Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Aktualności

Kronika (archiwum aktualności)SIERPIEŃ / WRZESIEŃ 2015

kliknij, aby powiększyć

Środa 30.09.2015

Integracja

W dniu dzisiejszym klasa 6b uczestniczyła w trzeciej części warsztatów integracyjnych. Uczniowie odgadywali swoje uczucia, odgrywali scenki, tworzyli nowe historie, dowiadywali się, co inni o nich myślą. Musieli też sobie bezgranicznie zaufać, bo jednym z zadań był spacer z zamkniętymi oczami przy asekuracji kolegi. Dziękujemy za interesujące zajęcia, dzięki którym odkryliśmy się na nowo i które mogą w przyszłości zaowocować nowymi przyjaźniami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 30.09.2015

Dzień Chłopaka

Dzisiaj świętowaliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Podczas porannych modlitw polecaliśmy naszych mężczyzn - tych dużych i tych małych - opiece Bożej. Później był czas na złożenie życzeń w klasach. Uczniowie otrzymali drobne upominki od swoich koleżanek. Również dorosłych panów czekała miła niespodzianka w postaci pysznego ciasta.
Wszystkim chłopakom życzymy, by wzrastali w Bożej łasce i rozwijali w sobie prawdziwie męskie cechy: honor, odwagę, odpowiedzialność, szacunek i stanowczość.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 29.09.2015

Ogólnopolski Dzień
Głośnego Czytania


29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony po raz pierwszy w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym czasie w wielu miejscach organizowane jest wspólne głośne czytanie książek.
Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji, chcąc pokazać jak ogromne znaczenie na rozwój dziecka ma czytanie mu na głos. Nauczyciele w tym dniu, jak również w ostatnich dniach września czytali dzieciom różne wartościowe książki. Pomogły one uruchomić dziecięcą wyobraźnię i odbyć podróże w ciekawe miejsca. Pan Michał Łuczak na zajęciach sportowych wybrał się z dziećmi w podróż do Afryki. Jak to na sportowca przystało zabrał uczniów na spacer po bardzo wysokich górach w Etiopii.
Na dzisiejszych lekcjach dzieci miały także okazję dowiedzieć się, skąd się bierze tęcza i dlaczego liście spadają z drzew. Poznały bajkę Marii Konopnickiej „Jak to ze lnem było” oraz „Legendę o Czarodziejskim Młynku z Wieliczki” i wspólnie doszły do wniosku, że w każdej legendzie jest „ziarenko prawdy”. Przeniosły się również do tajemniczego Starego Lasu, w którym mogą zdarzyć się najbardziej nieprawdopodobne historie. Nasi najmłodsi uczniowie poznali historię nieśmiałego chłopca o imieniu Staś. Ta pogodna opowieść pokazała dzieciom, że nieśmiałość nie musi przeszkadzać w zawieraniu przyjaźni i dobrej zabawie. Nie zabrakło również lektury w języku angielskim - znanej baśni H.Ch. Andersena „The Emperor's Nightingale”.
Wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów zachęcamy do dalszej współpracy i do codziennego czytania!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 29.09.2015

Konsultacje dla rodziców

Po pierwszym miesiącu nauki w dzienniku pojawiły się pierwsze oceny, uwagi czy pochwały, na które warto zwrócić uwagę. Jak w każdy ostatni wtorek miesiące, tak i tym razem, w godzinach popołudniowych odbyły się konsultacje dla rodziców naszych uczniów. Wielu rodziców skorzystało z możliwości indywidualnych rozmów z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 28.09.2015

Na wycieczce w stolicy

W ostatni poniedziałek września klasa 6b pojechała na wycieczkę do Warszawy. Przed południem uczniowie udali się na „wizytę u Króla” – lekcję muzealną w Pałacu w Wilanowie. Tam pani przewodnik przeniosła ich w czasie – do Polski króla Jana III Sobieskiego. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście Drogą Królewską: Kościół Św. Krzyża, pomnik Kopernika, Uniwersytet, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Nike, Teatr Wielki, Plac Zamkowy, Barbakan, kolumna Zygmunta. Mieli też chwilę czasu na zakup pamiątek. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy z zaciekawieniem i podziwem słuchali opowieści pana przewodnika o losach powstańców. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą historyczną i wysoką kulturą osobistą. Wyczerpani po całym dniu wrażeń, ale szczęśliwi bezpiecznie wrócili do Lublina.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 28.09.2015

„Podaruj książkę bibliotece”

Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w III edycję akcji „Podaruj książkę bibliotece”.
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Akcja trwa do 30 października. Pamiętajmy – książka czytana żyje dłużej!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 27.09.2015

Z wizytą w ulu

Uczniowie klasy 5b w piątek 25 września poczuli się jak pszczółki, gdyż zwiedzali powiększonych rozmiarów ul, podczas wycieczki do Pszczelej Woli. Wycieczka została zorganizowana przez p. Mariusza Małka tatę Mateusza, który na co dzień zajmuje się pszczołami i posiada ogromną wiedze na ten temat.
Była to wycieczką inna niż wszystkie, jakie do tej pory miała klasa, ponieważ tym razem był to wyjazd integracyjno – edukacyjny. Integrowali się rodzice, uczniowie i wychowawca, gdyż duża grupa rodziców zaangażowała się w przewiezienie dzieci do Pszczelej Woli (za co jesteśmy bardzo wdzięczni). Rodzice razem dziećmi uczestniczyli w zajęciach, słuchali wykładu i uczyli się robić świece z pszczelego woski. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał świecę.
Organizator zadbał, aby dzieci nie były głodne - przygotował pyszny poczęstunek, oczywiście zawierający deser. Na pożegnanie klasa dostała słoiczek miodu do spróbowania – degustacja odbędzie się w poniedziałek – ale już w szkole.
Każda pszczoła jest cenna i należy o nią dbać, bo to co otrzymujemy dzięki jej pracy jest dla naszego zdrowia drogocenne.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 27.09.2015

"Apteczka Skarbów - Pierwsza Pomoc Emocjonalna"

Wychowawczynie klas drugich i trzecich wzięły udział w dwudniowych warsztatach dla realizatorów programu "Apteczka Skarbów - Pierwsza Pomoc Emocjonalna", prowadzonych przez p. Sylwię Wierzchowską z Fundacji "SKRZYDŁA" dla Edukacji.
"Apteczka Skarbów" to kontynuacja ubiegłorocznego międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego" (jego realizację rozpoczęły już w tym roku szkolnym klasy pierwsze). Jak sama nazwa wskazuje, podczas udziału w programie, uczniowie będą wspólnie tworzyć swoją Apteczkę, potrzebną aby poradzić sobie z trudnymi emocjami, odzyskać dobry humor, nadzieję. Program zawiera 10 modułów: Apteczka Skarbów; Okazuj przyjaźń; Myśl pozytywnie - samodzielność; Przyjmuj i dawaj pomoc - cele i marzenia; Ucz się całe życie - pracowitość; Zrozumienie i wspieranie - życzliwość; Nie komplikuj swojego życia; Ucz się na błędach; Nie poddawaj się - wytrwałość; Talenty, wdzięczność. Zapraszamy
Rodziców do współpracy, by wspólnie kształtować w dzieciach umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poprzez budowanie mocnych stron własnego charakteru.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 26.09.2015

Legendarny Lublin

Pomimo deszczowej pogody odbył się dzisiaj w naszym mieście pierwszy Festiwal Legend Lubelskich zatytułowany Legendarny Lublin. Mała reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w tym wydarzeniu. Mieliśmy okazję dowiedzieć się ciekawych i nie tak powszechnie znanych informacji dotyczących kamienic Starego Miasta. Odwiedziliśmy także Bazylikę oo. Dominikanów, posłuchaliśmy przewodnickich wiadomości o słynnym lubelskim pożarze. Uczestniczyliśmy także w ulicznym przedstawieniu o Córce Złotnika. Następnie deszcz przepędził nas na Zamek Lubelski, co okazało się zresztą strzałem w dziesiątkę, ponieważ udało nam się zagrać w dwie gry o Lublinie: jedna komputerowa pod tytułem Anioły i Diabły, druga zaś planszowa zatytułowana Legendy Lubelskie. W tę komputerową każdy może zagrać na stronie www.teatrnn.pl/podziemia, tę planszową udało się zdobyć każdemu z nas, jeden egzemplarz będzie dostępny w świetlicy szkolnej klas 1-3. Widzieliśmy także przedstawienie teatralne zorganizowane przez artystów z Kamienicy Muzyków oraz pokaz Animacji Legend Lubelskich. Ułożyliśmy wielkoformatowe puzzle, przedstawiające legendę o Śnie Leszka Czarnego, a na koniec objedliśmy się krówkami, które okazały się być przygotowanymi specjalnie na ten festiwal, ponieważ każda z nich opakowana była w papierek obrazujący słynny Pożar Lublina. Rekomendujemy tę imprezę w stu procentach! I liczymy na to, że w przyszłym roku odbędzie się jej druga odsłona.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 26.09.2015

"Nasze wnuki dojrzewają"

Zapraszamy wszystkie chętne babcie oraz dziadków do Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka!
To niezwykłe miejsce, gdzie dziadkowie mogą spełnić się w swojej roli. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności sprzyjających prawidłowemu rozwojowi wnuków. Szkoła uczy nie tylko tego, jak odpowiedzialnie pomagać rodzicom, ale również jak angażować dziecko w wiele wspólnych aktywności rozbudzających jego ciekawość świata. To nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także miejsce do wymiany doświadczeń i pomysłów. Założycielką szkoły jest p. Zofia Zaorska - babcia naszych uczniów: Marysi, Zosi oraz Jakuba Chibowskich.
W miniony poniedziałek w Lubelskiej Szkole Superbabci i Superdziadka rozpoczął się cykl warsztatów prowadzonych przez naszą szkolną psycholog - p. Annę Kara na temat "Nasze wnuki dojrzewają".
Wszystkie chętne babcie oraz dziadków zachęcamy do udziału we warsztatach! Więcej informacji na temat Szkoły na stronie internetowej www.superbabcia.org.pl


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

Mistrzowie biegów przełajowych

W wąwozie przy ulicy Kleberga w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin 2015/2016 miały dziś miejsce indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych. Zawody odbyły się w kategoriach open, 2003, 2004, 2005 z podziałem na chłopców i dziewczęta.
W kategorii open chłopców tuż za podium uplasował się Jacek Frączek, który w roczniku 2004 zajął III miejsce. W roczniku 2005 I miejsce zdobył Antek Stąsik a na II miejscu uplasował się Krystian Ziętek! Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy ukończenia wymagającej trasy i zaciętej walki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

"Bombowe zjawiska"

Za nami pokazy z chemii… „zjawiskowej chemii”. Klasa 4a wraz z opiekunami s. Haliną Bobkowską i p. Małgorzatą Król odwiedziła dziś Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej. Pracownicy wydziału podczas godzinnych pokazów dostarczyli im wielu wrażeń poprzez zaprezentowane doświadczenia. Uczniowie obserwowali jak zmieniają się roztwory o odczynach kwaśnym, zasadowym i obojętnym po dodaniu kilku kropel różnych odczynników. Można było zobaczyć kolory tęczy. Czy ktoś widział wielką, tańczącą bańkę mydlaną w dodatku z dymkiem? Samodmuchające się balony? To chyba jakieś czary? Jednak nasi uczniowie przekonali się, że to wcale nie magia, w chemii wszystko jest możliwe, a to za sprawą suchego lodu. Te i inne eksperymenty z suchym lodem wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród uczestników pokazów. Kolejne eksperymenty były związane z ciekłym azotem i to chyba one wzbudziły największe emocje. Co stanie się z balonikiem pełnym powietrza, kiedy włożymy go do pojemnika z ciekłym azotem lub z butelką napełnioną ciekłym azotem, mocno zakręconą i wrzuconą do ogromnej beczki? Widownia była pod wrażeniem bombowych efektów. W auli brawa rozlegały się wielokrotnie, wszyscy byli zachwyceni zaprezentowanymi doświadczeniami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

"Wszystko o zmysłach"

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 3b zgłębili tajniki wiedzy dotyczącej tego co nam pozwala poznawać otaczający nas świat, czyli zmysłów. W trakcie zajęć poprzez zabawę i eksperymenty dzieci przekonały się czym są zmysły i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu. Zajęcia o zmysłach zakończyły „lekcje plenerowe” uczniów naszej szkoły w Lubelskim Festiwalu Nauki.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

"Paweł i Gaweł..."

Klasa 4b uczestniczyła dziś w warsztatach literackich pt."Paweł i Gaweł..." w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Trwało dwie godziny, które bardzo szybko minęły. Zajęcia prowadziła p. Anna Koper, rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem dotyczącym wyjaśnienia trudnego pojęcia metafory. Po tym nastąpiła praca w grupach, podczas której uczniowie w sposób bardzo kreatywny tworzyli swoją poezję, lub przekształcali już stworzoną. Młodzi poeci poznali wiele pojęć związanych z literaturą m.in. akrostych i dadaizm. Kończyli rozpoczęte utwory i układali z tych już napisanych swoje wersje. Zabawy literaturą było co nie miara. Pani Annie serdecznie dziękujemy za inspiracje twórcze i jedne z najciekawszych zajęć, na których byliśmy podczas tegorocznego LFN.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

Wirtualna rzeczywistość

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6b wybrali się na Politechnikę Lubelską, by tam wziąć udział w zajęciach pt.: "Wirtualna rzeczywistość dzięki drukarkom 3D. Przyjdź i wydrukuj do sam". Na własne oczy mogli zobaczyć jak powstaje trójwymiarowy wydruk, podziwiać konstrukcje "wydrukowane" w nowej technologii. Poznali też historię i prognozy na przyszłość dla takich urządzeń. Zachwycili się nowymi możliwościami wydruków, a na pamiątkę każdy uczestnik warsztatów dostał breloczek wydrukowany na drukarce 3D. Drukarkę 3D do pokazów udostępniła firma New Design Solutions Paweł Koczan http://nds-3d.eu/

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

Uratować życie to jest coś!

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 3a uczestniczyli dziś w zajęciach "Zabiegi ratujące życie" w Collegium Maximum.
Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie pod okiem specjalistów ćwiczyły na fantomach podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Dowiedziały się też kiedy resuscytację krążeniowo - oddechową można lub trzeba przerwać. Po podsumowaniu zajęć był czas na pytania skierowane do prowadzących warsztaty dotyczące tego, jak zachować się w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Zajęcia były bardzo praktyczne i ciekawe.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 25.09.2015

Pierwsze laury literackie

Na Wydziale Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na zakończenie międzynarodowego kongresu poświęconego rodzinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno - literackiego "Moja rodzina i jej możliwości". W kategorii literackiej (proza) naszą szkołę reprezentowali: Karolina Fatla, Zofia Jaworska i Szymon Pyrz z kl. 6b, Nina Trojanowska z kl. 5a oraz Wiktoria Łuć z kl. 5b.
Wszystkie opowiadania tak bardzo spodobały się jurorom, że postanowili przyznać wszystkim I nagrodę,a prace literackie wydać w formie książki "Moja rodzina". Gratulujemy wspaniałego sukcesu laureatom konkursu i cieszymy się razem z nimi z ich pierwszej publikacji!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 24.09.2015

"Królowa Nauk" z nietypowej strony

W ramach Festiwalu Nauki uczniowie klasy 4a tym razem udali się na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej, by przekonać się, że matematyka może być interesująca i przyjemna. Podczas dwugodzinnych warsztatów osoby prowadzące pozwoliły spojrzeć na "Królową Nauk" z nietypowej strony. Dzieci chętnie włączały się w proponowane ćwiczenia i tylko było żal, że tak szybko się kończyły. Najtrudniej było się oderwać od rysowania różnych figur przy pomocy spirografu. Wychodziły cudeńka jak z komputera. Po takich zajęciach faktycznie można matematykę polubić.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 24.09.2015

Warsztaty animacji poklatkowej

Klasa 6b w dniu dzisiejszym udała się do Chatki Żaka, gdzie uczestniczyła we warsztatach animacji poklatkowej. Uczniowie mieli szansę na zapoznanie się ze sposobem realizacji filmu animowanego. Uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy stworzyli autorskie filmy w oparciu o technikę fotografii poklatkowej wykorzystując do tego celu różnorodne materiały plastyczne i swoje umiejętności artystyczne. Napisali scenariusze filmowe, stworzyli scenografie i wykonali zdjęcia poklatkowe aby zrealizować film. Efekty ich pracy już niebawem będzie można obejrzeć w sieci.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 24.09.2015

Kulinarne wyczyny

Uczniowie klasy 3b wzięli dzisiaj udział w warsztatach kulinarnych na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego. Na warsztatach „Mali Cukiernicy” dzieci wykonały pyszne babeczki oraz czekoladowe lizaki. Autorzy najbardziej wyjątkowych lizaków otrzymali nagrodę - niespodziankę. To były bardzo smaczne zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 24.09.2015

Bingo - trafione zajęcia

Dzisiaj klasa 5a uczestniczyła w projekcie: "Matma da sie lubić, czyli gry i zabawy matematyczne dla każdego". Zajęcia okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dwie godziny matematycznych zabaw minęły w okamgnieniu. Rysunki przy pomocy spirografu okazały się fascynująca przygodą, a tworzenie z geometrycznych figur przeróżnych postaci poruszało wyobraźnię. To były arcyciekawe zajęcia. Po prostu BINGO - bingo matematyczne!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 24.09.2015

"Jak zostać odkrywcą"

Klasa 4b wybrała się na pokaz "Jak zostać odkrywcą" w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tym razem odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce, czyli Instytut Agrofizyki Państwowej Akademii Nauk. Zajęcia polegały na pokazie doświadczeń chemiczno - fizycznych i żywo zainteresowały naszych uczniów, którzy mieli ogrom trudnych pytań do prowadzących, które przybliżyły im m.in. pojęcia takie jak DNA, RNA i wiele innych. Z pewnością warto było wziąć udział w dzisiejszych. Panie prowadzące zapowiedziały, że już myślą o nowych doświadczeniach na przyszły rok, zatem czekamy!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

Lekcja z owadami

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli dziś w zajęciach „Owady - mistrzowie kamuflażu” na Uniwersytecie Przyrodniczym. Podczas zajęć dowiedzieli się między innymi o tym, że owady to największa na świecie grupa zwierząt. W otoczeniu człowieka mogą nie tylko czuć się zagrożone, ale także w swoim mikroświecie narażone są na wiele niebezpieczeństw – są bowiem źródłem pokarmu dla różnych grup zwierząt, począwszy od ssaków i ptaków, poprzez płazy, gady i bezkręgowce. Owady nie chcą być jednak łatwym łupem, dlatego bronią się na wszelkie możliwe sposoby. Chociaż najczęściej wybierają ucieczkę, to do dyspozycji mają jeszcze wiele innych możliwości. Niektóre opanowały do perfekcji możliwość podszywania się pod otaczające je środowisko lub jego elementy.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

Bliski "kontakt" z anatomią

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach dotyczących kości i mięśni człowieka. Zobaczyli, że kości są nie tylko białe i żółte, ale również czerwone. Dowiedzieli się za co są odpowiedzialne mięśnie i co sprawia, że nasze ciało może się zginać i poruszać. Niektórzy przez chwilę mieli okazję poczuć się, jak asystenci lekarza na sali operacyjnej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"Edukacyjne zwiedzanie świata
z Misiem Podróżnikiem"


Dziś klasa 1a wybrała się na Uniwersytet Przyrodniczy. Odbyły się tam zajęcia pt."Edukacyjne zwiedzanie świata z Misiem Podróżnikiem", które poprowadziła p. Anna Mazurek. Dzieci miały możliwość przemierzyć cały świat z Misiem Podróżnikiem. Nasz bohater podróżował pieszo więc wiele zwiedził. Razem z nim dzieci miały możliwość udać się do Norwegii, gdzie zobaczyły zorzę polarną. Również do Włoch w celu zwiedzania wulkanu Etna. Do Somalii, gdzie uciekały przed piratami. Dodatkowym atutem, który bardzo podobał się dzieciom była możliwość spróbowania samemu odkrywać i tworzyć wulkan oraz lawę, a także zorzę polarną. Sprawiło im to ogromną przyjemność, a także wzbudziło w nich zachwyt. Wyprawa z Misiem Podróżnikiem była bardzo udana.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"I Ty możesz zostać odkrywcą!"

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 5a uczestniczyła dziś w zajęciach prowadzonych w Instytucie Agrofizyki PAN. Uczniowie nie tylko mogli się dowiedzieć o różnicy między DNA a RNA, ale zaobserwować wiele zjawisk chemicznych podczas różnorodnych doświadczeń.
Na koniec klasa wzięła udział w małym konkursie sprawdzającym zdobytą wiedzę. I chociaż wiele nazw chemicznych było naprawdę trudnych do zapamiętania, nasi mali chemicy poradzili sobie z nimi całkiem nieźle. Mamy nadzieję, że udział w dzisiejszym projekcie stanie się bodźcem do rozbudzenia w wielu uczniach nowych pasji.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"As Easy as ABC"

Tym razem klasa 4b wybrała się na Wydział Ekonomiczny, by sprawdzić czy język angielski rzeczywiście jest tak prosty jak w tytule warsztatów "As Easy as ABC". Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Monies - Mizera, która przygotowała dla naszej grupy różne zabawy związane z doskonaleniem umiejętności językowych. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej nietypowej lekcji języka angielskiego. Okazuje się jednak, że trzeba się natrudzić, by dobrze opanować ów język, ale można to robić w ciekawy sposób i połączyć "przyjemne z pożytecznym". Pani Agnieszce serdecznie dziękujemy i ciekawi jesteśmy, jakie atrakcje i zabawy przygotuje w przyszłym roku na Festiwal Nauki.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

Tajemnice ludzkiego ciała

Klasa 4a odwiedziła dziś Uniwersytet Medyczny, gdzie uczestniczyła w warsztatach z anatomii. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na temat układu kostnego. Uczniowie chętnie opowiadali na zadane pytania m.in. Dlaczego kości są białe? Czy kości mają głowę? Czy nasze kości mają w środku rusztowanie a może gąbkę? Czy są mięśnie, które nigdy się nie męczą i nigdy nie przestają pracować? Następnie rozpoczęła się część warsztatowa. Uczniowie założyli białe fartuchy i rękawiczki. Pan doktor na materiale doświadczalnym pokazywał jak wyglądają kości, mięśnie i ścięgna. Dwie chętne uczennice asystowały prowadzącemu podczas pokazu. Każdy z uczniów mógł dotknąć i sprawdzić jak pracują ścięgna i mięśnie.
Zajęcia okazały się bardzo interesujące, a kilkoro uczniów stwierdziło, że w przyszłości chcą zostać lekarzami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"Magia chemii"

Jedne z dzisiejszych zajęcia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zorganizowane zostały przez Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk.
Uczniowie klasy 5b zajmowali się tym co lubią najbardziej – eksperymentami. Przekonali się, że istnieje napięcie powierzchniowe wody i przeprowadzili szereg doświadczeń związanych z tym zjawiskiem. Nauczyli się określać pH różnych substancji i przekonali się, że ulubiony przez wiele dzieci napój ma właściwości kwasu. Bogaci w nowe doświadczenie mogli jeszcze poeksperymentować z gigantycznymi bańkami mydlanymi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

Gry i zabawy matematyczne

W dniu dzisiejszym klasa 6b uczestniczyła w warsztatach pt.: "Matma da się lubić, czyli gry i zabawy matematyczne dla każdego". Jak się okazało ułamki wcale nie były straszne, tangramy uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię, matematyczne bingo wciągnęło całą klasę, a rysunki wykonane spirografem były niesamowite. Matematyka to super zabawa!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"Owady - mistrzowie kamuflażu"

Dziś klasa 2a była na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie uczestniczyła w prezentacji "Owady - mistrzowie kamuflażu". Podczas spotkania uczniowie poznali różne formy mechanizmów obronnych owadów, poznali zjawisko mimikry i mimetyzmu, czynnie uczestniczyli w zabawie – "znajdź mnie". Mogli też dotknąć i zobaczyć różne gatunki owadów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 23.09.2015

"Układ kostny"

Na półmetku Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 2b uczestniczyła w lekcji anatomii. Uniwersytet Dziecięcy Unikids wprowadzał naszych uczniów w tajniki budowy układu kostno - mięśniowego człowieka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały prowadzącego warsztaty - dr n. med. Sebastiana Radeja i chętnie odpowiadały na pytania prezentując swoją wiedzę na temat kości czy mięśni. Okazało się, że lekcja anatomii ze skalpelem wymaga od uczestników naprawdę sinych nerwów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Grywalizacja - nauczanie
przez zabawę"


Klasa 2a odwiedziła dziś Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej, gdzie uczestniczyła w prezentacji: "Grywalizacja - nauczanie przez zabawę". Uczniowie mieli możliwość zobaczenia sposobu sterowania ramieniem robota, komputerowego rzeźbienia krajobrazu oraz sprawdzenia, czy prawidłowo rozpoznają kolory. Mogli także sterować pojazdami za pomocą smartfonu, pilota, dźwięku oraz w oparciu o rozpoznawanie kolorów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Robotyka z LEGO WeDo"

Klasa 4a uczestniczyła w dniu dzisiejszym w warsztatach pt. "Robotyka z LEGO WeDo" w Lubelskim Parku Naukowo - Technologicznym.
Praca warsztatowa odbywała się w czteroosobowych grupach. Każda z grup budowała swojego robota - bramkarza oraz bramkę przy pomocy instrukcji podawanej przez osobę prowadzącą zajęcia. Następnie roboty zostały podłączone do komputerów i po uruchomieniu programu mogły wykazać się sprawnością w obronie bramek.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

A jednak matma da się lubić

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klas 3a i 6a przekonali się, że matematyka jest przyjemna i interesująca. Znane i lubiane zabawy w matematycznej wersji sprawiły, że dobrze bawili się podczas rozwiązywania różnych zadań. Młodsi - dowiedzieli się, jak z kilku figur geometrycznych można ułożyć wiele ciekawych kształtów. Dobrym doświadczeniem dla obu klas była wspólna zabawa w bingo w wersji matematycznej. Starsi uczniowie w dalszej części zajęć przekonali się, że i na ułamki można spojrzeć z nietypowej strony.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Szpital Pluszowego Misia"

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach "Szpital Pluszowego Misia".
Po prezentacji sposobu wykonywania kilku prostych badań mierzenie ciśnienia, osłuchiwanie, badanie odruchu kolanowego) każdy z uczniów miał okazję wcielić się w rolę pacjenta lub lekarza. Okazało się, że niektórzy są "poważnie chorzy", oraz że wśród nich jest kilku przyszłych chirurgów. Wszyscy bawili się wspaniale, a ci najbardziej "poszkodowani" wyszli z zajęć z obandażowanymi rękami.
Po zajęciach w krótkiej modlitwie w szpitalnej kaplicy polecali Panu Bogu wszystkich pacjentów i lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Gry i zabawy z Globtroterem"

"Gry i zabawy z Globtroterem" okazały się dzisiaj dla uczniów klasy 5b dobrą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w ostatnich blaskach letniego słońca.
Uczestnicy zabaw musieli wykazać się zręcznością a także wiedzą z każdej dziedziny. Nie było łatwo. Okazało się jednak, że zasób wiedzy wychowanków naszej szkoły był dużo wyższy niż uczniów innych szkół.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Mali cukiernicy"

Niewątpliwie każdy z nas uwielbia słodycze. Ale jak je zrobić?
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2b mieli niesamowitą okazję zostać małymi cukiernikami. Podczas zajęć na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczniowie pod czujnym okiem prowadzących zajęcia przyrządzali marchewkowe babeczki oraz czekoladowe lizaki. W ruch poszły kolorowe posypki i kokosowe wiórki. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na długo oczekiwaną degustację. To były naprawdę słodkie zajęcia!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 22.09.2015

"Śpiewaj i tańcz po polsku"

W dniu dzisiejszym klasa 4b pod opieką p. Justyny Wójcik - Siatki oraz p. Katarzyny Podkowy wyruszyła na spotkanie zatytułowane "Śpiewaj i tańcz po polsku" zorganizowane w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia w formie warsztatów tanecznych odbyły się w gmachu Politechniki Lubelskiej. Już w pierwszej chwili dało się zauważyć ogromne zainteresowanie naszych uczniów nietypową lekcją. Prowadząca w doskonały sposób opowiadała o naszych tańcach narodowych: kujawiaku, mazurze, oberku, krakowiaku, polonezie. Poza wiedzą teoretyczną dotyczącą naszych narodowych tradycji tanecznych, przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej zaprezentowali w pięknych strojach ludowych i szlacheckich owe tańce. Po pokazie nasi uczniowie uczyli się śpiewać i tańczyć. Jak się okazuje wykazują spory talent do tych pięknych tańców. Zajęcia były fascynujące, uczniowie wiele z nich skorzystali, a kto wie-może któraś dziewczynka lub chłopiec odkryli w sobie talent do tańca.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

"Usłyszeć ciszę, zobaczyć dźwięk"

Klasa 5b uczestniczyła dziś wraz z wychowawcą p. Marty Muszyńską i pod opieką p. Andrzeja Paździora w zajęciach pt.: „Usłyszeć ciszę, zobaczyć dźwięk”.
Uczniowie mogli „pobawić się” dźwiękiem, zaobserwować ciekawe doświadczenia i rzeczywiście usłyszeli ciszę, a wzory jakie powstały na skutek fal dźwiękowych fascynowały każdego. Pod kierunkiem prowadzącego zajęcia wspólnie stworzyli orkiestrę, która zagrała na instrumentach zrobionych z rurek. Na koniec każdy uczestnik miał możliwość wykonania instrumentu muzycznego. Warsztaty bardzo podobały się naszym podopiecznym. Podczas nich nie tylko bowiem zdobyli nową wiedzę, ale mogli wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

I Ty możesz zostać czarodziejką

Uczniowie klasy 6a wzięli dziś udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UMCS w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas zajęć dzieci wykonywały doświadczenia związane z działalnością Marii Curie-Skłodowskiej. Dowiedziały się, jaki związek mają odkrycia naszej wybitnej rodaczki z życiem codziennym oraz, jak wyglądałby dzisiejszy świat, gdyby nie jej wytrwałość, dociekliwość i praca naukowa.
Po bardzo ciekawych warsztatach był czas na odpoczynek na świeżym powietrzu i zjedzenie kanapki w ogrodzie Saskim. Po przerwie uczniowie wybrali się na kolejne zajęcia. Tym razem odwiedzili Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, aby podziwiać wyjątkowe krajobrazy Bawarii.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

Mini kurs języka migowego

Uczniowie klasy 6b wzięli dziś udział w mini kursie języka migowego zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas zajęć poznali alfabet w języku migowym, podstawowe zwroty grzecznościowe oraz nauczyli się migać modlitwę do Anioła Stróża - Aniele Boży. Swoje nowo zdobyte umiejętności zaprezentują na modlitwie porannej.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

"Robotyka z LEGO WeDo"

W dniu dzisiejszym klasa 5a skorzystała z możliwości uczestnictwa w warsztatach projektu zatytułowanego "Robotyka z LEGO WeDo" w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. W czasie zajęć uczniowie mieli za zadanie zbudować z klocków lego robota-bramkarza oraz bramkę. Zespoły składające się z trzech lub czterech osób podążały za instrukcją i budowały krok po kroku swojego robota, a po podłączeniu go do komputera i uruchomieniu programu mogły sprawdzić jak sobie radzi z obroną bramki. Dodatkowych atrakcji dostarczył także elektryczny minisamochód, za którego kierownicą każdy z uczniów mógł usiąść, a niektórzy mieli nawet okazję nim pojeździć.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

Na pokazach chemicznych

Dziś klasa 2a odwiedziła Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, aby uczestniczyć w prezentacji „Największa czarodziejka świata, czyli każdy może zostać Skłodowską”. Dzieci dowiedziały się wielu informacji z życia naszej słynnej noblistki, brały też udział w doświadczeniach: pisaniu sympatycznym atramentem oraz tworzeniu chemicznej tęczy (czyli badaniu odczynu pH za pomocą roztworu soku z czerwonej kapusty).

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 21.09.2015

Tajniki chemii

Wczoraj rozpoczął się XII Lubelski Festiwal Nauki. Wśród bogatej oferty zajęć każdy, kto ciekawy świata, może znaleźć coś dla siebie.
Klasa 2b odkrywała dziś tajniki chemii. Podczas zajęć zaproponowanych przez Uniwersytet Dziecięcy Unikids uczniowie mogli obserwować i w grupach wykonywać różne doświadczenia. Chemiczny kameleon, kolorowe trójkąty czy wulkan budziły duże zainteresowanie dzieci. Prowadząca warsztaty, p. Anna Karolak, pokazywała dzieciom również jak na różne materiał działa ciekły azot oraz dlaczego pieluszki dla dzieci mogą wchłonąć tak dużo cieczy.
To była bardzo ciekawa lekcja chemii. Jesteśmy przekonani, że w wielu dzieciach rozbudzi ona chęć eksperymentowania.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 19.09.2015

Szkolny Piknik Rodzinny

Tradycją naszej szkoły stał się organizowany co roku piknik rodzinny. Tę jedną wrześniową sobotę uczniowie, nauczyciele, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły spędzają razem. Jest to czas wyjątkowy. Wspólna zabawa i rozmowy zbliżają nas do siebie i pozwalają lepiej poznać. Za każdym razem nasz piknik jest troszkę inny.
W tym roku wszyscy mogli uczestniczyć w bardzo wielu atrakcjach np. w rozgrywkach piłkarskich, malowaniu twarzy czy zmierzyć się podczas gier planszowych. Można było pobawić się w cyrk, wziąć udział w zabawach "podwórkowych", a także pokazać swoje umiejętności na szkolnej scenie talentów. Poza wymienionymi atrakcjami każdy mógł korzystać ze szkolnego placu zabaw, kręgielni, dmuchańców, czy obejrzeć pokaz flanenco.
Stoły uginały się od smakowitych sałatek i ciast przygotowanych przez mamy naszych uczniów, a wypieczone kiełbaski serwowała firma Bon Appetit. Impreza z pewnością się udała, a to za sprawą wszystkich, którzy przyczynili się do jej uświetnienia, za co serdecznie dziękujemy.
Szczególne podziękowania należą się koordynatorom pikniku, czyli: s. Monice Orzechowskiej, p. Ewelinie Pastuszak, p. Justynie Cichosz - Buskiej, p. Michałowi Łuczakowi oraz radzie rodziców. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na kolejny tak udany piknik.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 18.09.2015

Msza św. z błogosławieństwem przyborów szkolnych

Dziś jest 18 września, jak co roku, tego dnia obchodzimy uroczystość św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. Tradycją stało się święcenie tego dnia plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Uczniowie naszej szkoły również mieli możliwość uczestniczyć w Eucharystii podczas, której wszystkie przybory szkolne zostały pobłogosławione. Ksiądz Piotr Drozd z pomocą uczniów przypomniał życiorys tego młodego, ale wielkiego świętego.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy, aby rozpoczęty rok szkolny był przepełniony wiarą i mądrością, a Bóg niech wszystkim za wstawiennictwem św. Stanisława błogosławi.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 17.09.2015

W Centrum Nauki Kopernik

Dzisiaj klasa 5b wraz z wychowawcą p. Martą Muszyńską, p. Albertem Królem oraz pod opieką p. Moniki Hajkowskiej – mamy Macieja i p. Tomasza Kozłowskiego – taty Janka wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.
Świat samodzielnego eksperymentowania bardzo podobał się uczniom, z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia, testowali na sobie, jednym słowem – wszystkimi zmysłami odbierali wrażenia, jakie przygotowało dla zwiedzających Centrum.
Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, a najważniejsze – bogatsi w wiedzę z zakresu fizyki, chemii, medycyny, astronomii i nie tylko. Dodatkowa atrakcją wycieczki była podróż pociągiem, podczas której uczniowie świetnie integrowali się w czasie wspólnych gier i rozmów.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 17.09.2015

Szkoła Przyjazna Rodzinie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoły Przyjaznej Rodzinie" przyznawany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
Cieszymy się, że możemy brać czynny udział w inicjatywach na rzecz życia i rodziny. Szkoły, które otrzymują certyfikat zobowiązują się wychowywać młodzież w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, szacunek dla rodziny i afirmacja życia. Wartości te wspierają przygotowanie młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 17.09.2015

Mistrzostwa Lublina Młodzików w Sumo

Cieszymy się zwycięstwem ucznia naszej szkoły - Mateusza Króla z kl. 2a, który zajął I miejsce w kategorii wagowej Open Dzieci w Mistrzostwach Lublina Młodzików w Sumo.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na podstronę z osiągnięciami.


kliknij, aby powiększyć

Środa 16.09.2015

Warsztaty integracyjne (cz. 2)

Dzisiaj klasa 6b po raz drugi uczestniczyła w warsztatach integracyjnych. Podczas pracy w grupach uczniowie znajdowali nowe zastosowania dla przedmiotów użytku codziennego, wcielali się w rolę marketingowców, szukali rzeczy, które łączą całą klasę, czy bawili się w głuchy telefon. Na wspólnej zabawie szybko minęły dwie godziny lekcyjne, a kolejne spotkanie (już ostatnie) za dwa tygodnie.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 15.09.2015

Gminne eliminacje
w piłce nożnej dziewcząt


Nasze piłkarki nożne wzięły dziś udział w turnieju o Puchar Premiera RP. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny z czego jedna awansowała dalej. W pierwszym meczu łatwo pokonaliśmy reprezentantki SP 42 3:0 po bramkach Ani Stąsik 2x i Oli Makarewicz 1x. W drugim spotkaniu rywalki z ZS 7 postawiły poprzeczkę znacznie wyżej i zremisowały z nami 0:0. Chociaż nasze dzielne dziewczyny nie przegrały żadnego meczu i nie straciły żadnej bramki nie osiągnęły awansu do kolejnego etapu z powodu gorszego bilansu bramkowego (drużyna ZS 7 wygrała z SP 42 6:1). Naszym dziewczynom gratulujemy serca do waliki i dobrej gry!
Skład naszej drużyny: Anna Stąsik, Gabriela Szewczyk, Olga Kalinowska, Dorota Łukasik, Agata Iwaszko, Aleksandra Makarewicz, Magdalena Misiak, Dominika Walkiewicz, Alicja Włodarczyk i Zuzanna Niećko.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 15.09.2015

Szkolny Dyskusyjny Klub
Miłośników Książki


Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w spotkaniach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Miłośników Książki.
Klub Miłośników Książki, to miejsce dla tych, którzy czytają i lubią o tym rozmawiać oraz wiedzą, że czytanie książek to cenna forma spędzania wolnego czasu.
Spotkania członków Klubu przewidywane są w czasie zajęć pozalekcyjnych – raz w miesiącu.
Zapisy do 20 września w naszej szkolnej bibliotece.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 15.09.2015

Sowa-Mądra Głowa
radzi pierwszoklasistom...


Do klas pierwszych zawitali dziś: Sowa-Mądra Głowa, Pajączek-Plączek, Dzięcioł-Kręcioł i Gąsiennica-Zazdrośnica. Wspomniane zwierzaki są bohaterami bajki, z której najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się, że każdy jest wyjątkowy, choć tak samo ważny.
W nawiązaniu do zmagań zwierzaków z Leśnej Szkoły, nasze Panie psycholog - p. Anna Kara i pedagog szkolny - p. Olga Tołwińska wspólnie z dziećmi doszły do wniosku, że budowanie zespołu klasowego, tak jak budowanie domu, wymaga współpracy i zaangażowania wszystkich. Sowa-Mądra Głowa podpowiedziała również, by każdy odnalazł w sobie to, co potrafi robić najlepiej.
Uczniowie klas pierwszych zbudowali wyjątkowe domy z niepowtarzalnych cegieł. Teraz, wraz z wychowawcami, będą troszczyć się o to, by z każdym dniem ich klasowy dom był umacniany wzajemną pomocą, życzliwością i przyjaźnią.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 15.09.2015

Akcja "Ekophone"

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. W akcji biorą udział szkoły z całej Polski a na te, które uzbierają najwięcej kilogramów telefonów - czekają nagrody!
W naszej szkole akcją "zaopiekował się" Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariusza. Na parterze szkoły znajdują się specjalnie przygotowane na ten cel zielone pudełka, do których można wrzucać niepotrzebne telefony.
Mamy nadzieję i wierzymy, że przyłączenie się naszej szkoły do tej akcji przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki czemu nasze środowisko będzie z roku na rok bardziej czyste i bezpieczne.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 14.09.2015

Warsztaty integracyjne (cz.1)

Dzisiaj uczniowie klasy 6b uczestniczyli w pierwszych z trzech zajęć integracyjnych prowadzonych przez psychologów ze Specjalistycznej Poradni dla Rodzin przy ul. ks. Popiełuszki. Celem zajęć było budowanie pozytywnych relacji w grupie. Uczniowie spisali kontrakt, a następnie uczestniczyli w zabawach, dzięki którym każdy mógł się dowiedzieć czegoś nowego i interesującego o sobie i o innych. W środę kolejna część warsztatów - czekamy z niecierpliwością.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 14.09.2015

V Tydzień Wychowania

W dniach 13-19 września przeżywamy Tydzień Wychowania, który w tym roku po raz piąty wpisany został w duszpasterski kalendarz Kościoła w Polsce. Hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania to: "Wychowywać do pełni człowieczeństwa". Celem Tygodnia Wychowania jest zwrócenie uwagi na szeroko rozumianą kulturę wychowawczą, budzenie świadomości wychowawczej wszystkich środowisk oraz zachęta do tego, by podjąć odważną współpracę w dziele wychowania.
W naszej szkole na codziennych modlitwach porannych rozważać będziemy tematy związane z wychowaniem. Każda klasa otrzyma również specjalne zadanie nawiązujące do relacji z wychowawcami, rodzicami, rówieśnikami, rodzeństwem i przede wszystkim Jezusem. Zachęcamy do owocnego przeżycia tego czasu.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami umieszczonymi na gazetce szkolnej na parterze szkoły, natomiast materiały dla rodziców są dostępne na stronie - Tydzień wychowania.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

"Pociąg" do misji

Z dniem dzisiejszym rozpoczęły pracę szkolne koła misyjne. Dzieci młodsze z klas I - II będą zdobywały umiejętności, by zostać małym misjonarzem Jezusa. Starsza grupa przeszła już trzy i czteroletnią formację misyjną. W tym roku uczniowie klas IV - V będą chcieli poznać następny kontynent i zostać misjonarzem Oceanii. Pod koniec zajęć spenetrowaliśmy naszą misyjną działkę, by zobaczyć jak rosną ozdobne tykwy posadzone przez nas w maju. Są piękne, ale zaczekamy do jesiennych zbiorów, by jeszcze urosły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

Lekcja w Galerii

W dniu dzisiejszym klasa 6b miała okazję przeżyć lekcję plastyki w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Swoją jubileuszową wystawę prezentował lubelski artysta p. Leszek W. Niewiadomski. Piękne i duże prace wykonane zostały w technice pastelowej. Przedstawiały przyrodę oraz konkretne miejsca jak np. Wenecję czy Kazimierz Dolny. Przyciągały wzrok naszych uczniów, budziły pytania i podziw dla trudu artysty. Była to swego rodzaju powtórka o środkach wyrazu artystycznego. Uczniowie wraz z p. Joanna Frydrych - Staszczak omawiali obrazy, szukając odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Podczas zwiedzania galerii był też czas na ciszę, w której przeżywali klimat tego specyficznego miejsca. Patrząc na obrazy ich wzrok uspokajał się a kreska i barwna plama tworzyły konkretną rzeczywistość. Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę na parterze biblioteki zatytułowaną „Z zagadek życia i nauki – najstarsze podręczniki ze zbiorów WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie”. Radośni i zadowoleni wszyscy wrócili do naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

„Klasztor w sercu miasta”

W klasztorze oo. Dominikanów w Lublinie odbyło się dziś uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Klasztor w sercu miasta” zorganizowanej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poza pracami plastycznymi nagrodzono również prace fotograficzne i literackie. Całość rozpoczął występ młodego gitarzysty. Następnie nagrodzono uczestników konkursu pięknymi prezentami i dyplomami. Jak co roku poziom był bardzo wysoki, stąd cieszymy się głównymi nagrodami naszych uczennic.
W kategorii klas I-III nagrodę otrzymała Gabriela Krzewińska z kl. 2b, natomiast w kategorii klas IV-VI nagrodę otrzymały: Dominika Lipska z kl. 6a oraz nasza absolwentka Amelia Szewczyk z byłej kl. 6b (na zdjęciu praca Amelki). Wyróżnienie otrzymały Maria Hypś i Natalia Żebrowska z klasy 3b.
W zabytkowym wnętrzu, przy dźwiękach muzyki, prace pięknie się prezentowały - prawdziwa duchowa „strawa”. Można było patrzeć, podziwiać i cieszyć się z naszymi uczennicami. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów, pomysłów, chęci i rozmalowania w pracach plastycznych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

Projektowanie przedmiotów codziennego użytku

Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli dziś w zajęciach dotyczących projektowania przedmiotów codziennego użytku – DESIGN.
Panie z Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych wprowadziły uczniów w zagadnienia związane z historią i celowością projektowania. Uczniowie poznali czołowych projektantów i ich produkty, a nawet mogli wypróbować ich użyteczność. W ten sposób zainspirowani, sami wykonali opakowania do wybranego produktu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, a pomysły na ozdobienie pudełek bardzo wysoko oceniły Panie prowadzące zajęcia.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

Przesłuchania do Archidiecezjalnego chóru chłopięco - męskiego

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się przesłuchania do Archidiecezjalnego chóru chłopięco – męskiego Pueri Cantores Lublinenses. Przesłuchania prowadził Ksiądz Dyrygent Attila Honti. Spośród uczniów z klas II i III do kolejnego etapu przesłuchań przeszło 17 chłopców.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 11.09.2015

III Edycja Akcji
„Podaruj książkę bibliotece”


Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Akcja rozpoczyna się od 14 września i będzie trwać do 30 października 2015 r.
Czytelniku jeżeli przeczytałeś lektury lub książki, które warto polecić innym – przekaż je do biblioteki. Pamiętaj – książka czytana żyje dłużej!
W imieniu naszych czytelników wszystkim darczyńcom już dzisiaj składamy serdeczne podziękowania.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 10.09.2015

Mamy nowe miejsce do nauki
i zabawy!


Od dziś uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji zielony teren rekreacyjny, znajdujący się w ogrodzie obok szkoły. Można tam przyjemnie spędzić czas przy specjalnie do tego przygotowanych stolikach i ławkach. Jeśli pogoda pozwoli, na świeżym powietrzu będzie możliwość przeprowadzenia lekcji lub zorganizowania zajęć pozalekcyjnych, szczególnie ruchowych. Stoliki nadają się też do gier planszowych.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 9.09.2015

Nasi uczniowie i absolwenci

Nadszedł czas na prezentację naszych uczniów oraz "śledzenie" losów tegorocznych absolwentów, którym towarzyszymy dobrymi myślami - wspomnieniami i modlitwą.
W zakładce "Klasy" (po prawej stronie naszej internetowej witryny) publikujemy zdjęcia wszystkich klas wraz z wychowawcami, a na dole strony listę szkół, do których uczęszczają nasi tegoroczni absolwenci.
Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrej nauki!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 8.09.2015

Pierwsze zebrania

Dzisiaj odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Szczęśliwie dla uczniów spotkania dotyczyły spraw organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem poszczególnych oddziałów w roku szkolnym 2015/2016. Wychowawcy przekazali rodzicom wiele informacji na temat życia szkoły oraz, zapoznali z planem pracy na nowy rok szkolny. Wszystkim życzymy sukcesów na nadchodzące miesiące i udanej współpracy pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 7.09.2015

Szkoła dla Rodziców
i Wychowawców
w Szkole Podstawowej
Sióstr Urszulanek UR


Zachęcamy rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych zajmujących się wychowywaniem dzieci do wzięcia udziału w programie "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Program obejmuje cykl 10 spotkań - łącznie 30 godzin warsztatów, których celem jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie budowania konstruktywnej relacji z dzieckiem, wspierania procesu usamodzielniania się dziecka, budowania realnego poczucia własnej wartości dziecka oraz rozwiązywania konfliktów.
Program bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły".
Na cykl warsztatów zapraszają i zgłoszenia przyjmują (drogą telefoniczną, mailową, osobiście): Anna Kara - psycholog szkolny oraz Olga Tołwińska - pedagog szkolny. Rozpoczęcie zajęć w poniedziałek 5 października. Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 4.09.2015

Stypendium szkolne 2015/2016

Rodzice uczniów naszej szkoły, zamieszkujący na terenie Miasta Lublin, mają możliwość wnioskowania o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego. Poniżej znajduje się link do strony, na której zamieszczone zostały szczegółowe informacje dotyczące warunków przyznawania stypendium szkolnego w roku szkolnym 2015/2016. Odnośniki do dokumentów, które należy złożyć w wyznaczonym terminie (UWAGA: do 15 września) w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin (ul. Narutowicza 37/39) znajdują się na dole strony - stypendium szkolne.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 3.09.2015

Odwiedziny
u pierwszoklasistów


Minął już drugi dzień w szkole naszych uczniów, w tym także pierwszoklasistów. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2b postanowili zrobić małą niespodziankę młodszym kolegom i koleżankom. Na jednej z lekcji odwiedzili uczniów klasy 1a, z którymi dzielą na przerwie wspólny korytarz. Uczniowie klasy starszej z ogromną życzliwością i uśmiechem na twarzy dodali otuchy i zapewnili o swojej pomocy młodszym kolegom i koleżankom. To bardzo ważne zwłaszcza, że przed nimi kilka pięknych lat spędzonych razem w murach szkoły. Dziękujemy za miłe odwiedziny!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 3.09.2015

Nowe dokumenty

Od roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole obowiązuje już tylko jeden dziennik lekcyjny w formie elektronicznej. W zakładce "Dokumenty" (po prawej stronie naszej internetowej witryny) został opublikowany regulamin funkcjonowania dziennika elektronicznego.
Najważniejszym dokumentem szkoły dotyczącym jej funkcjonowania jest Statut, który został znowelizowany a jego aktualna wersja dostępna jest również w zakładce "Dokumenty".
W tej samej zakładce pojawił się jeszcze jeden nowy dokument ważny dla rodziców i uczniów naszej szkoły - Regulamin udostępniania podręczników.
Życzymy dobrej lektury!


kliknij, aby powiększyć

Środa 2.09.2015

W kolejce...

Po modlitwie porannej, kiedy dzieci udały się do klas na pierwsze zajęcia lekcyjne, rodzice uczniów klas 1 - 3 ustawili się w długiej kolejce do sekretariatu, by zapisać swoje pociechy na liczne koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne organizowane dla naszych uczniów w tym roku szkolnym. Zapisy trwają do końca tygodnia. Przypominamy, że uczniowie klas 4 - 6 zapisują się indywidualnie u nauczycieli prowadzących wybrane przez siebie zajęcia.
Mamy nadzieję, że każde dziecko znajdzie "coś dla siebie"!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 1.09.2015

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Tak upalnego rozpoczęcia roku szkolnego chyba nikt z uczniów nie pamięta. Była dopiero godzina 9:00, a już temperatura powietrza zbliżała się do 30 stopni. Warunki pogodowe niestraszne były jednak uczniom naszej szkoły, którzy o wspomnianej godzinie zgromadzili się wraz z rodzicami w Archikatedrze Lubelskiej na uroczystej Mszy Świętej rozpoczynającej rok szkolny 2015/2016. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii archikatedralnej - ks. Adam Lewandowski, a homilię tradycyjnie wygłosił ks. Piotr Drozd - duszpasterz naszej szkoły. Następnie wszyscy udali się do auli w budynku Caritas Archidiecezji Lubelskiej, gdzie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6b i p. Monikę Król. Przypomnieli nam oni, że 1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego, ale też rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamięć tych wszystkich, którzy polegli podczas walk, uczciliśmy minutą ciszy. Po montażu słowno - muzycznym Siostra Dyrektor Estera Grzegorek powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych oraz złożyła życzenia na rozpoczynający się czas nauki. Głos zabrała również Siostra Przełożona - Halina Bobkowska. Następnie uczniowie klas 1a i 1b udali się wraz z rodzicami na spotkanie ze swoimi wychowawczyniami: p.Eweliną Bartnik i s. Piotrą Janic.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 31.08.2015

Obiady 2015/2016

W zakładce "dziennik on-line" zamieściliśmy deklarację korzystania z obiadów w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie w roku szkolnym 2015/2016. Zapisy w sekretariacie szkoły od 2 do 4 września 2015 r. Wszystkich chętnych zapraszamy na obiady od poniedziałku tj. 7 września!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 31.08.2015

Plan lekcji 2015/2016

W zakładce "plan lekcji" (w górnym pasku na naszej stronie internetowej) publikujemy... plan lekcji na rok szkolny 2015/2016!
Życzymy dobrej lektury i jeszcze lepszego przygotowania się na zbliżające się lekcje.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 31.08.2015

III Kongres Polskiej Edukacji

W miniony weekend, kiedy uczniowie z żalem żegnali wakacje, dwie nauczycielki naszej szkoły – p. Agnieszka Wilczewska oraz p. Agnieszka Bereza – uczestniczyły w III Kongresie Polskiej Edukacji w Katowicach. Spotkało się na nim ok. 1200 osób, którym zależy na pozytywnych zmianach w polskiej oświacie. Podczas kongresu zostało poruszonych wiele interesujących tematów, aktualnych dla polskiej szkoły. Wiele refleksji i pytań zostało wypowiedzianych podczas tego spotkania. Do tych, które najbardziej mogłyby być aktualne dla naszego środowiska szkolnego należą:
• pozwolić dzieciom zarządzać sobą i swoim rozwojem,
• nie przejmować inicjatywy za dzieci - pozwolić im przeżywać swoje problemy, dzięki nim stają się bardziej dojrzali,
• dzieci najszybciej i najchętniej uczą się podczas swobodnych zabaw,
• nauczyciel powinien być dla ucznia mentorem, coachem, tutorem czy trenerem, rola autorytetu już się przedawniła,
• nauczyciele jako poszukiwacze skarbów, a nie poszukiwacze deficytów.
Padło również wiele rozwiązań i pomysłów dla nauczycieli oraz szkół, ale na ich realizację trzeba nieco poczekać. Najważniejsze to „mieć odwagę by marzyć, by ponosić odpowiedzialność”.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.08.2015

Spotkanie organizacyjne

Dzisiaj w murach naszej szkoły odbyła się rada pedagogiczna, związana z organizacją roku szkolnego 2015/2016. Podczas rady grono pedagogiczne zajęło się sprawami związanymi z funkcjonowaniem placówki w nadchodzącym roku szkolnym. Ważnym punktem dzisiejszych obrad było zatwierdzenie procedur dotyczących dziennika elektronicznego, jako głównego narzędzia pracy szkoły i kontaktu z rodzicami. Oznacza to, że od nowego roku szkolnego rezygnujemy z formy papierowej dziennika lekcyjnego.
Dzisiejsza rada była czasem intensywnej pracy i przedsmakiem tego, co nauczycieli, uczniów i rodziców czeka w nadchodzących miesiącach. Na szczęście po wakacyjnym wypoczynku pełni energii i zapału do pracy nauczyciele wrócili do szkoły, by podejmować wraz ze swoimi uczniami nowe wyzwania, których jak każdego roku z pewnością nie zabraknie.
Na nadchodzący rok szkolny życzymy wszystkim wytrwałości, siły i darów Ducha Świętego. Do zobaczenia 1 września!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 27.08.2015

Wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli

W dniu dzisiejszym całe Grono Pedagogiczne spotkało się pierwszy raz przed nowym rokiem szkolnym.
Tym razem nauczyciele uczestniczyli w szkoleniowej radzie pedagogicznej dotyczącej pracy z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensorycznej. Szkolenie poprowadziła fizjoterapeutka oraz terapeutka integracji sensorycznej p. Magdalena Segit, która przybliżyła wszystkim również specyfikę pracy z dzieckiem autystycznym oraz z Zespołem Aspergera.
Nauczyciele bardzo aktywnie brali udział w szkoleniu, a odważni śmiałkowie poddali się również kilku próbom diagnostycznym. To było bardzo owocne spotkanie!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Środa 26.08.2015

Ze względu na naszych uczniów

Już od kilku dni Pani Bibliotekarka wraz z grupą "ochotniczek" z grona pedagogicznego wprowadza do systemu, pieczętuje i foliuje książki dla naszych pierwszo-, drugo- i czwartoklasistów; oczywiście wszytko to w wolnym czasie - czego nauczyciel nie jest zdolny zrobić dla swoich uczniów!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 25.08.2015

Awans zawodowy nauczycieli

W ostatnim tygodniu wakacji, kiedy uczniowie jeszcze odpoczywają, czworo nauczycieli naszej szkoły stanęło "po drugiej stronie nauczycielskiego biurka" odpowiadając na pytania komisji kwalifikacyjnej - p. Jan Kurowiak (nauczyciel historii) i komisji egzaminacyjnej - p. Monika Król (nauczyciel matematyki) oraz p. Agnieszka Bereza i p. Agnieszka Wilczewska (nauczyciele świetlicy). Cała czwórka pomyślnie przeszła przez ostatni etap i uzyskała kolejny stopień na ścieżce awansu zawodowego: p. Jan - nauczyciela kontraktowego, p. Monika i p. Agnieszki - nauczyciela mianowanego. Cieszymy się sukcesem naszych nauczycieli i życzymy dalszego rozwoju zawodowego!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 24.08.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły oraz ich rodziców na inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się dnia 1 września 2015 r.:

• godz. 9:00 - Eucharystia w Archikatedrze Lubelskiej,
• godz. 10:00 - apel okolicznościowy i rozpoczęcie roku szkolnego w auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej,
• po apelu - przejście do szkoły uczniów klas pierwszych i spotkanie z wychowawczyniami.

Czekamy i serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Piątek 21.08.2015

Odbiór mundurków

Zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych, nowoprzyjętych do klas wyższych oraz uczniów, dla których zostały uszyte nowe mundurki galowe po odbiór mundurków w dniach 27 - 28.08.2015 r. (czwartek - piątek) w godzinach od 8:00 do 16:00 do sekretariatu szkoły.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 20.08.2015

Kalendarium na rok szkolny 2015/2016

W zakładce "kalendarium" (w górnej części naszej internetowej witryny) już dzisiaj publikujemy całoroczne plany dotyczące życia szkoły w kolejnym roku szkolnym 2015/2016.
Zachęcamy szczególnie uczniów oraz ich rodziców do zapoznania się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku z najważniejszymi terminami i propozycjami wydarzeń, które będą dotyczyły całej społeczności szkolnej oraz do zaangażowania się w czekające nas przedsięwzięcia.


kliknij, aby powiększyć

Środa 19.08.2015

Grono Pedagogiczne 2015/2016

W zakładce "nauczyciele" (po prawej stronie naszej internetowej witryny w dziale "SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA") publikujemy listę nauczycieli oraz podstawowy zakres ich obowiązków na rok szkolny 2015/2016.
Czekając na zbliżający się nowy rok szkolny zachęcamy do modlitwy za naszych pedagogów.


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 18.08.2015

Wyprawka szkolna 2015/2016

W nowym roku szkolnym rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna" obejmie uczniów z klas III szkół podstawowych.
Wnioski do Dyrektora Szkoły należy składać w terminie do 4 września 2015 r. u pedagoga szkolnego.
Informacje o Programie, wymaganych dokumentach, wysokości progu dochodowego, kwocie dofinansowania czy też szczegóły dotyczące możliwości ubiegania się o dofinansowanie znajdują się na stronie Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin - Dofinansowanie do wyprawki szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 17.08.2015

„Hej! Ruszajmy w rejs do portów naszych marzeń!
Jacht gotów jest, chodźcie więc żeglarze.”


No i ruszyliśmy. 4 sierpnia 2015 r. 27 uczniów i absolwentów naszej szkoły wyruszyło w rejs turystyczno - szkoleniowy zorganizowany przez Biuro Turystyki Młodzieżowej i Dziecięcej Wędrowniczek Junior.
Dla większości uczestników tegorocznej żeglugi było to już drugie wakacyjne spotkanie z mazurskimi jeziorami. Podobnie jak w roku ubiegłym, przyjemne przeplatało się z pożytecznym, a teorię można było szybko zastosować w praktyce. Dzięki ciekawym wykładom prowadzonym przez komandora naszej żeglugi i sterników, uczestnicy rejsu mogli przypomnieć sobie m.in. podstawowe wiadomości dotyczące budowy jachtu i prac załogi na jachcie zarówno w porcie, jak i podczas manewrów. Nie zabrakło również informacji meteorologicznych i dotyczących bezpieczeństwa na jachtach i w wodzie. Dla większości młodych żeglarzy pojęcia związane z cumowaniem, stawianiem masztu, grota lub foka nie były obce, mimo to małe przypomnienie podstaw wszystkim się przydało.
Między manewrami i wykładami był oczywiście czas na chwilę relaksu. Biorąc pod uwagę bardzo wysokie temperatury, jakie w tym roku towarzyszyły uczestnikom rejsu, do pełni szczęścia wystarczyła kąpiel w jeziorze. Nie zabrakło też gry w piłkę wodną, rozgrywek w siatkówkę i zabawy w wesołym miasteczku. Wieczorami uczestnicy rejsu mieli okazję zjeść kiełbaski upieczone nad ogniskiem według własnych upodobań i do śpiewania szant.
Wspólne żeglowanie po mazurskich jeziorach (w tym roku J. Dobskie, J. Kisajno, J. Kirsajty, J. Mamry, J. Niegocin, J. Boczne, J. Szymoneckie, J. Tałty, J. Bełdany, J. Mikołajskie) to nie tylko przyjemności: spędzanie czasu ze znajomymi, odpoczynek, zabawa i podziwianie piękna naszej Ojczyzny. Żeglowanie to przede wszystkim sprawdzian w praktyce z umiejętności współpracy i współdziałania w grupie, dbania o dobro i bezpieczeństwo nie tylko własne, ale również tych, którzy są obok. Mamy nadzieje, że zdobyte umiejętności będą wykorzystywane nie tylko raz w roku na Mazurach, ale przy każdej nadarzającej się okazji.
Bardzo dziękujemy Wędrowniczkowi Juniorowi – p. Marcie Kondrackiej, komandorowi, sternikom oraz naszym opiekunom: s. Esterze Grzegorek, s. Monice Orzechowskiej oraz p. Michałowi Łuczakowi za kolejny udany wakacyjny wyjazd!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.