Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności


STYCZEŃ 2014


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 28.01.2014

X Wojewódzki Konkurs Literacki

Na jubileuszowy X Wojewódzki Konkurs Literacki zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie wpłynęło 305 zestawów prac. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się aż sześcioro uczniów z naszej szkoły!
Są to - w kategorii poezja: Martyna Osmałek, kl. 6a, Julia Rządkowka, kl. 6b oraz w kategorii proza: Stanisław Szulga, kl.5b Mateusz Wach, Zofia Kossowska i Julia Pawłowska z kl. 6a.
Podczas uroczystości rozdania nagród promowany będzie także tomik pokonkursowy z tekstami literackimi laureatów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 25.01.2014

Obóz narciarski w Kamiannej

W dniach od 19 do 25 stycznia, czyli w pierwszym tygodniu ferii zimowych, 34 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami s. Esterą Grzegorek, s. Moniką Orzechowską i p. Michałem Łuczakiem wypoczywało aktywnie na obozie narciarskim.
Grupa zakwaterowana w Pensjonacie św. Filipa w Kamiannej, każdego dnia dojeżdżała na stok do Tylicza. Tam dzieci miały możliwość zarówno doskonalenia swoich umiejętności jazdy na nartach, jak i pobierania pierwszych lekcji.
Czas popołudniowy, spędzany w pensjonacie, mijał na wspólnych rozmowach, rozgrywkach tenisa stołowego, udziale w konkursach lub graniu w różnego rodzaju gry planszowe. Nie zabrakło również dyskoteki i dobrego filmu.
Dzieci miały okazję zapoznać się z historią miejscowego Kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, zwiedzić Pasiekę „Barć”, uczestniczyć w degustacji miodu i zobaczyć, jak powstają świece z pszczelego wosku.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację tegorocznego obozu narciarskiego i dzięki którym taka forma wypoczynku była dla uczniów możliwa.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 18.01.2014

Ferie zimowe!

Kilka województw (w tym nasze!) rozpoczęło ferie zimowe.
Wszystkim dzieciom i dorosłym życzymy dobrego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 18.01.2014

ALFIK matematyczny - wyniki

Nadeszły wyniki konkursu ALFIK matematyczny. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z trudnymi zadaniami.
Najlepsze noty otrzymali:

 • »Błażej Wilkoławski z kl. 6b - 135 pkt i 3 miejsce w województwie
 • »Adam Staniszewski z kl.2a - 118,5 pkt. i 6 miejsce w województwie
 • »Dominik Gach z kl. 2b - 112,25 pkt i 9 miejsce w województwie
Życzymy dalszych sukcesów matematycznych!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.01.2014

"Opowieść o ziarnku maku i gwiazdach"

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w ciekawych zajęciach prowadzonych w Bawialni Edukacyjnej PSPiA KLANZA.
Temat "Opowieść o ziarnku maku i gwiazdach" skrywał w sobie wiele niespodzianek. Na początek była chwila dobrej zabawy na podłodze interaktywnej - każdy mógł sprawdzić swój refleks i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Następnie odbyła się "podróż" po Układzie Słonecznym. Dużo emocji wywołała też ostatnia część warsztatów, podczas której dosłownie "włosy stawały dęba " :-)

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 17.01.2014

Wiersze naszych uczennic w Antologii Młodych Poetów!

W ubiegłorocznym I Ogólnoświatowym Konkursie Poetyckim o Statuetkę Szklanego Pióra pod hasłem "Młodzi Poeci" zorganizowanym w Birmingham - Martyna Osmałek (kl. 6a) i Kamila Zdybel (ubiegłoroczna absolwentka) zostały wyróżnione i znalazły się w gronie 50 najlepszych młodych poetów na świecie. Miło nam podzielić się wiadomością, że ich utwory zostały umieszczone w Antologii Młodych Poetów "Szklane Pióro"!

Antologia Młodych Poetów "Szklane Pióro"


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.01.2014

II etapy ogólnopolskich konkursów polonistycznych

Za nami 2. etapy X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień".
15 stycznia uczniowie klas I-VI zmagali się z tekstami najeżonymi błędami ortograficznymi, a 16 stycznia trzeba było stawić czoła "językowym zasadzkom".
Najlepsi znajdą się w wielkich finałach, które odbędą się w ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. Życzymy powodzenia! Wyniki już 3 marca!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.01.2014

Mamy najpiękniejszą gwiazdę kolędniczą!

Podczas wczorajszego spotkania dziecięcych i młodzieżowych grup kolędników misyjnych z Archidiecezji Lubelskiej został rozstrzygnięty Archidiecezjalny Konkurs na Najpiękniejszą Gwiazdę Kolędniczą, w którym jedna z gwiazd naszych kolędników uzyskała tytuł laureata, a s. Urszula Kupczyk wraz z grupą kolędników misyjnych z naszej szkoły otrzymała dyplom i podziękowanie za zaangażowanie w dziele kolędowania misyjnego w okresie Bożego Narodzenia 2013/2014 w Archidiecezji Lubelskiej.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 15.01.2014

Spotkanie kolędników misyjnych
z Księdzem Arcybiskupem


U boku Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika zgromadziły się dziś dzieci zrzeszone w Papieskim Dziele Misyjnym, które w tym roku kolędowały dla potrzebujących w Kongo. Spotkanie odbyło się w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.
O godzinie 10.00 setki dzieci wypełniły piękny, nowy kościół. Wchodząc do kościoła grupa naszych kolędników udzieliła wywiadu dla Radia eR. Czynnie taż włączyła się w program spotkania przedstawiając afrykańską bajkę o przyjaźni orła z żółwiem.
Nasi kolędnicy zostali laureatami konkursu na najpiękniejsza gwiazdę kolędniczą. Hej kolęda, kolęda!
Centralnym punktem spotkania była Eucharystia odprawiana przez ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika, Dyrektora PDMD ks. Wojciecha Rebetę i wielu kapłanów przybyłych na wspólne dziękczynienie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani drożdżówkami i smacznym sokiem.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.01.2014

Wywiadówka

Dzisiaj odbyła się wywiadówka semestralna dla rodziców uczniów naszej szkoły. Podczas spotkań z wychowawcami klas oraz z nauczycielami poszczególnych przedmiotów rodzice dowiedzieli się o wynikach nauczania swoich pociech.
Gratulujemy sukcesów, które z pewnością cieszą, a trudności niech będę okazją do dalszej naszej wspólnej pracy z dzieckiem i dla jego dobra.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.01.2014

Spotkanie rodziców "narciarzy"

Semestralna wywiadówka stała się okazją do spotkania rodziców naszych szkolnych narciarzy, którzy w dniach od 19 do 25 stycznia 2014 roku wezmą udział w obozie narciarskim.
Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, tylko śniegu wciąż jak na lekarstwo. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze zdąży napadać, a jeśli nie to i tak zabierzemy ze sobą dobre humory!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 14.01.2014

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej EDI

Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej EDI i mamy radość podzielić się nimi ze wszystkimi, którzy "kibicują" naszym uczniom.

  Historia klasy 4 - Mikołaj Bańkowski - laureat

  Wyróżnienia:

 • »Aleksandra Makarewicz
 • »Zofia Jaworska
 • »Jan Szafran
 • »Kacper Lutomski
 • Historia klasy 6 - wyróżnienia:

 • »Kacper Kiciński
 • »Adam Suraj
 • »Maciej Baryła
 • »Agata Sławińska
 • »Mateusz Wach
 • Przyroda klasy 4 - Maksymilian Mrzewka - laureat

  Wyróżnienia:
 • »Maciej Jankowski
 • »Maciej Biskupski
 • Przyroda klasy 6 - Kacper Kiciński - laureat

  Przypowieści biblijne - Julia Niekraszuk - laureatka

  Wyróżnienia:
 • »Julia Pawłowska
 • »Agata Sławińska
 • »Martyna Osmałek
 • »Julia Teresa Pawłowska
 • »Kajetan Kempisty
 • »Adam Suraj
 • »Michał Jaworski
 • »Wiktoria Błasiak
 • »Wiktoria Lubiato
 • »Julia Stuce

Gratulujemy wszystkim laueatom i uczniom, który otrzymali wyróżnienia oraz nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu: p. Donacie Garbali, p. Marcie Muszyńskiej, s. Urszuli Kupczyk!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.01.2014

„Zabawy i ćwiczenia słuchowe”

Znamy już wyniki XV Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Zabawy i ćwiczenia słuchowe”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu oraz Wydawnictwo KOMLOGO.
Z naszej szkoły Wiktoria Błasiak z klasy 5b zdobyła wyróżnienie w grupie wiekowej dzieci 10 – 12 lat. Podziękowanie otrzymała także p. Joanna Frydrych – Staszczak za przygotowanie uczennicy do konkursu.
Serdecznie gratulujemy laureatce życząc dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.01.2014

Najlepsi czytelnicy
I semestru roku szkolnego 2013/2014


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników zakończonego radą klasyfikacyjną I semestru roku szkolnego 2013/2014:

 • »Gęborys Michał, kl. 4a – 76 książek
 • »Beć Roksana, kl.4a – 37 książek
 • »Dziekanowska Zofia, kl. 4a – 35 książek
 • »Łuć Wiktoria, kl. 3b – 34 książki
 • »Brauze Kamila, kl. 4a – 25 książek
 • »Fitas Mikołaj, kl. 1b – 25 książek
 • »Niećko Zuzanna, kl. 4b – 25 książek
 • »Iwaszko Agata, kl. 5a – 23 książki
 • »Jaworska Barbara, kl. 3a – 22 książki
 • »Brauze Justyna, kl. 1a – 20 książek

kliknij, aby powiększyć

Niedziela 12.01.2014

Rodzinne kolędowanie

Dziś odbyło się radosne, szkolne kolędowanie.
Rozpoczęło się ono wspólną Eucharystią w kościele pobrygidkowskim o godzinie 15.00 w intencji rodzin naszych uczniów.
Po mszy świętej wszyscy udali się do szkoły, aby podziwiać pięknie przygotowane przez klasę 5b i s. Urszulę Kupczyk "Jasełka" w oprawie muzycznej w wykonaniu naszego zespołu wokalnego pod batutą p. Anny Kapicy lub wysłuchać koncertu "Kolęd i pastorałek znanych i nieznanych" w wykonaniu scholii pod batutą s. Ireny Bobkowskiej, a następnie wspólnie śpiewać kolędy. Każdy mógł skorzystać również z pysznego poczęstunku, który był okazją do rozmów i cieszenia się wspólnym towarzystwem.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego czasu z całego serca dziękujemy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.01.2014

Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne przeprowadzone w I semestrze roku szkolnego 2013/2014:
Kl. 1a i 1b Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.
Kl. 1a i 1b W świecie wierszy Juliana Tuwima.
Kl. 2a i 2b W świecie wierszy Juliana Tuwima.
Kl. 3a i 3b W świecie wierszy Juliana Tuwima.
Kl. 4a i 4b Biblioteka ośrodkiem informacji naukowej.
Kl. 4a i 4b Projekcja i omówienie filmu „Gutenberg i druk”.
Kl. 4a i 4b Julian Tuwim – opowieść o poecie.
Kl. 4a i 4b W świecie wierszy Juliana Tuwima.
Kl. 4a i 4b Tuwim – znany i lubiany. Scenariusz inscenizacji.
Kl. 5a i 5b Biblioteka ośrodkiem informacji naukowej.
Kl. 5a i 5b Julian Tuwim – opowieść o poecie.
Kl. 6a i 6b Biblioteka ośrodkiem informacji naukowej.
Kl. 6a i 6b Twórczość Juliana Tuwima.
Kl. 6b Dlaczego warto czytać książki? Nasze zainteresowania czytelnicze.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 11.01.2014

Kolejny etap ewaluacji zewnętrznej

Wczoraj w godzinach popołudniowych gościliśmy w naszej szkole naszych Ewaluatorów, przedstawicieli lokalnych Partnerów naszej szkoły, Radę Rodziców oraz s. Przełożoną - s. Benignę Kania, która jest przedstawicielem organu prowadzącego szkołę.
Goście udzielili wywiadów dotyczących pracy naszej szkoły i współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz z rodzicami.
Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie!

Przy tej okazji dziękujemy także wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy w ostatnich dniach udzielili opinii na temat naszej szkoły poprzez wypełnienie ankiety internetowej.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.01.2014

Goście z przedszkoli na "Jasełkach"

Trwając jeszcze w okresie Bożego Narodzenia i chcąc się podzielić radosną nowiną o narodzeniu Jezusa zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z Niepublicznego Przedszkola św. Józefa, Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej, Katolickiego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu oraz z Przedszkola Nr 4. Uczniowie kl. 5b z pomocą s. Urszuli Kupczyk przedstawili Małym Widzom jasełka ubogacone pięknym śpiewem kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego i p. Ani Kapicy. Przedszkolaki chętnie włączały się w śpiew, to znów z wielką uwagą śledziły losy Świętej Rodziny. Dziękujemy naszym Gościom za liczne przybycie i przy innej okazji zapraszamy ponownie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.01.2014

PANGA matematyczna

Dzisiaj w naszej szkole odbył się etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 52 uczniów z klas 4-6. Wyniki zmagań naszych uczniów poznamy 17 marca 2014 r. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.01.2014

OLIMPUS z języka angielskiego

Jeden konkurs to za mało! Dziś w naszej szkole odbył się konkurs "Olimpus" z języka angielskiego dla klas czwartych, piątych oraz szóstych. W konkursie wzięło udział szesnastu uczniów, którzy zmagali się z trzydziestoma zadaniami związanymi z takimi umiejętnościami jak czytanie, słownictwo oraz gramatyka języka angielskiego. Konkurs trwał 55 minut. Wyniki już w marcu!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.01.2014

Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM

Uczniowie naszej szkoły przystąpili dziś do próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty przeprowadzanego przez wydawnictwo OPERON. Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie w wielkim skupieniu rozpoczęli rozwiązywanie zadań z części humanistycznej oraz matematycznej. Jest to bardzo dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy przed sprawdzianem w kwietniu. Czekamy na wyniki i życzymy wytrwałości w nauce!


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.01.2014

Klasyfikacyjna rada pedagogiczna
klas 4 - 6


W dniu dzisiejszym odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej, podczas którego zostały zatwierdzone oceny uczniów z klas IV-VI.
Rodzice będą mogli poznać wyniki klasyfikacji podczas spotkań z wychowawcami klas, które odbędą się we wtorek 14 stycznia.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.01.2014

OLIMPUSEK z języka angielskiego

Dziś uczniowie klas I-III przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady „OLIMPUSEK z języka angielskiego”. W konkursie wzięło udział 49 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie, w ciągu 50 minut, rozwiązać test składający się z 21 zadań konkursowych o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Dzieci musiały wykazać się znajomością słownictwa i podstawowych zwrotów w języku angielskim. A teraz czekamy na wyniki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.01.2014

PROJEKTOR w świetlicy

Wczoraj nasza szkolna świetlica gościła dwie wolontariuszki z organizacji studenckiej PROJEKTOR. Dwie Studentki rozpasjonowane w tym, co robią i chętne do podzielenia się swoimi zainteresowaniami z dziećmi podbiły serca naszych Świetliczaków. A to wszystko za sprawą ciekawych zajęć jakie przeprowadziły.
Na początku poznaliśmy bajkę o „Jasiu, który nie lubił matematyki”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że bajki słuchaliśmy w trakcie biegania. Potem dowiedzieliśmy się, że matematyka to także figury geometryczne i że z nich można wyczarować całkiem ładne obrazki, jeśli uruchomimy naszą wyobraźnię. A na koniec były eksperymenty chemiczne. I choć rodzice czekali na odbiór swoich dzieci nieco dłużej niż zwykle, chyba było warto. Sala nagle zrobiła się pełna. Wszyscy chcieli móc założyć biały fartuch chemika oraz okulary i przeprowadzić jakiś mały eksperymencik, np. wybuch piany spowodowany jodkiem potasu lub pompowanie balonika przy użyciu octu i sody. Dużo tych eksperymentów było. Raz nawet coś się paliło, a raz dymiło. Ale udało się szkoły nie naruszyć!
A wszystko to dzięki fachowym warsztatom chemicznym.
Teraz już wiemy, że matematyka nie musi być trudna a chemia jest niezwykle ciekawa. Ale eksperymenty będziemy jednak wykonywać w towarzystwie dorosłych.
Za to popołudnie niesamowitych wrażeń serdecznie DZIĘKUJEMY!!! I czekamy na jeszcze…

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.01.2014

Mamy nowy sprzęt!

Do szkoły zakupiono nowy sprzęt elektroniczny.
Od dziś w każdej sali lekcyjnej (oraz w świetlicy) znajduje się przenośny komputer. Oprócz tego cztery sale wzbogaciły się w tablice multimedialne. Szkoła zakupiła także dwa nowe urządzenia kserograficzne, syntezator oraz wiele pomocy dydaktycznych do różnych przedmiotów.
Wszystko po to, by nauczanie i uczenie się było szybsze, ciekawsze i przyjemniejsze!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.01.2014

Klasyfikacyjna rada pedagogiczna
klas 1 - 3


W dniu dzisiejszym odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej, podczas którego zostały zatwierdzone oceny uczniów z klas 1-3. Uczniowie ci otrzymają ocenę opisową, dzięki której dowiedzą się, czego nauczyli się przez ostatni semestr, a nad czym jeszcze muszą popracować. Rodzice będą mogli poznać wyniki klasyfikacji na zebraniu, które odbędzie się za tydzień (14 stycznia).


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.01.2014

Wizyta duszpasterska, czyli kolęda w szkole

Jak to zwykle bywa po świętach Bożego Narodzenia, w naszych parafiach rozpoczęły się wizyty duszpasterskie. Ksiądz zawitał także do naszej szkoły. Przyszedł do nas „z kolędą” - i to dosłownie, bo jego przybycie do klasy oznajmiał śpiew kolędy lub pastorałki wykonywanej przez szkolnych pomocników. Kapłan - ks. Piotr Drozd - błogosławił wszystkie pomieszczenia, a przede wszystkim ludzi, którzy w nich się uczą i pracują. Wizytę w danej klasie kończyło symboliczne znaczenie drzwi kredą poświęconą w Uroczystość Trzech Króli.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 7.01.2014

OLIMPUSEK "zintegrowany"

Dziś odbyła się ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK dla uczniów klas I - III. Z naszej szkoły udział w niej wzięło 46 uczniów. Polegała ona na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Dzieci pisały z wielkim zapałem, a na wyniki czekamy wszyscy...


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.01.2014

W Orszaku Trzech Króli

Wielu naszych uczniów i rodziców odpowiedziało na zaproszenie, by uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. W ten sposób wspólnie wyznaliśmy naszą wiarę i daliśmy świadectwo, że Jezus Chrystus jest naszym Panem.
Punktem kulminacyjnym dzisiejszej Uroczystości była Msza św. w Katedrze i wielkie dziękczynienie Panu Bogu, za wspólne spotkanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.01.2014

Byliśmy w telewizji!!!

W tym roku zostaliśmy poproszeni przez ks. Ryszarda Podporę - głównego organizatora Orszaku Trzech Króli w Lublinie - o towarzyszenie „Świętej rodzinie” podczas nagrania wywiadu do telewizji polskiej.
Rano o godz. 9.00 grupa kolędników przebranych w kontynentalne stroje z s. Urszulą Kupczyk i Rodzicami dzieci, zebrała się przed budynkiem Rady Miasta, by „ pokolędować”.
Stojąc przy świętej parze z dzieciątkiem życzyliśmy wszystkim: „by byli święci i by każda mamusia bardzo kochała tatusia, abyśmy święci byli i Bogu zawierzyli.”
Razem z nami kolędowali Rodzice Bereniki Dacko, którzy wystąpili w pięknych strojach Bractwa Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 4.01.2014

Podsumowanie Roku Tuwima

27 grudnia 2013 r. minęła 60 rocznica śmierci Juliana Tuwima.
W naszej szkole podejmowaliśmy wiele działań w związku z Rokiem Tuwima. Przeprowadzono z uczniami kl. I – VI – 16 godzin zajęć z edukacji czytelniczo – medialnej. Uczniowie podczas nich mieli okazję zapoznać się z postacią autora i jego wierszami.
Dzieci z kl. I – II w formie zabawy poznały utwory poety, skierowane właśnie do nich, najmłodszych odbiorców. Były to wiersze: „Lokomotywa”, „Okulary”, „Spóźniony słowik”, „Warzywa”, „Abecadło”, „Rzepka”. Najwięcej radości sprawiło uczniom ułożenie spośród porozrzucanych świeżych warzyw: ziemniaków, buraków, marchewek, fasoli, kapusty, pietruszki, selera i grochu kolejności takiej, w jakiej Tuwim ułożył je w wierszu pt. „Warzywa”.
Uczniowie klas trzecich zadziwili znajomością utworów poety, rozwiązując krzyżówkę, której hasło brzmiało: JULIAN TUWIM DLA DZIECI.
Fakt, że młody Tuwim nie przykładał się do nauki, a matematyka przysparzała mu dużo kłopotów, cieszył się zrozumiałym zainteresowaniem uczniów kl. IV – VI.
Uczniowie brali udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. W konkursie plastycznym wzięło udział 58 uczniów, wykonali oni ilustracje do wybranych przez siebie wierszy Tuwima. Odbył się również konkurs recytatorski, do którego zgłosiło się 50 uczniów.
Trzy uczennice z naszej szkoły Aleksandra Makarewicz z kl. 4b, Zofia Pitucha z kl. 4b oraz Dominika Dobosz z kl. 5a wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W krainie wierszy Tuwima”, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im. KEN w Lublinie. (Patrz AKTUALNOŚCI z dn. 3.12.2013 r. „W kręgu wierszy Juliana Tuwima”, rozdanie nagród.)

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.01.2014

Nowi mali misjonarze

Podczas Mszy św. szkolnej 26 - osobowa grupa dzieci z klas II i III przygotowanych przez s. Urszulę Kupczyk, została przyjęta przez ks. Jarosława Jęczenia do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Mali misjonarze Jezusa otrzymali krzyżyki misyjne i złożyli swoje przyrzeczenia: chcą pomagać ludziom i misjonarzom, modlić się za swoich rówieśników w krajach misyjnych. Chcą także ofiarować swoje dobre uczynki za tych, którzy nie znają Jezusa i którzy o Nim mówią. Po odśpiewaniu hymnu „Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie dla dzieci całego świata” nowoprzyjęte dzieci otrzymały legitymacje. Warto zauważyć, iż przez sześć lat istnienia naszej szkoły rokrocznie grupy takie zasilają szeregi PDMD.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 3.01.2014

II etap rekrutacji

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 weszła w nowy etap. Wczoraj rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne z dziećmi oraz ich rodzicami / prawnymi opiekunami.
Lista przyjętych uczniów zostanie ogłoszona 9 maja 2014 roku.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.01.2014

Spotkanie z harcerzami ZHR

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie chłopców klas V-VI z harcerzami, którzy zachęcali naszą młodzież do wstąpienia w szeregi Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Podczas tego wydarzenia młodzi harcerze opowiadali o swojej działalności harcerskiej i funkcjonowaniu "męskich" zastępów. Nie było to jednak spotkanie ściśle informacyjne, ponieważ harcerze zorganizowali również gry i zabawy, czym wzbogacili spotkanie i nadali mu dynamiczny charakter - jak na dzielnych i pomysłowych harcerzy przystało!
Wszystkich chłopców zachęcamy do wstępowania w zastępy harcerskie, zaś prowadzącym dzisiejsze spotkania dziękujemy za poświęcony czas i życzymy wytrwałości.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.01.2014

Zapraszamy na kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na wspólne kolędowanie, które odbędzie dnia 12 stycznia 2014 r.
W programie:
• Eucharystia w kościele pobrygidkowskim (godz. 15.00)
• "Jasełka" w wykonaniu uczniów z klasy 5b oraz zespołu wokalnego (ok. godz. 16.00 aula szkolna)
• "Kolędy i pastorałki znane i nieznane" w wykonaniu scholii ( ok. godz. 16.00 sala renesansowa)
• słodki poczęstunek (w klasach VIa, VIb, IVa, IVb)
• wspólne śpiewanie kolęd (ok. godz. 17.00 aula szkolna)

Podczas Eucharystii zostanie zebrana ofiara na utrzymanie kościoła pobrygidkowskiego (ks. Rektor Dariusz Bondyra nie pobiera od naszej szkoły opłat za comiesięczne użytkowanie kościoła).


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 2.01.2014

Najlepsi czytelnicy grudnia 2013 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Dziekanowska Zofia kl. 4a – 18 książek
 • »Beć Roksana, kl. 4a – 13 książek
 • »Gęborys Michał, kl. 4a – 8 książek
 • »Brauze Kamila, kl. 4a – 7 książek
 • »Niećko Zuzanna, kl. 4b – 7 książek
 • »Krzyżanowska – Orlik Lidia, kl. 4a – 7 książek
 • »Kowalik Anna, kl. 1a – 6 książek
 • »Lisowski Mateusz, kl. 1b – 6 książek
 • »Brauze Justyna, kl. 1a – 5 książek
 • »Łuć Wiktoria, kl. 3b – 5 książek

kliknij, aby powiększyć

Środa 1.01.2014

Już 6 stycznia Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci w naszej Archidiecezji wyruszy orszak Trzech Króli. W tym roku rodzice i uczniowie naszej szkoły zostali poproszeni o prowadzenie orszaku.
Zbierzemy się (dzieci z rodzicami) na dziedzińcu Placu Zamkowego i pójdziemy tuż za gwiazdą w orszaku przebierańców. Dzieci można przebrać na aniołki, pasterzy, dzieci z różnych kontynentów, króli.
W programie:
• 11.15- Zamek Lubelski- wspólne śpiewanie
• 11.50- Słowo Arcybiskupa- otwarcie bramy Zamku Lubelskiego i powitanie Trzech Mędrców
• Zejście- schody zamkowe
• Przejście do archikatedry: ul. Kowalska - ul. Świętoduska - ul. Królewska
• 13.00- Msza św., przewodniczy Arcybiskup Stanisław Budzik
• Wspólne kolędowanie
Do zobaczenia!


kliknij, aby powiększyć

Środa 1.01.2014

Życzenia Noworoczne

Wszystkim Przyjaciołom Szkoły oraz Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2014!