Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

SIERPIEŃ / WRZESIEŃ 2014

kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.09.2014

W Sandomierzu i Fabryce Bombek

Dzisiaj odbyła się wycieczka turystyczno - edukacyjna uczniów klasy 5b. Głównym celem było zwiedzanie zabytków Sandomierza oraz wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.
Uczniowie mogli podziwiać zabytki Sandomierza m.in. Ratusz, Bramę Opatowską, Katedrę i Zbrojownię oraz zapoznali się z historią miasta zwiedzając wraz z przewodnikiem podziemia sandomierskie. Odwiedzili również fabrykę bombek choinkowych gdzie zapoznali się z technologią produkcji ozdób świątecznych. Poznali kolejne etapy procesu powstawania bombek i dowiedzieli się, że każda z nich jest malowana ręcznie. Po zwiedzeniu fabryki każdy uczeń miał możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić własną bombkę, którą później otrzymał w prezencie. Na pamiątkę pobytu dzieci otrzymały bombkę ze swoim imieniem.
Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach wiele dzieci zawiśnie "piękna kolorowa bombka".
Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.09.2014

Wykład dla Rodziców i Nauczycieli

"ROZWÓJ PSYCHOSEKSUALNY DZIECI - norma czy problem?" to temat prelekcji, którą poprowadził doświadczony psycholog - terapeuta, ekspert w sprawach dotyczących przemocy, w tym przemocy seksualnej – mgr Jadwiga Kuśmierska.
Rodzice i nauczyciele mieli dziś naprawdę wyjątkową okazję, aby od specjalisty usłyszeć rzetelne informacje na temat przebiegu prawidłowego rozwoju psychoseksualnego dzieci, zachowań normalnych i niepokojących, sposobów rozmawiania z dzieckiem o sferze intymnej i bezpiecznej prywatności oraz o chronieniu dziecka przed wykorzystaniem seksualnym.
Bardzo dziękujemy za podzielenie się praktyczną wiedzą i doświadczeniem!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 30.09.2014

"Przecież każdy wiersze pisze"

Mamy zaszczyt ogłosić, że uczennica klasy 6b Julia Pawłowska otrzymała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Przecież każdy wiersze pisze" w dziedzinie poezja. Julka przyjęła pseudonim Mzimu, a jej wiersze urzekły jury tego konkursu. Prace uczestników oceniał między innymi Ernest Bryll i Bogusław Kierc, co świadczy o wysokim poziomie imprezy. W miniony weekend Julka uczestniczyła w warsztatach literackich, które odbywały sie w Ośrodku Kultury Arsus w Warszawie, gdzie podczas uroczystej gali odebrała nagrodę. Najcenniejsze dla Julki okazały się nowe doświadczenia i poznani ludzie. Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.09.2014

"Prawda Fundamentem Wychowania" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Dzisiaj podczas porannej modlitwy poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego organizowanego w ramach Tygodnia Wychowania. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej (dowolną techniką) nawiązującej do hasła "Prawda Fundamentem Wychowania".
Na konkurs wpłynęło łącznie 30 prac. Autorzy dołożyli wszelkich starań aby ich prace były ciekawe i pomysłowe, wszystkie zaskakiwały starannością i inwencją twórczą. Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Klara Mrzewka z klasy 2a
Wyróżnienia: Karina Gancarz z klasy 3b oraz Zofia Münnich z klasy 1b.
Zwycięzca oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.09.2014

„Turniej gier planszowych” (2)

Uczniowie klasy 4a wzięli udział w Turnieju Gier Planszowych, który w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki odbył się w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.
Rozgrywki przeniosły nas w wir walki powietrznej, którą toczył słynny Dywizjon 303. I nie tylko... Walka była zacięta, a zwycięska drużyna otrzymała atrakcyjne gry planszowe. Przednia zabawa i przygoda z historią Polski - tak można by podsumować dzisiejsze zajęcia. Dziękujemy wszystkim, którzy je przygotowali i podzielili się z nami swoją pasją.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.09.2014

„Jak to powiedzieć,
czyli wynalazki w komunikacji”


W ostatni dzień Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 1b wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego na zajęcia pt.: "Jak to powiedzieć, czyli wynalazki w komunikacji." Dzieci mogły się dowiedzieć jak ważna jest komunikacja między ludźmi oraz jak wynalazki wpłynęły na jej rozwój. Zajęcia miały formę warsztatów edukacyjno-plastycznych z wykorzystaniem najnowszych środków multimedialnych. Dodatkowo uczniowie zostali zachęceni do korzystania z biblioteki i czytania książek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.09.2014

„Twórcze myślenie
jest w cenie!”


Klasa 6b uczestniczyła dziś w warsztatach: "Twórcze myślenie jest w cenie! Trening kreatywności w efektywnym uczeniu się". Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, kiedy nasz umysł może twórczo myśleć i na czym polega kreatywne uczenie się. Warsztat był poświęcony technikom szybkiego i efektywnego uczenia się z zaangażowaniem pracy obu półkul mózgowych. Na zakończenie każdy uczeń mógł sprawdzić za pomocą gry komputerowej swoje „mózgowe możliwości”.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 26.09.2014

„Turniej gier planszowych” (1)

W dniu dzisiejszym klasa 6a wybrała się na niecodzienne zajęcia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tym razem za pomocą gier planszowych uczyliśmy się historii. Wszyscy bardzo zaangażowali się walkę powietrzną między aliantami a Niemcami. Zajęcia składały się z 3 rund: w pierwszej grali wszyscy uczniowie w zespołach dwuosobowych, do rundy drugiej przeszło 6 zwycięskich zespołów, a w trzeciej zagrały 3 zespoły. Dwa ostatnie remisowały. Zwycięscy otrzymali nagrody, czyli gry. Był to wspaniały i pełen emocji czas, wiele osób postanowiło wybrać się do IPN z rodzicami, oczywiście w celu zakupienia gier. Następne zajęcia w ramach projektu LFN już za rok, za możliwość tych niecodziennych lekcji jesteśmy bardzo wdzięczni.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.09.2014

„W świecie Facebooka”

Co może się stać z naszymi zdjęciami na portalach społecznościowych? Czy warto na swoim koncie dodawać do znajomych osoby nieznajome, nawet jeśli są znajomymi naszych znajomych? Na te i inne pytania uzyskali odpowiedź uczniowie kl. 4a, którzy wzięli udział w projekcie "W świecie facebooka" przygotowanym na KUL-u.
Zainteresowanie tematem było wielkie, a przystępny sposób przekazu prowadzących - m.in. poprzez rysunkowe filmy obrazujące różne problemy użytkowników facebooka, pomógł w przygotowaniu do bezpiecznego korzystania z tego - i nie tylko z tego - portalu, oczywiście po ukończeniu wymaganych regulaminowo 13 lat!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.09.2014

„Czy straż pożarna "tylko" gasi pożary?”

"Czy straż pożarna "tylko" gasi pożary? Poznajmy nasze służby bezpieczeństwa wewnętrznego" - na taki projekt realizowany w ramach LFN udała się dzisiaj klasa 5b. Podczas zajęć zaprezentowane zostały uczestnikom zadania służb bezpieczeństwa: straży pożarnej, policji, straży miejskiej. Pokazano działania służb podczas największych akcji ostatnich lat. W jaki sposób służby niosą pomoc ofiarom pożarów, powodzi, wypadków komunikacyjnych. Jak duża jest ich rola w podnoszeniu naszego bezpieczeństwa. Jak zostać strażakiem, żołnierzem a może policjantem? W drugiej części zajęć prowadzący powiedzieli i zaprezentowali krok po kroku co trzeba zrobić aby zdobyć jeden z tych zawodów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 25.09.2014

Wyniki wyborów do Rady SU

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. W poniedziałkowym głosowaniu wybrane zostały osoby, które będą reprezentowały społeczność uczniowską. We wtorek po porannej modlitwie poznaliśmy wyniki tego głosowania - przewodniczącą SU została uczennica klasy 6b, Martyna Ćwiklińska, funkcję zastępcy przewodniczącej w tym roku pełni Alicja Włodarczyk z klasy 6a, skarbnikiem zaś jest Aleksandra Toruń również z klasy 6a.
Dziewczętom gratulujemy i życzymy dużo siły i głów pełnych ciekawych pomysłów, które będą mogły realizować w naszej szkole. W swojej działalności Samorząd liczy oczywiście na wsparcie całej społeczności uczniowskiej! Jeśli macie pomysły, które mogłyby sprawić, że nauka i spędzanie czasu w naszej szkole będzie jeszcze przyjemniejsze, to wiecie już do kogo je zgłaszać!


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.09.2014

„Dietetycznie poprawni”

Jakie są rodzaje zaburzeń odżywiania, kogo dotykają, w jaki sposób wpływają na nasz rozwój psychiczny i fizyczny, po czym możemy je rozpoznać i jak reagować w przypadku zauważenia takich zaburzeń? Na te i wiele innych pytań dotyczących problemów z jedzeniem uczniowie klasy 5a mogli usłyszeć dziś odpowiedzi podczas zajęć pt.:"Dietetycznie poprawni", które zorganizował Uniwersytet Medyczny w Lublinie.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.09.2014

„Chemia w kuchni”

Klasa 2a wzięła dzisiaj udział w zajęciach pt. "Chemia w kuchni" zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy.
Dzieci miały możliwość zajrzeć przez kuchenne drzwi do królestwa chemii. Uczestniczyły w bardzo ciekawych doświadczeniach, obserwowały je, a także same mogły pobawić się w "chemicznego magika". Dziękujemy za przygotowanie tak ciekawego projektu i za zaproszenie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.09.2014

„Wpływ zmian klimatycznych
na jakość życia i zdrowie człowieka”


Politechnika Lubelska i Wydział Inżynierii Środowiska - to cel dzisiejszego wyjścia klasy 5b w ramach LFN. Tematem projektu był: "Wpływ zmian klimatycznych na jakość życia i zdrowie człowieka". Prezentacja miała na celu uświadomienie uczestnikom jak w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat człowiek swoją działalnością przyczynił się do degradacji środowiska naturalnego. Zmiany klimatyczne mogą wywoływać kolejny bardzo istotny problem, związany z dostępem do wody pitnej. Może również ulec drastycznemu zwiększeniu zachorowalność na choroby alergiczne. Należy ponadto zwrócić uwagę, że stopień oddziaływania tych zmian na zdrowie i jakość życia w różnych krajach naszego kontynentu będzie się różnił, głównie ze względu na różnice geograficzne między państwami Europy. Będzie on również zależał od działań podejmowanych przez rządy państw UE w ramach systemów ochrony zdrowia oraz od dostępu do usług zdrowotnych, który znacząco się różni w poszczególnych państwach członkowskich. Zagadnienia te dotyczą każdego z Nas, są one również bardzo istotne z punktu widzenia finansów publicznych. Co możemy zrobić, aby uniknąć tych niepożądanych zmian? Jak zredukować koszty związane ze zmianami klimatycznymi? Na te i inne pytania dostaliśmy dzisiaj odpowiedź.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 24.09.2014

Konsultacje i zaproszenie na wykład:
"Rozwój psychoseksualny dzieci - norma czy problem?"


W najbliższy wtorek 30.09.2014 r. zapraszamy rodziców na konsultacje: od godz. 16.00 dla rodziców uczniów klas 1 - 3, o godz. 16.30 odbędzie się wykład dla Rodziców i Nauczycieli mgr Jadwigi Kuśmierskiej na temat "ROZWÓJ PSYCHOSEKSUALNY DZIECI - NORMA CZY PROBLEM?" (w auli), po którym będą kontynuowane konsultacje dla rodziców uczniów klas 1 - 3 i dla klas 4 - 6.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

Wizyta pierwszaków
w Krainie Rumianku


Klasy pierwsze odwiedziły dziś Krainę Rumianku. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Ptasim Zoo w Podedwórzu. Można tam było podziwiać nie tylko ptaki, tj. bażanty czy perliczki, bociany, ale także króliki, świnki morskie i sarenkę. Następnie grupa wycieczkowa udała się do Hołowna, gdzie czekała ją kolejna moc atrakcji. Były to warsztaty: „Słodkie kukiełki” i „Dawne zajęcia domowe”. Dzieci samodzielnie wykonywały i ozdabiały pyszne drożdżowe ciastka. Mogły zobaczyć jak dawniej ludzie prali, prasowali, maglowali, jak się ubierali, jak robili masło. Nauczyły się też kilku dawnych przyśpiewek. Po warsztatach przyszedł czas na posilenie się pieczoną kiełbaską i chlebem posmarowanym domowym masłem oraz na zabawy na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Let’s play with English words”

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauk klasa 6b brała dziś udział w projekcie zatytułowanym: „Let’s play with English words”. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, oprócz uczniów naszej szkoły na sali wykładowej UMCS pojawili się również uczniowie liceum ogólnokształcącego. Zarówno nasi uczniowie jak i ich starsi koledzy dobrze się bawili biorąc udział w grach językowcy. Z pewnością poznane zabawy zostaną wykorzystane na lekcjach języka angielskiego.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Domowa produkcja papieru czerpanego”

Uczniowie klasy 3a udali się dziś na zajęcia do Instytutu Biologii i Biochemii UMCS, gdzie odkrywali tajniki "domowej produkcji papieru czerpanego". Naszym przewodnikiem po tym temacie była pani Joanna Gębura, która przedstawiła nam pokrótce historię produkcji papieru czerpanego oraz umożliwiła samodzielne wykonane go. Mieszanie pulpy, dodawanie do niej barwników i olejków zapachowych, nakładanie na sito, formowanie, odciskanie, osuszanie, dekorowanie - wszystko to dzieci miały szansę zrobić samodzielnie dzieląc między sobą zadania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Akustyka? Świetna sprawa, fakt, nauka i zabawa...”

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w kolejnym projekcie LFN. Tym razem były to zajęcia na temat akustyki. Sam temat wzbudził wiele pytań i na wiele z nich, jeśli nie na wszystkie, to spotkanie udzieliło odpowiedzi. Dzieci miały możliwość "zobaczenia" dźwięku, zmierzenia natężenia własnego krzyku, poznania interesujących faktów na temat zwierząt i wydawanych przez nie dźwięków. A wszystko to w atmosferze miłej zabawy...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Kim byli nasi przodkowie”

Każdy z nas kiedyś zadał sobie to pytanie - Kim byli nasi przodkowie? Czy ja pochodzę od małpy? Jak powstało życie na Ziemi?... Na te i na wiele innych pytań mogli odpowiedzieć sobie uczniowie klasy 4b podczas dzisiejszego wykładu o ewolucji życia na Ziemi.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Zdrowie jamy ustnej u dzieci”

Dentysta nie taki straszny... Mogli się o tym przekonać uczniowie kl. 4a, którzy w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki wzięli udział w projekcie "Zdrowie jamy ustnej u dzieci". Zajęcia odbywały się w Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Oprócz wielu ważnych informacji na temat właściwego dbania o zęby (ile minut i jak należy je szczotkować, jak często odwiedzać dentystę, jak dobrać odpowiednią pastę), można było się przyjrzeć z bliska fotelowi dentystycznemu i nabrać odwagi na przyszłość... Okazało się, że nie ma się czego bać!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Jak plastiki wyparły kamyki...”

W dniu dzisiejszym klasa 6a wzięła udział w zajęciach organizowanych w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki. Temat dzisiejszego wyjścia to: "Jak plastiki wyparły kamyki, czyli co należy wiedzieć o kartach płatniczych" zajęcia prowadzili p. Grzegorz Wesołowski oraz p. Elżbieta Kołodziej. Warsztaty miały na celu przybliżenie informacji dotyczących pieniądza plastikowego i elektronicznego. W ich trakcie przedstawiona została historia pieniądza, omówione zalety pieniądza plastikowego oraz zasady bezpiecznego korzystania z kart płatniczych. Uczestnicy dzisiejszych zajęć (klasa 6a) brali aktywny udział, chętnie odpowiadali na pytania, sami ich wiele zadawali, stworzyli własne projekty kart płatniczych, dyskutowali. Zajęcia były bardzo interesujące, a uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z ewolucją pieniądza.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„W co grają uczniowie?”

Uczniowie klasy 5b uczestniczyli dziś w projekcie pt.: "W co grają uczniowie? Nauka języka obcego poprzez zabawę" realizowanym w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas spotkania przedstawione zostały wybrane nowoczesne metody nauki języków obcych z użyciem środków multimedialnych i audiowizualnych (języka angielskiego i włoskiego - NIE BÓJ SIĘ WŁOSKIEGO - Już go znasz!) m.in. interaktywne gry i ćwiczenia multimedialne oraz programy edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na koniec zajęć uczniowie dostali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 23.09.2014

„Czy wiemy, po czym chodzimy?”

Klasa 5a uczestniczyła dziś w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy: "Czy wiemy, po czym chodzimy?"
Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego glebę można nazwać "szlachetną rdzą ziemi", zostali zapoznani z budową najważniejszych gleb występujących w Polsce oraz podstawowymi analizami wykonywanymi w laboratoriach gleboznawczych. Zajęcia zakończyły się konkursem dotyczącym zdobytej wiedzy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

„Dokąd ucieka deszcz?”

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w zajęciach pt. "Dokąd ucieka deszcz?"
Każdy miał okazję spróbować chwycić wodę, zobaczyć, że potrafi działać jak klej, sprawdzić co się w niej rozpuszcza, a co nie. Dzięki efektownej prezentacji dzieci zobaczyły co się dzieje z deszczem, gdy już dotknie ziemi, komu potrzebne są kałuże i czy z każdej chmury będzie deszcz. Zajęcia wzbudziły wiele ciekawych pytań i pragnienie eksperymentowania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

Egzotyczne zwierzęta

Klasa 1a uczestniczyła dziś w warsztatach: Hodowla zwierząt egzotycznych w domu. Warsztaty odbyły się na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids na Czechowie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat niespotykanych w Polsce zwierząt. Wysłuchały też wielu ciekawostek, np. o tym, że kameleon może równocześnie patrzeć do przodu i do tyłu. Największą frajdą był jednak pokaz na żywo: węża, lotopałanki czy jeża pigmejskiego, którego można było pogłaskać.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

„Ekstrudowane chrupki kukurydziane”

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie kl.2b mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach zatytułowanych „Ekstrudowane chrupki kukurydziane”.
Podczas zajęć na Uniwersytecie Przyrodniczym drugoklasiści dowiedzieli się, że ekstruzja roślinnych surowców jest procesem wytłaczania materiału sypkiego pod dużym ciśnieniem i przy wysokiej temperaturze. W trakcie przetwarzania zachodzą istotne zmiany fizykochemiczne i jakościowe. Proces ekstruzji realizowany jest w urządzeniach zwanych ekstruderami. Obecnie metodą ekstruzji można produkować różnego rodzaju galanterię spożywczą (np. chrupki, przekąski, chipsy) oraz karmę dla zwierząt domowych i ryb.
Po dość trudnej teorii przyszedł czas na praktykę. Z pomocą pracowników uczniowie wyprodukowali pyszne chrupki z gryki. W nagrodę za wzorową postawę „studencką” każdy z uczestników otrzymał małe co nieco do konsumpcji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

„Skąd dziennikarz wie,
że rozmówca kłamie...”


W godz. od 9.00 do 11.00 w budynku Politologii UMCS uczniowie klasy 6b uczestniczyli dziś w wykładzie i warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Temat brzmiał - „Skąd dziennikarz wie, że rozmówca kłamie? Mowa ciała i inne niewerbalne elementy komunikacji językowej”.
Osoba prowadząca omówiła z uczniami takie aspekty jak: miejsce, otoczenie, dystans miedzy rozmówcami, czas, kwestie kulturowe, płeć, mowa ciała, kontakt wzrokowy, wygląd, ubiór, dotyk. Następnie poprowadziła ćwiczenia z zakresu prowadzenia dialogu oraz aktywnego słuchania. Podsumowując zajęcia wszyscy stwierdzili, że słuchanie to trudna sztuka, której ciągle trzeba się uczyć i świadomie ćwiczyć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

Wybory do Rady
Samorządu Uczniowskiego


Dziś, na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 2-6 naszej szkoły wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 9 osób: Franciszek Kwiatkowski z kl. 3a, Agata Pająk z kl. 3b, Dominika Lipska oraz Igor Pachciński z kl. 5a, Aleksandra Makarewicz oraz Karolina Fatla z kl. 5b, Aleksandra Toruń oraz Alicja Włodarczyk z kl. 6a i Martyna Ćwiklińska z kl. 6b.
Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze z różnorodnymi, ciekawymi propozycjami dla swoich wyborców. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ich treścią w minionym tygodniu.
Wybory przebiegły bardzo sprawnie. Każda z osób głosujących otrzymała kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów i instrukcją głosowania. Uprawnionych do głosowania było 247 uczniów, ważne głosy oddało 241 osób. Oficjalne wyniki poznamy we wtorek, 22 września podczas porannej modlitwy.
Wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy odwagi i zapału do pięknej służby na rzecz uczniowskiej społeczności.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 22.09.2014

Radość najmłodszych

Tak klasa 2a cieszyła się z PUCHARU zdobytego przez reprezentację polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata.
Wczoraj wygraliśmy 3:1 z Brazylią :)
kliknij, aby powiększyć

Sobota 20.09.2014

Dwie lekcje historii w Warszawie

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale też powrotu do dni, kiedy Polska - nasza Ojczyzna przed laty walczyła o wolność i niepodległość.
Wczoraj klasa 6b w ramach wycieczki do Warszawy odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mieli możliwość zetknąć się z prawdziwą historią Polski i oddać hołd ludziom, którzy zginęli za wolność i za Warszawę. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w czasach PRL. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne, które pozwalają w sposób inspirujący mówić o historii i patriotyzmie.
Drugą lekcją historii było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Szóstoklasiści zobaczyli sale, wystawy i kolekcje zamkowe. Zaczerpnięte wiadomości są bazą dla szkolnych lekcji historii i formacją patriotyczną uczniów naszej szkoły, którym drogi jest Bóg, Honor i Ojczyzna.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 19.09.2014

Próbna ewakuacja

O godz. 9:00 w szatni wychowania fizycznego zaaranżowano symulację pożaru. Nauczyciel, który zauważył pożar niezwłocznie poinformował o tym fakcie sekretariat szkoły. Zgodnie z ustaleniami wewnętrznymi na umówiony sygnał została ogłoszona i rozpoczęta ewakuacja. Budynek opuściły wszystkie osoby, a łączny czas praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji wyniósł 2:20 min.
Tegoroczne ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, jednak mamy nadzieję, że w naszej szkole nigdy nie dojdzie do wybuchu pożaru.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 18.09.2014

Sukcesy naszych lekkoatletów

Nasi lekkoatleci wzięli dziś udział w zawodach sportowych w ramach "Czwartków Lekkoatletycznych 2014" odnosząc sukcesy.
Serdecznie gratulujemy Halszce Karlińskiej (z kl. 5b) zdobywczyni II miejsca w biegu na 60 m i I miejsca w biegu na 300m oraz Ani Stąsik (z kl. 6b), która zajęła I miejsce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce w biegu na 60 m, I miejsce w skok wzwyż, I miejsce w skok w dal, III miejsce w biegu na 600 m.
Wszystkim uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 18.09.2014

Święto św. Stanisława Kostki
i błogosławieństwo przyborów szkolnych


Dziś obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji cała społeczność szkolna zgromadziła się o godzinie 9:00 w Kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, aby uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Drozd. Podczas homilii ksiądz pytał dzieci, czy kiedyś zdarzyło im się zgubić. Przypomniał treść dzisiejszej ewangelii, w której również mały Jezus zagubił się swoim rodzicom. Celebrans wspomniał też o innych „zagubieniach” życiowych. Chodzi o sytuacje, w których popełniamy grzech. Trzeba pamiętać, że Jezus zawsze nas szuka i chce żebyśmy wrócili na dobrą drogę.
Po komunii nastąpiło błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Pobłogosławione zostały również dzienniki lekcyjne. Mamy nadzieję, że znajdą się w nich tylko dobre oceny.
Na zakończenie Eucharystii, która miała miejsce w obecności obrazu Matki Bożej Latyczowskiej Siostra Dyrektor zawierzyła naszą szkołę Bożej Matce.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii oraz na stronię Gościa Niedzielnego.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.09.2014

Klub Podróżnika
na Zamku Lubelskim


Starsi Podróżnicy z impetem rozpoczęli nowy rok szkolny. Dziś mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Lubelskie, zatytułowanych Średniowieczny zamek lubelski – jak zbudować rezydencję i twierdzę. Mieliśmy okazję przekonać się jak ciężką pracą jest zaprojektowanie i zbudowanie zamku. Projekty naszych budowli przynieśliśmy do szkoły, więc kto bacznie zaobserwuje, znajdzie je. Oprócz tego zwiedziliśmy zamek, ku naszej ogromnej uciesze. Byliśmy na wieży zamkowej, zwanej dondżonem i w Kaplicy Trójcy Świętej! To była wspaniała wycieczka.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.09.2014

Strażnik Ruchu Drogowego

Dzielimy się ze wszystkimi internautami radosną nowiną - nasz "Pan Stopek" - p. Leszek Domagała, lubiany przez wszystkie dzieci naszej szkoły (i nie tylko!) otrzymał podziękowanie za swoją ofiarną i radosną służbę od samego Pana Prezydenta - p.Krzysztofa Żuka. List gratulacyjny w załączniku.


kliknij, aby powiększyć

Środa 17.09.2014

Szkółka narciarska 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: te, które jeżdżą na nartach i te, które jeszcze nie miały kontaktu z nartami, na zimowisko, które organizujemy za pośrednictwem biura turystyki dziecięcej i młodzieżowej Wędrowniczek Junior. Koszt pobytu dziecka na zimowisku to 1350 pln. (cena zawiera opłatę za karnety oraz sprzęt narciarski w przypadku dzieci, które go nie posiadają!).
ZGŁOSZENIA przyjmujemy w sekretariacie szkoły (za wyjazd odpowiada s. Estera Grzegorek).
Więcej informacji w załączniku lub klikając na ikonkę narciarza z prawej strony naszej witryny.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 16.09.2014

Obóz sportowy dla członków sekcji taekwondo

Oferta obozu skierowana jest do członków sekcji taekwondo KS Protektor Lublin. Obóz będzie miał charakter typowo sportowy. Program obozu składał się będzie z dwóch bloków szkoleniowych:
I blok (przedpołudniowy) - nauka i doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie (do wyboru).
II blok (popołudniowy) – nauka i doskonalenie technik taekwondo.
Więcej informacji w załączniku lub klikając na ikonkę karateka z prawej strony naszej witryny.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.09.2014

Spotkanie z Książkową Wróżką

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych odwiedzili szkolną bibliotekę. Powitała ich Książkowa Wróżka i zaprosiła do swojej krainy. Na początku wspólnie z dziećmi ustaliła zasady poszanowania książek. Potem nadszedł czas na bajkowe zagadki. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale znają baśniowych bohaterów. Po zagadkach Wróżka pokazała dzieciom bibliotekę i zachęciła je do wypożyczania książek. Wspólne spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 15.09.2014

"Prawda Fundamentem Wychowania"
IV Tydzień Wychowania


W dniach 14-20 września odbywa się Tydzień Wychowania. Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Hasło tegorocznej IV edycji brzmi: Prawda Fundamentem Wychowania.
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie prowadzą specjalnie przygotowaną modlitwę poranną, natomiast na lekcjach wychowawczych oraz katechezie poruszana jest tematyka wychowania oraz prawdy jako wartości w życiu człowieka.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z materiałami na stronie www.tydzienwychowania.pl oraz do wspólnej rodzinnej refleksji: Na czym polega wychowanie do prawdy?

Pytamy każdego z naszych uczniów: Czym jest wychowanie? Karteczki z odpowiedziami można wrzucać do specjalnej skrzynki umieszczonej przy gazetce Samorządu Uczniowskiego.

Z okazji Tygodnia Wychowania zachęcamy także wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Regulamin konkursu w załączniku.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 13.09.2014

Piknik Rodzinny

Dziś w naszej szkole po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. W ostatnich dniach pogoda lubiła nam płatać figle, ale dzisiejszy dzień był słoneczny i bardzo ciepły. Wspólna modlitwa rozpoczęła kilka godzin pełnych radości, śmiechu i zabawy. Wśród atrakcji było m.in. skakanie na dmuchańcach, malowanie twarzy i włosów, strzelanie z łuku, rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną, zabawa na huśtawkach i zjeżdżalniach. Gdy zabrakło sił można było spróbować pysznych kiełbasek, sałatek i ciast przygotowanych przez rodziców. Dużo uwagi przyciągnęła Szkolna Scena Talentów, na której występowali uczniowie i rodzice. Można było zobaczyć grających na instrumentach, tancerzy, a także prezentację włoskiego makaronu czy budowę wybuchowej wieży z klocków. Od czasu do czasu pojawiał się klaun, który rozbawiał dzieci.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu pikniku oraz za modlitwę o dobrą pogodę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.09.2014

Nowe zdjęcia klasowe

W zakładce "Klasy" (SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA) publikujemy aktualne zdjęcia uczniów wszystkich klas wraz z wychowawcami. Zapraszamy!kliknij, aby powiększyć

Piątek 12.09.2014

"Krawiec Niteczka"

Dzieci z klas I - III obejrzały dziś na żywo sceniczną wersję pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą wystawił Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach.
Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się ze Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.
Przypomnijmy, że nasi uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie za pośrednictwem Internetowego Teatru TVP dla szkół. Jest to projekt, w którym nasza szkoła uczestniczy od ubiegłego roku szkolnego.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.09.2014

Wystawa u OO. Dominikanów

Dziś w klasztorze OO. Dominikanów w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Klasztor w sercu miasta” zorganizowanej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Oprócz prac plastycznych nagrodzono również prace fotograficzne i literackie. Wśród 20 wybranych na wystawę prac plastycznych (poza laureatami) znalazły się prace pięciu naszych uczennic: Zofii Sieniow i Natalii Żebrowskiej z kl. 2b, Dominiki Lipskiej i Kamilii Brauze z klasy 5a oraz Zuzanny Niećko z klasy 5b.
W zabytkowym wnętrzu klasztoru, przy dźwiękach muzyki prace naprawdę pięknie się prezentowały, prawdziwa duchowa „strawa”. Można było patrzeć, podziwiać i cieszyć się z naszymi uczennicami i p. Joanną Frydrych - Staszczak, która przygotowywała dziewczęta do konkursu. Jeszcze raz gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 11.09.2014

Zapraszamy na Piknik Rodzinny!

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 13 września 2014 r. Początek wspólnej zabawy o godz. 10.00.


W Programie:
• szkolna „Scena Talentów”,
• zawody sportowe,
• zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców,
• zabawy z klaunem dla najmłodszych,
• turniej łuczniczy,
• turniej rycerski,
• … i dużo innych atrakcji!


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.09.2014

Spotkanie z historią

Dziś uczniowie klas trzecich uczestniczyli w prawdziwej lekcji historii prowadzonej przez prof. dr hab. Macieja Münnicha (Dyrektora Instytutu Historii KUL) - tatę naszych uczniów Krzysia z kl. 3b i Zosi z kl. 1b. A wszystko to w związku z wrześniowym kalendarzem - i zapisaną w nim rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko z najważniejszymi faktami historycznymi, ale także obejrzeć bardzo ciekawą prezentację multimedialną, przymierzyć hełmy żołnierskie i zobaczyć mundury. Okazało się, że niektórzy chłopcy mają sporą wiedzę na temat czołgów i samolotów z tamtych czasów... Dziewczynki za to zachwycały się przedwojenną modą. Ta lekcja była naprawdę pasjonująca! Już czekamy na kolejne spotkanie...

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 10.09.2014

Misyjne plony

W maju dzieci z koła misyjnego wraz s. Urszulą Kupczyk zasadziły na szkolnej działce, w zakonnym ogrodzie, peruwiańską kukurydzę - żółtą i czarną. Dzisiaj mogły się cieszyć zbiorem jednej z nich. Małe kaczany z żółtym ziarnem dzieci zabrały do domu. Z kolei czarna kukurydza, która osiąga wysokość do czterech i pół metra, jeszcze nie ma kolb. Kto wie czy w naszym klimacie zaowocuje? Po uporządkowaniu działki, liście kukurydzy zjadły konie. To podobno, jak powiedziała s. Celsa - ogrodniczka, ich przysmak. W przyszłym roku w kwietniu na misyjnej działce dzieci posadzą ozdobne tykwy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.09.2014

Spotkanie z Rodzicami

Dzisiaj odbyły się pierwsze oficjalne zebrania dla rodziców. Spotkania miały miejsce w dwóch grupach: dla rodziców uczniów klas 1-3 od godz. 16.00 oraz dla rodziców uczniów klas 4-6 od godz. 17.30.
Pierwsze zebranie z rodzicami w tym roku szkolnym, jak co roku zapoczątkowało spotkanie rodziców z Siostrą Dyrektor - s. Esterą Grzegorek w auli szkolnej. Siostra przekazała rodzicom najważniejsze informacje dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego. Po wystąpieniu Siostry p. Iwona Ulfik - Jaworska wygłosiła prelekcję będącą wstępem do kolejnej edycji warsztatów dla rodziców. Następnie temat zdrowego żywienia poruszył p. Grzegorz Gruza, z firmy Bon Appetit dostarczającej naszej szkole obiady. Po spotkaniu w auli rodzice udali się do sal na spotkanie z wychowawcami swoich pociech. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania oraz comiesięczne konsultacje.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 9.09.2014

Nasze plany na I semestr

W zakładce "kalendarium" publikujemy plan naszego "działania" na I semestr roku szkolnego 2014/2015.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z naszym szkolnym terminarzem.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.09.2014

"Szkolna Scena Talentów"

Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej szkoły!
Tegoroczny piknik rodzinny odbędzie się już w najbliższą sobotę (tj. 13.09.2014). Tym razem zapraszamy wszystkich do zabawy podczas Szkolnej Sceny Talentów.
Każdy będzie mógł podzielić się z innymi swoim talentem: śpiewając, recytując, tańcząc, grając na instrumentach lub w inny dowolny sposób przedstawiając swe zdolności. Można wystąpić rodzinnie, w zespole lub solo.
Pomysły prosimy zgłaszać do swoich Wychowawców najpóźniej do czwartku. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkich: dzieci i dorosłych, zapraszamy do wzięcia udziału!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 8.09.2014

II Edycja Akcji
„Podaruj książkę bibliotece”


Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Czytelniku, jeżeli przeczytałeś lektury lub książki, które warto polecić innym – przekaż je do biblioteki.
Pamiętaj – książka czytana żyje dłużej!
W imieniu naszych czytelników wszystkim darczyńcom już dzisiaj składamy serdeczne podziękowania.

Regulamin Akcji:
1. Akcja rozpoczyna się od 10 września i będzie trwać do 31 października 2014 r.
2. W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, bajki, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży.
3. Stan książek, powinien być dobry, najlepiej gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
4. Książki zniszczone zostaną przekazane na makulaturę.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.09.2014

Zapraszamy Rodziców

Dnia 9 września odbędzie się organizacyjne spotkanie dla rodziców naszych uczniów:
• 16.00 - spotkanie w auli szkolnej dla rodziców uczniów klas 1-3,
• spotkanie z Wychowawcami klas 1-3,
• 17.30 - spotkanie w auli szkolnej dla rodziców uczniów klas 4-6,
• spotkanie z Wychowawcami klas 4-6.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 5.09.2014

Pierwszy tydzień za nami

Pierwszy tydzień nauki za nami. Dla pierwszoklasistów był to czas poznawania siebie nawzajem, swoich wychowawców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek ze starszych klas. Były też spacery po szkole, by zobaczyć gdzie co jest i kogo można tam spotkać. Uczniowie z klas drugich i trzecich natomiast witali młodszych kolegów na słodko, częstując ich cukierkami. Niektórzy z nich przedstawiali pozostałym młodszego brata czy młodszą siostrę. Życzymy wszystkim samych pogodnych dni w tym nowym roku szkolnym!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.09.2014

”KLASZTOR W SERCU MIASTA”

Miło jest nam poinformować o wystawie prac plastycznych uczniów naszej szkoły w Klasztorze Dominikanów w Lublinie.
W czerwcu ub. roku szkolnego 10 osób z klas I – VI wykonało prace plastyczne na Konkurs ”KLASZTOR W SERCU MIASTA”. Coroczny Konkurs plastyczny, fotograficzny i literacki odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Napłynęło 235 prac plastycznych. Wybrano 20 prac, które zakwalifikowały się do udziału w wystawie pokonkursowej. Cieszymy się, że aż 5 prac uczennic naszej szkoły znalazło się na wystawie. Gratulujemy Zofii Sieniow i Natalii Żebrowskiej z kl. 2b, Dominice Lipskiej i Kamili Brauze z kl. 5a oraz Zuzannie Niećko z klasy 5b.
Serdecznie zapraszamy na wystawę do Klasztoru Dominikanów!


kliknij, aby powiększyć

Środa 3.09.2014

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy

Przypominamy wszystkim rodzicom dzieci z klas 1-3, które pozostają w szkole po zakończeniu zajęć lekcyjnych o konieczności złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy. Wniosek do pobrania
kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.09.2014

Poszerzamy ofertę kół zainteresowań

Zapraszamy rodziców i uczniów do ponownego odwiedzenia zakładki "koła zainteresowań" ponieważ poszerzamy naszą tegoroczną ofertę o zajęcia z języka niemieckiego i włoskiego.
Przypominamy, że uczniowie mogą korzystać także z zajęć z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że w tej sytuacji każdy znajdzie coś dla siebie!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 2.09.2014

Mamy plac zabaw!

Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny a już dzisiaj uczniowie klas 1-3 bawili się na naszym nowy placu zabaw, z którego mogą korzystać także uczniowie klas starszych.
Wszystkim dzieciom przypominamy o przestrzeganiu regulaminu, by zabawa była nie tylko radosna, ale i bezpieczna!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 1.09.2014

Witaj szkoło!

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Najpierw w auli szkolnej zebrali się uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami i nauczycielami. Po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez s. Piotrę Janic i klasę 3b, Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Przedstawiła też nową Siostrę Przełożoną zgromadzenia – s. Halinę Bobkowską oraz nowych nauczycieli – s. Kingę Sajkowską, która będzie uczyła religii w klasach piątych oraz pełniła funkcję wychowawcy świetlicy i p. Justynę Cichosz- Buska – nauczyciela języka angielskiego klas młodszych. Następnie nadszedł czas na prezentację uczniów klas pierwszych, którzy wyczytywani przez wychowawców wychodzili na scenę. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami.
O godzinie 10:30 cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym p.w. Nawrócenia św. Pawła, której przewodniczył ksiądz Piotr Drozd. Po niej uczniowie klas 4-6 spotkali się w auli szkolnej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 4 b wraz z s. Ireną Bobkowską. Siostra Dyrektor przedstawiła nowego nauczyciela historii - p. Jana Kurowiaka. Podobnie jak w przypadku klas młodszych, po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami.

W nadchodzącym nowym roku szkolnym 2014-2015 życzymy wszystkim uczniom wielu sił i zapału do nauki, sukcesów oraz uśmiechu na każdy dzień!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 30.08.2014

Propozycje zajęć pozalekcyjnych

W zakładkach "Plan lekcji" i "Koła zainteresowań" publikujemy harmonogram zajęć pozalekcyjnych dla klas 1-3 i klas 4-6.
Zapisy w sekretariacie dla uczniów klas 1-3 (zapisu dokonują rodzice) i dla uczniów klas 4-6, którzy chcą uczestniczyć w kołach prowadzonych przez osoby/instytucje zewnętrzne. Pozostali uczniowie klas 4-6 zapisują się u nauczycieli prowadzących do końca przyszłego tygodnia.
Koła "ruszają" od drugiego tygodnia roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 30.08.2014

Obiady w nowym roku szkolnym

Publikujemy zasady i deklarację korzystania z obiadów w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie w roku szkolnym 2014/2015 - pobierz pdf
Decyzją Rady Rodziców obiady do naszej szkoły będzie dostarczała firma cateringowa Bon Appetit.

Uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z obiadów od 4 września.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 30.08.2014

Pomoc socjalna

Informujemy, że od 2 sierpnia 2014 r. obowiązuje nowy regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Lublin stanowiący załącznik do Uchwały Nr 1122/XLII/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 26 czerwca 2014 r. (Dz.Urz.Woj.Lub.2014.2572). więcej


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.08.2014

Boży Ryzykanci

W sercu Borów Tucholskich, w lesie, nad pięknym jeziorem Wdzydze, czternaście rodzin przybyłych z różnych zakątków Polski postanowiło zaryzykować i przeżyć wspólnie z nami wakacyjną, urszulańską przygodę... więcej

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 29.08.2014

Plan lekcji

Szczególnie z myślą o uczniach, którzy uczą się jednocześnie w naszej szkole i w szkole muzycznej oraz ze względu na możliwość wcześniejszego zaplanowania zajęć pozaszkolnych, już dzisiaj publikujemy plan lekcji na wciąż przyszły rok!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 28.08.2014

Rada Pedagogiczna

Dziś odbyła się pierwsza rada pedagogiczna. Podczas spotkania grono pedagogiczne zajmowało się organizacją pracy w roku szkolnym 2014/2015.
Już w poniedziałek rozpoczynając nowy rok spotkamy się wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zatem do zobaczenia!

Życzymy miłego odpoczynku w czasie ostatnich dni wakacji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 27.08.2014

Odbiór mundurków szkolnych

Ze względów organizacyjnych odbiór mundurków szkolnych dla uczniów klas pierwszych został przesunięty na najbliższy piątek tj. 29 sierpnia w godzinach 8-16.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 26.08.2014

Kalendarium na wrzesień

Już dzisiaj wiemy, co wydarzy się we wrześniu!

W zakładce "kalendarium" publikujemy nasze plany na najbliższy miesiąc.kliknij, aby powiększyć

Sobota 23.08.2014

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły oraz ich rodziców na inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się dnia 1 września 2014 r.:

• godz. 9.00 - apel okolicznościowy i rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-3,
• godz. 10.30 - wspólna Eucharystia w kościele parafialnym p.w. Nawrócenia św. Pawła przy ulicy Bernardyńskiej 5,
• po mszy św. - apel okolicznościowy i rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 4-6.

Czekamy i serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.08.2014

Wyprawka szkolna 2014/2015

W nowym roku szkolnym rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna" obejmie uczniów z klas II, III i VI szkół podstawowych.
Wnioski do Dyrektora Szkoły należy składać w terminie do 5 września 2014 r. w sekretariacie szkoły lub u pedagoga szkolnego.
Informacje o Programie, wymaganych dokumentach, wysokości progu dochodowego, kwocie dofinansowania czy też szczegóły dotyczące możliwości ubiegania się o dofinansowanie znajdziecie Państwo na stronie Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin - Dofinansowanie do wyprawki szkolnej


kliknij, aby powiększyć

Sobota 16.08.2014

"Na Mazury, Mazury, Mazury..."

W dniach od 3 do 14 sierpnia uczniowie kl. 4-6 naszej szkoły wraz z opiekunami: s. Esterą Grzegorek, s. Moniką Orzechowską i p. Michałem Łuczakiem wzięli udział w rejsie żeglarskim zorganizowanym po raz pierwszy dla naszej placówki przez biuro turystyczne Wędrowniczek Junior. Tegoroczna trasa prowadziła nas pięknym szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Swoją przygodę z żaglami rozpoczęliśmy w Keji Wilkasy niedaleko Giżycka. Tam poznaliśmy naszego kapitana – p. Zygmunta oraz sterników każdej z załóg - p. Krzysztofa i dwóch panów Maćków. Podczas rejsu mieliśmy dużo okazji do tego, aby dowiedzieć się co to jest klarowanie jachtu i jak należy to robić; jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych członków załogi zarówno w czasie płynięcia jachtu, jak i postoju w porcie. Doświadczyliśmy w praktyce, na czym polega praca załogi na jachcie. Nasi sternicy cierpliwie i z ogromną wyrozumiałością pokazywali nam, jak stawiać i zrzucać żagle. Tłumaczyli kiedy i jakiej linki należy używać. Nauczyliśmy się wiązać węzły i knagować cumy tak, żeby jacht nie odpłynął. Poznaliśmy rodzaje wiatrów i dowiedzieliśmy się, co oznaczają bojki, które można "spotkać" na jeziorze podczas żeglowania.
Informacji i praktycznych wiadomości, które należało nie tylko przyswoić ale również szybko zacząć stosować w praktyce było podczas tego rejsu sporo. Nie zabrakło jednak czasu na wypoczynek i zwiedzanie położonych na trasie atrakcyjnych miejsc (np. Galindii, Twierdzy Boyen). Mieliśmy też sporo okazji do zażywania kąpieli zarówno słonecznych, jak i tych w jeziorze. Wieczorami, kiedy przyszło nam nocować na dzikich bindugach, zbieraliśmy chrust, rozpalaliśmy ognisko i siadaliśmy przy nim z kiełbaskami. Podczas każdej biesiady zaopatrywaliśmy się w latarki i śpiewniki i śpiewaliśmy szanty.
Ten rejs był nie tylko wspólnym wypoczynkiem dla nas wszystkich. Codzienność dostarczała sporo okazji do tego, aby doświadczyć, jak ważna jest współpraca i szeroko otwarte oczy, troska nie tylko o swoje potrzeby, ale także współzałogantów a nawet załogi z sąsiedniego jachtu.
Bardzo dziękujemy zarówno Organizatorom, jak i Rodzicom za możliwość przeżycia tak wspaniałej przygody. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia będą w nas procentowały i że za rok znów zaśpiewamy:

Się masz, witam Cię, piękną sprawę mam,
Pakuj bety swe i leć ze mną tam,
Rzuć kłopotów stos, no nie wykręcaj się,
Całuj wszystko w nos,
Osobowym drugą klasą przejedziemy się.

Na Mazury, Mazury, Mazury,
Popływamy tą łajbą z tektury,
Na Mazury, gdzie wiatr zimny wieje,
Gdzie są ryby i grzyby, i knieje.
Tam gdzie fale nas bujają,
Gdzie się ludzie opalają,
Wschody słońca piękne są
I komary w pupę tną.
Gdzie przy ogniu gra muzyka
I herbata w gardłach znika,
A Pan Leśniczy nie wiadomo skąd Woła do nas... "Paszła won!"

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.