Niech mają całkowitą pewność, że nigdy nie zostaną opuszczeni w swoich potrzebach. Bóg im cudownie zaradzi.Niech nie tracą nadziei. św. Aniela Merici


Osiągnięcia uczniówRok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012ROK SZKOLNY 2012/2013


Ukoronowaniem sukcesów naszej szkoły w roku szkolnym 2012/2013 jest puchar oraz dyplom Prezydenta Miasta Lublin - p. Krzysztofa Żuka za szczególne osiągnięcia dydaktyczneOgólnopolska Olimpiada Mitologiczna

15 listopada 2012 r. został przeprowadzony szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Do konkursu przystąpiło 16 osób: sześcioro uczniów z klasy VIa oraz dziesięcioro uczniów z klas piątych. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Donata Garbala – nauczyciel historii i społeczeństwa.

W skali kraju w Olimpiadzie Mitologicznej sukces osiągnęli następujący uczniowie:
• Julia Pawłowska kl. Va – I miejsce
• Adam Suraj kl. Vb – I miejsce
• Kamila Zdybel kl. VIa – V miejsce
• Julia Milczarek kl. Vb – VIII miejsce

Wszystkim gratulujemy!Let’s Rhyme!

4 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się już druga edycja szkolnego konkursu recytatorskiego z języka angielskiego.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla klas III oraz IV-V. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu poezji dziecięcej w języku angielskim. Głównym celem konkursu było pogłębianie umiejętności językowych oraz zmotywowanie uczniów do nauki angielskiego. Komisja konkursowa oceniała prezentacje uczniów według takich kryteriów jak dobór repertuaru, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny oraz umiejętności językowe uczestników. Zwycięzcami konkursu zostało 7 uczestników, natomiast 3 uczniów otrzymało wyróżnienie.

Nagrody w konkursie „Let’s Rhyme” zdobyli:
Za zajęcie I miejsca: Julia Muszyńska oraz Kacper Lutomski z klasy IIIb oraz Kinga Białek z klasy Va.
Za zajęcie II miejsca: Julia Pawłowska z klasy IVb oraz Jan Plisiecki z klasy IIIa.
Za zajęcie III miejsca: Karolina Fatla z klasy IIIb oraz Donat Stachnik z klasy VIa.
Osoby wyróżnione to:
Julia Płaza-Kościańczuk i Paweł Władziński z klasy IIIa oraz Julia Fiedorek z klasy IVb.
Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy!Logo Świetlicy Szkolnej

Dnia 19.12.2012 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Logo Świetlicy Szkolnej”. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie logo, które zostanie wykorzystane jako znak identyfikacji graficznej naszej świetlicy szkolnej. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Wszystkie prace konkursowe posiadały wymagane walory artystyczne i graficzne, realizowały temat konkursu. Prace były wykonane różnymi technikami, ciekawie i pomysłowo, zaskakiwały starannością wykonania i dużą inwencją twórczą. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie i dołożyli wszelkich starań aby prace były ciekawe, oryginalne.

Zwyciężyła praca Jakuba Misiaka z kl. IVb, natomiast wyróżnienie otrzymały następujące osoby: Jadwiga Jaksim kl. Ib, Maciej Jankowski kl. III , Dominik Wawrach kl. IVb, Agata Iwaszko kl. IVa.W świątecznym nastroju

W okresie Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs plastyczny „W świątecznym nastroju”. Tematyka oczywiście nawiązywała do tradycji i symboli bożonarodzeniowych. Spośród zgromadzonych prac jury przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

W kategorii klasa I - III
I miejsce: Mateusz Korzeń - kl. Ib
II miejsce: Tymoteusz Trzewik - kl. Ib
III miejsce: Dominik Gach - kl. Ib
wyróżnienia: Łucja Jęczeń - kl. Ib, Zuzanna Kowalczyk - kl. Ib, Zofia Jaworska - kl. IIIb.

W kategorii klasa IV - VI
I miejsce: Julia Niekraszuk – kl. IVb
II miejsce: Martyna Osmałek - kl Va
III miejsce: Julia Pawlowska - kl.Va

Wyróżnienia: Natalia Godzina - kl. IVb, Anna Bogdańska - kl. Va.Sukcesy literackie naszych uczennic

W XXI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim "Moje Boże Narodzenie", który zorganizował Młodzieżowy Domu Kultury "Pod Akacją" oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, spośród ponad 200 prac literackich w kategorii: proza, klasy IV-VI - aż dwie uczennice naszej szkoły - Julia Pawłowska z kl. IVb oraz Pola Dąbrowska z kl. Va - otrzymały NAGRODY. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, zaś patronat medialny objął Tygodnik Katolicki "NIEDZIELA lubelska", gdzie będą przedrukowywane wybrane prace.
Laureatki wraz ze swoimi nauczycielami – p. Katarzyną Skałecką i s. Marią Magdaleną Masłoń odebrały nagrody i podziękowania, wręczenie których poprzedził kolędowy występ wokalistek ze Studia Piosenki MDK. Gratulujemy!Super Kangur

Stowarzyszenie Oświatowe im. Królowej Jadwigi w Lublinie przyznało Błażejowi Wilkoławskiemu z klasy Vb dyplom i statuetkę SUPERKANGURA. Błażej zyskał maksymalną ilość punktów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2012. Gratulujemy i życzymy dalszych „kangurowych skoków” po wiedzę!!!

W tym samym konkursie Wynik bardzo dobry otrzymali: Szymon Piasecki z kl. IIa, Kacper Lutomski z kl. IIIb, Michał Jaworski z kl. IVb.
Wyróżnienie otrzymało 15 uczniów, a wśród nich: Marta Steuden z kl. IIa, Adam Błazik z kl. IIb, Jan Pawelec z kl. IIb, Maurycy Stankevic z kl. II b, Tomasz Jankowski z kl. IIIb, Natalia Kurczewska z kl. IIIa, Zofia Ciesielska z kl. IIIb, Karolina Golonka z kl. IIIa, Jan Sidor z kl. IIIb, Jakub Wiącek z kl. IVb, Jan Dolecki z kl. IVa, Alicja Włodarczyk z kl. IVa, Kinga Białek z kl. Va, Julia Pawłowska z kl. Va i Julia Dobosz z kl. VIa.Małgosi ozdoba choinkowa nagrodzona

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Ozdobę Choinkową „Gwiazdka 2012”. Na konkurs wpłynęło 668 prac z wielu regionów kraju. Ozdoby wykonano w różnych technikach. Jury po wnikliwym obejrzeniu prac postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii 7 – 13 lat jedną z sześciu nagrodzonych została uczennica naszej szkoły – Małgorzata Wiącek z kl. IIb. Cieszymy się wszyscy z plastycznego talentu Gosi i gratulujemy!OLIMPUSEK z języka angielskiego

8 stycznia 2013r. uczniowie klas I- III pod opieką pani Gabrieli Suwała i Justyny Wójcik-Siatka przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „OLIMPUSEK z języka angielskiego”.
Konkurs pozwolił uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów w języku angielskim, spopularyzował język angielski wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, zmotywował ich do poznawania kultury i języka Wielkiej Brytanii, a przede wszystkim dostarczył dobrej zabawy.
42 uczniów dzielnie walczyło o zwycięstwo. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki.
W ogólnopolskim rankingu uczennice z klasy Ib - Agata Pająk, Karina Gancarz i Berenika Dacko otrzymały dyplomy laureata i zajęły odpowiednio 7, 8 i 14 miejsce na 1792 uczestników z klas pierwszych.
Uczniowie: Natalia Kurczewska z klasy IIIa i Jan Szafran z klasy IIIb otrzymali również dyplomy laureata i zajęli odpowiednio 11 i 15 miejsce na 5046 uczestników z klas trzecich.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów.Święta Aniela – kochająca Boga i człowieka

W styczniu, kiedy wspominamy św. Anielę Merici – Założycielkę Sióstr Urszulanek UR – uczniowie zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie plastycznym. Praca konkursowa miała przedstawiać św. Anielę jako tę, która jest zakochana w Bogu i tą miłością obdarza też człowieka. Wśród wielu prac jury wybrało i nagrodziło następujących uczniów:

Klasy 1 – 3
I. Jadwiga Jaksim kl. Ib , Zuzanna Nowak kl. IIa
II. Jan Sidor kl. IIIb
III. Łucja Jęczeń kl. Ib
Wyróżnienia: Szymon Pyrz kl. IIIb, Małgorzata Król kl. Ia, Magdalena Pańczyk kl. Ia, Karolina Fatla kl. IIIb

Klasy 4 – 6
I. Michał Krzywicki kl. IVb
II. Gabriela Szewczyk kl. IVb
III. Martyna Osmałek kl. Va
Nagrodzone prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs urszulański „Święta Aniela Merici i jej dzieło”.Konkursy polonistyczne

W tym roku po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych „Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.
W konkursie ortograficznym do I etapu zgłosiło się 37 uczniów, z czego 29 przeszło do II etapu. Do finału, który odbył się w Państwowej Akademii Nauk w Warszawie, zakwalifikowali się następujący uczniowskie:
Patrycja Leśniak z kl. IIIa, Zofia Ciesielska i Aleksandra Makarewicz z kl. IIIb, Błażej Wilkoławski z kl. Vb. Do „poprawnej polszczyzny” zgłosiło się 8 uczniów i wszyscy przeszli do II etapu. Natomiast w finale znalazła się Zofia Kossowska z kl. Va.ALFIK matematyczny - wyniki

Konkurs „ALFIK matematyczny” rozstrzygnięty! Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 57 uczniów. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się zdobywcy wysokich miejsc na poziomie województwa i kraju.

Błażej Wilkoławski z kl. Vb został laureatem zajmując I miejsce w naszym województwie i 19. miejsce w kraju.
Michał Jaworski z kl. IVb uzyskał dyplom za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku (> 85%).
Kacper Lutomski z kl. IIIb, Jakub Wiącek z IVb i Maciej Baryła z Vb otrzymali dyplom uznania za uzyskanie dobrych wyników (> 80%).

Wszystkim gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów!ALFIK humanistyczny – wyniki

Konkurs „ALFIK humanistyczny” rozstrzygnięty! Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas drugich i trzecich.

Dyplom uznania za bardzo dobry wynik (> 85%) uzyskała Zosia Ciesielska z kl. IIIb oraz Julia Płaza - Kościańczuk z kl. IIIa.
Dominika Krzewińska, Jan Sidor, Szymon Drozd z kl. IIIb oraz Patrycja Leśniak z kl. IIIa otrzymali dyplom uznania za uzyskanie dobrych wyników (> 80%).

Wszystkim gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów!Marzenia szkołą wyobraźni

5 kwietnia 2013 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie spotkali się laureaci i zaproszeni goście na uroczystości podsumowującej IX Wojewódzki Konkurs Literacki, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Marzenia szkołą wyobraźni”.
Prace na konkurs nadesłało 271 uczestników z całego województwa lubelskiego. Jury w składzie: Maria Brzezińska – redaktor audycji literackich Radia Lublin, Ewa Hadrian – popularyzatorka literatury i autorka spotkań literackich w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i Waldemar Michalski – poeta, pisarz i redaktor kwartalnika „Akcent” wręczyło nagrody i wyróżnienia 48 laureatom. Wśród nich w kategorii poezja znalazły się Maria Kołodziejczyk, kl. VIa i Kamila Zdybel, kl. VIa. Wiersz Marysi „Uśmiecham się do moich marzeń” został ponadto wybrany jako utwór tytułowy w almanachu zawierającym nagrodzone i wyróżnione prace ze wszystkich kategorii wiekowych.Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 15 kwietnia 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 58 uczniów, w tym z klas I-III – 37 uczniów, z klas IV-V – 21 uczniów.
Jury w składzie: s. Magdalena Masłoń, s. Agnieszka Janic - po przesłuchaniu wszystkich recytatorów w grupie dzieci kl. I-III postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Aleksandra Makarewicz, kl. IIIb
II miejsce – Tomasz Jankowski, kl. IIIb
III miejsce – Jan Plisiecki, kl. IIIa.
Wyróżnienia: Aniela Wasil, kl. Ia, Jadwiga Jaksim, kl. Ib, Rafał Białek, kl. IIa, Wiktoria Łuć, kl. IIb, Julia Muszyńska, kl. IIIb.
Jury w składzie: s. Irena Bobkowska, Katarzyna Skałecka - po przesłuchaniu wszystkich recytatorów w grupie dzieci kl. IV-VI postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Dominika Dobosz, kl. IVa, II miejsce – Julia Stuce vel Stuzmania, kl. Va, III miejsce – Julia Dobosz, kl. VIa, Marta Górka, kl. IVb, Wyróżnienia: Dominika Walkiewicz kl. IVa, Marcelina Filipowicz kl. Vb.
Jednocześnie jury postanowiło wytypować wszystkich laureatów I, II, III miejsc do reprezentowania szkoły w XLVI Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej.
Wszystkim recytatorom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.PANDA 2013

18 kwietnia 2013 r. 48 uczniów z klas IV – VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Panda 2013.

Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się:
Adam Suraj z kl. Vb (III miejsce),
Mikołaj Miłczak z kl. IVa (V miejsce).

Wyróżnienie otrzymała Marta Górka z kl. IVb oraz Kamila Zdybel z kl. VIa (VII miejsce).Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich

Dnia 24 kwietnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas trzecich” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Konkurs dotyczył ogólnej znajomości słownictwa i gramatyki języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w grupach około 10 zadań.
Naszej reprezentacji w składzie: Natalia Kurczewska i Krzysztof Suraj z klasy IIIa oraz Zofia Ciesielska i Kacper Lutomski z klasy IIIb udało się zdobyć 4 miejsce.Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach

W Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kolbergera „Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach”, który odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Prezesa Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, zostały nagrodzone aż dwie uczennice naszej szkoły.

I miejsce oraz Nagrodę Fundacji „IKA” im. Iki Szpakowskiej otrzymała Martyna Osmałek z kl. Va za wiersz „Moje czarowanie”, natomiast Julia Pawłowska również z kl. Va zajęła II miejsce z wierszem „Karuzela życia”.

Sukces obu dziewcząt został doceniony także w Lublinie, gdyż obie uczennice otrzymają stypendia Prezydenta Miasta Lublina. Gratulujemy!Tradycje wielkanocne kultywowane w mojej rodzinie

Po raz kolejny w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny, tym razem pt.: „Tradycje Wielkanocne kultywowane w mojej rodzinie”. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych , a wyróżnieni zostali:
I miejsce: Berenika Dacko - kl. Ib, Agata Iwaszko - kl. IVa
II miejsce: Magdalena Pańczyk- kl. Ia, Aleksandra Makarewicz kl. IIIb, Antoni Zdybel – kl. IVb
III miejsce: Agnieszka Bzducha kl,- Ib, Wiktoria Błasiak kl. IVa
Wyróżnienie: Gabriela Toruń - kl. IIa, Gabriela Szewczyk – kl. IVb.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!Ortografia bez tajemnic

25 kwietnia br. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas drugich i trzecich „ Ortografia bez tajemnic”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 w Lublinie.
Natalia Kurczewska z kl. IIIa zajęła II miejsce, Nikola Piskorska z kl. IIb – III miejsce, a Aleksandra Makarewicz z kl. IIIb – wyróżnienie.Plastyczna interpretacja utworów Adama Mickiewicza

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie zorganizowano konkurs „Plastyczna interpretacja utworów Adama Mickiewicza” pod honorowym patronatem Dyrektor Szkoły mgr Aliny Broniowskiej.
Laureatką konkursu z naszej szkoły została Wiktoria Błasiak z kl. IVb.
Wyróżnienie otrzymała Barbara Kalinowska z kl. Ia.
Wręczenie dyplomów i wernisaż prac odbył się w dniu 18 kwietnia 2013 r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Polskie powstania narodowe w XVIII i XIX wieku

Centrum Edukacji Szkolnej zaprosiło uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie tematycznym Polskie powstania narodowe w XVIII i XIX wieku. Konkurs odbył się 15.05.2013 r. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 23 uczniów, z czego Mikołaj Miłczak z kl.IVa i Maciej Baryła z kl. Vb zajęli ósme miejsce, a Kamila Zdybel z kl. VIa wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Rozumiem co czytam

16 maja br. w Szkole Podstawowej nr 14 w Lublinie odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Rozumienia Czytanego Tekstu dla klas trzecich. Nasi uczniowie wykazali się wysokim stopniem czytania ze zrozumieniem. II miejsce zajęli: Natalia Kurczewska i Kamila Brauze z kl. IIIa oraz Tomasz Jankowski z kl. IIIb. Natomiast Mikołaj Bańkowski z kl. IIIb uplasował się na miejscu III.
Wszystkim uczniom gratulujemy!Święta Aniela Merici i Jej dzieło

20 maja zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Święta Aniela Merici i Jej dzieło” organizowanego przez Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej.
Konkurs miał na celu wzbudzić zainteresowanie dzieci, młodzieży i nauczycieli osobą i działalnością Świętej Anieli. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, ilustrującej życie i działalność świętej Anieli, aby łatwiej nam było odkryć jej bogactwo duchowe, bo jak powiedziała nasza święta: Trzymajcie się dawnej drogi i zwyczajów Kościoła ustanowionej przez tylu świętych za natchnieniem Ducha Świętego i żyjcie życiem nowym.
Wszystkich prac napłynęło 203, w tym 168 prac ściśle plastycznych. Pozostałe prace to: wiersze, scenariusze i piosenki. Komisja w składzie: p. Anna Oleksiak, s. Beata Grygiel, s. Blanka Maćkowiak, o. Piotr Bednarski - oceniała prace plastyczne, natomiast p. Alicja Ruczaj, p. Agnieszka Ślaska-Ryczaj i p. Jędrzej Fecek - oceniali prace literacko-muzyczne.
Z naszej szkoły zostały nagrodzone prace plastyczne: Martyny Osmałek z kl. Va, Michała Krzywickiego z kl. IVb oraz Karoliny Fatla z kl. IIIb.
Dodatkowo III nagrodę literacką otrzymała Martyna Osmałek za nadesłany wiersz.
Serdecznie gratulujemy!Gdzie były, co robiły Twoje ręce?

W ramach akcji Akademia Czystych Rąk Carex został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”.
Uczniowie mieli dowolną techniką plastyczną lub multimedialną przygotować prace, stanowiące odpowiedź na zadane pytanie. Organizatorzy otrzymali w sumie ponad 1600 prac z ponad 500 szkół. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, co nie ułatwiało jury werdyktu. Wśród nadesłanych na konkurs projektów znalazły się plakaty, albumy, filmy, a nawet teledyski.
Przyznano osiem wyróżnień i jedno z nich zdobyła klasa Va z naszej szkoły, która przygotowała prace pod kierunkiem p. Joanny Frydrych – Staszczak.Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce

Wydział Oświaty i Wychowania miasta Warszawy dla Dzielnicy Wola oraz Szkoła Podstawowa nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie zorganizowali VI Ogólnopolski Konkurs Papieski "Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce".
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów postacią Papieża - Polaka w 93 rocznicę Jego urodzin oraz zachęcanie uczniów do podejmowania prób literackich. Na konkurs trzeba było napisać wiersze związane z postacią Jana Pawła II.
Wśród nadesłanych prac wyróżniony został m.in. wiersz Natalii Leszczyńskiej z kl. Vb.Bohaterom Powstania Styczniowego

Dwie nasze uczennice naszej szkoły: Julia Pawłowska z kl. Va i Julia Rządkowska z kl. Vb zajęły I miejsce w wojewódzkim konkursie literacko – plastycznym pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty „Bohaterom Powstania Styczniowego”.
Cieszymy się sukcesem naszych uczennic!Międzynarodowy Konkurs Literacki

Trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami w I Międzynarodowym Konkursie Literackim w Berlinie! W kategorii Ic - na najciekawszy wiersz autorski nadesłany od dzieci z Polski.

I miejsce zajęła Martyna Osmałek, kl. V a, za wiersz pt: "Moje czarowanie";
II miejsce ex aequo - Maria Kołodziejczyk, kl. VI a, za wiersz pt: "Z uśmiechem w drogę" i Julia Pawłowska, kl. V a, za wiersz pt: "Dywanowe podróże".
Warto zacytować opinię Przewodniczącego jury: "Czy - przypadkiem ta szkoła z Lublina nie jest szkołą specjalną dla przyszłych odbiorców nagrody Nobla w dziedzinie literatury! 3 prace nagrodzone tylko z jednej szkoły!!!"Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

24 maja br. na stronie internetowej Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” udostępniono długo oczekiwane wyniki.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 110 uczniów z wszystkich klas.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
Z klas pierwszych: Dominik Gach (64 pkt - wyróżnienie) i Anna Szewczyk (63 pkt- wyróżnienie).
Z klas drugich: Adam Błazik (72 pkt – nagroda główna), Maurycy Stankevic (72 pkt – nagroda główna), Nikola Piskorska ( 69 pkt – nagroda), Rafał Białek ( 68 pkt – nagroda), Marta Steuden (65 pkt – nagroda), Wiktoria Łuć (64 pkt – wyróżnienie), Marta Łukasik (64 pkt – wyróżnienie).
Z klas trzecich: Zofia Jaworska (105,33 pkt – wyróżnienie), Zofia Ciesielska (101,33 pkt – wyróżnienie), Maciej Biskupski (100 pkt – wyróżnienie).
Z klas czwartych: Marta Górka (106,67 pkt – wyróżnienie), Jan Dolecki (102,67 pkt – wyróżnienie), Gabriela Szewczyk (101,33 pkt – wyróżnienie).
Z klas piątych: Kacper Kiciński (121 pkt – wyróżnienie), Kajetan Kempisty (120 pkt – wyróżnienie).
Z klasy szóstej – Jonasz Żuk (125,67 pkt – wyróżnienie), Stanisław Niewiński (124 pkt – wyróżnienie).
Serdecznie gratulujemy!Młodzi Poeci

Wielu sławnych poetów zaczynało od pisania różnych rymowanych, a potem poważniejszych wierszy już w szkole podstawowej.
W naszej szkole też nie brakuje takich talentów. Niektóre dzieła zostały wysłane na I Ogólnoświatowy Konkurs Poetycki o statuetkę szklanego pióra pod hasłem "MŁODZI POECI" w Birmingham. Organizatorami konkursu byli Głos Kultury Polskiej oraz Gazeta Polonijna.
Jurorzy: Anna Mickiewicz, Katarzyna Campbell, Piotr Kasjas oraz Frederick Rossakovsky-Lloyd, oceniali prace pod wieloma względami - począwszy od poprawności gramatycznej, poprzez interpunkcję, styl na środkach wyrazu skończywszy.
Autorzy z całego świata nadesłali kilkaset wierszy, spośród których jurorzy zgodnie z regulaminem wybrali pięćdziesięciu najbardziej obiecujących poetów.
Są wśród nich dwie nasze uczennice z Lublina: Martyna Osmałek (kl. V a) i Kamila Zdybel (VI a).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Wspólnie mówimy przemocy nie - Zielone łagodzi obyczaje

Wiktoria Błasiak i Julia Pawłowska z kl. IVb oraz Julia Pawłowska z kl. Va zostały laureatkami VI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY - Zielone łagodzi obyczaje” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
4 czerwca 2013 roku w sali konferencyjnej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbył się uroczysty finał. Organizatorami konkursu byli: doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze przy Urzędzie Miasta Lublin Wydziału Oświaty i Wychowania – Małgorzata Basińska, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie.Turniej Poezji Dziecięcej

W sobotę 15 czerwca 2013r. w sali widowiskowej DK LSM przy ul Wallenroda odbył się Koncert Laureatów XLVI Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali Jan Plisiecki z kl. IIIa oraz Tomasz Jankowski z kl. IIIb.
Gratulujemy!Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty - 30,6 pkt

Po raz pierwszy w historii nszej Szkoły uczniowie pisali sprawdzian szóstoklasisty!
Bardzo cieszymy się ich sukcesem i dzielimy ze wszystkimi naszą radością.
Sprawdź wyniki naszych uczniów na tle gminy, powiatu i województwa - pobierz pdf