Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)STYCZEŃ 2015

kliknij, aby powiększyć

Sobota 31.01.2015

Nareszcie ferie!!!

Praktycznie od dzisiaj zaczynają się ferie w naszym województwie, dlatego wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy dobrego, bezpiecznego, pełnego radości, słońca i oczywiście śniegu (!) wypoczynku oraz pięknego czasu spędzonego z najblższymi.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.01.2015

Ze św. Anielą w przedszkolu

Już po lekcjach, przed samymi feriami nasze dzieci odwiedziły przedszkole - sąsiadów z parteru. Dla wszystkich grup wiekowych przedstawiły scenkę „SERVIAM”. Przedszkolaki bardzo dobrze zapamiętały to, co jest ważne, że najpierw obowiązek, potem przyjemność. Doskonale wiedzą, że każdy może być świętym, dlatego z radością wyśpiewały - Taki duży, taki mały może świętym być… Dla wielu z naszych uczniów był to powrót „do swojego przedszkola”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.01.2015

Przygotowanie do ferii...

Klasy 3a i 3b przygotowanie do bezpiecznych ferii rozpoczęły od zajęć ruchowych na lodowisku. Najpierw były ćwiczenia orientacyjno - porządkowe, czyli poszukiwanie szafek z odpowiednimi numerami, następnie uczniowie doskonalili skłony podczas zakładania łyżew, a potem już sama przyjemność - jazda na lodzie. Okazało się, że niektórzy wspaniale opanowali tą umiejętność! Inni ćwiczyli bardzo wytrwale... Wszyscy cieszymy się, że tak miło spędziliśmy ten ostatni dzień przed feriami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.01.2015

Goście z Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie

W godzinach porannych do uczniów klas VI przybyli goście z Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie, aby zachęcić naszych szóstoklasistów do podjęcia dalszej nauki w tej szkole. Spotkanie rozpoczęło się śpiewem, bowiem nasi goście przynieśli ze sobą instrumenty. Ojcowie Pallotyni i ich uczniowie, dzielili się swoim doświadczeniem. Nasi uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania szkoły. Każdy otrzymał od naszych gości upominek. Spotkanie było bardzo sympatyczne i zakończyło sie wspólnym śpiewem przy wtórze instrumentów. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 30.01.2015

Najlepsi czytelnicy I semestru

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników w I semestrze roku szkolnego 2014/2015, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.


 • »Gęborys Michał, kl. 5a – 35 książek
 • »Józefczuk Szymon, kl. 3b – 24 książek
 • »Jaworski Karol, kl. 2b – 22 książki
 • »Włodarczyk Wiktoria, kl. 1a – 22 książki
 • »Ciołek Szymon, kl. 1a – 21 książek
 • »Okońska Amelia, kl. 1b – 19 książek
 • »Blachani Stanisław, kl. 3b – 19 książek
 • »Beć Roksana, kl. 5a – 19 książek
 • »Mazurkiewicz Ewa, kl. 1b – 17 książek
 • »Wawrzyszczak Kacper, kl. 1a – 17 książek

kliknij, aby powiększyć

Czwartek 29.01.2015

Karnawałowa dyskoteka

Od trzeciej do szóstej godziny lekcyjnej klasy IV-VI bawiły się dzisiaj przy rytmach muzyki dyskotekowej. Tym razem charyzmatycznym DJem był p. Michał Łuczak, odtwarzane przez niego utwory porywały do tańca nawet największych malkontentów. Zabawę urozmaiciły kaloryczne, ale pyszne pączki, które wszystkim dodały energii, by w dalszym ciągu oddawać się szaleństwom karnawałowym. Każdemu, kto przyczynił się do uświetnienia tej imprezy bardzo dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na zabawę w przyszłym roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 29.01.2015

Ach, co to był za bal!

Dzisiaj rano obok sal klas I-III pojawiły się rozmaite zwierzęta. Już od godziny siódmej można tam było spotkać kota, psa, mysz albo nawet lemura. Zwierzęta kierowały się do auli szkolnej, gdzie zaczynały tańczyć. Byłaby to całkiem niecodzienna sytuacja, gdyby nie okazało się, że to przebrani uczniowie. Wzięli oni udział w szkolnym balu karnawałowym, prowadzonym przez wodzireja z p. Dawida Modrzejewskiego. Tańcom i szaleństwom nie było końca. Dzieci bawiły się wraz ze swoimi wychowawczyniami. Podczas przerwy miał miejsce poczęstunek. Z racji tego, że Tłusty Czwartek wypada w czasie ferii, można było zjeść pączka. Po trzech godzinach szaleństw wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich sal.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 28.01.2015

Fiesta Espanola

W dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych udali się do Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie na Fiestę Espanolę. Spotkanie rozpoczęło się bardzo pouczającym wykładem dotyczącym historii i kultury Hiszpanii. Następnie wzięli udział w warsztatach dotyczących drukarki 3D, co wzbudziło największe zainteresowanie naszych uczniów. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz koncert w wykonaniu szkolnego zespołu. Podczas pobytu mieliśmy także okazję spotkać się z absolwentami naszej szkoły, którzy serdecznie wszystkich pozdrawiają!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 28.01.2015

Zajęcia na lodowisku

O wyjściu na lodowisko, uczniowie klasy 5a marzyli już od kilku dni. No i wreszcie stało się. W dzisiejsze przedpołudnie, zwarci i gotowi, razem z opiekunami ruszyli w kierunku obiektu sportowego ICEMANIA. Miłą niespodzianką dla kilku naszych uczniów była obecność na lodowisku ich rodziców, którzy chętnie służyli pomocą w nagłych wypadkach. Uśmiech i radość towarzyszyły wszystkim do końca wspólnej wyprawy. Nawet niewielkie upadki nie zepsuły nikomu dobrego humoru. Już dziś czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjście.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 28.01.2015

„Królowa Śniegu”

Uczniowie z klas I - V obejrzeli dziś kolejną transmisję spektaklu teatralnego „na żywo” (w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół) - „Królowa Śniegu” z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
To jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Kawałek lodu, który nagle wpada w serce Kaja czyni go obcym dla przyjaciół. Kaj ulega złudzeniu innego, lepszego życia. Hans Christian Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Młodsi widzowie odnajdują w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi, piękną i czarodziejską krainę śniegu, mnóstwo emocji, barw a nawet zapachów. Dla dorosłych to podróż w niebanalny świat, opowieść o tym co w życiu jest ważne i o co warto walczyć.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 27.01.2015

„Renesans w sztuce”

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Renesans w sztuce” oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Organizatorami byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace: Zofii Jaworskiej z klasy 5b oraz Weroniki Pyrz z klasy 2a, która też zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. W krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie można obejrzeć prace naszych uczennic. Gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych wygranych.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 27.01.2015

Apel Serviam

Dzisiaj obchodzimy w szkole wielkie święto - wspomnienie założycielki Zgromadzenia naszych Sióstr Urszulanek - św. Anieli Merici. Z tej okazji odbył się apel okolicznościowy, który przygotowała s. Urszula Kupczyk i uczniowie z koła mericiańskiego oraz klasy 6b. Ta bardzo ciekawa inscenizacja przypomniała nam najważniejsze przesłanie św. Anieli Merici "Usiłujcie z pomocą Bożą zdobyć i utrzymać w sobie tę dobrą postawę umysłu i serca, by jedyną pobudką waszych trosk i rozporządzeń była miłość Boga i gorliwość o zbawienie dusz". Przedstawienie w wykonaniu naszych zdolnych, młodych aktorów podzielone było na dwie części. Z pierwszej mogliśmy odczytać przesłanie, by w życiu kierować się odpowiedzialnością. Druga część, to scena przedstawiająca św. Anielę przekazującą testament swoim współsiostrom. Siostrze Urszuli i uczniom gratulujemy znakomitego występu.
W ten wyjątkowy dzień życzymy wszystkim Siostrom Urszulankom radosnego kroczenia śladami ich założycielki - św. Anieli i dziękujemy za obecność i całe dobro, którym Siostry otaczają naszą społeczność szkolną.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.01.2015

Wywiadówka semestralna

Dziś w naszej szkole odbyła się wywiadówka semestralna. Wychowawcy przedstawili rodzicom efekty pracy klas i poszczególnych uczniów w pierwszym semestrze. Każdy rodzic dodatkowo mógł skorzystać z konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Kończy się bardzo intensywny semestr, przed nami dwa tygodnie odpoczynku, podczas którego będziemy nabierać sił na II semestr roku szkolnego 2014/2015. Wszystkim uczniom gratulujemy postępów, a w szczególności tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.01.2015

Wojewódzki Konkurs Literacki

Miło nam przekazać wiadomość, że wśród laureatów XI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego znalazła się uczennica naszej szkoły Marta Steuden z kl. 4a. Temat konkursu brzmiał: "Wolność - swoboda czy zobowiązanie".
Wręczenie nagród oraz pokonkursowych tomików zawierających prace laureatów odbędzie się 10 kwietnia w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 23.01.2015

Seminarium
Wymiany Doświadczeń


W dniu dzisiejszym w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się VI edycja Seminarium Wymiany Doświadczeń pod patronatem lubelskiego Kuratora Oświaty i Wychowania. Organizator – Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL podjęła tym razem temat: „Rozwijanie aktywności plastycznej dzieci w edukacji wczesnoszkolnej i wychowaniu przedszkolnym”. Katedrę reprezentowały władze Wydziału, obecni byli studenci. Nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli dzielili się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi uwzględniając szeroko pojętą działalność plastyczną.
Naszą szkołę reprezentowała p. Joanna Frydrych – Staszczak, która w swojej prezentacji przedstawiła prace plastyczne naszych uczniów. Mówiła o ich kreatywności oraz różnorodności technik plastycznych, które stosują w swoich pracach. Zwracała uwagę na terapeutyczny wpływ działań plastycznych na osobowość człowieka. Prezentacja została bardzo dobrze przyjęta.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.01.2015

ICEMANIA

Klasa 5b wyszła dzisiaj na lodowisko ICEMANIA przy al. Zygmuntowskich. Uczniowie udali się tam z p. Moniką Król oraz p. Andrzejem Paździorem. Opiekunowie uczyli się jeździć na łyżwach i szybko opanowali technikę jazdy. W drodze powrotnej złapał nas deszcz lecz uśmiechy, po miłej zabawie i ciekawej nauce, nie minęły. Zadowolona klasa 5b wróciła do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 22.01.2015

„Jak uczyć się szybko
i skutecznie?”


W dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Marię Krajewską z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 4 w Lublinie. Tydzień wcześniej odbyły się spotkania z uczniami klas piątych. Pani Maria zaprosiła uczniów do dyskusji na temat sposobów uczenia się. Dobra organizacja pracy w domu, solidne śniadanie i motywacja to jedne z najważniejszych czynników, które potrzebne są do tego, by uczyć się szybko i skutecznie. Nasi uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, mamy nadzieje, że były to owocne lekcje.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.01.2015

Rada klasyfikacyjne klas 4-6

Nadszedł czas na klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej, podczas którego zostały zatwierdzone oceny uczniów klas 4-6, dlatego od jutra (jeszcze przed feriami) zaczniemy II semestr roku szkolnego 2014/2015.
Już dzisiaj zapraszamy rodziców naszych uczniów na wywiadówkę semestralną, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 stycznia.


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.01.2015

Wizyta w Regionalnej Telewizji Lublin

Uczniowie klasy 1b mogli uczestniczyć dziś w zwiedzaniu Telewizji "od środka". Poznali różne studia, w których nagrywane są m.in. takie programy jak "Zdarzenia" czy "Panorama Lubelska" oraz prognoza pogody. Pan Edward Dziedzic, pracownik TVP, opowiedział dzieciom o sprzęcie wykorzystywanym w telewizji, z czego się składa kamera, pokazał oświetlenie, różnego rodzaju mikrofony i reflektory. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta wycieczka mogła się odbyć, a szczególnie Pani Katarzynie Słowik - mamie Krzysia, pomysłodawczyni i organizatorce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.01.2015

Rada klasyfikacyjne klas 1-3

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś klasyfikacyjna rada pedagogiczna klas 1-3, która zakończyła pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Zatwierdzono na niej wyniki klasyfikacji śródrocznej w postaci ocen opisowych. Rodzice poznają je na zebraniu, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 26 stycznia.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 20.01.2015

Na jasełkach w przedszkolu

Dziś klasa 2a udała się do Przedszkola Nr 4 na jasełka, które zaprezentowała grupa 4-latków.
To były niezwykłe jasełka - Jezusa witały nie tylko aniołki, ale również niedźwiadki, pszczółki i wiewiórki. Jeżeli dołożyć do tego przepiękny śpiew pastorałek i grę na dzwoneczkach to... wyszło całkiem wspaniałe przedstawienie! Ale klasa 2a była na to przygotowana, oprócz gromkich braw na koniec dla aktorów były też słodkie ciasteczka, obrazki i laurka.
Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na następne.
Spotkanie w Przedszkolu było także okazją do wspomnień dla niektórych naszych uczniów, którzy przecież tak niedawno je ukończyli.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.01.2015

III DZIEŃ SERVIAM

Dziś kolejny Dzień SERVIAM, a to oznacza, że zapoznamy się z trochę innym "tłumaczeniem" trzeciego z błogosławieństw: "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię".
Cisza uczy szacunku dla każdego słowa. Mówi o tym historia greckiego myśliciela Sokratesa.
Pewnego dnia przybiegł do niego znajomy i zadyszany zaczął opowiadać:
- Słuchaj Sokratesie, muszę ci coś opowiedzieć. Twój przyjaciel...
- Poczekaj – przerwał mędrzec – przesiałeś to, co chcesz powiedzieć przez trzy sita?
- Trzy sita? - zdziwił się sprawozdawca.
- Tak mój przyjacielu, trzy sita. Pierwsze sito, to prawda. Jesteś pewien, że wszystko, co chcesz mi powiedzieć jest zgodne z prawdą?
- No nie wiem, opowiedział mi to...
- Oczywiście, ale z pewnością przesiałeś to przez drugie sito, którym jest dobro. Czy to, co chcesz mi powiedzieć, jeżeli nie jest prawdziwe, jest przynajmniej dobre?
- Przeciwnie...
- To w takim razie – przerwał filozof – użyjmy trzeciego sita i zapytajmy: Czy to, co chcesz mi powiedzieć, jest konieczne?
- Konieczne? Chyba nie...
- A więc – uśmiechnął się Sokrates – jeżeli to, co chcesz mi powiedzieć, nie jest ani prawdziwe, ani dobre, ani konieczne, to nie obciążaj tym ani siebie, ani mnie...
Patronem tego błogosławieństwa jest dla nas Rafał Kalinowski. Współzesłańcy syberyjscy dali o nim świadectwo, jako o człowieku niezwykłej łagodności i pogodzie ducha, a przede wszystkim o niezwykłej skromności. Nie wynosił się nad innych swym wykształceniem ani stopniem wojskowym. Okazywał innym wielką cierpliwość, pocieszał, zachęcał do modlitwy. Później, gdy odczytał w sobie powołanie zakonne, wybrał zakon karmelitów bosych, w którym jedną z najbardziej cenionych cnót jest skromność. Swoją definicję "cichości" podał w znanym powiedzeniu:
"Dobrzy ludzie są podobni do czystego powietrza: oddycha się nim, chociaż się go nie widzi".
Zadanie na dziś:
Jeśli starczy Ci odwagi, spróbuj dziś powstrzymać się od wszelkich komentarzy, naśmiewania się i krytykowania wypowiedzi lub zachowania koleżanek i kolegów. Postaraj się swoją postawą budować dziś wokół siebie dobro i w ten sposób zachęcać innych do tego samego.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 18.01.2015

Spotkanie klas trzecich

W pełnym składzie stawiły się dzisiaj dzieci z rodzicami na comiesięcznym spotkaniu przygotowującym do pierwszej spowiedzi i Komunii św., do których pozostały już tylko cztery miesiące. Dzieci stają się coraz bardziej radosne i oczekujące. Rodzice także wyrażają swoje zadowolenie i chętnie nawiedzają kaplicę urszulańskiego klasztoru. Następne spotkanie (ze względu na zbliżające się ferie zimowe) odbędzie się 1 marca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 16.01.2015

Wieczór filmowy

Już po raz trzeci uczniowie klas IV – VI naszej szkoły spotkali się, aby wspólnie obejrzeć film i spędzić noc w szkolnej auli.
Tym razem uczestnicy wieczoru filmowego zapoznali się z dalszymi przygodami młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. Główna para naszych bohaterów musiała stanąć w obronie pokoju i ocalić przyszłość ludzi i smoków. W filmie nie zabrakło wątków mówiących o pięknie prawdziwej przyjaźni.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.01.2015

Pokolędowe spotkanie

Grupa dzieci koła misyjnego spotkała się dzisiaj z Księdzem biskupem Józefem Wróblem i wszystkimi kolędnikami misyjnymi Archidiecezji Lubelskiej. Radosne i twórcze spotkanie miało miejsce w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Nasi kolędnicy przedstawili wszystkim zebranym japońską bajkę. Ponieśli też w darach ofiarnych płonący kaganek. Piękna świątynia, w której od kilku miesięcy znajduje się obraz Matki Bożej Latyczowskiej rozbrzmiewała śpiewem kolęd. Razem ze scholą zaśpiewaliśmy kolędę - Cicha noc: schola po polsku, my w języku afrykańskim. Ubogaceniem było spotkanie z misjonarzami i konkurs na najpiękniejszy strój kolędniczy. W imieniu wszystkich uczestników podziękowaliśmy Księdzu Biskupowi i organizatorom spotkania ofiarując piękne gwiazdki symbolizujące gwiazdę, która kiedyś w Betlejem wskazała Mędrcom drogę do Chrystusa. Po Mszy świętej zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.01.2015

II etap konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

W dniu dzisiejszym 34 uczniów z klas I-III i 10 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w II etapie konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień". Uczniowie mieli za zadanie poprawnie zapisać tekst zawierający liczne błędy językowe. Mamy nadzieję, że zmagania z zawiłościami języka polskiego pozwolą im dotrzeć do finału konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.01.2015

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

Dnia 26 listopada 2014 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 52,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 329 laureatów.
Trzech naszych uczniów może się pochwalić dyplomem za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w tym konkursie. Są to:
• z klasy 2b Piotr Dawidziuk (90,83%) i Mikołaj Fitas (85,83%)
• z klasy 3a Adam Staniszewski (92,5%).
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach matematycznych.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 15.01.2015

Wyniki konkursu „Synapsik”

W październiku, uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Synapsik”.
Trzydziestu sześciu uczniów z naszej szkoły sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności. Wyniki 10 najlepszych uczniów w Polsce, mieściły się w zakresie od 96,800 % (miejsce 1) do 94,975% (miejsce 10). A oto wyniki naszych najlepszych uczniów:
• Klasy 1 - Jadwiga Ciesielska kl. 1b - 83,3%
• Klasy 2 - Maria Kuryłowicz kl. 2b - 93,6%
• Klasy 3 - Adam Staniszewski kl. 3a - 92,4%
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.01.2015

Życzenia od przyjaciół z Włoch

Cała nasz społeczność szkolna, a szczególnie klasa 3b, otrzymała życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku od uczniów z Istituto Comprensivo di Casirate d’Adda z Włoch, w ramach projektu etwinning. Naszych nowych europejskich przyjaciół można podziwiać na załączonym do kartki zdjęciu. Oni również otrzymali od nas kartę z życzeniami wykonaną przez uczniów klasy 3b. Jeszcze przed feriami dzieci pod opieką p. Justyny Cichosz-Buski napiszą listy do swoich kolegów i koleżanek z Europy, którzy wykonają to samo zadanie. Będzie to dobra okazja aby dowiedzieć się więcej o dzieciach z Casirate d’Adda.


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.01.2015

II etap konkursu
„Z ortografią na co dzień”


Dzisiaj odbył się drugi etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Z klas I-III wzięło w nim udział 27 uczestników natomiast z klas IV-VI - 10 uczestników. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda.
Do III etapu (finału ogólnopolskiego) zostaną zakwalifikowane osoby, które w II etapie udzieliły minimum 95% poprawnych odpowiedzi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.01.2015

Warsztaty psychoedukacyjne

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6b uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Na dwóch godzinach lekcyjnych odbyły się warsztaty psychoedukacyjne dotyczące budowania konstruktywnych relacji w grupie opartych na szacunku i akceptacji. Zajęcia poprowadził pan Grzegorz Kata z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Lublinie. Uczniowie chętnie wzięli udział w proponowanych ćwiczeniach i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Mamy nadzieję, że była to owocna lekcja. Pan Grzegorz poprowadzi w najbliższym czasie warsztaty we wszystkich pozostałych klasach IV-VI. Dziękujemy za dzisiaj!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 13.01.2015

Wynik konkursu
„Biblia i przypowieści biblijne”


Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego EDI „Biblia i przypowieści biblijne”. Pierwsze miejsce w Polsce w kategorii lasy I-III uzyskały dwie uczennice naszej szkoły z klasy 3b Zofia Kołodziejczyk i Jadwiga Jaksim. Laureatami natomiast zostali: Barbara Kalinowska z klasy 3a i Błażej Kleszowski z klasy 3b (miejsce 3 i 4).
Za bardzo wysoką liczbę uzyskanych punktów w konkursie (miejsca od 6 do 10) wyróżnienie otrzymali: Aniela Wasil i Anna Syska z klasy 3a oraz Berenika Dacko, Karina Gancarz, Krzysztof Munnich, Maja Skowyra, Mieszko Czukiewski z klasy 3b.
W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Agata Iwaszko z klasy 6a i Michał Jaworski z klasy 6b.
Wszystkim zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.01.2015

III etap rekrutacji

Rozpoczął się trzeci etap rekrutacji do naszej szkoły.
Od dzisiaj mali rekruci i ich rodzice spotkają się na rozmowie kwalifikacyjnej z przedstawicielami komisji rekrutacyjnej. Podczas spotkania każdy kandydat będzie uczestniczył w spotkaniu z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Celem spotkania jest określenie poziomu dojrzałości szkolnej dziecka w poszczególnych sferach rozwojowych tj. wiadomości i umiejętności rozumowania i wypowiadania się, umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, umiejętności słuchowo - językowe, sprawność grafomotoryczna i przygotowanie do nauki matematyki.
Wszystkim dzieciom życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.01.2015

Jasełka dla przedszkolaków

Dziś do naszej szkoły przybyli mili goście - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu, z Niepubliczngo Przedszkola im. św. Józefa i nasi najbliżsi sąsiedzi z Przedszkola nr 4. Trwając wciąż w bożonarodzeniowym nastroju obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klasy 2a. Sądząc po gromkich oklaskach, występ bardzo im się podobał. Wizyta w naszej szkole na pewno była dla nich nowym doświadczeniem i z podziwem patrzyli na grę aktorską swoich starszych kolegów i koleżanek.
Za wizytę dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 11.01.2015

Wspólne kolędowanie

„O gwiazdo betlejemska, zaświeć na niebie mym...” - słowami tej kolędy rozpoczęliśmy dzisiejszą Eucharystię w kościele pobrygidkowskim, która była pierwszym punktem wspólnego kolędowania rodziców, nauczycieli i uczniów. Przewodniczył jej ks. Piotr Drozd. Po Mszy Świętej część rodziców i dzieci udała się do auli szkolnej, gdzie można było obejrzeć jasełka w wykonaniu klasy 2a, a część do sali renesansowej, gdzie schola pod kierunkiem s. Ireny przygotowała koncert pt. „Kolędy i pastorałki znane i nieznane". Następnie był czas na poczęstunek i rozmowy. Ostatni punkt programu stanowiło wspólne śpiewanie kolęd. Chętne osoby mogły wystąpić na scenie i zaprezentować swoje wykonanie tych utworów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszego dnia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 09.01.2015

Spotkanie z rodzicami „narciarzy”

Już za trzy tygodnie 32 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjedzie na obóz narciarski, dlatego dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie organizacyjne z ich rodzicami, by wszyscy odpowiednio przygotowali się na tygodniowe „białe szaleństwo”. Mamy nadzieję, że jak co roku, nie zabraknie nam śniegu i dobrych humorów!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 08.01.2015

Olimpusek „zintegrowany” - sesja zimowa

W dniu dzisiejszym 59 uczniów z klas I-III wzięło udział w międzyszkolnej olimpiadzie Olimpusek. Mieli oni do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności. Zadania dotyczyły treści z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki konkursu poznamy na początku marca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 08.01.2015

„Kolęda” w szkole

W naszych parafiach trwają wizyty duszpasterskie. Ksiądz przybył także do naszej szkoły. Jego przybycie do klasy oznajmiał śpiew kolęd wykonywanych przez uczniów i p. Annę Karę, przygrywającą na gitarze. Nasz szkolny duszpasterz - ks. Piotr Drozd - błogosławił wszystkie pomieszczenia, a przede wszystkim ludzi, którzy w nich się uczą i pracują. Wizytę w danej klasie kończyło symboliczne znaczenie drzwi kredą poświęconą w Uroczystość Trzech Króli.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 08.01.2015

Próbny sprawdzian
z OPERONEM


Szóstoklasiści mieli dziś okazję po raz kolejny "zbadać" swoje umiejętności przed sprawdzianem, do którego pozostało już tylko 11 tygodni. Tym razem rozwiązywali testy przygotowane przez wydawnictwo OPERON.
Mamy nadzieję, że te comiesięczne "próby" pomogą naszym uczniom wyłapać jeszcze ewentualne braki w ich wiadomościach i umiejętnościach i tym samym dobrze przygotować się do kwietniowego sprawdzianu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 07.01.2015

„Cichuteńko pośród nocy”

Dziś uczniowie klas pierwszych i drugich udali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego na koncert noworoczny „Cichuteńko pośród nocy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Podziwiali występy solistów, tancerzy i kolędników przeplatane inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawiło się około 100 wykonawców. Można było usłyszeć znane kolędy i pastorałki, takie jak „Mędrcy świata”, „Skrzypi wóz” czy „Gore gwiazda Jezusowi”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 06.01.2015

Orszak Trzech Króli

Dzisiaj Lublinianie wyszli na ulice, by uczcić Jezusa, któremu Mędrcy ze Wschodu złożyli pokłon i ofiarowali dary. Nie zabrakło wśród nich także dzieci z naszej szkoły, którzy ze swoimi rodzinami kolędowali włączając się w piękny orszak. Trójka małych misjonarzy obchodzących dzisiaj swoje szczególne święto - Gosia Wiącek, Staś Iwaszko i Martynka Korba w strojach kontynentalnych nieśli przed Królami dary - mirrę, kadzidło i złoto. A my wszyscy z radością wołaliśmy - Bóg się rodzi, moc truchleje…

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 05.01.2015

Dzieci dzieciom

Dzień przed Uroczystością Objawienia Pańskiego nasze uczennice z klasy 6b – Martyna Ćwiklińska, Julia Pawłowska i Amelia Szewczyk w symbolu Trzech Mędrców ze Wschodu rozdawały chorym dzieciom w Szpitalu Klinicznym przy ul. Chodźki królewskie korony. Dziewczęta w towarzystwie ks. Kapelana Marka Szołdry i s. Urszuli Kupczyk wędrowały od sali do sali sprawiając małym pacjentom dużo radości. Między dziećmi została zawarta umowa: we wtorek, o godzinie 12.00 kiedy ruszy Orszak z Zamku do Katedry, wtedy wszystkie dzieci w szpitalu na znak łączności założą korony.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 03.01.2015

Zapraszamy na kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i ich rodziny na wspólne kolędowanie, które odbędzie w niedzielę 11 stycznia 2015 r.
W programie:

• Eucharystia w kościele pobrygidkowskim (godz. 15.00)
• Jasełka w wykonaniu uczniów z klasy 2a (ok. godz. 16.00 aula szkolna)
• "Kolędy i pastorałki znane i nieznane" w wykonaniu scholi i zespołu wokalnego (ok. godz. 16.00 sala renesansowa)
• słodki poczęstunek (w salach 6a, 6b, 4a, 5b)
• wspólne śpiewanie kolęd z możliwością zaprezentowania swojej ulubionej kolędy (ok. godz. 17.00 aula szkolna).

Podczas Eucharystii zostanie zebrana ofiara na utrzymanie kościoła pobrygidkowskiego (ks. Rektor Dariusz Bondyra nie pobiera od naszej szkoły opłat za comiesięczne użytkowanie kościoła).


kliknij, aby powiększyć

Piątek 02.01.2015

Wyniki I etapu konkursu
"Z ortografią na co dzień"
oraz "Z poprawną polszczyzną na co dzień"


Znamy już wyniki I etapu konkursu "Z ortografią na co dzień" oraz "Z poprawną polszczyzną na co dzień". II etap konkursu odbędzie już 14 i 15 stycznia więc życzymy dużo zapału w przygotowaniach do kolejnego startu.
W ortograficznych potyczkach do II etapu przeszli następujący uczniowie:
• z klas pierwszych: Zuzanna Cichosz, Jadwiga Ciesielska, Patryk Gach, Oliwia Królikowska, Gabriela Krzewińska, Ewa Mazurkiewicz, Jakub Okoński, Mikołaj Sternik;
• z klas drugich: Karol Jagieło, Jakub Iwaszko, Maria Kuryłowicz, Mateusz Lisowski, Michał Barański, Mikołaj Fitas, Piotr Dawidziuk, Piotr Plisiecki, Sara Bryła, Weronika Pazik, Zofia Mazurkiewicz;
• z klas trzecich: Adam Staniszewski, Agata Pająk, Dominik Gach, Julia Koszarna, Mieszko Czukiewski, Szymon Józefczuk, Zofia Szabelska;
• z klas czwartych: Marta Steuden, Mateusz Jaworski, Adam Błazik, Nikola Piskorska, Wiktoria Łuć;
• z klas piątych: Jan Sidor, Zofia Ciesielska, Zofia Jaworska;
• z klas szóstych: Agata Iwaszko, Olga Kalinowska.
Natomiast wysokim poziomem poprawnej polszczyzny wykazali się:
• z klas pierwszych: Zuzanna Cichosz, Jadwiga Ciesielska, Patryk Gach, Leon Kowal, Oliwia Królikowska, Gabriela Krzewińska, Ewa Mazurkiewicz, Wiktoria Okońska, Adam Sidor, Mikołaj Sternik, Marcin Urawski;
• z klas drugich: Karol Jagieło, Maria Łuć, Antoni Oniszczuk, Cezary Walkiewicz, Jaub Iwaszko, Maria Hypś, Maria Kuryłowicz, Mateusz Lisowski, Michał Barański, Mikołaj Fitas, Natalia Żebrowska, Piotr Dawidziuk, Piotr Plisiecki, Sabrina Puła, Weronika Pazik, Zofia Mazurkiewicz, Zofia Ruszkowska;
• z klas trzecich: Adam Staniszewski, Anna Syska, Agata Pająk, Dominik Gach, Mieszko Czukiewski, Stanisław Blachani, Szymon Józefczuk;
• z klas czwartych: Ida Struska, Marta Steuden, Rafał Białek;
• z klas piątych: Jan Sidor, Kacper Lutomski, Magdalena Misiak, Zofia Ciesielska, Zofia Pitucha;
• z klas szóstych: Julia Pawłowska, Krystyna Gut.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 01.01.2015

Wynik akcji „1 %
DLA NASZEJ SZKOŁY”!


Otrzymaliśmy informację o rezultatach 1% odpisów podatników na rzecz naszej Szkoły, którą pragniemy podzielić się szczególnie ze wszystkimi Darczyńcami.
AKCJA "1% DLA NASZEJ SZKOŁY" przeprowadzona została za pośrednictwem STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE "MAŁOPOLSKA", na rzecz którego dla naszej szkoły 112 płatników przekazało łącznie 9 398,80 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za bardzo konkretne wsparcie naszej szkoły w realizacji zadań dydaktyczno - wychowawczych!

Zapraszamy wszystkich Rodziców, Przyjaciół i Sympatyków naszej szkoły do udziału w jednoprocentowej akcji za rok 2014!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 01.01.2015

Najlepsi czytelnicy grudnia 2014 roku

Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

 • »Ciołek Szymon, kl. 1a - 8 książek
 • »Jaworska Barbara, kl. 4a - 8 książek
 • »Blachani Stanisław, kl.3b - 7 książek
 • »Włodarczyk Wiktoria, kl. 1a - 7 książek
 • »Płaza – Kościańczuk Milena, kl. 1a - 6 książek
 • »Gęborys Michał, kl. 5a - 6 książek
 • »Wiącek Małgorzata, kl. 4b - 5 książek
 • »Trzewik Hanna, kl. 1a - 5 książek
 • »Kwiecień Mikołaj, kl. 1a - 5 książek
 • »Józefczuk Szymon, kl. 3b - 5 książek