Niech mają całkowitą pewność, że nigdy nie zostaną opuszczeni w swoich potrzebach. Bóg im cudownie zaradzi.Niech nie tracą nadziei. św. Aniela Merici


Osiągnięcia uczniówRok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012ROK SZKOLNY 2017/2018


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"

Miło nam poinformować, że w XXIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" tytuł laureata uzyskał uczeń naszej szkoły Mateusz Husak z klasy 7b a Krzysztof Münnich z klasy 6b został finalistą tego konkursu.
Serdecznie gratulujemy!"Wędrówki przez Chiny"

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Krakowie uczniowie naszej szkoły: Ida Struska z klasy 7a i Tomasz Tarnowski z klasy 7b wzięli udział w drugim, a zarazem ostatnim etapie konkursu "Wędrówki przez Chiny". Miał on na celu rozwijanie zainteresowania historią i geografią Chin wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Organizatorem wydarzenia było Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Konfucjusza w Krakowie. Radość tym większa, iż Ida znalazła się w ścisłym gronie finalistów i zajęła III miejsce. Gratulujemy!Wojewódzki Konkurs Literacki

Tegoroczny XIV Wojewódzki Konkurs Literacki zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury odbywał się pod hasłem "Cisza pośród zgiełku". Spośród 285 zestawów prac jury wyłoniło tylko 46 laureatów. Tym bardziej cieszymy się, że są wśród nich trzy uczennice naszej szkoły, które jako siódmoklasistki oceniane były w grupie wiekowej gimnazjalnej. W kategorii poezja wyróżnienie otrzymały Wiktoria Łuć z klasy 7b oraz Nina Trojanowska z klasy 7a. W prozie wyróżniono Antoninę Mądzik z klasy 7a. Gratulujemy literackich sukcesów oraz wspaniałych nagród, wśród których znalazły się tomiki pokonkursowe z utworami wszystkich laureatów.Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

W piątek 6 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA oraz Gala wręczenia nagród. Wszyscy nasi uczniowie spisali się na medal. I tak John Roberts - Meier z klasy 5a za bardzo dobry wynik w etapie finałowym konkursu zdobył srebrny medal, a pozostali finaliści, czyli Maria Łuć i Antoni Oniszczuk z klasy 5a, Mateusz Lisowski z klasy 5b i Adam Staniszewski z klasy 6a otrzymali brązowe medale. Gratulujemy wszystkim naszym młodym matematykom i życzymy dalszych sukcesów!”Życie i dzieło św. Anieli Merici”

14 marca 2018 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. ”Życie i dzieło św. Anieli Merici”, w którym wzięła udział osiemnastu uczniów. Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce – Barbara Kalinowska z kl. 6a,
II miejsce – Karina Gancarz z kl. 6b,
III miejsce – Jadwiga Jakisim, Błażej Kleszowski, Tymoteusz Trzewik z kl. 6b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach."Orzeł Matematyczny"

Pragniemy poinformować, że zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Kacper Parcheta z klasy 4a oraz Adam Staniszewski z klasy 6a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości oraz wielu sukcesów!"Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018"

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2018". Wyróżnienie to otrzymują szkoły, które promują pracę metodą projektu oraz wspierają młodzież w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Razem z uczniami uczęszczającymi na koło fizyko-chemiczne realizujemy różne projekty m.in. "Doświadczenia 1, 2, 3", na którym uczniowie samodzielnie przygotowują i wykonują doświadczenia przyrodnicze albo "Wybielanie - aktywacja!", na którym badamy skuteczność eko-past do zębów domowej roboty.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych zadań - oczywiście realizowanych metodą projektu! Lubimy kreatywne zadania i nietuzinkowe tematy, a badanie otaczającego nas świata daje nam wiele radości!"Dyktando (nie) tylko dla mistrzów"

Dnia 13 lutego 2018 r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu ortograficznego "Dyktando (nie) tylko dla mistrzów" organizowanego przez Instytut Rozwoju Oświaty. Konkurs podzielony był na dwa poziomy i składał się z części 1 – dyktanda oraz części 2 – pytań testowych dotyczących zasad i ćwiczeń ortograficznych.
Na poziomie 1 dyktanda dla uczniów klas 1-3 laureatem tego konkursu został uczeń klasy 3a Michał Kiełpiński.
Wyróżnienie otrzymali:
Szymon Parcheta kl. 3a
Michał Kozłowski kl. 3a
Emilka Kurczewska kl. 3a
Piotr Ławnik kl. 3a
Maria Stafińska kl. 3a
Dominik Borkowski kl. 3b
Zuzanna Nucia kl. 3b
Na poziomie 2 dyktanda dla uczniów klas 4-7 wyróżnienie otrzymali:
Krzysztof Maryna kl. 4b
Gabriela Łuć kl. 4b
Jadwiga Ciesielska kl. 4b
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Wyniki eliminacji okręgowych konkursów kuratoryjnych

Z radością informujemy, że do III (wojewódzkiego) etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zakwalifikowali się następujący uczniowie:

z ORTOGRAFII - Wiktoria Łuć z klasy 7b,

z MATEMATYKI - Maria Wilczewska z klasy 6b,

z HISTORII - Krzysztof Münnich z klasy 6b i Maciej Furgała z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników w ostatnim etapie!Mali Patrioci

Bardzo dobre wieści nadeszły do nas z Krakowa. Sześciu naszych uczniów z klas pierwszych zostało laureatami Ogólnopolskiego Patriotycznego Konkursu Plastycznego "Polska Niepodległa - symbole narodowe, wielcy Polacy i wydarzenia historyczne" zorganizowanego przez Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. Kinga Wojno zajęła III miejsce w kategorii 5-6 lat. Najciekawsze prace w starszej grupie wykonali Weronika Małek - I miejsce oraz Paweł Ławnik - III miejsce w kategorii 7-9 lat, zaś Julia Gomuła i Maria Steuden otrzymały wyróżnienia w tej kategorii. Serdecznie gratulujemy małym Artystom!"Najpiękniejsza bombka choinkowa"

Nowym rok 2018 zaczął się od bardzo sympatycznych informacji. Uczennica klasy 1a - Amelia Sadowa otrzymała wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsza bombka choinkowa", który odbył się pod patronatem Muzeum Bombki w Nowej Dębie. 224 bombki – tyle prac otrzymali organizatorzy z lubelskich szkół i przedszkoli. Wszystkie cudne, pomysłowe i starannie wykonane! Wybór najpiękniejszych z nich to było baaaardzo trudne zadanie, dlatego tym bardziej gratulujemy Amelce osiągniętego sukcesu!Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus z chemii i fizyki (sesja jesienna)

Cieszymy się sukcesami naszych siódmoklasistów, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus z chemii i fizyki (sesja jesienna).

Laureatami konkursu z chemii zostali:
Sławomir Brzózka - I miejsce z wynikiem 216/240 punktów,
Gabriela Syska - V miejsce 208 punktów,
Adam Błazik - VII miejsce 204 punkty.

Laureatkami konkursu z fizyki zostały:
Martyna Wilczewska - V miejsce z wynikiem 222/240 punktów,
Marta Steuden - X miejsce 212 punktów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Najpiękniejsza ozdoba świąteczna

Spośród wielu prac wykonanych przez uczniów na szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną - bożonarodzeniową kilka dzieł szczególnie zachwyciło pomysłowością, oryginalnością i ogromnym wkładem pracy. Pierwsze miejsce komisja konkursowa przyznała Biance Pietraszko z klasy 1b. Wyróżnienia otrzymali: Tymoteusz Saj, Jagoda Bryła, Hanna Przech, Julia Przech, Jan Pieczykolan, Tobiasz Załucki z klasy 1b oraz Weronika Małek z klasy 1a. Serdecznie gratulujemy."XI Turniej Mikołajkowy" w taekwondo olimpijskim

Dnia 9 grudnia 2017 r. odbył się XI Turniej Mikołajkowy w Łopienniku, w którym barw Klubu Sportowego Protektor z sekcji przy naszej szkole broniło sześciu zawodników. Honor sekcji naszej Szkoły obronił Jakub Iwaszko z klasy 5b zdobywając następujące medale:
1. miejsce (złoto) w walkach soft-stick,
3. miejsce (brąz) w technikach specjalnych,
3. miejsce (brąz) w walkach taekwondo.
Cieszymy się razem z Kubą jego potrójnym sukcesem i życzymy wytrwałości na treningach i dalszych sukcesów turniejowych.Międzynarodowy Konkur Literacki "Młodzież pisze wiersze"

Z wielką radością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Wiktoria Łuć z klasy 7b zajęła I miejsce w V. Międzynarodowym Konkursie Literackim "Młodzież pisze wiersze" w Berlinie - kategoria: wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez młodzież mieszkającą w Polsce, do lat 14. Wiktoria zachwyciła jury swoim wierszem pt. "List do mamy". Laureatka odebrała nagrodę w Berlinie, uroczysta prezentacja miała miejsce w Teatr Studio am Salzufer in Transform Schauspielschule. Nie zabrakło oczywiście możliwości zwiedzenia miasta i skorzystania z jego najciekawszych atrakcji. W tym roku konkurs dofinansowywany jest przez Pełnomocniczkę Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów oraz Ambasadę RP w Berlinie. Ponadto otrzymał wsparcie finansowe z projektu "Pod znakiem białego Orła". Gratulujemy Wiktorii zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.Multitest 2017 z chemii

Poznaliśmy wyniki Multitestu 2017 z chemii i cieszymy się sukcesem naszych uczniów:
Sławomir Brzózka - 5 miejsce (196/208 punktów) - dyplom laureata, nagroda książkowa,
Adam Błazik - 9 miejsce (188/208) - dyplom laureata,
Jakub Dolecki - 10 miejsce (186/208) - dyplom laureata.
Gratulujemy pierwszych sukcesów "chemicznych"!Mistrz Polski w Kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu

W dniach 25-26 listopada 2017 r. Szczebrzeszyn gościł zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski w Kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu. Gospodarzem turnieju był szczebrzeszyński klub BUSHIDO. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym 20 instruktorów. Gośćmi honorowymi turnieju byli Prezydent Międzynarodowej Federacji Modern Combat płk. Mirosław Kuświk oraz Sensei Konrad Czarnek z Toronto (Kanada).
Bardzo cieszymy się sukcesem ucznia naszej szkoły - Leona Kowala z klasy 4b, który wywalczył złoty medal zajmując I miejsce! Gratulujemy!Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 27 października 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Z baśnią na koniec świata i jeszcze dalej”. I nagrodę jury przyznało Gabrieli Syskiej z klasy 7a. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.Wyniki I etapu konkursów kuratoryjnych

Etap szkolny konkursów kuratoryjnych jest już za nami. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się łącznie 30 uczniów.

KONKURS ORTOGRAFICZNY
1. Maria Torres, kl. 6a
2. Nikola Piskorsk kl. 7b
3. Wiktoria Łuć, kl. 7b
4. Barbara Jawrorska, kl. 7a
5. Justyna Brauze, kl. 5a
6. Maria Łuć, kl. 5a
7. Jadwiga Ciesielska, kl. 4b

KONKURS Z MATEMATYKI
1. Martyna Wilczewska, kl. 7b
2. Adam Staniszewski, kl. 6a
3. Maria Wilczewska, kl. 6a
4. Marta Steuden, kl. 7a
5. Gabriela Syska, kl. 7a
6. Antoni Oniszczuk, kl. 5a
7. Nina Trojanowska, kl. 7a
8. John Roberts-Meier, kl. 5a
9. Jakub Dolecki, kl. 7a
10. Szymon Piasecki, 7a

KONKURS Z JEZYKA POLSKIEGO
1. Maria Wilczewska, kl. 6a
2. Adam Staniszewski, kl. 6a
3. Maria Torres, kl. 6a
4. Aniela Wasil, kl. 6a
5. Berenika Dacko, kl. 6b
6. Małgorzata Wiącek, kl. 7b

KONKURS Z JEZYKA ANGIELSKIEGO
1. Błażej Kleszowski, kl. 6b
2. Zofia Szabelska, kl. 6b
3. Aleksandra Gilowska, kl. 7b

KONKURS Z HISTORII
1. Maciej Furgała, kl. 5b
2. Aleksandra Olszewska, kl. 7b
3. Karol Jaworski, kl. 5b
4. Krzysztof Münnich, kl. 6b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!"2+2"

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym "2+2" zorganizowanym przez program Wiarygodna Szkoła.
Bardzo się cieszymy, że jesteśmy jedną z trzech placówek, z których napłynęło najwięcej zgłoszeń. Dzięki temu zdobyliśmy nagrodę specjalną - voucher do księgarni "E-Omnibus" a nasi uczniowie otrzymali gry edukacyjne i nagrody książkowe za zajęcie pierwszych miejsc. Wśród nagrodzonych są: Jadwiga Ciesielska z kl. 4b, Tomasz Wilczewski z kl. 4a, Maria Wilczewska z kl. 6a, Łucja Jęczeń z kl. 6b oraz Martyna Wilczewska z kl. 7b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.