Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

WRZESIEŃ 2013


Poniedziałek 30.09.2013

W piekarni

Klasa 3 b wybrała się dziś na wycieczkę do Piekarni Haliny i Tadeusza Pęzioł. Dzięki otwartości i życzliwości właściciela firmy uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca piekarza oraz usłyszeć wiele ciekawostek np.: jakie wyróżniamy mąki i która jest najzdrowsza, jakie rodzaje pieczywa wypieka piekarnia, dlaczego w trakcie pieczenia puszcza się parę, itd.
W trakcie zwiedzania piekarni zapach świeżego pieczywa tak wzmógł uczniowskie apetyty, że gdy na koniec zajęć pojawiła się możliwość degustacji różnego rodzaju wyrobów, wszyscy ze smakiem zajadali się cebularzami i ciasteczkami. Serdecznie dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom piekarni za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę oraz poczęstunek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 30.09.2013

Dzień Chłopaka

Dzisiaj jest 30 dzień września, a co się z tym wiąże coraz popularniejszy wśród dzieci i młodzieży Dzień Chłopaka. W naszej szkole obchodzony w sposób wyjątkowy. Po pierwsze we wszystkich klasach chłopcy dostali drobne upominki, a w niektórych specjalnie dla chłopców, dziewczęta zorganizowały występy! Po drugie o chłopakach pamiętaliśmy dzisiaj podczas porannej modlitwy. Po trzecie już rano wszyscy panowie z naszych klas, otrzymali wspaniały prezent - mianowicie przywileje związane ze "szczęśliwym numerkiem",czyli żaden młody mężczyzna nie mógł być dzisiaj odpytywany podczas lekcji. Wszystkim chłopakom naszej szkoły życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I SAMYCH POGODNYCH DNI PEŁNYCH RADOŚCI!!!


Poniedziałek 30.09.2013

Mamy nową Przewodniczącą SU

Znamy już wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Dziś, po porannej modlitwie, poznaliśmy nowy skład rady SU. Przewodniczącą została Agata Iwaszko z klasy 5 a, zastępcą Gabrysia Szewczyk z klasy 5 b, a skarbnikiem – Ola Makarewicz z klasy 4 b. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dużo siły i głów pełnych ciekawych pomysłów, które będą mogły realizować w naszej szkole. W swojej działalności Samorząd liczy oczywiście na wsparcie całej społeczności, nie tylko uczniowskiej, ale i szkolnej.


Niedziela 29.09.2013

UONET+

Właśnie otrzymaliśmy możliwość korzystania z dziennika elektronicznego UONET+.
W miniony piątek 27 września odbyło się szkolenie administratorów. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie do systemu, przez wychowawców klas, adresów mailowych rodziców naszych uczniów. Po otrzymaniu od wychowawcy informacji o możliwości logowania do e-dziennika należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją, która znajduje się także w informacjach dla rodziców w zakładce "dziennik no-line". Instrukcja UONET+


Sobota 28.09.2013

"Twórcze myślenie jest w cenie!"

To już ostatnia relacja (a w galerii fotorelacja) z
X Jubileuszowego Lubelskiego Festiwalu Nauki.

W czwartek 19 września klasa 4 b uczestniczyła w swoich kolejnych warsztatach w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Tym razem temat spotkania brzmiał: "Twórcze myślenie jest w cenie!". Uczniowie dowiedzieli się: Kiedy nasz umysł może twórczo myśleć? Co to znaczy być kreatywnym? Na czym polega efektywne uczenie się?
Warsztat był poświęcony technikom szybkiego i efektywnego uczenia się. Podczas zajęć uczniowie poznali także techniki, jakie należy stosować, aby efektywnie przyswajać wiedzę. Przy pomocy programów komputerowych ćwiczyli spostrzegawczość i logiczne myślenie. Mimo deszczowej aury wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 28.09.2013

"Pierwsza pomoc"

Dnia 19 września uczniowie klasy 6 a odwiedzili Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie uczestnicząc w projekcie: „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”. Uczestnicy projektu poznali:
• metody zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanemu w czasie udzielania pierwszej pomocy,
• sposoby postępowania w przypadku zdarzenia urazowego - zabezpieczenie miejsca zdarzenia,
• sposoby prawidłowego zdjęcia kasku z głowy motocyklisty w przypadku nagłego zatrzymania krążenia,
• metody, technikę prowadzenia działań ożywiających u poszkodowanego w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia,
• jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej,
• prawidłowe metody zaopatrywania urazów: ran, krwotoków, oparzenia, złamań, zwichnięć, skręceń, ukąszeń przez owady,
• prawidłowe postępowanie w przypadku podejrzenia urazu kręgosłupa,
• jak udzielić pomocy osobie chorej na padaczkę.
W czasie ćwiczeń uczniowie posługiwali się profesjonalnym sprzętem ratowniczym: deską ortopedyczną, noszami podbierakowymi, kamizelką Kendrika/ KED, AED - aparatem do automatycznej zewnętrznej defibrylacji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 27.09.2013

Wybory 2013

No i stało się. Dziś, 27 września, na trzeciej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 1 - 6 naszej szkoły wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 10 osób. Oto ich nazwiska: Bałaban Karolina z kl. 3 b, Białek Rafał z kl. 3 a, Iwaszko Agata z kl. 5 a, Kozłowski Jan z kl. 3 b, Makarewicz Aleksandra z kl. 4 b, Nowak Zuzanna z kl. 3 a, Pawłowska Julia z kl. 5 b, Szewczyk Gabriela z kl. 5 b, Toruń Aleksandra z kl. 5 a i Trojanowska Nina z kl. 3 a.
Jak już wspominaliśmy wcześniej, w minionym tygodniu po porannej modlitwie każda z osób kandydujących mogła nie tylko na plakacie, ale również na żywo zaprezentować siebie i swój program wyborczy.
Wybory przebiegły bardzo sprawnie. Każda z osób głosujących otrzymała kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów i informacją o sposobie głosowania.
Oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek 30 września, ale już dziś wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy odwagi i zapału do pięknej służby na rzecz naszej uczniowskiej społeczności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 27.09.2013

"Strój rycerski i szlachecki"

19 września klasa 6 b wzięła udział w zajęciach "Jak ubierano się w dawnej Polsce? Strój rycerski i szlachecki", które odbyły się na Zamku Lubelskim. Poszczególne ekspozycje (malarstwo, archeologia, uzbrojenie) omawiane i analizowane były w związku z dawnymi obyczajami, zwłaszcza ubiorem. Prawdziwy podziw wzbudziła końcowa prezentacja multimedialna ze slajdami dotyczącymi różnorodnych konstrukcji, jakie "modne" damy nosiły pod sukniami. Tak więc w każdej epoce panie zrobiłyby prawie wszystko, by wyglądać pięknie! W trakcie zajęć uczniowie z zaangażowaniem uzupełniali karty pracy, a przy okazji mieli sposobność do spotkania "twarzą w twarz" z dziełami sztuki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 26.09.2013

Wybory coraz bliżej...

W ostatnich dniach kandydaci na przewodniczącą / przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego prezentowali swoje pomysły i propozycje (re)organizacyjne na plakatach, a po modlitwie porannej mieli również okazję zaprezentować swoją kandydaturę przed społecznością szkolną (dziś zrobiła to ostatnia grupa kandydatów). Przedstawiono wiele ciekawych, zachęcających, czasami wręcz słodkich pomysłów.
Już jutro uczniowie naszej szkoły wybiorą "trzon swojej reprezentacji". Pierwszoklasiści niestety nie głosują, ale liczymy, że będą trzymać kciuki za starszych kolegów i koleżanki. Każdemu wyborcy życzymy dobrych decyzji, kandydatom natomiast jak największej liczby głosów!


Czwartek 26.09.2013

Radio "eR" i Anioły

Gościliśmy dziś w szkole radio "eR", które przeprowadziło wywiad z uczniami klas pierwszych na temat Aniołów.
"Kto to jest Anioł"? Dzieci bardzo chętnie i wyczerpująco opisywały jak wygląda Anioł, potrafiły też podać różnice między Aniołem a Archaniołem. Opowiedziały p. Redaktor o ewangelicznym spotkaniu Archanioła Gabriela z Maryją i wspólnie odmówiły modlitwę do Anioła Stróża. Na zakończenie spotkania dzieci dobrane w pary mogły wcielić się w dziennikarza i osobę, która udziela wywiadu, wykorzystując oczywiście mikrofon i profesjonalny sprzęt radiowy.


Czwartek 26.09.2013

„Czerwony Kapturek kontra wilk –
kto nakarmi babcię”


W piątek 20 września klasa 2 a uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli historię Czerwonego Kapturka w żywieniowym wydaniu. W trakcie przedstawienia Wilk i Kapturek zadawali publiczności pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Uczniowie bez trudu pomogli bohaterom bajki odróżnić pełnowartościowe produkty od niezdrowej żywności. Z łatwością odgadywali również owocowe zagadki, które wcale nie były takie oczywiste. Nagrodą za prawidłowe rozwiązanie były niespodzianki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani śliwkami, ciasteczkami zbożowymi, cukierkami oraz otrzymali dyplom ukończenia Kursu Zdrowego Żywienia. Po warsztatach dzięki uprzejmości osób prowadzących obejrzeli pracownie, w których studenci uczą się i przeprowadzają doświadczenia. Czas spędzony w Uniwersytecie był bardzo przyjemny.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 25.09.2013

Sukcesy naszych lekkoatletów

Wczoraj nasi lekkoatleci wzięli udział w zawodach sportowych w ramach "Czwartków Lekkoatletycznych 2013" odnosząc kolejne sukcesy.

Serdecznie gratulujemy:

• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła II miejsce w biegu na 300 m,
• Halszce Karlińskiej (z kl. 4 b) zdobywczyni II miejsca w biegu na 60 m,
• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową,
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy II miejsca w biegu na 300 m,
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy II miejsca w rzucie piłeczką palantową,
• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła III miejsce w skoku w dal,
• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła III miejsce w biegu na 600 m.

Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów!

W "osiągnięciach" publikujemy dyplomy naszych sportowców.
Zapraszamy także do naszej internetowej galerii.


Środa 25.09.2013

"Krym – bajkowe krajobrazy"

19 września Starsi Podróżnicy uczestniczyli w slajdowisku pt. "Krym – bajkowe krajobrazy". Pokaz zdjęć mogliśmy obejrzeć dzięki uprzejmości pracowników naukowych Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Spotkanie należy uznać za owocne, ponieważ od tego momentu już żaden Starszy Podróżnik nie powie, że … Krym znajduje się w Polsce! A prezentowane podczas spotkania zdjęcia zachwyciły nas i już wiemy, gdzie chcemy pojechać na kolejną wycieczkę. Wierzymy, że nam się uda.


Wtorek 24.09.2013

"Stres szkolny - jak pomóc swojemu dziecku?" - pierwsze warsztaty za nami...

Dzień konsultacji stał się okazją do pierwszego spotkania w ramach psychologicznych warsztatów dla rodziców, które w godz. od 17.00 do 19.00 poprowadziły p. Iwona Ulfik - Jaworska i p. Aneta Lutomska. Tematem dzisiejszego spotkania był "Stres szkolny - jak pomóc swojemu dziecku?". Uczestnicy spotkania nie tylko pogłębili swoją wiedzę na temat stresu szkolnego, ale również poznali praktyczne możliwości wspierania dziecka w sytuacji stresu.
W warsztatach uczestniczyło 12 Rodziców uczniów naszej Szkoły. Na zakończenie spotkania wszyscy bardzo zadowoleni wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach dla rodziców. Po zajęciach tak opisywali swoje wrażenia: „dostałam gotowe pomysły (…), dowiedziałam się, jakie błędy popełniam”, „uświadomiłam sobie, jak mało wspieram dzieci, mam większą motywację do zmiany”, „podobały mi się rozmowy w podgrupach” oraz „możliwość spotkania innych rodziców o podobnych problemach”…

Bardzo dziękujemy p. Iwonie i p. Anecie za wielkie zaangażowanie i poświęcenie prywatnego czasu na dzielenie się z innymi rodzicami swoim bogatym doświadczeniem pracy psychologa, ale także bycia rodzicem.

Materiały edukacyjne ze spotkania są dostępne w zakładce: Rada Rodziców / materiały dla rodziców.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 24.09.2013

"Szachowy" mistrz

W dniach od 21 do 23 września 2013 r. w Serwach koło Augustowa odbyły się VII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach, podczas których nasz "szachowy" mistrz - Maciej Korba z klasy 4 a zajął XV miejsce. Gratulujemy Maćkowi i cieszymy się jego sukcesem!

W "osiągnięciach" publikujemy dyplom Maćka.


Wtorek 24.09.2013

"Chleb nasz świąteczny, czyli pieczywo obrzędowe w kulturze polskiej"

Nowe latko, byśki, korowoje, światy, bocianie łapy - to przykłady pieczywa obrzędowego, obecnego w kulturze polskiej, które mogli poznać uczniowie klasy
3 b uczestnicząc w zajęciach prowadzonych na Uniwersytecie Przyrodniczym w piątek 20 września. Pani prowadząca spotkanie nie tylko ciekawie opowiadała, ale też pokazywała - wykonane przez siebie - dane pieczywo. Po takim wstępie uczniowie otrzymali kolorowe opłatki, z których samodzielnie wykonali "światy" w kształcie aniołka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 24.09.2013

"Batik"

We wtorek, 17 września, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie z klasy 4 a nabyli wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania batiku. Poznali techniki woskowania, barwienia i utrwalania koloru na tkaninie. (Dla niewtajemniczonych: batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 23.09.2013

Od dziś losujemy Szczęśliwy Numerek!

Od 23 września, wraz z początkiem kalendarzowej jesieni, w naszej szkole rozpoczęliśmy losowanie Szczęśliwego Numerka. Posiadacz wylosowanego numeru z dziennika uniknie niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania z ostatnich lekcji. Losowanie będzie odbywać się codziennie po modlitwie porannej. Każdy numer może być wylosowany raz w miesiącu. Szczęściarze z poszczególnych klas będą nosili specjalne plakietki informujące nauczycieli i uczniów, że tego dnia im się „upiecze”.


Poniedziałek 23.09.2013

"Stań przed kamerą"

W środę, 18 września, w ramach LFN, uczniowie klasy 4 a mieli okazję popróbować swoich sił przed kamerą. Jak się okazało, bycie reporterem, to wcale nie jest taka prosta sprawa. Ciekawość i chęci są ogromne. Stres niestety też. Zadaniem uczestników zajęć było wybranie spośród siebie osoby, która po chwili wcieliła się w rolę reportera i na żywo przeprowadziła wywiad na podany wcześniej temat. Mimo przygotowania, nie wszyscy z nas mieli lekkość wypowiedzi przed nagrywającym nas Panem operatorem. Cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć, jak to jest, „być” po tej drugiej stronie kamery.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 23.09.2013

"Na ratunek!"

W środę 18 września klasa 6 b dołączyła do szerokiego już grona uczniów naszej szkoły przeszkolonych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach. Zajęcia odbywały się w Medycznym Studium Zawodowym. W niezwykle przystępny sposób prowadzili je studenci. Teoria połączona z praktyką (nie było ucznia, który nie przećwiczyłby udzielania pomocy na wszystkich dostępnych fantomach!) zapewne przyda się w niejednej sytuacji życiowej, choć oby jak najrzadziej!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Niedziela 22.09.2013

"Chemia w kuchni"

Kolejne zajęcia uczniów klasy 2 b, które rozbudziły ich pasję poznawania świata, i to całkiem nam dostępnego, to "Chemia w kuchni". Zajęcia odbyły się 18 września w labolatorium Uniwersytetu Przyrodniczego. Pani w sali pełnej półek i półeczek, całkiem z bliska pokazywała nam jak z zapałek za pomocą wody można zrobić gwiazdki. Mogliśmy też zaobserwować jak skorupki jajek rozpuszczają sie w coca - coli ("A co z naszymi zębami?"). Urzeczeni patrzyliśmy jak płyn, który był biały, dolany do kolejnej białej cieczy zmienił ją na fioletowy, a potem Pani znów coś dolała i wszystko zrobiło sie zielone! ("Proszę Pani, jak to Pani robi???"). Może uda nam się coś z tych cudów powtórzyć w naszej domowej kuchni...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Niedziela 22.09.2013

”Pasja życia - sztuki piękne, muzyka na serio i z przymrużeniem oka"

"Pasja życia - sztuki piękne, muzyka na serio i z przymrużeniem oka" to tytuł koncertu, w którym 18 września uczestniczyła klasa 5 b. Spotkanie odbyło się w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mieliśmy radość „na żywo” wysłuchać laureatów międzynarodowych koncertów muzycznych, którzy nie tylko wykonali swoje utwory muzyczne i wokalne, ale także opowiedzieli nam o swoich wysiłkach doprowadzających ich do sukcesów. Sprawdza się powiedzenie - „Bez pracy nie ma kołaczy”. Niektórzy z nas muszą sobie wziąć to do serca, by pod koniec roku szkolnego cieszyć się osiągnięciami swej całorocznej pracy w postaci ocen na świadectwie szkolnym.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Niedziela 22.09.2013

"Mrowisko - skomplikowany organizm"

Podążając za przyrodniczymi zainteresowaniami klasa 2 b udała się 17 września na zajęcia pt. "Mrowisko - skomplikowany organizm". Chociaż godzina to zdecydowanie za mało żeby dokładnie przyjrzeć się wszystkim mrówkom i mróweczkom oraz zadać tysiące pytań, które rodziły się spontanicznie, to i tak dzieciom bardzo się podobało. Kto wie, może w przyszłym roku też udadzą się na Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej i dowiedzą się czegoś więcej na przykład o....pająkach!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 21.09.2013

Piknik Rodzinny

Już po raz piąty odbył się dziś w naszej szkole Piknik Rodzinny. Pogoda nas zbytnio nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziła w dobrej zabawie. Atrakcji było co niemiara. Na szkolnym boisku odbywały się rozgrywki piłki nożnej między poszczególnymi drużynami. W tym samym czasie w innym miejscu można było poskakać na zamku dmuchanym, pograć w kręgle czy zrobić sobie piękny makijaż, który zmieniał w kota, tygrysa, motyla czy księżniczkę. Zabawy z chustą animowała Karuzela, a tańce integracyjne – Klanza.
Podczas pikniku ogromną popularnością cieszyły się konkurencje, w których mogły wziąć udział dzieci:
– strzał piłką do bramki,
– skok w dal z miejsca,
– skoki na skakance,
– strzelanie z łuku,
– rzuty lotkami,
– rzut do celu.
Za udział w nich były przewidziane punkty, które dzieci zbierały na specjalnych kartach. Punkty przydzielali nauczyciele. Klasy rywalizowały też ze sobą podczas przeciągania liny. Oczywiście w międzyczasie dobrze było uzupełnić zużytą energię gorącą kiełbaską z grilla czy pysznymi sałatkami i słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wielkie emocje wzbudził pokaz karateków, wśród których był jeden z naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie i z radością włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie tak wspaniałego spotkania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 21.09.2013

„Przygotujmy się do rewolucji w uczeniu się”

Dnia 17 września uczniowie klasy 6 a odwiedzili Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie uczestnicząc w warsztatach pt.: „Przygotujmy się do rewolucji w uczeniu się”. Warsztaty miały na celu przedstawienie możliwości wykorzystania technik twórczego myślenia w przyspieszonym uczeniu się. Prowadząca zaprezentowała uczniom praktyczne metody służące rozwijaniu superpamięci oraz kształtowaniu umiejętności przestrzennego notowania mapami myśli. Zajęcia były inspiracją do doskonalenia postawy samokształceniowej w efektywnym uczeniu się przez całe życie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 21.09.2013

Wycieczka klasy 5 b do Warszawy

Wczoraj klasa 5 b wraz z opiekunami: s. Urszulą Kupczyk i p. Agnieszką Bereza rozpoczęła cykl jesiennych wycieczek klasowych. Uczniowie udali się do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Tam przeprowadzili wiele indywidulnych doświadczeń, obejrzeli bardzo ciekawe eksponaty naukowe oraz teatr robotyczny i teatr wysokich napięć. Dzień zakończyli spacerem po Krakowskim Przedmieściu i na Warszawskiej Starówce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 21.09.2013

„Na ratunek!”

Tym razem (17 września) klasa 5 a uczyła się, jak ratować życie ludzi, co należy zrobić, gdy ktoś nie oddycha, gdzie zadzwonić. Dowiedzieliśmy się jak wygląda profesjonalna akcja ratownicza, i w jaki sposób poszkodowana osoba jest zabierana z miejsca wypadku. Po części teoretycznej, nastąpiła część praktyczna, wszyscy przystąpili do ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy miał zadanie uratować 3 osoby: dorosłą, dziecko w wieku szkolnym oraz niemowlę. Dodatkowo wszyscy nauczyli się jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej. Nasza klasa spisała się medal, dzieci chętnie udzielały pierwszej pomocy i wykazały się dużą wiedzą, co wprawiło w podziw osoby prowadzące zajęcia. Każdy zgodzi się, że było bardzo ciekawie!
Z niecierpliwością czekamy na następny Lubelski Festiwal Nauki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Sobota 21.09.2013

„Na tropie kłamstwa. Wariograf prawdę Ci powie.”

17 września klasa 4 b uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie pt.: „Na tropie kłamstwa. Wariograf prawdę Ci powie”. Uczniowie dowiedzieli się na nich m.in. dlaczego oszukujemy? Czym jest kłamstwo? Powody, dla których ludzie nie mówią prawdy? Warsztaty były prowadzone z wykorzystaniem wariografu. Podczas zajęć prowadzący dokonał analizy sytuacji, w których najczęściej ludzie nie mówią prawdy, podpowiedział jak wychwycić kłamstwo i... jak kłamać aby inni tego nie zauważyli. A wszystkie przykłady zostały podparte ciekawymi testami z wykorzystaniem wariografu - wykrywacza kłamstw.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 20.09.2013

„Pokazy z chemii nieorganicznej, czyli to co w chemii najciekawsze.”

We wtorek 17 września w ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki, uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej Wydział Chemii. Pokazy dotyczyły chemii nieorganicznej, czyli to co w chemii najciekawsze.
Uczniowie podziwiali oraz współtworzyli efektowne doświadczenia, tj. kolorowe atramenty, lampę Alladyna, babkę cukrową i herbatę z czajnika –czyli "wstąp na chwilę do kawiarenki chemicznej" oraz barwienie płomienia palnika gazowego przez lotne związki litu, sodu, potasu, wapnia, baru i stront. Pierwsza lekcja z chemii była na 5! Tematyka pokazów była tak dobrana, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 20.09.2013

"Tajemnice roślin zielarskich"

Jaka jest najdroższa przyprawa na świecie? Czy w ogródku rosną lekarstwa? Czym wypędzić mole z szafy? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwali uczniowie klasy 3 a w czasie prezentacji „Poznajemy tajemnice roślin zielarskich” na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki dnia 17 września. Podczas prezentacji można było zobaczyć, dotknąć, powąchać, a nawet spróbować różnego rodzaju ziół i przypraw. Dzieci dowiedziały się o ich właściwościach, mogły spróbować ziołowych cukierków, herbaty. Podsumowaniem zajęć była możliwość narysowania jednej z poznanych roślin.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 20.09.2013

"Edukacyjne zwiedzanie świata z Misiem Podróżnikiem"

Studenci Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego zaprosili dziś Młodszych Podróżników z naszej szkoły do wspólnej zabawy. Zaproponowali grę pt. "Edukacyjne zwiedzanie świata z Misiem Podróżnikiem". Dzięki tej zabawie Podróżnicy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o czterech krajach: Norwegii, Włochach, Somalii i Egipcie. Ba! Nawet eksperymentowali! Próbowali zrobić domowymi sposobami zorzę polarną oraz wybuch wulkanu. Dowiedzieli się, że na morzu otaczającym Somalię grasują piraci oraz że w Egipcie dokonano pierwszej transplantacji czaszki. W nagrodę za ukończenie gry każdy Podróżnik został uhonorowany studenckim indeksem. Wszystkim nam się bardzo podobało. Było suuuuuuuuper!!!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 20.09.2013

"Mrowisko, skomplikowany organizm"

17 września uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Mogli podejrzeć od środka prawdziwe, funkcjonujące mrowiska oraz okazy różnych gatunków mrówek. Bawili się przy tym znakomicie. Dowiedzieli się, jak skomplikowane i złożone społeczności tworzą te owady. Od dziś nikt nie ma już wątpliwości co oznacza powiedzenie pracowity jak mrówka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 19.09.2013

"Jak ubierano się w dawnej Polsce? Strój rycerski i szlachecki"

17 września w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 3 b wybrała się na Zamek Lubelski, gdzie uczestniczyła w zajęciach : "Jak ubierano się w dawnej Polsce? Strój rycerski i szlachecki". Na początek każdy uczeń otrzymał karty pracy, które w trakcie zajęć uzupełniał. Pani przewodnik prowadziła grupę do poszczególnych obrazów, na podstawie których opowiadała o tym jak ubierano się w dawnej Polsce.
Dalsza część zajęć odbywała się w Kaplicy Trójcy Świętej, gdzie dzieci miały za zadanie odszukać portrety króla Władysława Jagiełły, a w trakcie wykonywania tego zadania wysłuchały ciekawych informacji o symbolice stroju królewskiego.
Następnie grupa przeszła na wystawy: "Uzbrojenie Polskie i Obce XIV - XX w." i "Sztuka Zdobnicza", gdzie szukała elementów uzbrojenia rycerskiego oraz stroju polskiego - kontuszowego.
Ostatni punkt programu miał miejsce w Galerii Malarstwa Polskiego XVII - XIX w. Uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny na temat historii ubioru, a następnie otrzymali ogromne puzzle, z których ułożyli wspólny obraz.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 19.09.2013

Zostań "Milionerem" z ekonomią!

Nadszedł czas na relację klasy 6 a, która 16 września odwiedziła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wydział Ekonomiczny uczestnicząc w projekcie: Zostań "Milionerem" z ekonomią! Projekt miał na celu pokazanie, że obcowanie z ekonomią może być zabawą, a nauka podstawowych pojęć, zasad i praw rynkowych - połączona z przyjemnością. Przyswajanie wiedzy ekonomicznej odbywało się w formule teleturnieju "Milionerzy", w którym para wybranych uczestników odpowiadała na 15 kolejnych pytań z zakresu ekonomii, natomiast pozostali stanowili publiczność, która bezpośrednio mogła wspomagać zawodników przy jednym z kół ratunkowych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 19.09.2013

"Pierwsza Pomoc" - reaktywacja

W poniedziałek, 16 września, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 4 a wzięła udział w projekcie „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.” Zapoznaliśmy się m. in. z metodami zapewnienia bezpieczeństwa sobie i osobie poszkodowanej podczas udzielania pierwszej pomocy, nauczyliśmy się układać osobę poszkodowaną w bezpiecznej pozycji bocznej oraz dowiedzieliśmy się, co to jest odruch Heimlicha.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 18.09.2013

„Techniki pamięciowe i nauka poprzez zabawę”

W wielu książkach, internecie oraz licznych kursach organizowanych przez różne firmy, możemy usłyszeć, że istnieją pewne techniki, treningi, które mogą przyspieszyć i ułatwić nam naukę w szkole. 18 września, podczas warsztatów zatytułowanych: "Czy można uczyć się lepiej? Techniki pamięciowe, treningi twórczości, nauka poprzez zabawę.", uczniowie klasy 5 a mogli na własnej skórze wypróbować tego typu technik, a przy okazji dobrze się bawić.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 18.09.2013

Święto św. Stanisława Kostki
i poświęcenie przyborów szkolnych


Obchodzimy dziś Święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Nasza szkoła uczciła to wydarzenie biorąc udział w Eucharystii, podczas której został nam przybliżony nieco życiorys Świętego i wskazany jako przykład do naśladowania. Po mszy świętej poświęcone zostały przybory szkolne, a nawet dzienniki lekcyjne - teraz powinny tam „lądować” same piątki, zaś wiedza z podręczników przyswajana będzie łatwo i przyjemnie.
Oto krótka notatka na temat dzisiejszego patrona: Stanisław urodził się 28 grudnia 1550 r. w Rostkowie na Mazowszu. Pierwsze nauki pobierał w domu rodzinnym. W wieku 14 lat razem ze swoim bratem, Pawłem, został wysłany do szkoły jezuickiej w Wiedniu. Początkowo Stanisławowi nauka nie szła zbyt dobrze, lecz swoim wzorowym życiem, duchową dojrzałością i rozmodleniem budował całe otoczenie. Złożył śluby zakonne, gdy miał zaledwie 18 lat. Zmarł 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia, w 1568 roku.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 18.09.2013

"Pierwsza Pomoc"

Wczoraj klasa 5 b uczestniczyła w warsztatach pt.:"Pierwsza Pomoc". Zajęcia miały na celu podniesienie naszej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, dlatego teraz każdy z nas już wie, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej.
Szkolenie przeprowadzili studenci medycyny w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Nauczyliśmy się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po czynności przy osobie poszkodowanej. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza pomoże nam przyjść z pomocą osobom potrzebującym.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 18.09.2013

"Stań przed kamerą"

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 6 b wzięła udział w warsztatach zatytułowanych: "Stań przed kamerą". Zajęcia odbyły się w Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczniowie przygotowywali krótkie wywiady na różne tematy, a następnie... stawali przed prawdziwą kamerą! Po nagraniu wspólnie analizowaliśmy zaprezentowane wywiady pod kątem sposobu i treści wypowiedzi, ogólnej prezencji i każdą z grup nagradzaliśmy zasłużonymi brawami. Była trema, ale i dużo radości - rzadko można zobaczyć siebie na ekranie TV! Wyłoniły się też talenty telewizyjno-dziennikarskie! To były niezwykle ciekawe zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 17.09.2013

"Radość to ruch a w ruchu duch - radosna kinezjologia"

Tak, to tytuł zajęć, w których uczestniczyli uczniowie z klasy 1 a w Medycznym Studium Zawodowym. Oj ruchu było dziś dużo, bo przecież na nogach pokonaliśmy trasę z naszej szkoły do Studium na ulicę Jaczewskiego 5 no i... wróciliśmy.
I radości było dużo zwłaszcza, gdy panie prowadzące zajęcia wyciągnęły kolorowe bibuły, balony i karimaty. To było przedpołudnie pełne radosnego i "kolorowego" ruchu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Wtorek 17.09.2013

Lubelski Festiwal Nauki

W dniach od 14 do 20.09.2013 r. odbywa się X Jubileuszowa edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczny Festiwal przebiega pod hasłem: „Człowiek – nauka – pasja”. Przez cały tydzień uczniowie wszystkich klas wychodzą na pokazy i warsztaty organizowane przez Wyższe Uczelnie Lublina.

Każdego dnia będziemy publikowali krótkie relacje i fotorelacje z klasowych "wyjść". Zaczynamy już od dziś!

16 września klasa 4 b uczestniczyła w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w warsztatach pt. „Czy można uczyć się lepiej? Techniki pamięciowe, treningi twórczości, nauka poprzez zabawę.” Uczestnicy dowiedzieli się, że twórczość można trenować, co sprawia, że pewne informacje zapamiętujemy łatwiej. Próbowali także odpowiedzieć na pytanie "czym są techniki pamięciowe?" i "czy nauka może łączyć się z dobrą zabawą?"

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 16.09.2013

Bezpieczeństwo na każdym kroku - apel

Dzisiaj oglądaliśmy apel pt.: „Bezpieczeństwo na każdym kroku” przygotowany przez uczniów klas drugich i trzecich pod kierunkiem p. Agnieszki Wilczewskiej. Scenki w wykonaniu dzieci przypomniały nam między innymi, jak ważne jest bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, jakich zasad przestrzegać, aby nie ulec wypadkowi podczas zabaw z rówieśnikami, jak zachować się w przypadku bycia pogryzionym przez psa. Świadomość zagrożeń, umiejętność zapobiegania im oraz prawidłowe postępowanie w przypadku ich wystąpienia może uratować komuś życie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Poniedziałek 16.09.2013

Tydzień Wychowania

W dniach 15-21.09.2013 r. odbywa się III Tydzień Wychowania. Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W naszej szkole uczniowie z klasy 4 b i 6 a wspólnie prowadzą modlitwę poranną nawiązującą do Tygodnia Wychowania, natomiast na lekcjach poruszana jest przez nauczycieli tematyka wychowania. Został też ogłoszony konkurs na pracę plastyczną przedstawiającą szeroko rozumiane wychowanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin konkursu w załączniku - pobierz pdf


Piątek 13.09.2013

Kampania wyborcza do SU

Już w najbliższy poniedziałek, 16 września, rusza kampania wyborcza do samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Do wzięcia udziału w wyborach zapraszamy każdą dziewczynę i każdego chłopca, którzy mają głowy pełne ciekawych pomysłów i chcą je wykorzystać na rzecz społeczności szkolnej i nie tylko. Wybory odbędą się 27 września (piątek). Wszystkim kandydatom i kandydatkom życzymy oczywiście zdobycia jak największej liczby głosów.


Czwartek 12.09.2013

Interaktywne przedstawienie
"Jaś i Małgosia"


12 września o godzinie 10:00 dzieci z klas 1-3 razem z kilkoma tysiącami uczniów z innych polskich szkół obejrzały spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w reżyserii Roberto Skolmowskiego. Było to możliwe dzięki nowatorskiej inicjatywie Telewizji Polskiej. Internetowy Teatr TVP dla szkół, bo o nim mowa, wykorzystuje nowoczesne technologie, aby wzbudzić zainteresowanie najmłodszych widzów tą dziedziną sztuki. Grany na żywo spektakl odbierany jest za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Pokazy w szkołach są bezpłatne.

Przedstawienie „Jaś i Małgosia” zostało przygotowane przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku i miało charakter muzyczno - teatralny. Młodzi widzowie, także ci znajdujący się przed ekranem, brali w nim czynny udział poprzez naśladowanie ruchów i gestów aktorów. W województwie lubelskim w tym samym czasie spektakl oglądali uczniowie z 25 placówek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Czwartek 12.09.2013

Pierwsze lekkoatletyczne osiągnięcia

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzież” (powstałe w 1997 roku) kontynuuje rozpoczętą przez Fundację Polskiej Lekkiej Atletyki w 1995 roku organizację masowych ogólnopolskich zawodów sportowych dla dzieci w wieku 11-13 lat „Czwartki Lekkoatletyczne”.
W latach 1995-96 zawody organizowane były tylko w Warszawie na stadionie X-lecia dla młodzieży ze stolicy i okolic. Jedną ze zwyciężczyń biegu na 60 m była Joanna Kocielnik, obecna czołowa polska płotkarka uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Berlinie w 2009 roku.
W ciągu minionych lat do organizacji wspomnianych wyżej zawodów przystąpiło wiele miast, jednym z nich jest Lublin, a w nim Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, który jest bezpośrednim organizatorem zawodów lekkoatletycznych dla dzieci z naszego miasta.
W związku z "Czwartkami" wczorajszy dzień był ważny dla naszych uczniów z dwóch powodów:
• po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystartowali oni w zawodach lekkoatletycznych,
• kilkoro naszych uczniów zajęło najwyższe - nagradzane pozycje.

W sposób szczególny gratulujemy:

• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową,
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy III miejsca w rzucie piłeczką palantową,
• Dominice Dobosz (z kl. 5 a) która zajęła II miejsce w biegu na 600 m,
• Oldze Kalinowskiej (z kl. 5 a ) zdobywczyni III miejsce w biegu na 600 m,
• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła II miejsce w biegu na 60 m,
• Halszce Karlińskiej (z kl. 4 b) zdobywczyni III miejsca w biegu na 60 m,
• Ariadnie Bilskiej (z kl. 6 b), która zajęła III miejsce w skoku wzwyż.

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom wychowania fizycznego: p. Albertowi Królowi
i p. Michałowi Łuczakowi życzymy kolejnych sukcesów!

W "osiągnięciach" publikujemy dyplomy naszych sportowców.


Środa 11.09.2013

Gramy do jednej bramki!

10 września odbyło się zebranie rodziców uczniów naszej szkoły. Początek spotkania miał miejsce w auli. Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek przedstawiła zgromadzonym rodzicom najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2013/2014. Posługując się terminologią sportową wyraziła nadzieję, że wszyscy – zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie będziemy „grali do jednej bramki” mając przed sobą wspólny cel. Kontynuacją tej myśli była prelekcja p. dr Aleksandry Gały - wykładowcy w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poruszyła ona bardzo ważny temat współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami, której celem jest dobro dziecka. Podkreśliła, aby wśród wymagań i oczekiwań, które mamy względem siebie pamiętać, że stoimy po jednej, a nie dwóch stronach barykady. Po przeciwnej stronie barykady znajduje się problem, który mamy rozwiązać.
Po skończonej prelekcji głos zabrały p. dr Iwona Ulfik-Jaworska i p. mgr Aneta Lutomska, mamy uczniów naszej szkoły. Zachęcały do udziału w warsztatach pt."Stres szkolny – jak pomóc swojemu dziecku?", które odbędą się 24 września.
Spotkanie z rodzicami miało swój finał w salach poszczególnych oddziałów, gdzie wychowawcy przekazali najważniejsze klasowe informacje.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Środa 11.09.2013

Ach te początki!

Za nami pierwszy tydzień nauki. Uczniowie klas pierwszych powoli poznają szkołę, nauczycieli i kolegów. Cieszymy się z ich uśmiechniętych buzi i ciekawych świata oczu. Każdy z nas był kiedyś „pierwszakiem” i wie, że niełatwo jest zaczynać naukę w szkole. Tyle imion do zapamiętania, tyle nowych miejsc, nauka tego, co wolno a czego nie, pakowanie tornistra, odrabianie lekcji...
Nowy etap zaczynają też klasy czwarte – nie ma już jednej pani czy siostry, która niczym mama zawsze była blisko, ale na każdy przedmiot przychodzi zupełnie inny nauczyciel. Trzeba być bardziej samodzielnym i więcej się uczyć.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów w szkole i wspieramy was swoją modlitwą!


Wtorek 10.09.2013

"Stres szkolny – jak pomóc swojemu dziecku?"

Zapraszamy osoby, które chcą budować bliską więź ze swoimi dziećmi i aktywnie wspierać ich rozwój oraz są ciekawe doświadczeń innych Rodziców, na warsztaty pt: Stres szkolny – jak pomóc swojemu dziecku?

Warsztaty odbędą się 24 września 2013 r. (wtorek) w godz. 17.00 – 19.00 w Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.

Uczestnicząc w warsztacie dowiesz się:
  • »Co to jest stres szkolny? Jakie są jego przyczyny, objawy, skutki?
  • »Które zachowania rodziców nasilają stres szkolny u dzieci?
  • »W jaki sposób rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w radzeniu sobie ze stresem szkolnym?
  • »a także pogłębią swoje kompetencje wychowawcze oraz poznają innych Rodziców.
Informacje organizacyjne:
  • »zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi (uczestnicy mają możliwość aktywnego udziału w dyskusjach oraz proponowanych ćwiczeniach)
  • »liczba uczestników jest ograniczona (ok. 15 osób)
  • »udział w warsztatach jest bezpłatny
Warsztaty poprowadzą:
  • »Dr Iwona Ulfik-Jaworska – psycholog, nauczyciel akademicki, autorka i współautorka książek oraz artykułów z zakresu psychologii wychowania oraz psychologii mediów; prywatnie żona Tomasza, mama Zosi, Basi, Adasia i Karolka
  • »Mgr Aneta Lutomska - psycholog, coach, wykładowca WSNS, trener Treningu Zastępowania Agresji ART, prywatnie żona Rafała, mama Kacpra i Julki

Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie prosimy o zapisywanie się w Sekretariacie Szkoły.


Poniedziałek 09.09.2013

Akcja „Podaruj książkę bibliotece”

Szanowni Rodzice i Uczniowie, czytelnicy i sympatycy książek, zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”.

Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o ciekawe i wartościowe pozycje książkowe z zakresu lektur szkolnych, wydawnictw encyklopedycznych, literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Jeżeli jesteś właścicielem książek, które chętnie podarowałbyś innym czytelnikom – przekaż je do biblioteki szkolnej. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji, by ucieszyć młodych czytelników.

Pamiętaj – książka czytana żyje dłużej.

Akcja będzie trwała w dniach 12.09.2013 – 31.10.2013 (regulami w zakładce "Biblioteka").
Biblioteka składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączą się do tej akcji.


Sobota 07.09.2013

Nowości w galerii

Chociaż nowy rok szkolny rozpoczął się już na dobre zapraszamy do naszej internetowej galerii, gdzie właśnie opublikowaliśmy zdjęcia z kilku ubiegłorocznych uroczystości. Zawsze miło jest powspominać "stare dobre czasy"...


Piątek 06.09.2013

Spotkanie dla rodziców

Już w najbliższy wtorek tj. 10.09.2013 r. o godz. 1630 rozpocznie się zebranie organizacyjne dla rodziców uczniów naszej szkoły. Gościem naszego spotkania będzie p. dr Aleksandra Gała - wykładowca w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Po spotkaniu w auli, w którym wezmą udział także nauczyciele, będzie miało miejsce spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas.

Zapraszamy wszystkich rodziców!


Wtorek 03.09.2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września o godzinie 1030 odbyła się uroczysta Eucharystia będąca wstępem rozpoczęcia roku szkolnego. Przewodniczył jej ksiądz Piotr Drozd, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na wpływ szkoły w kształtowaniu młodego człowieka i przygotowaniu go do życia odpowiedzialnego, pięknego i dobrego. Celebrans podkreślił także rolę rodziców w uczeniu szacunku i miłości do szkoły oraz wszystkich, którzy są z nią związani. Kapłan zauważył, że początek roku zawsze budzi pewien niepokój w sercach młodych ludzi, lecz ten niepokój prowadzi do rozwoju i wzrostu wewnętrznego.

Po Eucharystii wszyscy uczniowie udali się do auli szkolnej, gdzie miała miejsce kolejna część rozpoczęcia roku szkolnego, na początku wystąpili z krótkim programem artystycznym uczniowie klasy IV b, po których Siostra Przełożona - Benigna Kania powitała nową dyrekcję: siostrę dyrektor - Esterę Grzegorek oraz siostrę wicedyrektor - Irenę Bobkowską. Szczególne zainteresowanie wzbudzali najmłodsi uczniowie pierwszych klas. Zostali oni serdecznie przywitani przez społeczność szkolną i jej przedstawieni. Wychowawczynią klasy I a jest s. Christofora Kubas, natomiast klasy I b p. Ewelina Pastuszak. Pierwszakom życzymy wytrwałości i odwagi. Nowi byli nie tylko uczniowie klas pierwszych, ponieważ do starszych klas dołączyło kilkoro dzieci. Wśród grona pedagogicznego także znalazły się dwie nowe siostry: wspomniana wcześniej s. Christofora oraz s. Malwina Cierżyk, która będzie uczyć religii.

Po serdecznym powitaniu i otwarciu nowego roku szkolnego przez Siostrę Dyrektor, rozentuzjazmowani uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoim wychowawcami, z niecierpliwością śledzili plan lekcji na nadchodzące dni, by nazajutrz wrócić do szkoły z radością i energią, jak przystało na uczniów naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


Piątek 30.08.2013

Stypendia szkolne

W roku szkolnym 2013/2014 istnieje możliwość uzyskania stypendiów szkolnych ze środków pochodzących z budżetu państwa. W związku z tym w załączniku przekazujemy informacje nt. procedury składania wniosków o przyznanie w/w stypendiów dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Lublin. - pobierz pdf


Środa 28.08.2013

Obiady w nowym roku szkolnym

Od 05.09.2013 r. zapraszamy dzieci do korzystania z obiadów szkolnych.

W roku szkolnym 2013/2014 cena obiadu będzie wynosiła 5, 40 zł. Zgłoszenia można dokonać u wychowawców klas dnia 02.09.2013 r. lub w sekretariacie szkoły w dniach 03-04.09.2013 r. Zachęcamy do korzystania z obiadów i życzymy smacznego!


Środa 21.08.2013

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

Tegoroczne wakacje będą dłuższe o jeden dzień, ponieważ nowy rok szkolny rozpocznie się "dopiero" drugiego września!

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły oraz ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które poprzedzone zostanie Eucharystią sprawowaną o godzinie 1030 w kościele parafialnym p.w. Nawrócenia św. Pawła przy ulicy Bernardyńskiej 5.


Piątek 16.08.2013

Wyprawka szkolna 2013/2014

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna” dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkół i placówek prowadzonych przez osoby prawne i fizyczne inne niż jst.
Szczegółowe informacje w załączniku - pobierz pdf