uczniowie poszukują różnych informacji na temat egzotycznych ptaków. Miejmy nadzieję, że nowy mieszkaniec naszej szkolnej biblioteki przyczyni się również do wzrostu czytelnictwa.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.03.2015

Ogólnopolski Konkurs
Nauk Przyrodniczych "Świetlik"


W tradycję naszej szkoły wpisuje się udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. W tym roku przystąpiło do niego 124 uczniów.
Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata.
Wyniki konkursu będą znane w maju, ale już dziś każdy uczestnik za poszerzanie swojej wiedzy otrzymał opaskę odblaskową. I bez względu na zdobytą ilość punktów każdy wygrywa chęć poznawania świata!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.03.2015

"BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?" (Mt 27, 46)

Czytaj - ŚWIADECTWO MARKA CITKI

Panie Jezu, Ty znasz mnie całego lepiej niż ja sam. Wiesz bardzo dobrze, co kryje się w moim sercu. Widzisz nie tylko sytuację, w których ktoś sprawia mi przykrość, ale również te, w których ja jestem powodem łez dla innych. Mimo to, wciąż jesteś przy mnie. Pomóż mi w każdej sytuacji zachować godność człowieka - nie krzywdzić bliźniego, zanim nie spojrzę w głąb siebie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.03.2015

Kiermasz świąteczny

W dniach 23 - 26 marca w naszej szkole odbędzie się kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ozdoby wielkanocne.
Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą wspomóc szkołę do udziału w jednej z ostatnich już akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na remont auli szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.03.2015

"BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?" (Mt 27, 46)

Jezus był naprawdę, w pełni człowiekiem, jak każdy z nas. I w swym człowieczeństwie czuł się opuszczony w swym cierpieniu na Krzyżu. Opuszczony przez uczniów, przez tych, których uzdrowił, których nauczał i czuł się też opuszczony przez Boga. My też, gdy cierpimy, gdy mamy kłopoty, gdy odejdzie od nas ktoś bliski, odczuwamy samotność. Wydaje się nam, że Bóg o nas zapomniał. Ale możemy być pewni, że jest to tylko uczucie, zrozumiałe w takiej sytuacji. Tak naprawdę Bóg właśnie wtedy jest najbliżej nas.

Czytaj - ŚWIADECTWO KS. KAZIMIERZA ORZECHOWSKIEGO

W krzyżu jest nasze zwycięstwo. Na krzyżu Jezus jest jeszcze bardziej Bogiem tych, którzy przeżywają każdy dzień w ciemności. Jest z tymi, którzy są nieszczęśliwi w swoim życiu, z tymi, którzy płaczą i odczuwają ból nie do zniesienia. Często człowiek przeżywa dramat opuszczenia przez wszystkich, również przez Boga. Uczucie, że jest się zostawionym samemu sobie i nie ma nikogo, na kim można by się oprzeć, jest przerażające. Gdy wiemy, że Bóg jest z nami, możemy znieść bardzo wiele. Gdy wydaje nam się, że Boga nie ma, to przygniata nas ogromny ciężar, z którym nie możemy sobie poradzić. Od momentu zwycięstwa na krzyżu i chwały zmartwychwstania Chrystus zawsze wychodzi nam naprzeciw. Chrystus - Emmanuel, czyli Bóg z nami - na zawsze. Na zawsze w naszym opuszczeniu i samotności, w naszym cierpieniu i bólu. Na zawsze w naszych smutkach i radościach.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 15.03.2015

Rekolekcje nauczycieli

W dniach 13 - 15 marca w ośrodku rekolekcyjnym Promień w Nałęczowie odbywały się rekolekcje dla nauczycieli pod hasłem "Kochać samego siebie", które poprowadził ks. Piotr Drozd. Uczestnicy każdego dnia słuchali konferencji, m.in. o poczuciu własnej wartości i Bożym patrzeniu na człowieka oraz modlili się Liturgią Godzin. Oprócz tego w piątek mieli możliwość obejrzenia filmu "Spotkanie", a w sobotę pracowali w grupach oraz uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. Był też czas na wspólny spacer po parku zdrojowym czy rozmowę przy kawie w nastrojowej kawiarence misyjnej. Niedzielna Eucharystia zakończyła ten radosny i owocny czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.03.2015

Imieninowy cyrkowy show

Dzisiaj w naszej szkole wielkie święto - imieniny Siostry Dyrektor - Estery Grzegorek, z tej okazji dzień wyglądał inaczej niż wszystkie. Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 8.30 Eucharystią w Kościele Pobrygidkowskim. Mszę Świętą sprawował ks. Piotr Drozd, który podczas homilii zwrócił uwagę na to, co dziś mówi do nas Bóg, czyli, że najważniejszym przykazaniem, ale też wyzwaniem jest MIŁOŚĆ.
Później wszyscy udali się do szkoły, gdzie podczas części artystycznej uczniowie i pracownicy szkoły złożyli Solenizantce uroczyste życzenia.
Następnie miał miejsce prawdziwy cyrkowy show. Przed rodziną królewską i ich wiecznie niezadowoloną córką wystąpili muzycy, akrobaci, klauny, śpiewacy, lecz to wszystko nie dawało jej radości, dopiero służąca Kasia pokazała jej, skąd czerpać prawdziwą siłę i radość życia. Okazało się, że wystarczy każdego dnia rozmawiać z Bogiem, który przemawia do nas z Biblii. Po tym pięknym przedstawieniu przygotowanym przez s. Piotrę Janic, p. Ewelinę Pastuszak i p. Katarzynę Wrzos, nastąpiły serdeczne podziękowania Siostry Dyrektor i poczęstunek w klasach.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia, pięknie dziękujemy, zaś naszej Siostrze Esterze życzymy wielu łask i błogosławieństw od Boga.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.03.2015

Doświadczenia przyrodnicze

Uczniowie z klasy 5b prezentowali dziś doświadczenia przygotowujące do konkursu Świetlik. Na pokaz zostali zaproszeni również wie z klasy 5a.
Eksperymenty były ciekawe i poszerzyły ich wiedzę z przyrody.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.03.2015

Z wizytą w telewizji

Klasa 1a odwiedziła dziś gmach lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej przy ul. Raabego 2. Uczniowie zobaczyli studia telewizyjne, w których nagrywane są programy, np. „Między sejmem i sejmikiem”, ”Panorama Lubelska” czy „Jeden z dziesięciu”. Ponadto mieli możliwość zobaczenia scenografii z programu „Jedynkowo”, oświetlenia, kamer, mikrofonów i innego sprzętu telewizyjnego. Najwięcej emocji wzbudziła jednak możliwość sprawdzenia się w roli prezentera pogody.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.03.2015

Mój szkolny kolega z misji – etap szkolny rozstrzygnięty!

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolski konkurs – Mój szkolny kolega z misji. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.
Uczniowie wzięliśmy udział w dwóch kategoriach - literackiej i plastycznej. Wśród wielu prac zostały wyłonione najlepsze i przesłane do Warszawy. W kategorii literackiej dla klas I - III pierwsze miejsce zdobyła Berenika Dacko z klasy 3b, dla klas IV- VI Magdalena Misztal z klasy 6a. W kategorii plastycznej najciekawszą pracę wykonała Klara Mrzewka z klasy 2a i Małgorzata Wiącek z klasy 4b. Za oryginalność wykonania prac wyróżnienia otrzymali - Zofia Jaworska z klasy 5b, Zofia Szabelska z klasy 2b, Mirella Melnik z klasy 3a, Natalia Żebrowska z klasy 2b, Zofia Mazurkiewicz z klasy 2b, Pola Kopańska z 2a, Maria Łuć z klasy 2a, Karolina Grodzicka z klasy 2a.
Wszystkim gratulujemy i oczekujemy na ocenę z Warszawy.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.03.2015

V DZIEŃ SERVIAM

Dzisiejszy Dzień SERVIAM przebiega pod hasłem piątego z błogosławieństw: "Błogosławieni, miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Droga do Boga i do człowieka wiedzie ścieżkami miłosierdzia. Jednym z aspektów miłosierdzia jest przebaczenie. Dzisiejszemu błogosławieństwu patronuje święta siostra Faustyna Kowalska. "Czy święci są po to, aby zawstydzać? Tak, są właśnie po to!" - to słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Tarnowie w 1983 roku. Jest pewna święta, która zawstydza mnie zawsze, gdy o niej pomyślę. Ukończyła trzy klasy szkoły podstawowej, a zawstydza profesorów. W domu cierpiała głód, a zawstydza bogaczy. W klasztorze była sprzątaczką, a zawstydza przełożonych. Urodziła się w 1905 r. Jako trzecie z dziesięciorga dzieci w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich. Na chrzcie świętym otrzymała imię Helena. W 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W klasztorze była kucharką, ogrodniczką i furtianką. Siostra Faustyna była bardzo przejęta słowami błogosławieństwa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
Zadanie na dziś: Bądź miłosierny – po prostu przebacz.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.03.2015

Konkurs wiedzy o Japonii

Dzieci z koła misyjnego klas III i IV pisały dzisiaj konkurs wiedzy o Japonii.
W ramach cotygodniowych spotkań poznawały ten kraj zachwycając się jego pięknem, kulturą i historią. Dziewczynki pasjonowały się Gejszami – damami do towarzystwa, chłopcy natomiast chłonęli opowieści o samurajach i sztukach walki. Wspaniałą pomocą stały się strony internetowe mówiące o tym kraju, a dzięki tablicy multimedialnej przemierzaliśmy drogi i miasta Japonii tak, jakbyśmy byli na dobrej azjatyckiej wycieczce. Wszyscy już czekają na wyniki konkursu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.03.2015

Ogólnopolskie finały polonistyczne

Znamy już wyniki drugiego etapu ogólnopolskich konkursów polonistycznych. Aby znaleźć się na ostatnim szczeblu zmagań, należało uzyskać aż 95% możliwej do zdobycia punktacji. To wyczyn nie lada! Tym bardziej cieszymy się, że wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień" znaleźli się:
Jadwiga Ciesielska z kl. 1b, Adam Staniszewski z kl. 3a, Kacper Lutomski i Zofia Ciesielska z kl. 5b.
Natomiast w finale konkursu "Z ortografią na co dzień" naszą szkołę reprezentować będzie Zofia Ciesielska z kl. 5b.
Finały odbywać się będą w ośrodkach akademickich na terenie całego kraju w 2. połowie maja. Gratulujemy i życzymy wygranej!


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.03.2015

Niezwykły gość

Dziś rano zupełnie nieoczekiwanie w klasie 3a pojawił się niezwykły gość. Podczas lekcji uczniowie zauważyli, że w szybę puka przepięknie ubarwiony ptak. Okazało się, że to papużka. Dzieci tak zrelacjonowały jej wizytę: "Postanowiliśmy zaprosić ją do klasy. Delikatnie pani Kasia otworzyła okno a ptaszek wleciał do środka. Odwiedził ławki uczniów, zajrzał do zeszytów, sprawdził oceny w dzienniku i przysiadł na szafce. Po paru nieudanych próbach złapania papużki, w końcu się udało". Ptaszek trafił do tymczasowej klatki w sekretariacie, gdzie pod czujnym okiem p. Honoraty i Siostry Dyrektor jadł, pił i swoim śpiewem umilał czas. W przerwach między lekcjami uczniowie odwiedzali niezwykłego gościa.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.03.2015

IX Międzynarodowy
Konkurs Informatyczny Bóbr


W dniu dzisiejszym od godz. 12:00 do 13:00 w pracowni komputerowej naszej szkoły odbył się I etap IX Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W konkursie tym wzięło udział 9 uczniów z klas 4-6 naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy sobie świetnie poradzili!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.03.2015

"NIEWIASTO, OTO SYN TWÓJ...
OTO MATKA TWOJA."
(J 19, 26b-27a)

Czytaj - ŚWIADECTWO TOMASZA ADAMKA

Wśród chaosu i trudów życia Matka Boża szuka miejsca w twym sercu. Jeśli Jej posłuchasz, wskaże ci drogę do pokoju. Jeśli Ją przyjmiesz, światłem wypełni twoją ciszę. Jeśli będziesz Ją naśladować, zaprowadzi Cię na spotkanie z Synem, którego zrodziła również dla Ciebie.
Maryjo, prowadź mnie abym, jak Ty mógł z miłością pomóc potrzebującym, abym zawsze był gotowy na to, by dawać i głosić Jezusa z radością.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.03.2015

Warsztaty dla Rodziców

Kolejne warsztaty dla rodziców za nami.
Podczas dzisiejszego spotkania zainteresowani rodzice skupili się na temacie dotyczącym pochwały i zachęty - ich znaczenia dla dziecka, nauki chwalenia, poznawania pułapek i szans dobrej pochwały.
Dziękujemy p. Agnieszce Lalik-Korzeń pedagogowi, psychologowi, specjaliście terapii uzależnień za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.03.2015

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dzisiaj nasi dzielni chłopcy - piłkarze ręczni wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W turnieju mecze rozegrały 4 drużyny, każdy mecz po 20 minut. Nasza drużyna dała z siebie wszystko walcząc do końca.
Pierwszy mecz z gospodarzem eliminacji SP 51 przegraliśmy 15:6. W drugim spotkaniu było już znacznie lepiej i przez cały mecz wynik był otwarty, ostatecznie musieliśmy jednak uznać wyższość kolegów z SP 34 przegrywając w stosunku 9:6. W ostatnim spotkaniu ciekawy bój stoczyliśmy z faworytem naszej grupy SP 43, w którym okazaliśmy się nieznacznie słabsi przegrywając 2. pkt. 8:6. W ostatecznej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 4 miejsce, ale mimo wszystko chłopcy dobrze się bawili i dawali z siebie 100% w każdym meczu! Nie zapominajmy, że nasi piłkarze ręczni wciąż nie mają "prawdziwej" sali gimnastycznej. Co więc będzie za rok, jak już ją będziemy mieli...?!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.03.2015

Propozycja wakacyjnej
szkółki żeglarskiej
dla uczniów klas 4-6


W dniach od 4 do 15.08.2015 r. chcemy po raz drugi zorganizować wakacyjną szkółkę żeglarską - rejs turystyczny dla uczniów starszych klas naszej szkoły po jeziorze Tajty na Mazurach trasą:
Wilkasy - Węgorzewo – Giżycko - Mikołajki - Ruciane Nida – Wilkasy – 12 dni w tym 10 pełnych dni na wodzie!
Więcej informacji na stronie Wędrowniczka z ofertą dla naszej szkoły lub klikając na ikonkę szkółki żeglarskiej po prawej strony naszej witryny internetowej.
Zapisy do 10.04.2015 r. w sekretariacie szkoły.

Wszystkich pragnących przeżyć "morską" przygodę serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.03.2015

Laureat VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera 2015"

Otrzymaliśmy informację, iż w VI Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Mistrz Komputera" dla uczniów klas 4-6 Szkół Podstawowych z Lubelszczyzny nasz uczeń Kacper Lutomski z klasy 5b, został zakwalifikowany do ścisłej dwudziestki i otrzymał tytuł laureata. Jego opiekunem jest p. Andrzej Paździor.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, by Kacper świetnie sobie poradził w III etapie zdobywając tytuł „Mistrza Komputera”.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.03.2015

"NIEWIASTO, OTO SYN TWÓJ...
OTO MATKA TWOJA."
(J 19, 26b-27a)

Czytaj - ŚWIADECTWO MAGDY ANIOŁ

Panie, Ona jedna nie zawiodła Cię nigdy. Przez całe swoje życie szukała woli Twego Ojca i pełniła ją. Dlatego znalazła Cię i na tej drodze. Dlatego jest Twoją Matką. Jest naszą Matką.
Maryjo, prosimy Cię, naucz nas tak jak Ty, odpowiadać Bogu w każdej sytuacji "niech mi się stanie według Słowa Twego".


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 09.03.2015

Dzień Kobiet

Wczoraj wszystkie kobiety na całym świecie obchodziły swoje święto. W naszej szkole świętowanie przedłużyło się na kolejny dzień. Męska część społeczności szkolnej stanęła na wysokości zadania i przygotowała słodki poczęstunek oraz przeróżne upominki dla Pań: starszych, młodszych i najmłodszych.
Dziękujemy za pamięć!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 09.03.2015

Mamy 3 laureatów i 4 finalistów
"konkursów kuratoryjnych"!


Z ogromną przyjemnością informujemy, iż laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostali:

- Marta Górka z klasy 6b - laureatka konkursu z przyrody,
- Olga Kalinowska z klasy 6a - laureatka konkursu z przyrody,
- Mikołaj Bańkowski z klasy 5b - laureat konkursu z historii.

Cieszymy się wspólnie z naszymi uczniami,dla których to ogromny sukces. Dziękujemy również nauczycielom: p. Marcie Muszyńskiej oraz p. Janowi Kurowiakowi, którzy wspomagali naszych uczniów w przygotowaniach do konkursowych zmagań.

Radością jest dla nas również sukces uczniów, którzy uzyskali tytuł finalisty, a są to:
- z przyrody: Alicja Włodarczyk z kl. 6a, Karolina Golonka z kl. 5a,
- z historii: Mikołaj Miłczak z kl. 6a, Zofia Ciesielska z kl. 5b, Krzysztof Suraj z kl. 5a,
- z ortografii: Kamila Brauze z kl. 5a.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 09.03.2015

"NIEWIASTO, OTO SYN TWÓJ...
OTO MATKA TWOJA."
(J 19, 26b-27a)

Na krzyżu Pan Jezus ostatkiem sił przemawia do nas siedem razy. To już ostatnie z Jego słów. Tuż przed śmiercią daje nam poznać, co się rozgrywa w Jego sercu. Testament, który w ten sposób pozostawia, jest nam szczególnie drogi.
Panie Jezus Chryste, dziękujemy Ci za to, że ciągle przemawiasz do nas, szczególnie dziękujemy Ci za te ostatnie słowa, które - jako swój testament - skierowałeś do każdego z nas z wysokości krzyża.
Powiedziałeś je także do mnie. Spraw, aby wniknęły one w moje serce. Jak najgłębiej. Do samego dna. Abym je pojął. Aby już nigdy nie uległy zapomnieniu, lecz aby żyły i stały się mocą w moim sercu. Dlatego zechciej wyrzec je do mnie jeszcze raz. Tak, bym posłyszał dźwięk Twego głosu.
[Jezus] rzekł do Matki: NIEWIASTO, OTO SYN TWÓJ. Następnie rzekł do ucznia: OTO MATKA TWOJA. (J 19, 26b-27a)

Czytaj - ŚWIADECTWO Z ZAMACHU NA JANA PAWŁA II

Panie Jezu Chryste wyznając, że Twoja Matka jest Matką naszą, a my wszyscy jesteśmy w Tobie braćmi i siostrami; przez Jej wstawiennictwo prosimy Cię, spraw, abyśmy zawsze żyli tak, jak przystoi wspólnocie świętych.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 06.03.2015

Szkoła dla Rodziców
i Wychowawców


Już od 19 marca 2015 r. zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców i wychowawców.
Szczegóły dotyczące Szkoły dla Rodziców i Wychowawców – jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły:
- godzina rozpoczęcia: 17.00,
- minimum teorii, maksimum praktyki (aktywne metody pracy),
- łącznie 40 godzin dydaktycznych,
- cykl 10 cotygodniowych spotkań,
- niewielka grupa (około 12-15 osób) o charakterze zamkniętym.
Program posiada rekomendacje Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Poddawany jest systematycznej ewaluacji, która potwierdza jego skuteczność.
Prowadzące: Anna Kara (psycholog), Olga Tołwińska (pedagog)
Zgłoszenia przyjmowane są w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego, przez dziennik elektroniczny oraz telefonicznie.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 06.03.2015

Szkolne rekolekcje wielkopostne
ŹRÓDŁO


Dziś piątek 6 marca w naszej szkole rekolekcje wielkopostne 2015 dla uczniów dobiegły końca. Ostatnie 3 dni to bez wątpienia czas łaski, który został zwieńczony sakramentem pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Dzień tradycyjnie rozpoczął się wspólną modlitwą, po czym uczniowie klas I-III udali się na Drogę Krzyżową, zaś uczniowie klas IV-VI zostali w auli, by przygotować śpiew na Eucharystię. Po śpiewie nastąpiła konferencja, podczas której nie zabrakło świadectwa Patryka - mówił on jak szukać Jezusa - i fragmentu "Krainy lodu".
Wędrując praz PUSTYNIĘ, odnajdując na niej własne JA i INNYCH ludzi, dotarliśmy do ŹRÓDŁA. Tym ŹRÓDŁEM jest Jezus, przychodzi On i zmienia życie, nawet, jeżeli drzwi naszego serca są zamknięte - wysyła konkretnych ludzi, którzy pomagają zrobić porządek w naszym sercu. Świetnie odzwierciedlała to scenka przygotowana przez animatorów. Ksiądz Piotr Drozd przypomniał wszystkim, że Bóg działa w Kościele, który jest miejscem żywym, a każdy z nas obowiązany jest do niesienia BOŻEJ MIŁOŚCI.
Za ten piękny czas rekolekcji dziękujemy ks. Piotrowi, wszystkim animatorom, Siostrom i każdemu, kto przyczynił się do uświetnienia tego wydarzenia.
Naszym uczniom, nauczycielom i prowadzącym życzymy, by nieśli miłość Bożą w świat, pustynię wypełniali dobrem, a ludzi na niej spotkanych darzyli miłością.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 06.03.2015

II etap CLICKONMANIACA

Punktualnie o godz. 14.00 rozpoczął się dziś drugi, okręgowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych organizowany przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji, przybliżenie gramatyki, słownictwa i wyrażeń komunikacyjnych związanych z życiem codziennym oraz kształtowanie umiejętności językowych takich jak: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem.
Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów klas IV-VI, którzy po udaniu się do Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie zmagali się z wieloma trudnymi zadaniami konkursowymi. Mamy nadzieję, że wszystkim udało się przejść do trzeciego - ostatniego etapu. Wyniki już wkrótce!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 06.03.2015

"ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI:
DZIŚ ZE MNĄ BĘDZIESZ W RAJU"

(Łk 23, 43)

Czytaj - ŚWIADECTWO KRZYSZTOFA HOŁOWCZYCA

Ty też upadałeś na swojej drodze jednak Twoje upadki różnią się od moich. Ciebie przygniatał ciężar moich win, dla mnie powodem upadku bywa własna głupota.
Panie Jezu, proszę Cię, naucz mnie przyjmować z pokorą własne słabości i potknięcia. Niech nie będą dla mnie źródłem smutku, ale siły i wiary w to, że dzięki nim mogę się stać lepszym człowiekiem.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 05.03.2015

Szkolne rekolekcje wielkopostne
JA I INNI


Kolejny dzień rekolekcji dla uczniów naszej szkoły za nami. Wczorajsza PUSTYNIA, dzisiaj wypełniła się ludźmi. Podczas pracy w klasach, a także konferencji, zastanawialiśmy się kim jestem JA,a kim INNI.
Spotkanie z ks. Piotrem i jego "załogą" rozpoczęło się wspólną modlitwą i podsumowaniem dnia wczorajszego, po czym uczniowie na chwilę przenieśli się do ich ulubionej "Krainy lodu". Nie bez powodu, gdyż fragment dziś przedstawiony ukazywał samotność Elzy. Nasi uczniowie doskonale wiedzieli, dzięki czemu Elzie udało się wyjść z samotności - dzięki miłości i wierze. Mówiliśmy również o przyjaźni i jej cechach, które konkretnie wskazuje Pismo Święte. Tymi cechami są: pokora, hojność, skromność, miłosierdzie, nawrócenie i pracowitość. W byciu prawdziwym przyjacielem i człowiekiem przeszkadzają nam jednak maski - tę prawdę doskonale przedstawiły animatorki. W podsumowaniu usłyszeliśmy, że należy wiedzieć, komu dajemy sobą kierować, tym kimś powinien być Jezus, bo tylko przed Nim jesteśmy sobą. Podczas konferencji nie zabrakło też świadectwa, dotyczyło ono odkrycia i polubienia talentu, którym obdarzył nas Bóg.
Ten dzień, uczniom klas IV-VI wyznaczały ścieżki drogi krzyżowej, zaś uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć II część "Opowieści o Jezusie".
Jacy jesteśmy? Kiedy jesteśmy sobą? Kim jesteśmy? Pytania te niech będą punktem wyjścia do przygotowania się do sakramentu pojednania, z którego będzie można jutro skorzystać.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 05.03.2015

"ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI:
DZIŚ ZE MNĄ BĘDZIESZ W RAJU"

(Łk 23, 43)

Czytaj - ŚWIADECTWO MARKA CITKI

Nawet kiedy upadałeś pod ciężarem krzyża, modliłeś się za wszystkich, którzy się z Ciebie śmiali, wytykali palcami. Modliłeś się również za mnie.
Panie Jezu, dziś proszę Cię o czystość moich intencji. Proszę abym potrafił być bezinteresowny, abym nie bał się pomagać rodzicom, koleżankom i kolegom za darmo, nie otrzymując nic w zamian, nawet pochwały czy słowa "dziękuję".


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

Finał MATEMATYKI Z PIĄTKĄ

Kacper Lutomski z kl. 5b, Dorota Łukasik z kl. 6a oraz Filip Cyran, Michał Jaworski i Jakub Wiącek z kl. 6b wzięli dziś udział w finale II edycji konkursu matematycznego MATEMATYKA Z PIĄTKĄ zorganizowanego przez Gimnazjum nr 5 w Lublinie. Zdania na temat trudności zadań były podzielone ale, jak powiedzieli nasi uczniowie, "cieszmy się tymi zadaniami, które udało nam się zrobić i miejmy nadzieję!"


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

Próbny sprawdzian
z wydawnictwem WSiP


Szóstoklasiści mieli okazję po raz ostatni spróbować swoich sił przed sprawdzianem, do którego pozostał im tylko miesiąc!
Tym razem rozwiązywali testy przygotowane przez wydawnictwo WSiP. Mamy nadzieję, że te comiesięczne „próby” pomogły naszym uczniom dobrze przygotować się do kwietniowego sprawdzianu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

„Mistrz Komputera”

Uczeń klasy 5b Kacper Lutomski wziął dziś udział w II etapie VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Lublina, Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Patronatem Naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego i ECDL oraz patronatem medialnym Telewizji Lublin. Celem konkursy było zainteresowanie uczniów technologią informacyjną i rozwojem informatyki. Mamy nadzieję, że Kacper świetnie sobie poradził i zdobędzie tytuł: „Mistrza Komputera”.


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

Szkolne rekolekcje wielkopostne
PUSTYNIA


Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów pod ogólnym tytułem "Kraina Jezusa". Całość zapoczątkowała poranna modlitwa wszystkich uczestników w auli szkolnej. Po modlitwie klasy I-III pozostały, by wysłuchać konferencji, natomiast uczniowie klas starszych udali się do swoich sal, by tam zobaczyć film, będący świadectwem życia i wiary urodzonego bez rąk i nóg Nicka Vujicica. Po obejrzeniu filmu i podzieleniu się refleksjami na jego temat, przyszedł czas, aby i starsze klasy wzięły udział w konferencji. Dziś tematem towarzyszącym nam przez cały dzień była PUSTYNIA. W tym roku rekolekcje prowadzi ks. Piotr Drozd, a pomagają mu młodzi animatorzy z Ruchu Światło - Życie, którzy nie tylko grają, śpiewają, ale dzielą się swoim świadectwem, dotyczącym wybierania Jezusa każdego dnia. Pustynia to miejsce pokonywania samego siebie i własnych słabości, czy ograniczeń. O tym właśnie mówiliśmy podczas spotkań z uczniami w poszczególnych klasach. Podsumowaniem tych spotkań było odczytanie "Przypowieści o synu marnotrawnym". Na zakończenie każdy uczeń pisał swoje refleksje dotyczące tego dnia. W ciągu dnia nie zabrakło gromkiego śpiewu. Mamy nadzieję, że czas rekolekcji będzie obfity w łaskę i pomoże przemieniać nasze serca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

"Pomocna pochwała i zachęta"

Sposób w jaki chwalimy nasze dziecko nie jest obojętny. Nie tak wypowiedziana pochwała może u dziecka rodzić różne napięcia, niewłaściwe zachowania. Jak dobrze chwalić, aby nie wychwalić, ale zachęcić?
Zapraszamy wszystkich Rodziców na warsztaty, które odbędą się 10 marca 2015 r. (wtorek) godz. 17.30 – 19.30. Tym razem poprowadzi je mgr Agnieszka Lalik-Korzeń. Więcej informacji w załączniku - pobierz pdf


kliknij, aby powiększyć

Środa 04.03.2015

"ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI:
DZIŚ ZE MNĄ BĘDZIESZ W RAJU"

(Łk 23, 43)

Czytaj - ŚWIADECTWO MARKA CITKI

Panie Jezu, dodawaj mi odwagi do tego, abym w każdej sytuacji potrafił być sobą, abym nie udawał kogoś, kim nie jestem.
Pomóż zrozumieć, że moje słabości mogą stać się dla mnie źródłem mojej mocy, odwagi i bycia dobrym człowiekiem.kliknij, aby powiększyć

Wtorek 03.03.2015

Icemania

Klasa 4b doskonaliła dziś jazdę na łyżwach. Na lodowisko Icemania uczniowie wybrali się z wychowawcą - p. Martą Muszyńską i p. Albertem Królem. Klasie towarzyszyły również trzy mamy uczniów, które w każdej chwili służyły pomocą a także dobrze się bawiły. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, że tak szybko minął czas na lodowisku, wrócili do szkoły zmęczeni ale zadowoleni z nowymi umiejętnościami oraz dumni ze swoich mam, których technikę jazdy wszyscy mogli podziwiać.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 03.03.2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczy Pangea

Czterdziestu uczniów z klas IV – VI wzięło dziś udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Uczestnicy zmagali się z zadaniami, w których należało wykazać się nie tylko sprawnością rachunkową, ale także logicznym myśleniem i sprytem. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia oraz (bez względu na wyniki) dalszego zapału do zdobywania wiedzy i poszerzania swoich umiejętności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 03.03.2015

W Wydawnictwie i Drukarni "GAUDIUM"

Uczniowie kl. 2a byli dziś w Wydawnictwie i Drukarni "GAUDIUM". Dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak powstaje książka od samych pracowników drukarni i wydawnictwa. Wszystkim bardzo podobało się urządzenie o nazwie "krokodyl". Niezwykłym też było to, że w Wydawnictwie jest kaplica, w której dzieci pomodliły się za ks. dyrektora Marka Szymańskiego i wszystkich pracowników. Był też czas na podziękowania i laurki oraz "niespodziankę" od wydawnictwa. To był piękny dzień.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 03.03.2015

XV Ogólnopolski Konkurs
Języka Angielskiego FOX


W dniu dzisiejszym odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. W naszej szkole udział wzięło aż pięćdziesięciu uczniów z klas IV - VI. Mamy nadzieję, że wszyscy sobie świetnie poradzili. Wyniki konkursu za dwa miesiące!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 03.03.2015

"ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI:
DZIŚ ZE MNĄ BĘDZIESZ W RAJU"

(Łk 23, 43)

Czytaj - ŚWIADECTWO JERZEGO BUZKA

Panie Jezu, przeszedłeś dla mnie tę drogę, abym zrozumiał, że Twoja droga z krzyżem zakończyła się Golgotą aby moja zakończyła się niebem.
Pomóż zapominać o sobie, o swoich potrzebach i wygodnictwie, i otwieraj moje serce jeszcze bardziej na potrzeby tych wszystkich, których stawiasz na mojej drodze.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 02.03.2015

W Centrum Kultury

W dniu dzisiejszym klasa 5a wybrała się do teatru Centrum Kultury na spektakl na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej „Ony” w reżyserii Daniela Adamczyka. Ony, to tytułowy bohater przedstawienia, który musi się zmierzyć z cierpieniem i samotnością, by zrozumieć, na czym polega miłość i odpowiedzialność. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu swojego ojca - pirata. Po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężnika - wujka, księżniczkę - córkę Olbrzyma, dziwne zamki i miasta, w których widać wiele z najbliższej nam rzeczywistości. Cała ta magiczna podróż jest opowiadana przez bohatera i pokazuje, że w czasach, gdy wszystko jest naoczne, przy pomocy wyobraźni można wciąż stworzyć na scenie barwny i fascynujący świat oparty na słowie. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohatera, być może niektórzy odnaleźli w nim siebie, własne problemy i małe radości. Pewne jest, że spektakl warto było zobaczyć, gdyż dostarczał nam wiele wzruszeń.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 02.03.2015

Najlepsi czytelnicy lutego
2015 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca (a właściwie tylko połowy miesiąca - ze względu na ferie), jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Łuć Wiktoria, kl. 4b - 9 książek
  • »Gęborys Michał, kl. 5a - 8 książek
  • »Olszewska Aleksandra, kl. 4b - 6 książek
  • »Jaksim Jadwiga, kl. 3b - 6 książek
  • »Kondrasiuk Witek, kl. 3a - 5 książek
  • »Gancarz Karina, kl. 3b - 5 książek
  • »Dziekanowska Zofia, kl. 5a - 4 książki
  • »Iwaszko Agata, kl. 6a - 4 książki
  • »Brauze Kamila, kl. 5a – 4 książki
  • »Toruń Aleksandra, kl. 6a - 4 książki

kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 02.03.2015

"ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI:
DZIŚ ZE MNĄ BĘDZIESZ W RAJU"

(Łk 23, 43)

"Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: „Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas". Lecz drugi, karcąc go, rzekł: „Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż taką samą karę ponosisz? My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił". I dodał: „Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego Królestwa". Jezus odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze mną będziesz w raju".
Jezu, jesteś w agonii - a ciągle jeszcze znajdujesz w swoim sercu miejsce dla cudzego cierpienia. Łotr prosi Cię, byś na niego wspomniał. A Ty obiecujesz mu raj. I wchodzi z Tobą do raju Twego Ojca.
Dajesz nam kolejny dowód, że przyszedłeś nie dla sprawiedliwych, ale dla grzesznych. To nowy dowód niepojętej Twojej dobroci. To nowy dowód, że Tobie, Jezu, zależy przede wszystkim na tym, by spotkać nas wszystkich w wiecznej chwale.
Jednego tylko żądasz, by ufać i opierać się na Twojej wszechmocy, dobroci i Twoim miłosierdziu!

Czytaj - ŚWIADECTWO ŚW. TERESY

Dobry Łotr był przybity do krzyża. Jedyne co mógł, to mówić. Ale zamiast przeklinać swych prześladowców i wyśmiewać współtowarzysza niedoli, wybrał inną drogę. Skarcił grzesznika. Wyznał swoją winę. Uznał w Jezusie niewinną ofiarę. Uznał też w Nim Króla, swego Pana i Boga. Poprosił Go o pamięć o nim, gdy Jezus powróci do swego Królestwa. Czy to mało uczynków dla kogoś w takiej sytuacji? Wydaje się, że sporo. Wystarczyły one Jezusowi. Nie tłumaczmy się więc, że w naszej sytuacji niewiele możemy zrobić. Trudno sobie wyobrazić sytuację gorszą niż ta, w której był łotr, ale nie przeszkodziło mu to w niczym. Zrobił co mógł w swojej sytuacji i Bóg tylko tego, a może aż tego od nas wymaga.
Panie Jezu, dodawaj nam odwagi w sytuacjach, które po ludzku wydają się nam beznadziejne. Pomóż, abyśmy potrafili zawsze stawać po stronie Prawdy. Po Twojej stronie.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 01.03.2015

Katechezy dla rodziców i dzieci klas trzecich

Trzecie klasy w ramach przygotowań do I Komunii św. pracowały dzisiaj nad tematyką dziękczynienia, natomiast rodzice po Eucharystii, która miała miejsce w kaplicy sióstr, wysłuchali konferencji na temat sakramentu małżeństwa. Następne spotkania odbędą się 12 i 26 kwietnia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.