Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)

PAŹDZIERNIK 2017

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.10.2017

Pamiętajmy o zmarłych

Dzisiaj uczniowie klasy 7b odwiedzili cmentarz przy ulicy Lipowej, by pomodlić się i zapalić lampki na grobach Sióstr Urszulanek w hołdzie pamięci i wdzięczności. Udali się też do miejsca pamięci ofiar Katynia. Symboliczna mogiła upamiętnia śmierć dwustu osiemdziesięciu jeden Ofiar Katynia, zamordowanych przez NKWD w 1940 r. - jeńców obozu Kozielsk, Ostaszków i Starobielsk oraz aresztantów osadzonych w licznych więzieniach zachodniej Ukrainy i Białorusi. Pomordowani byli oficerami Wojska Polskiego, żołnierzami Korpusu Ochrony Pogranicza i Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszami Policji Państwowej i Straży Więziennej oraz innych służb państwa polskiego. Wszyscy byli osobiście lub rodzinnie związani z Lublinem. Siódmoklasiści zapalili też znicz przy krzyżu, upamiętniający ofiary Wołynia z 1943 roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.10.2017

Ogród w słoiku

Był rok 1960, gdy francuski botanik David Latimer założył swój ogród w butli. Ostatni raz podlewał go w 1972 roku i wtedy to zamknął go ostatecznie. Od tego czasu butla jest odcięta od świata zewnętrznego. Prawie, bo dociera do niej światło, dzięki któremu zachodzi fotosynteza. Skomplikowane? Wcale nie! Dwa tygodnie temu klasa 1a gościła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na warsztatach "O ogrodach (ciekawych i nietypowych). Skarby jesieni – nasze Liścio-stworki". Poznaliśmy wtedy mnóstwo nietypowych ogrodów i dostaliśmy specjalne zadanie domowe - zaprojektować i zrobić własny ogród w słoiku. Ziemia, żwirek, kamienie, mech, różnego rodzaju roślinki i drobne zabawki – tych kilka elementów sprawiło, że ze zwyczajnych słoików zrobiły się nagle piękne ogrody. Obserwowanie biosfery w słoiku jest fascynujące i gorąco Wam polecam stworzenie takiego lasu w szkle we własnym domu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.10.2017

Filmowe spotkanie
ze św. Maksymilianem


Uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami i opiekunami p. Martą Muszyńską, s. Marią Magdaleną Masłoń, p. Klaudią Deryło oraz p. Andrzejem Paździorem udali się do kina "Bajka" na film "Dwie korony", którego bohaterem jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Dobrze się złożyło, że tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie świętego człowieka - i to takiego, który żył tak niedawno. Byliśmy pod wrażeniem prorockiego spojrzenia na świat o. Maksymiliana, jego siły woli, pomysłowości i ogromnego wysiłku w tworzenie największych dzieł dla Maryi i dla zbawienia grzeszników, aż po oddanie życia. W jednej ze scen filmowych św. Maksymilian mówił do młodych braci, że chce, aby każdy z nich został wielkim świętym. Tłumaczył im, że Wola Boga (ta przez wielkie "W") jest właśnie taka, by byli wielkimi świętymi. Jeśli tylko ich wola (ta przez małe "w") będzie taka sama, nic nie stanie na przeszkodzie. Tak więc wystarczy tylko chcieć, bo Bóg czeka tylko na nasze "tak". Mamy nadzieję, że dzięki poznaniu życia św. o. Maksymiliana nasze pragnienie świętości także wzrośnie!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.10.2017

"Nie umiera ten,
kto trwa w pamięci żywych".


Dzisiaj o godzinie 7.50 rozpoczęła się modlitwa poranna połączona z krótką refleksją odnośnie pierwszych dni listopadowych. 1 XI obchodzimy Wszystkich Świętych, natomiast 2 XI jest traktowany jako wspomnienie tych, którzy odeszli. W trakcie tego czasu skłaniamy się ku refleksjom związanym z przemijaniem, odchodzeniem i śmiercią. Krótki apel przygotowali uczniowie z klasy 6a pod opieką p. Małgorzaty Król i p. Mateusza Dąbrowskiego. Recytacja wierszy związanych z tematyką "zaduszną" wprowadziła wszystkich zgromadzonych w nastrój zadumy, który właściwy jest pierwszym dniom listopada.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.10.2017

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasze pierwsze klasy biorą udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. To program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w całej Polsce. Głównym celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci. Zwraca on uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a także w Internecie. Jest on realizowany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz kuratoria oświaty. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz certyfikat przynależności do "Akademii Bezpiecznego Puchatka". W ramach programu nasi uczniowie przystąpią również do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 28.10.2017

Sympozjum Jubileuszowe

Na zakończenie obchodów Jubileuszu 100-lecia przybycia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej do Lublina w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się sympozjum naukowe "DZIECKO, RODZIC, WYCHOWAWCA w myśli św. Anieli Merici" (dla niewtajemniczonych założycielki Towarzystwa św. Urszuli - przyszłych Sióstr Urszulanek UR). W sympozjum wzięła udział s. Benigna Kania OSU – Przełożona Prowincjalna Sióstr Urszulanek UR, a sesję wykładową poprowadził ks. dr hab. Jarosław Jęczeń. Zebrani mieli okazję wysłuchania bardzo wartościowych wykładów na temat życia i działalności św. Anieli Merici – s. dr hab. Emmanueli Klich OSU, myśli wychowawczej św. Anieli – s. dr Weroniki Dryl OSU, stulecia działalności pedagogicznej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie – s. dr Darii Klich OSU oraz myśl pedagogicznej Anieli Merici wobec głównych nurtów wychowawczych – p. dr hab. Beaty Parysiewicz. Swoje świadectwo dali także przedstawiciele rodziców i wychowanków naszej urszulańskiej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.10.2017

Wyczyny sportowe 6a

Dziś uczniowie klasy 6a byli na "Strefie Wysokich Lotów" - w Parku Trampolin. Jest to bardzo dobre miejsce na zabawę i wyczyny sportowe. Basen ze ścianką wspinaczkową, trampoliny, podesty, drążek gimnastyczny, itd., dużo możliwości dla każdego. Okazało się, że uczniowie są świetnie wysportowani. Niektórzy bardzo pięknie wykonywali salta, czy skoki do basenu z gąbkami. Po dwóch godzinach wspólnej zabawy wszyscy poszli na pizzę i zadowoleni wrócili do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.10.2017

"Kosmiczne pasowanie
na nieziemskiego świetliczaka"


W piątek nasze pierwszaki przeżyły swoje pasowanie na świetliczaka. Od połowy tygodnia dzieciaki pytały, dlaczego świetlica tak dziwnie wygląda. Jeszcze wtedy nie spodziewały się, że w tym roku impreza odbędzie się w charakterze kosmicznym. Jak co roku "Pasowanie na świetliczaka" składało się z kilku konkurencji. Po ich wykonaniu pierwszaki stają się pełnoprawnymi obywatelami naszej szkolnej świetlicy. Tegoroczne konkurencje to: lądowanie na planecie oraz nadanie jej wymyślonej nazwy, dekorowanie kosmity, deszcz meteorytów, kosmiczne zgadywanki, ozdabianie rakiety oraz kosmiczne pamiątkowe zdjęcie. Po każdym wykonanym zadaniu dzieciaki otrzymywały gwiazdkę (kreatywności, współpracy, zaangażowania i komunikacji). Co oznaczały i z czego się składały wymienione konkurencje? Odpowiedzi szukajcie u pierwszaków – z chęcią Wam opowiedzą.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.10.2017

Międzyszkolny Konkurs
Pięknego Czytania


Dzisiejszy dzień stał się miejscem wyjątkowego spotkania. Podczas odbywającego się Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania "Z baśnią na koniec świata i jeszcze dalej”, mogliśmy wysłuchać różnych utworów, wykonanych przez 20 uczniów ze szkół podstawowych z miasta Lublina. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, zorganizowanego przez p. Małgorzatę Szponar i p. Olgę Dolecką, czuwało Jury w składzie: Pan prof. Lech Giemza – Adiunkt w Katedrze Literatury Współczesnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Pani Joanna Tarasiewicz – kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im Komisji Edukacji Narodowej, Siostra Maria Anna Gumuła – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.
Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników i po naradzie postanowiło przyznać:
I nagrodę – Gabrieli Syski ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie,
II nagrodę – Natalii Czarneckiej ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego,
III nagrodę – Hannie Sim ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego.
Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:
– Wiktorowi Barańskiemu ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego Lublinie,
– Jakubowi Chołocie ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie,
– Malwinie Bator ze Szkoły Podstawowej nr 42 im. K.I.Gałczyńskiego w Lublinie.
Wszystkim nauczycielom i uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz zapraszamy na kolejne edycje!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 27.10.2017

Z listów misjonarzy

W ostatnim dniu szkolnego tygodnia misyjnego szóstoklasiści przeczytali nam urywki z listów sióstr urszulanek - misjonarek pracujących w Senegalu i Peru. S. Agnieszka Pięta z Afryki pisze: "Codziennie, oprócz sobót i niedziel przed naszą bramą wjazdową, już od godziny 5 rano, zbiera się tłum chorych - matki z niedożywionymi dziećmi i inne osoby potrzebujące czekają aż mała przychodnia, gdzie pracuje s. Ksawera, zostanie otworzona. Żyjemy w ciągłym hałasie: płacz dzieci, które boją się opatrunków, głośne rozmowy, a potem krzyk i płacz chorych, którzy dowiadują się, że są nosicielami AIDS - miesza się z głośną modlitwą naszych barci muzułmanów." Z listu s. Wacławy Witek: "Pachacutek,to mała miejscowość na obrzeżach Limy, około 1,5 godziny drogi autem. Ludzie osiedlili się tutaj na stokach wzniesienia, niedaleko Oceanu. Warunki życia tych ludzi są bardzo trudne, bo w większości mieszkają w małych domkach z prowizorycznym dachem, a właściwie płytą, na której leży cegła lub kamień, aby wiatr jej nie zerwał. Na dużych hałdach, górach suchej ziemi i kurzu powstają kolejne miejscowości. Dom urszulanek wygląda podobnie: cementowa podłoga, szpary w ścianach i brak wody (woda jest tylko 3 godziny rano: od 8.00 do 11.00 )". Wiadomości z Senegalu od s. Ksawery Michalskiej - Wielkanoc 2017: "Dziękuję Wam kochani nasi dobroczyńcy za każdy najmniejszy gest dobroci, pomocy i modlitwy, bo dzięki wam my możemy pomagać wielu ludziom żyć godnie, piękniej i radośniej. Nagrodą dla was niech będą uśmiechy tych dzieci, które biegną do nas szczęśliwe, że mogą chodzić do szkoły. Z całą rodziną Eufigeni i Gabriela dziękujemy."
Wszystkim misjonarzom i misjonarkom złożyliśmy dziś dar naszej różańcowej modlitwy. W naszych sercach pozostało postanowienie - Nieść Chrystusa tam, gdzie codziennie jestem, to moja misja!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.10.2017

Z wizytą w Domu Słów

Klasa 3a wybrała się dzisiaj do Domu Słów, aby wziąć udział w warsztatach pt. "Bajki Filozoficzne". Dzisiejszemu spotkaniu towarzyszyło pytanie "Po co nam filozofia?" Dzieci miały okazję wysłuchać bajki o niekocie autorstwa Agaty Maciągowskiej i na jej podstawie spróbować znaleźć odpowiedź na postawione pytanie. Dyskusji towarzyszyły ciekawe zabawy edukacyjne, które bardzo zainteresowały uczniów. Okazało się, że filozofia jest bardzo interesującą nauką. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 26.10.2017

Z modlitwą do najbiedniejszych

Czy wiesz, że co pięć sekund z głodu umiera na świecie jedno dziecko? W tym roku 815 milionów ludzi jest niedożywionych. Przyczyną są konflikty, klimat i problemy gospodarcze, a głód narasta również tam, gdzie występują susze lub powodzie. Są kraje, w których nikt dzieciom nie daje jeść - ame muszą pracować cały dzień, czasami za miskę ryżu, czy niskie wynagrodzenie. Podczas porannej modlitwy te wiadomości przekazali nam mali misjonarze z klasy 3b. W modlitwie różańcowej polecaliśmy głodujące dzieci i nas samych, byśmy szanowali jedzenie, nie wyrzucali chleba i potrafili dziękować za to, co każdego dnia otrzymujemy od Pana Boga z rąk naszych rodziców.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.10.2017

Finał akcji 1%

Z radością informujemy o wyniku akcji 1% dla naszej szkoły. Za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska" podatnicy przekazali nam łącznie 37 032,20 zł !!!
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową na remont sal lekcyjnych dla naszych uczniów!


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.10.2017

W afrykańskich rytmach

W trzecim dniu tygodnia misyjnego "powędrowaliśmy" do Afryki. Dzieci zgromadzone na porannej modlitwie zobaczyły krótką, afrykańska bajkę - "O pewnym psie, który szukał przyjaciół". Czy ich znalazł? Po wielu tarapatach najwierniejszym przyjacielem okazał się człowiek i przyjaźń ta trwa po dziś dzień. Kto znalazł przyjaciela skarb znalazł - mówi mędrzec Kohelet. O taki skarb prosiliśmy wspólnie Matkę Bożą w modlitwie różańcowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.10.2017

Wyniki I etapu
konkursów kuratoryjnych


Etap szkolny konkursów kuratoryjnych jest już za nami. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się łącznie 30 uczniów.


KONKURS ORTOGRAFICZNY
1. Maria Torres, kl. 6a
2. Nikola Piskorsk kl. 7b
3. Wiktoria Łuć, kl. 7b
4. Barbara Jawrorska, kl. 7a
5. Justyna Brauze, kl. 5a
6. Maria Łuć, kl. 5a
7. Jadwiga Ciesielska, kl. 4b

KONKURS Z MATEMATYKI
1. Martyna Wilczewska, kl. 7b
2. Adam Staniszewski, kl. 6a
3. Maria Wilczewska, kl. 6a
4. Marta Steuden, kl. 7a
5. Gabriela Syska, kl. 7a
6. Antoni Oniszczuk, kl. 5a
7. Nina Trojanowska, kl. 7a
8. John Roberts-Meier, kl. 5a
9. Jakub Dolecki, kl. 7a
10. Szymon Piasecki, 7a

KONKURS Z JEZYKA POLSKIEGO
1. Maria Wilczewska, kl. 6a
2. Adam Staniszewski, kl. 6a
3. Maria Torres, kl. 6a
4. Aniela Wasil, kl. 6a
5. Berenika Dacko, kl. 6b
6. Małgorzata Wiącek, kl. 7b

KONKURS Z JEZYKA ANGIELSKIEGO
1. Błażej Kleszowski, kl. 6b
2. Zofia Szabelska, kl. 6b
3. Aleksandra Gilowska, kl. 7b

KONKURS Z HISTORII
1. Maciej Furgała, kl. 5b
2. Aleksandra Olszewska, kl. 7b
3. Karol Jaworski, kl. 5b
4. Krzysztof Münnich, kl. 6b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.10.2017

Poprawna polszczyzna
i ortografia


W ostatnich dwóch dniach odbył się I etap konkursów polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej. Wczoraj trzydziestu trzech uczniów z różnych klas zmierzyło się z zawiłościami poprawnej polszczyzny. Musieli wykazać się znajomością między innymi takich wyrażeń jak: kaczka dziennikarska, niebieski ptak, goły jak święty turecki, oportunista, itp.. Dziś natomiast osiemnastu odważnych sprawdziło swoją wiedzę w teście ortograficznym. Wyniki poznamy pod koniec listopada. Życzymy wszystkim przejścia do drugiego etapu i radosnego zgłębiania tajników języka polskiego.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 24.10.2017

Karibuni vote

Karibuni vote - witamy wszystkich (w języku suahili używanym w Afryce) powitali nas mali misjonarze, choć dzisiaj "powędrowaliśmy" do kraju Indian. Uczniowie klas III, IV i V przedstawili podczas porannej modlitwy bajkę - "Dlaczego Indianie nazywają zwierzęta swoimi braćmi". Dzieci lubią bajki. One przekazują tęsknotę człowieka za tym, co dobre i piękne. Mały Indianin pouczony przez swego dziadka zakończył: "Już wiem dziadku. Idziemy do lasu, aby coś upolować, bo inaczej będziemy głodni. Jednak nie robimy tego dla przyjemności. Nigdy nie uczynimy krzywdy żadnemu stworzeniu!" Wspólnie pomodliliśmy się dzisiaj o to, byśmy szanowali każde życie - swoje i naszych bliźnich.
Dzisiaj odbył się też mały kiermasz misyjny. Cały dochód przeznaczamy dla naszych kolegów z Afryki Eufi i Gabi, którym opłacimy szkołę na przyszły rok szkolny.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.10.2017

Konkurs z historii

W ostatnich szkolnych eliminacjach konkursu kuratoryjnego nasi uczniowie zmagali się z historią. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Zadania konkursowe dotyczyły głównie okresu starożytnego i historii Piastów. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 11 zadań, za które mogli uzyskać 30 punktów. Do następnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy uzyskali 24 punkty. Trzymamy za was kciuki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 23.10.2017

Tydzień Misyjny w szkole

Po 91 Niedzieli Misyjnej obchodzonej w całym Kościele rozpoczął się tydzień misyjny pod hasłem "Idźcie i głoście". W ten szczególny czas wprowadzili nas mali misjonarze z klas I i II i IV. Dowiedzieliśmy się czym jest tydzień misyjny i co Papież Franciszek mówi o misjach do dzieci i młodzieży. Wspólne spotkanie zakończyła modlitwa różańcowa w intencji, by tydzień misyjny rozpalił w nas miłość do Pana Boga i drugiego człowieka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 22.10.2017

Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną

W najbliższą środę 25 października na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w intencji wszystkich, którzy głosowali i włączyli się w akcję zbierania głosów na projekt remontu naszej szkoły z Budżetu Obywatelskiego 2018.
Msza Święta zostanie odprawiona w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (kościół pobrygidkowski).
Serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 22.10.2017

Dziecko, rodzic, wychowawca
w myśli św. Anieli Merici


Serdecznie zapraszamy na sympozjum, które będzie ostatnim etapem świętowania Jubileuszu 100 - lecia przybycia Sióstr Urszulanek do Lublina. Zostało ono przygotowane szczególnie z myślą o rodzicach i nauczycielach, po to, by dać możliwość głębszego poznania pedagogiki opartej na myśli św. Anieli Merici.

TEMAT SYMPOZJUM: Dziecko, Rodzic, Wychowawca w myśli św. Anieli Merici
MIEJSCE: KUL, Collegium Ioannis Pauli II, X piętro, aula 1031
DZIEŃ: 28 października 2017r (sobota)
CZAS: od 10.00 do 12.00

TEMATY WKŁADÓW:
Życie i działalność św. Anieli Merici.
Myśl wychowawcza św. Anieli.
Stulecie działalności pedagogicznej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie.
Myśl pedagogiczna Anieli Merici wobec głównych nurtów wychowawczych.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 21.10.2017

"Podaruj książkę bibliotece"

Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w V edycję akcji "Podaruj książkę bibliotece".
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru naszej szkolnej biblioteki o ciekawe pozycje książkowe. Akcja trwa do końca października.
Pamiętajmy – książka czytana żyje dłużej!kliknij, aby powiększyć

Piątek 20.10.2017

Święto Patronalne Szkoły

W dniu dzisiejszym wszystkie urszulańskie szkoły na całym świecie obchodzą swoje największe święto - uroczystość Świętej Urszuli. Ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem.
Już z samego rana wszyscy uczniowie (wraz z rodzicami i nauczycielami) zebrali się, by razem pójść na Mszę Świętą do Archikatedry Lubelskiej. Idąc tam skandowali słowo "dziękujemy", chcąc podziękować w ten sposób wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na projekt "Remontujemy szkołę Urszulanek" swój głos w budżecie obywatelskim oraz władzom Lublina (przed ratuszem) za umożliwienie wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.
Po tym radosnym przemarszu, rozpoczęła się Eucharystia - wyjątkowa, bo to spotkanie z żywym Bogiem, ale też dlatego, że nasi pierwszoklasiści oraz wszyscy nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Po uczcie duchowej cała społeczność szkolna udała się do auli "Caritas", gdzie odbyła się część artystyczna, podczas której Siostra Dyrektor Estera Grzegorek otrzymała od Siostry Przełożonej Haliny Bobkowskiej podziękowanie i nagrodę organu prowadzącego szkołę za zaangażowanie i ogromne serce wkładane w pełnione obowiązki. Nagrody od Dyrektora otrzymali również nauczyciele i pracownicy najbardziej zaangażowani w pracę i funkcjonowanie szkoły. Po wręczeniu nagród mogliśmy podziwiać niezwykłe przedstawienie, za przygotowanie którego serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Wrzos oraz uczniom klasy 3a - szczególnie spodobał się wszystkim dynamiczny"taniec chust". Radosne świętowanie zakończyło się poczęstunkiem - tradycyjnym urszulańskim ciastem.
To był piękny czas, i jeszcze raz wszystkim Siostrom Urszulankom życzymy tego, co najlepsze, Światła Ducha Świętego oraz radosnego pokonywania kolejnych dni!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.10.2017

Dyskoteka

Czwartkowy wieczór osiemdziesiąt uczennic i uczniów klas starszych spędziło na pierwszej w tym roku dyskotece szkolnej. Najbardziej wytrwali nie schodzili z parkietu nawet na chwilę. Do tańca porywały gorące rytmy. Wielu uczniów chętnie podpowiadało kolejne utwory, których dźwięki (płynące z głośników) same wprawiały stopy w ruch.
Dziękujemy nauczycielom za opiekę oraz uczniom za przygotowanie sali do zabawy.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.10.2017

O ogrodach i Liścio-stworki

"O ogrodach (ciekawych i nietypowych). Skarby jesieni – nasze Liścio-stworki" - na warsztaty pod takim tytułem wybrała się dzisiaj klasa 1a. Gościliśmy w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Na początku Panie bibliotekarki zapoznały nas z ogrodami chyba ze wszystkich stron świata. Był ogród w stylu francuskim i angielskim, ogród na dachu, ogród na palach, ogród w środku miasta a nawet ogród pod wodą! Potem przyszedł czas na chwilę z jesienną plastyką. Każdy uczeń wykonywał swojego Liścio-stworka. Były piękne damy z liści, jeże a także stworki chyba pochodzące z odległej galaktyki. Dostaliśmy też specjalne zadanie domowe. Jakie? O tym na pewno jeszcze opowiemy...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.10.2017

Multitest

Uczniowie klas siósmych zmagali się dzisiaj z zadaniami konkursowymi z chemii i fizyki. Sześcioro siódmoklasistów wzięło bowiem udział w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z obu tych ścisłych przedmiotów.
Teraz prace pojadą do Warszawy do sprawdzenia przez ekspertów - wyniki będą znane za półtora miesiąca.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 19.10.2017

Konkurs z języka angielskiego

Aż 46 uczniów klas 4-7 przystąpiło dziś do etapu szkolnego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Za wszystkie zadania można było uzyskać 30 punktów. Aby przejść do kolejnego etapu można stracić jedynie 6 punktów. Uczniowie przez 60 minut odpowiadali na pytania dotyczące tekstu oraz rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość gramatyki. Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.10.2017

W sali multisensorycznej

Na całe dzisiejsze przedpołudnie klasa 1a przeniosła się do trochę innego świata niż zwykle - do świata osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza niewidomych. Wszystko to za sprawą p. Marcina Matysa, który zaprosił uczniów do sali multisensorycznej. Taka sala to miejsce, gdzie odbywa się terapia zwana "naukową zabawą". My też gościliśmy w przyjemnej sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt i pomoce do stymulacji wszystkich systemów zmysłowych. Uczniowie obejrzeli filmy o życiu osób niewidomych, zapoznali się z ich szczególnym alfabetem, a także mieli szansę "zobaczyć" jak to jest nie widzieć i odkrywać świat innymi zmysłami. Rozpoznawanie różnych przedmiotów za pomocą dotyku, smaku i zapachu przyniosło wszystkim wiele radości. Dziękujemy zatem tym, którzy sprawili, że nasza mała podróż do nieznanego wcześniej świata mogła się odbyć - Panu Marcinowi Matysowi oraz Paniom Magdalenie Sieńczyk i Agnieszce Mazurek-Sadowej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 18.10.2017

Konkurs z języka polskiego

26 uczniów z klas 4-7 dziś wzięło udział w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Uczniowie w ogromnym skupieniu przez 60 minut rozwiązywali 17 zadań sprawdzających umiejętności m.in. czytania ze zrozumieniem, rozumienia przysłów i odmiany przez przypadki. Uczniowie redagowali również zaproszenie pamiętając oczywiście o poprawnym zapisie pod względem językowym, stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Pytania zostały ułożone do tekstu dotyczącego pochodzenia polskiego języka literackiego. Uczniowie z uśmiechami na twarzach wychodzili z konkursu, mamy nadzieję, że poszło im bardzo dobrze!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Rada pedagogiczna
i "Tutoring szkolny"


O godzinie 16.00 spotkali się dzisiaj wychowawcy klas, by poruszyć sprawy najbardziej aktualne w kwestiach pedagogicznych. Kolejnym etapem pracowitego popołudnia było posiedzenie Rady Pedagogicznej, podczas którego zajęto się sprawami bieżącymi związanymi z funkcjonowaniem szkoły. Ważnym elementem dzisiejszego spotkania był "Tutoring szkolny". Pan Zdzisława Hofman przypomniał najważniejsze założenia projektu, do którego w tym roku szkolnym przystpiła nasza szkoła (20 nauczycieli i ok. 150 uczniów) oraz przedstawił dotychczasowe etapy wdrażania procesu jakim jest tutoring. Ostatnim punktem poruszanym podczas rady były sprawy związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną udzielaną naszym uczniom. W tym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej kładzie szczególny nacisk na ten obszar działalności szkolnej. Kwestię tę zaprezentowały p. Anna Kara i p. Olga Dolecka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Sprawdź to sam, czyli metale i niemetale

Uczniowie klas 7a i 7b poznawali dzisiaj właściwości metali i niemetali. Podczas zajęć sprawdzali twardość wielu metali i ich stopów (metale przetrwały te próby, ale nie było łatwo!), porównywali barwy i gęstości. Badali doświadczalnie aktywność chemiczną magnezu i złota (w reakcji z kwasem octowym). Mieli okazję dowiedzieć się, że są metale, które nie toną w wodzie, a unoszą się na jej powierzchni (np. sód, który jest metalem tak aktywnym, że przechowujemy go w nafcie!). Zrozumieli też, dlaczego do produkcji żarówek używa się wolframu, a nie np. cyny. Fajnie jest badać świat!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Nowiutkie szafki

Dziś, w godzinach przedpołudniowych, dotarły do szkoły długo oczekiwane szafki do szatni uczniów klas I – III. Mamy nadzieję, że nowe meble spodobają się najmłodszej części naszego społeczeństwa. Pomogą nie tylko w utrzymaniu porządku, ale również ułatwią uczniom troskę o ich rzeczy osobiste i zmniejszą ryzyko zamiany ubrań.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 17.10.2017

Konkurs z matematyki

W dniu dzisiejszym 24 uczniów z klas 5-7 wzięło udział w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z matematyki. Uczniowie rozpoczęli pracę punktualnie o godz. 9.00 i przez 60 minut zmagali się z zadaniami związanymi z obliczeniami miar kątów, pól figur, średniej liczb, ułamków i procentów. Za wszystkich przystępujących do konkursu trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018

Ogłoszono wyniki głosowania nad podziałem budżetu obywatelskiego na 2018 r. Wygrało 39 projektów małych i 5 dużych. Wśród tych ostatnich największą popularnością cieszył się projekt remontu naszej szkoły (dofinansowanie remontu w kwocie 1 157 769,85 zł), na który zagłosowało aż 9090 osób! Na drugim miejscu znalazła się modernizacja infrastruktury stadionu żużlowego z 5642 głosami. Pozostałe "duże" projekty to modernizacja stadionu Lublinianki, remont ulic Tatarakowej i Kawaleryjskiej oraz dokończenie budowy parku Jana Pawła II. Listę wszystkich zwycięskich pomysłów znajdziemy na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

W imieniu sióstr Urszulanek, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt!

KAŻDY WASZ GŁOS BYŁ NAJWAŻNIEJSZY!!!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

"Idźmy naprzód z nadzieją"

Dzisiaj 16 października, dzień wyjątkowy i bardzo ważny dla Polaków. Obchodzimy, bowiem 39 rocznicę wyboru na papieża naszego rodaka - Karola Wojtyłę, który jako papież służył Kościołowi przez 27 lat. Z tej okazji odbył się dzisiaj w naszej szkole apel poświęcony temu świętemu człowiekowi. Bogaty treściowo występ przygotowali wraz z s. Marią Magdaleną Masłoń uczniowie klasy 7a. Przesłanie, jakie usłyszeliśmy, to nadzieja, która powinna być szczególnym znakiem nas - wszystkich chrześcijan. Podczas porannego apelu poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, nie zabrakło modlitwy różańcowej, tym razem mogliśmy ją odmówić wraz z naszym kochanym Papieżem - wielkim Polakiem i człowiekiem. Dziękujemy za przygotowanie apelu oraz chwilę zadumy nad słowami Jana Pawła II.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

Konkurs z ortografii

W dniu dzisiejszym rozpoczął się szkolny etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Punktualnie o godz. 9.00, 37 uczniów z klas 4-7 przystąpiło do konkursu ortograficznego. Uczennice i uczniowie zmierzyli się z dyktandem, którego bohaterem był Hipolit i jego przyjaciel Grzegorz.
Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 13.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. 14 października 1773 roku została powołana Komisja Edukacji Narodowej, która miała zrewolucjonizować ówczesny system szkolnictwa. Na pamiątkę tamtych wydarzeń co roku 14 X obchodzimy święto wszystkich osób związanych z oświatą.
O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w Kościele pobrygidkowskim, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. Podczas mszy św. modlono się za nauczycieli i pracowników szkoły o siły potrzebne w nauczaniu i wychowaniu młodego pokolenia. Kolejny punkt obchodów stanowiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy 5a pod opieką p. Moniki Król i p. Anny Kary. Życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Siostra Dyrektor. Po przedstawieniu wszyscy udali się na projekcję filmu "Tarapaty".
Dzień Edukacji Narodowej jest dniem ważnym, gdyż uświadamia społeczeństwo jak ważna jest edukacja i ile trudu należy wkładać w proces nauczania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.10.2017

"Tysiąc powodów, by czytać"

Przypominamy, że nasza biblioteka bierze udział w konkursie organizowanym przez empik: "Tysiąc powodów, by czytać". Możemy wygrać 1000 książek, ale potrzebujemy Waszej pomocy. Wystarczy codziennie oddać głos na naszą szkołę na stronie: www.empik.com/biblioteki.
Głosowanie trwa do 22 października. O akcji można powiadomić znajomych. Dziękujemy za każdy głos!


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.10.2017

Sandomierskie bombki

Dziś klasa 5a wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę klasową.
Pierwszym punktem programu był Sandomierz. Wjechaliśmy do miasta od strony Bramy Opatowskiej, następnie udaliśmy się na Rynek. Tam ekipa filmowa kręciła nowy odcinek serialu "Ojciec Mateusz". Z wypiekami na twarzach obserwowaliśmy pracę filmowców. Może ktoś z nas został uwieczniony w kadrze kamery? Następnie udaliśmy się do zbrojowni, poznaliśmy historię miasta i przymierzaliśmy dawne stroje rycerskie. Kolejną atrakcją była gra miejska. Uczniowie podzieleni na 5 grup z mapami szukali odpowiedzi na zagadki związane z miastem. Po południu przejechaliśmy do Nowej Dęby. Zjedliśmy obiad i udaliśmy się do Fabryki Bombek Choinkowych. Obejrzeliśmy wystawy tematyczne i bombki charakterystyczne dla różnych regionów świata. Obserwowaliśmy pracę pań, które ręcznie malowały każdą bombkę. Obejrzeliśmy pokaz wyrobu bombek w różnych kształtach. Następnie mieliśmy warsztaty zdobienia bombek i czas wolny na zakupy w sklepie z ozdobami choinkowymi. Wieczorem, pełni wrażeń wróciliśmy do Lublina. Dziękujemy za udaną wycieczkę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.10.2017

Jesienna sałatka

Uczniowie klasy 3b w ramach dzisiejszej edukacji technicznej wykonywali jesienną sałatkę jarzynową. Sporym wyzwaniem dla niektórych z nich było obieranie jabłek ze skórki, krojenie gotowanych warzyw w paski i kostki oraz obieranie jajek ze skorupki. Niektórzy przyznali, że te czynności wykonywali po raz pierwszy w życiu, u innych widać było, że mają sporą wprawę w tej dziedzinie. Bez względu na stopień rozwoju kulinarnych umiejętności efekty były... przepyszne. Nawet ci, którzy zwykle bywają ostrożni w próbowaniu warzywnych smaków, dali się przekonać do degustacji. A może niedługo zrobimy inną sałatkę?

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.10.2017

D-17!

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na projekt D-17 w Budżecie Obywatelskim na remont NASZEJ Szkoły!
Dziękujemy inicjatorom projektu, propagującym go, zbierającym głosy i wszystkim osobom wspierającym nasze wspólne wysiłki!
Mamy nadzieję, że udało nam się zebrać wystarczającą liczbę głosów i z niecierpliwością czekamy na wyniki tegorocznego głosowania!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.10.2017

Wyścigi poduszkowców

Dziś w klasie 7b na lekcji fizyki odbyły się wyścigi poduszkowców. Poduszkowce, wykonane samodzielnie przez uczniów, zostały zrobione z przedmiotów codziennego użytku: z płyt CD, korka i balona. W zawodach wystartowało 14 pojazdów (pozostałe nie przetrwały próby czasu i siły), poruszających się prawie bez tarcia - każdy z nich przemieszczał się na poduszce powietrznej, wytworzonej pod płytą przez powietrze uchodzące z balona. Wszystkie poduszkowce były śliczne, ale tu liczyła się nie ich uroda, ale technika wprawienia w ruch. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie poduszkowiec skonstruowany przez Błażeja Witka. Brawo Błażej! Uczniowie byli zachwyceni wyścigiem, emocje sięgały zenitu. Po co siedzieć w ławce, skoro praw fizyki można (i trzeba!) uczyć się w praktyce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.10.2017

Na Warsztatach Kultury

Czy człowiek na obrazie może wyglądać jak żywy? Kim może być postać o zaskakująco małej głowie? Czy można narysować czyjś wizerunek za pomocą jednej kreski? Na wszystkie te pytania uczniowie klasy 1b poszukiwali dziś odpowiedzi na Warsztatach Kultury. Podczas potkania poznali dzieła sztuki, w których pojawia się postać ludzka. Dzieci próbowały także samodzielnie odgadnąć kim są osoby obecne na obrazach i fotografiach, a także wcieliły się w role sportretowanych osób. W drugiej części warsztatów uczniowie wykonywali własne niecodzienne portrety wykorzystując różne techniki plastyczne. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.10.2017

Podziękowania z Gabonu

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku szkolnego włączyliśmy się w akcję Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio – "Stoły dla szkoły". Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup 40 ławek w szkole w miejscowości Cocobeach w Gabonie. Miasteczko to ma ok. 2 tys. mieszkańców. Położone jest nad samym oceanem, na granicy z Gwineą Równikową, ok. 100 km na północ od Libreville - stolicy Gabonu. Chociaż ofiarowana suma nie była duża, to jednak odzew jest bardzo serdeczny. Dzieci w Gabonie, dzięki ofiarodawcom, mają nowe ławki, a my radość. Na podziękowaniu widnieje taka myśl: "ŻYCIE ZMARNOWAŁ, KTO NIKOMU NIE POMÓGŁ".


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.10.2017

WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!

To już trzecia niedziela zbierania głosów na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim. Do końca głosowania zostały tylko 2 dni. Tydzień temu gościliśmy w pięciu kościołach, dziś aż w siedmiu. Dziękujemy wszystkim Księżom Proboszczom przyjmujących nas parafii oraz Ojcu Przeorowi Dominikanów. Do wspierających nasz projekt dołączyły w międzyczasie również inne szkoły podstawowe, stowarzyszenia, wiele przedszkoli, zgromadzenia zakonne, domy pomocy społecznej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. To wszystko dzięki staraniom zaangażowanych Rodziców, Uczniów, Sióstr i Nauczycieli oraz ludzi nam życzliwych. Na wyniki głosowania trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już dziś bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam poparcia. WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.10.2017

Pierwsze spotkanie

Pięknym wschodem słońca powitaliśmy dzisiejszy dzień, który dla klas trzecich był dniem wyjątkowym. Pięćdziesiąt dzieci ze swoimi rodzicami rozpoczęło bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii św. Trzecioklasiści otrzymali od Rodziców różańce. Zarówno dzieci, jak i rodzice zostali zaproszeni do codziennej, rodzinnej modlitwy różańcowej. Spotkania prowadzi w tym roku ks. Grzegorz Głąb i s. Urszula Kupczyk. Następne odbędzie się 12 listopada o godz. 15.00 w kaplicy szkolnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.10.2017

Pierwszopiątkowa Eucharystia

Tradycją naszej szkoły jest wspólna Eucharystia w pierwszy piątek miesiąca, poprzedzona dzień wcześniej okazją do skorzystania z sakramentu pojednania przez uczniów klas starszych. Dzisiejsza Msza Święta, sprawowana przez naszego duszpasterza ks. Piotra Drozda, ofiarowana została w intencji wszystkich, którzy na różne sposoby wspierają naszą szkołę. Na zakończenie wspólnej modlitwy Adam Błazik i Mateusz Małek z klasy 7b, w imieniu nas wszystkich zanieśli zapalony znicz pod tablicę upamiętniającą s. Bożenę Szerwentke, długoletnią dyrektorkę urszulańskich szkół lubelskich.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.10.2017

W teatrze

Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie gościł dziś na swojej widowni uczniów klasy 1b. Obejrzeli oni "Baśń o zaklętym kaczorze" Marii Kann – opowieść, która w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna posiadać: wielką miłość oraz bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (ze Słowacji) przygotowali dla widzów świat, w którym nie zabrakło też teatralnych lalek. Były chwile grozy, w których nie jednemu serce mocniej biło ze strachu, ale były też chwile pełne wzruszeń. Wszystko zaś miało szczęśliwe zakończenie.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

W Centrum Kopernika

Dzisiaj odbyła się wycieczka klas czwartych do Warszawy. Głównym punktem wyprawy było słynne Centrum Kopernika oraz szybki spacer po Starym Mieście. W samym Centrum spędziliśmy 5 godzin, w tym czasie nasi uczniowie zgłębiali tajniki nauki, eksperymentowali, doświadczali, uczyli się przez zabawę. Każdy uczestnik wycieczki najbardziej był zachwycony wizytą w planetarium, gdzie mogliśmy dokładnie obejrzeć niebo, poznać gwiazdozbiory, zobaczyć i odbyć podróż w kosmos. Było to fascynujące przeżycie. Po pobycie w Centrum i krótkich zakupach pamiątek, wszyscy udaliśmy się na spacer po mieście i pyszny obiad. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

Misyjne plony

Od zasiania ziarenek rozpoczęliśmy w maju plantację papryki i dyni. Dynie są okazałe i uśmiechają się do nas w promieniach jesiennego słońca. Czerwona papryczka też urosła, zaczerwieniła się i nabrała ostrego smaku. Na działce misyjnej dojrzewają jeszcze chili i duże żółte papryki. Po pierwszej degustacji wszyscy zgodnie zawołali - "Ta papryka dech zatyka!" Jak widać na zdjęciu, papryczkę można użyć nie tylko do jedzenia, ale można się nią też dobrze bawić.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.10.2017

Z odwiedzinami
w Domu Pomocy Społecznej


To już ostatnie dni, w których możemy zachęcić innych do oddania głosu na nasz projekt w Lubelskim Budżecie Obywatelskim. Aby wesprzeć akcję pozyskania funduszy na remont szkoły klasa 3a wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrała się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej w Lublinie. Tam, przed zgromadzoną widownią, zaśpiewała i zatańczyła, czym wzbudziła ogromny entuzjazm wśród podopiecznych. Po występie chętne osoby mogły zagłosować. Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.10.2017

WF do góry nogami

Klasa 5b wybrała się dziś na zajęcia do Strefy Wysokich Lotów. Była krótka rozgrzewka, trochę ćwiczeń doskonalących zdobyte już umiejętności oraz dużo swobodnego i twórczego "latania". Wszystkich, którzy jeszcze nie odwiedzili SWL, zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji zajęć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz rozoczętego we wrześniu remontu naszej szkoły.
Z zorganizowanych dotychczas kwest, kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 200 282,56 zł i 7 euro i 1 funt. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

"Tysiąc powodów, by czytać"

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie "Tysiąc powodów, by czytać". Konkurs organizowany jest przez księgarnię Empik. Nagroda to 1000 książek, ale aby je wygrać musimy głosować! Od 2 do 22 października, codziennie każdy może oddać jeden głos. Prosimy głosujcie na nasze konkursowe zdjęcie! Wystarczy wejść na www.empik.com/biblioteki/zaglosuj.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Muzyczne przesłuchania

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się przesłuchanie do Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Ksiądz Dyrygent - Attila Honti, który jest dyrektorem artystycznym chóru przesłuchał chłopców z klas drugich i trzecich. Okazało się, że niektórzy z nich mają naprawdę dobry słuch muzyczny i piękny głos. Kilkunastu chłopców otrzymało zaproszenie na kolejne przesłuchania. Mamy nadzieję, że wielu z nich skorzysta z zaproszenia.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Nowe Horyzonty
Edukacji Filmowej


W dniu dzisiejszym kilkunastu uczniów klas drugich i trzecich – ubiegłorocznych uczestników zajęć z Kulturki – rozpoczęło sezon Nowych Horyzontów Eduacji Filmowej udziałem w filmie "Sekret Eleonory". Już drugi raz mamy okazję uczestniczyć w "lekcjach" z edukacji filmowej na przykładzie konkretnego filmu. Projekt zakłada uczestnictwo w 6 projekcjach filmowych, zazwyczaj z różnych stron świata.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się...


Początek czegoś nowego budzi ciekawość i z takim nastawieniem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w świetlicy. W pierwszym tygodniu przypominaliśmy nasze zasady, aby wszyscy czuli się w świetlicowej grupie dobrze i bezpiecznie. Wzajemnie poznawaliśmy się i integrowaliśmy z nowymi koleżankami i kolegami z klas pierwszych. Witamy w świetlicy!
W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o miłości i rodzinie. Temat okazał się doskonałym pretekstem do jeszcze lepszego poznania się. Nagle okazało się, że są wśród nas tacy, którzy mieszkają poza Lublinem. Jedni mają liczne rodzeństwo, a inni są jedynakami. Zastanawialiśmy też nad sposobami okazywania miłości. Poruszyliśmy też problem tęsknoty za bliskimi.
We wrześniu dowiedzieliśmy się, skąd wzięły się pierwsze słodycze, jak powstaje czekolada. Próbowaliśmy rozstrzygnąć kwestię wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy w historii naszej szkoły, i mamy nadzieję, że nie ostatni, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień wiary w siebie, kreatywności i odwagi. Motywem przewodnim dnia była oczywiście kropka, a historia dziewczynki o imieniu Vashti stała się inspiracją do wielu aktywności, mających na celu odkrywanie i rozwijanie talentów. Wszechobecne tego dnia, kolorowe kropki zdobiły nawet nasze stroje. W naszej świetlicy powstało też "Drzewo naszych talentów"- piękny efekt współpracy uczestników zajęć.
W ostatnim tygodniu września na zajęciach królowały zwierzęta domowe. Rozpoznawaliśmy ich odgłosy, zastanawialiśmy się, o czym powinien pamiętać odpowiedzialny opiekun domowych pupili? Rysowaliśmy też portrety naszych ulubionych zwierzątek, dzieląc się swoimi doświadczeniami na temat pielęgnowania kotów, psów, chomików, królików, żółwi, świnek morskich itp.storzeń domowych.
Wśród różnych aktywności w naszej świetlicy nie zabrakło czasu na ruch i zabawę na placu zabaw, mecze piłki nożnej, obserwacje zmieniającej się roślinności w ogrodzie, która powoli szykuje się do jesieni.
W tym roku szkolnym, ku zdziwieniu wielu osób;), mamy "Czwartki z książką" i "Filmowo-bajkowe piątki". Wrześniowy repertuar filmów i dobór czytanych książek był dość bogaty i zróżnicowany, aby każdy mógł znależć w nim coś dla siebie. Wrzesień w naszej świetlicy zakończyliśmy lekturą interesujących pozycji książkowych, włączając się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Tymczasem z ciekawością spoglądamy w przyszłość, co też przyniesie nam październik?


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Najlepsi czytelnicy
września 2017


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Justyna Brauze, kl. 5a – 27 książek
  • »Weronika Józefczuk, kl. 4a – 16 książek
  • »Karol Jaworski, kl. 5b – 14 książek
  • »Milena Płaza-Kościańczuk, kl. 4a – 12 książek
  • »Barbara Kalinowska, kl. 6a – 11 książek
  • »Agnieszka Latecka, kl. 1a – 8 książek
  • »Błażej Kleszowski, kl. 6b – 8 książek
  • »Szymon Józefczuk, kl. 6b – 8 książek
  • »Mikołaj Wysokiński, kl. 1a – 7 książek
  • »Wojciech Łukasik, kl. 3b – 7 książek