Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

PAŹDZIERNIK 2014

kliknij, aby powiększyć

Piątek 31.10.2014

Bal Wszystkich Świętych

Od lat obchodzimy różne bale, zabawy. W ciągu roku jest wspomnienie wielu świętych, z którymi związane są bale np. zabawa walentynkowa, andrzejkowa. Dlaczego więc nie zorganizować balu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych?
Na taki mini bal zaprosiła wszystkich klasa 1b z wychowawczynią s. Ireną Bobkowską. Uczniowie nie tylko przedstawili postacie wielu Świętych, nie tylko podawali sposoby dojścia do świętości, ale też w radosnych piosenkach przekonywali, że: „Każdy może być święty – jeśli tylko chce”. W śpiew i taniec chętnie włączyli się pozostali uczniowie. Niech wspomnienie Wszystkich Świętych zachęci każdego z nas, by pójść ich śladami i chwalić Boga swoim życiem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 31.10.2014

Konkurs z języka angielskiego

Dzisiaj odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Synapsik. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas 1-3.
Mamy nadzieję, że wielu z nich zostanie laureatami. Przekonamy się o tym w listopadzie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 30.10.2014

„Przyjaciele Zippiego”

Już od listopada w klasach 1-3 będzie realizowany program psychoprofilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu.
Tytułowy Zippi to sympatyczny patyczak – bohater opowiadań, na podstawie których prowadzone są zajęcia. Wspólnie z nim dzieci będą uczyć się rozpoznawania własnych uczuć, rozmawiania o nich, mówienia tego, co chce się w danej chwili powiedzieć, proszenia o pomoc. Będą też kształtować umiejętność nawiązywania i utrzymywania przyjaźni, radzenia sobie z samotnością i odrzuceniem, rozwiązywania konfliktów.
W kończącym się już tygodniu we wszystkich klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia wprowadzające dzieci w program.
Więcej informacji o programie na stronie http://www.pozytywnaedukacja.pl/

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 29.10.2014

Zakładamy plantację
baobabów szakali


Jeszcze podczas wakacji s. Ksawera Michalska – misjonarka z Senegalu przywiozła nam nasiona baobabu. Właśnie dzisiaj dzieci koła misyjnego klas trzecich wsadziły je w ziemię. Wcześnie zobaczyły film o baobabach i obejrzały owoc baobabu zwany małpim chlebem, eksponat ten został dwa lata temu przywieziony z Afryki. Posadzone ziarenka, to baobab szakali. Jego wysokość osiąga tylko jeden metr. Ogromne, afrykańskie baobaby mogą żyć nawet dwa tysiące lat, są odporne na suszę i wszelkie niedogodne warunki. My cieszymy się naszymi i już czekamy na ich wzrost.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.10.2013

Konsultacje dla rodziców

Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyły się konsultacje dla rodziców naszych uczniów. Wielu rodziców skorzystało z możliwości indywidualnych rozmów z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Mamy nadzieję, że spotkania te wydadzą dobre owoce w przyszłości, bo przecież dla nas wszystkich najważniejsze jest dobro każdego dziecka!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.10.2014

Konkursy "kuratoryjne"

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli:

KONKURS ORTOGRAFICZNY
1. Kamila Brauze
2. Natalia Kurczewska
3. Zofia Ciesielska
4. Zofia Jaworska
KONKURS Z PRZYRODY
1. Karolina Golonka
2. Natalia Kurczewska
3. Maciej Biskupski
4. Olga Kalinowska
5. Alicja Włodarczyk
6. Marta Górka
KONKURS Z HISTORII
1. Krzysztof Suraj
2. Mikołaj Bańkowski
3. Zofia Ciesielska
4. Mikołaj Miłczak
KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
1. Maria Gut

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 27.10.2014

Szkółka narciarska 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: te, które jeżdżą na nartach i te, które jeszcze nie miały kontaktu z nartami, na zimowisko, które organizujemy za pośrednictwem biura turystyki dziecięcej i młodzieżowej Wędrowniczek Junior.
Koszt pobytu dziecka na zimowisku to 1350 pln. (cena zawiera opłatę za karnety oraz sprzęt narciarski w przypadku dzieci, które go nie posiadają!).
ZGŁOSZENIA przyjmujemy w sekretariacie szkoły (za wyjazd odpowiada s. Estera Grzegorek). Mamy już 24 przyszłych uczestników zimowego szaleństwa, a liczba miejsc jest nieograniczona!
Więcej informacji klikając na ikonkę narciarza z prawej strony naszej witryny.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.10.2014

Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej
w Nowej Dębie


Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze dwa miesiące uczniowie klasy 2b i 3a już dziś mogli poczuć ich przedsmak. Ręcznie malowane ozdoby choinkowe o fantazyjnych wzorach, kształtach i kolorach przywołały ciepło rodzinnej świątecznej atmosfery. Unikatowe i niepowtarzalne eksponaty z różnych krajów i epok wzbudziły zachwyt na twarzach zarówno dzieci jak i wychowawców oraz opiekunów. Pokaz dmuchania bombki, wizyta w dekoratorni oraz możliwość własnoręcznego zdobienia bombki to atrakcje tego miejsca. Z całą pewnością pobyt w Muzeum Bombki Choinkowej dostarczył wiele radości jej uczestnikom.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.10.2014

Akcent misyjny w przedszkolu

Dzieci z koła misyjnego z s. Urszulą Kupczyk odwiedziły dzisiaj przedszkolaków, którzy dzielą z nami urszulański budynek. Wspólna modlitwa, zabawa i inscenizacje misyjne w dwóch grupach wiekowych wywołały wśród wszystkim wiele zaciekawienia, radości i przeżyć. Niech pozostaną one w sercach małych dzieci, a my cieszymy się, że głosiliśmy Jezusa Chrystusa idąc z Ewangelią do naszych sąsiadów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.10.2014

Poznajemy piękno kościoła Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie

Klasa 6a podczas dzisiejszej katechezy przeżyła lekcję historii i zarazem sztuki zwiedzając kościół pobrygidkowski od krypt po dzwonnicę. Losy tej świątyni podobnie jak miasta i całego kraju na przestrzeni wieków były zmienne. Po renowacji możemy cieszyć się jej pięknem. Ważne, by znać miejsce, gdzie często nasza wspólnota szkolna modli się oddając cześć Panu Bogu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 24.10.2014

Z listu misjonarki

Na zakończenie tygodnia misyjnego wysłuchaliśmy fragmentów listu s.Agnieszki Pięty - urszulanki, która obecnie pracuje w Senegalu. Siostra opisuje w nim swoje śmieszne, ale i wzruszające spotkania z Afryką, doświadczenie Kościoła otwartego na Słowo Boże, doświadczenie życia z ludźmi, którzy poszukują Boga. Na zakończenie napisała: „Pozdrawiam was wszystkich i proszę obejmijcie misjonarzy modlitwą. To dla nas bardzo ważne, gdy wiemy i czujemy, że ktoś nas wspiera, że nie jesteśmy sami. Pozdrawiam dzieci z kół misyjnych w Lublinie i Bardzie. Dziękuję za ofiarę i modlitwę”.
Apel misyjny przygotowali uczniowie klasy 6b.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.10.2014

"Zapach, kolor smak – zmysły
na tropie miejskich tajemnic"
część 2


Dzisiaj klasa 5b uczestniczyła w trzecim warsztacie projektu "Zapach, kolor, smak - na tropie miejskich tajemnic". Warsztaty pt.: "Tajemnica technologii" to zajęcia komputerowe, które polegały na obrobieniu prac wykonanych przez uczniów w dniu wczorajszym za pomocą programów graficznych, służących do projektowania.
Zwieńczeniem projektu będzie publikacja dwóch przewodników po Lublinie, w których skład wejdą prace uczniów. Jeden z nich będzie wydrukowany, drugi zaś powstanie w wersji elektronicznej. Kolejnym elementem, podsumowującym działania projektowe, będzie wystawa prac uczestników.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 23.10.2014

Róże św. Tereski - inscenizacja misyjna

Na dzisiejszy apel zaprosiliśmy św. Tereskę i dzieci z całego świata. Teresa to Patronka misji, która może nas wiele nauczyć. Nigdy nie wyjechała na misje, ale znalazła inny sposób, żeby je wspierać. Za misje ofiarowała swoje modlitwy, uczynki i przykrości. W ten sposób pomagała misjonarzom i swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Każdy z nas uświadomił sobie raz jeszcze, iż nie może przechodzić obojętnie obok tych, którzy czekają na pomoc. Inscenizacje przygotowali uczniowie z klasy 4b.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.10.2014

"Zapach, kolor smak – zmysły
na tropie miejskich tajemnic"
część 1


Dzisiaj klasa 5b uczestniczyła w dwóch warsztatach zorganizowanych w ramach projektu: "Zapach, kolor smak – zmysły na tropie miejskich tajemnic".
Warsztaty Tajemnica miejsca, czyli spacer zmysłowy, który odbył się w Izbie Drukarstwa. Uczniowie wysłuchali opowieści o historii dzielnicy i miasta, a przy tym poznamy różne dawne miejsca przestrzeni nie tylko za pomocą wzroku, lecz także dotyku czy zapachu.
Pierwsze zajęcia połączone były z drugimi, noszącymi tytuł Tajemnica zmysłów, czyli warsztatami plastycznymi, dotyczącymi wrażeń z odwiedzonego miejsca. Przed dziećmi został postawiony problem oddania za pomocą środków artystycznych wspomnień o zapachu, dotyku, przestrzeni. Prace plastyczne, które wykonali uczniowie podczas dzisiejszych warsztatów jutro - podczas kolejnego warsztatu - będą obrabiać w programie graficznym. Już się nie możemy doczekać efektów ich pracy. Powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.10.2014

Diagnoza logopedyczna
uczniów klas I i II


W dniach 15 i 22 października uczniowie klas I i II naszej szkoły spotykali się z p. Katarzyną Opoką, logopedą pracującym w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 4. Dzieci chętnie współpracowały ze specjalistą, opowiadały o sobie, swoich zainteresowaniach i marzeniach.
Rodzice uczniów klas I i II proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga lub psychologa szkolnego w celu odebrania informacji z diagnozy logopedycznej.
W dniu 30 października 2014 r. (czwartek), na terenie szkoły będzie możliwość spotkania i omówienia diagnozy logopedycznej z p. Katarzyną Opoką. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości rodziców uczniów, u których stwierdzono nieprawidłowy rozwój mowy lub potrzebę utrwalenia określonych głosek.
Godziny konsultacji: 13:30 – 16:00.


kliknij, aby powiększyć

Środa 22.10.2014

Jak być misjonarzem Jezusa?

W kolejnym dniu tygodnia misyjnego chcemy sobie uświadomić, iż każdy z nas jest misjonarzem. Często łatwiej kochać tych, którzy są daleko niż tych, z którymi żyjemy na co dzień.
Podczas porannej modlitwy mali misjonarze przedstawili krótką bajkę japońską o dwóch niemądrych kotach. Najważniejsze w niej była puenta: kłótnia nie prowadzi do niczego dobrego, można w niej stracić najlepszych przyjaciół. Na zakończenie pomodliliśmy się o to, abyśmy byli wrażliwi na drugiego człowieka świadcząc sobie nawzajem dobro, byśmy byli misjonarzami Jezusa wśród tych, z którymi żyjemy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.10.2014

Wspólne świętowanie

21 października obchodzimy Święto Świętej Urszuli z Kolonii, z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczystości, gdyż jest to jednocześnie dzień patrona szkoły.
W tym roku po raz pierwszy w historii szkoły Msza Święta w intencji dzieł apostolskich Sióstr Urszulanek została sprawowana w Lubelskiej Archikatedrze. Podczas uroczystej Eucharystii miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych i tych, którzy dołączyli do naszej społeczności w tym i minionym roku szkolnym. Wszystkim dziś odznaczonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dotrzymaniu przyrzeczenia.
Po raz pierwszy też część artystyczna i poczęstunek miały miejsce w auli Caritas. Po życzeniach złożonych Siostrom Urszulankom z okazji ich święta mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie ukazujące życie i męczeńską śmierć św. Urszuli oraz św. Anieli Merici. Spotkanie zakończyło się, jak co roku poczęstunkiem - pysznym, urszulańskim ciastem drożdżowym.
Wszystkim Siostrom dziękujemy za obecność i wsparcie oraz życzymy wiele radości w kroczeniu za Jezusem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 21.10.2014

Konkurs z języka angielskiego

Ostatni dzień konkursów kuratoryjnych. Tym razem 32 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie 5 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 27 punktów. Życzymy powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.10.2014

Życzenia dla Papieża Franciszka
i Jego błogosławieństwo


Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu jest okazją do złożenia naszego ukłonu w stronę Watykanu. Tak też uczyniliśmy składając serdeczne życzenia imieninowe następcy św. Piotra. W imieniu społeczności szkolnej oraz wszystkich nauczycieli listy okolicznościowe napisały: Julia Fiedorek z klasy 6b, Agata Iwaszko, Marysia i Krysia Gut z klasy 6a.
Dzisiaj otrzymaliśmy podziękowania i błogosławieństwo Papieża Franciszka dla Siostry Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Rodziców i Uczniów. Dzielimy się tą radością z wszystkimi treść listu.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.10.2014

Konkurs z matematyki

To już przedostatni dzień pisania konkursów kuratoryjnych. Dziś w naszej szkole 25 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.
Uczniowie otrzymali zestawy 11 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 27 punktów. Wszystkim życzymy zakwalifikowania się do następnego etapu!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.10.2014

"I my też mieliśmy kiedyś
tyle lat co wy"


Czas na rozstrzygnięcie zagadki, którą przygotowali nauczyciele dla uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przez cały miniony tydzień gazetkę ścienną na parterze zdobiły zdjęcia z dzieciństwa naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Rozpoznanie kto jest kim stanowiło duże wyzwanie i budziło ogromne emocje! W zabawie wzięli udział nie tylko uczniowie ale także ich rodzice i dziadkowie, którzy wspólnie z dziećmi starali się odgadnąć, który nauczyciel jest na zdjęciu. Czas więc rozwiać wszelkie wątpliwości, wszystkie zdjęcia są już podpisane. Dla najbardziej spostrzegawczych uczniów przygotowaliśmy upominki. Dziękujemy za wspólną zabawę!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 20.10.2014

"Z Ewangelią do narodów"

Uczniowie klasy 6b wprowadzili nas w przeżywanie Tygodnia misyjnego. W Kościele rozpoczął się on wczoraj pod hasłem - „Z Ewangelią do narodów”.
Sprawa misji jest ważna, ponieważ nawet dzisiaj dużo ludzi na świecie nie zna jeszcze Jezusa Chrystusa. Także nasza szkoła zaangażowała się czynnie w sprawy misji ofiarując w intencjach misyjnych poranną modlitwę różańcową.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 18.10.2014

Wieczór filmowy w szkole

W piątkowy wieczór chętni uczniowie klas IV – VI spotkali się na wspólnym oglądaniu filmu połączonym z nocowaniem w szkole. Nie ukrywamy, że perspektywa seansu filmowego i wspólnego nocowania wywołała duże poruszenie wśród dzieci, które dociekliwie dopytywały o tę propozycję Samorządu Uczniowskiego.
O godzinie 19.00 do szkoły przybyło około 60–u uczniów ze śpiworami, poduszkami, karimatami i prowiantem na sobotnie śniadanie. Podczas oglądania filmu pt. "Szkoła życia" nie zabrakło również typowo filmowych przekąsek. Po spokojnej nocy, uczniowie wraz z opiekunami udali się do salki jadalnej na wspólne śniadanie, po którym wrócili do domów.
Wiemy, że to pierwszy wieczór filmowy w historii naszej szkoły. Czy będą kolejne?...


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.10.2014

O Świętym Janie z Dukli

Klub Podróżnika miał przyjemność poznać historię Świętego Jana z Dukli. Informacje dotyczące życia Świętego zdobyliśmy na zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską nr 21 w Lublinie. Powodem, dla którego pojawiliśmy się na tych zajęciach była postać Świętego, a także miejscowość Dukla, położona w Beskidzie Niskim. Oczywiście wiedzieliśmy, że rok 2014 jest sześćsetną rocznicą urodzin Św. Jana z Dukli, ale chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o jego życiu oraz miejscowości i całej krainie, w której przez część swojego życia mieszkał jako pustelnik. Tym samym poszerzyliśmy wiadomości o Beskidzie Niskim, który jest tematem przewodnim Klubu Podróżnika w tym miesiącu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.10.2014

Misjonarze mówią

W przeddzień tygodnia misyjnego gościliśmy w naszej szkole dwóch Misjonarzy Słowa Bożego – o. Stefana Kukułę i o. Andrzeja Truty. „Buen dia”- tak powitali nas misjonarze w języku hiszpańskim. Dla klas I - III przeprowadzili animację misyjną. Klasy starsze wysłuchały historii powołania ojców i zapoznały się ze zwyczajami i pracą misjonarzy w Paragwaju i Urugwaju. Była to piękna katecheza misyjna poparta świadectwem życia zakończona wzruszającą modlitwą końcową o. Andrzeja w języku Inków. Modlił się za nas upraszając błogosławieństwa dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Dziękując Ojcom także obiecaliśmy pamięć w modlitwie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.10.2014

Konkurs z języka polskiego

Kolejny dzień konkursów kuratoryjnych. Tym razem 23 uczniów wzięło dziś udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie 15 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 27 punktów. Trzymamy za Was kciuki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.10.2014

"Igłą i nitką"

Minęło już kilka zajęć z szycia... Potrafimy nawlec igłę, umiemy szyć podstawowym ściegiem czy przyszyć guziki. Pewne trudności przynosi nam robienie supłów na nitce. Cięcie materiału również nie należy do najprostszych umiejętności. Mimo tego nie poddajemy się i dzielnie ćwiczymy w każdy czwartek. Jest coraz łatwiej, mamy coraz mniej niepowodzeń. Możemy pochwalić się poszewkami i skarpetowymi zwierzątkami, które sami uszyliśmy.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.10.2014

Na wycieczce w Chełmie

Dzisiaj klasa 2a wraz z s.Christoforą Kubas i p.Agnieszką Berezą była na wycieczce w Chełmie. Dzieci zwiedzały podziemia kredowe, które ciągną się prawie dwa kilometry. Ale cóż to jest za trasa?! Pan Przewodnik prowadził klasę bezpiecznie choć w półmroku i wąskimi korytarzami. Był też czas, aby poszukać swojej kredowej skałki i zabrać ja do plecaka. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim DUCH BIELUCH legendarny opiekun kredowego labiryntu, który... przemówił :-)
Dzieci przeszły przez Rynek Staromiejski, a z Górki Chełmskiej oglądały przepiękną panoramę miasta. W kościele pod wezwaniem Rozesłania Apostołów i w Bazylice Narodzenia NMP modliły się wspólnie w intencjach swoich rodzin, naszej szkoły i wszystkich nauczycieli. Potem był bardzo smaczny obiadek no i chwila zabawy na placu zabaw w jesiennie ozdobionym parku.
Dzisiejszy wycieczkowy dzień pewnie długo będziemy wspominać. Wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.10.2014

Apel okolicznościowy -
Dzień Papieski


Dziś mija 36 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji uczniowie należący do zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Anny Kapicy przygotowali montaż słowno – muzyczny. Nawiązywał on do hasła XIV Dnia Papieskiego - „Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie”. Można było usłyszeć wiersze o Papieżu Polaku oraz wiele pięknych pieśni związanych z jego pontyfikatem. m.in. „Moje miasto Wadowice”. Ogromne skupienie młodych widzów w auli oznaczało, że święty Jan Paweł II żyje w ich sercach, chociaż wielu urodziło się już po jego odejściu do domu Ojca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.10.2014

Konkurs z historii

31 uczniów naszej szkoły wzięło dziś udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych.
Tym razem uczniowie otrzymali 15 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 27 punktów. Mamy nadzieję, że i w tym roku znajdą się osoby, które dojdą aż do finału.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.10.2014

Fluoryzacja

Dziś w naszej szkole rozpoczęła się fluoryzacja. Szczotkowanie zębów specjalnym preparatem z fluorem nie należy może do najprzyjemniejszych czynności, ale pomaga zapobiegać próchnicy. Związki fluoru wzmacniają szkliwo zębów, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie bakterii i kwasów.
Jednorazowe szczoteczki zakupiła dla uczniów Rada Rodziców.
kliknij, aby powiększyć

Środa 15.10.2014

Konkurs z przyrody

Dzisiaj 46 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody dla uczniów szkół podstawowych.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie zestawu 18 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 27 punktów. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.10.2014

"Kochać i wymagać"

Mgr Aneta Lutomska - psycholog, coach, wykładowca WSNS, trener Treningu Zastępowania Agresji ART oraz dr Iwona Ulfik-Jaworska – psycholog, nauczyciel akademicki, autorka i współautorka książek oraz artykułów z zakresu psychologii wychowania oraz psychologii mediów poprowadziły dziś pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla Rodziców.
Ich uczestnicy mieli okazję uczyć się określać granice dające dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz praktykować nowe formy zachowania, które uczą przestrzegania zasad, wypełniania obowiązków, ponoszenia konsekwencji, a przed wszystkim dzielić się i korzystać z doświadczenia innych.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.10.2014

Pasowanie na Świetliczaka

Dzień Edukacji Narodowej dla Świetliczaków był podwójnym świętem. Po pierwsze, dlatego że dzisiejszy dzień w szkole od rana był uroczysty, po drugie – pierwszaki przystąpiły do pasowania na Świetliczaka. Żeby wkroczyć w grono społeczności świetlicowej uczniowie klas pierwszych mieli do pokonania kilka prób: samodzielności, świadomości zasad panujących w świetlicy oraz znajomości bajek. Starszaki świetlicowe w całej uroczystości chętnie pomagały. Na koniec naszej wspólnej zabawy nowi Świetliczanie uroczyście ślubowali "od dziś świecić przykładem". A najdłużej wyczekiwane i tak były słodkości.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś jest Dzień Edukacji Narodowej, wszyscy nauczyciele, wychowawcy i pracownicy placówek oświatowych obchodzą swoje święto.
W naszej szkole przybiera ono wyjątkową formę. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w kościele pobrygitkowskim, wszyscy modliliśmy się w intencji pracowników Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na rozrywkę, a ta była niezwykle emocjonująca. Dwie drużyny: przedstawicieli uczniów i nauczycieli miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące szkoły. W tej rozgrywce wygrali uczniowie - gratulujemy!
Po części artystycznej uczniowie klas 1-3 udali się do kina na film pt."Pszczółka Maja" natomiast uczniowie klas IV-VI oglądali filmy pt. "Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak" na szkolnych tablicach interaktywnych.
Wszystkim, którzy dziś świętują życzymy spełnienia, mądrości i radości.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.10.2014

"Jednym pociągnięciem pióra"

Dzisiaj 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych pt. "Jednym pociągnięciem pióra".
Konkursem tym zainaugurowaliśmy tegoroczną edycję konkursów kuratoryjnych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.10.2014

Msza święta dla dzieci
klas trzecich i ich rodziców


Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie dzieci do I Komunii św. poprzez comiesięczne niedzielne spotkania dla dzieci i rodziców, którzy wspólnie uczestniczą we Mszy św.i katechezie prowadzonej osobno dla dzieci i rodziców. Dzieci czynnie uczestniczyły we wczorajszej Eucharystii poprzez śpiew, dialog z kapłanem, modlitwę wiernych i złożenie darów ofiarnych. Na zakończenie otrzymały różańce do I Komunii św. Katechezę dla dzieci poprowadziła s. Urszula ucząca w szkole klasy trzecie natomiast konferencję dla rodziców wygłosił ks. Łukasz Michoń.
Mamy nadzieję, że spotkania te pomogą dzieciom i rodzicom w pogłębieniu wiary, pomnożą miłości do Boga i ludzi, a także wzmocnią więzi rodzinne i klasowe.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.10.2014

Nietypowa godzina wychowawcza

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia godziny wychowawczej dla klas VI. Stały się takie za sprawą wyjątkowego gościa - p. Beaty Poniatowskiej, która jest związana ze Szkołą Podstawową Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Otóż mama pani Beaty uczęszczała na długo przed II wojną światową właśnie do naszej szkoły, już wówczas słynącej z wysokiego poziomu nauczania młodych dziewcząt. Niestety po wojnie zamknięto szkołę prowadzoną przez siostry, jednak te nie zrezygnowały z kształcenia młodych ludzi i prowadziły lekcje religii, na które uczęszczała właśnie pani Beata, która podczas dzisiejszego spotkania opowiedziała nam o ciekawej historii szkoły, i trzeba przyznać zrobiła to, w sposób wspaniały! Każdy uczeń z ogromnym zainteresowaniem słuchał opowieści i podziwiał pamiątki przyniesione przez panią Beatę, którymi były: świadectwa, zeszyty czy pióro z tamtych czasów. Spotkanie zakończone zostało wspólnym wyjściem do Kościoła Powizytkowskiego, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca postać i zasługi dyrektorki szkoły z lat 1936-1939 i 1945-1955 - Matki Bożeny Szerwentke.
Dziękujemy za to wspaniałe spotkanie, które zbliżyło nas do siebie i przypomniało jak wielkimi jesteśmy szczęściarzami uczęszczając właśnie do tej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.10.2014

W Sandomierzu i w Górach Pieprzowych

W dniu dzisiejszym klasa 6a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do pięknego Sandomierza i w Góry Pieprzowe. Już od rana towarzyszyła nam piękna pogoda (pod każdym względem). Wszyscy mieli świetne nastroje. Dotarliśmy do Sandomierza ok godz. 10.00, na miejscu czekał przewodnik, z którym mieliśmy spędzić cały dzień. Zwiedziliśmy główne zabytki Sandomierza m.in. Bramę Opatowską z tarasem widokowym, podziemną trasę turystyczną, katedrę, dziedziniec zamkowy, wąwozy lessowe, „Ucho Igielne” oraz Góry Pieprzowe, które są najstarszymi górami Europy.
Wyjazd był bardzo udany, wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i napełnieni nowymi wrażeniami wróciliśmy do domów. Za organizację tego wyjątkowego wyjazdu chcielibyśmy przede wszystkim podziękować p. Urszuli Buglewicz-Kamińskiej, która organizuje wszystkie wycieczki klasy 6a, należy przyznać, że są to wyjazdy bardzo udane i wszyscy wracamy z nich ubogaceni wiedzą, wrażeniami i przeżyciami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.10.2014

Leśne zabawy i integracja

Uczniowie klasy 3a i 3b mieli dziś możliwość wspólnej zabawy podczas wycieczki do Krężnicy Jarej. Czekało na nich wiele ciekawych i wymagających umiejętności współpracy zadań, m.in. marsz w drużynach wg mapy, wykonanie portretu z materiały przyrodniczego, przeciąganie liny, strzelanie z łuku. Był też czas na wspólne pieczenie kiełbasek. Jednak największą radość sprawiła dzieciom możliwość swobodnej zabawy w lesie: budowanie szałasów i fortów, ich atak oraz obrona, bitwy na szyszki i patyki. To był naprawdę piękny dzień...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.10.2014

Konkursy biblioteczne

Biblioteka szkolna ogłasza konkursy: plastyczny i czytelniczy.
Uczniowie klas I - II mogą wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater książkowy” - regulamin.
Dla uczniów klas III – VI zostaną przeprowadzone konkursy czytelnicze:
kl. III – IV konkurs pt. „Doktor Dolittle – przyjaciel zwierząt” - regulamin;
kl. V – VI konkurs pt. „Z Tomkiem przez kontynenty” - regulamin.
Wszystkich gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.10.2014

Na straganie zamieszanie…

Podczas zajęć podsumowujących tygodniową pracę „Jem smacznie, zdrowo, kolorowo”, uczniowie kl.2b przygotowali warzywne kukiełki i wystawili teatrzyk na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Efekty pracy uczniów widoczne są za zdjęciach. Miłego oglądania!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.10.2014

Październik pod znakiem Zmysłów

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie Fundacji T.E.A.M. Teatrikon: „Zapach, kolor, smak – zmysły na tropie miejskich tajemnic”!
Jest to działanie o charakterze edukacyjno-artystycznym. W projekcie biorą udział uczniowie pięciu szkół podstawowych oraz pięciu placówek ponadgimnazjalnych w Lublinie. Sam projekt dotyczy budowania oraz utrwalania świadomości społecznej o historyczno-kulturowym dziedzictwie miasta ze szczególnym uwzględnieniem obszarów pomijanych w tradycyjnych miejskich wędrówkach.
Działania projektowe opierają się na cyklu dwóch spotkań o charakterze warsztatowym.
W naszej szkole opiekunem projektu jest p. Monika Król. Więcej informacji w załączniku.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.10.2014

Apel okolicznościowy -
Matki Bożej Różańcowej


Dziś - 7 października obchodzimy Święto Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji uczestnicy Koła Teatralnego zorganizowali przedstawienie związane z tą tematyką. Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim okoliczności, których pamiątką jest święto. Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Święto to zostało ustanowione i wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad przeważającą flotą turecką pod Lepanto 7 października w 1571 roku. Odniesione zwycięstwo obroniło wówczas Europę przed inwazją Islamu. Cała chrześcijańska Europa trwała wtedy na modlitwie wraz z Maryją, odmawiając różaniec. 17 marca 1572 roku z wdzięczności za odniesione zwycięstwo, papież Pius V ogłosił „Święto zwycięstwa Maryi dziewicy” i nakazał obchodzić je 7 października.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.10.2014

"Kochać i wymagać"

Więź emocjonalna jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość relacji rodzic (wychowawca) - dziecko. Pozwala ona dziecku na osobową identyfikację z dorosłym przez co może on modelować pożądane zachowania dziecka. Prawidłowa relacja powinna zawierać w sobie miłość, akceptację, szacunek, ale też granice, normy i wymagania.
Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla Rodziców, które odbędą się 14 października. Więcej informacji w załączniku.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.10.2014

Na Farmie Iluzji

Klasa 4a wraz z wychowawczynią s. Marią Magdaleną Masłoń wyjechała na wycieczkę do Mościsk na niesamowitą Farmę Iluzji. Uczniowie uczestniczyli w lekcji iluzji, a następnie ruszyli na ogromny teren farmy! Wizyta w Latającej Chacie Tajemnic, przejście Tunelem Zapomnienia czy pokonanie Labiryntu Luster to tylko niektóre z licznych atrakcji, w których dzieci mogły wziąć udział. Same także na różne sposoby doświadczały, czym jest iluzja, np. w Pokoju Amesa mogły poczuć się wielkoludem i za chwilę krasnoludkiem, a następnie ruszyć na Laserową Misję.
Zabawy było co niemiara, tym bardziej, że słońce prażyło iście wakacyjnie, a pływanie tratwą, szalone zjazdy na linie czy pokonywanie leśnych torów przeszkód dostarczały także wiele wrażeń. Pobyt na farmie zakończył się na Polu Dmuchańców, gdzie można było wyskakać i wybawić się, ile starczyło sił. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.10.2014

Światowa Eucharystyczna godzina święta

W pierwszy piątek miesiąca października dzieci w wielu krajach świata przez jedną godzinę adorują Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prosząc Go o pokój w rodzinach i na całym świecie. Za przykładem trójki pastuszków z Fatimy – Hiacynty, Franciszka i Łucji – biorą do ręki różaniec. Także i nasi uczniowie podjęli dzisiaj zadanie ratowania świata. Modląc się na różańcu prosili o pokój i miłość w rodzinach i na świecie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.10.2014

Pierwszy piątek miesiąca

Dzisiaj przypada pierwszy piątek miesiąca, dlatego, jak co miesiąc, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły zebrali się na wspólnej Eucharystii w kościele pobrygidkowskim. Mszę Świętą sprawował nasz szkolny duszpasterz ksiądz Piotr Drozd. W związku z rozpoczynającym się za kilka dni Synodem Biskupów dotyczącym Rodziny, podczas Mszy Świętej modliliśmy się o jedność i pokój w naszych rodzinach. Oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie klasy 5b.kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.10.2014

Mistrzostwa Lublina
w biegach przełajowych


Dnia 2 i 3 października odbyły się mistrzostwa Lublina szkół podstawowych w biegach przełajowych. Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła 24 miejsce na 26 szkół, natomiast nasze dziewczyny osiągnęły świetny wynik zajmując 8 miejsce w Lublinie na 26 drużyny!
Skład naszych reprezentacji:
chłopcy: Marek Głaz, Jakub Wiącek, Oliwier Rzucidło, Kacper Włodarczyk, Franio Wasil, Bartosz Świerk, Bruno Kowalik, Mikołaj Miłczak, Michał Jaworski, Miłosz Żuk,
dziewczyny: Halszka Karlińska, Anna Stąsik, Gabriela Szewczyk, Natalia Godzina, Dominika Lipska, Alicja Włodarczyk, Olga Kalinowska, Krysia Gut, Julia Fiedorek, Julia Pawłowska, Dominika Walkiewicz, Dorota Łukasik.
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.10.2014

Sakrament pojednania

Jutro pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji zapraszamy dziś wszystkich uczniów klas IV – VI do skorzystania z sakramentu pokuty. Wzorem lat ubiegłych ksiądz Piotr Drozd swój dyżur w konfesjonale przygotowanym w kaplicy Sióstr Urszulanek rozpocznie o godzinie 13.00.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.10.2014

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

Dzisiaj klasa 2a była na zajęciach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 przy ul. Szczerbowskiego 6. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wozy strażackie z pełnym wyposażeniem, a także usiąść za kierownicą jednego z nich w hełmie strażackim.
Oczywiście było też dużo pytań, na które strażacy chętnie i cierpliwie odpowiadali. Ale największym przeżyciem dla wszystkich było to, że w trakcie zajęć rozległ się dźwięk alarmu i dzieci mogły zobaczyć bardzo szybkich i zorganizowanych strażaków, którzy dosłownie po chwili byli przebrani i gotowi na akcję ratowniczą wyjeżdżając wozami strażackimi oczywiście na sygnałach.
Ależ to przedpołudnie było pełne wrażeń i emocji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.10.2014

Miesiąc bibliotek

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zainicjowany został po raz pierwszy w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych. Początkowo święto obchodzone było w czwarty poniedziałek października, a od 2008 roku zostało przesunięte na cały miesiąc.
Hasłem tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest myśl Umberta Eco: „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”.
W związku ze zbliżającym się świętem, nasza biblioteka proponuje ciekawe sposoby uczczenia Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Planujemy zorganizowanie:
Czytanie bajek w kl. I – II w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”,
Konkurs plastyczny dla klas I -II
Konkurs czytelniczy dla klas III – VI
Ślubowanie klas pierwszych na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych imprez znajdą się w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.10.2014

W Krężnicy Jarej

Prawie cały dzisiejszy dzień klasy 4b i 5a wraz z opiekunami s. Moniką Orzechowską, p. Martą Muszyńską, p. Anną Kara oraz p. Michałem Łuczakiem spędziły w lesie. Uczniowie mieli okazję przede wszystkim do tego, aby pobyć ze sobą na świeżym powietrzu, obserwować i podziwiać piękno przyrody. Integracji i wspólnej zabawie sprzyjały praca z mapą, przypominanie sobie znanych, a także poznawanie nowych sposobów określania kierunków świata. Pogoda dopisała, więc wspólne wojarze zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.10.2014

„Puszka dla maluszka”

Jak co roku w naszej szkole w miesiącu październiku rusza akcja misyjna „Puszka dla maluszka” prowadzona przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Włączając się w to dzieło zbieramy aluminiowe puszki, aby ratować afrykańskie dzieci. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji, może to zrobić w dowolnej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram. Apelujemy do wszystkich dzieci i rodziców o pomoc w zbieraniu puszek. Każdy zebrany kilogram to kolejne pieniądze na pożywienie i leki dla afrykańskich dzieci. Puszki można przynosić do szkoły i wkładać do specjalnie przygotowanych pojemników na parterze. Można też je spieniężyć w najbliższym skupie złomu, a uzyskaną kwotę wrzucić do skarbonki - „Murzynek Bambo”. Dochodzą do nas informacje zwrotne, iż leki i odżywki otrzymują dla dzieci także nasze siostry urszulanki w Senegalu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.10.2014

Najlepsi czytelnicy września 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Kondrasiuk Witek, kl. 3a – 11 książek
  • »Gęborys Michał, kl. 5a – 8 książek
  • »Dziekanowska Zofia, kl. 5a – 6 książek
  • »Okońska Amelia, kl. 1b – 6 książek
  • »Jaworski Karol, kl. 2b – 6 książek
  • »Józefczuk Szymon, kl. 3b – 6 książek
  • »Mazurkiewicz Ewa, kl. 1b – 5 książek
  • »Beć Roksana, kl. 5a – 5 książek
  • »Gancarz Karina, kl. 3b – 5 książek
  • »Niećko Zuzanna, kl. 5b – 5 książek