Niech mają całkowitą pewność, że nigdy nie zostaną opuszczeni w swoich potrzebach. Bóg im cudownie zaradzi.Niech nie tracą nadziei. św. Aniela Merici


Osiągnięcia uczniówRok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012ROK SZKOLNY 2015/2016


Wyniki Sprawdzianu Szóstoklasisty!

Uwieńczeniem sukcesów roku szkolnego 2015/2016 są dla nas wyniki już ostatniego w historii szkół podstawowych sprawdzianu szóstoklasisty 2016. Nasi uczniowie spisali się na medal uzuskując łącznie 82,4% (miasto 73,4%, województwo 64,2%).
Średnia szkoły:
- z języka polskiego 85,1% (miasto 77,4%, województwo 71,1%),
- z matematyki 72,6% (miasto 62,6%, województwo 52,8%),
- z języka angielskiego 89,5% (miasto 80,3%, województwo 68,8%).
Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom: s. M. Magdalenie Masłoń, p. Katarzynie Podkowie i p. Mateuszowi Dąbrowskiemu - nauczycielom języka polskiego, s. Monice Orzechowskiej i p. Monice Król - nauczycielom matematyki, p. Barbarze Koper i p. Justynie Wójcik - Siatce - nauczycielom języka angielskiego.
Cieszymy się Waszym sukcesem!"Clickonmaniac"

W tym roku szkolnym nasza szkoła może poszczycić się aż czternastoma laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac". Są to następujące osoby:
Maria Torres z kl. 4a,
Adam Staniszewski z kl. 4a,
Agata Pająk z kl. 4b,
Zofia Dziekanowska z kl. 6a,
Natalia Kurczewska z kl. 6a,
Amelia Kuczyńska z kl. 6a,
Karolina Golonka z kl. 6a,
Julia Płaza-Kościańczuk z kl. 6a,
Maja Kwiecień z kl. 6a,
Aleksandra Makarewicz z kl. 6b,
Zofia Ciesielska z kl. 6b,
Kacper Lutomski z kl. 6b,
Tomasz Jankowski z kl. 6b,
Jan Szafran z kl. 6b.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych skkcesów językowych!"Olimpuskowi" zwycięzcy

Dnia 23 czerwca 2016 r. poznaliśmy laureatów (od pierwszego do piętnastego miejsca) Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek" oraz "Olimpusek z języka angielskiego" klas I - III.

Dyplom laureata oraz nagrody z "Olimpuska" - nauczanie zintegrowane otrzymali:
- w kategorii klas I : 3 miejsce zajął Dominik Borkowski z kl. 1b, 4 miejsce Natasza Kozłowska z kl. 1b, 12 miejsce Dominika Polkowska z kl. 1b, 15 miejsce Hanna Domagała z kl. 1b i Oliwia Bielak z kl. 1b,
- w kategorii klas II : 7 miejsce zajął Adam Struzik z kl. 2a.

Laureatami z "Olimpuska z języka angielskiego" zostali:
- w kategorii klas I : 3 miejsce zajął Michał Kiełpiński z kl. 1b,
- w kategorii klas II : 13 miejsce zajęła Jadwiga Ciesielska z kl. 2b,
- w kategorii klas III: 13 miejsce zajęła Sara Bryła z kl. 3b.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów."Projekt okładki mojej ulubionej książki"

Miło nam poinformować, iż szkolny konkurs plastyczny "Projekt okładki mojej ulubionej książki" został rozstrzygnięty. W sumie wpłynęło 48 prac z klas I-VI. Komisja konkursowa w składzie: s. Piotra Janic, p. Małgorzata Szponar, p. Joanna Frydrych-Staszczak przyznała:
W kategorii klas I-III:
I miejsce Dominik Szuper z kl. 1b,
II miejsce Dominik Borkowski z kl. 1b,
III miejsce Piotr Grędziński z kl. 2a.
Wyróżnienie otrzymali:
Szymon Skwarzyński z kl. 1a,
Klara Mrzewka z kl. 3a,
Jadwiga Ciesielska z kl. 2b.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce Anna Kalicka z kl. 6a,
II miejsce Jadwiga Jaksim z kl. 4b,
III miejsce Błażej Kleszowski z kl. 4b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym."Portret mojej mamy"

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret mojej mamy", który został zorganizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Uczestnikami konkursu były dzieci z klas 1 - 3 uczęszczające do świetlic szkolnych. Tematem pracy plastycznej było namalowanie portretu mamy przy użyciu różnych technik i materiałów plastycznych. Z naszej szkoły uczennica klasy 1a – Maria Rytych oraz Marcelina Toruń z klasy 2a (praca na zdjęciu obok) otrzymały wyróżnienia, a co się z tym wiąże dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom ciesząc się ich sukcesem.Mistrz Jiu-Jitsu

W niedzielę 12 czerwca 2016 r. w Hali Sportowej w Czarnym Dunajcu odbył się Ogólnopolski Turniej Jiu-Jitsu organizowany przez Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu-Jitsu EdArt. W zawodach wziął udział Leon Kowal z klasy 2b i wywalczył I miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Rodzinne zwycięstwo w "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z ortografią na co dzień"

Po raz kolejny uczennica klasy 6b Zofia Ciesielska została podwójną laureatką - XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". W tym roku do grona laureatów konkursu z polszczyzny dołączyła Jadzia Ciesielska z klasy 2b! Mamy nadzieję, że z każdym rokiem zwycięzców tych arcytrudnych 3-etapowych konkursów będzie przybywać. Gratulujemy tytułu laureata, tym bardziej, że spośród kilku tysięcy uczestników z całej Polski zdobywa go tylko 10 najlepszych! Obie dziewczynki odebrały nagrody w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Czekamy na koleją edycję!Literackie wyróżnienie

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w XXIII Tarnogórskim Konkursie Poetyckim imienia ks. Jana Twardowskiego pod patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór. Cieszymy się ogromnie sukcesem Tomasza Jankowskiego z klasy 6b, który w kategorii szkół podstawowych został wyróżniony za zestaw wierszy. Gratulujemy kolejnego osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim i życzymy następnych.Finał VII Ogólnomiejskiego Turnieju Dzielnic Miasta Lublin

13 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale VII Ogólnomiejskiego Turnieju Dzielnic Miasta Lublin "LUBLIN - 2016" pod patronatem Prezydenta m. Lublin rozgrywanego w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, kategoria open. W dzisiejszych zawodach wystartowali najlepsi zawodnicy biorący udział w rozgrywkach, które odbywały się w 12 domach kultury w Lublinie. Uroczyste podsumowanie turnieju miało miejsce w Trybunale Koronnym i zostało połączone z rozpoczęciem VIII Międzynarodowego Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego im. Unii Lubelskiej. Cieszymy się sukcesem ucznia naszej szkoły - Tymoteusza Czukiewskiego z kl. 6a, który zajął IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!Sukcesy Przyrodników

W Ogólnopolskim Konkursie Edi PANDA dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała Barbara Kalinowska z kl. 4a.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali:
Mirella Melnik z kl. 4a,
Maria Wilczewska z kl. 4a,
Adam Błazik z kl. 5b,
Sławomir Brzózka z kl. 5b,
Jan Sidor z kl. 6b,
Szymon Pyrz z kl. 6b.
Gratulujemy i życzymy zapału w poznawaniu tajników przyrody.Podwójne literackie laury

Miło nam przekazać informację, że w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera "Czaruję słowami o moich radościach nie-radościach" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 103 w Warszawie II miejsce zajęły dwie uczennice naszej szkoły z klasy 6b: Zofia Ciesielska z wierszem "Dom" oraz Julia Muszyńska z wierszem "Słoik z uśmiechem". Ponadto Julia Muszyńska otrzymała dodatkową nagrodę Fundacji "IKA" im. Iki Szpakowskiej. Brawo dla dziewczyn!”Bateria Pomysłów”

Podsumowany został konkurs ”Bateria Pomysłów”, w którym nasza szkoła zajęła 2 miejsce w województwie a 5 w Polsce, na 91 szkół biorących udział w konkursie. Za przygotowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zużytych baterii, zebranie zużytych baterii, nagranie filmu dokumentującego zaangażowanie wszystkich uczniów nasza szkoła otrzymała nagrody w formie gier edukacyjnych, a uczniowie przeprowadzający kampanię w szkole otrzymali USB - pendrive w kształcie baterii.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Kolejne sukcesy na turnieju szachowym

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbył się kolejny już Ogólnomiejski Turniej Szachowy Lublin - Dzielnice. Tym razem miejscem zmagań szachistów był Klub Osiedlowy "Miniatura" przy ul. Śliwińskiego 1 w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowała delegacja 11 zawodników.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pierwsze miejsce w kategorii junior dziewcząt zdobyła Martyna Wilczewska z klasy 5b natomiast I miejsce w kategorii junior chłopców zdobył Krzysztof Suraj z klasy 6a. Gratulujemy!Zwycięzcy XIII Legionowskiego Konkursu Literackiego

Wśród zwycięzców Ogólnopolskiego XIII Legionowskiego Konkursu Literackiego znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły. W kategorii fraszka I miejsce zajął Maciej Jankowski z fraszką "Na palacza", zaś II miejsce Tomasz Jankowski za utwór "Buty narciarskie". Konkurs organizuje biblioteka w Legionowie i warto zaznaczyć, że nie ma tam kategorii wiekowych, co znaczy, że obaj chłopcy z klasy 6b stanęli w literackie szranki także z dorosłymi! Gratulacje!I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W krainie księdza Jana"

Dzień 31 maja 2016 r. stał się miejscem wyjątkowej zadumy nad twórczością księdza Jana Twardowskiego. Upływający czas z wolna oddala nas od osoby księdza Jana, który zachęcał by kochać tych, co szybko odchodzą i być jak tęcza, co sobą nie zajmuje miejsca. Powoli zacierają się rysy Jego twarzy i oddala się od nas ciepło Jego uśmiechu. Ale to, co pozostawił po sobie, wiersze, kazania, utwory prozatorskie prowadzi nas w świat zamyślenia, wrażliwości i pogody ducha.
Podczas odbywającego się I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "W krainie księdza Jana", mogliśmy wysłuchać recytacji różnych utworów, wykonanych przez 20 uczniów ze Szkół Podstawowych z miasta Lublina.
Recytację oceniało Jury w następującym składzie:
Pani Anna Krawczyk – Przewodnicząca
Ks. Grzegorz Głąb – członek Jury
Pan Piotr Wiechnik – członek Jury
Pan Józef Krzyżanowski – członek Jury.
Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników i po naradzie postanowiło przyznać:
I nagrodę – uczennicy Sandrze Adamczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Lublinie,
II nagrodę – uczennicy Antoninie Mądzik ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie,
III nagrodę – uczennicy Alicji Wasyl ze Szkoły Podstawowej Nr 51 w Lublinie.
Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:
– uczniowi Franciszkowi Erdowi ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie,
– uczniowi Łukaszowi Niedżwiedziowi ze Szkoły Podstawowej Nr 52 w Lublinie,
– uczniowi Stanisławowi Sabie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie.
Gratulujemy!"Lubelszczyzna w legendach"

Mamy ogromną przyjemność pochwalić się sukcesem naszej uczennicy - Karoliny Fatli z klasy 6b, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Lubelszczyzna w legendach". Karolina odebrała dziś nagrodę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni nie tylko uczniowie klas 4-6 z całej Polski ale również uczniowie z polskich szkół znajdujących się poza granicami kraju. Tym bardziej cieszy nas sukces naszej uczennicy, której praca zwyciężyła spośród 240 nadesłanych. Gratulujemy!Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea

Dnia 20 maja 2016 r. w auli Akademii Finansów i Biznesu Vistula University w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów, na którą zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami naukowymi. Naszą szkołę reprezentował Adam Staniszewski z klasy 4a, który uzyskał wynik dobry i znalazł się wśród najlepszych uczestników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2015/2016 w kategorii klas 4 szkoły podstawowej. Adam otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.
Wielkie brawa i gratulacje dla Adasia, który znalazł się na liście najlepszych młodych matematyków w całym kraju!Konkurs poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Dnia 20 maja 2016 r. o godzinie 9.00 rozpoczął się konkurs recytatorski, poświęcony Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 42 na ulicy Rycerskiej. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Jan Plisiecki z klasy 6a, Aleksandra Makarewicz oraz Zofia Pitucha z klasy 6b. Honorowym patronem konkursu była córka Gałczyńskiego, Kira Gałczyńska. W tegorocznej edycji konkursu jury nie przyznało nagród, a wśród trzech wyróżnionych uczestników znalazł się Jaś, któremu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!"Świat moich marzeń"

Dnia 20 maja 2016 r. troje uczniów z klasy 1b udało się do Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego na galę konkursu plastycznego "Świat moich marzeń". W konkursie tym zostało nagrodzonych 29 uczniów lubelskich szkół, a z naszej szkoły nagrody otrzymali:
Agata Chachuła - 1 miejsce,
Klara Plisiecka - 3 miejsce,
Piotr Maciuła - wyróżnienie.
Cieszymy się sukcesami naszych pierwszoklasistów a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczniów, którzy dnia 20 maja 2016 r. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs został zorganizowany i odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Zofia Ciesielska i Zofia Jaworska z klasy 6b oraz Adam Błazik i Mateusz Husak z klasy 5b. Zadania konkursowe, z którymi zmagali się uczniowie, dotyczyły ogólnych informacji o Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie i Australii. Pytania obejmowały takie dziedziny wiedzy jak: historia tych krajów, ich kultura, polityka, zwyczaje, geografia, święta i ciekawostki. Zgromadzona publiczność dzielnie dopingowała rywalizujące drużyny. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w konkursie! Każdy z laureatów oprócz pamiątkowego dyplomu, otrzymał książkę, słuchawki i drobne upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zapału do nauki i poznawania świata! Organizatorom konkursu dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.Kangur Matematyczny 2016

Poznaliśmy wyniki Międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2016. W tym roku wzięło w nim udział 80 uczniów z klas 1 – 6 naszej szkoły.
W kategorii klas 2 "Żaczek" wyróżnieni zostali Leon Kowal i Adam Struzik.
W kategorii klas 3 "Maluch" bardzo dobry wynik otrzymali Mikołaj Fitas i Mateusz Lisowski, wyróżnienia dostali Antonii Oniszczuk i Piotr Dawidziuk.
W kategorii klas 4 "Maluch" bardzo dobry wynik otrzymał Adam Staniszewski, a wyróżnienia Mieszko Czukiewski i Maria Wilczewska.
W kategorii klas 5 "Beniamin" wyróżniony został Jan Pawelec.
W kategorii klas 6 "Beniamin" Wyróżnienia otrzymali Natalia Kurczewska, Amelia Kuczyńska i Zofia Ciesielska.
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

Znamy już wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". W tym roku wzięło w nim udział 67 uczniów z klas 1 – 3 i 9 uczniów z klas 4 – 6 naszej szkoły. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali:
WYRÓŻNIENIEM
z klasy 1a: Kinga Korzeń i Jan Majewski,
z klasy 1b: Katarzyna Gosik i Bruno Wajrak,
z klasy 2a: Weronika Józefczuk i Adam Struzik,
z klasy 2b: Patryk Gach, Leon Kowal, Gabriela Krzewińska, Gabriela Łuć, Zofia Münnich, Maria Ruszkowska i Mikołaj Sternik,
z klasy 3a: Tymoteusz Kowalik i Antoni Oniszczuk,
z klasy 3b: Michał Barański, Piotr Dawidziuk, Mikołaj Fitas, Karol Jaworski i Mateusz Lisowski,
z klasy 4a: Adam Staniszewski,
z klasy 4b: Błażej Kleszowski,
z klasy 6a: Mikołaj Dyrka.
NAGRODĄ
Aleksander Kita z klasy 1b, Maja Celińska i Zuzanna Cichosz z klasy 2b oraz Jakub Rojek z klasy 3a.
NAGRODĄ GŁÓWNĄ
Hubert Melnik z klasy 1b i Jadwiga Ciesielska z klasy 2b.
Uczniowie, którzy zostali laureatami w kategorii "Nagroda główna" test konkursowy napisali bezbłędnie!
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i radości z poznawania świata przyrody."The Big Challenge"

Dnia 11 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność poznać wyniki międzynarodowego konkursu z języka angielskiego "The Big Challenge". Konkurs odbył się 26 kwietnia br. Do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu europejskich krajów takich jak: Austria, Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania, Szwecja i w tym roku szkolnym po raz pierwszy również Polska. Z naszej szkoły z 45 zadaniami zmagało się 35 uczniów z klas piątych i szóstych. W całym kraju do konkursu na poziomie 1 (przeznaczonym tylko dla uczniów szkoły podstawowej) przystąpiło ponad 3 500 uczniów, a w całej Europie ponad 220 100 uczniów. Spośród naszych uczniów najwyższe wyniki osiągnęli:
Paweł Władziński (kl. 6a) - 343.75 pkt na 350.00 możliwych do uzyskania,
Amelia Kuczyńska (kl. 6a) - 335.00 pkt,
Magdalena Misiak (kl. 6b) - 332.50 pkt.
Średni wynik w Polsce wynosił 236.78 pkt.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!Sukces w "Olimpusku" z języka angielskiego

Dzielimy się kolejnym sukcesem uczennicy naszyej szkoły. Jadwiga Ciesielska z klasy 2b, która wzięła udział w zimowej edycji ogólnopolskiej olimpiady "Olimpusek" z języka angielskiego została zasłużoną laureatką zdobywając aż 190 na 210 punktów. Serdecznie gratulujemy!Lubelska Starówka

Miło nam poinformować o wynikach I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Lublin - Moja Mała Ojczyzna - wczoraj i dziś: fotografia, rysunek, malunek obiektów historycznych lubelskiej Starówki". Organizatorem konkursu było Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Honorowy patronat objął Rektor UMCS, Dziekan Wydziału Humanistycznego oraz Dyrektor Instytutu Historii UMCS. Celem konkursu było m.in. propagowanie historii Lublina 700 lat po jego lokacji oraz poszerzenie wiedzy o własnym regionie i mieście. Każdy mógł wykonać pracę plastyczną, która nawiązywałaby do powyższych treści.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Zuzanna Niećko z klasy 6b, II miejsce - Maja Kwiecień z klasy 6a, III miejsce - Małgorzata Wiącek z klasy 5b. Wyróżnienie przypadło Zofii Jaworskiej z klasy 6b. Gratulujemy dziewczętom wygranej i życzymy wielu dalszych sukcesów."Ortografia bez tajemnic"

Dnia 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic", do którego można było zgłosić tylko po jednym uczniu z klas drugich i trzecich. Naszymi przedstawicielami byli: Piotr Grędziński z kl. 2a, Krzysztof Martyna z kl. 2b, Weronika Pyrz z kl. 3a oraz Piotr Plisiecki z kl. 3b. Wśród nagrodzonych są nasi uczniowie: Krzysztof Martyna zajął I miejsce, a Piotr Plisiecki - miejsce II. Serdecznie gratulujemy!"Moje uczynki miłosierdzia"

Przedszkole Sióstr Urszulanek UR w Krakowie ogłosiło wyniki konkursu plastycznego "Moje uczynki miłosierdzia". Celem konkursu było włączenie się w obchody Roku Miłosierdzia i ukazanie potrzeby naśladowania miłosiernego Boga. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu w formie plastycznej uczynku miłosierdzia praktykowanego w rodzinie. Dodatkowo rodzice młodszych dzieci mieli opisać przedstawiony na rysunku uczynek.
Jak napisali organizatorzy konkursu, wszystkie zgłoszone prace stały się pięknym oraz niezwykle poruszającym świadectwem miłości wobec Boga i bliźniego, okazywanej i pielęgnowanej w naszym codziennym życiu.
Z naszej szkoły zostali wyróżnieni następujący uczniowie:
W kategorii wiekowej klasy 1 - 3:
I miejsce - Patryk Gach z klasy 2b,
II miejsce - Klara Mrzewka z klasy 3a,
wyróżnienie - Dominik Szuper z klasy 1b.
W kategorii wiekowej klasy 4 - 6:
I miejsce - Aleksandra Olszewska z klasy 5b,
II miejsce - Stanisław Iwaszko z klasy 5b.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich Rodzicom!VII Ogólnomiejski Turniej Dzielnic Miasta "Lublin 2016"

Bardzo cieszymy się z sukcesu Tymoteusza Czukiewskiego z klasy 6a, który zajął I miejsce w kategorii junior chłopców oraz Małgorzaty Mazur z klasy 3a, która zajęła I miejsce w kategorii junior dziewcząt podczas VII Ogólnomiejskiego Turnieju Szachowego Lublin-Dzielnice 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina, który odbył się dnia 24 kwietnia 2016 r. Zarówno Małgosia jak i Tymek otrzymali po pięknym pucharze!Ogólnopolski Konkurs "Mój szkolny kolega z misji"

Laureaci XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój szkolny kolega z misji" spotkali się dnia 21 kwietnia 2016 r. na uroczystym rozdaniu nagród w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły Ida Struska z klasy 5a, która zajęła trzecie miejsce w kategorii plastycznej i Szymon Skwarzyński z klasy 1a, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii literackiej. W konkursie wzięło udział 400 szkół z całej Polski. Patronat honorowy konkursu, którego organizatorem jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes", objęła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, Abp Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce, Bp Jerzy Mazur - przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się ich sukcesem!Międzyszkolny drużynowy konkurs czytelniczy

Dnia 14 kwietnia 2016 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w międzyszkolnym drużynowym konkursie czytelniczym pt. "Początki Państwa Polskiego w Legendach Wandy Chotomskiej". Konkurs został zorganizowany przez Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Oddział dla dzieci. Naszą szkołę reprezentowali z kl. 3a Antoni Oniszczuk i Wojciech Plisiecki, natomiast z kl. 3b Karol Jaworski i Piotr Plisiecki. Uczestnicy brali udział w pięciu różnych konkurencjach. Komisja konkursowa oceniała znajomość legend: "Legenda o Czechu, Lechu i Rusie", "Legenda o Popielu i Mysiej Wieży", "Legenda o Pieście i postrzyżynach jego syna Siemowita", "Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy" oraz podstawowe informacji dotyczące autorki Wandy Chotomskiej. Nasze dwie drużyny znakomicie się spisały! Karol Jaworski i Piotr Plisiecki z kl. 3b zajęli I miejsce, natomiast Antoni Oniszczuk i Wojciech Plisiecki z kl. 3a III miejsce. Chłopcom gratulujemy ogromnej wiedzy!"Obecność Boga w przyrodzie"

W Zespole Szkół nr 12 w Lublinie odbyło się podsumowanie diecezjalnego konkursu plastyczno - medialnego pt.: "Obecność Boga w przyrodzie". Celem konkursu było: uwrażliwienie sfery duchowej na piękno stworzonego świata, przybliżenie wartości chrześcijańskich, wskazywanie dobrych wartości w życiu młodego człowieka i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i obejmował wykonanie pracy plastycznej w formie albumu lub przygotowanie prezentacji multimedialnej. Z naszej szkoły wyróżnienie za swój album otrzymała Jadwiga Ciesielska z klasy 2b. Gratulujemy wrażliwości na piękno przyrody i talentu plastycznego!I miejsce i Grand Prix Festiwalu

Dnia 9 kwietnia 2016 r. nasza schola wystąpiła w Konkursie Piosenki Religijnej "Święty to Przyjaciel...". W tym roku prezentowane utwory miały w swojej tematyce nawiązywać do Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny - apostołki Bożego Miłosierdzia. W ten sposób konkurs wpisał się w obchody Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Nasze uczennice zaśpiewały piosenkę Arki Noego "Faustyna przypomina" oraz "Ojcze, Tatusiu" zespołu Mocni w Duchu & Dzieciaki i zdobyły I miejsce w kategorii zespołów! Zostały także wyróżnione przez Jury nagrodą główną - Grand Prix Festiwalu. Natomiast w kategorii solistów swoich sił próbowała, przygotowywana przez mamę, Dominika Polkowska z klasy 1b i otrzymała wyróżnienie.
Cieszymy się bardzo naszą rozśpiewaną gromadką i życzymy dalszych sukcesów!Międzynarodowy Konkurs Literacki Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

Za nami 32. edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na tegoroczny konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku wpłynęło prawie 6000 prac z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. Tym bardziej cieszymy się, iż w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Jan Szafran z kl. 6b, który napisał opowiadanie pt. Wielka pasja". Ponadto wyróżnieni zostali - w kategorii poezja: Maciej Jankowski z kl. 6b - za fraszkę "Kolekcje", a w prozie: z kl. 4b: Łucja Jęczeń - za tekst "Świąteczne wieczory", Zofia Kołodziejczyk - "Chłopiec bez zapałek" i Julia Koszarna - "W poszukiwaniu jagód"; z kl. 6a Natalia Kurczewska za opowiadanie "Dom" oraz Karolina Fatla za tekst "Trzy domy". Laureaci - wśród nich Jan Szafran - otrzymali nagrody w obecności przewodniczącej jury p. Wandy Chotomskiej. Swoje prace literackie mogą odnaleźć w książce pokonkursowej "Krzyk pióra". Gratulujemy wszystkim uczniom!Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Na tegoroczny XII Wojewódzki Konkurs Literacki wpłynęło 307 zestawów prac. Miło nam poinformować, że w kategorii poezja (szkoły podstawowe) zostali wyróżnieni nasi uczniowie: Piotr Zalewski z kl. 6a, Nina Trojanowska oraz Antonina Mądzik - z kl. 5a. Natomiast w kategorii proza jury przyznało I miejsce Karolinie Fatli z kl. 6b, II miejsce Natalii Kurczewskiej z kl. 6a i III miejsce Janowi Szafranowi z kl. 6b. Prace laureatów zostały wydane w tomiku pokonkursowym. Gratulujemy!PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI

W lutym 2016 r. nasza szkoła wzięła udział w 12 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu KOLORY SZAROŚCI. Tegoroczny temat to PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI - Rawicz 2016. Na konkurs napłynęło aż 3419 prac plastycznych z całej Polski. Temat nie łatwy, wymagał pomysłu i ciekawego wykonania. A wszystko należało przedstawić w czerni, bieli lub szarości. Poza pracami nagrodzonymi ponad 200 prac otrzymało honorowe wyróżnienie jury i udział w poplenerowej wystawie. Z naszej szkoły otrzymały je Alicja Miłczak, Julia Muszyńska oraz Zuzanna Niećko - wszystkie z klasy 6b. Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się ich wygraną.Wyniki III edycji Matematyki z Piątką

W III edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Matematyka z Piątką" udział wzięło 370 uczniów z 27 szkół podstawowych województwa lubelskiego.
Dnia 14 marca o godz. 13.00 na terenie Gimnazjum nr 5 odbył się finał konkursu. Do finału zakwalifikowało się 110 uczniów z 23 szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 103 uczniów. Tytuł laureata uzyskało 55 uczniów: 10 uczniów z wynikiem celującym, 45 uczniów z wynikiem bardzo dobrym. Wśród nagrodzonych znalazło się 4 uczniów z naszej szkoły. Wynik bardzo dobry z klasy 6a otrzymał Krzysztof Suraj, a z klasy 6b: Karolina Fatla, Kacper Lutomski i Jan Szafran. Gratulujemy!V Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim

Reprezentacja naszej szkoły licząca 11 zawodników wystartowała dziś w V Otwartych Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim w różnych kategoriach wiekowych i wzrostowych. Wszyscy startowali w 3 konkurencjach sprawnościowych: kopanie dolyo chagi w czasie 10 sek (na packi), kopnięcie twimyo ap chagi (wzwyż), walki na soft-stick (piankowe pałki).
Dzień był bardzo długi i męczący dla wszystkich, ale i owocny w sukcesy - zawodnicy zdobyli aż 18 medali, z czego:
• 9 złotych,
• 5 srebrnych,
• 4 brązowe.
Nasi medaliści to:
• Marta Łukasik z kl. 5b - 3 złote,
• Jan Kozłowski z kl. 5b - 2 złote, 1 srebrny,
• Dominik Borkowski z kl. 1b - 2 złote, 1 brązowy,
• Stanisław Iwaszko z kl. 5b - 1 złoty, 2 srebrne,
• Jakub Iwaszko z kl. 3b - 1 złoty,
• Martyna Korba z kl. 5b - 1 srebrny,
• Jakub Rojek z kl. 3a - 1 srebrny,
• Dyrka Magdalena z kl. 3a - 1 brązowy,
• Dawid Osiński z kl. 2a - 1 brązowy,
• Maria Rytych z kl. 1a - 1 brązowy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i liczymy na kolejne sukcesy na następnych zawodach.Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Na tegoroczny XII Wojewódzki Konkurs Literacki wpłynęło aż 307 zestawów prac. Tym bardziej cieszymy się, iż w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. I tak w kategorii poezja laureatami zostali: Nina Trojanowska i Antonina Mądzik z kl. 5a, zaś w kategorii proza: Jan Szafran i Karolina Fatla z kl. 6b oraz Natalia Kurczewska i Piotr Zalewski z kl. 6a.
Gratulujemy sukcesu naszym młodym literatom i razem z nimi cieszymy się tomikiem pokonkursowym zawierającym nagrodzone teksty.Wspinaczkowy sukces

Uczennica naszej szkoły Alicja Bilska z klasy 3a zajęła III miejsce w Pierwszych Międzyszkolnych Zawodach Wspinaczkowych na sztucznej ściance w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!Laureaci konkursów kuratoryjnych!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nasi uczniowie zebrali laury zdobywając aż dziewięć tytułów laureata!

z ortografii:
1. Zofia Jaworska z kl. 6b
2. Zofia Ciesielska z kl. 6b
3. Aleksandra Makarewicz z kl. 6b
4. Natalia Kurczewska z kl. 6a

z przyrody:
1. Karolina Golonka z kl. 6a
2. Maciej Biskupski z kl. 6b

z historii:
1. Mikołaj Bańkowski z kl. 6b

z matematyki:
1. Amelia Kuczyńska z kl. 6a

z języka polskiego:
1. Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a

Gratulujemy i cieszymy się razem z Wami!Edi Pingwin z przyrody

Cieszymy się tym razem sukcesem przyrodniczym naszych uczniów. Nagrodę książkową oraz dyplom laureata w konkursie Edi Pingwin otrzymała Zofia Ciesielska uczennica kl. 6b, natomiast wyróżnieni zostali: Adam Błazik i Mateusz Husak z kl. 5b, Jan Sidor z klasy 6b oraz Karolina Golonka, Maksymilian Mrzewka, Mikołaj Dyrka z kl. 6a. Gratulujemy!Alfik Matematyczny

Dnia 1 lutego 2016 r. poznaliśmy wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Z województwa lubelskiego wzięło w nim udział aż 2537 uczniów. Tym bardziej cieszą nas bardzo dobre wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły. Z klas trzecich dyplom uznania otrzymał Mateusz Lisowski z kl.3b (2. miejsce w województwie) i Piotr Dawidziuk z kl. 3b (19. miejsce w województwie). Z klasy czwartej - Adam Staniszewski z kl. 4a (9. miejsce w województwie). Natomiast z klas szóstych Zofia Ciesielska z kl. 6b (16. miejsce w województwie) i Kacper Lutomski z kl. 6b (12. miejsce w województwie). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Alfik Humanistyczny

Znamy już wyniki XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w nim udział ponad 15,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 193 laureatów.
Z naszej szkoły dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (powyżej 80%) otrzymała Zosia Münnich z klasy 2b oraz Michał Barański z klasy 3b. Natomiast dobry wynik (co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia) uzyskał Leon Kowal z klasy 2b oraz Piotr Dawidziuk z klasy 3b.
Gratulujemy wysokiej punktacji i zgłębiania naszego ojczystego języka!"Biblia i przypowieści biblijne"

Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI - "Biblia i przypowieści biblijne". Laureatami na poziomie klas I-III zostali - Maciej Furgała i Mikołaj Fitas z klasy 3b. Na sześciuset uczniów zajęli 3 miejsce w Polsce. Wyróżnieni zostali: Antoni Oniszczuk, Jakub Rojek i Karol Jagieło z klasy 3a, oraz Piotr Plisiecki, Zofia Sieniow, Piotr Dawidziuk, Sara Bryła, Adam Jaworski i Karol Jaworski z klasy 3b.
Cieszymy się także wyróżnieniami uczniów w kategorii klas IV-VI. Otrzymali je Krzysztof Suraj i Igor Pachciński z klasy 6a i Jan Pawelec z klasy 5b. Chłopcy startowali wśród 2163 uczniów z całej Polski. Wszystkim nagrodzonym i startującym w konkursie serdecznie gratulujemy."Memory Master"

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom z klas 4 – 6, którym udało się osiągnąć bardzo wysokie wyniki w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego "Memory Master".
Lista laureatów i osób wyróżnionych jest następująca:
Nikola Piskorska (kl. 5b) – laureat – 100 p.
Karolina Golonka (kl. 6a) – laureat II stopnia - 99 p.
Błażej Kleszowski (4b) – laureat II stopnia - 98 p.
Adam Staniszewski (4a) – laureat II stopnia - 97 p.
Wiktoria Łuć (5b) – laureat II stopnia - 96 p.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Jan Kozłowski (kl. 5b) – 85p.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki i udziału w kolejnych konkursach z języka angielskiego!"Życie konsekrowane widziane oczyma dzieci i młodzieży"

Miło nam poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Życie konsekrowane widziane oczyma dzieci i młodzieży" zorganizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek w związku z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 stycznia 2016 roku w Warszawie. Wszystko rozpoczęło się uroczystą mszą św., po której nastąpiło wręczenie nagród i wernisaż wystawy. Na koniec wszystkich uczestników czekał smaczny poczęstunek.
Amelia Okońska z klasy 2b zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej - dyplom, natomiast Zofia Munnich, również z klasy 2b, zdobyła wyróżnienie - dyplom. Cieszymy się wygraną naszych uczennic. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na ich dalszej artystycznj drodze, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału we wszelkich konkursach proponowanych przez nauczycieli i organizowanych w szkole. Każdy ma szansę!"Ozdoba Choinkowa"

Cieszymy się z sukcesu Gabrieli Krzewińskiej z klasy 2b, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Ozdoba Choinkowa" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Lublinie - dyplom. Uczennica samodzielnie wykonała przepiękną bombkę choinkową ozdobioną wstążkami i świecącymi cekinami.
Gabrysi gratulujemy sukcesu i zachęcamy jednocześnie wszystkie dzieci do udziału w innych konkursach.Złoto w zapasach

16 grudnia 2015 r. odbył się zorganizowany przez ZTS Sokół Lublin turniej klas profilowanych w zapasach chłopców. Poczas zawodów uczeń naszej szkoły - Mateusz Król z klasy 2a zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej zdobywając tym samym złoty medal - dyplom. Cieszymy się razem z Mateuszem i gratulujemy!IX Mikołajkowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim

IX Mikołajkowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim już za nami. Zawody w Łopienniku były trudne, czasami było ciężko i męcząco, a poziom wysoki. Wystartowało dokładnie 253 zawodników, więc konkurencja była bardzo duża, ale mimo tych wszystkich przeciwności udało się nam zdobyć aż 3 medale! Jest to ogromny sukces zwłaszcza, że był to pierwszy występ dzieci z sekcji przy SP Urszulanek UR. Serdecznie gratuluję naszym medalistom:
- Dominikowi Borkowskiemu z kl. 1b - złoto w kopaniu na czas - dyplom oraz srebro w kopnięciu wzwyż - dyplom,
- Janowi Kozłowskiemu z kl. 5b - brąz w walce soft-stick - dyplom.Konkursy kuratoryjne - Wyniki eliminacji okręgowych

Z radością informujemy, że do III (wojewódzkiego) ostatniego już etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zakwalifikowali się następujący uczniowie:

z ortografii:
1. Zofia Jaworska z kl. 6b
2. Zofia Ciesielska z kl. 6b
3. Kacper Lutomski z kl. 6b
4. Aleksandra Makarewicz z kl. 6b
5. Natalia Kurczewska z kl. 6a

z przyrody:
1. Karolina Golonka z kl. 6a
2. Maciej Biskupski z kl. 6a
3. Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a

z języka angielskiego:
1. Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a
2. Zofia Ciesielska z kl. 6b
3. Amelia Kuczyńska z kl. 6a

z historii:
1. Mikołaj Bańkowski z kl. 6b
2. Zofia Ciesielska z kl. 6b
3. Karolina Golonka z kl. 6a

z matematyki:
1. Amelia Kuczyńska z kl. 6a

z języka polskiego:
1. Zofia Ciesielska z kl. 6b
2. Amelia Kuczyńska z kl. 6a
3. Kacper Lutomski z kl. 6b
4. Aleksandra Makarewicz z kl. 6b
5. Julia Płaza - Kościańczuk z kl. 6a

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz przygotowującym ich do konkursów nauczycielom i rodzicom i życzymy jak najlepszych wyników w ostatnim etapie!"Legendy Lublina"

"Legendy Lublina" – to temat konkursu plastycznego, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Dnia 5 grudnia 2015 r. organizator - Dom Kultury RUTA w Lublinie ogłosił wyniki. Cieszymy się wygraną naszych uczniów. Nagrodę otrzymali Jakub Misiarz z klasy 4a i Wiktoria Smolarz z klasy 5a.
Uczniowie wykonali prace plastyczne, które przedstawiały wybraną przez siebie legendę Lublina. Była to "Legenda o głazie spod Bramy Trynitarskiej" oraz "Legenda o Czarciej Łapie". Ciekawie wykonane pod względem plastycznym prace zostały docenione przez jury konkursu. Po uroczystości wręczenia nagród odbył się wernisaż nagrodzonych prac.Brąz w Pucharze Polski w Sumo

W sobotę 21 listopada 2015 r. w Tyszowcach odbyły się zawody o Puchar Polski w Sumo. W rywalizacji uwzięli udział reprezentanci czołowych klubów z całego kraju. Nie zabrakło na nich także naszego mistrz Lublina - Mateusza Króla z klasy 2a, który wywalczył III miejsce - dyplom. Gratulujemy i życzymi dalszego rozwoju "kariery" sportowej!XIX Jesienny Konkurs Recytatorski

18 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury odbył się XIX Jesienny Konkurs Recytatorski. Decyzją jury Jan Plisiecki z klasy 6a otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy, czekamy na kolejne sukcesy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.Mistrz Polski w Kata Jiu-Jitsu

W 28 i 29 listopada 2015 r. w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu.
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Leon Kowal z klasy 2b zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!"Koziołek w 2017 roku"

21 listopada 2015 r. w Domu Kultury SKARPA w Lublinie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Koziołek w 2017 roku". W czasie spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia. Z naszej szkoły Ignacy Mądzik z klasy 2a zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Julia Muszyńska z klasy 6b – III miejsce w swojej kategorii. Przekazano również dyplomy pozostałym uczestnikom konkursu. Serdeczna atmosfera towarzyszyła całemu spotkaniu i słodki poczęstunek. Po nim laureaci i goście udali się na wystawę, aby obejrzeć prezentowane prace plastyczne, które zostały wykonane w różnych technikach, a motyw lubelskiego koziołka ujęty został w nich bardzo ciekawie.
Gratulujemy naszym uczniom – laureatom i wszystkim, którzy wykonali swoje prace na konkurs. Cieszymy się, że ich wysiłek i czas poświęcony pracom został doceniony.Turniej tenisa stołowego

Dnia 12 listopada 2015 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego chłopców. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: I – chłopcy rocznik 2003 – 2004 i II – chłopcy rocznik 2005 i młodsi. Naszą szkołę (pierwszy raz na tego typu imprezie) reprezentowali Mateusz Jaworski z klasy 5a w kategorii 2005 i młodsi oraz Piotr Dzięga z klasy 5b w kategorii 2003 – 2004. Obaj chłopcy rozegrali po pięć meczy. Mateusz Jaworski wygrywając 4 mecze zajął II miejsce na 32 startujących zawodników w swojej kategorii awansując tym samym do finału wojewódzkiego w Kocudzy - dyplom. W kategorii zawodników z rocznika 2003 – 2004 startowało 64 zawodników a Piotr Dzięga wygrywając 3 mecze uplasował się na miejscu XVII. Obu chłopcom serdecznie gratulujemy wyniku i czekamy na dalsze sukcesy.Mistrz Lublina!

Cieszymy się z kolejnego sukcesu Mateusza Króla ucznia klasy 2a, który zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej w Mistrzostwach Lublina Młodzików w Sumo - dyplom.
Mateuszowi życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski!Międzynarodowy sukces naszych uczennic!

Na tegoroczny III Międzynarodowy Konkurs Literacki "Młodzież pisze wiersze", który odbywa się w Berlinie, wpłynęło 272 wierszy uczniów z Niemiec, Polski i Luksemburga. W kategorii wiekowej: wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez dzieci mieszkające w Polsce, do lat 14 - główną nagrodę - I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Antonina Mądzik z kl. 5a, która napisała wiersz pt. "Kiedy jestem sama" - dyplom . Natomiast II miejsce w tej samej kategorii otrzymała Barbara Jaworska z kl. 5a za utwór "Pszczoła" - dyplom.
W dniach 13-16.11.2015 r. dziewczęta przebywały w Berlinie. Była to jedna z nagród dla laureatów konkursu. Laureatki nie tylko mogły zwiedzić Berlin i poznać miejsca charakterystyczne dla stolicy Niemiec, ale wzięły także udział w warsztatach literackich. Oczywiście najważniejszym momentem było uroczyste wręczenie nagród, a wśród nich pokonkursowych tomików z wielszami laureatów oraz możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed zgromadzoną publicznością. Gratulujemy ogromnego sukcesu naszym młodym poetkom i czekamy na kolejne utwory!II miejsce w XXVI Biegach Niepodległości

Dnia 11 listopada 2015 r. uczennica naszej szkoły - Małgorzata Korycka z klasy 2a zajęła II miejsce w XXVI Biegach Niepodległości ulicami Sawina w kategorii klasy 1-2 szkoły podstawowej dziewcząt - dyplom. Gratulujemy i cieszymy się sukcesem Małgosi!"Rozum na piątkę"

Dnia 4 listopada 2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Amelia Kuczyńska z kl. 6a - dyplom, Mikołaj Bańkowski z kl. 6b - dyplom i Kacper Lutomski z kl. 6b - dyplom wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie "Rozum na piątkę" organizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Lublinie. Konkurs składał się z 2 etapów.
Po pierwszym etapie byliśmy na 1 miejscu, a w finale uplasowaliśmy się na miejscu 2 wyprzedzając tym samym 10 drużyn z innych lubelskich szkół podstawowych.
Naszą ekipę dzielnie dopingowali koledzy i koleżanki z obu klas szóstych. Gratulujemy wysokiego wyniku. Następny konkurs już za rok."Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Dnia 29 października 2015 r. na orliku przy ul. Tumidajskiego odbyły się eliminacje do finałów wojewódzkich o puchar Tymbarku. W lubelskich (powiatowych) rozgrywkach wystartowały 3 drużyny: SP Urszulanki I, SP Urszulanki II i SP 38. W pierwszym meczu nasza drużyna nr I zmierzyła się z rywalkami z SP 38. Po dość wyrównanym meczu zremisowaliśmy 0:0, drugie spotkanie to nasza drużyna nr II z SP 38 - ten mecz zakończył się również wynikiem 0:0. Ostatnie spotkanie turnieju miało zdecydować o tym, kto zagra w finałach wojewódzkich w Zamościu. Ten mecz rozegrały nasze dwie drużyny! Po bardzo dobrym meczu nasza SP Urszulanki II pokonały SP Urszulanki I 4:0 po bramkach Alicji Miłczak x2, Łucji Jęczeń i Wiktorii Smolarz. Naszym obu drużynom należą się ogromne brawa za wielką wolę walki i serce "włożone" w grę. Gratulujemy dziewczętom - obie drużyny zasłużyły na ten awans!
Skład zespołu SP Urszulanki I: Bernika Dacko kl. 4b, Anna Szewczyk kl. 4b, Karina Gancarz kl. 4b, Dagmara Kwiatkowska kl. 4a, Magdalena Pańczyk kl. 4a, Barbara Jaworska kl. 5a, Agnieszka Bzducha kl. 4a, Zuzanna Matys kl. 4a.
Skład zespołu SP Urszulanki II: Barbara Kalinowska kl. 4b, Gabriela Toruń kl. 5a, Wiktoria Smolarz kl. 5a, Amelia Majkut kl. 5a, Alicja Miłczak kl. 6b, Magdalena Misiak kl. 6b, Aleksandra Ćwiklińska kl. 4a, Agata Pająk kl. 4b, Łucja Jęczeń kl. 4b.Konkursy kuratoryjne - wyniki etapu szkolnego

W październiku 2015 r. odbył się etap szkolny konkursów przedmiotowych organozowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

KONKURS ORTOGRAFICZNY

Natalia Kurczewska, kl. 6a, Zofia Jaworska, kl. 6b, Aleksandra Makarewicz, kl. 6b, Zofia Ciesielska, kl. 6b, Kacper Lutomski, kl. 6b.

KONKURS Z PRZYRODY

Jan Sidor, kl. 6b, Karolina Golonka, kl. 6a, Maciej Biskupski, kl. 6b, Julia Płaza-Kościańczuk, kl. 6a.

KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO

Zofia Ciesielska, kl. 6b, Kacper Lutomski, kl. 6b, Amelia Kuczyńska, kl. 6a, Julia Płaza-Kościańczuk, kl. 6a.

KONKURS Z HISTORII

Julia Płaza-Kościańczuk, kl. 6a, Mikołaj Bańkowski, kl. 6b, Zofia Ciesielska, kl. 6b, Karolina Golonka, kl. 6a.

KONKURS Z MATEMATYKI

Amelia Kuczyńska, kl. 6a, Kacper Lutomski, kl. 6b.

KONKURS Z J. POLSKIEGO

Zofia Ciesielska, kl. 6b, Amelia Kuczyńska, kl. 6a, Aleksandra Makarewicz, kl. 6b, Kacper Lutomski, kl. 6b, Julia Płaza-Kościańczuk, kl. 6a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dobrego przygotowania i sukcesów w dalszych zmaganiach!Mistrzostwa Lublina w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt

1 października 2015 r. w wąwozie przy ulicy Kleberga odbyły się Mistrzostwa Lublina Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział 24 szkoły z całego Lublina. Reprezentacja naszej szkoły w tych zawodach wypadła bardzo dobrze zajmując V miejsce - dyplom. Wszystkim naszym dziewczynom serdecznie gratulujemy!
Skład naszej reprezentacji: Halszka Karlińska, Dominika Lipska, Magda Misiak, Alicja Miłczak, Kamila Brauze, Julia Płaza Kościańczuk, Zuzanna Niećko, Amelia Kuczyńska.Mistrzowie biegów przełajowych

25 września 2015 r. wąwozie przy ulicy Kleberga w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin 2015/2016 miały miejsce indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych. Zawody odbyły się w kategorich open, 2003, 2004, 2005 z podziałem na chłopców i dziewczęta.
W kategorii open chłopców tuż za podium uplasował się Jacek Frączek, który w roczniku 2004 zajął III miejsce. W roczniku 2005 I miejsce zdobył Antek Stąsik - dyplom, a na II miejscu uplasował się Krystian Ziętek - dyplom! Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy ukończenia wymagającej trasy i zaciętej walki.Pierwsze laury literackie - "Moja rodzina i jej możliwości"

Na Wydziale Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na zakończenie międzynarodowego kongresu poświęconego rodzinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno - literackiego "Moja rodzina i jej możliwości". W kategorii literackiej (proza) naszą szkołę reprezentowali: Karolina Fatla, Zofia Jaworska i Szymon Pyrz z kl. 6b, Nina Trojanowska z kl. 5a oraz Wiktoria Łuć z kl. 5b.
Wszystkie opowiadania tak bardzo spodobały się jurorom, że postanowili przyznać wszystkim I nagrodę,a prace literackie wydać w formie książki "Moja rodzina". Gratulujemy wspaniałego sukcesu laureatom konkursu i cieszymy się razem z nimi z ich pierwszej publikacji!Mistrzostwa Lublina Młodzików w Sumo

Cieszymy się zwycięstwem ucznia naszej szkoły - Mateusza Króla z kl. 2a, który zajął I miejsce w kategorii wagowej Open Dzieci w Mistrzostwach Lublina Młodzików w Sumo - dyplom.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!"Klasztor w sercu miasta"

Dnia 11 września 2015 r. w klasztorze oo. Dominikanów w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej "Klasztor w sercu miasta" zorganizowanej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poza pracami plastycznymi nagrodzono również prace fotograficzne i literackie. Całość rozpoczął występ młodego gitarzysty. Następnie nagrodzono uczestników konkursu pięknymi prezentami i dyplomami. Jak co roku poziom był bardzo wysoki, stąd cieszymy się głównymi nagrodami naszych uczennic.
W kategorii klas I-III nagrodę otrzymała Gabriela Krzewińska z kl. 2b - dyplom, natomiast w kategorii klas IV-VI nagrodę otrzymały: Dominika Lipska z kl. 6a - dyplom oraz nasza absolwentka Amelia Szewczyk z byłej kl. 6b (na zdjęciu praca Amelki) - dyplom. Wyróżnienie otrzymały Maria Hypś i Natalia Żebrowska z klasy 3b.
W zabytkowym wnętrzu, przy dźwiękach muzyki, prace pięknie się prezentowały - prawdziwa duchowa „strawa”. Można było patrzeć, podziwiać i cieszyć się z naszymi uczennicami. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów, pomysłów, chęci i rozmalowania w pracach plastycznych.Certyfikat Szkoły Przyjaznej Rodzinie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoły Przyjaznej Rodzinie" przyznawany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny - certyfikat.
Cieszymy się, że możemy brać czynny udział w inicjatywach na rzecz życia i rodziny. Szkoły, które otrzymują certyfikat zobowiązują się wychowywać młodzież w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, szacunek dla rodziny i afirmacja życia. Wartości te wspierają przygotowanie młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.Certyfikat Jakości Żywienia

Za rok szkolny 2014/2015 naszej szkole został przydzielony certyfikat jakości żywienia dzieci ze względu na udział w realizacji Programu Akademii Zdrowego Żywienia - certyfikat. Zaczętamy wszystkich uczniów do korzystania z posiłków w naszej szkole!