Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

PAŹDZIERNIK 2013


Czwartek 31.10.2013

Szkolny Konkurs Recytatorski
„Zaczarowany świat wierszy
Juliana Tuwima” (klasy 1-3)


W ramach obchodów roku Juliana Tuwima biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski, który miał za zadanie popularyzację twórczości poety oraz zainteresowanie dzieci poezją tego autora. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas 1 - 3. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie wiersze. Największą popularnością cieszyły się następujące utwory: „Kotek”, „Spóźniony słowik”, „Abecadło”, „Okulary”, „Bambo”, „Zosia Samosia”.
Występy uczniów oceniała komisja w składzie: p. Małgorzata Szponar, s. Piotra Janic, p. Anna Kara.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 08.11.2013 r. podczas porannej modlitwy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 31.10.2013

I etap projektu „Krokus”

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się realizacja projektu „Krokus”. Uczniowie klas szóstych na lekcji przyrody sadzili cebulki krokusów, które będą obserwowane przez uczniów przez cały czas trwania projektu. Kwiaty te mają za zadanie przypominać nam o dzieciach – ofiarach Holocaustu. Dalsza część projektu będzie realizowana w ramach lekcji historii, w czasie których będziemy zgłębiać tematykę Holocaustu.
A tymczasem cebulki naszych krokusów czekają na zakwitnięcie…

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 31.10.2013

Apel okolicznościowy - Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Przed nami dwa dni świąt. Jutro obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Z tej okazji klasa 6 b pod kierunkiem s. Marii Magdaleny Masłoń przygotowała apel, w którym starała się pokazać nam, że świętość jest dla każdego. By zostać świętym wcale nie trzeba mieć niesamowitych osiągnięć, wystarczą drobne, a jakże ważne rzeczy – pomoc koledze w lekcjach, uśmiech na twarzy, czy podniesienie papierka z podłogi. Uczniowie z klasy 6 b pokazali nam też, jak ważna jest modlitwa za zmarłych. Wszyscy odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca w intencji tych, którzy odeszli, aby mogli być z Jezusem w Niebie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 30.10.2013

"ZŁOŚĆ - jak pomóc sobie
i swojemu dziecku"


Wczoraj w godz. od 1700 do 1900 miało miejsce drugie spotkania w ramach psychologicznych warsztatów dla rodziców, które poprowadziły p. Aneta Lutomska i p. Iwona Ulfik - Jaworska. Tematem spotkania była "ZŁOŚĆ - jak pomóc sobie i swojemu dziecku".
Wszyscy czasami czujemy złość, ponieważ jest ona naturalną ludzką emocją jednak nie zawsze potrafimy sobie z nią poradzić. Podczas warsztatów rodzice mieli okazję zapoznać się z technikami redukowania i "panowania" nad złością oraz rozpoznawania wyzwalaczy złości. Jak mówi stare powiedzenie: "Poznanie przeciwnika to już połowa sukcesu".

Bardzo dziękujemy p. Anecie i p. Iwonie (mamom uczniów naszej szkoły) za przygotowanie i poprowadzenie kolejnych zajęć dla innych rodziców.


Środa 30.10.2013

„Podaruj książkę bibliotece”

Szanowni Rodzice i Uczniowie, czytelnicy i sympatycy książek, jutro ostatni dzień akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Jeżeli jesteś właścicielem książek, które chętnie podarowałbyś innym czytelnikom – przekaż je do biblioteki szkolnej. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji, by ucieszyć młodych czytelników.

Pamiętaj – książka czytana żyje dłużej!


Wtorek 29.10.2013

Spełnione marzenie

Sześcioletnia Oliwia Gandecka dostała prawie milion kartek urodzinowych z całego świata!
Specjalna kartka nadeszła z... Watykanu, od papieża Franciszka, z błogosławieństwem napisanym po polsku. Kartki przysłały dzieci ze wszystkich stron świata: z Afryki, z Ameryki Południowej, z Ameryki Północnej, a nawet z Chin. Oliwka dziękuję wszystkim za karteczki !!!
My również dziękujemy wszystkim dzieciom z naszej szkoły (a nawet całym klasom), które odpowiedziały na pragnienie chorej na białaczkę dziewczynki.
Kartki dotarły do Oliwki, jednak nasza modlitwa niech towarzyszy jej podczas zmagania z chorobą.


Wtorek 29.10.2013

Konsultacje dla rodziców

Dzisiaj w godzinach od 1600 do 1830odbyły się konsultacje dla rodziców naszych uczniów. Wielu rodziców skorzystało z możliwości indywidualnych rozmów z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Mamy nadzieję, że spotkania te wydadzą dobre owoce w przyszłości, bo przecież dla nas wszystkich najważniejsze jest dobro każdego dziecka!


Wtorek 29.10.2013

„Zaczarowany świat wierszy
Juliana Tuwima”


Już w najbliższy czwartek odbędzie się szkolny konkurs recytatorski pt. „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”:
o godz. 1200 dla zgłoszonych uczniów z klas pierwszych i o godz. 1300 dla uczniów z klas drugich i trzecich.
W związku z bardzo dużą liczbą zgłoszeń uczniów z klas 4 - 6 zapraszamy 05.11.2013 r. na godz. 1300.
Konkurs odbędzie się w sali modlitewnej.


Poniedziałek 28.10.2013

Zajęcia z sadownictwa

W dniu dzisiejszym klasy 1 a i 2 b spotkały się z niezwykłymi Gośćmi. Odwiedzili nas Babcia i Dziadek Antosia Oniszczuka z klasy 1 a i opowiedzieli o swoim sadzie. Dowiedzieliśmy się o pracach, które wykonują sadownicy w ciągu całego roku oraz poznaliśmy różne gatunki jabłek i gruszek. Był także czas na kilka zagadek przygotowanych przez Gości i na niekończące się pytania.
Owoce przyniesione dla nas przez naszych Gości smakowały nam jak nigdy! Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 26.10.2013

Z katechezą misyjną w przedszkolu

Wczoraj, na zakończenie tygodnia misyjnego, uczniowie z koła misyjnego gościli u naszych sąsiadów w przedszkolu. Podczas dwóch katechez dla dzieci sześcio i pięcioletnich wystawiły bajkę afrykańską o przyjaźni orła z żółwiem, oraz poprowadziły kilka zabaw ruchowych połączonych ze śpiewem piosenek w języku chińskim i afrykańskim. To było bardzo miłe spotkanie. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 26.10.2013

Projekt Krokus

Już po raz trzeci Żydowskie Muzeum Galicja, współpracując z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście, realizuje w Polsce Projekt Krokus. W tegorocznej edycji projektu bierze udział 6300 uczniów z 90 szkół!
Projekt Krokus jest skierowany do uczniów w wieku lat jedenastu i starszych. Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów. Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy.
Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach. Na terenie okupowanej Polski Żydom nakazano nosić białe opaski z niebieską gwiazdą Dawida. Gwiazda Dawida na ubraniu miała ich napiętnować, upokorzyć, doprowadzić do izolacji od reszty społeczeństwa.
Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
W ramach projektu oprócz sadzenia krokusów, przeprowadzane są w naszej szkole lekcje historii w klasach szóstych poświęcone tematyce Holocaustu. Kilka razy w miesiącu przez 15 minut podczas lekcji czytamy literaturę związaną z tą tematyką np. „Dziennik Anny Frank”, „Zapiski z zielonego zeszytu. Pamiętnik Racheli” lub inne opowiadania. Zajęcia wzbogacone są różnorodnymi ćwiczeniami, dyskusją, filmami i stałym obserwowaniem zasadzonych krokusów.


Piątek 25.10.2013

Wycieczka klasy 5 a do Zamościa

Klasa 5 a wraz z wychowawcą - p. Katarzyną Skałecką i p. Urszulą Buglewicz - Kamińską wybrała się na wycieczkę do Zamościa. Wyjazd był bardzo atrakcyjny. Dzień rozpoczął się od zwiedzania zamojskiego zoo, w trakcie którego odbył się niezwykle interesujący pokaz filmu o owadach, które mają największy ścisk szczęk wśród wszystkich owadów. Dzięki temu filmowi uczniowie zostali wprowadzeni w świat tropików, a później nawet przez chwilę na własnej skórze doświadczyli klimatu tropikalnego, dzięki specjalnej sali w zoo. Wszystkie zwierzęta znajdujące się w zamojskim zoo wzbudziły w dzieciach emocje: jedne lęk, inne rozczulenie. Czas spędzony w tym miejscu nie był stracony - uczestnikom wycieczki bardzo się podobało.
Po zoologicznych atrakcjach i pysznym obiedzie nadszedł czas na zwiedzanie Zamościa. Rynek Wielki z kamienicami i Ratuszem - zachwycił wszystkich swoimi barwami, lecz największą atrakcją było zwiedzanie elementów fortyfikacji Nadszańce: Bastionu VII i VI z trasą podziemną. Zachwyt wzbudziła również piękna zamojska katedra.
Wycieczka była bardzo udana, a pogoda piękna. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni ale i szczęśliwi, bo nie ma to jak przebywanie wśród osób, które się lubi i dobrze czuje się w ich towarzystwie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 25.10.2013

Misjonarze listy piszą

Nasze najstarsze uczennice z klasy 6 a przyjęte przed kilku laty do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podzieliły się dziś z nami listami od misjonarzy z Peru i Kamerunu. Z zaciekawieniem słuchaliśmy, jak dzieci w Afryce potrafią zdobywać i przygotowywać jedzenie, kiedy są głodne. W uszach i w sercach pozostaną mam słowa misjonarza z Peru: „Kochani! Zawsze dziękujcie Panu Bogu za wszystko co macie. Nawet, jeśli macie mniej niż inni. Miejcie świadomość, że miliony waszych rówieśników w krajach misyjnych żyją w skrajnej nędzy. Pamiętajcie też o nich w swoich modlitwach”.
Po odmówieniu dziesiątki różańca na zakończenie Tygodnia Misyjnego odśpiewaliśmy hymn PDMD.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 24.10.2013

Zakwalifikowali się do II etapu!

Wiemy już, kto zakwalifikował się do powiatowego etapu konkursów kuratoryjnych:
z przyrody - Michał Jaworski, Zofia Kossowska i Julia Pawłowska (nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu - p. Marta Muszyńska),
z języka polskiego - Błażej Wilkoławski (nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu - s. Maria Magdalena Masłoń),
z historii - Maciej Baryła, Kacper Kiciński i Adam Suraj (nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu - p. Donata Garbala),
z matematyki - Błażej Wilkoławski (nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu - p. Monika Król).

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 24.10.2013

Przedszkolaki na przedstawieniu
„Perły św. Urszuli"


Gościliśmy dziś w murach naszej szkoły dzieci z dwóch lubelskich przedszkoli: z Niepublicznego Przedszkola św. Józefa oraz z Przedszkola Nr 4, które zaprosiliśmy na przedstawienie pt. „Perły świętej Urszuli" w wykonaniu uczniów klasy 3 b. Uczniowie chcieli również innym dzieciom przybliżyć postać świętej Patronki naszej szkoły. Mali Goście byli dla naszych uczniów wspaniałą i wdzięczną widownią, za co im dziękujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 24.10.2013

Bajka afrykańska

Na kolejny dzień tygodnia misyjnego s. Urszula Kupczyk wraz z małymi misjonarzami z klas trzecich przygotowała bajkę afrykańską (z kukiełkami) o przyjaźni orła z żółwiem, której zakończenie wybrzmiało w słowach – „Przyjaźń wymaga wkładu z obu stron. Byłem szczęśliwy, gdy cię poznałem, ale ty zadrwiłeś z mojej przyjaźni i gościnności. Zatem nasze drogi muszą się rozejść.” Na zakończenie dzisiejszego spotkania z misjami odśpiewaliśmy modlitwę „Zdrowaś Mario” prosząc, byśmy umieli obdarzać innych prawdziwą przyjaźnią i byli dla siebie dobrymi przyjaciółmi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 23.10.2013

Nasza szkoła w Programie Edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”

Nasza szkoła bierze udział w Programie Edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz aktywizowanie mieszkańców miast do odnoszenia ZSEE w miejsca do tego przeznaczone. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.
Mechanizm jest prosty i całkowicie bezpłatny – mieszkańcy oddający elektrośmieci do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko otrzymują kupony, które przekazują wybranej przez siebie szkole i w ten sposób zasilają Fundusz Oświatowy. Każdy kupon przeliczany jest na punkty, które szkoła wymienia na pomoce naukowe lub wyposażenie sal lekcyjnych. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do odwiedzenia strony internetowej www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl
W Lublinie punkty zbierania elektrośmieci są czynne w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w godz. od 9.00 do 14.00 w następujących miejscach:
OBI - ul. Chemiczna 2
Tesco - Orkana 4
E.Leclerc - ul. Turystyczna 1
E.Leclerc - ul. Zana 19
Real - Chodźki 14
Najbliższy termin w tym roku to 26 październik, a następne to 30 listopad i 21 grudzień.

Zachęcamy wszystkich do oddawania elektrośmieci oraz przekazywania naszej szkole otrzymanych kuponów. Dziękujemy!


Środa 23.10.2013

„Dzieci wszystkich kontynentów”

Dziś mali misjonarze z klas drugich podczas porannego apelu przedstawili inscenizację – „Dzieci wszystkich kontynentów”. Nasi goście, czyli dzieci przebrane w stroje swoich rówieśników z pięciu kontynentów, opowiedzieli nam o życiu dzieci w krajach misyjnych i poprosili o modlitwę. Odpowiedzieliśmy na ich prośby odmawiając dziesiątkę różańca za dzieci całego świata.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 22.10.2013

Move it z Muuvit, czyli ruszaj się z klasą

Ogłaszamy akcję dla uczestników Koła ruchowego, Gier i zabaw oraz Klubu Podróżnika, zatytułowaną „Żyj zdrowo – żyj aktywnie”! W jej zorganizowaniu pomoże nam program „Muuvit – ruszaj się z klasą”. Projekt ten został stworzony w celu zachęcenia najmłodszych, szkolnych dzieciaków, do aktywności fizycznej, a tym samym zdrowego stylu życia. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Naszym celem będzie „śledzenie” dziennej dawki sportu oraz podejmowanie działań w stronę jej zwiększenia. Normą, jaką dziecko powinno zrealizować w ciągu dnia są 2 – 3 godziny ruchu, oczywiście z przerwami:-) Na chętnych podjęcia trudu uczestnictwa w programie czeka nagroda – wirtualne zwiedzanie dowolnego miejsca w Europie!
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do odwiedzenia strony internetowej www.muuvit.pl oraz przystąpienia do programu. Zapisy przyjmują koordynatorki projektu – p.Agnieszka Wilczewska i p.Agnieszka Bereza. Prosimy o zgłaszanie się do końca tego tygodnia.


Wtorek 22.10.2013

„Miłosierdzie odartym z godności”

Dziś uczniowie z klasy 5 b wprowadzili nas w tematykę tygodnia misyjnego fragmentem Orędzia Ojca św. Franciszka na Światową Niedzielę Misyjną: „Dojrzałość i solidność wiary poznaje się po gotowości i umiejętności dzielenia się nią z innymi ludźmi". Papież przypomina, że wiara chrześcijańska jest przeznaczona dla wszystkich, dlatego nie możemy jej zachować jedynie dla siebie, ale powinniśmy się nią dzielić z innymi. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn PDMD - „Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie dla dzieci całego świata”. Popłynęła także modlitwa różańcowa prowadzona i przygotowana przez małych misjonarzy. Modliliśmy się z całym Kościołem w myśl dzisiejszego hasła: „Miłosierdzie odartym z godności”. Zadziwiające jest to, że w XXI wieku mówi się o 27 milionach niewolników.
W szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka z myślami Orędzia misyjnego Papieża Franciszka.
Zachęcajmy siebie nawzajem szczególnie w tygodniu misyjnym do czynienia dobra, by nie zmarnować żadnej okazji i pomóc potrzebującym.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 22.10.2013

Szachy klasyczne

W dniach 19 - 20 października 2013 r. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Biłgoraja w Szachach Klasycznych, podczas których Tymoteusz Czukiewski z klasy 4 a zajął III miejsce z grupie B.
Gratulujemy Tymkowi i cieszymy się jego sukcesem!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


Wtorek 22.10.2013

Wytańczone II miejsce!

Dnia 19 października 2013 r. Mikołaj Miłczak z klasy 5 a wraz ze swoją siostrą Alicją Miłczka z klasy 4 b wytańczyli II miejsce w kategorii wiekowej 10 - 11 lat, w kl. E podczas XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Lublartów 2013.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


Poniedziałek 21.10.2013

Święto Patronalne Szkoły

Dzisiejsze wielkie Święto Patronalne Szkoły Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, rozpoczęła msza święta celebrowana przez księdza biskupa Artura Mizińskiego, w kościele parafialnym pw. Nawrócenia Świętego Pawła. 21 października to niewątpliwie ogromna uroczystość. Siostry Urszulanki na całym świecie czczą swoją patronkę - świętą Urszulę, a tym samym wszystkie obchodzą swoje święto, natomiast wszystkie szkoły urszulańskie obchodzą w tym dniu swoje święto patronalne.
Jest to wyjątkowy dzień także dla pierwszoklasistów, którzy ślubowali przed Bogiem i ludźmi godnie reprezentować szkołę, przestrzegać zasad chrześcijańskich oraz być świadkami wiary.
Podczas uroczystej Eucharystii miało miejsce jeszcze jedno doniosłe wydarzenie - zaprzysiężenie nowych przybocznych pocztu sztandarowego, którymi od dziś są: Julia Pawłowska z klasy 5 b i Bartosz Świerk z klasy 5 a.
W homilii Ksiądz Biskup przypomniał najważniejsze informacje dotyczące życia świętej Urszuli, a także świętej Anieli Merici, ich świadectwo wiary i zasady postępowania w życiu, a przy okazji sprawdził stan wiedzy naszych uczniów o tych postaciach.

Po bardzo uroczystej Eucharystii, wszyscy udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie składano życzenia Siostrom Urszulankom na ręce obecnej Siostry Przełożonej - s. Benigny Kania, i całej społeczności szkolnej na ręce Siostry Dyrektor - s. Estery Grzegorek. Rodzice przygotowali piękne i pyszne torty. Po tych wydarzeniach przyszedł czas na niezwykłe przedstawienie pod tytułem „Perły Świętej Urszuli”, przygotowane przez s. Irenę Bobkowską, p. Małgorzatę Szponar wraz z uczniami klasy 3 b. Inscenizacja była wyjątkowa, opowiadała o drodze św. Urszuli do świętości i jej ogromnej miłości do Boga. Aktorzy doskonale wcielili się w grane przez siebie postaci, wykazali umiejętności aktorskie i taneczne.

Po przeżyciach duchowych i estetycznych, nadszedł czas na poczęstunek w klasach - smaczne, jak zawsze drożdżówki, każdego bardzo ucieszyły. Wszystkim Siostrom życzymy darów Ducha Świętego oraz wyrażamy wdzięczność za ich stałą obecność i wsparcie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 21.10.2013

Tydzień Misyjny

W niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny - światowy tydzień modlitw w intencji misji. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Na każdy dzień Tygodnia Misyjnego wyznaczono tematy do rozważań i podejmowania konkretnych akcji:
Niedziela Misyjna: „Głoście moje miłosierdzie”,
Poniedziałek: „Miłosierdzie głodnym”,
Wtorek: „Miłosierdzie odartym z godności”,
Środa: „Miłosierdzie okazywane uchodźcom”,
Czwartek: „Proście o miłosierdzie”,
Piątek: „Miłosierdzie dla potrzebujących przebaczenia”,
Sobota: „Maryja - Matka Miłosierdzia”.
Również nasza szkoła włącza się w obchody tego wydarzenia. Każdego dnia podczas porannego apelu będziemy modlili się w intencji misjonarzy i misji.


Poniedziałek 21.10.2013

Konkurs języka angielskiego - etap szkolny

Pomimo święta Patronalnego Szkoły jedenastu uczniów z klas piątych i szóstych pisało dziś etap szkolny konkursu języka angielskiego. Mamy nadzieję, że święta Urszula wyprosiła im szczególną łaskę mądrości, która sprawiła, że potrafili oni całą swoją wiedzę przelać na papier.


Sobota 19.10.2013

Prace plastyczne naszych uczniów
na wystawie w budynku Poczty Głównej


W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty VI edycja „WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – ZIELONE ŁAGODZ OBYCZAJE”. Trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatami tego konkursu: Julia Pawłowska (obecna kl. 5 b), Wiktoria Błasiak (obecna kl. 5 b) oraz Julia Pawłowska (obecna kl. 6 a).
Prace naszych uczennic możemy oglądać na wystawie, która mieści się w budynku Poczty Głównej w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Zapraszamy do obejrzenia prac i gratulujemy naszym laureatkom!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 19.10.2013

Wycieczka klasy 1 a i 1 b
do „Krainy Rumianku” w Hołownie


Wczoraj uczniowie klas pierwszych przenieśli się w niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu....
W tej malowniczej krainie uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. Mianowicie dziewczynki poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania, aktywnie uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach oraz przygotowywaniu ciasta i jego wypieku w piecu chlebowym. Zaś chłopcy mogli się przekonać, że zajęcia z gliną to niezwykła przygoda i wspaniała zabawa. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli, jak pracuje się z gliną, jakie są jej rodzaje, jak się ją zabezpiecza przed wysychaniem, jak można z niej ulepić wazonik, filiżankę czy małą figurkę.
Rezultatem zdobytej wiedzy i umiejętności były pyszne rogaliki wyrabiane własnoręcznie przez dziewczynki oraz przepiękne ceramiczne wyroby wykonane własnoręcznie przez chłopców.

Podsumowaniem wycieczki był udział w grze terenowej, zwanej „ Awanturą w Krainie Rumianku”. Dzieci podzielone na grupy pod okiem Mistrza Gry, wędrowały z mapą od postaci do postaci (Karczmarki, Wieśniaczki, Pustelnika, Myśliwego, Moniki córka Żupnika, Psotnego Skrzata, Zielarki, Garncarza), zdobywając kolejne punkty i rumiankowe pieniążki, by wykupić informacje, jak uwolnić Krainę Rumianku od nękających ją niewyjaśnionych problemów. Podczas trwającej prawie 2 godziny przygody uczestnicy odkryli przyczynę problemów jej mieszkańców i przywrócili wiosce zgodę i spokój. W nagrodę każdy z uczestników zwycięskiej grupy otrzymał wybity w tutejszej mennicy pieniądz z symbolami Krainy Rumianku. Ach co to była za przygoda!!!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 18.10.2013

Z kulturą słowiańską za pan brat!

Dzisiejsze zajęcia Klubu Podróżnika pokazały nam jak małą cząstkę tradycji słowiańskich stanowi nasza – polska tradycja. Żeby się o tym przekonać zaprosiliśmy do nas gościa z Białorusi, Panią Lilię. Wszyscy byliśmy ciekawi czy uda nam się z Panią Lilią porozumieć. Okazało się, że nasz Gość świetnie mówi po polsku! I wtedy się zaczęło… co Pani robi w Polsce? Czy język polski jest dla Pani trudny? Dlaczego Białoruś nie ma dostępu do morza? A czy na Białorusi są góry?... Pytań nie było końca. Na wszystkie pytania uzyskaliśmy odpowiedź. Nawet nauczyliśmy się pisać swoje imiona cyrylicą. I spróbowaliśmy białoruskiego chleba z masłem i miodem. Mniam!

Po emocjonującym spotkaniu w szkole zajęcia Klubu przeniosły się do Archikatedry Prawosławnej w Lublinie. A tam mieliśmy już dwóch wyśmienitych przewodników – Panią Lilię oraz prawosławnego księdza. Ale tego słowami to już się nie da opisać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!


Piątek 18.10.2013

Konkurs matematyczny - etap szkolny

Ułamki, skale, pola powierzchni - z tym dzisiaj zmierzyli się nasi matematyczni śmiałkowie. O godz. 900 rozpoczął się etap szkolny konkursu matematycznego. Wzięło w nim udział siedemnastu uczniów z klas piątych i szóstych. Teraz już tylko oczekujemy na wyniki. Przed nami już tylko jeden dzień konkursowych zmagań. W poniedziałek - język angielski. Życzymy powodzenia!!!


Piątek 18.10.2013

„Milion dzieci modli się na różańcu”

Jak co roku, 18 października wiele dzieci na całym świecie przerwało dziś naukę i modliło się o pokój na świecie.
O godzinie 900do akcji przyłączyły się dzieci z naszej szkoły, które wspólnie odmówiły jedną tajemnicę różańcową.

Pomysł kampanii modlitewnej powstał w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem".


Czwartek 17.10.2013

Konkurs historyczny - etap szkolny

Dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły z klas 4 - 6 wzięło dziś udział w konkursie historycznym. Uczestnikom towarzyszyło ogromne skupienie i zaangażowanie. Punktualnie o godz. 900 uczniowie przenieśli się do czasów Starożytności i Średniowiecza, by rozpocząć swe zmagania z zadaniami konkursowymi. Uczniowie, którzy zdobędą 36 pkt na 40 możliwych do zdobycia zakwalifikują się do kolejnego etapu. Życzymy powodzenia i sukcesów!!!


Czwartek 17.10.2013

Sukces z igłą i nitką w ręku

Zajęcia dodatkowe „Igłą i nitką” świętują swój mały sukces. Cenną umiejętnością szycia oraz potrzebą propagowania tej zdolności wśród dzieci, postanowiła podzielić się z innymi pedagogami p. Agnieszka Wilczewska. Artykuł pt. „Przygoda z igłą i nitką” został opublikowany w magazynie dla wychowawców świetlicy - „Świetlica w Szkole”. Gratulujemy odwagi i uporu w dzieleniu się swoim warsztatem pracy oraz popularyzowaniu tego, co niepopularne!

Artykuł pt. „Przygoda z igłą i nitką" zamieszczony w czasopiśmie „Świetlica w Szkole” - pobierz


Środa 16.10.2013

Apel papieski

Dzisiaj odbył się apel okolicznościowy z okazji Dnia Papieskiego. Apel został przygotowany przez p. Justynę Wójcik - Siatkę oraz uczniów klasy 5 b. Spotkanie rozpoczęło się ulubioną piosenką naszego Papieża - „Barką”, po czym uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze na cześć Jana Pawła II . Na apelu nie zabrakło anegdot z życia Karola Wojtyły oraz zdjęć, które przypomniały nam, że Jan Paweł II był nie tylko wielkim człowiekiem, którego służba zmieniała świat, ale również osobą z poczuciem humoru i ogromną wrażliwością. Całość apelu zakończyła wzruszająca pieśń „Abba Ojcze”, którą zaśpiewała Gabrysia Szewczyk, przy akompaniamencie Julii Pawłowskiej, grającej na pianinie. Występ był bardzo udany wszyscy uczniowie i nauczyciele w ciszy oddali się refleksjom i wspomnieniom o naszym wielkim rodaku, którego służba zmieniła oblicze świata. Warto dodać, że w przygotowaniach do apelu wzięła udział cała klasa 5 b, jej uczniowie pięknie podzielili się swoimi talentami, dzięki czemu wszyscy mogliśmy nie tylko wspominać postać Jana Pawła II, ale również podziwiać umiejętności muzyczne naszych zdolnych uczniów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 16.10.2013

Konkurs polonistyczny - etap szkolny

O godzinie 900 szesnastu uczniów z najstarszych klas naszej szkoły, oczywiście zaopatrzonych w pióra i głowy pełne wiedzy, zmierzyło się dziś z zadaniami z języka polskiego. Wszystkim życzymy zakwalifikowania się do następnego etapu konkursów kuratoryjnych!


Środa 16.10.2013

Wyślij kartkę urodzinową!

Zachęcamy wszystkich do napisania kartki urodzinowej do 5-letniej Oliwki.Dziewczynka ma dziś pięć lat. Jest pogodna, żywiołowa z chustką na głowie lub szeroką opaską w kwiatki. Na twarzy Oliwki cały czas gości szeroki uśmiech. Niestety, lekarze zdiagnozowali u niej białaczkę. Walka o jej zdrowie trwa od 6 września ub.r. Rodzice pragną zatrzymać dla malucha jak najwięcej szczęścia, więc chcą spełnić jej marzenie. Nietypowe, trzeba dodać. Nie proszą o pieniądze, o leki, sprzęt. Jedynie... o kartkę urodzinową, która sprawi dziewczynce ogromną radość. Oliwka skończy 6 lat 27 października. Odpowiedzmy na jej małe marzenie! Podajemy adres dziewczynki:

OLIWIA GANDECKA
UL. M. C. SKŁODOWSKIEJ 11/26
65-001 ZIELONA GÓRA

Inicjatorem akcji w naszej szkole jest Maciek z kl. 3 b; zachęcamy wszystkie dzieci do dzielenia się tak pięknymi inicjatywami na rzecz innych dzieci!


Wtorek 15.10.2013

Nauczyciele też się uczą

Tak, to nie żart! W dzisiejsze popołudnie najpierw wychowawcy klas 1 - 3 i w osobnej sali klas 4 - 6 omówili najważniejsze sprawy wychowawcze ostatniego okresu, a następnie w jednej z sal lekcyjnych zgromadzili się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, aby się wspólnie dokształcać.
Tematem szkolenia, które prowadziła Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek, był wymagania wobec szkół związane z ewaluacją zewnętrzną. Pedagodzy pracowali w grupach, a wyniki swej pracy prezentowali w formie wizualnej. Oby ta nauka przyniosła dobre owoce dla naszej szkoły!


Wtorek 15.10.2013

Mamy zwycięzców muzycznych zmagań

Po dzisiejszej modlitwie porannej zostały przyznane nagrody za zwycięstwo w „Muzycznych rozgrywkach”, które miały miejsce wczoraj. Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy : 3 b i 6 a wraz z wychowawcami: s. Ireną Bobkowską i p. Andrzejem Paździorem. Odgadli oni największą liczbę piosenek za co otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięskim klasom gratulujemy sukcesu!


Wtorek 15.10.2013

Pasowanie na Świetliczka 2013

Dnia 14 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na Świetliczka. Zanim dzieci stały się pełnoprawnymi Świetliczkami musiały przejść test gotowości świetlicowej oraz wykonać kilka prób: wygimnastykowanego języka, smaku oraz wiedzy. Wszystkim klasom udało się zdać ten egzamin. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie i wspólne tańce przy muzyce. Wysiłek uczniów został nagrodzony dyplomem oraz małym smakołykiem. Dzieci były z siebie naprawdę dumne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 15.10.2013

Konkurs przyrodniczy - etap szkolny

W bieżącym tygodniu uczniowie naszej szkoły mają okazję sprawdzić stan swojej wiedzy i umiejętności w szkolnych etapach konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W dniu dzisiejszym dwudziestu sześciu uczniów klas piątych i szóstych wzięło udział w szkolnym etapie konkursu przyrodniczego. Uczniowie, którzy uzyskają minimum 36/40 punktów zostaną zakwalifikowani do etapu okręgowego.
W kolejnych dniach uczniów czekają zmagania z językiem polskim, historią, matematyką oraz językiem angielskim. Drodzy uczniowie, życzymy sukcesów!


Poniedziałek 14.10.2013

"ZŁOŚĆ - jak pomóc sobie
i swojemu dziecku"


Wszyscy czasami czujemy złość, ponieważ jest ona naturalną ludzką emocją, dlatego serdecznie zapraszamy rodziców na warsztaty pt.: "ZŁOŚĆ - jak pomóc sobie i swojemu dziecku", które odbędą się w naszej szkole 29 października 2013 r. w godz. 17.00-19.00 (wtorek).

Na warsztatach będziemy:
 • »poznawać techniki i pojęcia, które pozwolą zredukować to, o czym w złości zapominamy i nad czym często tracimy kontrolę,
 • »identyfikować wyzwalacze zewnętrzne i wewnętrzne złości,
 • »identyfikować sygnały z ciała
 • »używać reduktorów, monitów ,
 • »dokonywać samooceny i nagradzać się za skuteczne działanie.
Informacje organizacyjne:
 • »zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi (uczestnicy mają możliwość aktywnego udziału w dyskusjach oraz proponowanych ćwiczeniach)
 • »liczba uczestników jest ograniczona (ok. 15 osób)
 • »udział w warsztatach jest bezpłatny
Warsztaty poprowadzą:
 • »Dr Iwona Ulfik-Jaworska – psycholog, nauczyciel akademicki, autorka i współautorka książek oraz artykułów z zakresu psychologii wychowania oraz psychologii mediów; prywatnie żona Tomasza, mama Zosi, Basi, Adasia i Karolka
 • »Mgr Aneta Lutomska - psycholog, coach, wykładowca WSNS, trener Treningu Zastępowania Agresji ART, prywatnie żona Rafała, mama Kacpra i Julki

Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie prosimy o zapisywanie się w Sekretariacie Szkoły.

Więcej informacji w załączniku - pobierz pdf


Poniedziałek 14.10.2013

Świętowanie Dnia
Edukacji Narodowej


W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Zwycięskiej, którą odprawił nasz ksiądz duszpasterz - Piotr Drozd. Podczas kazania mówił o różnych powołaniach, w tym o powołaniu do bycia nauczycielem i wychowawcą.
Po Mszy Świętej udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie przedstawiciele uczniów i rodziców złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Głos zabrała także Siostra Przełożona - Benigna Kania, przekazując życzenia od s. Marii Jaworskiej, Przełożonej Prowincjalnej i przypominając nam, że jest niewiele takich zawodów, które obchodzą swoje święto tak jak zawód nauczyciela.
Następnie odbyły się „Muzyczne rozgrywki”, w których wzięły udział reprezentacje klas wraz z wychowawcami. Wyniki oraz nagrody zostaną przyznane jutro podczas modlitw porannych.
Na zakończenie naszych obchodów dzisiejszego święta cała szkoła udała się do kina Cinema City, by wspólnie obejrzeć film pt. „Kumba”- opowieść o pozbawionej pasów zebrze, która wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, u którego – według legendy – pierwsze zebry zyskały swoje umaszczenie. Oczywiście nie obyło się bez wielu przygód, w których przyjaciele okazali się prawdziwymi przyjaciółmi!
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zamieszczamy również życzenia, które nauczyciele i pracownicy szkoły, wraz z pięknymi storczykami i słodkościami otrzymali od rodziców naszych uczniów - treść życzeń
oraz życzenia od Przełożonej Prowincjalnej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - s. Marii Jaworskiej - treść życzeń

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 14.10.2013

Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 (przy ul. I Armii Wojska Polskiego) organizowane są warsztaty mające na celu podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców oraz osób pracujących z dziećmi - "Jak mówić, żeby dzieci słuchały - jak słuchać, żeby dzieci mówiły".

Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach w jednej z trzech grup:
porannej (pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, 16 października) oraz dwóch popołudniowych.
Warsztaty obejmują 10 cotygodniowych spotkań, które prowadzone są przez pracowników poradni. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów w sekretariacie PPP (tel. 81 53 248 22).

Gorąco polecamy!


Piątek 11.10.2013

NARTY 19 - 25.01.2014
(6 dni zjazdów!)


Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: te, które jeżdżą na nartach i te, które jeszcze nie miały kontaktu z nartami, na zimowisko, które organizujemy za pośrednictwem biura turystyki dziecięcej i młodzieżowej Wędrowniczek Junior.

Koszt pobytu dziecka na zimowisku to 1350 pln.

Świadczenia ujęte w cenie:
• Transport autokarem Lublin – Kamianna
• Transport busem Kamianna - Lublin ( powrót)
• Zakwaterowanie Dom Gościnny Filip (pokoje typu studio z łazienką)
• Wyżywienie 3 posiłki dziennie + podwieczorek (stołówka z domową kuchnią na miejscu)
• Instruktor narciarstwa – codziennie 2 godziny zegarowe zajęć na stoku w Kamiannej
• Karnety na wyciągi (ok. 4 godzin dziennie) - stacja narciarska "Pszczółka" oddalona jest 300 kroków od bazy noclegowej
• Wypożyczenie sprzętu narciarskiego na czas zajęć (narty, buty, kask)
• Opieka medyczna - pielęgniarka 24 h
• Całodobowa opieka wychowawców

ZGŁOSZENIA przyjmujemy już od poniedziałku w sekretariacie szkoły.
Za wyjazd odpowiada s. Estera Grzegorek.

WĘDROWNICZEK JUNIOR
STACJA NARCIARSKA W KAMIANNEJ


Czwartek 10.10.2013

Przygotowania do „Muzycznych rozgrywek”

Już w najbliższy poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Z tej to okazji w naszej szkole odbędą się „muzyczne rozgrywki”, do których zaproszeni zostali przedstawiciele każdej klasy wraz z wychowawcą. Zadaniem klas było wytypowanie trzech osób, które wraz z wychowawcą wejdą w skład jednej z sześciu drużyn. Drużyny zostały utworzone w wyniku losowania. Oto one:
drużyna I – reprezentacje klas 1 a i 5 b,
drużyna II – reprezentacje klas 1 b i 4 a,
drużyna III – reprezentacje klas 2 a i 6 b,
drużyna IV – reprezentacje klas 2 b i 5 a,
drużyna V – reprezentacje klas 3 a i 4 b,
drużyna VI – reprezentacje klas 3 b i 6 a.
Na poniedziałkowe zmagania można również przygotować transparenty lub plakaty, którymi widzowie będą kibicowali swojej ekipie.
„Muzyczne rozgrywki” będą toczyły się nie tylko pomiędzy poszczególnymi drużynami. Niespodzianka może również spotkać klasę, która w sposób najbardziej kulturalny będzie potrafiła uczestniczyć we wspólnej zabawie.
Wszystkim uczestnikom i kibicom życzymy dobrej zabawy!


Środa 9.10.2013

„Od ziarenka do bochenka” - fotorelacja

W naszej internetowej galerii publikujemy dziś zdjęcia z poniedziałkowego wyjścia klasay 3 a na zajęcia „Od ziarenka do bochenka” do Muzeum Wsi Lubelskiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii.


Wtorek 8.10.2013

„Puszka dla maluszka”

Podczas dzisiejszej modlitwy porannej koło misyjne zaprosiło nas do akcji „Puszka dla maluszka”.
Od środy 9 października będziemy zbierali puszki aluminiowe. W akcję włączamy się już po raz trzeci. Uzyskane ze sprzedaży puszek pieniądze prześlemy do Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu. Zostaną one przeznaczone na zakup leków dla afrykańskich dzieci. Zapraszamy wszystkich Rodziców i dzieci do przynoszenia puszek i wrzucania ich do specjalnie przygotowanych pojemników. To bardzo prosty sposób, by pomóc potrzebującym a nawet uratować życie!
Akcja będzie trwała do końca października.


Poniedziałek 7.10.2013

„Od ziarenka do bochenka” - reaktywacja

Klasa 3 a uczestniczyła dziś w zajęciach „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tak, jak kilka dni temu klasa 3 b, dzieci pracowały w trzech grupach – jedna miała za zadanie zainscenizować legendę o chlebie, druga - ułożyć z rozsypanki przysłowia, trzecia – stworzyć melodię do tekstów. Lekcja miała miejsce w starej, drewnianej chacie krytej strzechą. Wcześniej mogliśmy zwiedzić dawną zagrodę z okólnikiem gospodarczym, podziwiać stare narzędzia do pracy na roli i posłuchać historii o dawnym wypiekaniu chleba.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 7.10.2013

Apel z okazji Święta Matki Bożej Różańcowej

W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji podczas modlitw porannych klasa 5 a przybliżyła nam historię oraz znaczenie różańca świętego. Za ojca różańca uważa się św. Dominika, któremu miała objawić się Matka Najświętsza i przykazać rozpowszechnianie tej modlitwy na całym świecie. Początkowo odmawiano ją w innej wersji niż obecnie, dopiero w XV wieku ustalono liczbę 150 „Zdrowaś Maryjo”, na wzór 150 psalmów, przeplatanych modlitwą „Ojcze nasz”. Różaniec jest piękną modlitwą, w której rozważamy życie Jezusa i Maryi. Pomaga przetrwać trudne chwile i zbliżać się do Boga. Pamiętajmy o niej nie tylko w październiku, ale przez cały rok.


Poniedziałek 7.10.2013

Nabór do "Słowików Lubelskich"

Podczas pierwszej godziny lekcyjnej odbyło się dziś w naszej szkole nietypowe przesłuchanie. Nietypowe, bo dotyczyło tylko chłopców i to jedynie z klas drugich i trzecich. A wszystko to za sprawą naboru do Chóru Chłopięcego "Słowiki Lubelskie", który przeprowadziła pani dyrygent - Irena Sołtan. Kilku chłopców zostało zakwalifikowanych i otrzymało zaproszenie od Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Reszta zależy już tylko od ich pragnienia śpiewania w chórze i od decyzji ich rodziców.


Sobota 5.10.2013

Adoracja w intencji pokoju

4 października, w pierwszy piątek miesiąca, dzieci ze 140 narodowości połączyły swoje siły. W łączności z nimi tego dnia przez godzinę dzieci ze szkolnego koła misyjnego adorowały w szkolnej kaplicy Najświętszy Sakrament. Na znak duchowej łączności zapaliły świece symbolizujące pięć kontynentów świata. Dzieci modliły się o pokój w rodzinach i na całym świecie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 4.10.2013

Wycieczka klasy 4 a i 4 b do Krzemionek Opatowskich i Juraparku w Bałtowie

Uczniowie klas 4 a i 4 b wraz z opiekunami: s.Moniką Orzechowską, p.Moniką Król, p.Anną Kara i p.Albertem Królem, wybrali się dzisiaj (w ramach integracji i nie tylko) na wspólną wycieczkę do Krzemionek Opatowskich i Juraparku w Bałtowie. Całe przedpołudnie upłynęło im na zwiedzaniu neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego oraz udziale w warsztatach „W neolitycznej osadzie”. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie człowieka w pradziejach. Doświadczyli trudów m. in. garncarstwa, tkactwa oraz zdobywania i przygotowywania pożywienia. Poznali również metody wytwarzania narzędzi z krzemienia i brązu. Po południu natomiast mogli z bliska zobaczyć, jak tysiące lat temu wyglądało podwodne życie. W Prehistorycznym Oceanarium „oko w oko spotkali się” z Liopleurodonem, Mozazaurem, Pleziozaurem, Ichtiozaurem i innymi gadami podwodnego świata sprzed tysięcy lat. Wspólna wyprawa zakończyła się zwiedzaniem Zwierzyńca Bałtowskiego a w nim „spotkaniami” ze zwierzętami, które dziś są już rzadkością.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 4.10.2013

Pierwszy piątek miesiąca i św. Franciszek

Dziś, 4 października, przypada pierwszy piątek miesiąca, dlatego wszyscy uczniowie, siostry i nauczyciele naszej szkoły zebrali sie na comiesięcznej mszy świętej w kościele pobrygidkowskim. Eucharystię sprawował ksiądz Marek Urban, a wszyscy modliliśmy się w intencjach Ojca Świętego - Franciszka. Podczas homilii, a właściwie rozmowy z dziećmi, ksiądz przypomniał postać świętego Franciszka z Asyżu, gdyż dziś wypada wspomnienie tego świętego. Tym razem oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie klasy 5 a.


Piątek 4.10.2013

Biegi przełajowe

Wczoraj i dzisiaj Miejski Związek Sportowy zorganizował sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział dziesięć dziewczynek (Julia Stuce vel Stuzmania z kl. 6 a, Agata Iwaszko z kl. 5 a, Anna Stąsik z kl. 5 b, Gabriela Szewczyk z kl. 5b, Natalia Godzina z kl. 5 b, Dorota Łukasik z kl. 5 a, Alicja Włodarczyk z kl. 5 a, Alicja Bałaban z kl. 5 a, Natalia Celińska z kl. 5 a, Julia Fiedorek z kl. 5 b) i dziesięciu chłopców (Karol Pachuciński z kl. 6 b, Marek Głaz z kl. 5 b, Kuba Wiącek z kl. 5 b, Kacper Włodarczyk z kl. 5 b, Kacper Młynarczykowski z kl. 5 a, Krystian Dutkiewicz z kl. 5 a, Maciek Szabelski z kl. 5 b, Michał Jaworski z kl. 5 b, Mikołaj Miłczak z kl. 5 a) reprezentując naszą szkołę. Zawody odbyły się w wąwozie przy ulicy Kleberga i cieszyły się bardzo dobrą frekwencją. Łącznie w zawodach uczestniczyło 25 reprezentacji dziewcząt oraz 28 reprezentacji chłopców. Tym razem nasi lekkoatleci nie zajęli miejsc na podium, na co liczymy i czego im życzymy w sezonie wiosennym. Duże podziękowania dla wszystkich naszych reprezentantów za walkę do ostatniego metra!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 3.10.2013

Wycieczka klasy 6 a do Warszawy

Dnia 2 października uczniowie klasa 6 a wraz z opiekunami: p.Justyną Wójcik-Siatką i p.Andrzejem Paździorem udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym miejscem jakie odwiedzili było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzili całe muzeum: najpierw pierwsze piętro, potem wjechali windą na drugie. Widzieli między innymi: samoloty wojskowe z drugiej wojny światowej, broń, oglądali film pt. „Miasto Ruin”. To tylko kilka z dziesiątek albo nawet setek eksponatów w tym muzeum. Każdy odznaczał się wyjątkowością i posiadał w sobie coś takiego, co sprawiało, że czuliśmy się jak w 1944 r. Jednak największe wrażenie i niezapomniane przeżycia dostarczyło nam przejście kanałem podziemnym, którym uciekali polscy żołnierze przed niemieckimi napastnikami.
Następnym punktem wycieczki był spacer po Starym mieście z pilotem-przewodnikiem Drogą Królewską: Kościół Św. Krzyża, Pomnik Kopernika, Uniwersytet, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Nike, Teatr Wielki, Plac Zamkowy, Stare Miasto – Rynek, Barbakan, Kolumna Zygmunta.
Dzień zakończył się wizytą w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie przeprowadzili wiele doświadczeń, obejrzeli bardzo ciekawe eksponaty naukowe oraz teatr robotyczny i teatr wysokich napięć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 3.10.2013

Zbieramy makulaturę

Serdecznie zapraszamy do zbiórki makulatury. Makulaturę odpowiednio powiązaną można składać w wyznaczonym do tego celu miejscu przez cały tydzień przed porannym apelem.
Fundusze uzyskane ze zbiórki przeznaczone są na zakup czasopism i książek do biblioteki szkolnej.


Środa 2.10.2013

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W 2008 roku po raz pierwszy na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane przez MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARSTWA SZKOLNEGO (INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP).

W 2013 roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
BIBLIOTEKI SZKOLNE - BRAMY DO ŻYCIA

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs recytatorski i plastyczny pt. „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”.
Konkursy są skierowane do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Juliana Tuwima – biblioteka zaprasza na „Dzionek poetycki z Julianem Tuwimem”. W każdą środę na długiej przerwie odbywać się będzie głośne czytanie utworów poety.

Wszystkich gorąco zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w konkursach. Regulomin konkursu plastycznego i Regulomin konkursu recytatorskiego


Środa 2.10.2013

"Od ziarenka do bochenka"

"Od ziarenka do bochenka" - to temat zajęć edukacyjnych prowadzonych w Muzeum Wsi Lubelskiej, w których wzięli dziś udział uczniowie klasy 3 b. Po zwiedzeniu wiatraka oraz zagrody z okólnikiem gospodarczym dzieci pracowały w trzech grupach. Pierwsza grupa miała za zadanie zainscenizować legendę o chlebie, którego skąpa kobieta pożałowała biedakowi, a ten okazał się być samym Panem Jezusem. Druga grupa układała z rozsypanki przysłowia o chlebie np."Jaki chleb taka skórka, jaka matka taka córka" albo "Chleb pracą nabyty bywa smaczny i syty". Natomiast ostatni zespół tworzył melodię do tekstów piosenki. Wszystkie grupy spisały się na medal.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 2.10.2013

Najlepsi czytelnicy września 2013 roku

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Gęborys Michał kl. 4a – 21 książek
 • »Iwaszko Agata kl. 5a – 17 książek
 • »Głaz Marek kl. 5b – 15 książek
 • »Bańkowski Mikołaj kl. 4b – 12 książek
 • »Kowalik Bruno kl. 5a – 12 książek
 • »Dziekanowska Zofia kl. 4a – 11 książek
 • »Jaworska Barbara kl. 3a – 11 książek
 • »Łuć Wiktoria kl. 3b – 11 książek
 • »Kurczewski Błażej kl. 1a – 10 książek
 • »Kurczewska Natalia kl. 4a – 9 książek

Wtorek 1.10.2013

Ostatni "Czwartek Lekkoatletyczny"
z najlepszymi wynikami!


Dzisiaj odbyły się ostatnie zawody rundy jesiennej z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne 2013”. Nasi reprezentanci nie zawiedli, zdobywając tym razem aż jedenaście dyplomów.

Brylowała jak zwykle nasza "multidyplomistka" Agatka Sławińska z klasy 6 a, która wywalczyła cztery miejsca na podium, w czterech swoich koronnych konkurencjach. A są to:
• I miejsce w skoku w dal z rezultatem 3,56m;
• I miejsce w biegu na 300m z czasem 54,22s;
• II miejsce skok wzwyż 110cm;
• III miejsce bieg 60m 9,30s.

A oto równie cenne wyniki naszych pozostałych reprezentantów:
Ania Stąsik z klasy 5 b wywalczyła dwa miejsca na podium:
• I miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 34m;
• III miejsce skok wzwyż 110cm.
Gabrysia Szewczyk z klasy 5 b:
• II miejsce bieg na 600m z czasem 2:21:30;
Julia Fiedorek z klasy 5 b:
• III miejsce skok w dal – 3,31m;
Marek Głaz z klasy 5 b:
• II miejsce skok wzwyż – 115cm;
• II miejsce bieg na 1000m – czas 4:06:30;
Jakub Wiącek z klasy 5 b:
• III miejsce skok wzwyż – 110cm.

Spośród wszystkich startujących w cyklu jesiennym szkół podstawowych nasza szkoła zajęła III miejsce (w punktacji drużynowej) wyróżnione pucharem.

W imieniu katedry WF-u serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennej rundzie.
JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!

W "osiągnięciach" publikujemy dyplomy naszych uczniów i szkoły.
Zapraszamy także do naszej galerii.


Wtorek 1.10.2013

Rozstrzygnięcie konkursu "Wychowanie do wartości. Aby budowali na Skale."

Podczas porannego apelu poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego: „WYCHOWANIE DO WARTOŚCI. ABY BUDOWALI ŻYCIE NA SKALE”, który został zorganizowany przez naszą Szkołę w ramach Tygodnia Wychowania.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która ukazywałaby szeroko pojęty aspekt wychowania. Praca w formacie A4 lub A3 miała być wykonana w dowolnej technice plastycznej.
Na konkurs wpłynęło 41 prac. Wszystkie prace konkursowe posiadały wymagane walory artystyczne i graficzne, realizowały temat konkursu. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi, ciekawie i pomysłowo, zaskakiwały starannością wykonania i dużą inwencją twórczą. Autorzy prac dołożyli wszelkich starań, aby ich prace były ciekawe i oryginalne.
Komisja w składzie: p. Monika Król, p. Joanna Frydrych-Staszczak oraz p. Andrzej Paździor dokonała wyboru zwycięskich prac w każdej grupie wiekowej (klasy I – III oraz klasy IV – VI). Przyznała również wyróżnienia w powyższych kategoriach wiekowych.

Klasy I - III
Zwycięzca – Maja Skowyra (z kl. 2 b)
Wyróżnienie - Pola Kopańska (z kl. 1 a)

Klasy IV – VI
Zwycięzca – Zofia Jaworska (z kl. 4 b)
Wyróżnienie - Wiktoria Błasiak (z kl. 5 b)

Uczniom, którzy dzisiaj otrzymali dyplomy i nagrody serdecznie gratulujemy!

W "osiągnięciach" publikujemy dyplomy nagrodzonych uczniów.
Zapraszamy również do naszej internetowej galerii.