Wiernie i radośnie trwajcie w rozpoczętym dziele. św. Aniela Merici


Remontujemy naszą Szkołę
i Ty możesz pomóc!

kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.11.2018

Sala fitness

Nadszedł oczekiwany przez wszystkich dzień zakończenia remontu "nowej" części szkoły. Ostatnim jego etapem była sala fitness, w której zostały odrestaurowane zabytkowe freski. Sala została wyposażona w maszyny hydrauliczne do ćwiczeń, urządzenia treningowe cardio, drabinki i liny do wspinania, stepery oraz lustrzaną ścianę. Mamy nadzieję, że zajęcia w niej prowadzone przyczynią się do wzrostu sprawności i ogólnej kondycji naszych uczniów, czego im z serca życzymy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 29.10.2018

Finał akcji 1%

Z radością informujemy o wyniku akcji 1% dla naszej szkoły. Za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska" podatnicy przekazali nam łącznie 23 236 zł !!!
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową, którą przeznaczymy na remont garderoby teatralnej oraz ścianę luster do sali fitness!


kliknij, aby powiększyć

Sobota 15.09.2018

Nasze nowe pracownie

Do końca budowy naszego boiska oraz remontu terenu, który oddajemy w ręce siódmo i ósmoklasistów pozostało już tylko kilka dni, dlatego za pośrednictwem fotorelacji dzielimy się tym, co już mamy, czyli naszymi nowymi pracowniami. Próbowaliśmy połączyć stare i nowe, średniowiecze i współczesność tak, by nie tracą uroku tego, co dawne stworzyć odpowiednią atmosferę i warunki do nauki naszej młodzieży. Aranżację wnętrz powierzyliśmy p. Annie Zugaj - mamie Niny i Jakuba, która nie szczędziła czasu dopracowując każdy szczegół. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą wspólną sprawę!

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.03.2018

Finał kiermaszu wielkanocnego

W dniach 19-23 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz, który z pewnością wprowadził wszystkich w atmosferę świąt wielkanocnych. Podczas kiermaszu można było zaopatrzyć się w wiele przepięknych ozdób: m.in. w pisanki, baranki, palmy, kurczaki, "szyciaki", kartki. Nie zabrakło oczywiście słodkości. Świąteczne ciasta witały i kusiły zapachem wszystkich wchodzących do szkoły. Największym powodzeniem cieszyły się czekoladowe lizaki, które "sprzedawały się" w błyskawicznym tempie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu - zwłaszcza uczniom z Samorządu Uczniowskiego, którzy w roli sprzedających i zachęcających do zakupu spisali się świetnie!
Całkowity dochód z kiermaszu w kwocie 5 826,70 zł zostanie przeznaczony na budowę nowego boiska szkolnego. Nic tak nie cieszy jak wspólna praca na taki wspaniały cel!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.02.2018

II etap rozpoczęty!

Od razu po feriach zimowych rozpoczął się II etap remontu przyszłego terenu naszej szkoły. Na budowę wkroczyły trzy ekpiy remontowe: osuszająca, budowlana i elektyczna. Mamy już także projekt aranżacji wnętrz wszystkich pomieszczeń. Prosimy o modlitwę, by sprawnie i bezpiecznie przebiegły wszystkie zaplanowane prace remontowe.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 18.12.2017

Finał kiermaszu bożonarodzeniowego

W dniach 11-15.12.2017 r. odbył się szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego można było kupić bożonarodzeniowe prezenty, ozdoby świąteczne oraz słodkie wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów i pracowników szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego świątecznego wydarzenia zwłaszcza nauczycielom świetlicy, rodzicom i uczniom przygotowującym świąteczne ozdoby oraz sprzedającym je.
Całkowity dochód z kiermaszu w wysokości 3 408,20 zł zostanie przeznaczony na prace remontowe przyszłych pomieszczeń szkolnych. Dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 16.11.2017

I etap - zakończony!

4 września rozpoczął się I etap "wielkiego" remontu naszej (przyszłej) szkoły, który właśnie dobiegł końca. Wykonano część prac budowlanych, wodno - kanalizacyjnych i remontu centralnego ogrzewania - łącznie za około 450 000 zł (z czego 200 000 zł to środki zebrane przez rodziców). Bardzo się cieszymy tym, co już zostało wykonane i dziękujemy wszystki Darczyńcom!
W ramach budżetu obywatelskiego zostanie wykonany II etap prac, na który z niecierplowością oczekujemy!


kliknij, aby powiększyć

Środa 25.10.2017

Finał akcji 1%

Z radością informujemy o wyniku akcji 1% dla naszej szkoły. Za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska" podatnicy przekazali nam łącznie 37 032,20 zł !!!
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową na remont sal lekcyjnych dla naszych uczniów!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 16.10.2017

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018

Ogłoszono wyniki głosowania nad podziałem budżetu obywatelskiego na 2018 r. Wygrało 39 projektów małych i 5 dużych. Wśród tych ostatnich największą popularnością cieszył się projekt remontu naszej szkoły (dofinansowanie remontu w kwocie 1 157 769,85 zł), na który zagłosowało aż 9090 osób! Na drugim miejscu znalazła się modernizacja infrastruktury stadionu żużlowego z 5642 głosami. Pozostałe "duże" projekty to modernizacja stadionu Lublinianki, remont ulic Tatarakowej i Kawaleryjskiej oraz dokończenie budowy parku Jana Pawła II. Listę wszystkich zwycięskich pomysłów znajdziemy na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

W imieniu sióstr Urszulanek, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt!

KAŻDY WASZ GŁOS BYŁ NAJWAŻNIEJSZY!!!


kliknij, aby powiększyć

Wtorek 10.10.2017

D-17!

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na projekt D-17 w Budżecie Obywatelskim na remont NASZEJ Szkoły!
Dziękujemy inicjatorom projektu, propagującym go, zbierającym głosy i wszystkim osobom wspierającym nasze wspólne wysiłki!
Mamy nadzieję, że udało nam się zebrać wystarczającą liczbę głosów i z niecierpliwością czekamy na wyniki tegorocznego głosowania!


kliknij, aby powiększyć

Nedziela 8.10.2017

WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!

To już trzecia niedziela zbierania głosów na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim. Do końca głosowania zostały tylko 2 dni. Tydzień temu gościliśmy w pięciu kościołach, dziś aż w siedmiu. Dziękujemy wszystkim Księżom Proboszczom przyjmujących nas parafii oraz Ojcu Przeorowi Dominikanów. Do wspierających nasz projekt dołączyły w międzyczasie również inne szkoły podstawowe, stowarzyszenia, wiele przedszkoli, zgromadzenia zakonne, domy pomocy społecznej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. To wszystko dzięki staraniom zaangażowanych Rodziców, Uczniów, Sióstr i Nauczycieli oraz ludzi nam życzliwych. Na wyniki głosowania trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już dziś bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam poparcia. WSPÓLNIE WYREMONTUJEMY NASZĄ SZKOŁĘ!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 2.10.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz rozoczętego we wrześniu remontu naszej szkoły.
Z zorganizowanych dotychczas kwest, kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 200 282,56 zł i 7 euro i 1 funt. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 24.09.2017

Kwestowania ciąg dalszy

Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy akcje zbierania funduszy na remont szkoły. Dziś, dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Adama Lewandowskiego, kwestowaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej. Zbierając pieniądze zbieraliśmy też głosy na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim. Rodzice wyposażeni w odpowiedni sprzęt służyli pomocą wszystkim, którzy na miejscu chcieli zagłosować. Uczniowie również się udzielali. Jedni trzymali puszki, inni rozdawali ulotki informujące o naszym projekcie, jeszcze inni wręczali szkolne wizytówki ze słowem DZIĘKUJĘ naszym dobroczyńcom. W tym samym czasie inna ekipa Rodziców, Uczniów i Sióstr zachęcała do głosowania przed kościołem Księży Marianów na Bazylianówce. To był pracowity dzień. Wiemy, że zebraliśmy 4 574,52 zł, 5 euro i 1 funt, a o ilości zebranych głosów dowiemy się później. Oby było ich jak najwięcej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i tym, którzy zdecydowali się oddać swój głos na nasz projekt "Remontujemy szkołę urszulanek". Wspólnymi siłami możemy ją wyremontować.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 4.08.2017

25 września ruszy głosowanie w budżecie obywatelskim Lublina.
Wyjaśniamy jak dopisać się do listy mieszkańców miasta, aby mieć prawo głosu.


Projekt inwestycyjny na rok 2018 pt. REMONTUJEMY SZKOŁĘ URSZULANEK, na kwotę ponad 1 mln złotych, który zgłosili Rodzice uczniów naszej Szkoły, uzyskał pozytywną ocenę formalną Urzędu Miasta Lublin i został zakwalifikowany do głosowania wśród mieszkańców miasta, które rozpocznie się w drugiej połowie września. Wybierać będą zameldowani na pobyt stały w Lublinie albo wpisani tu do rejestru wyborców. Oznacza to, że będą mogły głosować także osoby niezameldowane w Lublinie. Ale pod jednym warunkiem – jeżeli do 8 września oświadczą, że mieszkają w Lublinie (okres zamieszkania nie ma znaczenia).

Jak złożyć oświadczenie, by dopisać się do rejestru wyborców budżetu?

Po pierwsze należy wejść na stronę obywatelski.lublin.eu i wypełnić formularz podając PESEL, kliknąć DODAJ DO LISTY MIESZKAŃCÓW. Otrzymamy wtedy formularz do wydrukowania.

Potem drugi obowiązkowy etap. Wydrukowany formularz trzeba zanieść do 8 września (piątek) włącznie, do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 (Pałac Parysów), pok. 107. Podczas składania dokumentu będzie wymagane okazanie dowodu osobistego.

Tylko po takim "załatwieniu sprawy" osoby niezameldowane w Lublinie uzyskają od 25 września prawo głosu – przez internet lub osobiście w Urzędzie Miasta.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród potencjalnych wyborców!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 9.07.2017

Kwesta w Najświętszym Sercu

Dziś kwestowaliśmy w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi Waldemarowi Sądeckiemu za otwartość i możliwość zbiórki pomimo, że sam kościół też jest w remoncie. Dziękujemy też za życzliwość i hojność wszystkim Parafianom, którzy dziś wsparli nie tylko remont naszej szkoły, ale również wyjazd kilku studentów Uniwersytetu Medycznego do Tanzanii z bezinteresowną pomocą lekarską. Dziękujemy również Rodzicom i naszym Uczniom, którzy mimo czasu wakacyjnego przyszli w szkolnych mundurkach, by stanąć z puszką przed kościołem. Wszystkich otaczamy wdzięczną modlitwą. A nasze konto remontowe dzięki Ofiarodawcom wzbogaciło się o 3 433,22 zł. DZIĘKUJEMY!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 26.06.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz przyszłego remontu naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, kwest, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 166 704,94 zł i 2 euro. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 25.06.2017

Kwesta i koncert
u Urszuli Ledóchowskiej


Mimo, że w miniony piątek uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017, jednak nie zakończyliśmy zbiórki funduszy potrzebnych na przystosowanie budynku szkoły do ośmioklasowej podstawówki. Dziś gościliśmy w parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. Dzięki gościnności Ks. Proboszcza Antoniego Sochy i hojności parafian kwestowaliśmy po każdej Mszy świętej. Natomiast wieczorem odbył się koncert zespołu Mada-Bis z Wojsławic. Wcześniej wokalistki zapewniły też piękną oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18.00. Zebraliśmy dziś 4 868,98 zł i 2 euro.
Bardzo dziękujemy Rodzinom naszych uczniów, które włączyły się w kwestę oraz wszystkim Ofiarodawcom. Wszystkich otaczamy naszą wdzięczną modlitwą.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 28.05.2017

Już drugi raz...

Już po raz drugi nasza szkoła wystawiła swój kram na Lubelskiej Giełdzie Staroci, która ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Przez ostatnie tygodnie nasz zbiór staroci powiększył się o kolejne wartościowe rzeczy przyniesione przez rodziców uczniów. Dzięki temu można było przyciągać przechodniów do nabycia różności z jednoczesnym wsparciem naszej szkoły, o czym przypominał rozstawiony baner. Dziękujemy wszystkim rodzicom i pracownikom szkoły, którzy dziś zaangażowali się w akcję i poświęcili swój wolny czas. Dzięki temu zdobyliśmy kolejne 1 684 zł na remontowe potrzeby szkoły. Swoją wdzięczność zarówno wobec sprzedających, jak i kupujących wyrażamy w modlitwie za naszych dobroczyńców.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 27.05.2017

Dzień Rodziny

Dzisiaj miało miejsce niezwykłe wydarzenie, mianowicie odbył się Dzień Wdzięczności Rodzicom. Była to niesamowita okazja dla integracji. O godzinie 10 wszyscy zgromadzili się na terenie rekreacyjnym obok szkoły, by wspólnie spędzić czas. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, konkursy, malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pokaz swych umiejętności muzycznych dali nasi uczniowie oraz zaproszeni artyści: Michał Terlecki, Anna Kostkiewicz, Adrian Makar, Marlena Stangryciuk, Jarek Buczek i Kaja Zmysłowska. W celu zaspokojenia głodu czy pragnienia można było udać się do stoiska z jedzeniem, gdzie czekały ciasta upieczone przez mamy uczniów oraz dania z grilla. Całkowity dochód ze sprzedaży jedzenia oraz maskotek szytych ręcznie w kwocie 3 946,30 zł zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. W organizację dzisiejszego spotkania włączyli się: "Towarzystwo Przyjaciół Dzieci", Stowarzyszenie "Przytulisko", sklepy MAKRO i BIEDRONKA oraz Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Lublin oraz TVP Lublin. Dzisiejszy piknik stanowił okazję dla świetnej zabawy i pogłębiania relacji między członkami społeczności szkolnej.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 21.05.2017

Kwesta u Księży Marianów

Dziś, dzięki uprzejmości Księży Marianów, gościliśmy w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie. Celem wizyty była prośba o wsparcie duchowe oraz kwesta na czekający nas remont szkoły. Po Mszach św. można było złożyć swoją ofiarę do puszki lub zakupić ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów. Natomiast chętni uczniowie włączyli się w oprawę muzyczną Mszy św. wieczornej. Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej zbiórki. Dziękujemy też licznym i hojnym Ofiarodawcom, dzięki którym nasze konto remontowe wzbogaciło się o kolejne 3 965,09 zł. Wszystkich otaczamy naszą wdzięczną modlitwą.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 4.05.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc duchową i materialną na rzecz przyszłego remontu naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 121 725,92 zł. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 30.04.2017

Na Lubelskiej Giełdzie Staroci

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Lublinie odbywa się tzw. pchli targ, czyli Lubelska Giełda Staroci. Starocie wypełniają niemal cały Rynek i sąsiadujące z nim uliczki. Podczas dzisiejszej giełdy swoje stoisko miała również nasza szkoła. Wcześniej bliscy naszych uczniów odwiązali się od niejednej rodzinnej pamiątki i przynieśli różne wartościowe przedmioty. Dziś natomiast około godz. 5.00 na Starym Mieście został rozłożyły nasz kram. Na pierwszych zainteresowanych nie trzeba było długo czekać. Na dobry początek poszedł kołowrotek, a po nim inne przedmioty. Przechodzący i kupujący mogli usłyszeć, że cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.
W ciągu dnia wśród sprzedających na szkolnym stoisku byli nauczyciele, rodzice jak również uczniowie. Bardzo dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom i wszystkim, dzięki którym było co sprzedawać oraz samym sprzedającym i kupującym. Dzięki Wam fundusz remontowy szkoły wzrósł o kolejne 1 909 zł.


kliknij, aby powiększyć

Piątek 28.04.2017

Giełda staroci

W najbliższą niedzielę 30.04.2017 r. zapraszamy wszystkich kolekcjonerów starych przedmiotów "z duszą" na giełdę staroci, w której po raz pierwszy weźmie udział również nasza szkoła. Będzie nas można znaleźć na Starym Mieście w Lublinie już od godz. 6.00. Znak rozpoznawczy to szkolny baner. Wszystkie przedmioty zostały podarowane przez Rodziny naszych uczniów, a dochód w całości zostanie przeznaczony na fundusz remontowy szkoły. Serdecznie zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 19.04.2017

I Ty możesz pomóc – podsumowanie akcji

"I Ty możesz pomóc" - pod takim hasłem w wielkim poście trwała akcja zbierania funduszy na remont naszej szkoły. Do każdej klasy i pokoi nauczycielskich trafiły puszki, do których mogliśmy wrzucać nasze "drobne" oszczędności. W wyniku tej akcji udało nam się uzbierać 1 037,57 zł. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 10.04.2017

Podsumowanie
kiermaszu świątecznego


W dniach od 3 do 7 kwietnia 2017 r. każdy wchodzący do szkoły mógł usłyszeć radosne: "Zapraszamy na kiermasz!". A było do czego zapraszać, bo na półkach i stolikach rozstawiono świąteczne baranki, zajączki, kurki i gąski. Nie zabrakło oczywiście kolorowych pisanek i innych ozdób na stół wielkanocny. Codziennie pojawiało się dodatkowo coś nowego. Dużym powodzeniem cieszyły się słodkie wypieki, które szybko znikały. Dziś nadszedł czas na podsumowanie. Całkowity dochód z kiermaszu, przeznaczony na potrzeby szkoły, wyniósł 4 030 zł.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie oraz przeprowadzenie kiermaszu - nauczycielom świetlicy, rodzicom oraz uczniom. Dziękujemy też wszystkim kupującym, którzy w ten sposób wsparli akcję zbierania funduszy na remont szkoły. Dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 12.03.2017

Kwesta i koncert
u Maksymiliana


Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Marka Saprygi kwestowaliśmy dziś (siostry, pracownicy szkoły, rodzice naszych uczniów, uczniowie) po dwóch Mszach świętych w Parafii pw. św. Masymiliana Marii Kolbe w Lublinie prosząc nie tylko o materialne, ale także o duchowe wsparcie czekającego nas remontu.
Po mszy o godz. 10.00 odbył się koncert wielkopostny w wykonaniu Pana Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX oraz Pani Anny Kostkiewicz, którym z serca dziękujemy za charytatywną służbę na rzecz naszej szkoły. Dziękujemy też licznym słuchaczom za obecność, modlitwę i otwarte serca. Dzięki Wam nasze konto remontowe wzbogaciło się o kolejne 3 353,35 zł.
Za wszystkich naszych Darczyńców i osoby wspierające naszą pracę i pozyskiwanie funduszy odprawiana jest cotygodniowa Eucharystia dziękczynna w klasztorze Sióstr Urszulanek UR przy ul. Narutowicza.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 9.03.2017

Dziękujemy!

Minął kolejny miesiąc zbierania funduszy na remont naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za każdą pomoc!
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 85 404,23 zł. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 12 marca na kolejny, tym razem pasyjny, koncert charytatywny. Dzięki gościnności Księdza Proboszcza Marka Sapryga Artyści związani ze Stowarzyszeniem na rzecz osób potrzebujących "PRZYTULISKO" zaprezentują repertuar wielkopostny w Kościele pw. św Masymiliana Kolbe w Lublinie. Dariusz Tokarzewski (Zespół VOX), Mariusz Matera (Szalom Chełm) i Anna Kostkiewicz zaśpiewają pieśni pasyjne podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 oraz podczas specjalnego koncertu dla Parafian i Gości, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. Zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.03.2017

Kiermasz smakowitych ciast

W dniu dzisiejszym już po raz czwarty odbył się kiermasz ciast, z którego całkowity dochód jest przeznaczony na remont naszej szkoły. W tym miesiącu pyszne wypieki, za które bardzo dziękujemy, przygotowały mamy uczniów klas czwartych. Podziękowania należą się również młodym sprzedawcom z klasy 4a i 4b, którzy na każdej przerwie pełnili dyżur przy stoisku ze słodkościami oraz wszystkim smakoszom, dzięki którym udało nam się dzisiaj zebrać 730,11 zł. W imieniu klas piątych już dziś zapraszamy na kolejny kiermasz.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 26.02.2017

Kwesta i koncert
u Dominikanów


Dzięki życzliwości Przeora Dominikanów O. Grzegorza Kluza dziś kwestowaliśmy i koncertowaliśmy w bazylice dominikańskiej na Starym Mieście.
Na każdej Mszy św. jedna z sióstr przedstawiła zebranym potrzeby naszej szkoły oraz prosiła o duchowe i materialne wsparcie. Po Mszy siostry, rodzice naszych uczniów, sami uczniowie i absolwenci stawali z puszkami, by wychodzący mogli wrzucać do nich swoje ofiary, a hojnych darczyńców nie brakowało.
Kulminacyjnym punktem dzisiejszej niedzieli był koncert zespołu Senza Battuta z Lubelskiej Szkoły Muzyki Dawnej. Muzycy perfekcyjnie wykonali utwory G.Ph. Telemanna, J.S. Bacha, G.F. Haendla i C.Ph.E. Bacha.
Dziękujemy wszystkim Wykonawcom za tę prawdziwą ucztę muzyczną. Dziękujemy też licznym słuchaczom za obecność. Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę wszystkich, którzy zaangażowali się w kwestę: Rodziców, Uczniów, Absolwentów oraz Ofiarodawców. Nasze konto remontowe wzbogaciło się o kolejne 8 517,73 zł, 20 Ft i 0,2 €, a informacja o potrzebach szkoły zatoczyła szersze kręgi.


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 13.02.2017

Cegiełki na remont szkoły

Podczas tegorocznego kolędownia rozpoczęliśmy sprzedaż CEGIEŁEK na rzecz REMONTU naszej szkoły. Z inicjatywy rodziców pracownicy szkoły wykonali prace plastyczne. "Dzieła" te za sprawą jednego z rodziców, który sfinansował całe przedsięwzięcie przeobraziły się w kartki pocztowe, które do dziś znalazły wielu nabywców (właśnie robimy ich dodruk). Cena jednej cegiełki to 10 zł. Naturalnie można i warto za nie zapłacić więcej lub kupić całą kolekcję!
Cegiełki czekają na nabywców na portierni naszej szkoły oraz na wszystkich wydarzeniach artystycznych i charytatywnych związanych z remontem.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Piątek 10.02.2017

"A pokój niech będzie z nami"

W piątkowe popołudnie odbył się kolejny koncert charytatywny na rzecz naszej szkoły zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko". Tym razem spotkaliśmy się w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej, by posłuchać i okazało się, że również pośpiewać razem z zaproszonymi artystami. Repertuar koncertu był bardzo szeroki. Począwszy od interpretacji utworów Anny Jantar, Edyty Gepert i innych, wykonanych przez młode i bardzo zdolne wokalistki: Annę Kostkiewicz, Natalię Kramek i Annę Urbaniak, po tradycję polskiej muzyki rozrywkowej, Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX, który znany jest nie tylko z działalności estradowej, ale również charytatywnej. Warto podkreślić obecność zespołu SZALOM CHEŁM podczas dzisiejszego koncertu. Jak piszą o sobie sami muzycy "to sentymentalny projekt, który ma Was przenieść choć na chwilkę do przedwojennego Chełma, kochanego Chełma pachnącego kadzidłem, czosnkiem, cynamonem, pełnego uroku, wielojęzycznego gwaru i muzyki." Cudowna muzyka klezmerska porwała całą zgromadzoną publiczność!
W przerwach między występami Pan Marian Lackowski Prezes Stowarzyszenia "Przytulisko" poprowadził aukcję, oczywiście na rzecz naszej szkoły. Hojność widowni przerosła nasze najśmielsze marzenia. Dodatkowo można było nabyć "Kupony Szczęścia", które wzięły udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Dochód z dzisiejszej imprezy wyniósł 5 633,80 zł.
Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom, artystom i wszystkim obecnym na koncercie. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę p. Małgorzaty Szponar, która w sposób szczególny czuwała nad przebiegiem eventu. Już teraz zapraszamy na koncert, który odbędzie 26 lutego, tym razem w Bazylice Ojców Dominikanów. Do zobaczenia!


kliknij, aby powiększyć

Środa 8.02.2017

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom za dotychczasową pomoc i wspieranie nas w zbiórce pieniędzy na remont naszej szkoły.
Od początku roku szkolnego z zorganizowanych kiermaszy, koncertów, szczęśliwych losów, cegiełek, wpłat na konto remontowe oraz do skarbonki udało nam się zebrać 57 618,14 zł. Cała społeczność szkolna otacza modlitwą wszyskich, którzy w jakikolwiek sposób spieszą nam z pomocą.

Zapraszamy też wszystkich w najbliższy piątek 10 lutego na kolejny koncert charytatywny, podczas którego wystąpią artyści polskiej estrady (więcej informacji na plakacie po prawej stronie naszej strony internetowej).


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 6.02.2017

I Ty możesz pomóc
w remoncie naszej szkoły


"I Ty możesz pomóc" - pod takim hasłem rozpoczynamy kolejną akcję, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na remont naszej Szkoły. Tym razem do każdej klasy i pokoju nauczycielskiego trafiły puszki, do których uczniowie i nauczyciele mogą wrzucać pieniądze (np. część kieszonkowego). Akcja będzie trwała od 6 lutego do 31 marca. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się. Dla wszystkich przewidziana jest miła niespodzianka.
Niewielka pomoc wielu osób może uczynić w efekcie wiele dobra! Cieszmy się już teraz planowanym "powiększeniem" naszej szkoły.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 30.01.2017

1% dla naszej Szkoły

Po prawej stronie naszej internetowej witryny zamieściliśmy baner, który jest bezpośrednim linkiem do bezpłatnej wersji programu e-pity online dedykowanej naszej szkole, co znaczy, że nie będzie trzeba "ręcznie" wpisywać KRS-u Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska oraz celu szczegółowego ("wyświetlą się" same podczas wypełniania PIT-u).
Zapraszamy wszystkich Rodziców, Przyjaciół i Sympatyków naszej szkoły do udziału w jednoprocentowej akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na remont szkoły!


kliknij, aby powiększyć

Niedziela 29.01.2017

Koncert kolęd

W dniu dzisiejszym, w kościele pobrygidkowskim, odbył się pierwszy z koncertów charytatywnych organizowanych na rzecz naszej szkoły. Można było wysłuchać kolęd w wykonaniu naszych uczniów, p. Anny Kapicy - Świstak oraz uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod kierunkiem p. Ewy Lalki. Przy wyjściu z kościoła były do nabycia cegiełki w formie kartek autorstwa pracowników szkoły oraz wejściówki na kolejny koncert charytatywny, który odbędzie się już 10 lutego w auli Caritas o godz. 17.00. Kwota z dzisiejszej zbiórki do puszek to 3 042,68 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i ofiarodawcom!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Szkolne kolędowanie

Wspólne kolędowanie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Podobnie było również w tym roku. O godzinie 16.30 uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem (a nawet z dziadkami) zgromadzili się w auli szkolnej, by obejrzeć widowisko bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę 1b i 4b pod przewodnictwem s. Moniki Orzechowska i p. Eweliny Pastuszak. Jasełka w ciekawy sposób połączyły tematykę baśniową z historią narodzin Jezusa. W tym samym czasie w sali modlitewnej miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi pod kierunkiem s. Ireny Bobkowskiej.
Po jasełkach i koncercie nadszedł czas na muzyczną niespodziankę w wykonaniu p. Anny Kostkiewicz, która 10 lutego 2017 r. wystąpi w gronie innych artystów podczas charytatywnego koncertu na rzecz naszej szkoły organizowanego przez p. Mariana Lackowskiego prezesa chełmskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących "PRZYTULISKO".
Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie został przygotowany poczęstunek w postaci pysznych ciast upieczonych przez mamy. Przy słodkościach podejmowano rozmowy które niewątpliwie umiliły ten wieczór.
Kolejną część spotkania stanowiło wspólne kolędowanie. Muzyka rozbrzmiała nawet na korytarzach. Radowanie się z Bożego Narodzenia przy pomocy śpiewu stanowi piękną tradycję. Rodzinna atmosfera wypełniła dzisiejszego wieczoru szkolne mury. Na scenie wystąpili pojedynczy artyści oraz całe rodziny.
Dzisiejszemy przedsięwzięciu towarzyszyła loteria fantowa oraz możliwość nabycia kartek-cegiełek wykonanych przez nauczycieli i pracowników szkoły, z których dochód w kwocie 5 025 zł zostanie przeznaczony na remont szkoły.
Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie, a szczególnie rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego spotkania.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Kiermasz pysznych wypieków

Już po raz trzeci odbył się w szkole kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby szkoły. Tym razem za organizację były odpowiedzialne klasy trzecie. Chętni rodzice spisali się na medal przynosząc smakowite ciasta, ciastka i ciasteczka. Nie zabrakło też zapału sprzedającym uczniom, którzy co przerwę zapraszali i zachęcali do kupowania słodkości. Bardzo wymiernym efektem tej współpracy jest kwota zdobyta z dzisiejszej sprzedaży ciast - 502,15 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy się do niej na różne sposoby "dołożyli" przez pieczenie, sprzedawanie czy kupowanie.


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 12.01.2017

Pomoc od IPN

Do grona darczyńców naszej szkoły dołączył również Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki hojności lubelskiego oddziału IPN udało się pozyskać pudełko z gadżetami edukacyjnymi - grami planszowymi, naklejkami, opaskami odblaskowymi, etc. Wszystkie pozyskane gadżety będą do wylosowania na loterii fantowej podczas kolędowania w najbliższy piątek 13 stycznia. Za okazane wsparcie serdecznie władzom oddziału dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Środa 4.01.2017

Dziękujemy Darczyńcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli już naszą Szkołę wpłacając darowiznę na czekający nas remont. Do 31 grudnia 2016 r. na konto Zgromadzenia Sióstr Urszulanek wpłynęło 34 320 zł.
Wszystkich Darczyńców i osoby wspierające Szkołę obejmujemy naszą codzienną modlitwą!


kliknij, aby powiększyć

Środa 21.12.2016

Kiermasz wyjątkowych ciast

Na dzisiejszy kiermasz ciasta piekły Mamusie, Babcie, Ciocie, a może nawet Tatusiowie drugoklasistów. Babeczki, muffinki, makowce, pierniczki i wiele innych smakołyków sprawiło, że w czasie przerw korytarze pustoszały, natomiast w okolicach portierni było niezwykle tłoczno. Dochód ze sprzedaży ciast w kwocie 602,35 zł zostanie przeznaczony na remont szkoły. Z całego serca dziękujemy wszystkim za dzisiejsze pyszności!


kliknij, aby powiększyć

Środa 14.12.2016

Kalendarze i torby urszulańskie

W 2017 roku będziemy obchodzić 100 rocznicę przybycia Urszulanek do Lublina. Z tej okazji Siostry wydały Kalendarz Jubileuszowy z historią tutejszego klasztoru, natomiast nasza szkoła wydała "urszulańskie" torby z logo szkoły.
Kalendarze i torby w cenie 10 zł za sztukę są do nabycia w portierni szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na remont szkoły. Będziemy wdzięczni za każdy "grosz" przeznaczony na nasz wspólny cel!kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 12.12.2016

Finał kiermaszu bożonarodzeniowego

W dniach 5-9.12.2016 r. odbył się szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego można było nabyć wiele świątecznych dekoracji m.in. kartki, bombki, stroiki i wiele innych. Nie zabrakło także słodkości: babeczek, ciasteczek i pierników. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i rodziców.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego świątecznego wydarzenia zwłaszcza rodzicom i uczniom przygotowującym świąteczne ozdoby i wypieki oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom: p. Annie Karze i p. Oldze Doleckiej za poświęcony czas i obsługiwanie zainteresowanych.
Całkowity dochód z kiermaszu w wysokości 7 393,10 zł zostanie przeznaczony na prace remontowe przyszłych pomieszczeń szkolnych. Dziękujemy!


kliknij, aby powiększyć

Poniedziałek 5.12.2016

Kiermasz świąteczny

Dziś w naszej szkole pojawiły się misie, sówki i aniołki. Wchodzące do budynku dzieci, rodzice i nauczyciele z zaciekawieniem spoglądali również na bombki, zawieszki, stroiki, serwetki, kartki świąteczne oraz gipsowe Dzięciątka. Wszystko to za sprawą kiermaszu świątecznego, który rozpoczął się o poranku. Zapachem i wyglądem nęciły również pierniki, babeczki, ciasta i ciasteczka.
Wielką radością napełnia fakt, iż wiele ozdób i smakołyków przygotowanych zostało przez dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Serce rośnie, kiedy widzi się zaangażowanie tak wielu osób! Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby związane z czekającym szkołę remontem.
Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich. Kiermasz trwa do piątku - zapraszamy!


kliknij, aby powiększyć

Czwartek 17.11.2016

Kiermasz przepysznych maminych ciast

Cieszymy się z inicjtywy Rady Rodziców, która podjęła decyzję o organizacji kiermaszy ciast, z których dochód przeznaczony zostanie na remont nowych pomieszczeń dla naszej szkoły.
Dzisiaj mieliśmy okazję raczyć się przepysznymi wypiekami Mam uczniów z klasy 1a i 1b, za które bardzo dziękujemy! Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy 711,92 zł. Następny kiermasz ciast już w grudniu.


kliknij, aby powiększyć

Sobota 17.09.2016

Piknik Rodzinny

Dzisiaj w godzinach 10.00-14.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Piknik Rodzinny. Jest to impreza, która w naszej szkole ma już kilkuletnią tradycję. Również w tym roku cała społeczność szkolna mogła się spotkać, by wspólnie spędzić czas. Uczniowie, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję nacieszyć się sobą, ale również umilić czas poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju atrakcjach.
Organizatorzy dzisiejszego spotkania przygotowali dla nas moc zabaw oraz niespodzianek. Jedną z nich stanowiła giełda talentów. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności z różnych dziedzin. Publiczność nagradzała wszystkich gromkimi brawami. Ponadto odbyły się rozgrywki piłkarskie. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, gra w szachy i gry planszowe. Dmuchane zjeżdżalnie cieszyły się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych.
Gdy ktoś już skorzystał z wszystkich atrakcji, mógł się posilić. Rodzice z poszczególnych klas zadbali o poczęstunek. Owoce, ciasta, sałatki i grillowane mięsa stanowiły podstawę dzisiejszego bufetu, o który w szczególny sposób troszczyła się firma Bon Appetit.
W trakcie pikniku trwała loteria, której fanty zostały przyniesione przez rodziców i dzieci. Udało nam się zebrać 3 841,79 zł.
Piknik Rodzinny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to niezwykły i bardzo ważny czas, kiedy cała społeczność szkolna może pobyć razem na wesoło.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu pikniku oraz za modlitwę o dobrą pogodę!