Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)



STYCZEŃ 2017

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.01.2017

Śnieżne zabawy

Białym szaleństwom nie było końca… Bielusieńki śnieg i odważne słonko zachęciły świetliczków do wyjścia na boisko szkolne. Zabawa była ogromna, w ruch poszły jabłuszka i skakanki, które posłużyły do skonstruowania zaprzęgów. Nie zapomnieliśmy również o śnieżkach i bałwanach. Co to była za frajda! Aura w tym roku sprzyja śnieżnym zabawom, oby tak dalej!!!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 31.01.2017

Lekcja o człowieku

Uczniowie klasy 3b odpowiedzieli na zaproszenie interaktywnego centrum nauki "Focus pobudza neurony – Było sobie życie" i wzięli udział w lekcji poruszającej zagadnienia ze współczesnej medycyny i anatomii człowieka. Na uczestników czekało kino cyfrowe w namiocie sferycznym, strefa części ciała, laboratorium oraz warsztaty pierwszej pomocy.
Dziękujemy organizatorom za ciekawą lekcję o człowieku!


Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.01.2017

Warsztaty kulinarne w pizzerii

W pierwszym dniu po feriach uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Restaurację Gusto Dominium. Była to dobra okazja do poznania specyfiki pracy we włoskiej restauracji. Uczniowie, ubrani w odpowiednie stroje, przygotowywali swoje pizze, które po upieczeniu kusiły wszystkich zapachem. Na szczęście był też czas na degustację własnorącznych wyrobów. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom z drobnymi gadżetami. Dziękujemy organizatorom za przepyszne zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.01.2017

"Jak ukraść psa"

Na projekcji filmu pt. "Jak ukraść psa" Kulturka gościła dziś w Teatrze Starym w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jest to opowieść o pewnej dziesięcioletniej dziewczynce mieszkającej w Seulu – stolicy Korei Południowej o imieniu Ji-so, która straciła dom i mieszka wraz z mamą i bratem w samochodzie. Bardzo się tego wstydzi, dlatego postanawia zdobyć pieniądze na zakup domu. Podejmuje ryzykowną decyzję i próbuje ukraść psa należacego do bogatych ludzi, aby następnie oddać go w zamian za nagrodę. Ji-so dowiaduje się wiele o sobie samej i życiu. W trakcie filmu i po filmie dzieci wartko dyskutowały o losach dziewczynki. Każdy, pomimo innej rzeczywistości i kultury od naszej, utożsamiał się z Ji-so. Tak więc podobieństwo problemów dzieci i ich stosunek do nich nie zna szerokości geograficznych. Był to kolejny bardzo wartościowy film, w projekcji którego Kulturka miałą przyjemność uczestniczyć.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.01.2017

Lekcja anatomii w...

Uczniowie z klasy 2b uczestniczyli dziś w lekcji realizowanej w ramach projektu "Focus pobudza neurony" realizowanej w Centrum Handlowym Tarasy Zamkowe. Zajęcia rozpoczęła projekcja filmu z cyklu "Było sobie życie" dotyczącego roli białych krwinek w organizmie. Następnie uczniowie poznawali tajemnice ludzkiego ciała oglądając modele szkieletu, serca i innych narządów wewnętrznych. Na zakończenie drugoklasiści zostali przeszkoleni w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy i mieli okazję poćwiczyć na fantomie. Wszystkie aktywności wzbudziły ogromne zaangażowanie dzieci i wyzwoliły lawinę pytań. Aż żal było wychodzić...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.01.2017

Nowiutkie komputery

Po feriach zimowych czekała dziś na uczniów niespodzianka - nowiutkie komputery w pracowni komputerowej!
Mamy nadzieję, że przy ich użyciu wiedza sama będzie "wchodziła" im do głów i w pełni będą mogli rozwinąć swoje talenty informatyczno-graficzne. Życzymy radości i sukcesów w nauce!






kliknij, aby powiększyć

Niedziela 29.01.2017

Koncert kolęd

W dniu dzisiejszym, w kościele pobrygidkowskim, odbył się pierwszy z koncertów charytatywnych organizowanych na rzecz naszej szkoły. Można było wysłuchać kolęd w wykonaniu naszych uczniów, p. Anny Kapicy - Świstak oraz uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod kierunkiem p. Ewy Lalki. Przy wyjściu z kościoła były do nabycia cegiełki w formie kartek autorstwa pracowników szkoły oraz wejściówki na kolejny koncert charytatywny, który odbędzie się już 10 lutego w auli Caritas o godz. 17.00. Kwota z dzisiejszej zbiórki do puszek to 3 042,68 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i ofiarodawcom!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 21.01.2017

Białe szaleństwo

Dużo, dużo śniegu, piękne słońce i trochę mrozu - to warunki, w jakich nasi szkolni narciarze spędzali pierwszy tydzień ferii zimowych (od 14 do 21 stycznia 2017 r.) w Kamiannej. Zajęcia na stoku odbywały się każdego dnia, a dla chętnych nawet dwa razy dziennie. "Weterani" szkółki narciarskiej i ochotnicy, dodatkowo mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności na stoku w Tyliczu. Najmłodsi uczestnicy i ci, którzy zaczynali swoją przygodę z nartami, rozpoczynali zajęcia na stoku dla początkujących, ale pod koniec pobytu w Kamiannej zdobyli umiejętności, które pozwoliły im na zjeżdżanie z najwyższego stoku. Popołudnia dla tych wszystkich, którzy zostawali w pensjonacie mijały na grze w ping - ponga, zabawach na śniegu, grach w gry planszowe i nie tylko. Dla uczniów, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na wyjazd z Wędrowniczkiem (oraz dla wszystkich chętnych), jak co roku była okazja do poznania historii pszczelarstwa oraz Pasieki "Barć" im. ks. dr Henryka Ostacha w Kamiannej. W tym roku naszym przewodnikiem był sam właściciel Pasieki - Pan Jacek Nowak.
Bardzo dziękujemy organizatorom obozu, instruktorom narciarstwa i opiekunom za możliwość spędzenia wolnego czasu w tak aktywny sposób.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.01.2017

"Zaśpiewajmy kolędę"

14 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się V Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek "Jezus Malusieńki" pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Artura Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk i Pani Dyrektor Danuty Gilewicz. W festiwalu wzięło udział ok. 30 uczestników w tym zespoły wokalno - instrumentalne oraz soliści.
Zespół wokalny z naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Świecy także uczestniczył w tym przedsięwzięciu prezentując "Zaśpiewajmy kolędę". Ideą festiwalu było promowanie tradycji polskiej jaką jest wspólne kolędowanie. Prezentacje młodych wykonawców a także wspólna integracja dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Był to czas wzajemnego wsłuchania się w piękne i wzruszające kolędy oraz pastorałki - te znane i mniej znane, które w swej prostocie zawierają głębokie myśli o istocie Bożego Narodzenia.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Szkolne kolędowanie

Wspólne kolędowanie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Podobnie było również w tym roku. O godzinie 16.30 uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem (a nawet z dziadkami) zgromadzili się w auli szkolnej, by obejrzeć widowisko bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę 1b i 4b pod przewodnictwem s. Moniki Orzechowska i p. Eweliny Pastuszak. Jasełka w ciekawy sposób połączyły tematykę baśniową z historią narodzin Jezusa. W tym samym czasie w sali modlitewnej miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi pod kierunkiem s. Ireny Bobkowskiej.
Po jasełkach i koncercie nadszedł czas na muzyczną niespodziankę w wykonaniu p. Anny Kostkiewicz, która 10 lutego 2017 r. wystąpi w gronie innych artystów podczas charytatywnego koncertu na rzecz naszej szkoły organizowanego przez p. Mariana Lackowskiego prezesa chełmskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących "PRZYTULISKO".
Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie został przygotowany poczęstunek w postaci pysznych ciast upieczonych przez mamy. Przy słodkościach podejmowano rozmowy które niewątpliwie umiliły ten wieczór.
Kolejną część spotkania stanowiło wspólne kolędowanie. Muzyka rozbrzmiała nawet na korytarzach. Radowanie się z Bożego Narodzenia przy pomocy śpiewu stanowi piękną tradycję. Rodzinna atmosfera wypełniła dzisiejszego wieczoru szkolne mury. Na scenie wystąpili pojedynczy artyści oraz całe rodziny.
Dzisiejszemy przedsięwzięciu towarzyszyła loteria fantowa oraz możliwość nabycia kartek-cegiełek wykonanych przez nauczycieli i pracowników szkoły, z których dochód w kwocie 5 025 zł zostanie przeznaczony na remont szkoły.
Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie, a szczególnie rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego spotkania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Apel o św. Anieli Merici

O godzinie 10.50 cała społeczność szkolna zgromadziła się dzisiaj w auli w celu obejrzenia przedstawienia, które poświęcone było życiu i działalności św. Anieli Merici, która w XVI wieku założyła Towarzystwo św. Urszuli i tym dała początek działalności zgromadzeń urszulańskich. Na wstępie zostały złożone wszystkim Siostrom życzenia od uczniów i przedstawicieli grona pedagogicznego. Apel został przygotowany przez dzieci z klasy 1b pod opieką s. Christofory Kubas i p. Agnieszki Skraban. Widzowie mieli okazję pochylić się nad życiem św. Anieli, która swą postawą dawała najlepsze wzorce. Po przedstawieniu głos zabrała Siostra Przełożona Halina Bobkowska, dziękując w imieniu wszystkich za życzenia Sióstr oraz młodym aktorom za wspaniały występ.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Kiermasz pysznych wypieków

Już po raz trzeci odbył się w szkole kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby szkoły. Tym razem za organizację były odpowiedzialne klasy trzecie. Chętni rodzice spisali się na medal przynosząc smakowite ciasta, ciastka i ciasteczka. Nie zabrakło też zapału sprzedającym uczniom, którzy co przerwę zapraszali i zachęcali do kupowania słodkości. Bardzo wymiernym efektem tej współpracy jest kwota zdobyta z dzisiejszej sprzedaży ciast - 502,15 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy się do niej na różne sposoby "dołożyli" przez pieczenie, sprzedawanie czy kupowanie.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Wystawa Grodzka

W dniu dzisiejszym klasa 4b wybrała się na lekcji plastyki do Młodzieżowego Domu Kultury Pod Akacją. Uczniowie obejrzeli pokonkursową wystawę "Moje Boże Narodzenie". Prace niezwykle ciekawe, wykonane w różnych technikach plastycznych. Św. Rodzina, Aniołowie, Mędrcy ze Wschodu, wszystkie tematy przeplatały się wokół świąt. Prace kolorowe i monochromatyczne zaskakiwały sposobem ujęcia tematu, prostotą, a czasem i przepychem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prace na ścianach oraz te wykonane w gipsie, na stołach. Wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Co jakiś czas na schodach można było spotkać wycięte z kartonów duże postacie: szaro - złote lub srebrne. A to wszystko na 60 - lecie MDK. Na parterze uczniowie obejrzeli portrety wykonane przez uczniów MDK. Niektóre były realistyczne inne jak z baśni. Wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i uczyły jak można ciekawie przedstawić tak prosty temat. Lekcja plastyki, choć nieco inna, była bardzo ciekawa. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Pomoc od IPN

Do grona darczyńców naszej szkoły dołączył również Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki hojności lubelskiego oddziału IPN udało się pozyskać pudełko z gadżetami edukacyjnymi - grami planszowymi, naklejkami, opaskami odblaskowymi, etc. Wszystkie pozyskane gadżety będą do wylosowania na loterii fantowej podczas kolędowania w najbliższy piątek (13.01). Za okazane wsparcie serdecznie władzom oddziału dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Śniadanie daje moc - reaktywacja

Uczniowie klasy 2b w czasie zajęć z edukacji technicznej przygotowywali dziś zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Inicjatywa tych zajeć wyszła od ... rodziców, którzy zadowoleni efektami programu "Śniadanie Daje Moc", zaproponowali wspólne przygotowywanie śniadania raz w miesiącu. Okazało się, że uczniowie w domu zaczęli próbować różne warzywa, sery, pasty, do których wcześniej nie mieli przekonania. To nasz wspólny sukces. Po raz kolejny doświadczyliśmy, że razem możemy więcej!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

"Szkoła widziana oczami dzieci"

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko - Plastyczny "Szkoła widziana oczami dzieci". Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i talentów literackich i plastycznych oraz promowanie dobrego wizerunku Szkoły Sióstr Urszulanek.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu - pobierz pdf (informacje o konkursie znajdują się także na podstronie biblioteki szkolnej).


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Po prostu "Rozumiem"

Dziś, z samego rana, dwunastu odważnych trzecioklasistów przystąpiło do konkursu z języka polskiego "Rozumiem". Odważnych, ponieważ była to pierwsza pilotażowa edycja tego konkursu bez wcześniejszego dostępu do przykładowych zadań. Konkurs ten opierał się głównie na czytaniu ze zrozumieniem i wiedzy z zakresu języka polskiego. Należało uważnie przeczytać cztery wyświetlone na kompyterze teksty, a następnie odsłuchać i odpowiedzieć na pytania (po 6 do każdego tekstu). Była to dobra okazja do sprawdzenia swojego poziomu czytania ze zrozumieniem. Za trzy tygodnie poznamy wyniki, ale już dziś gratulujemy uczestnikom podejścia do internetowego testu.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.01.2017

Archidiecezjalne spotkanie kolędników misyjnych

W kościele Matki Bożej Różańcowej spotkały się dzisiaj wszystkie dzieci, które w tym roku podjęły kolędę misyjną w Archidiecezji Lubelskiej. Razem z ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, kapłanami, katechetami i opiekunami dziękowały Panu Bogu za łaskę wybrania i posłania do głoszenia Dobrej Nowiny o narodzeniu Jezusa. Grupa dzieci z naszej szkoły wystawiła bajkę misyjną o ptasiej przyjaźni. Po wspólnej zabawie i uroczystej Eucharystii był czas na słowa podziękowania, wręczenie dyplomów przez sekretarza Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie panią Annę Sobiech, wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.01.2017

Zapraszamy na kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy rodziny naszych uczniów na wspólne kolędowanie, które odbędzie się już w najbliższy piątek 13 stycznia 2017 r.


W programie:
• "Bajkowe jasełka" w wykonaniu uczniów z klasy 1a, 4b (godz. 16.30 sala gimnastyczna),
• "Kolędowe rytmy" w wykonaniu scholi klas 1-3 (godz. 16.30 sala modlitewna),
• słodki poczęstunek (w salach 4a, 4b, 5a, 5b),
• wspólne śpiewanie kolęd oraz muzyczna niespodzianka (ok. godz. 17.30 sala gimnastyczna).
Zachęcamy do podzielenia się swoimi talentami muzycznymi, przygotowanie wybranej kolędy i rodzinnych występów.
Podczas kolędowania będzie okazja do nabycia "szczęśliwego losu" oraz cegiełki na remont szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Środa 11.01.2017

"Ratowanie na spontanie"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji profilaktycznej pod hasłem "Ratowanie na spontanie" skierowanej do uczniów klas IV-VI mającej na celu przybliżenie zagadnień pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych. W dniu dzisiejszym zajęcia odbyły się w klasach szóstych. Akcję przeprowadzają i przygotowują studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas zajęć prowadzący omówili i ćwiczyli z uczniami postępowanie w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu m.in. omdlenia, zachłyśnięcia, krwotoku z nosa, ataku padaczki. Studenci przeprowadzą zajęcia jeszcze jutro oraz w piątek w wymiarze jednej godziny dla każdej klasy. Dziękujemy już dziś za tak cenną lekcję!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.01.2017

Wywiadówka semestralna

Dzisiaj, 10 stycznia 2017 roku, o godzinie 16.00 rozpoczęło się semestralne zebranie z rodzicami. Jako pierwsi spotkali się opiekunowie uczniów klas I-III. Podczas ogólnego spotkania w auli przedstawiciele Rady Rodziców poruszyli temat gromadzenia funduszy na remont szkoły. Zostały też zaprezentowane wydrukowane pocztówki, wykonane z inicjatywy rodziców przez naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Stanowią one jednocześnie cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na dostosowanie budynku dla kolejnych klas, siódmych i ósmych. Po ogólnym spotkaniu rodzice udali się do sal lekcyjnych, by omówić sprawy bieżące oraz podsumować pierwszy semestr nauki w tym roku szkolnym.
O godzinie 17.00 przyszła kolej na rodziców uczniów klas IV-VI, którzy również spotkali się najpierw w auli, a następnie w klasach. Na zakończenie dzisiejszego dnia wszyscy rodzice mieli również możliwość odbycia konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.01.2017

Lekcja na lodzie

Dziś klasa 4a wraz z p. Michałem Łuczakiem udała się na lekcję wychowania na lodzie. Podczas zajęć okazało się, że w klasie jest duży potencjał łyżwiarski i napewno to nie jest nasze ostatnie wyjscie na Icemanię. Bardzo dziękujemy za pomoc w opiece tacie Małgosi Mazur i mamie Ignacego Ruszkowskiego.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.01.2017

Z kolędą misyjną
u naszego Pasterza


Reprezentując wszystkich kolędników Archidiecezji Lubelskiej nasi kolędnicy udali się dzisiaj z kolędą misyjną do ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Po przedstawieniu programu artystycznego i wspólnym śpiewaniu kolęd był czas na rozmowę, pytania i słodki poczęstunek. Mali misjonarze otrzymali ofiarę dla dzieci z Tajlandii, indywidualne błogosławieństwo i piękny ukraiński dzwoneczek do szkolnej szafy misyjnej.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.01.2017

"Stworzeni z atramentu"

Uczennica naszej szkoły Barbara Jaworska z klasy 6a wzięła dziś udział w warsztatach kreatywnego pisania "Stworzeni z atramentu". Warsztaty poprowadziła pani Ewa Nowak, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania młodzież poznała tajniki warsztatu pisarskiego oraz otrzymała wskazówki do stworzenia twórczej pracy utrzymanej w wybranej konwencji literackiej. Dziękujemy Pracownikom Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego oraz Gimnazjum nr 3 im. prof. Alberta Krąpca OP za zaproszenie nas na tak wyjątkowe spotkanie.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.01.2017

Tydzień pełen konkursów

Ten tydzień rozpoczął się pod hasłem różnych konkursów. Dziewiętnaście osób z klas I-III i pięciu uczniów z klas czwartych i szóstej przystąpiło dziś do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Ich zadaniem było prawidłowe przepisanie tekstu, w którym "chochlik drukarski" popełnił wiele błędów.
Dziś też uczniowie z klas I-III mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie OLIMPUSEK. W sprawdzianie zintegrowanym znalazło się 21 zróżnicowanych pytań, do których należało wybrać odpowiedzi.
Jutro kolejna grupa szesnastu uczniów weźmie udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników, dołączenia do grona laureatów, a przede wszystkim radości ze zdobywania wiedzy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.01.2017

Wizyta duszpasterska w szkole

Okres poświąteczny w kościele katolickim wiąże się z wizytami duszpasterskimi. Jest to powszechna praktyka, która ma na celu poświęcenie domostw. Także w naszej szkole miała miejsce tak zwana "kolęda". Dzisiaj o godzinie 8.00 ksiądz Piotr Drozd (nasz szkolny dyszpasterz) wraz z s. Moniką Orzechowską i uczniami rozpoczął błogosławieństwo budynku. Każde pomieszczenie doświadczyło dzisiaj wody święconej. Sale lekcyjne oraz korytarze zostały napełnione wonią kadzidła. Obowiązkowym elementem wizyty duszpasterskiej było znaczenie kredą drzwi. Kreda ta została poświęcona w Święto Trzech Króli. Oczywiście poświęceniu sal lekcyjnych towarzyszyła modlitwa za tych, którzy z nich korzystają, by przez cały rok towarzyszyło Boże błogosławieństwo.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 9.01.2017

"Zwierzęta Doktora Dolittle"

Znamy już wyniki Konkursu Plastycznego "Zwierzęta Doktora Dolittle" zorganizowanego przez Teatr Andersena w Lublinie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która ilustrowałaby powyższy temat. Technika wykonania - "wyklejanka ze ścinków" była tu nie lada wysiłkiem. Ale udało się! Weronika Gruza z klasy 3b otrzymała wyróżnienie. Podczas premiery spektaklu, który miał miejsce w minioną sobotę, Weronika odebrała nagrodę wraz z dyplomem. Przedstawienie było na najwyższym poziomie, wspaniała gra aktorska, dużo zabawy i śmiechu. Serdecznie gratulujemy Weronice ciesząc się jej sukcesem.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.01.2017

Urszulańska Konferencja Edukacyjna

W dniach 5 - 8 stycznia br. w Bardzie odbyło się spotkanie sióstr zaangażowanych w urszulańskie dzieła apostolskie. Pierwszą część spotkania w formie warsztatów, dotyczących komunikacji synergicznej oraz sztuki budowania zespołów, poprowadziły p. Justyna Kokot - psycholog, pedagog Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku i p. Mariola Kujańska - psycholog, edukator MEN. Drugą część, poświęconą wychowaniu realizowanemu w duchu św. Anieli Merici, poprowadziła s. Weronika Dryl OSU. Spotkanie przeplatane wspólną modlitwą i wymianą doświadczeń wszystkim przybyłym siostrom sprawiło wiele radości.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 8.01.2017

Klasy trzecie przygotowują się do I Komunii św.

W niedzielę Chrztu Pańskiego po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym zebrali się trzecioklasiści ze swymi rodzicami w kaplicy szkolnej i urszulańskiej. Dziękowali za dar chrztu św. starając się wejść w tajemnicę miłości Boga przychodzącego do każdego człowieka. Podczas katechezy dzieci wpatrywały się w cud przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone natomiast ich rodzice zatrzymali się na temacie bliskości z dzieckiem i zaufaniu. Następne spotkanie odbędzie się 12 lutego.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 7.01.2017

Ruszyli w drogę kolędnicy

Planując datę misyjnego kolędowania nikt nie przewidział, że w tym dniu będzie 20 stopni mrozu. Tego dnia nikt też z kolędników nie pytał czy idziemy po kolędzie. O 9.00 przed kościołem Nawrócenia św. Pawła zameldowali się wszyscy – dwie grupy małych misjonarzy z klas IV i V. Po modlitwie i błogosławieństwie ks. Proboszcza Mirosława Matusznego, ciepło i kolorowo ubrani, z uśmiechami na twarzy i z radością w sercu ze swymi opiekunami ruszyli, by nawiedzając ludzi w domach niosąc radosną nowinę o narodzeniu Jezusa.
Był to czas radości, śpiewu, smacznych poczęstunków, ale też wsłuchiwania się w ludzi, ich radości i smutki. W oczach wielu widoczne były łzy, proszono kolędników o modlitwę.
Zebrane datki zostaną przesłane do biura Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie. W tym roku przeznaczone zostaną dla dzieci z Tajlandii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 6.01.2017

Orszak Trzech Króli

Już po raz szósty ulicami Lublina przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem uroczystość powitania Mędrców ze Wschodu rozpoczęła się przy Bramie Krakowskiej. Mimo mrozu zebrali się starsi i dzieci. Po radosnym kolędowaniu orszak okrążył Ratusz i udał się w stronę Katedry. Uroczysta Msza św., przed którą Mędrcy złożyli dary Dzieciątku i św. Rodzinie zgromadziła wielu wiernych. Dzieci witały Trzech Króli dzwoneczkami, wśród nich byli reprezentanci naszej szkoły. Uczniowie klasy 4b – Sabrina Puła, Zofia Ruszkowska i Karol Jaworski w pięknych strojach nieśli królewskie szkatuły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 5.01.2017

"Cichuteńko pośród nocy"

Są takie wydarzenia, bez których trudno wyobrazić sobie początek roku. Należą do nich kolędowe koncerty kaniorowców. Widowisko "Cichuteńko pośród nocy" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej to więcej niż zwykły koncert noworoczny. Dlatego uczniowie klas I-III z radością wzięli w nim udział podziwiając znakomicie wykonywane partie wokalne (na zdjęciu obik absolwentka naszej szkoły - Karolina Fatla), przeplatane występami kolędników w tradycyjnym składzie oraz tancerzy, uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawiło się około 100 wykonawców w barwnych strojach. Dziękujemy wszystkim za piękny koncert!


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.01.2017

Rada klasyfikacyjna klas IV-VI

Dzisiaj, 4 stycznia 2016, o godzinie 16 rozpoczęło się posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej. Wychowawcy przedstawiali osiągnięcia uczniów w semestrze jesienno-zimowym. Dzisiejsze spotkanie było oficjalnym zakończeniem pracy w pierwszym półroczu roku 2016/2017. Dodatkowo nauczyciele poruszyli sprawy bieżące, które dotyczą między innymi gromadzenia środków na remont naszej szkoły. Oficjalnie można stwierdzić, że semestr pierwszy dobiegł końca. Całej społeczności szkolnej życzymy sił do pracy w okresie wiosenno-letnim!


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.01.2017

Dziękujemy Darczyńcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli już naszą Szkołę wpłacając darowiznę na czekający nas remont. Do 31 grudnia 2016 r. na konto Zgromadzenia Sióstr Urszulanek wpłynęło 34 320 zł.
Wszystkich Darczyńców i osoby wspierające Szkołę obejmujemy naszą codzienną modlitwą!


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.01.2017

Atak zimy

Ach, co to był za dzień?! Poranna aura przypominała raczej Daleką Północ, a nie środek Europy. Świetlica zaś wiedziała, że taka pogoda tworzy idealne warunki do zimowych szaleństw. Ulepiliśmy ogrooooomne kule śniegowe! Na nie jedną z nich mieliśmy problem by się wspiąć. Zapraszamy wszystkich ciekawskich do podglądania naszych dzieł – miejsce: boisko szkolne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.01.2017

Nasi kolędnicy
w Telewizji Lublin


Na 7.00 zostaliśmy zaproszeni do Telewizji Polskiej S.A., która mieści się przy ul. Raabego 2 w Lublinie. Grupa kolędników misyjnych z klasy 4b i 5b wraz z s. Urszulą Kupczyk przed kamerami opowiedziała o radości kolędowania dla dzieci z Tajlandii. Większość z nich była w telewizji po raz pierwszy. Było to dla nich nowe doświadczenie i swego rodzaju lekcja. Audycję można obejrzeć w telewizji internetowej TVP3 Lublin (od 22 minuty).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.01.2017

Rada klasyfikacyjna klas I-III

W godzinach popołudniowych odbyła się dziś rada klasyfikacyjna uczniów klas I-III. Wychowawcy i nauczyciele podsumowali pierwsze półrocze omawiając postępy w nauce i zachowaniu naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie ci otrzymają ocenę opisową, dzięki której dowiedzą się, czego nauczyli się przez ostatni semestr, a nad czym jeszcze muszą popracować. Rodzice będą mogli poznać wyniki klasyfikacji na zebraniu, które odbędzie się za tydzień (10 stycznia). Na kolejny semestr dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli życzymy sukcesów, siły i wytrwałości!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.01.2017

Wyniki etapu rejonowego konkursu
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"


Właśnie poznaliśmy wyniki XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - etap rejonowy. Do III etapu - wojewódzkiego zakwalifikowało się dwoje naszych uczniów: Mateusz Husak z klasy 6b oraz Krzysztof Munnich z klasy 5b. Serdecznie gartulujemy chłopcom i wspieramy ich naszą życzliwością, bo przed nimi jeszcze sporo nauki. Kolejny etap już pod koniec marca.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 3.01.2017

"Wylosuj anioła"

Mamy zaszczyt poinformować o wynikach IX Ogólnopolskiego Konkursu Świetlic "Wylosuj anioła". Celem konkursu było m. in. uwrażliwienie na potrzeby innych i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Prace, które wzięły udział w konkursie zostały podarowane Fundacji "Gdy liczy się czas" dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce otrzymała Małgorzata Ruszkowska z klasy 1a (praca na zdjęciu obok), natomiast wyróżnienie przypadło Mai Kukuryk z klasy 3a. Dyplomy wraz z nagrodami niech będą docenieniem ich pracy i pomysłu. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w ich twórczej pracy.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.01.2017

"Picture Dictionary"

Miło nam ogłosić zwycięzców szkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas I-III na najbardziej pomysłową i starannie wykonaną pracę przedstawiającą wybrane słowo w języku angielskim.
I miejsce zajął Dominik Szuper z kl. 2b, który w niezwykły sposób przedstawił słowo daisy (stokrotka). II miejsce zajął uczeń również kl. 2b Miłosz Charytanowicz, wykonując jakże słodki plakat z napisem sweet. III miejsce przypadło uczennicy kl. 3a Katarzynie Husak, która pomysłowo ukazała wyraz tea (herbata).
Wyróżnionych zostało troje uczniów: Hanna Domagała z kl. 2b (słowo shell - muszla), Jakub Okoński z kl. 3b (snake - wąż) oraz Zofia Skowrońska z kl. 3a (thread - nitka).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.01.2017

Międzynarodowy sukces literacki

Z wielką radością pragniemy podzielić się wiadomością o tegorocznym sukcesie naszych uczniów w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim "Młodzież pisze wiersze" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polek w Gospodarce i Kulturze oraz Polskie Towarzystwo Szkolne "Oświata".
Wiktoria Łuć z kl. 6b oraz Jakub Dolecki z kl. 6a otrzymali ex aequo III miejsce w kategorii: wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez dzieci mieszkające w Polsce, do lat 14. Wiktoria napisała utwór pt. "Stokrotki", natomiast Jakub zachwycił jury swoim "Snem o wolności".
Wszyscy laureaci prezentowali swoje wiersze w Berlinie 26 listopada 2016 w Werkstatt Der Kulturen, wzięli także udział w warsztatach literackich, a następnie zwiedzali najsłynniejsze miejsca w Berlinie. Dzięki kolejnym nagrodom zdobywanym przez lubelskich uczniów jurorzy gratulowali "lubelskiej kuźni talentów"! Jesteśmy dumni, że do tej "kuźni" dołączają każdego roku nasi kolejni uczniowie.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.01.2017

Co ciekawego w świetlicy
działo się…


Tegoroczny grudzień powitał nas piękną zimową aurą. Mogliśmy się cieszyć zabawami z udziałem śniegu. Na boisku szkolnym powstawały rzeźby śniegowych bałwanów, jak również płaskorzeźby aniołków… wedle uznania i pomysłowości naszych dzieci. Wyjątkowo w tym sezonie polubiliśmy bitwę na śnieżki. Niektórzy także znaleźli frajdę w wynajdywaniu zamrożonych oraz pokrytych lodem roślin – prawdziwi mali odkrywcy!
A w świetlicy, podczas zajęć tematycznych poświęciliśmy więcej uwagi tematom takim jak świat wartości typu prawda, dobro i piękno. Próbowaliśmy zrozumieć dlaczego wyżej wymienione wartości są tak ważne w życiu człowieka. Następnie zatrzymaliśmy się na chwilę nad naukowym i literackim zagadnieniem dotyczącym końca świata. Tak między wierszami zdradzimy Wam, że temat ten podsunęły same dzieci – najwyraźniej bardzo zainteresowane zgłębianiem wiedzy z tejże dziedziny.
Koniec grudnia spędziliśmy dość tradycyjnie dekorując świetlicę świątecznymi ozdobami oraz rozmawiając na temat tradycji bożonarodzeniowych.
I tak zakończyliśmy Stary Rok 2016. Jesteśmy pełni nadziei, że Nowy 2017 Rok będzie dla nas równie owocny co poprzedni.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.01.2017

Najlepsi czytelnicy
grudnia 2016 roku


Zamieszczamy listę dziesięciu najlepszych czytelników minionego miesiąca, jednocześnie zachęcając wszystkich do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

  • »Brauze Justyna, kl. 4a – 10 książek
  • »Wawrzyszak Kacper, kl. 3a – 9 książek
  • »Kowal Leon, kl. 3b – 9 książek
  • »Łuć Mikołaj, kl. 2a – 8 książek
  • »Wilczewska Maria, kl. 5a – 8 książek
  • »Kleszowski Błażej, kl. 5b – 8 książek
  • »Kalinowska Barbara, kl. 5a – 7 książek
  • »Gancarz Karina, kl. 5b – 6 książek
  • »Kowalik Anna, kl. 4a – 6 książek
  • »Polkowska Dominika, kl. 2b – 6 książek