Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)STYCZEŃ 2016

kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.01.2016

"Zima w Stumilowym lesie" - zakończenie projektu czytelniczego

Przygody Kubusia Puchatka, jednego z najbardziej ulubionych bohaterów bajkowych, posłużyły do zorganizowania zajęć w klasie 1a, pt. "Zima w Stumilowym Lesie". Zajęcia odbywały się przez cały miesiąc styczeń. W każdym tygodniu klasa 1a zamieniała się w Stumilowy Las, w którym bohaterowie: Kubuś Puchatek, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy i Maleństwo przeżywali niezapomniane przygody. Uczniowie podczas zajęć z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w czytane historie. Poznali „puchatkowy” sposób na życie, gdzie życzliwość, dobroć, chęć niesienia pomocy sprawiają, że życie jest piękne i radosne a każdy dzień w Stumilowym Lesie jest wielką zabawą. Spotkania z mieszkańcami Stumilowego Lasu były pełne wesołych i ciekawych zabaw dla najmłodszych czytelników. To dzięki przygodom Kubusia Puchatka dzieci mogły się uczyć i bawić, a zajęcia były pełne niespodzianek.
Dziękujemy p. Małgorzacie Szponar za wprowadzienie naszych pierwszoklasistów w świat Kubusiowych przygód!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.01.2016

Hospicjum – to też życie

Uczniowie klas szóstych gościli dziś p. Barbarę Ambrożewicz - Golonkę i p. Weronikę Golec, które na codzień pracują w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Panie opowiedziały nie tylko o tym, co to jest hospicjum, na czym polega i jak wygląda ich praca. Szóstoklasiści mieli również okazję dowiedzieć się, kto jest twórcą hospicjum i jakie były początki działalnosci hospicyjnej. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu, dla wielu z nas hospicjum nie będzie już miejscem, gdzie się tylko umiera, ale miejscem, gdzie człowiek nieuleczalnie chory nie jest sam, ale ma kogoś, kto go wysłucha i mu pomoże przejść na drugą stronę życia.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.01.2016

Zabawa na łyżwach

Dziś klasa 2a oficjalnie rozpoczęła sezon łyżwiarski w naszej szkole. Uczniowie razem ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Włosek oraz opiekunami - p. Olgą Tołwińską, p. Anną Zugaj i p. Agnieszką Ciołek wyruszyli na lodowisko "Icemania" znajdujące się w hali MOSiR. Po założeniu łyżew rozpoczęła się świetna zabawa na lodzie. Jedni bawili się w berka, inni robili wyścigi, jeszcze inni liczyli zrobione okrążenia. Nawet ci, którzy początkowo mieli wielkie obawy, ostatecznie przełamywali strach i jechali do przodu. Czas upłynął bardzo szybko i wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i na szczęście cali i zdrowi wrócili do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.01.2016

Roztańczona przerwa

W dniu dzisiejszym po trzeciej lekcji nasi uczniowie mieli okazję poruszać się w rytm muzyki. Roztańczona przerwa - to kolejny pomysł naszego Samorządu Uczniowskiego. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział we wspólnym tańcu. Uczennice klasy 5a przygotowały wcześniej muzykę oraz poprowadziły układ. Chętnych nie brakowało!
Ruch to samo zdrowie, taniec odpręża, relaksuje, to świetny sposób na odpoczynek dla ciała i umysłu, zwłaszcza że przed dziećmi jeszcze kilka godzin nauki.
Kolejna roztańczona przerwa już we wtorek!


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.01.2016

"Opowiem ci historię Anieli..."

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość św. Anieli Merici - Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez s. Halinę Bobkowską i klasę 4a. Inscenizacja ukazywała losy św. Anieli Merici. Składała się z najważniejszych scen z życia Świętej.
My - widzowie zostaliśmy wprowadzeni przez narratorów najpierw do wczesnych lat życia Anieli. Scenka ukazywała jak bardzo kochająca była jej rodzina. Następnie zobaczyliśmy już starszą Anielę, która ze swoimi rozterkami przybywa do zakonu Franciszkanów i prosi o możliwść częstego przyjmowania Eucharystii. Zakonnik radzi dziewczynie, by wstąpiła do III Zakonu św, Franciszka. Święta staje się dla innych Siostrą, pomaga ludziom w rozwiązywaniu ich problemów i zakłada Towarzystwo Świętej Urszuli, które dzisiaj jest obecne na całym świecie.
My - społeczność urszulańska dobrze wiemy, że dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych świąt dla naszych kochanych Sióstr Urszulanek, dlatego z całego serca życzymy im podążania drogą św. Anieli, wytrwałości i miłości. Pragniemy tym samym podziękować Siostrom za ich oddanie, modlitwę i serce okazywane nam wszystkim każdego dnia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.01.2016

Konsultacje dla Rodziców

Dziś w naszej szkole odbyły się ostatnie konsultacje przed zakończeniem I semestru nauki. Wielu rodziców skorzystało z możliwości indywidualnych spotkań z wychowawcami i nauczycielami.
Już dzisiaj zapraszamy na wywiadówkę semestralną, która odbędzie się 9.02.2016 r.:
- godz. 16:00 dla rodziców uczniów klas 1-3
- godz. 17:00 dla rodziców uczniów klas 4-6.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 25.01.2016

Spotkanie przed Uroczystością św. Anieli

Ubiegając święto Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR - św. Anieli Merici, dzieci należące do Mericiańskiego Ruchu Dzieci złożyły dzisiaj życzenia wszystkim Siostrom. Właściwie wyśpiewały je w nowej piosence kompozycji dwóch sióstr urszulanek - "Do źródeł dążymy". Św. Aniela, w postaci Alicji Bilskiej z klasy 3a, przemówiła słowami życzeń i wdzięczności. Dzieci własnoręcznie przygotowały zakładki do książek, które z radością wręczyły Siostrom.
Wcześniej, około godziny 13:00 Pani pracująca w świetlicy klas I-III zauważyła na korytarzu grupę dziewcząt z klas trzecich, które szybkim krokiem szły w stronę klauzury sióstr. Zapytała więc - "Gdzie idziecie?". Wszystkie szybko odpowiedziały - "Do klasztoru!". Wygląda więc na to, że na dzień dzisiejszy mamy przynajmniej dwadzieścia kandydatek :-)


kliknij, aby powiększyć

Sobota 23.01.2016

Zimowy wieczór filmowy

Nadszedł wieczór, na który nasi uczniowie czekali z niecierpliwością, czyli drugi w tym roku szkolnym wieczór filmowy połączony z nocowaniem w szkole. Już o godz 19.00 przybyło 50 uczniów z klas IV-VI zaopatrzonych w karimaty, śpiwory i słone przekąski. Tym razem opiekunowie przygotowali dwa filmy a uczniowie sami mogli zdecydować, który chcą obejrzeć. Część uczniów obejrzała "Wyspę Nim" - niezwykłą opowieść o dziewczynce, która wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu swojego ojca. Pozostali uczniowie zdecydowali się obejrzeć film "Ramona i Beezus". To historia 9-letniej dziewczynki Ramony, która po tym jak dowiaduje się, że jej tata stracił pracę a rodzina musi sprzedać dom, postanawia zebrać pieniądze aby nie stracić dachu nad głową. Po spokojnej nocy uczniowie posprzątali salę gimnastyczną i klasy a następnie udali się do stołówki szkolnej, by wspólnie zjeść śniadanie. To był bardzo miły i dobry czas. Czekamy na kolejny wieczór!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.01.2016

Turniej piłkarzyków

Mimo zimy, gramy w piłkę... w świetlicy.
W tym tygodniu ruszył turniej gry w piłkarzyki. Około czterdziestu uczniów klas IV-VI rozpoczęło zmagania w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej (po dwie osoby). Obecnie, w obu kategoriach, trwa faza grupowa - z każdej, liczącej po 6-8 zawodników grupy awansują dwie osoby (analogicznie dwa zespoły w kategorii drużynowej).
Na chwilę obecną wiadomo, że... nic nie wiadomo, bo każdy ma jeszcze szansę na kolejną rundę. Trzymamy kciuki - niech wygra najlepszy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.01.2016

Spotkanie z BATORYM

Uczniowie klas szóstych naszej szkoły spotkali się dziś z przedstawicielami Gimnazjum im. Stefana Batorego. Gimnazjaliści, wśród których bardzo miło było nam zobaczyć także i naszych absolwentów, razem z opiekunem ks. Tomaszem Makarewiczem, starali się przybliżyć, jak wyglada życie w "Batorym". Opowiadali przede wszystkim o tym, co dla młodych ludzi może być atrakcyjne, czyli o wycieczkach i wyjazdach integracyjnych, konkursach i różnych akcjach, które są w szkole organizowane. Mamy nadzieję, że priorytety i wartości, którymi kieruje się cała społeczność Gimnazjum im. Stefana Batorego zachęcą naszych uczniów do tego, aby do niej dołączyć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 22.01.2016

"Biblia i przypowieści biblijne"

Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI - "Biblia i przypowieści biblijne". Laureatami na poziomie klas I-III zostali - Maciej Furgała i Mikołaj Fitas z klasy 3b. Na sześciuset uczniów zajęli 3 miejsce w Polsce. Wyróżnieni zostali: Antoni Oniszczuk, Jakub Rojek i Karol Jagieło z klasy 3a, oraz Piotr Plisiecki, Zofia Sieniow, Piotr Dawidziuk, Sara Bryła, Adam Jaworski i Karol Jaworski z klasy 3b.
Cieszymy się także wyróżnieniami uczniów w kategorii klas IV-VI. Otrzymali je Krzysztof Suraj i Igor Pachciński z klasy 6a i Jan Pawelec z klasy 5b. Chłopcy startowali wśród 2163 uczniów z całej Polski. Wszystkim nagrodzonym i startującym w konkursie serdecznie gratulujemy.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.01.2016

Archidiecezjalne spotkanie kolędników misyjnych

Wszyscy misyjni kolędnicy z Archidiecezji Lubelskiej spotkali się dzisiaj z ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem w kościele Matki Bożej Różańcowej, by dziękować Panu Bogu za dar kolędy i wszystkich spotkanych ludzi. Między grupami dzieci przechadzały się dwa lemury - pięknie przygotowane przez uczennice ze szkoły plastycznej, zwierzątka pochodzące z Madagaskaru - wyspy, na której żyją dzieci wsparte przez tegoroczne ofiary kolędowe. Spotkaniu towarzyszyły konkursy, niespodzianki i słodki poczęstunek. Mszy św. przewodniczył ks. Arcybiskup i wielu kapłanów zaangażowanych w misyjną działalność. Mali misjonarze z naszej szkoły przygotowali dary ofiarne. Niosły przez siebie wykonaną skarbonkę - dom Malgaszów, czek miłosierdzia symbolizujący złożone ofiary, list do dzieci z Madagaskaru, owoc baobabu i ryż jako pokarm podtrzymujący ich życie. Wino i hostie poniosły do ołtarza w naczyniach z Peru z prośbą - „… byśmy karmiąc się Tobą nieśli Ewangelię do naszych rodzin, szkół i parafii”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 21.01.2016

"Super Piotruś Pan"

Uczniowie klasy 2b przenieśli się dzisiaj ze pośrednictwem internetu do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc, by na żywo obejrzeć transmisję internetowego spektaklu (na podstawie opowieści J.M.Barriego) "Super Piotruś Pan". Spektakl to opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni, której głównym bohaterem jest tytułowy Super Piotruś Pan - chłopiec, który nie chce dorosnąć.
Pewnego razu w jego beztroskie, pełne przygód życie na wyspie Nibylandii wkracza Wendy - dziewczynka. Jej przybycie owocuje w zdarzenia, po których nic już nie będzie takie, jak dotychczas. Przyjaźń, lojalność poddane zostaną najcięższej próbie. Obudzi się tęsknota i pojawią nowe, nieznane dotąd uczucia. Piotruś - chłopiec, co myśli tylko o sobie, nie wie czym są uczucia i lata za sprawą szczęśliwych myśli, które unoszą go w górę - poznaje prawdziwą siłę Miłości.


kliknij, aby powiększyć

Środa 20.01.2016

"Z owocem im do twarzy"

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli dziś w wyjątkowych warsztatach realizowanych przy ul. Bernardyńskiej 11 w ramach "Lekcji sztuki". Po obejrzeniu prezentacji przedstawiajacej dorobek włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo, zainspirowani jego pomysłami, sami tworzyli własne portrety wykorzystując ilustracje owoców. Okazało się, że w pierwszoklasistach drzemie ogromny potencjał artystyczny!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 19.01.2016

"Memory Master"

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klas 4 – 6, którym udało się osiągnąć bardzo wysokie wyniki w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "Memory Master".
Lista laureatów i osób wyróżnionych jest następująca:
Nikola Piskorska (kl. 5b) – laureat – 100 p.
Karolina Golonka (kl. 6a) – laureat II stopnia - 99 p.
Błażej Kleszowski (4b) – laureat II stopnia - 98 p.
Adam Staniszewski (4a) – laureat II stopnia - 97 p.
Wiktoria Łuć (5b) – laureat II stopnia - 96 p.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Jan Kozłowski (kl. 5b) – 85p.
Na wręczenie dyplomów i nagród poczekamy do lutego, a tymczasem wszystkich zachęcamy do dalszej nauki i udziału w kolejnych konkursach z języka angielskiego!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.01.2016

"JANEK 2015" - wyniki I etapu

W ubiegłym tygodniu siedemnastu szóstoklasistów z naszej szkoły wzięło udział w III Konkursie Matematycznym "JANEK 2015" organizowanym przez Gimnazjum Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne w Lublinie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się: z klasy 6a Amelia Kuczyńska i Karolina Golonka, z klasy 6b Zofia Ciesielska i Kacper Lutomski. Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.01.2016

Niech "żyją" owoce!

Już po raz czwarty w tym roku szkolnym do naszej szkoły przyjechał bezpłatny transport z 5000 kg jabłek ("w międzyczasie" była też dostawa świeżej marchewki).
Dziękujemy naszemu Dostawcy firmie DELTA - Tomasz Wejman i Agencji Rynku Rolnego, która wspomaga producentów owoców i warzyw poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga. Wraz z wdzięcznością obiecujemy naszą modlitwę.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 17.01.2016

Spotkanie klas trzecich

Styczniowe spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich przebiegło w zimowej aurze na zewnątrz i w ciepłej, wspólnotowej atmosferze w klasztorze Sióstr Urszulanek UR. Po katechezach związanych z dziesięciorgiem Bożych Przykazań dzieci z radością stwierdziły - „Jak to dobrze, że dołączyliśmy do Narodu Wybranego i że jesteśmy w Kościele na drodze do nieba”. To już w tym roku przyjmą Pana Jezusa do swego serca. Następne spotkanie odbędzie się 7 lutego 2016 r. jeszcze przed szkolnymi feriami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.01.2016

Wojewódzki Konkurs Wokalny

Dziś w Szkole Podstawowej nr 43 im. I. J. Paderewskiego odbył się Wojewódzki Konkurs Wokalny. Wzięły w nim udział cztery uczennice naszej szkoły: Oliwia Bielak z kl. 1b, Weronika Jakowicka z kl. 3a, Maria Kuryłowicz z kl. 3b oraz Maria Wilczewska z kl. 4a. Każda z uczestniczek konkursu wystąpiła na wielkiej scenie z dwiema piosenkami. Nasze dziewczyny pięknie i z wielką gracją wyśpiewały swoje utwory. A co najważniejsze pokonały tremę i nabrały doświadczenia na kolejne występy, na które już czekamy. Każda otrzymała też podwójny dyplom za udział w konkursie. Podwójny, bo dodatkowy od Pana Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, który objął to wydarzenie swoim patronatem. Dziękujemy naszym uczennicom za piękny występ, trud włożony w przygotowanie i życzymy dalszego rozwijania talentów muzycznych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.01.2016

Na śniegu

Zima! Dziś spadło mnóstwo śniegu! "Siedzenie" w świetlicy uczniów klas 4-6 nie było wskazane, więc wyszliśmy na boisko szkolne, by oddać się zimowemu szaleństwu. Radości było co niemiara! Gałki śnieżne fruwały w każdą stronę, nie oszczędzając nikogo. Spokojnie, nikt nie ucierpiał, a humor dopisywał każdemu. No, może tylko informacja o powrocie do szkoły wywołała jęk zawodu.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 15.01.2016

"Zima w Stumilowym lesie"

Bohaterem dzisiejszych zajęć czytelniczo - plastycznych, w których uczestniczyli uczniowie klasy 1a, był Kubuś Puchatek, postać znana wszystkim dzieciom. A że Kubuś nie byłby tak uroczy bez swoich przyjaciół, także o nich nie mogliśmy zapomnieć. Dzieci trafnie udzielały odpowiedzi na wszystkie zagadki, znały zabawy na śniegu przyjaciół Kubusia, a żeby łatwiej im było poznać uroki zimy obejrzały krótki film pt. „Kubuś Puchatek. Czarodziejskie nauszniki”, który był wstępem do pracy plastycznej. Uczniowie wykonali prace plastyczne dowolną techniką a tematem była właśnie „Zima w Stumilowym lesie”. Prace będzie można oglądać przez cały luty w Filii nr 9 Biblioteki im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.01.2016

Odwiedziny Seniorów

Naszą szkołę odwiedził dziś działający przy kościele Pobrygidkowskim Klub Seniora. Celem wizyty, obok integracji międzypokoleniowej, było obejrzenie przedstawienia przygotowanego na Święta Bożego Narodzenia przez koło teatralne, klasę 4b i 6a. Mamy nadzieję, że ze spotkania zadowolone są obie strony i że jest to początek współpracy najstarszych z prawie najmłodszymi.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 14.01.2016

Wynik akcji "1 %
DLA NASZEJ SZKOŁY"!


Otrzymaliśmy informację o rezultatach 1% odpisów podatników za rok 2014 na rzecz naszej Szkoły, którą pragniemy podzielić się szczególnie ze wszystkimi Darczyńcami.
AKCJA "1% DLA NASZEJ SZKOŁY" przeprowadzona została za pośrednictwem STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE "MAŁOPOLSKA", na rzecz którego dla naszej szkoły 164 płatników przekazało łącznie 9 958 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie naszej szkoły w realizacji misji wychowawczo - dydaktycznej!

Zapraszamy wszystkich Rodziców, Przyjaciół i Sympatyków naszej szkoły do udziału w jednoprocentowej akcji za rok 2015!


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.01.2016

Znane postaci z filmów i bajek

Dzisiaj w klasach 4-6 odbył się bal karnawałowy. Na naszej imprezie pojawiły się znane postaci z filmów i bajek. Królowali bohaterowie "Gwiezdnych wojen", przybyło kilku hobbitów, swoją obecnością zaszczycili nas czarodzieje, czarodziejki, a nawet straszne czarownice, którym nie przeszkadzała wspólna zabawa z pięknymi księżniczkami i innymi postaciami bajkowymi. Nie zabrakło też rycerzy, kotków, tygrysów czy sportowców. Kostiumy na tegoroczny bal miały być inspirowane znanymi filmami i bajkami. Za kreatywność przyznajemy naszym uczniom najwyższe noty i gratulujemy wszystkim nie tylko pomysłowości w doborze stroju, ale również siły oraz sprawności, którą wykazali się uczestnicy balu podczas szalonych tańców. Muzykę przygotował p. Albert Król i jak zawsze zrobił to profesjonalnie, dlatego nie zabrakło największych hitów tego sezonu i przebojów znanych już od paru lat, przy których nogi same tańczyły. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia zabawy serdecznie dziękujemy, a naszych uczniów zapraszamy na kolejny bal już za rok!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 13.01.2016

"JANEK 2015"

Siedemnastu szóstoklasistów z naszej szkoły wzięło dziś udział w III Konkursie Matematycznym "JANEK 2015" organizowanym przez Gimnazjum Jana III Sobieskiego w Lublinie oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne w Lublinie. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Każdy etap składa się z zadań zamkniętych (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz z zadań otwartych. Dla zwycięzców zostały przewidziane wartościowe nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.01.2016

Rada pedagogiczna

Późnym popołudniem nauczyciele naszej szkoły spotkali się na radzie pedagogicznej poświęconej sprawom organizacyjnym i bieżącym, dotyczącym codzienności szkolnej oraz pojawiających się problemów.
To było ostatnie takie spotkanie przed radą klasyfikacyjną, która zakończy pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.01.2016

OLIMPUSEK z języka angielskiego - sesja zimowa

W dniu dzisiejszym odbyła się międzyszkolna olimpiada z języka angielskiego "Olimpusek", w której wzięło udział 32 uczniów z klas 1-3. Test składał się z 21 pytań zawierających co najmniej jedną prawidłową odpowiedź. Uczniowie mieli okazję wykazać się w zakresie wiedzy językowej, jak również kulturowej. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.01.2016

Meksykańska Fiesta

Dziś odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Tematem balu była: "Meksykańska fiesta", obowiązywał też odpowiedni do tematu ubiór. Tradycyjne stroje meksykańskie, przede wszystkim kobiece, są niesamowicie barwne, dlatego szkolne korytarze już od rana mieniły się kolorami tęczy. Sombrera, poncza, sukienki, kwiaty we włosach u dziewczynek, maski Zorro, kapelusze kowbojów - czego tam nie było! Zabawa zaczęła się od spotkań w klasach i krótkiego wprowadzenia. Później uczniowie udali się wraz z wychowawcami na sesję zdjęciową przygotowaną przez pracowników Agencji Reklamowej Republika, którzy zorganizowali też konkursy, zabawy i tańce przy muzyce hiszpańsko-meksykańskiej. Oczywiście znalazł się czas na słodki poczęstunek. To był bardzo radosny dzień.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 12.01.2016

Potyczki językowe

W ostatnich dniach odbyły się drugie etapy ogólnopolskich konkursów polonistycznych. Wczoraj uczniowie zmierzyli się "Z poprawną polszczyzną na co dzień...". Otrzymali tekst, w którym chochlik drukarski zrobił różne błędy. Zadaniem konkursowiczów było wyłapanie wszystkich błędów i poprawne przepisanie tekstu.
Dziś natomiast w konkursie "Z ortografią na co dzień" uczniowie pisali dyktando, w którym aż roiło się od wyrazów trudnych ortograficznie. Nie każdy wiedziałby jak się pisze: rzężący rzęch, rozchybotane niby-krzesło czy hipochondryczny Henio. Trudno czasami je wymówić, a co dopiero napisać.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy nie zrażając się wysokim poziomem konkursów wytrwale ćwiczą znajomość języka polskiego.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.01.2016

Odkrycia geograficzne
i kolonizacja świata


Za oknami topiący się śnieg, a uczestnicy koła historycznego przenieśli się w cieplejsze rejony naszego globu... Przynajmniej oczami wyobraźni, bo dzisiejsze koło było inne niż zazwyczaj - spędziliśmy je w bibliotece.
Po co? Żeby poczuć się jak stereotypowi historycy - całe dnie przesiadujący w archiwach, zakurzonych księgozbiorach, pochyleni nad notatkami... No bez przesady, w szkolnej bibliotece nie ma ani grama kurzu, ponieważ czytelnicy dopisują.
Otóż uczestnicy koła historycznego mieli za zadanie zebrać jak najwięcej informacji na temat odkryć geograficznych i kolonizacji świata: o pierwszych odkrywcach, wielkich podróżnikach, Indianach, nowopoznanych roślinach, skutkach odkryć (tych dobrych i tych mniej chwalebnych). Owoce swojej pracy przedstawili w formie map myśli. Poszło całkiem dobrze. Następnym razem może jakieś archiwum?...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.01.2016

"Życie konsekrowane widziane oczyma dzieci i młodzieży"

Miło nam poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Życie konsekrowane widziane oczyma dzieci i młodzieży" zorganizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek w związku z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 stycznia 2016 roku w Warszawie. Wszystko rozpoczęło się uroczystą mszą św., po której nastąpiło wręczenie nagród i wernisaż wystawy. Na koniec wszystkich uczestników czekał smaczny poczęstunek.
Amelia Okońska z klasy 2b zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Zofia Munnich, również z klasy 2b, zdobyła wyróżnienie. Cieszymy się wygraną naszych uczennic. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na ich dalszej artystycznj drodze, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału we wszelkich konkursach proponowanych przez nauczycieli i organizowanych w szkole. Każdy ma szansę!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 11.01.2016

III etap rekrutacji

Dziś rozpoczął się trzeci etap rekrutacji do naszej szkoły. Kandydaci i ich rodzice spotkają się na rozmowie kwalifikacyjnej z przedstawicielami komisji rekrutacyjnej. Podczas spotkania każde dziecko będzie uczestniczyło w spotkaniu z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Celem spotkania jest określenie poziomu dojrzałości szkolnej dziecka w poszczególnych sferach rozwojowych tj. wiadomości i umiejętności rozumowania i wypowiadania się, umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, umiejętności słuchowo - językowe, sprawność grafomotoryczna i przygotowanie do nauki matematyki.
Wszystkim dzieciom życzymy powodzenia!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 10.01.2016

Szkolne kolędowanie

W niedzielę Chrztu Pańskiego uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły spotkali się w szkole na wspólnym kolędowaniu. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 15:00 w kościele pobrygidkowskim. W oprawę liturgiczną zaangażowali się zarówni rodzice, uczniowie, jak i nauczyciele. Następnie w auli szkolnej można było zobaczyć przedstawienie świąteczne przygotowane przez koło teatralne oraz klasy: 4a, 4b i 6a pod opieką s. Moniki Orzechowskiej i p. Katarzyny Podkowy. W tym samym czasie uczniowie ze scholi oraz zespołu wokalnego pod kierunkiem s. Ireny Bobkowskiej dali, w sali modlitewnej, koncert kolęd. Następnie przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po nabraniu sił wszyscy spotkali się w auli, by przy akompaniamencie p. Anny Kapicy, s. Ireny Bobkowskiej i p. Anny Kary wspólnie śpiewać kolędy. Oczywiście nie zabrakło indywidualnych i zespołowych występów naszych uczniów i ich rodzin. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie we wspólne kolędowanie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 8.01.2016

"Ozdoba Choinkowa"

Cieszymy się z sukcesu Gabrieli Krzewińskiej z klasy 2b, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Ozdoba Choinkowa" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Lublinie. Uczennica samodzielnie wykonała przepiękną bombkę choinkową ozdobioną wstążkami i świecącymi cekinami.
Gabrysi gratulujemy sukcesu i zachęcamy jednocześnie wszystkie dzieci do udziału w innych konkursach.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.01.2016

Sowa Matematyczna

W dniu dzisiejszym 23 uczniów z klas 4-6 przystąpiło do pierwszego etapu konkursu matematycznego – Sowa Matematyczna. W czteroosobowych drużynach rozwiązywali testy składające się z 30 zadań zamkniętych. Każde pytanie punktowane było od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności. Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowani uczniowie drużyn, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. W II etapie uczniowie nie rozwiązują już zadań w grupach - każdy odpowiada za swoją pracę indywidualnie. Uczestnicy otrzymują do rozwiązania 6 zadań otwartych. Za każde z nich uczeń może otrzymać od 0 do 5 punktów. Za wszystkie drużyny trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki pierwszego etapu konkursu. Powodzenia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.01.2016

"Kolęda" w szkole

Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia w większości parafii odbywa się wizyta duszpasterska. Dziś taka wizyta, potocznie zwana kolędą, miała miejsce w naszej szkole. Nasz szkolny duszpasterz - ks. Piotr Drozd wraz z kilkoma uczniami i przygrywającą na gitarze p. Anną Karą odwiedził wszystkie sale lekcyjne, a także świetlicę, stołówkę, bibliotekę, gabinet psychologa i pedagoga, pokoje nauczycielskie, gabinet lekarski oraz sekretariat. Wszędzie modlił się wraz z przebywającymi tam osobami oraz święcił wodą święconą i okadzał pachnącym kadzidłem. Był też czas na zaśpiewanie kolędy. Na drzwiach pisano: C+M+B, co oznacza Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 7.01.2016

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - wyniki II etap konkursu

Dokładnie w połowie grudnia 2015 r. Mikołaj Bańkowski z klasy 6b wziął udział w drugim etapie XXI edycji konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów". Dziś już wiemy, że podczas eliminacji rejonowych Mikołaj zakwalifikował się do III - wojewódzkiego etapu konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!


kliknij, aby powiększyć

Środa 6.01.2016

Orszak Trzech Króli w Lublinie

W odpowiedzi na zaproszenie ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika wielu uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Wszyscy śpiewali kolędy pobrzękując dzwoneczkami, przechodząc przez Bramę Miłosierdzia i podczas przemarszu z Zamku do Katedry.
Berenika Dacko i Jadzia Jaksim z kl. 4b oraz Mikołaj Fitas z kl. 3b w kontynentalnych strojach nieśli przed królami szkatuły ofiarowane, w końcowej części orszaku, Panu Jezusowi.
Po Mszy św. wszyscy zebrani w Katedrze i poza nią otrzymali poświęcone pierniczki i kadzidło z kredą. Można było jeszcze zostać i posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 5.01.2016

Zapraszamy na kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i ich rodziny na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2016 r.


W programie:
• Eucharystia w kościele pobrygidkowskim (godz. 15.00),
• przedstawienie świąteczne w wykonaniu uczniów z klasy 4b, 6a i koła teatralnego (ok. godz. 16.00 aula szkolna),
• "Tobie Dzieciąteczko" - kolędy i pastorałki w wykonaniu scholi (ok. godz. 16.00 sala modlitewna),
• słodki poczęstunek (w salach 4a, 4b, 6a, 6b),
• wspólne śpiewanie kolęd (ok. godz. 17.00 aula szkolna).
Zachęcamy do podzielenia się swoimi talentami muzycznymi, przygotowanie wybranej kolędy i rodzinnych występów.

Podczas Eucharystii zostanie zebrana ofiara na utrzymanie kościoła pobrygidkowskiego (ks. Rektor Dariusz Bondyra nie pobiera od naszej szkoły opłat za comiesięczne użytkowanie kościoła).


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 4.01.2016

Dzwoneczki na Orszak
Trzech Króli


Na dwa dni przed Uroczystością Objawienia Pańskiego wszystkie dzieci w naszej szkole otrzymały od Organizatorów Orszaku Trzech Króli piękne dzwoneczki. Dzieci samodzielnie mają je ozdobić i napisać na nich datę 6 stycznia 2016. Na dzwoneczek trzeba zawiązać wstążeczkę. Najważniejsze jest to, żeby przyszły z nimi 6 stycznia na Plac Zamkowy i ustawiły się zaraz za gwiazdą. Przechodząc w orszaku przez Bramę Miłosierdzia trzeba będzie dzwonkiem zadzwonić. Prosimy Rodziców, by przyszli z dziećmi i włączyli się w Orszak, który stał się piękną tradycją lubelskich chrześcijan.

Oto dokładny program Orszaku Trzech Króli (Plac Zamkowy Lublinie):
• godz.11:15 - wspólne kolędowanie, harcerze rozdają korony,
• godz.11:45 - podniesienie Czwartego Króla,
• godz.11:50 - otwarcie bramy, wprowadzenie Gwiazdy i Mędrców,
• godz.11:55 - podniesienie kadzielnicy, czytanie Ewangelii o Mędrcach ze Wschodu,
• godz.12:10 - procesja orszakowa za gwiazdą do Katedry,
• godz.12:25 - spotkanie z Herodem,
• godz.12:40 - otwarcie Bramy Miłosierdzia przed Katedrą,
• godz.12:45 - pokłon Mędrców Jezusowi w Katedrze,
• godz.13:00 - uroczysta Msza św. - poświęcenie dzwoneczków, wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 2.01.2016

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


"Choć grudzień nie zaszczycił nas typowo zimową aurą, jednak my "magię" tego miesiąca bardzo mocno poczuliśmy w naszej świetlicy." - tak rozpoczyna się notatka z informacjami o grudniowych wydarzeniach świetlicowych, którą zamieściliśmy na podstronie "Świetlica". Wszystkich ciekawych zapraszamy do lektury.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 2.01.2016

Najlepsi czytelnicy
grudnia 2015 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Michał Kiełpiński, kl. 1a – 9 książek
  • »Dominik Szuper, kl. 1b – 9 książek
  • »Julia Koszarna, kl. 4b – 9 książek
  • »Aleksandra Olszewska, kl. 5b – 8 książek
  • »Michał Gęborys, kl. 6a – 8 książek
  • »Dominika Polkowska, kl. 1b – 8 książek
  • »Jan Torres, kl. 1b – 7 książek
  • »Aleksander Kita, kl. 1b - 7 książek
  • »Michał Barański, kl. 3b – 7 książek
  • »Zuzanna Kowalczyk, kl. 4b – 7 książek