Niech mają całkowitą pewność, że nigdy nie zostaną opuszczeni w swoich potrzebach. Bóg im cudownie zaradzi.Niech nie tracą nadziei. św. Aniela Merici


Osiągnięcia uczniówRok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012ROK SZKOLNY 2013/2014


Ukoronowaniem sukcesów naszej szkoły w roku szkolnym 2013/2014 jest dyplom Prezydenta Miasta Lublin - p. Krzysztofa Żuka za szczególne osiągnięcia dydaktyczne oraz dyplom Prezydenta Miasta Lublin - p. Krzysztofa Żuka za szczególne osiągnięcia artystyczne uczniów.
Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty

Cieszymy się wynikami tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Nasi uczniowie spisali się na medal uzyskując piękny wynik - 33,8 pkt. (gmina 29,4; województwo 25,8), który plasuje nas w 9 (najwyższym) staninie, jaki osiągnęło tylko 3,7% szkół w kraju.
Tegoroczni szóstoklasiści postarali się jeszcze bardziej niż ubiegłoroczni, którzy uzyskali wynik 30,6 pkt. Uczniom klas szóstych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu serdecznie gratulujemy!Nagroda Prezydenta Miasta Lublin dla laureatów konkursów artystycznych

To już kolejne spotkanie z Prezydentem Miasta Lublin, Panem Krzysztofem Żukiem. Tym razem tego zaszczytu dostąpili laureaci konkursów artystycznych. Spotkanie miało miejsce 23 czerwac 2014 r. w Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Młodzi "artyści" odebrali z rąk Pana Prezydenta dyplomy z nagrodami, a wielu z nich także jednorazowe stypendia. Wraz z laureatami dyplomy uznania otrzymali dyrektorzy poszczególnych szkół oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów. Z naszej szkoły wyróżnione zostały: Martyna Osmałek - dyplom i Zofia Kossowska z kl. 6a - dyplom, Julia Rządkowska z kl. 6b - dyplom oraz Maja Kwiecień z kl. 4a - dyplom. Uroczystość zakończono pięknym występem tancerek ze Społecznego Ogniska Baletowego.
Gratulujemy naszym "artystkom" i życzymy dalszego rozwoju swoich talentów!Miedzyszkolny Konkurs Rozumienia Czytanego Tekstu "Rozumiem, co czytam"

W Miedzyszkolnym Konkursie Rozumienia Czytanego Tekstu "Rozumiem, co czytam" naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a i udało im się odnieść następujące sukcesy:
Steuden Marta zajęła II miejsce - dyplom
Mądzik Antonina zajęła III miejsce - dyplom
Jaworska Barbara otrzymała wyróżnienie - dyplom.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Szkolnym konkurs plastyczny "Święty Jan Paweł II"

W konkursie plastycznym dla klas 1 - 3 nagrody otrzymali:
Zuzanna Krzysiak z kl. 3a - dyplom
Jakub Iwaszko z kl. 1b - dyplom
Zofia Ruszkowska z kl. 1b - dyplom
Wyróżnienia zostały przyznane:
Marysi Kuryłowicz z kl. 1b
Weronice Krzysiak z kl. 1b
Berenice Dacko z kl. 2b
Wszystkim uczniom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych.„Flora i fauna lubelszczyzny - gatunki chronione”

Julia Pawłowska - dyplom i Kacper Kiciński - dyplom z klasy 6a wykazali się bardzo dobrą znajomością gatunków chronionych, występujących na Lubelszczyźnie. Otrzymali wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym: „FLORA I FAUNA LUBELSZCZYZNY - GATUNKI CHRONIONE”. Konkurs ten przeprowadzony został za pośrednictwem Internetu.
Nagrodzonym uczniom gratulujemy!Wielobój Obronny

Cieszymy się z Julią Fiedorek z klasy 5b, która zdobyła 1 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klubowym w Wieloboju Obronnym - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych skucesów!Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic" dla uczniów klas II i III

W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografia bez tajemnic" nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
I miejsce Adam Staniszewski z kl. 2a - dyplom
III miejsce Adam Błazik z kl. 3b - dyplom
wyróżnienie - Nina Trojanowska z kl. 3a - dyplom
Cieszymy się sukcesem naszych uczniów i gratulujemy!Szkolny Konkurs ortograficzny dla uczniów klas II i III

W szkolnym konkursie ortograficznym dla klas II:
I miejsce zajęła Agata Pająk z kl. 2b - dyplom
II miejsce zajęła Łucja Jęczeń z kl. 2b - dyplom
III miejsce zajęła Zofia Szabelska z kl. 2b - dyplom.
Wśród klas III najlepsze wyniki osiągnęli:
Adam Błazik (kl. 3b) - I miejsce - dyplom
Mateusz Husak (kl. 3b) - II miejsce - dyplom
Wiktoria Łuć (kl. 3b) - III miejsce - dyplom.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!CLICKOMANIAC

Dziesiąta edycja konkursu CLICKONMANIAC została rozstrzygnięta. Konkurs przebiegał w trzech etapach i został zorganizowany przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Konkurencja była bardzo dużo, tym bardziej cieszymy się, że aż troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu. Do grona zwycięzców należą: Natalia Celińska (kl. 5a) - dyplom, Błażej Wilkoławski (kl. 6b) - dyplom oraz Kacper Lutomski (kl. 4b) - dyplom, który zdobył największą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej! Zwycięzcy otrzymali dyplomy laureata oraz nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy!"Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Zofia Ciesielska z kl. 4b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień", zajmując 10. miejsce w Polsce - dyplom. Konkurs przebiegał w 3 etapach, w których wzięło udział kilka tysięcy uczniów. Finały odbywały się w różnych ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. Wszyscy finaliści mieli za zadanie napisać ciekawe opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej. Liczyła się nie tylko wena twórcza, ale i poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna. Gala laureatów miała miejsce w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a nagrodzone prace zostały opublikowane w książce "Tak pisali najlepsi".
Gratulujemy Zosi i życzymy kolejnych sukcesów.Nagroda Prezydenta Miasta Lublin dla laureatów konkursów przedmiotowych

W siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych - laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego. Prezydent Miasta p. Krzysztof Żuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta p. Piotrem Kowalczykiem wręczyli nagrody książkowe i dyplomy tegorocznym laureatom, natomiast dyrektorzy szkół oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2013/ 2014.
Laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 średnią ocen, co najmniej 4,8 oraz wzorową ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach tematycznych. Łącznie nagrodzonych zostało 88 uczniów z 26 szkół. Przypomnijmy, że z naszej szkoły laureatami konkursu historycznego zostali: Maciej Baryła - dyplom i Adam Suraj z kl. 6b - dyplom oraz Kacper Kiciński z kl. 6a - dyplom. Do konkursu przygotowywała ich p. Donata Garbala.
Gratulujemy!Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”

Znamy już oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”:
NAGRODA GŁÓWNA
Mikołaj Fitas kl. 1b - dyplom
NAGRODY
Uczniowie kl. 1b: Mateusz Lisowski - dyplom, Piotr Lisiecki - dyplom
Uczeń kl. 5b: Michał Jaworski - dyplom
Uczennica kl. 6a: Martyna Osmałek - dyplom
WYRÓŻNIENIA
Uczniowie kl. 1a: Tymoteusz Kowalik - dyplom, Antoni Oniszczuk - dyplom, Weronika Pyrz - dyplom, Jakub Rojek - dyplom
Uczniowie kl. 1b: Michał Barański - dyplom, Piotr Dawidziak - dyplom, Maria Hypś - dyplom, Antonina Palusińska - dyplom, Zofia Ruszkowska - dyplom
Uczeń kl. 2a: Adam Staniszewski - dyplom
Uczniowie kl. 2b: Agnieszka Bzducha - dyplom, Dominik Gach - dyplom, Błażej Kleszowski - dyplom, Dagmara Kwiatkowska - dyplom
Uczniowie kl. 3b: Adam Błazik - dyplom, Aleksandra Gilowska - dyplom, Maurycy Stankievic - dyplom
Uczniowie kl. 4a: Mikołaj Dyrka - dyplom, Maksymilian Mrzewka - dyplom
Uczniowie kl. 4b: Maciej Biskupski - dyplom, Zofia Ciesielska - dyplom, Kacper Lutomski - dyplom
Uczennica kl. 5a: Julia Pawłowska - dyplom
Uczniowie kl. 6b: Kajetan Kempisty - dyplom, Julia Rządkowska - dyplom

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!V Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Klasycznych

W dniach 7-8 czerwca 2014 r. odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Klasycznych. I tym razem Mieszko Czukiewski nas nie zawiódł zajmując I miejsce w kategorii juniorzy do lat 10 - dyplom.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięztw!Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Miło nam poinformować o wygranej naszych dwóch uczennic z klasy 4b. Zofia Jaworska - dyplom i Zuzanna Niećko - dyplom zostały laureatkami 44. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Wraz z upominkami i dyplomami każda otrzymała brązowy medal. Czekaliśmy aż 8 miesięcy na wyniki! Napłynęło 12 709 prac plastycznych z całego świata, z czego 903 z Polski. Trzeba było czasu, aby to obejrzeć... Patronami konkursu byli: Minister Spraw Zagranicznych Japonii, Minister Sztuki, Edukacji, Sportu, Nauki i Technologii oraz Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki. W liście do naszej szkoły czytamy: „Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w tym nietuzinkowym wydarzeniu, dzięki któremu odkrywamy nowe talenty – inspirujemy do kreatywnego działania, zachęcamy do rysowania oraz pobudzamy do refleksji”. Nasze uczennice do konkursu przygotowywała p. Joanna Frydrych – Staszczak.
Gratulujemy naszym medalistkom! Życzymy pomysłów, cierpliwości i kolejnych wygranych!„Ambasador Szkolnej Wynalazczości”

Jan Sidor z klasy 4b, wykonał na lekcję przyrody wiatrowskaz z elektronicznym odczytem kierunku wiatru, a następnie zgłosił ten projekt na konkurs „Ambasador Szkolnej Wynalazczości” zorganizowany przez Urząd Patentowy RP i Polską Akademię Nauk (na konkurs wpłynęło ponad sto projektów).
Jaś został finalistą konkursu i otrzymał:
Dyplom Finalisty Konkursu “Ambasador szkolnej wynalazczości" - dyplom,
Mini Patent Urzędu Patentowego RP za projekt „Wiatrowskaz z elektronicznym odczytem” - dyplom,
Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dyplom,
Dyplom Fundacji Hellera Pro Inventio, oraz nagrodę finansową - dyplom.
Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej kreatywności.Ostatni "Czwartek Lekkoatletyczny edycja wiosenna" z dobrymi wynikami!

Dnia 5 czerwca 2014 r. odbyły się ostatnie zawody rundy wiosennej z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne 2014”. Nasi reprezentanci występując w okrojonym składzie nie zawiedli, zdobywając tym razem aż 10 dyplomów.
Anna Stąsik kl. 5b: I miejsce - skok wzwyż - dyplom, II miejsce - rzut piłeczką palantową - dyplom, III miejsce - skok w dal - dyplom, bieg 60m - dyplom;
Julia Fiedorek kl. 5b: I miejsce - bieg 300m - dyplom, III miejsce - skok wzwyż - dyplom;
Dominika Lipska kl. 4a: II miejsce - bieg na 300m - dyplom;
Gabriela Szewczyk kl. 5b: II miejsce - bieg na 600m - dyplom, III miejsce - rzut piłeczką palantową - dyplom.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom dzisiejszych zawodów gratulujemy!„Kangur” rozstrzygnięty

Konkurs matematyczny "Kangur" został rozstrzygnięty. Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły to: Adam Staniszewski kl. 2a - dyplom, Sławek Brzózka - dyplom, Mateusz Husak kl. 3b - dyplom, Marta Steuden kl. 3a - dyplom, Kacper Lutomski kl. 4b - dyplom, Michał Jaworski kl. 5b - dyplom i Błażej Wilkoławski kl. 6b - dyplom.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.„Mini Theatre”

Przedstawienie „Chick,chick,chicken” przygotowane przez uczniów klas pierwszych uczęszczających na zajęcia koła z języka angielskiego pod opieką p. Gabrieli Suwały zajęło II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym „Mini Theatre” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie im. K.I. Gałczyńskiego.
Nagrodzeni aktorzy to:
Michał Bańkowski - dyplom,
Piotr Dawidziuk - dyplom,
Magdalena Dyrka - dyplom,
Mikołaj Fitas - dyplom,
Karolina Grodzicka - dyplom,
Pola Kopańska - dyplom,
Anna Kowalik - dyplom,
Zofia Krzak - dyplom,
Mateusz Lisowski - dyplom,
Maria Łuć - dyplom,
Klara Mrzewka - dyplom,
Weronika Pyrz - dyplom,
Jakub Wdowiak - dyplom.
Młodym artystom serdecznie gratulujemy!„Dziecięce Marzenia”

Wydawca Dziennika Wschodniego - Corner Media Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 54 w Lublinie, ogłosił wyniki konkursu plastycznego „Dziecięce Marzenia”, którego był organizatorem.
Dzieci ze szkół podstawowych miały pokazać w sposób plastyczny swoje największe marzenia. „Nikt bowiem tak jak dzieci nie marzy, a to od marzeń wszytko się zaczyna - wielkie odkrycia i wynalazki” – czytamy o konkursie na stronie internetowej Dziennika.
Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły, Wiktoria Błasiak z klasy 5b, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.Przewodnik Multimedialny po Nowym Yorku

Z radością informujemy, że Nina Trojanowska uczennica klasy 3a zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Przewodnik Multimedialny po Nowym Yorku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 im. J. Piłsudskiego w Lublinie pod patronatem doradcy metodycznego języka angielskiego, p. Ewy Cichorzewskiej, LSCDNu, wydawnictwa Pearson oraz American Corner. GRATULUJEMY!!!Ogólnopolski Konkurs Historyczny i Przyrodniczy EDI Panda 2014

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i Przyrodniczego Panda 2014. Z naszej szkoły z klas 4 – 6 wzięło w nim udział: 61 uczniów z historii i 30 uczniów z przyrody. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań.
Oto najwyższe wyniki:

Laureaci konkursu historycznego
Mikołaj Bańkowski, kl. 4b – 3 miejsce w kraju - dyplom
Mateusz Wach, kl. 6a – 3 miejsce w kraju - dyplom
Adam Suraj, kl. 6b – 5 miejsce w kraju - dyplom

Wyróżnienia konkursu z historii
Zofia Ciesielska, kl. 4b – 7 miejsce w kraju - dyplom
Krzysztof Suraj, kl. 4a – 9 miejsce w kraju - dyplom

Wyróżnienia konkursu z przyrody
Maksymilian Mrzewka z kl. 4a – 7 miejsce w kraju - dyplom
Jan Sidor z kl. 4b – 7 miejsce w kraju - dyplom

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do brania udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym.Konkurs Plastyczny „Lublin w kolorach”

Dziś w lubelskim Ratuszu ogłoszone zostały wyniki Konkursu Plastycznego „Lublin w kolorach”. Organizatorem była Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin. Tematyka konkursu miała zachęcić uczniów do odkrycia walorów Lublina, pogłębienia wiedzy o mieście, poznania jego legend, zabytków, historii i architektury. Napłynęło 1500 prac plastycznych. Uczennica naszej szkoły, Julia Muszyńska z klasy 4b, otrzymała II miejsce w swojej kategorii wiekowej - dyplom. Cieszymy się tak dużym osiągnięciem.
Gratulujemy laureatce życząc dalszych sukcesów malowanych pędzlem i kredką!XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I.Gałczyńskiego

Jan Plisiecki z kl. 4a zdobył nagrodę II stopnia w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - dyplom. Jaś otrzymał nagrodę książkową podczas uroczystości wręczenia dyplomów, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 42 w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

Na XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej, w jury którego zasiada znana wszystkim dzieciom pani Wanda Chotomska, nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji.
19 maja 2014 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się gala podsumowująca jubileuszową edycję konkursu. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły! W kategorii poezja: laureatką została Martyna Osmałek z kl. 6a - dyplom, zaś wyróżnienia przyznano Julii Pawłowskiej z tej samej klasy - dyplom oraz Julii Rządkowskiej z kl. 6b - dyplom, natomiast w kategorii proza laureatką została Zofia Kossowska z kl. 6a - dyplom, jury wyróżniło także Mateusza Wacha z tejże klasy - dyplom. Nagrodą dla laureatów i wyróżnionych był m.in. pokonkursowy tomik "Piórem poznaję siebie" zawierający nagrodzone prace.
Gratulujemy międzynarodowego sukcesu!„Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce”

19 maja 2014 roku uczennica klasy 6a Julia Pawłowska odebrała w Warszawie nagrodę za swój wiersz wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie literackim - „Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce” - dyplom.
Gratulujemy Julce umiejętności rozwijania swych talentów i obdarowywania pięknem innych.XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny TRADYCJE WIELKANOCNE

Uczennica klasy 4a - Maja Kwiecień zdobyła I nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym TRADYCJE WIELKANOCNE zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki - dyplom.
Cieszymy się z osiągnięcia Mai i życzymy kolejnych sukcesów!Laureaci konkursu kuratoryjnego z historii!

Trzech uczniów naszej szkoły: Kacper Kiciński z kl. 6a - dyplom, Maciej Baryła z kl. 6b - dyplom i Adam Suraj z kl. 6b - dyplom zostało LAUREATAMI wojewódzkiego konkursu z historii, którego organizatorem jest Lubelskie Kuratorium Oświaty. To pierwszy taki potrójny sukces naszych uczniów w historii szkoły, dlatego tym bardziej cieszymy się razem z nimi. Finalistą tegoż konkursu został Maicej Baryła z kl. 6b - dyplom.
Serdecznie gratulujemy chłopcom, którzy uzyskując tytuł laureata zostają zwolnieni ze sprawdzianu szóstoklasisty, za który otrzymają maksymalną ilość punktów.
Gratulujemy również p. Donacie Garbali, która przygotowywała uczniów do konkursu.
Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów!XXXIII Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 7 maja 2014 r. w Dzielnicowym Domu Kultury "Czechów" odbył się XXXIII Mały Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Klasę 2b prezentowała Jadzia Jaksim, klasę 4a Jaś Plisiecki, natomiast klasę 4b Tomek Jankowski. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, dlatego Jaś Plisiecki zdobył wyróżnienie, wywalczył je doskonałą interpretacją utworu Jana Brzechwy pt. "Brudas" - dyplom.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Grand Prix Polski Młodzieży i Dorosłych ZAMEK 2014 nasze szkolne rodzeństwo - Alicja i Mikołaj Miłaczakowie - zajęło II miejsce w kategorii 12-13E - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych tanecznych osiągnięć!Otwarte Mistrzostwa Janowa Lubelskiego w szachach klasycznych

W dniach od 2 do 3 maja 2014 r. w Janowie Lubelskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Janowa Lubelskiego w szachach klasycznych, podczas których uczeń naszej szkoły - Mieszko Czukiewski z klasy 2b zajął II miejsce w kategorii B do lat 10.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!"Świat moich marzeń"

Cieszymy się z III miejsca, które zajęła Klara Mrzewka z klasy 1a w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Świat moich marzeń" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!"Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach"

Cieszymy się osiągnięciem Martyny Osmałak z klasy 6a, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kolbergera "Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach" - dyplom, - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Czwartki lekkoatletyczne 2014

Dnia 24 kwietnia 2014 r. po zimowej przerwie powróciły do nas Czwartki Lekkoatletyczne - wyjątkowo w czwartek ;-)
W to piękne popołudnie nasi uczniowie pod opieką p. Michała Łuczaka udali się na stadion "Startu" w następującym składzie: Olga Kalinowska z kl. 5a, Dorota Łukasik z kl. 5a, Anna Stąsik z kl. 5b, Gabrysia Szewczyk z kl. 5b, Julia Fiedorek z kl. 5b, Halszka Karlińska z kl. 4b, Natalia Godzina z kl. 5b, Karol Pachciński z kl. 5b, Kacper Włodarczyk z kl. 5b, Marek Głaz z kl. 5bi Jakub Wiącek z kl. 5b. Nasi uczniowie włożyli dużo serca w każdą z konkurencji, w której brali udział i za to WIELKIE DLA NICH BRAWA!!!
A o to rezultaty:
Anna Stąsik - I miejsce skok wzwyż - dyplom, I miejsce bieg 600m - dyplom, II miejsce rzut piłeczką palantową - dyplom, III miejsce bieg 60m - dyplom,
Natalia Godzina - II miejsce skok wzwyż - dyplom,
Halszka Karlińska - III miejsce bieg na 300m - dyplom,
Gabrysia Szewczyk - II miejsce bieg na 600m - dyplom,
Olga Kalinowska - III miejsce skok wzwyż - dyplom,
Karol Pachciński - II miejsce rzut piłeczką palantową - dyplom.
Zwycięzcom gratulujemy!Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Polska ....Nasza Niepodległa".

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska ....Nasza Niepodległa". Polacy w walce o niepodległość 1795-1918/1922, który dotyczył walki Polaków o Niepodległość w XIX i na pocz. XX wieku, wraz z okresem niepodległości w latach 1918-1939.
Julia Rządkowska z kl. 6b zajęła II miejsce w kategorii album/folder/przewodnik - dyplom natomiast Adam Suraj z kl. 6b otrzymał wyróżnienie w kategorii praca plastyczna - plakat. - dyplom
Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Alfik Historyczny

5 marca 2014 r. został w naszej szkole zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Historyczny – Alfik Historyczny. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV-VI (razem – 42 uczniów). Zadaniem naszych kolegów i koleżanek było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań, do których tylko jedna odpowiedź była właściwa.
W całym kraju w konkursie wzięło udział ponad 2 tyś. uczestników, wśród których wyróżniono 81 laureatów. Oto najwyższe wyniki w naszej szkole:
Laureaci
• Adam Suraj, kl. 6b - V miejsce w kraju, I miejsce w woj. lubelskim - dyplom
• Mikołaj Bańkowski, kl. 4b – V miejsce w kraju, I miejsce w woj. lubelskim - dyplom
Dyplomy uznania
• Marta Górka, kl. 5b – X miejsce w kraju, I w woj. lubelskim - dyplom
• Mateusz Wach, kl. 6a – dyplom uznania za bardzo dobry wynik - dyplom
• Kacper Kiciński, kl. 6a – dyplom uznania za bardzo dobry wynik - dyplom
• Maciej Baryła, kl. 6a – dyplom uznania za bardzo dobry wynik - dyplom
• Krzysztof Suraj, kl. 4a – dyplom uznania za bardzo dobry wynik - dyplom
• Mikołaj Miłczak, kl. 5a – dyplom uznania za bardzo dobry wynik - dyplom
• Tomasz Jankowski, kl. 4b – dyplom uznania za dobry wynik - dyplom
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!X Wojewódzki Konkurs Literacki

Dnia 4 kwietnia 2014 r. o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Finał X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień połączona została z promocją pokonkursowego tomiku pt. "Nic wielkiego" (w nawiązaniu do tegorocznego tematu konkursu: "Drobne gesty - wielkie sprawy") zawierającego wiersze i prozę laureatów tegorocznego konkursu.
Naszą szkołę licznie reprezentowali nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:
w kategorii poezja: III miejsce - Martyna Osmałek, kl. 6a - dyplom, wyróżnienie - Julia Rządkowska, kl. 6b - dyplom;
w kategorii proza: I miejsce - Julia Teresa Pawłowska, kl. 6a - dyplom, II miejsce - Mateusz Wach, kl. 6a - dyplom, III miejsce - Stanisław Szulga, kl. 5b - dyplom ex aequo z Zofią Kossowską, kl. 6a - dyplom.
Po wręczeniu nagród odbyły się warsztaty literackie, które poprowadziła red. Maria Brzezińska, dziennikarka Radia Lublin.Szkolny konkurs wiedzy o Peru

Gratulujemy naszym drugo i trzecioklasistom! Odważnie przystąpili oni do konkursu wiedzy o Peru i okazuje się, że wspaniale sobie poradzili. Pytania konkursowe obejmowały wiedze z historii, geografii, kultury a także religijności i sytuacji misyjnej ludzi tego kraju.
Najlepszymi okazali się: Adam Staniszewski z kl. 2a - dyplom, Zosia Kołodziejczyk z kl. 2b - dyplom, Karina Gancarz z kl. 2b - dyplom, Wiktoria Łuć z kl. 3b - dyplom, Mateusz Husak z kl. 3b - dyplom, Mateusz Jaworski z kl. 3a. - dyplom.
Nagrodzeni mali misjonarze otrzymali piękne dyplomy oraz książki ufundowane przez Wydawnictwo Gaudium i hurtownię Exodus w Lublinie."Olimpusek" z nauczania zintegrowanego

W tym roku po raz pierwszy 46 uczniów z klas 1 - 3 wzięło udział w ogónopolskim konkursie "Olimpusek" z zakresu nauczania zintegrowanego. Zadania obejmowały treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej.
Cieszymy sie naszymi pierwszymi sukcesami, gdyż 9 uczniów zostało laureatami tego konkursu:
Palusińska Antonina 1b - VI miejsce - dyplom
Staniszewski Adam 2a - VII miejsce - dyplom
Krzysiak Weronika 1b - X miejsce - dyplom
Mazurkiewicz Zofia 1b - XI miejsce - dyplom
Lisowski Mateusz - dyplom i Jaworski Adam 1b - dyplom - XIII miejsce
Fitas Mikołaj - dyplom, Dawidziuk Piotr - dyplom i Bryła Sara 1b - dyplom - XVII miejsce.
Cieszymy się sukcesem naszych najmłodszych uczniów i gratulujemy!„Olimpusek z języka angielskiego”

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w ogólnopolskiej olimpiadzie ”OLIMPUSEK z języka angielskiego”. Nikola Piskorska, uczennica klasy 3b - dyplom i Mikołaj Fitas, uczeń klasy 1b - dyplom, uzyskali maksymalną liczbę punktów i zajęli 1 miejsca w Polsce w swoich kategoriach wiekowych otrzymując pamiątkowe grawerowane dyplomy laureata i nagrody książkowe.
W tym samym konkursie tytuł laureata i 8 miejsce zajął Adam Staniszewski z klasy 2a - dyplom, tytuły laureata i 9 miejsce zajęli uczniowie klasy 1b Sara Bryła - dyplom, Mateusz Lisowski - dyplom i Piotr Plisiecki - dyplom, tytuł laureata i 10 miejsce zajęła Marysia Łuć z klasy 1a - dyplom, tytuły laureata i 13 miejsce zajęły Karolina Grodzicka z klasy 1a - dyplom i Wiktoria Łuć z klasy 3b - dyplom oraz tytuł laureata i 15 miejsce zajęła Zuzanna Matys z klasy 2a - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!„English High Flier” i „Olimpus z języka angielskiego sesja zimowa”

Wszyscy ucieszymy się z sukcesów naszych uczniów i uczennic.
W konkursie „English High Flier” dyplomy uznania otrzymały: Martyna Ćwiklińska (kl.5b) - dyplom za zajęcia 12. miejsca w kraju oraz Zosia Sagan (kl. 6b) - dyplom za zajęcia 19. miejsca.

Również w konkursie „Olimpus z języka angielskiego sesja zimowa” dyplomy laureata otrzymali: Jan Sidor (kl. 4b) - dyplom, Aleksandra Makarewicz (kl. 4b) - dyplom, Zofia Ciesielska (kl. 4b) - dyplom, Natalia Celińska (kl. 5a) - dyplom, wszyscy zajęli 10. miejsce. Kacper Lutomski (kl. 4b) - dyplom został wyróżniony za zajęcie 9. miejsce. Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 6a, Emilia Wrzos, która zajęła 5. miejsce w Polsce, otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową - dyplom.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!Konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat"

17 marca 2014 r. odbyła się III Finałowa Gala Wojewódzka etapu regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Mam 6 lat". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło 257 prac w 3 kategoriach: Rada Rodziców przedszkola, Rada Rodziców szkoły oraz Uczniowie kl. I-III.
Uczennica kl. 1a Weronika Pyrz otrzymała wyróżnienie za pracę przestrzenną pt. Boisko szkolne - dyplom.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych do lat 12
w Szachach Klasycznych

W dniach 15-16 marca 2014 r. w Puławach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych do lat 12 w Szachach Klasycznych, podczas których Tymoteusz Czukiewski z kl. 4a zajął II miejsce - dyplom, a jego młodszy brat - Mieszko Czukiewski z kl. 2b zajął VIII miejsce - dyplom.
Chłopcom gratulujemy i czekamy na kolejne puchary!„Matematyka z Piątką”

Dnia 18 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 5 odbyło się dziś uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród dla laureatów pierwszego międzyszkolnego konkursu matematycznego „Matematyka z Piątką”. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Błażej Wilkoławski z klasy 6b, który otrzymał dyplom laureata - dyplom i nagrodę. Dyplomy finalistów konkursu otrzymały również Martyna Osmałek - dyplom i Kinga Białek z klasy 6a - dyplom.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych uczniów! W Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Poznajemy Twórczość Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy". Wzięło w nim udział czworo uczniów z naszej szkoły: Jadwiga Jaksim z kl. 2b, Wiktoria Świerk z kl. 3a, Jan Plisiecki z kl. 4a oraz Zofia Pitucha z kl. 4b. Każdy z uczniów prezentował dwa utwory.
Po długich obradach jury przyznało II miejsce dla Jana Plisieckiego - dyplom oraz wyróżnienie dla Jadwigi Jaksim - dyplom. Gratulujemy!I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Mamy zwycięzców I Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego:
I miejsce - Mikołaj Sawiniec z kl. 6b - dyplom
II miejsce - Kajetan Kempisty z kl. 6b - dyplom
III miejsce - Kacper Włodarczyk z kl. 5b - dyplom.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego: p. Albertowi Królowi i p. Michałowi Łuczakowi za organizację turnieju, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "TĘCZA"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "TĘCZA" został rozstrzygnięty. Zwyciężcami na pozomie szkoły (w swoich kategoriach wiekowych) okazali się:
Patrycja Leśniak z kl. 4a - I miejsce - dyplom
Franciszek Kwiatkowski z kl. 2a - I miejsce - dyplom.
Uczniowie wyróżnieni to: Anna Kalicka z kl. 4a, Lidia Krzyżanowska - Orlik z kl. 4a, Dominika Lipska z kl. 4a, Aleksandra Kalinowska z kl.5a, Martyna Osmałek z kl. 6a i Paulina Skalska z kl. 6a.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!I Turniej Piłki Nożnej Chłopców r. 2003

Dnia 8 lutego 2014 roku odbył się I Turniej Piłki Nożnej Chłopców r. 2003 pod patronatem Rektora KUL i UKS Widok, podczas którego drużyna Tymoteusza Czukiewskiego (z kl. 4a) zajęła pierwsze miejsce.
Gratulujemy Tymkowi i jego kolegom!ALFIK humanistyczny

Mamy długo oczekiwane wyniki z ALFIKA humanistycznego. Według nich największym zacięciem humanistycznym w naszej szkole wykazały się:

 • »Zofia Ciesielska z kl. 4b - 128,75 pkt i 4 miejsce w województwie i 40 w kraju
 • »Marta Górka z kl. 5b - 121,25 pkt i 5 miejsce w województwie
 • »Aleksandra Gilowska z kl. 3b - 128,75 pkt i 9 miejsce w województwie
 • »Marta Steuden z kl. 3a - 126,25 pkt i 12 miejsce w województwie

Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim, którzy przystąpili do konkursu rozwijając swoje zainteresowania humanistyczne!X Wojewódzki Konkurs Literacki

Na jubileuszowy X Wojewódzki Konkurs Literacki zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie wpłynęło 305 zestawów prac. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się aż sześcioro uczniów z naszej szkoły!
Są to - w kategorii poezja: Martyna Osmałek, kl. 6a, Julia Rządkowka, kl. 6b oraz w kategorii proza: Stanisław Szulga, kl.5b Mateusz Wach, Zofia Kossowska i Julia Pawłowska z kl. 6a.
Podczas uroczystości rozdania nagród promowany będzie także tomik pokonkursowy z tekstami literackimi laureatów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!ALFIK matematyczny

Nadeszły wyniki konkursu ALFIK matematyczny. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z trudnymi zadaniami. Najlepsze noty otrzymali:

 • »Błażej Wilkoławski z kl. 6b - 135 pkt i 3 miejsce w województwie
 • »Adam Staniszewski z kl.2a - 118,5 pkt. i 6 miejsce w województwie
 • »Dominik Gach z kl. 2b - 112,25 pkt i 9 miejsce w województwie

Życzymy dalszych sukcesów matematycznych!Mamy najpiękniejszą gwiazdę kolędniczą!

Podczas spotkania dziecięcych i młodzieżowych grup kolędników misyjnych z Archidiecezji Lubelskiej, które miało miejsce 15 stycznia 2014 r., został rozstrzygnięty Archidiecezjalny Konkurs na Najpiękniejszą Gwiazdę Kolędniczą, w którym jedna z gwiazd naszych kolędników uzyskała tytuł laureata - dyplom, a s. Urszula Kupczyk wraz z grupą kolędników misyjnych z naszej szkoły otrzymała dyplom i podziękowanie za zaangażowanie w dziele kolędowania misyjnego w okresie Bożego Narodzenia 2013/2014 w Archidiecezji Lubelskiej - dyplom.Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa EDI

Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej EDI i mamy radość podzielić się nimi ze wszystkimi, którzy "kibicują" naszym uczniom.

  Historia klasy 4 - Mikołaj Bańkowski - laureat - dyplom

  Wyróżnienia:
 • »Aleksandra Makarewicz - dyplom
 • »Zofia Jaworska - dyplom
 • »Jan Szafran - dyplom
 • »Kacper Lutomski - dyplom
 • Historia klasy 6 - wyróżnienia:

 • »Kacper Kiciński - dyplom
 • »Adam Suraj - dyplom
 • »Maciej Baryła - dyplom
 • »Agata Sławińska - dyplom
 • »Mateusz Wach - dyplom
 • Przyroda klasy 4 - Maksymilian Mrzewka - laureat - dyplom

  Wyróżnienia:
 • »Maciej Jankowski - dyplom
 • »Maciej Biskupski - dyplom
 • Przyroda klasy 6 - Kacper Kiciński - laureat - dyplom

  Przypowieści biblijne - Julia Niekraszuk - laureatka - dyplom

  Wyróżnienia:
 • »Julia Pawłowska - dyplom
 • »Agata Sławińska - dyplom
 • »Martyna Osmałek - dyplom
 • »Julia Teresa Pawłowska - dyplom
 • »Kajetan Kempisty - dyplom
 • »Adam Suraj - dyplom
 • »Michał Jaworski - dyplom
 • »Julia Stuce - dyplom
 • »Wiktoria Błasiak - dyplom
 • »Wiktoria Lubiato - dyplom

Gratulujemy wszystkim laueatom i uczniom, który otrzymali wyróżnienia oraz nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu: p. Donacie Garbali, p. Marcie Muszyńskiej, s. Urszuli Kupczyk!„Zabawy i ćwiczenia słuchowe”

Poznaliśmy wyniki XV Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Zabawy i ćwiczenia słuchowe”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu oraz Wydawnictwo KOMLOGO.
Z naszej szkoły Wiktoria Błasiak z klasy 5b zdobyła wyróżnienie w grupie wiekowej dzieci 10 – 12 lat - dyplom. Podziękowanie otrzymała także p. Joanna Frydrych – Staszczak za przygotowanie uczennicy do konkursu.
Serdecznie gratulujemy laureatce życząc dalszych sukcesów!„Moje Boże Narodzenie" (konkurs literacki)

Wojewódzki konkurs "Moje Boże Narodzenie" organizowany pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" oraz Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie co roku cieszy się dużą popularnością. Tym bardziej z radością przyjęliśmy informację, iż w kategorii literackiej (poezja i proza) spośród 306 prac literackich nadesłanych z 74 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego jury wyróżniło uczennicę naszej szkoły Zosię Sagan z klasy 6b za wiersz w formie akrostychu pt. "Moje święta" - dyplom.
Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów!„Moje Boże Narodzenie" (konkurs plastyczny)

Uczennica klasy 1a Weronika Pyrz (6 lat) wzięła udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "Moje Boże Narodzenia". Spośród 1756 prac, które wpłynęły wyłoniono zwycięzców. Weronika zdobyła Wyróżnienie Dyrektora MDK "Pod Akacją" - dyplom. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!„Wyślij życzenia na święta Bożego Narodzenia”

17 grudnia 2013 r. w Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie miała miejsce Gala Laureatów archidiecezjalnego konkursu plastyczno - literackiego „Wyślij życzenia na święta Bożego Narodzenia”. W konkursie wzięło udział 230 uczestników.
Nasza uczennica Dominika Lipska z klasy 4a zajęła I miejsce w konkursie plastycznym za wykonaną kartkę świąteczną - dyplom. Rozdanie nagród poprzedziły jasełka a uwieńczył słodki poczęstunek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!„Zagroda Piasta Kołodzieja”

Cieszymy się razem z naszą uczennicą Martą Flisiak z klasy 1a, która zajęła 1. miejsce w konkursie plastycznym „Zagroda Piasta Kołodzieja” organizowanym przez Administrację Osiedla Piastowskiego i Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - dyplom. Nagrodzone i wyróżnione prace, w tym pracę Marty, można zobaczyć w Galerii Sztuki Dziecięcej Domu Kultury LSM przy ul. Konrada Wallenroda. Serdecznie gratulujemy!Mikołajkowy Turniej Taekwon - Do

8 grudnia 2013 r. w lubelskiej hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich odbył się Turniej Mikołajkowy Taekwon-Do połączony z Dniem Tygrysa Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-Do,w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły – Dominika Dobosz z klasy 5a. Zdobyła ona 3. miejsce w konkurencji układów - dyplom i 1. w konkurencji technik specjalnych - dyplom.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!„Ach, lubelskie jakie cudne”

Dnia 5 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Ach, lubelskie jakie cudne”.
W części artystycznej zaprezentował się chór szkolny, recytowano również nagrodzone wiersze dzieci. Laureaci konkursu plastycznego i literackiego otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Nr 4 dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wśród nich uczeń naszej szkoły – Antoni Oniszczuk z klasy 1 a – zdobył II miejsce w kategorii klas pierwszych - dyplom
Podziękowanie otrzymała też p. Joanna Frydrych – Staszczak za przygotowanie ucznia do konkursu.
Serdecznie gratulujemy laureatowi życząc dalszych sukcesów!"W kręgu wierszy Juliana Tuwima"

3 grudnia 2013 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "W kręgu wierszy Tuwima", który odbył się 26 listopada.
Wyróżnienia i nagrody otrzymały: Aleksandra Makarewicz - dyplom i Zofia Pitucha z klasy 4b. - dyplom Dyplom za udział w konkursie otrzymała także Dominika Dobosz z klasy 5a. - dyplom
Podziękowanie otrzymała również p. Małgorzata Szponar za przygotowanie uczennic do konkursu oraz rozwijanie ich twórczej aktywności.
Po rozdaniu nagród organizatory konkursu przybliżyli sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszego rozwoju pasji recytatorskich!Sukces naszych tancerzy

Bardzo cieszymy się osiągnięciem Alicji i Mikołaja Miłczak. 24 listopada zajęli oni 3. miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Roztocza”. Turniej odbywał się w Zamościu. Nasi uczniowie startowali w kategorii 10-11 E. dyplom
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Jesienny Konkurs Recytatorski

„Mimozami jesień się zaczyna…” takimi słowami rozpoczął się XVII Jesienny Konkurs Recytatorski, który odbył się dnia 20 listopada 2013 r. w Lubelskim Centrum Kultury. Recytatorzy prezentowali teksty mówiące o tym co ich bawi, zachwyca, co chcieliby zatrzymać w pamięci. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Jan Plisiecki za wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Telefony”. dyplom
Gratulujemy Jasiowi i życzymy sukcesów w następnych konkusach!Mistrzymi Jiu - Jitsu

Cieszymy się z sukcesu Julii Fiedorek z klasy 5b, która zdobyła pierwsze miejsce w VI Wojewódzkich Mistrzostwach w KATA JIU JITSU GOSHIN RYU – jednej ze wschodnich sztuk walki. Mistrzostwa odbywały się w dniach 9-10 listopada w Szczebrzeszynie. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych osiągnięć! dyplom„Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima” (konkurs plastyczny i recytatorski)

W październiku 2013 roku odbyły się dwa szkolne konkursy: plastyczny i recytatorski „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”, które zostałyzorganizowane przez naszą szkolną bibliotekę w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 58 prac. Wszystkie prace plastyczne realizowały temat konkursu. Prace zostały wykonane starannie, ciekawie i pomysłowo. Komisja w składzie p. Małgorzata Szponar, s. Piotra Janic, p. Joanna Frydrych – Staszczak dokonała wyboru zwycięskich prac w każdej grupie wiekowej:

Klasy I – III
I miejsce – Zofia Ruszkowska (z kl. 1a)
II miejsce – Nina Trojanowska (z kl. 3a)
III miejsce – Magdalena Pańczyk (z kl. 2a)
Wyróżnienia:
Marta Steuden (z kl. 3a)
Rafał Białek (z kl. 3a)
Melania Misiak (z kl. 1a)

Klasy IV – VI
I miejsce – Filip Cyran (z kl. 5b)
Wyróżnienie:
Dominika Lipska (z kl. 4a)

W konkursie recytatorskim wzięło udział 50 uczestników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem deklamowały przygotowane wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. Komisje wyłoniły zwycięzców w każdej grupie wiekowej.

Klasy I – III
I miejsce – Antonina Mądzik (z kl. 3a)
II miejsce – Jadwiga Jaksim (z kl. 2a)
III miejsce – Magdalena Dyrka ( z kl. 1a) oraz Piotr Plisiecki (z kl. 1b)
Wyróżnienia:
Zofia Rutkowska (z kl. 3a)
Wiktoria Świerk (z kl. 3a)

Klasy IV – VI
I miejsce – Maria Dąbrowska (z kl.4a), oraz Zofia Pitucha (z kl. 4b)
II miejsce – Jan Plisiecki (z kl. 4a)
III miejsce – Aleksandra Makarewicz (z kl. 4b)
Wyróżnienie:
Agata Iwaszko (z kl. 5a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.„Wiersz o Ojczyźnie”

Dnia 5 listopada 2013 r. trzy uczennice naszej Szkoły: Zofia Pitucha i Aleksandra Makarewicz z klasy 4b, oraz Dominika Dobosz z klasy 5a, wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersz o Ojczyźnie”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Juliusza Słowackiego.
Spośród 20 uczestników komisja w składzie p. Urszula Wesołowska oraz p. Barbara Wojtaś wyłoniła zwycięzców, wśród których III miejsce zdobyła uczennica naszej Szkoły Zofia Pitucha, która recytowała wiersz A. Słonimskiego pt. „Polska”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Gratulujemy Zosi i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach! dyplomSzachy klasyczne

W dniach 19 - 20 października 2013 r. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Biłgoraja w Szachach Klasycznych, podczas których Tymoteusz Czukiewski z klasy 4 a zajął III miejsce z grupie B.
Gratulujemy Tymkowi i cieszymy się jego sukcesem! pucharWytańczone II miejsce!

Dnia 19 października 2013 r. Mikołaj Miłczak z klasy 5 a wraz ze swoją siostrą Alicją Miłczka z klasy 4 b wytańczyli II miejsce w kategorii wiekowej 10 - 11 lat, w kl. E podczas XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Lublartów 2013.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! dyplomOstatni "Czwartek Lekkoatletyczny" z najlepszymi wynikami!

Dnia 1 października 2013 r. odbyły się ostatnie zawody rundy jesiennej z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne 2013”. Nasi reprezentanci nie zawiedli, zdobywając tym razem aż jedenaście dyplomów.

Brylowała jak zwykle nasza "multidyplomistka" Agatka Sławińska z klasy 6 a, która wywalczyła cztery miejsca na podium, w czterech swoich koronnych konkurencjach. A są to:
• I miejsce w skoku w dal z rezultatem 3,56m; dyplom
• I miejsce w biegu na 300m z czasem 54,22s; dyplom
• II miejsce skok wzwyż 110cm; dyplom
• III miejsce bieg 60m 9,30s. dyplom

A oto równie cenne wyniki naszych pozostałych reprezentantów: Ania Stąsik z klasy 5 b wywalczyła dwa miejsca na podium: • I miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 34m; dyplom
• III miejsce skok wzwyż 110cm. dyplom
Gabrysia Szewczyk z klasy 5 b: • II miejsce bieg na 600m z czasem 2:21:30; dyplom
Julia Fiedorek z klasy 5 b:
• III miejsce skok w dal – 3,31m; dyplom
Marek Głaz z klasy 5 b:
• II miejsce skok wzwyż – 115cm; dyplom
• II miejsce bieg na 1000m – czas 4:06:30; dyplom
Jakub Wiącek z klasy 5 b:
• III miejsce skok wzwyż – 110cm. dyplom

Spośród wszystkich startujących w cyklu jesiennym szkół podstawowych nasza szkoła zajęła III miejsce (w punktacji drużynowej) wyróżnione pucharem. dyplom

W imieniu katedry WF-u serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennej rundzie.
JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!Konkurs plastyczny: "Wychowanie do wartosci. Aby budwali życie na Skale."

Dnia 25 września 2013 r. w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „WYCHOWANIE DO WARTOŚCI. ABY BUDOWALI ŻYCIE NA SKALE”, który został zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Wychowania w naszej szkole.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która ukazywałaby szeroko pojęty aspekt wychowania. Praca w formacie A4 lub A3 miała być wykonana w dowolnej technice plastycznej.
Na konkurs wpłynęło 41 prac. Wszystkie prace konkursowe posiadały wymagane walory artystyczne i graficzne, realizowały temat konkursu. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi, ciekawie i pomysłowo, zaskakiwały starannością wykonania i dużą inwencją twórczą. Autorzy prac dołożyli wszelkich starań, aby ich prace były ciekawe i oryginalne.
Komisja w składzie: p. Monika Król, p. Joanna Frydrych-Staszczak oraz p. Andrzej Paździor dokonała wyboru zwycięskich prac w każdej grupie wiekowej (klasy I – III oraz klasy IV – VI). Przyznała również wyróżnienia w powyższych kategoriach wiekowych.

Klasy I - III
Zwycięzca – Maja Skowyra (z kl. 2 b) dyplom
Wyróżnienie - Pola Kopańska (z kl. 1 a) dyplom

Klasy IV – VI
Zwycięzca – Zofia Jaworska (z kl. 4 b) dyplom
Wyróżnienie - Wiktoria Błasiak (z kl. 5 b) dyplom

Wyniki konkursu oraz oficjalne wręcznie dyplomów i nagród odbyło się 1 października podczas porannego apelu.Sukcesy naszych lekkoatletów

24 września 2013 r. nasi lekkoatleci wzięli udział w zawodach w ramach "Czwartków Lekkoatletycznych 2013" odnosząc kolejne sukcesy.

Serdecznie gratulujemy:

• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła II miejsce w biegu na 300 m dyplom
• Halszce Karlińskiej (z kl. 4 b) zdobywczyni II miejsca w biegu na 60 m dyplom
• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową dyplom
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy II miejsca w w biegu na 300 m dyplom
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy II miejsca w rzucie piłeczką palantową dyplom
• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła III miejsce w bskoku w dal dyplom
• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła III miejsce w biegu na 600 m dyplom

Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów!"Szachowe" mistrzostwa

W dniach od 21 do 23 września 2013 r. w Serwach koło Augustowa odbyły się VII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach, podczas których nasz "szachowy mistrz" - Maciej Korba z klasy 4 a zajął XV miejsce. Gratulujemy Maćkowi i cieszymy się jego sukcesem! dyplomPierwsze lekkoatletyczne osiągnięcia

10 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i chociaż w ramach "Czwartków Lekkoatletycznych 2013" zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami po raz pierwszy, odnieśli znaczące sukcesy.

W sposób szczególny gratulujemy:

• Ani Stąsik (z kl. 5 b), która zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową dyplom
• Maciejowi Baryle (z kl. 6 b) zdobywcy III miejsca w rzucie piłeczką palantową dyplom
• Dominice Dobosz (z kl. 5 a) która zajęła II miejsce w biegu na 600 m dyplom
• Oldze Kalinowskiej (z kl. 5 a ) zdobywczyni III miejsce w biegu na 600 m dyplom
• Agacie Sławińskiej (z kl. 6 a), która zajęła II miejsce w biegu na 60 m dyplom
• Halszce Karlińskiej (z kl. 4 b) zdobywczyni III miejsca w biegu na 60 m dyplom
• Ariadnie Bilskiej (z kl. 6 b), która zajęła III miejsce w skoku wzwyż dyplom

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom wychowania fizycznego: p. Albertowi Królowi
i p. Michałowi Łuczakowi życzymy kolejnych sukcesów!